Bijman droomt van zege in Axel PZC rbitrage is Blok loorn in het oog Den Inkeltriatlon zit helemaal vol Driedaagse slaat zijn vleugels uit Den Haag ziet af van Demouge 19 Wielrenner rijdt in Driedaagse een thuiswedstrijd Nationale titel Alderman Spelers Zierikzee naar Kloetinge Poging tot omkoping in België Clinic Horses by the Sea Familiefeestje in Lewedorp uitslagen Korfballers Swift naar eerste klasse agenda donderdag 19 mei 2005 wb ^nr Frits Bakker ^XEL - De Internationale Ju- niorendriedaagse, ooit opgezet al5 een Axelse wedstrijd, slaat elk jaar meer zijn vleugels uit. Het peloton komt in de 24e edi tie alleen in de derde etappe nog in Axel aan. De start is ver legd naar de Grote Markt in Hulst, na een presentatie van de renners op het stadhuis. De organisatie, die nog wel uit Axelaars bestaat, wil met het uitwijken naar Hulst de koers nog meer uitstraling geven. De derde etappe is al jarenlang de laatste op Zeeuws grondge bied. Zondag wordt de finale gereden in de Vlaamse Arden nen, met de start en finish in Strijpen, vlakbij Zottegem, met de beklimmingen van de Beren dries, de Leberg, de Vlamme en de beruchte kasseistroken van de Haaghoek en de Padde- straat. De Juniorendriedaagse behoort voor de dertiende keer tot de cyclus van wedstrijden voor de wereldbeker. „We zijn een van de wedstrijden met een lange geschiedenis in de wereld beker", aldus Honk Pieters, se cretaris van de organisatie. De eerste wedstrijd voor de we reldbeker was in Polen. De Driedaagse is de tweede in de reeks, later volgen onder meer wedstrijden in Canada, Italië. Zwitserland, Duitsland en Frankrijk. Het deelnemersveld telt tradi tioneel veel buitenlandse selec- tieploegen. Het wordt vooral uitkijken naar de Italiaanse ploeg, die vorig jaar uit een re gionale selectie bestond, maar volgens Pieters dit jaar de sterk ste Italiaanse junioren afvaar digt. Jacopo Guarnieri is een van de kanshebbers. De Molda- viërs, Polen, Wit-Russen, Duit sers, Denen, Amerikanen, Zwit sers en natuurlijk de Belgen ko men bijna jaarlijks aan de start. Ook Kazachstan, stilaan een van de betere wielerlanden, behoort dit jaar tot de deelne mers. De beste Nederlandse ju nioren zijn niet in een selectie ondergebracht. Ze rijden in hun eigen clubteams. De ruim honderdtachtig renners, alle maal zeventien en achttien jaar jong, krijgen in totaal 307 kilo meter voor de wielen. Daarvan worden er 10,5 tegen de klok ge reden: op zaterdagmorgen net buiten Zuiddorpe. De laatste etappe, die in de Vlaamse heu vels elk jaar een slagveld te weeg brengt, onderscheidt zich door een veelheid aan klimkilo- meters. ^.nr Karei Pleunis AXEL - Hij mag hel eigenlijk niet hardop uitspreken. Want ploegbelang gaat boven eigenbe lang. Maar is er ruimte en mag hij, dan wil hij springen, gaan, iwoegen. Want Hulst-Axel, dat is de etappe van de Juniorendrie- o waarin Remco Bijman rijn hele ziel en zaligheid wil leg gen. Als winnaar finishen in zijn ei genwoonplaats, dat is de ultie me droom van Remco Bijman. Bij de besten eindigen in Axel, dat is een mooi resultaat. Zo on- jeveer redeneert de 17-jarige ixelaar die voor RSC De Zuid- resthoek start in de Driedaag- e Ir is echter meer. Zouden het doemen worden, dan wil Rem- o Bijman die niet aan zijn uders schenken. Dan wil hij ven naar het kerkhof, naar zijn rootste fan, opa. Die moedigde em altijd aan. Die stimuleerde, was er altijd voor hem. Tot ij twee jaar geleden, op de dag lat hij 64 jaar werd, aan een artstüstand overleed. Dat was lesteen tik. Iet was ook de periode waarin emco Bijman er langzaam van ivertuigd raakte dat het wieler- ïetier hem wat te bieden had. Pant de start van zijn loopbaan ras eerder moeizaam dan hoop- ol. Mijn oom, Carlo Steel, maakte ïeeen beetje gek. Hij had thuis zo'n hele ouwe koersfiets staan. 'Probeer het eens manne ke', zo ging het ongeveer. Ik was al 13 jaar. Ik reed een dikkeban- denwedstrijd in Sluiskil. Het stelde allemaal niet veel voor, maar het was wel geinig. Op een daglicentie van de Wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen reed ik in Breda (categorie 7) mijn eerste echte wedstrijdje. Ik op een oude, stalen fiets, versnel lingsapparaat op de buis van het frame. Zo'n aftandse pot- helm op m'n hoofd. Wat heb ik afgezien. Ik werd vier keer ge dubbeld, was het lachertje van de koers." Toen ging de knop om. Toen be greep Remco Bijman dat het he lemaal niets zou worden als hij zich niet serieuzer toe zou leg gen op zijn nieuwe hobby. De wintermaanden greep hij aan om bij te trainen op de moun tainbike. Zo wilde hij de kloof met zijn concurrenten dichten. En dat lukte, zij het dat hij als eerstejaars nieuweling vooral veel moeite had met de kilome ters die na het bordje '40' nog kwamen. Elf keer De enige twee overwinningen uit zijn loopbaan boekte hij ver volgens tijdens ATB-wedstrij- den in Wemeldinge en Kminin- gen. Zo ontwikkelde Bijman zich tot een renner die in zijn tweede jaar als nieuweling elf keer binnen de eerst tien reed, in het Belgische Temse een berg prijs won (goed voor tachtig eu ro) en die vervolgens zonder een oor Joop van den Oudenhoven iSENKERKE - De maat is voor Leo Blok. Jarenlang is arbitrage al het stiefkindje in biljartbond en dat moet maar is afgelopen zijn, vindt Blok. JÊhke toevallige passant kan bij ^Tijzevanspreken een eredivisie- kedstrijd of wereldbekerduel in iet driebanden leiden. Dat past fetbij een sport die steeds pro- •f|^|ES!oneler wordt, fulmineert de Bbiter uit Wissenkerke. U lang ergert Leo Blok zich aan van zaken in de arbiters- ield. Diverse keren sprak hij tuurders en belanghebben- erover aan. De gewestelijke iters commissie werd meer- ils benaderd. sectiebestuurders (o.a. Ad ilen) sprak hij hierover regel- lg. „Vaak kreeg ik gelijk", een zichtbaar verstoorde ?nkerkenaar. „Maar nooit Ie actie om iets te verbete- Visie lok reageerde hij eerder al (in ij j103) °P het verzoek van Laura poom, van de afdeling Breed tesport van de KNBB, om zijn vi- te geven op de arbitrage, mid- 0 eels het invullen van een enquê- te. Van haar kreeg hij nog posi*- tieve reacties over zijn op- en pnterkingen. „Maar ook hier- |or veranderde er nooit wat" psde inmiddels danig gefrus treerde arbiter uit Wissenkerke. fe druppel die de emmer deed verlopen was de berichtgeving tdePZC over de arbitrale dwa- sgen in de playoff-wedstrijd P®® Delta/Ockenburgh en Jj®tevisie om het kampioen- van Nederland, vorige 'eek in Goes. Onverkwikkelij- aati-reclame noemt Blok de POlGEN - I)e visueel gehan- eapte Arnold Polderman uit gj® is Nederlands kampioen "ennen op de weg geworden herman, die net als op het tijdrijden Heerco Gorter zich had op de tandem, l 'n bergen na negentig ki- eter de snelste van negen ""nbmaties. zege op zak de overstap moest maken naar de junioren. Het verhaal van zijn eerste jaar is vrijwel identiek aan dat uit zijn periode als nieuweling. Hard werken, veel trainen. „Aan het begin van het seizoen reed ik- in Roosendaal de Ronde van de Borchwerf. Een soort voorbereidingswedstrijd. Ik kon met veel bijten in de groep blij ven. Het ging hard, tegen 42 per uur." Bijman ervoer dat er steeds meer van hem werd gevraagd. Toch was zijn eerste jaar als ju nior beter dan zijn eerste jaar als nieuweling. Hij reed drie keer een toptien-klassering en bracht de klassieker de Omloop van het Volk (135 km) tot een goed einde. Dit jaar zou hij als tweedejaars junior willen oog sten, om te beginnen in zijn eer ste en laatste Juniorendriedaag se. Daarvoor is hij zelfs naar België getrokken, waar hij aan de wie- lerschool in Ronse een opleiding volgt. Deels om kennis te verga ren over de fiets en bedrijfseco nomie zodat hij later een eigen rijwielzaak kan opstarten en runnen; deels om een betere wielrenner te worden. Spanje De echte voorbereiding deed hij tijdens een stage in Spanje. Daarna was het veel rusten en consolideren. Het afgelopen weekeinde, in Yerseke en Breda, stonden vooral in het teken van niet vallen en niets forceren. „Want de Driedaagse is voor mij de wedstrijd van het jaar. Met 180 man rijden, da's een heel bijzondere sensatie. Een we reldbekerwedstrijd met enorm goede renners en met een aan komst in je eigen woonplaats. Dat maak je nooit meer mee als renner." Bijman wil voor zijn kans gaan in de etappe Hulst-Axel, dat is duidelijk. „Ik denk dat ik van Kees Schrauwen (ploegleider van de Zuidwesthoek) een vrije rol krijg. Hij weet dat ik uit Axel kom." Maar er zijn er vast wel meer die dat weten en op me zullen letten. Een koers is vaak zo on voorspelbaar, zeker bij de junio ren, waar alles nog niet vast ligt." „Het parkoers ken ik. Ik heb de tijdrit gereden in Zuid dorpe, die heeft wel wat, zo door de polders. En Hulst-Axel heb ik in stukken gereden. Elke bocht ken ik, ik weet waar de linke bochten zitten, waar de kans op valpartijen het grootst is. Van die etappe ken ik vrijwel elke meter." Dus ook die meters op de West singel, waar Remco Bijman zo graag de armen ten hemel zou willen heffen. Daar waar hij twee jaar geleden achter de baar van zijn opa liep. „De kans dat ik in Axel win is niet groot. Maar win ik, dan is duidelijk aan wie ik die zege opdraag." gang van zaken. Hij voegde het krantenartikel toe als bijlage van zijn boze schrijven naar de bond. Zijn grootste grief is wel het to taal gebrek aan beleid waar het de aanstelling van arbiters in het driebanden betreft. „Of het nu gaat om de eredivisie of de onderliggende klassen. Het is ge baseerd op willekeur. Niet op kwaliteit. In de klassieke spel- soorten (libre, kader en bandsto ten) moet je aan vele eisen vol doen. In het driebanden kan el ke toevallige passant zo op top niveau aan de tafel gaan staan." „Er is gewoon geen beleid" al dus Leo Blok. „Zowel in de competities als in wereldbekerwedstrijden kan jan en alleman ingezet worden, zonder aan kwalificaties te vol doen. Ja er is één beleidspunt: je moet goed liggen bij degenen die de arbiters aanstellen. Blok put in zijn schrijven niet uit ei gen ervaring. „Ik wil geen men sen uit eigen kring in diskrediet brengen, maar wil wel dat er nu eindelijk eens iets gedaan wordt aan het falend beleid. Uitwas sen zoals onlangs in Goes, moe ten worden voorkomen. In elke sport wordt op het hoogste ni veau arbitrage vanuit de over koepelende organisatie gere geld. In de driebandenwereld niet." Leo Blok was niet alleen als districtsarbiter of geweste lijk arbiter actief maar heeft ook zeven jaar ervaring in ere-, eerste en derde divisie drieban den achter de rug. Dus hij weet waarover hij praat. Eerder al kwam Blok in het ge weer tegen de leeftijdsgrens in de wereld van de arbitrage. Die actie werd hem niet overal in dank afgenomen. Blok is niet uit op een aai over zijn bol, maar op verbeteringen daar waar die in zijn ogen broodno dig zijn. Remco Bijman: „De kans dat ik in Axel win is niet groot. Maar win ik, dan is duidelijk aan wie ik die zege opdraag." foto Camile Schelstraete doorSjaak Sinke KRUININGEN - Voor het eerst in het vijftienjarig be staan is de triatlon van Krui- ningen volledig volgeboekt. Maar liefst 320 deelnemers, verdeeld over vier series, gaan zaterdag van start in de Den In keltriatlon. Opmerkelijk is dat een aantal oud-winnaars van de halve triatlon dit jaar zijn heil zoekt in de kwarttriatlon. Opvallend is in de kwarttriat lon de rentree van Floris Jan Koole uit Middelburg. Hij liet zich de laatste jaren weinig zien. Koole won onder meer de hele triatlon in het Franse Em- brun. Ook in Kruiningen is hij geen onbekende want in 1991 werd hij al derde achter de toenmalige wereldtopper de Fin Pauli Kiueri. Verder komen op de kwarttriat lon de oud-winnaars op de hal ve triatlon Machiel Itman (Hil versum) en Anton Mol (Oud-Beijerland) aan de start. Mol was vorig jaar de beste Ne derlander in de klassieke triat lon van Hawaii. Op de deelnemerslijst ont breekt Terneuzenaar Ronnie Babijn die in 2003 derde werd en in 2004 tweede. Hij maakte vorig jaar op zijn werk een zware val en is nog niet vol doende hersteld om aan de start te komen. Wat verder opvalt is het groot aantal Belgen dat in Kruinin gen aan de start verschijnt: „We hebben goede contacten met de Belgische triatlonorga nisaties en tellen mee in een Belgisch triatloncircuit", laat organisator Huijbregsen we ten. Nieuw bestuur De 16e editie van de triatlon Kruiningen is zeker niet de laatste, laat Pim Huijbregsen, organisator van het eerste uur weten: „We hebben een nieuw bestuur waar we weer jaren mee vooruit kunnen." Finan cieel is de organisatie gezond en de locatie is ideaal. Zater dag staan weer 150 vrijwilli gers en een tiental juryleden klaar om deze editie weer feil loos te laten verlopen. Opval lend jurylid is veelvoudig we reldkampioene Terèse van La- re uit Sluis, die zich 's morgens met jureren zal bezighouden. Om ongeveer 12 uur zal de vete rane van start gaat op de sprinttriatlon. Het wordt dringen in de Den Inkel-triatlon. foto Mechteld Jansen van onze sportredactie DEN HAAG - ADO Den Haag ziet af van het aantrekken van Frank Demouge. De club vindt de aanvaller van NEC toch te blessuregevoelig. ADO Den Haag zag in Demouge aanvankelijk een scorende spits voor volgend seizoen. De Nijme- genaar zou voor twee jaar kun nen tekenen maar moest nog wel een medische keuring onder gaan. Hoewel in de keuring geen medische obstakels te voor schijn kwamen, vindt Den Haag het risico met Demouge toch te groot. De 24-jarige spits heeft een sei zoen van langdurig blessureleed achter de rug. Vooral de knieën lagen dwars. Tweemaal werd hij geopereerd en hij kreeg vocht in een knie. Het was voor NEC de reden niet meer verder te gaan met Demouge, een jongen uit ei gen jeugd. Ook FC Groningen haakte af bij het inzien van zijn medische dossier. Demouge meldde vorige week wedstnjdfit te zijn. Dat hij deze competitie niet meer in actie komt had volgens hem alles te maken met volgend seizoen. „Ik heb nu ook helemaal geen last, maar het is beter dat ik rust houd." ADO Den Haag heeft in middels een Griekse spits op proef. Het gaat om de 31-jarige Alexandras Kaklamanos, die de afgelopen jaren uitkwam voor Standard Luik en AA Gent. Hij is een lange, fysiek sterkte aan valler. VW heeft doelman Cor Varke- visser (23) van Excelsior gecon tracteerd. De Katwijker teken de een contract voor drie seizoe nen. Varkevisser was in Rotter dam overbodig geworden na de komst van de Egyptenaar Sherif Ekramy. GPD GOES - Na aanvaller Rutger Kooman vertrekken ook Ja- co van der Schee en Benjamin Verwest van Zierikzee naar Kloetinge. Keeper Van der Schee gaat de concurrentie aan met Mer- lijn Swennen, de doelman die het afgelopen seizoen van wege een blessure niet in actie kwam. Benjamin Verwest is een linksbenige verdediger die ook op het middenveld kan spelen. Kloetinge is in gesprek met nog één speler om de selectie op sterkte te brengen. SINT NIKLAAS - Na de eerste speeldag in de nacompeti- tie van de Belgische Tweede Klasse is opschudding ont staan door een poging tot omkoping. Jerry Poorters en Se- bastien Dufoor, voetballers van Red Star Waasland uit Sint Niklaas, zouden voor het duel met Verbroedering Geel telefonisch zijn benaderd door een bemiddelaar die namens Geel sprak. Beide spelers kregen 6000 euro aange boden indien Red Star het thuisduel met Geel zou verlie zen. Poorters en Dufoor zeggen het voorstel direct te heb ben afgewezen. De wedstrijd eindigde maandag in een 0-2-overwinning voor Geel. Het bestuur van Red Star Waasland en beide spelers hebben inmiddels een klacht ingediend bij de politie en de Belgische voetbalbond KB- VB. GOES - De deelnemers staan in de rij voor Horses by the Sea, het paardensportevenement dat eind volgende week in Domburg gehouden wordt. Alleen voor de the ma-avond over mentale training is nog veel plaats. Op de bijeenkomst maken onder meer sportpsycholoog Rico Schuijers en voormalig top wielrenner Patrick Tolhoek hun opwachting. Schuijers werkt met tal van topsporters, onder wie dres suurruiter Edward Gal. Yersekenaar Tolhoek knokte zich terug nadat hij als profwielrenner moest stoppen vanwe ge een slopende blessure. Hij keerde na een ingrijpende operatie terug als mountainbiker en deed onder meer mee aan de Olympische Spelen. Na de pauze is er een forum, met enkele Zeeuwse topsporters. De avond, die gehouden wordt in de tent op de hoek van de Prinseweg en de Schansweg te Domburg, wordt aan elkaar gepraat door de Belgische presentator Louis de Pelsmaeker en begint om 19.00 uur. LEWEDORP - Het driebandentoernooi de Goede Ver wachting begint steeds meer de allure van een familie feest te krijgen. Wim de Punder, dochter Wendy en schoonzoon Wim de Kok maken deel uit van de nog reste rende acht finalisten. Het lot is hen tot nu toe gunstig ge zind want ook in de kwartfinales ontlopen ze elkaar. Wim de Kok wierp zich op als de topfavoriet voor de eindzege door Arjo Hollestelle te kloppen met een moyenne van maarliefst 1.26. Oud winnaar Ad Menheere behoort ook nog tot het elite gezelschap. Hij klopte na een spannend duel Ko Franse uit Kwadendamme. De overige kandidaten plaatsten zich eveneens: Roel Raas, Sjaak de Rijke Wolphaartsdijk, Mar cel Rooze en de winnaar van Peter Vermeulen - Sylvia Eckel. Vanavond is de finale vanaf 19.00 uur Handboogschietingen. Verenigde Senioren 's-Heerenhoek. 1e hoofdvogel: P. Vette (Concordia) 2e hoofdvogel: J Harinck (Diana). 1e zij vogel: A. Rijk (a.d.l.m.). 2e zijvogel: C. Boonman (Vrije schutters). 3e zijvo gel: C. Jeremiasse (Zorgvlied). 4e zij vogel: A. v.d. Dries (Vrije schutters). 1e kal: H. Hoogstrate (st.sebastiaan). 2e kal: E. Nutzman (Zorgvlied). 3e kal: C. Jeremiasse (Zorgvlied). 4e kal: H. Hoogstrate (st. Sebastiaan). Klompenschieting Ovezande. Wip 1. 1e hoofdvogel: P. Remijnse (Edele handboog). 2e hoofdvogel: H. Koens (Zeelandia). 1e zijvogel: L. de Hond (Soranus). 2e zijvogel: J. Lamper (Vic toria). 3e zijvogel: M. C. Verdonk (Con cordia). 4e zijvogel: L v. Dijke (a.d.l.m.). 5e zijvogel: R. Klippel (Doel naar hoger). 6e zijvogel: H. Koens (Zeelandia). Ie kal: F, Koens (Spes nos tra). 2e kal: G. 'dHaens (Graauw). 3e kal: H. Schipper (Victoria) 4e kal: P. Proost (Doel naar hoger). 5e kal: M. Verdonk (Concordia). Wip 2. 1e hoofdvogel: P. Remijnse (Edele handboog) 2e hoofdvogel: J. v. Steenbergen (Willem teil) 3e hoofd vogel: A. Rentmeester (Willem teil) 1e zijvogel: C. Jeremiasse (Zorgvlied). 2e zijvogel: M. C. Verdonk (Concordia) 3e zijvogel: C. Jeremiasse (Zorgvlied). 4e zijvogel: J. Verbart (Willem teil) 5e zijvogel: J. Boonman (Willem teil) 6e zijvogel: J. Rentmeester (Willem teil). 1e kal: A. Kopmels (Victoria). 2e kal: H. Schipper (Victoria) 3e kal: A. de Baar (Graauw). 4e kal: P. Proost (Doel naar hoger). 5e kal: J. Kopmels (victo ria). Wip 3.1e hoofdvogel: P Repkes (Vic toria) 2e hoofdvogel: J. Rentmeester (Willem teil). 1e zijvogel: J. Platschor- re (Zorgvlied). 2e zijvogel: J. Harink (Diana). 3e zijvogel: J. Hertsens (Ro bin hood). 4e zijvogel: P Steyaart (Graauw). 5e zijvogel: J. Vermeule (Edele handboog). 6e zijvogel: Patr. Oosthoek (Vrije schutters). 1e kal: P. Repkes (Victoria). 2e kal: C. de Jonge (Soranus). 3e kal: R. Klippel (Doel naar hoger). 4e kal: J. Repkes (Victoria). 5e kal: M. J. Verdonk (Jacoba van beie- MIDDELBURG - De korfbal lers van Swift zijn gepromo veerd naar de eerste klasse. De Middelburgers zorgden daar voor door de op 16 april gestaak te wedstrijd tegen Korbis tot een goed einde te brengen. Het duel in Waddinxveen werd des tijds negen minuten voor tijd bij 6-11 voor Swift gestaakt vanwe ge een blessure van de arbiter. De Middelburgers lieten de mi me voorsprong in die negen mi nuten niet meer schieten. Bij het eindsignaal stond het, door doel punten van Anita Hoekstra en Roel Klootwijk, 8-13 voor Swift. Door de overwinning is het team van coach Marianne Mari- nissen zeker van promotie naar de eerste klasse op het veld. Bij winst zaterdag in de thuiswed strijd tegen Ventura Sport wordt de veldcompetitie zelfs af gesloten met een kampioen schap. ren). 6e kal: J. v. Warmenhóve (Graauw). Koningschietingen 's-Heerenhoek. Concordia: Patr. De Putter jr. Eensge zindheid: H. v. d. Dries. Vrije Schutters: Patr. Oosthoek. Algemeen koning: Patr. Oosthoek. Ovezande: Willem Tell: J. Rentmeester. Zeelandia: P. de Jonge. Al gemeen koning: H. Koens. Lucky Day 3706, d.d. 18.05.2005: 2-3-5-6-14-15-19-25-28-29-32-45-48-51-5 7-59-65-68-72-75. Onder voorbehoud van typefouten Nunspeet. Olympia's Tour. Vierde etappe, Tiel - Nunspeet: 1. Dekkers (Ned) 106 km in 2.18.07, 2. Wallaard (Ned). 3. Pedersen (Den) 0.02, 4. Maas kant (Ned), 5. Rudnicki (Pol), 6. Clement (Ned), 28. Hoogerland (Yerseke) 0.02. Algemeen klassement: 24. Hooger land 0.49. Ronde van Italië, ProTour Tiende etappe, Ravenna - Rossano Veneto 1 McEwen (Aus) 212 km in 5.40.53, 2. Petacchi (Ita), 3. O'Grady (Aus). 4. Zabel (Dui), 5. Bettini (Ita), 6. Galvez (Spa), 7. Pozzato (Ita), 8. Clerc (Zwi), 9. Lorenzet- to (Ita) 10. Kirsipuu (Est). 16. De Jongh. 30. Cunego (Ita), 38. Vierhouten, 40. Thomas Dekker, 43. Eltink, 45. Di Luca (Ita), 53. Garzelli (Ita), 61 Simoni (Ita). 89. Basso (Ita). 93 Engels, 121. Vene- berg, 174. Schmitz. Klassement: 1. Di Luca 44.51.40. 2. Basso 0.09, 3 Savoldelli (Ita) 0.35, 4- Cu nego 1.15, 5. Cioni (Ita) 1.27, 6. Garzelli (Ita) 1.35, 7. Bruseghin (Ita) 1.38, 8. Gontsjar (Oek) 1.39, 9. Fothen (Dui) 2.10, 10. Simoni 2.11. 45. Eltink 7.06. 62 Engels 13.23, 114 De Jongh 34.02, 115. Thomas Dekker 34.10, 130. Veneberg 38.40, 137. Schmitz 41.06,184. Vierhou ten 1.08.55. La Granada. Ronde van Catalonië, ProTour Derde etappe, Salou - La Granada: 1 Horillo (Spa) 157,8 km in 3.35.59, 2. Hushovd (Noo), 3. Corioni (Ita), 4. Gasparotto (Ita), 5. Rodriguez (VSt), 6. Wrolich (Oos), 10. Van Hees- wijk, 15. De Groot, 29, Löwik, 42. De Kort, 71. Weening, 74. Tankink, 91. Wiel- inga, 93. Posthuma, 105. Erik Dekker, 140. Moerenhout, 156. Lotz. Klassement: 1. Perdiguero (Spa) 8.46.18, 2. Hunter (ZAf), 3. Jalabert (Fra) 0.03, 4. Gonzalez (Spa), 5. Landis (VSt), 6. Botero (Col) 0.06, 55 De Groot 0.30, 58. Löwik, 59. Weening, 60. Dekker, 61. Wielinga, 64. De Kort 0.32, 99. Tankink 0.47, 102 Lotz, 130. Moerenhout 0.58, 155. Posthuma 1.47, 162. Van Heeswijk 2.33. Straatsburg. Vrouwen Dechy (Fra/1) - Benesova (Tsj) 6-3 6-2, Domachowska (Pol) - Sugiyama (Jap/5) 6-2 6-7 (2) 7-5, Cohen-Aloro (Fra) - Suarez (Arg) walk over, Sprem (Kro/6) - Zheng (Chi) 6-4 6-3, Peng (Chi) - Golovin (Fra/2) 6-4 3-6 7-5, Randriantefy (Mad) - Vakulerrko (Oek) 6-3 6-4, Doutsjevina (Rus) - Loit (Fra) 6-3 6-1. I donderdag Biljarten Driebandentoernooi Walk Inn. Der de ronde. Locatie: Bar Walk Inn, 's-Hee renhoek. Aanvang 19.00 uur Driebandentoernooi de Goede Ver wachting. Finales. Locatie café/pension de Goede Verwachting, Le wedorp. Aanvang: 19.00 uur Voetbal Vriendschappelijk. SKNWK-RCS. SSV'65-FC Dauwendaele. Aanvang 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 19