>zc legio verliest kantonrechtspraak Adoptieplan dieren Zierikzeese kinderboerderij Veelzijdige terreinwagen voor politie 4 jtrb( aatj- Hypotheken Verzekeringen Pensioenen gerechtsbestuur adviseert centralisatie in Middelburg van de reepe Mti* Van Doorne kiest museumhaven Fietser gewond bij botsing Bedrijfsinbraak De Poort Rilland Licht kassen op bordje ministerie Milieuteam politie deelt bekeuringen uit Beleef het in Onder de Toren Kom op 21 mei naar onze kijk voor m www.zeelandnet eer info op .nl/jubileumdag zeeuwse almanak Buiging Li* 11)13-315649 BÏÏctie®Pzc-nl 1 3 31,4460 AA Goes Kenne-exploitatie: Een Midden-Zeeland: 0113-315520; Ei-Vlaanderen: 0114-372770; J, neal: 02O-4562SOO. donderdag 19 mei 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 Thuis in.... RISICOBEHEER Stafionsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 01 18 - 615151 editie Schouwen-Duiveland wrMarcel_Modde iERIKZEE - De kantonrecht en in Zierikzee en Tholen kirden naar alle waarschijnlijk- L opgeheven. Het gerechtshe er van het arrondissement -jddelburg vindt de zittingen Ede zogenoemde nevenlocaties E| meer van deze tijd en wil de tol van de rechterlijke macht Ldelen in de provinciehoofd- ikantonrechter komt nu nog kwartaal naar Zierikzee [ftolen voor behandeling van kleinere civiele zaken. Het el gaat over verkeers- ingen. arbeidsgeschil len huurproblemen. Sinds de van de gerechtsgebou- m beide plaatsen, enkele ja- in, worden de zittin- eens in het kwartaal gehou- in het gemeentehuis in Zie- :ee en het museale stadhuis n Tholen. Daarmee is jaar- een bedrag van enkele tien denden euro's gemoeid, mjft het gerechtsbestuur in n advies aan de Raad voor de Volgens het be- luris dat een onevenredige be ding van overheidsgeld, ten e van slechts een klein aan- Zeeuwen. Daarnaast kost Igependel vanuit Middelburg chters, grif fiers, officieren |i justitie en advocaten flink it (reis)uren. Ook bij het uit- Uen van zaken gaat een hoop d verloren, aldus het bestuur, dat soort gaten op de locaties Zierikzee en Tholen 'niet doel- ilig kan worden ingevuld, il eveneens meespeelt, is de (Advertentie) ■iwiiwi-, SCHCEII M O 0 E I lEEGVERKOOP wegens l/ERBOUWING (Advertentie) bombardement I Middelburg, lees het i dagboek: 1 Opeens was alles anders 1 Mr. J.J. van der Weel len bezoek tentoonstelling in De Drvkkery vanavond vanaf 17.30 uur Menu uit Kreta 1 met aspergesalade, runder- of aubergi nestoo fpot en voghurt met honing 12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118-886 866 'Jterdag21 mei 12.00-13.00 uur Jacqueline van Maarsen mer haar boek Ik heet Anne, zei ze, Anne Frank 1 15.00-16.30 uur woensdag 25 mei 20.00 uur, Maritiem MuZEEum in Vlissingen [Anna Enquist "w haar boek i De Thuiskomst kaarten: Boekhandel 1 Spui, Oude Markt, Vlissingen 1'd. 0118-422170 bekijk ook onze website beveiliging van de zittingszalen in het gemeente- en stadhuis. Die voldoet niet. aan de huidige eisen, aldus het gerechtsbe stuur, en dat zou alleen met een fikse investering kunnen wor den opgelost. Bovendien staat de rechtbank aan de vooravond van de invoering van 'digitale dossiers' in strafzaken, waar de burgerzalen in Zierikzee en Tho len ook niet op zijn ingericht. Alle rechterlijke activiteiten voor Schouwen-Duiveland en Tholen op het gebied van straf-, handels-, familie- en bestuurs recht vinden al plaats in Middel burg. De kantonzaken vormen daarop tot dusver de uitzonde ring. Het gerechtsbestuur heeft berekend dat het aandeel van de kantonzaken uit Zierikzee en Tholen iets meer dan tien pro cent van het totaal bevat van de kantonsector in het arrondisse ment. „Omgerekend nog geen werk voor 0,4 kantonrechter, ter wijl in de rechtbank in Middel burg ruim dertig rechters werk zaam zijn." De afstand tussen de provincie hoofdstad en Zierikzee en Tho len speelt tegenwoordig voor de rechtspraak geen rol meer, vindt het bestuur. De vestiging van een kantonrechtbank ter plaatse was destijds ingegeven door het feit dat Tholen en Schouwen-Duiveland als eiland lastig bereikbaar waren. Onder kent wordt dat de rechtzoeken de burger bij het verdwijnen van de zittingen in de regio ver der moet reizen, maar omge keerd geldt dat nu ook voor de rechterlijke macht. En waar een burger in zijn leven doorgaans hooguit enkele malen de gang naar de kantonrechtbank zal maken, luidt het argument, doen een rechter en zijn gevolg dat veel vaker. De hoofdofficier van justitie in Middelburg en de deken van de orde van advoca ten staan achter het opheffen van de nevenzittingen, aldus het gerechtsbestuur. Binnen de sec tor kanton lopen de meningen uiteen. Met name het argument dat het recht naar de burger moet worden gebracht leeft daar sterk. De gemeentebestu ren van Schouwen-Duiveland en Tholen zijn geïnformeerd en zien het laatste beetje recht spraak binnen hun grenzen met lede ogen verdwijnen. Het advies is uitgebracht op ver zoek van de Raad voor de Recht spraak, benadrukt voorlichter S. van de Wal. Die instantie komt vervolgens met een voor stel voor de minister van justi tie. Wanneer de knoop wordt doorgehakt, is nog onbekend. Kinderboerderij De Punt wil haar dieren laten 'adopteren' om de zaak draaiende te kunnen houden. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het is geen geld. Wie tien euro per jaar doneert, mag zich 'adoptieouder' van een konijn of cavia noemen. Of van de pauw. Kinderboerderij De Pimt in Zierikzee gaat op zoek naar mensen en/of bedrijven die een of meer kinderboerderijdie ren willen adopteren. Het idee komt uit de koker van kinderboerderijbeheerder René de Klerk. En het werd bepaald niet uit luxe geboren. Ook op De Punt is, zegt De Klerk, te mer ken dat bezoekers de hand meer dan vroeger op de knip houden en heel voorzichtig zijn in wat ze uitgeven. Sponsors vinden voor de kinderboerderij is even eens lastig. De Klerk: „Maar het voer wordt wel steeds duurder. Dus moet je wat verzinnen. Adoptie leek mij een heel goede manier om geld binnen te krijgen om de kinder boerderij draaiende te kunnen houden." Met de smalle beurs wordt daar bij rekening gehouden. Wie het adoptiebedrag - wat per dier verschilt - niet in zijn of haar eentje op kan hoesten, kan ook samen met een vriend of vrien din een kinderboerderijdier adopteren. De adoptie-ouder wordt - in ruil voor de bijdrage - op de hoogte gehouden van het wel en wee van het dier in kwes tie. Geen alleenrecht Wie besluit tot adoptiekrijgt niet het alleenrecht op het dier. De Klerk hoopt dat de kinderen- boerderijdieren stuk voor stuk meerdere adoptieouders krij gen. „Een schaap adopteren kost 20 euro per jaar. En voor 20 euro kun je zo'n dier echt niet het he le jaar voederen. Daar is meer voor nodig." De Klerk hoopt op een stevige toeloop, want alles bij elkaar lo pen er - verdeeld over 13 soor ten - enkele tientallen dieren rond op de Zierikzeese kinder boerderij. In het kader van de zoektocht naar adoptieouders houdt De Punt samen met de Stichting Animal lifestyle - leerlingen van het Groencollege in Goes - vrij dag 27 mei een speciale 'adoptie middag'. Bezoekers kunnen er tusen 13.30 en 15.30 uur terecht voor alle vragen omtrent de adoptie. De Klerk hoopt door de adoptieaktie ook de bewoners van buitenwijk Poortambacht - waarin de De Punt gelegen is - meer bij de kinderboerderij te kunnen betrekken. door Piet Kleemans RENESSE - Hij staat hoog op de wielen en is breed en ro buust. De nieuwe aanwinst van de politie - een Ford Ranger ter- reinauto - is een imposante ver schijning. En tevens een veelzij dig voertuig, want de mountain bikes - van de 'politie te fiets' - kunnen er ook mee vervoerd worden. De Ford - volgens de politie de eerste in zijn soort bij de Neder landse politie - is de opvolger van de Nissan die vijf jaar gele den zijn intrede deed. Deze is in middels, na ruim 275.000 kilo meter, bedankt voor de bewezen diensten. Keuze De keuze voor een pickup in plaats van een 'gewone' terrein- auto is een bewuste. In de forse laadbak passen alle spullen die bij hulpverlening nodig zijn. Op de stalen klep waarmee de laadbak wordt afgedekt kunnen twee mountainbikes bevestigd worden. Dat alles bij elkaar maakt de Ranger 2.5 turbodiesel tot een veelzijdig werkpaard. Uitrusting Voor het gebruik als politievoer tuig is de Ranger uitgerust met geavanceerde communicatie apparatuur, een op het dak De Ranger in zijn natuurlijke habitat. gemonteerd zoeklicht en alles wat bij hulpverlening noodzake lijk kan zijn: van pilonen om de weg af te zetten tot een bran card. Het vierwielaangedreven voer tuig wordt, vertelt teamchef Schouwen-Duiveland Midden D. Visser, vooral ingezet voor buitendijks gebruik. In de prak- foto Marijke Folkertsma tijk zal dat doorgaans het strand zijn. Voor lange ritten over asfalt zijn de speciale terreinbanden minder geschikt. Rabobank Woongoed Middelburg Nu ook voor u\ woonenergie Decorette NIEUW: prachtige stoffen van Designers Guild Anker-Desein Koken, smaakvol en efficiënt, da's LOGUS met zorg en welzijn Rabobank Hypotheken en verzekeringen Paso Doble Mexicaans-Argentijns restaurant, reserveren: tel.: 0118 - 636960 Nieuwe Kerkgang 1 Middelburg 1 (Onder de Lange Jan) I www.onderdetoren.com ZIERIKZEE - Oud-directeur P. van Doorne van woning corporatie Zeeuwland gaat zich niet specifiek inzetten voor behoud van het oude veerpontje De Zijpe. Van Door ne heeft bedankt voor de eer, zo zei hij gisteren in een reactie op het nieuwe reddingsplan dat in de maak is. Hij is als bestuurder van de Museumhaven Zeeland inmid dels belast met fondswerving voor behoud en versterking van de historische vloot in Zierikzee. „Wanneer ik daar naast geld zou gaan inzamelen voor het pontje, dan doe ik mezelf concurrentie aan. En dat kan natuurlijk niet. Je moet voor een deel toch de zelfde bronnen aanboren, dat is in deze economische tijden al lastig genoeg." Eerder de ze week werd bekend dat veerdeskundige W. Boot uit Op perdoes onderzoek doet naar een mogelijkheid het schip 'in welke vorm dan ook' terug te halen naar Schou wen-Duiveland, te restaureren en een nieuwe bestem ming te geven. Mislukt die opzet, dan is De Zijpe ge doemd op de schroothoop te belanden. MIDDELBURG - Een 55-jarige fietser uit Valkenswaard is gistermiddag in Middelburg bij een botsing met een an dere fietser gewondgeraakt aan zijn enkel. Hij kreeg op de kruising Sandberglaan/President Rooseveltlaan geen voorrang van een 13-jarige fietser uit de gemeente Veere en kwam ten val. De man is met vermoedelijk een gebro ken enkel overgebracht naar het ziekenhuis. RILLAND - Een bedrijfsgebouw op het bedrijventerrein De Poort bij Rilland is dinsdagavond het doelwit geweest van inbrekers. De toegang was geforceerd. Een digitale ca mera van onbekende waarde is meegenomen. RILLAND - Het ministerie van Landbouw moet maar be slissen of het tuinbouwbedrijf Agro Care in de Eerste Bathpolder in Rilland voldoet aan de verlichtingsregels voor kassen. Het provinciebestuur vindt zichzelf niet be voegd in deze kwestie die is aangezwengeld door de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF). De ZMF eiste dat de pro vincie zou optreden tegen Agro Care, omdat het te veel licht zou produceren zo vlakbij het natuurgebied Ooster- schelde. De provincie heeft een verzoek om op te treden eerst afgewezen. Agro Care voldoet aan de door het minis terie van Landbouw verleende vergunningen, stelden Ge deputeerde Staten. De ZMF tekende tegen deze eerste be slissing weer bezwaar aan, waarop Gedeputeerde Staten deze week hebben besloten de zaak bij de vergunningver lener, het ministerie van Landbouw, neer te leggen. Extra inkomsten genereren door entree te gaan heffen voor de kinderboerderij is voor De Klerk geen optie. „Ik wil dat kin deren wanneer ze maar willen naar de kinderboerderij toe ku- nen komen." Jubileum De dieren worden verzorgd door cliënten van het naastgelegen dagverblijf Brugzicht voor men sen met een verstandelijke be perking. Donderdag 28 mei wordt stilge staan bij het feit dat de kinder boerderij 12,5 jaar geleden on der de vleugels van het Gors werd gebracht. Advertentie dé woonwinkel van Middelburg Orisant Makelaardij Nieuw in de VEERSCHE POORT: verkoop Hof Mytilus gestart OUD-VOSSEMEER - In samen werking met de Algemene In spectiedienst (AID) heeft het re gionaal milieuteam van de Poli tie Zeeland twee processen-ver- baal opgemaakt tegen een man uit de gemeente Borsele en een inwoner van Oud-Vossemeer. Bij de man uit Borsele zijn drie vogels in beslag genomen. Twee hadden verkeerde pootringen om en hij had illegaal een wild zang in zijn bezit. Bij een pand aan de Hofstraat in Oud-Vossemeer waren zwaluw nesten verwijderd. De gaten wa ren afgeplakt met tape. De zwa luwen, die toch wilden nestelen, waren tegen het tape aangevlo gen en zaten vastgeplakt. De vogels zijn losgemaakt en overgebracht naar een vogela siel. De veroorzaker, die overigens liet blijken nooit de bedoeling te hebben gehad dierenleed te ver oorzaken, kreeg een boete. Advertentie eiandNet bestaat 10 jaar! De Vlissingse man bemint zijn echtgenote zeer. Zó zeer zelfs, dat hij elke ochtend tij dens het verlaten van de ech telijke woning bij wijze van afscheid een hoffelijke bui ging voor haar maakt. Dan kromt hij de rug, zakt lichtjes door de knieën, plaatst het ene been achter het andere en sluit af met een sierlijke arm zwaai. Dat doet hij al jaren. Begin deze week ging het ynis. Toen hij in de deurope ning de rug boog voor zijn da gelijkse revérence, liet de wer velkolom een akelig 'knak' ho ren. Sindsdien gaat de man, geteisterd door hevige rug klachten, schuifelend door het leven. Hoongelach is zijn deel; op het kantoor waar hij werkzaam is, worden zelfs weddenschappen afgesloten: wedden dat hij nóóit meer een revérence maakt? Onze Vlissinger trekt zich die spot ternijen niet aan. Hij is vast besloten zijn traditie voort te zetten. Want zó is hij: onbuigzaam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35