Horeca Hulst weert relschoppers Memorabele dag in Aardenburg PZC PZC Terneuzen wijst vergunningzones aan Clavis moet volgens bewoners meer doen in Terneuzense flats 13 Geen extra subsidie voor Kalashnikov afspraken voor veiliger uitgaansleven Ichaapscheren n streetdance Clinge Wandelen op vier avonden in Sint Jansteen Gebedsdienst AAZET Honderden buxussen gestolen Gsm's gestolen uit bedrijf Frontale aanrijding in Cadzand Inbraak in bedrijf Westdorpe Auto gestolen in Terneuzen Milieuteam deelt bekeuringen uit agenda donderdag 19 mei 2005 „NEUZEN - De gemeente Lneuzen wijst «en verzoek (1J jongerencentrum Kalashni- l„ extra subsidie at. Het ipMevan B en W vindt dat het «gionale poppodium voldoende „dert mogelijkheden heeft om inkomstenbronnen aan te bo- pe Stichting Kalashnikov ont- ving tot voor kort een provincia le bijdrage van 11.345 euro. Ter- neuzen geeft jaarlijks 3650 euro. Door een nieuwe provinciale subsidiestructuur krijgen de vier belangrijkste Zeeuwse pop podia, waartoe ook Kalashni kov behoort, tezamen voortaan 25.000 euro subsidie. Hiermee wil de provincie een uitwisse ling en samenwerking van de vier poppodia bevorderen, waar door kosten worden bespaard. Kalashnikov wil dat gemeente Terneuzen voortaan 11.500 euro geeft, een stijging van de sub sidie ten opzichte van voorgaan de jaren met ruim 7000 euro. Burgemeester en wethouders willen hier niet aan, omdat zij vinden dat de stichting onvol doende de mogelijkheden heeft benut om meer inkomsten te ver krijgen. Suggesties die de ge meente doet zijn het heffen van entree bij concerten, verhoging van de prijzen van consumpties en de voorgestane samenwer king met andere poppodia aan te gaan. De Stichting Kalashnikov ziet niets in de suggesties van de ge meente, omdat zij zich verre wil houden van,commerciële activi teiten of naar commercie ruiken de activiteiten. Derhalve wordt bij concerten geen entree gehe ven, zijn consumpties verkrijg baar tegen 'soosprijzen' en wordt geen gebruik gemaakt van mogelijkheden tot sponso ring van activiteiten. Het collegevoorstel komt dins dag 24 mei aan orde tijdens de raadscommissie Samenleving. Aanvang 19.30 uur in de raad zaal van het stadhuis in Temeu- ifrnrHarold de Puysseleijr JUIST - De kroegbazen in Rulst staan samen met de burge meester en de politie een drasti sche aanpak voor om het uit gaansleven veiliger te maken. Ie meest in het oog lopende af spraken behelzen het weren van relschoppers en vandalen uit de luister uitgaansgelegenheden. drie partijen werken daar aatregelen voor uit, die op pa ler komen te staan in een geza- lenlijke overeenkomst. „We lillen notoire relschoppers en uziemakers die regelmatig in jrhaling vallen voor bepaalde [onbepaalde tijd de toegang ot alle cafés ontzeggen", zegt mtrumbestuurder B. Picavet n de afdeling Oost-Zeeuws- aanderen van brancheorgani- tie Horeca Nederland, nformatie over lieden die zich listig misdragen in de Hulster wordt niet alleen uitge- tijdens het maandelijks stuursoverleg van de exploi- anten in de zogenoemde 'natte' ireca, maar ook in het twee- aandelijks overleg dat de café- jtan voeren met de poli- een de burgemeester. Volgens cavet gaat het maar om enke bezoekers van het uitgaansle- ninde Reynaertstad. Daarnaast staat het elke hore- •ondernemer natuurlijk nog I om op persoonlijke titel ie- and om bepaalde redenen de egang tot zijn zaak te ontzeg en", aldus Picavet. De eigenaar uitwee cafés in Hulst zegt ver- I, dat de horeca-ondernemers ik hun verantwoordelijkheid a aanzien van de openbare or- LINGE - Op het Sterreterrein Clinge wordt zondag 29 mei !t schaapscheerdersfeest ge- mden. Als thema is dit jaar ge- voor 'spelen met de na- zijn dit jaar geen oude am- tchten te zien, maar het sche- ii van de schapen van de kin- rboerderij is gebleven. De ïsten spelen zich af rondom •onderwerpen water, de boer en], de vlindertuin en het bos. e organisatie van het schaap- ieerdersfeest geeft dit jaar let- rlijkhet podium aan de jeugd, en jonge band en Circus Rei- erdi komen optreden. Ook ko- htig kindereneen de- lonstratie streetdance geven, let feest begint om 10.30 uur. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREIM Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEIM iel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern pzc. n I René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee F'its Bakker (sport) Postbus 62 \b hulst ial: (0114)372776 Fax:(0114)372771 E-mail: red h u 1st pzcn I Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 -mail: redactie@pzc.nl 'nternet ^w.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl de niet willen ontlopen. „Als er mensen zijn, die na het stappen regelmatig vernielingen aanrich ten, zoals het aftrappen van au tospiegels en het vernielen van bloembakken, overwegen we om ook deze mensen de toegang tot de horeca-etablissementen te ontzeggen." De omvang van deze groep vandalen is volgens Picavet niet bekend. Daarnaast zijn de exploitanten van de ca fés met elkaar overeengekomen dat ze in navolging van de onder nemersvereniging Hulst Reynae rtstad een telefooncirkel in het leven roepen. Bij problemen in een horecagelegenheid, belt de uitbater niet alleen de politie, maar ook een collega-kroegbaas op om die te informeren. Die belt op zijn beurt een volgende collega, tot op die manier alle ex ploitanten ervan op de hoogte zijn dat er in een bepaalde zaak iets loos is op dat moment. „Ver volgens kunnen dan in overleg adequate maatregelen worden genomen", zegt Picavet. Burgemeester J.F. Mulder is te vreden over de gemaakte af spraken. „De opzet was een goede samenwerking te be werkstelligen tussen politie en horeca. Er was geen goed samen spel en we denken dat op deze manier wel te kunnen realise ren." Uitgangspunt van de maat regelen is volgens Mulder om een aangenaam uitgaansklimaat te waarborgen. „Hulst is een stad die zich ervoor leent om ge zellig uit te gaan. Dat staat voor op. Nu zijn er wat lui die dat wil len verpesten en daar hebben we deze maatregelen op be dacht. Je moet die vooral zien als waarschuwing, dat het gezel lig moet blijven in het uitgaans leven." Bewoners van verzorgingshuis De Stelle gaan langs het Mariabeeld, door Jan van Zuilen AARDENBURG - Twee memorabele ge beurtenissen op één dag. Daar was giste ren sprake van in de kerk van de Heili ge Maria Hemelvaartparochie in Aar denburg. In de ochtenduren arriveerde een klein vrachtwagentje met het orgel van de in middels gesloten katholieke kerk van Groede; in de middag was de Aarden- burgse kerk het decor van de tiende Zonnebloembedevaart. Om met die laatste mijlpaal te begin nen: sinds de start tien jaar geleden mag de Zonnebloembedevaart, speciaal bedoeld voor zieken en gehandicapten uit West-Zeeuws-Vlaanderen zich ver heugen in een alsmaar groeiende belang stelling. „We begonnen met zo'n 75 gas ten, nu zaten er inclusief begeleiders zo'n tweehonderd mensen in de kerk", aldus Walter Dierick namens de organi satie. Zonnebloempatiënten zijn door gaans dankbare mensen en dat zijn ze ook tijdens de bedevaart in Aarden burg, zegt Dierick. „Je ziet het aan hun gezichten en je hoort het na afloop. Dan zeggen ze: 'zo, nu kunnen we er weer een jaartje tegen'." De bedevaartgangers hadden tijdens de gebedsdienst, die onder leiding stond van pastor Ria Koops-Kramer, ook de primeur dat ze de eersten waren die het gistermorgen gearriveerde orgel uit Groede konden bekijken. Nog niet be luisteren, want het orgel moet nog aan gesloten en geïnstalleerd worden. Groot is het orgel niet, wel bijzonder. Het gaat om een zogeheten Hoog'huysorgel, ver noemd naar de Middelburgse orgelbou wersfamilie van die naam. Hoe oud het orgel precies is, is niet bekend, maar vermoedelijk is het kort na het gereed komen van de bouw van de kerk in Groede in 1861 afgeleverd. Het orgel is in 1966 grondig gerestaureerd. Bij die gelegenheid bleek dat de orgelpijpen die Hooghuys had gebruikt, veel ouder zijn dan het orgel zelf. Vermoedelijk wa ren de orgelpijpen al eerder gebruikt voor een uit de tweede helft van de acht- foto Peter Nicolai tiende eeuw daterend kabinetorgel. Vol gens het Aardenburgse kerkbestuur dat het orgel voor een symbolisch bedrag kon aankopen is het Groedese orgel het enig overgebleven Hooghuysorgel in Ne derland. Het orgel is te klein om 'kerkvullend' te kunnen spelen. Het kerkbestuur denkt het vooral te kunnen gebruiken voor kleinere bijeenkomsten en voor begelei ding van koren. Om die laatste reden is het orgel zo opgesteld dat de organist makkelijk contact kan hebben met de koordirigent, dat wil zeggen met het kla vier naar het koor toegekeerd; vanuit de kerk kijken de mensen tegen de voor kant met de orgelpijpen aan. Het kerkbestuur is van plan om het or gel op een nog nader te bepalen tijdstip met enig officieel vertoon in gebruik te SINT JANSTEEN - Vanaf het gemeenschapscentrum de Wa rande gaat maandagavond 6 juni de jaarlijkse avond wandel vierdaagse van start. Deelnemers kunnen een keuze maken uit een traject van 5 of 10 kilometer. De routes zijn uit gezet in de polder - en bosrijke omgeving. De laatste wandel avond (donderdag) worden de volhouders de laatste kilometer muzikaal begeleid door de Rat- tenband. Na de bloemenhulde volgt de uitreiking van de herin neringen. De wandelaars kun nen telkens tussen 18.30 uur en 19.00 uur vertrekken. KAPELLEBRUG - In de kapel van Onze Lieve Vrouw ter Ecken wordt vandaag een ge bedsdienst gehouden voor Ma ria de vrouwe van alle volkeren. De aanvang is 13.30 uur. door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen wil de parkeerproble men voor bewoners in het cen trum van Terneuzen oplossen door vier vergunningzones aan te wijzen. De parkeermogelijkheden op de Markt en de Vlooswijkstraat ver dwijnen. Werknemers en bedrij ven kunnen een vergunning krij gen om tijdens kantooruren op aangewezen locaties te parke ren. Om langparkeerders te we ren wordt voor de plaatsen na bij de bibliotheek betaald parke ren ingevoerd. Ten behoeve van de leeszaalbezoekers blijft kort parkeren gratis. De voorstellen voor aanpassing van parkeerbeleid hebben B en W op een rijtje gezet in de Nota Parkeren Centrum Terneuzen, die volgende week dinsdag wordt besproken in de commis- sie Economie en Beheer. Op dit moment is er voor ver schillende straten een wachtlijst voor parkeervergunningen voor bewoners. Bovendien worden vergunninghoudersplaatsen nog al eens bezet door binnenstad bezoekers. Ook is er geen duide lijke regeling voor bezoekers van de bewoners in de binnen stad. Door de parkeerlocaties voor de vergunninghouders duidelijk te scheiden van de overige parkeer plaatsen kunnen zones worden aangewezen. Bij het inrijden van die zones wordt met een dui delijke 'poortconstructie' aange geven welke regels er binnen die zone gelden. Volgens B en W le vert dit niet alleen meer duide lijkheid op, maar ook een aan zienlijke besparing op verkeers borden. Bewoners kunnen dan parkeren in de gehele zone, zo dat de wachtlijsten verdwijnen. (Advertentie) KOZIJNEN-ZONWERING www.aazet.nl Kapelle -Tel. 0113-33p353 Het college wil geen aparte rege ling treffen voor de bezoekers van binnenstadbewoners. Die moeten, net als alle andere cen trumbezoekers, gebruikmaken van de overige parkeermogelijk heden. Werkgevers en werkne mers die een vergunning heb ben, mogen hun voertuig parke ren bij de Axelse Dam en Roze- gracht. Als de parkeerplaatsen bij de Westerscheldedijk behou den blijven, kunnen ze ook daar terecht. Als die plaatsen verdwij nen, wordt gedacht aan de noordzijde van de Scheldekade. Bezoekers van de binnenstad krijgen met drie systemen te ma ken: vooraf betaald parkeren, naderhand betaald parkeren en kort betaald parkeren. Achteraf betalen geldt voor de twee par keergarages en voor de Axelse Dam. Om het parkeren daar aan trekkelijk te maken, ligt het ta rief 10 eurocent lager dan op de overige parkeerlocaties. De Vlooswijkstraat en de Markt worden geschrapt. Daar zijn maar weinig plaatsen, maar ze liggen wel dicht bij de winkels. Dus proberen bezoekers daar vaak in eerste instantie een plek je te bemachtigen. Het gevolg is dat onnodig veel autoverkeer door het bewonersgedeelte van de binnenstad wordt toege stuurd. B en W wijzen erop dat aan de zuidzijde van het centrum aller lei ontwikkelingen gaande zijn, zoals de herinrichting van het Schuttershofgebied. „Gezien de ligging nabij het centrum is het gewenst ook hier betaald parke ren in te voeren", betoogt het college. Volgens de parkeervisie moet er bij wijze van proef een plaats voor kampeerauto's wor den gerealiseerd op het overloop terrein aan de Binnenvaartweg. De oplossing voor het langparke- ren van autobussen, nabij het kantoor van het waterschap, ver dwijnt met de ontwikkeling van het Schuttershofgebied. Een goed alternatief vinden B en W de parkeerlocatie aan het slui- zencomplex. Het is de bedoeling om een groot deel van de par- keermaatregelen per 1 januari 2006 in te voeren. HULST - Op een perceel aan de Grote Kreekweg in Hulst zijn tussen dinsdagavond 22.00 uur en gisterochtend 11.15 uur enkele honderden buxusplanten weggenomen. De plantjes zijn vermoedelijk uitgespit en de grond is hier na weer egaal gemaakt. De schade loopt in de honderden euro's. TERNEUZEN - Onbekenden hebben rond 23.30 uur dins dagavond ingebroken in een bedrijf aan de Industrieweg in Terneuzen. Het is nog niet duidelijk wat er allemaal is weggenomen. Er zijn in ieder geval diverse gsm's weg. De technische recherche gaat onderzoek doen in het be drijf. Door de daders werd veel schade aangericht. CAD ZAND - Op de Zwartepolderweg in Cadzand heeft gisterochtend vroeg, tegen zes uur, een aanrijding plaats gevonden. In de bocht, ter hoogte van een camping, reed een 58-jari- ge vrouw uit de gemeente Sluis de camping af en zag een langsrijdende 23-jarige automobilist uit de gemeente Sluis over het hoofd. Beide voertuigen kwamen met el kaar in aanraking en raakten beschadigd. Geen van beide bestuurders raakte gewond.. WESTDORPE - In een bedrijf aan de Ameliaweg in West dorpe is tussen vrijdag 13 mei 15.30 uur en gisterochtend 8.30 uur ingebroken. Uit het bedrijf zijn een fax, een portofoon, wat flesjes fris drank en een pak koffie weggenomen. TERNEUZEN - In Terneuzen, op de Rosegracht, is giste ren een personenauto gestolen. De auto was neergezet omstreeks 15.00 uur. Toen de eige naar omstreeks 16.15 uur weer bij de auto terugkwam, bleek hij te zijn gestolen. Het gaat om een Ford Fiesta in de kleur groen. De auto heeft het kenteken LD-RR-46. OUD-VOSSEMEER - In samenwerking met de Algemene Inspectiedienst (AID) heeft het regionaal milieuteam van de Politie Zeeland twee processen-verbaal opgemaakt te gen een man uit de gemeente Borsele en een inwoner van, Oud-Vossemeer. Bij de man uit Borsele zijn drie vogels in beslag genomen. Twee hadden verkeerde pootringen om en hij had illegaal een wildzang in zijn bezit. Bij een pand aan de Hofstraat in Oud-Vossemeer waren zwaluwnesten verwijderd. De gaten waren afgeplakt met tape. De zwaluwen, die toch wilden nestelen, waren tegen het tape aangevlogen en zaten vastgeplakt. De vogels zijn losgemaakt en overgebracht naar een voge lasiel. De veroorzaker, die overigens liet blijken nooit de bedoeling te hebben gehad dierenleed te veroorzaken, kreeg een boete. door Jan van Zuilen TERNEUZEN - De woningstich ting Clavis verschuilt zich wel wat erg makkelijk achter de brandweer als het gaat om de veiligheid in de drie Veste-flats in Terneuzen. Dat zegt bewoner P. Jiskoot, die volgens zijn eigen zeggen spreekbuis is van veel be woners van flat A. Jiskoot heeft in een brief na mens zijn mede-bewoners ge klaagd over het weghalen van het meubilair in de gangen van de drie Veste-flats. Dat moest van de brandweer, zo verklaar de directeur Van Exter van Cla vis vorige week tegenover onze krant. „Alles goed en wel", zegt Jiskoot, „maar dat ontslaat Cla vis niet van de verplichting om zelf iets te ondernemen. Het was al lang bekend dat de brand weer wilde dat die zitjes werden verwijderd. Clavis heeft tijd ge noeg gehad om andere zitjes te rug te zetten." Jiskoot zegt contact te hebben gehad met de brandweer. „Hun punt was dat de zitjes die er stonden bij een brand veel rook geven. Volgens de brandweer is het probleem simpel te onder vangen door er ijzeren stoeltjes neer te zetten of stoeltjes van een soort kunststof dat bij een brand niet gaat roken." Ook het verweer van Clavis dat de strenge veiligheidseisen van de brandweer te maken hebben met het veranderen van de func tie van de Veste-flats, van gewo ne appartementen naar een soort verzorgingsflat, vindt Jis koot niet helemaal terecht. „In plaats van te wachten op een rapport van de brandweer, had Clavis zelf ook meer kunnen doen. Er hangen nu bijvoor beeld op verschillende plekken brandblussers. Op zich prima, maar je moet wel mensen heb ben die met die dingen om kun nen gaan. Ik heb gezegd: zoek op elke verdieping een paar men sen die dat willen en geef die wat instructie. Iedereen weet dat de eerste tien-vijftien minu ten bij een brand van levensbe lang zijn." Jiskoot vindt ook dat er gelet op de veranderende functie van de Veste-flats allang een ontruimingsplan had moe ten zijn. Eigenlijk, zo meent Jiskoot, zou den de Vesteflats een eigen huis meester moeten hebben, „ie mand die er zelf ook woont en die mee een oogje in het zeil kan houden op dingen die van be lang zijn voor de veiligheid van de bewoners. We hebben nu al wel verpleegsters, maar die zijn er vooral voor medische proble men. Een huismeester zou op heel andere dingen kunnen let ten, bijvoorbeeld of mensen er wel om denken hun televisie uit te zetten." STHEEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur. Kaarten bieden, handvaardigheid en bil jarten; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; 14.00 uur: Solo dansen; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljar ten; 14.30 uur: Zangkoor; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO gymnastiek en biljarten; 13.30 uur; ANBO dansen; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: KBO kaarten bieden; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Kaarten; 13.30 uur: Volksdansen; HENGSTDIJK - Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge; 9.30 uur: Biljarten, kaarten, koersbal; 13.30 uur: Soos middag; HULST - Reynaertcollege aan de Gil denstraat, 19.00 uur: Bewegen en spor ten voor (ex) hartpatiënten; De Lieve, 10.00 uur: Gymnastiek; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Handwerken, koersbal; 19.00 uur: Line dance; 's Landshuis, 14.45 uur: Vertrek rondlei ding archeologisch onderzoek Onder de Toren; Reynaertland, 19.45 uur: Bingo; Kantine HVV'24, 18.45 uur; Wandelvier- Steenstraat 5- 7, 14.00 - 15.30 uur: Ont- moetingsbijeenkomst (ex) kankerpatiën* ten en hun naasten; KAPELLEBRUG - Kapel van Onze Lie ve Vrouw ter Eecken, 13.30 uur: Gebedsdienst ter ere van Maria de vrouwe van alle volkeren; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; LAMSWAARDE Cafe de Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; SINT - JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 14.30 uur: Ouderen: soos de Derde Jeugd; 15.30 uur: Kreatiej ve Vorming; 19.00 uur: Engels; TERNEUZEN - De Veste, 10.00 uur: Aanbidding; 13.30 uur: Handwerken, soos, canasta en biljarten; 16.30 uur: Re petitie zangkoor; 19.00 uur; Bridge; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur; Jeugdcentrum Meetpoint; De Hoeve, 20.00 uur: Bingo; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur; Koersbal; WESTDORPE - Café 't Polderken, 13.30 uur: Jokeren; De Baeckermat, 13.30 - 17.00 uur; KBO kaarten en bingo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 47