Verhuizing kamp Sas gaat door expert PZC Voorzitter Eggermont hoefde alleen maar beetje bij te sturen Hulst ontkomt niet aan ontpoldering Expert Terneuzen organiseert voor alle belangstellenden een speciale LCD-Plasma Huifkartocht Westdorpe te populair Bewoners Sint Albert noord fel tegen komst woonwagens 1Reumafont ■Ai Beheerplan voor skatebaan Koewacht Containerschip botst tegen brug donderdag 19 mei 2005 pi door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst ontkomt niet aan ontpoldering en moet nu proberen alles op al les te zetten om financiële com pensatie binnen te halen om daar infrastructurele knelpun ten mee op te lossen. Dat is de boodschap die A. Heg- ger (Progressief Hulst) over bracht aan het college van bur gemeester en wethouders in de vergadering van de commissie voor Algemene Bestuurlijke Za ken. Hegger noemde de ontslui ting van Hulst richting Expres- weg en de kruising Het Schar nier. „We moeten er in de onder handelingen uitslepen wat er uit te slepen valt. Dat kan Hulst heel goed gebruiken", zei de fractievoorzitter van Progres sief Hulst. Burgemeester J.F. Mulder be aamde de zienswijze van Hegger ten dele. „De pap is gestort. Maar de provincie wil graag de regierol in de discussie over de verdieping van de Westerschel- de voeren. Ik hoop dat de be stuurders binnen de provincie meegaan, want als zij tegen blij ven, gaat het Rijk bepalen wat er gebeurt." Mulder gaf te kennen, dat hij het met Progressief Hulst eens is, dat de gemeente Hulst finan ciële genoegdoening moet krij gen als besloten wordt tot het ontpolderen van driehonderd hectare van haar grondgebied. „Als wij daar alleen natuur voor terugkrijgen, zit er iets niet goed." Niettemin vindt de burgemees ter het nu nog te vroeg om al te gaan onderhandelen over finan ciële compensatie. Hij herinner de aan de brief die de gemeente raad nog maar kortelings aan de Tweede Kamer heeft gestuurd en waarin Hulst zich onomwon den tégen ontpoldering uit spreekt. „Als we nu al gaan zeg gen, wij willen wel akkoord gaan met ontpoldering als we er maar dit en dat en dat voor te rugkrijgen, is het net alsof we te koop zijn. En Hulst is niet te koop." De gemeente bevindt zich vol gens Mulder min of meer in een want 'als we maar 'nee' tegen ontpop blijven zeggen, hebfe straks geen ruimte meer;,; eigen wensen in te I Hij vertelde verder, telijke werkgroep ment wel al bezig dingen voor een tegenaj* treffen. „We zijn bezig waarde eruit te halen. Da>| ten we goed naar kijken.' Gedeputeerde T. Kramer^ dinsdag 24 mei een be$ Hulst om met de genie» gedachten te wisselen verdieping van de Wes® de en de consequenties dg WESTDORPE - Heel vcd ij. meldingen en te weinige W'0CS ningen. Dat is het prdj waar de stichting Paardfjj der Grenzen mee te makni voor hun huifkartocht staande zondag. Voor de vierde keer zalm 13.00 uur een lint van h - enW ren vertrekken met daarj ie standelijk en lichamelijks dicapten voor een toerkc 'at's de omgeving van Westdüp iveei De dag zal worden onder; xe'a met twintig aanspanning (es"1 vereniging In den Trient dat aantal is zeker niet vel de om aan de waag tevoÜ „Op dit moment zijn err de honderd aanmelding mensen die willen mes ren maar daarvoor hebben ii niet genoeg huifkarren o: re aanspanningen. Weds jewi ook dringend een bene ')iw mensen die ons nog will pen, zodat we iedereen 4 kunnen geven mee te rijg de tocht", aldus G. Baed Hippisch Centrum X ïmCl Zeeuws-Vlaanderen. De: rer'1 aan de Graafjansdijk Bi IE'ie! ook het vertrek- een aari punt van de tocht. Wiem aanspanning wil meerijd- zich opgeven via Olio-!1 ^')n ofpzg@zeelandnet.nl. dok cm a lat h artst istei et w De SWO-bestuursleden Gerard Heijen, Ton Koomen en Rosé Eggermont (vlnr). foto Peter Nicolai door René Hoonhorst TERNEUZEN - De Stichting Welzijn voor Ouderen Terneu- zen (SWOT) staat er goed voor. Financiële problemen kent de stichting niet en zijn door de ge meentelijke harmonisatie ook niet te verwachten. De meeste activiteiten staan goed op de rails en trekken een vaste groep deelnemers. Rosé Eggermont hing de voorzit tershamer van de SWOT on langs dan ook met een gerust -hart aan de wilgen. Net als bij zijn aantreden een kleine tien jaar terug draait de Temeuzen- 'sé welzijnsstichting voor oude- ,rén uitstekend. Het afgelopen decennium heeft het dienstencentrum De Veste - 'onderkomen en uitvalsbasis voor de SWOT - een aantal extra voorzieningen onder haar dak gekregen. De bewoners van het dienstencentrum kunnen niet alleen een beroep doen op permanente thuiszorghulp, maar kunnen in 'eigen huis' ook terecht bij de kapper, de pedicu re en een winkeltje. Schoorvoetend geeft Eggermont toe dat er natuurlijk altijd nog wat wensen overblijven. Zo is het echelon vrijwilligers de laat ste jaren wat teruggelopen. Bij zijn aantreden kon het bestuur een beroep doen op 210 mensen voor hand- en spandiensten. Nu zijn dat er zo'n 170. „Nog altijd een heel respectabel aantal na tuurlijk. Maar met zes dagen in de week activiteiten is het nood zakelijk om een zo groot moge lijk reservoir aan vrijwilligers te hebben om niet steeds op dezelf de mensen een beroep te hoeven doen. Het blijkt echter heel moeilijk te zijn om nieuwe men sen van vijftig tot zestig jaar bin nen te halen, zowel als vrijwilli ger als als deelnemer aan activi teiten. Meer promotie voor de werkzaamheden van het SWOT zou geen kwaad kunnen", stel len Eggermont en penningmees ter Gerard Heijnen. Beetje bijsturen Voorzitter zijn was geen erg gro te opgave, want 'je hoeft niets te doen' zegt Eggermont geksche rend. „Coördineren, regelen en delegeren en af en toe een beetje bijsturen. Met een goed team als het bestuur van de SWOT is het fijn werken." Hoewel Rosé (72) wat luchtigjes over zijn werk zaamheden doet, was hij zeer ge roerd door de waarderende woorden tijdens zijn afscheid. De doop van de biljartzaal tot Rosézaal en de benoeming tot erevoorzitter lieten Eggermont minder onberoerd dan hij tij dens de plechtigheid deed voor komen, geeft hij achteraf toe. In tien jaar is er weinig veran derd, concludeert Eggermont. Toen hij aantrad werd hij al ma chinist op een lijdende trein en opvolger Ton Koomen hoeft al leen het stuur over te nemen. Koomen heeft de onderhandelin gen over de harmonisatie bijge woond en weet dus precies hoe de zaken ervoor staan. Egger mont is, evenals zijn opvolger, tevreden. De fietsclub bestaat weliswaar niet meer, omdat de bezoekers van de stichtingsacti viteiten over het algemeen wat ouder zijn dan in de begintijd. „Maar we hebben wel twee mooie jeu-de-boulesbanen. Als die nou nog wat meer spelers trekken, vind ik het helemaal prachtig." door Frank van Cooten TERNEUZEN - Ondanks mas saal protest van bewoners van dp wijk Sint Albert in Sas van Gent, zet de gemeente Terneu zen de verplaatsing van het woonwagencentrum van de Tweekwart weg naar de Vrij straat toch door. .Het dagelijks gemeentebestuur vraagt de gemeenteraad ak- - kbord te gaan met de verplaat- si,ng van het woonwagencen trum naar de nieuwe plek. Dit stuit op fel verzet van 85 huishoudens in de wijk Sint Al- iibert noord. Ze vinden de ge plande woonwagens te dicht bij ;dg huizen staan. De gemeente houdt volgens hen ook onvol- l doende rekening met hun belan gen. De huishoudens hebben zich in- middels verenigd in de bewo- nèrsgroep Sint Albert noord. ...De gemeente Terneuzen be- séhikt over acht woonwagencen tra. Het woonwagencentrum i aan de Tweekwartweg is het Oudste. De andere zeven zijn al verplaatst naar plaatsen dicht •bij woningen in de diverse dor pen van Terneuzen. ;Dit past in het spreidingsbeleid .van het gemeentebestuur. Woon- wagencentra worden zoveel mo gelijk over de dorpen verdeeld, waarbij de kampen niet te groot van omvang zijn (twaalf tot vijf- tien standplaatsen). Dit bevordert volgens het colle ge de integratie met de bevol king en er ontstaan minder op zichzelf staande centra. „Met dit beleid zijn de afgelopen ja ren goede resultaten geboekt." In 1993 is het opheffen van het woonwagencentrum aan de Tweekwartweg al bepaald. lï.Door de aanleg van een nieuw centrum in Westdorpe met elf V standplaatsen is in 1999 door de Toenmalige gemeente Sas van Gent reeds een begin gemaakt. Verplaatsing van de woonwa gens aan de Tweekwartweg is in 1 het raadsprogramma opgeno- men. Het gemeentebestuur .1. sprak met de bewoners van het cèntrum over vier nieuwe plaat- de nieuwe vakantiegids van het Reumafonds beschrijft hoe Als je reuma hebt is een zorgeloze vakantie vaak moeilijk of lijkt helemaal niet mogelijk. Toch zijn er vele mogelijkheden. Het Reumafonds organiseert namelijk al sinds 1958 betaalbare, aangepaste vakanties in binnen- en buitenland voor mensen met reuma. Met aangepaste voorzie ningen, speciaal vervoer naar het vakantie-adres, rolstoeltoeganke lijke hotels en zorg op maat. Allemaal zaken die nodig zijn als u een onbezorgde vakantie wilt hebben. Door de inzet van vele vrijwilligers tijdens de reis en steun van het Reumafonds is het mogelijk deze aangepaste reizen aan te bieden tegen prijzen die vergelijkbaar zijn met gewone vakanties. Waar wilt u naartoe? Wilt u naar een zonnige bestem ming, houdt u van prachtige na tuur of begeeft u zich liever in het gedruis van een grote stad? De nieuwe Reuma-vakantiegids 2003 biedt u een gevarieerd pakket reizen in binnen- en buitenland. Zo zijn er busreizen naar bestem mingen in o.a. Nederland. België, Duitsland en Tsjechië en vliegrei zen naar Portugal en Spanje. In Nederland en Frankrijk hebben we ook bestemmingen waar u met eigen vervoer naar toe kunt reizen. De reizen onderscheiden zich van reguliere vakantiereizen door het aangepaste reistempo, de belan geloze medewerking van vrijwilli gers en de toegankelijkheid van het vervoer en de accommodaties voor rolstoelgebruikers. Een eigen vakantiecentrum Het Reumafonds heeft ook een eigen vakantiecentrum Groot Stokkert op de Veluwe. Het ligt midden tussen bossen en heide velden en heeft een hotel, bunga lows en appartementen. U vindt daar speciale voorzieningen als rolstoelservice, verharde wandel paden, algemene dagelijks:'- en een extra verwarmd zwe^ met badrolstoelen en een Is&1; baan. Meer informatie Wilt u meer informatie*# vakanties van het Reumat neemt u dan contact op afdeling reizen, 020-5896$] Voor informatie over Groot. kunt u bellen met 038-447$ Of kijk op www.reumafond Qtprk in bMtf Zuit Sterk in bertjjfe door Gino van den Broecke KOEWACHT - Er moet een be heerplan komen voor de skate baan in Koewacht, die momen teel wordt aangelegd. Daarmee wil de dorpsraad voorkomen, dat het 50.000 euro kostende project door vandalen zal wor den vernield. Dat werd duidelijk tijdens de dorpsraadvergadering gister avond in De Vlaschaard. De skatebaan, die op de zonne weide van het openluchtzwem bad wordt aangelegd, moet over ruim een maand gebruiksklaar zijn. De dorpsraad wil echter koste wat het kost voorkomen, dat de baan ten onder gaat vanwege vernielingen en overlast. „We willen desnoods een camera plaatsen, zodat de jongeren we ten dat er op hen wordt gelet", aldus secretaris S. Meuldijk. De komende weken gaan de le den van de dorpsraad actief in formatie inwinnen bij politiedes kundigen over de beste aanpak van dat soort beveiligingszaken. Ook zal er met gemeente en de skatende jongeren nog worden overlegd om onduidelijkheden op papier te zetten. Rondom de skatebaan zal een twee meter hoge omheining wor den geplaatst met een afsluit baar hek, dat 's avonds op slot gaat. Op dat hek zal een bord met gedragsregels en een ge- bruiksreglement worden ge plaatst waaraan iedereen zich dient te houden. „Veel mensen hebben zich er voor ingezet, dat er weer een mooie plek in het dorp bijkomt en die moeten we dan ook zo mooi mogelijk houden", zei voor zitter G. Baert. Deze wordt gehouden op dinsdag 24 mei, van 19.00 tot 22.00 uur. De avond wordt georganiseerd in samenwerking met Philips Nederland. Graag vernemen wij van uw komst! AANMELDING: via mail: terneuzen@expert.nl telefonisch: 0115-620444 of in de winkel: Noordstraat 19, Terneuzen EXPERT TERNEUZEN, Noordstraat 19 Tel: 0115-620444 sen: een plek op het terrein van de voormalige brandweerkazer ne in Philippine, en in Sas van Gent de gemeentewerf ten zui den van de Vlaanderenhal, de Canadalaan bij de begraaf plaats en de Vrijstraat. De lap grond aan de Vrijstraat ligt te gen de wijk Sint Albert aan en is nu in gebruik als landbouw grond en boomgaard. De bewoners van het woonwa gencentrum spreken zich uit voor de Vrijstraat. Sommige be woners geven aan naar elders te verhuizen, zodat het nieuwe cen trum uit minder dan zeventien standplaatsen bestaat. Naast de integratie met de wijk Sint Albei-t streeft het gemeente bestuur met de verplaatsing ook naar betere leefomstandigheden voor de bewoners. Het nieuwe centrum ligt immers verder af van de industrie. Volgens de be- wonersgroep is de verplaatsing van het woonwagencentrum ech ter ook bedoeld om uitbreiding van de industrie mogelijk te ma ken. Dat kan nu niet vanwege geluidsvoorschriften. Daar staat niets over in het raadsvoorstel. Zodra de gemeenteraad ak koord is met de verplaatsing van het woonwagencentrum naar de Vrijstraat maakt de ge meente in overleg met bewoners van het centrum een inrichtings plan. Het college praat ook met de bewonersgroep Sint Albert noord om te bekijken in hoever re ook met hun wensen rekening kan worden gehouden. Naast het inrichtingsplan komt er ook een verhuisplan, waarin staat welke woonwagens verhuizen naar de nieuwe plek en of nieu we woonwagens nodig zijn. HANSWEERT - Het containerschip Nulli Cedo is gisteren rond drie uur 's middags te gen de Vlakebrug gevaren. Het motorvracht schip was te hoog geladen, waardoor de bo venste rij containers tegen de onderkant van de brug botste. Vier lege containers kwamen in het water te recht, de rest van de lading gleed mee naar achteren. Het schip heeft veel averij opgelo pen: door de botsing zijn er containers tegen de stuurhut aangeschoven. De brug is licht beschadigd door de aanvaring. Het ongeluk zorgde voor enig oponthoud van het scheep vaartverkeer. Schepen die gebruik moesten maken van de klapbrug lagen even stil, het overige verkeer moest langzaam passeren. Een bok van bergingsbedrijf Polderman uit Hansweert heeft de containers uit het water gehaald. Het Nederlandse schip (105 meter lang) was op weg van Gent naar Weurt in Duitsland. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 50