zc Fonds voor mooiere binnenstad Cursus voor scootmobielgebruikers CDA Veere wil dat boeren weer afval mogen verbranden cS«i»®pM'ni Hypotheken Verzekeringen Pensioenen iddelburgse ondernemers willen meer belasting betalen lekeuringen ïgionaal iieuteam Beleef het in Onder de Toren van de reepe kijk voor m www.zeelandnet eer info op .nl/jubileumdag Veertienjarige beste jeu-de-bouler Fietser gewond bij botsing Inbraken bedrijven Middelburg Licht kassen op bordje ministerie Bedrijfsinbraak De Poort Rilland Inbraak in auto in Vlissingen zeeuwse almanak Buiging L8flie:0113-315649 31,4460 AA Goes Kupilentie-exploitatie: Midden-Zeeland: 0113-315520; S Vlaanderen: 0114-372770; g,S 0204562500. donderdag 19 mei 2005 Thuis in.... RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel 01 18 - 615151 editie Walcheren IIDDELBI RG - Ondernemers het centrum van Middelburg p, bereid meer belasting voor dame te betalen als de op tast in een fonds wordt ge- 3pi" voor onderhoud van de inenstad. Dat schrijft de Vere- pug Ondernemers Middel- jg (V0M) in een brief aan het Uege van B en W. reageert daarmee op voorstel van het college om (Advertentie) 17 mei 1940 bombardement 1 Middelburg, lees het dagboek: Opeens was alles anders Mr. J.J. van der Weel cn bezoek tentoonstelling in De Drvkkery vanavond vanaf 17.30 uur Menu uit Kreta met aspergesalade, runder- Iof auberginestoofpot en yoghurt met honing 12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118-886 866 zaterdag 21 mei 12.00-13.00 uur Jacqueline van Maarsen Iover haar boek lik heet Anne, 'zei ze, iiAnne Frank 15.00-16.30 uur i woensdag 25 mei l 20.00 uur, Maritiem iMuZEEum in Vlissingen Anna Enquist I over haar boek I De Thuiskomst kaarten: Boekhandel l i Spui, Oude Markt, I Vlissingen ltd. 0118-422170 1 bekijk ook onze website I "wdrukkeriimiddelburg.nl met ingang van volgend jaar re clamebelasting in te voeren. Dat is een heffing op reclameborden aan de gevel van winkels. De ge meente rekende op een op brengst van 44.000 euro per jaar. Met ondernemers in het cen trum was eerder afgesproken dat ze in de vorm van baatbelas ting een bijdrage zouden leve ren aan de herinrichting van de binnenstad. Die belasting wordt niet geïnd omdat de gemeente daarbij juridische problemen verwacht. Een aantal onderne mers weigerde de belasting te betalen. Nu bieden de ondernemers zelf aan om meer te betalen. „Ja, wij zijn curieuze ondernemers", zegt VOM-voorzitter H. Boers. „Wij hebben de gemeente inder tijd beloofd om baatbelasting te betalen. Maar je ziet nu dat het centrum langzaam weer in ver val raakt wanneer er geen aan dacht aan wordt besteed. We hebben voorgesteld om de belas ting zodanig te verhogen dat er een fonds komt voor onder houd." Stapsgewijs „Een interessante gedachte", vindt wethouder H. Kool-Blok land (CDA). „Maar we zouden het ook stapsgewijs kunnen doen, eerst gewoon belasting heffen en het tarief dan lang zaam opvoeren. Ik heb begrepen dat de ondernemers hier zelf nog onderling over willen spre ken. Daarom is besloten om pas in juni te beslissen over de recla mebelasting." Kool wil geen ver gelijking maken met de onlangs geschrapte baatbelasting, die voor de ondernemers veel ongun stiger was. In totaal had die be- De Lange Delft in Middelburg. Een belasting op reclame-uitingen zou de gemeente flink wat geld opleveren. foto Lex de Meester lasting 1,1 miljoen euro moeten opleveren. Boers ziet het verband tussen de twee vormen van belasting wel. „Je kunt rustig stellen dat de ge meente het nu op een andere ma nier probeert omdat het met baatbelasting niet gelukt is. Nee, we hebben niet gesteld dat we niet willen betalen als er geen fonds komt. Ik vind dat we met de gemeente op goede voet leven." De ondernemers willen een contract met de gemeente af sluiten waarin de afspraken dui delijk worden vastgelegd. De sfeerverlichting die tussen de panden in de winkelstraten hangt, is één van de zaken waar in geïnvesteerd dient te worden, zegt Boers. „We hebben daar ook al een plan voor." Verder denken de ondernemers aan het verwijderen van kauwgom van de straatstenen en het legen van vuilnisbakken in het weekeinde. „We hebben een keer géïnfor- ®;V0SSEMEER - In men- g met de Algemene In- Wiedienst (AID) heeft het re- •ül milieuteam van de Poli- beland twee processen-ver- *1 opgemaakt tegen een man ld* gemeente Borsele en een 'ener van Oud-Vossemeer. |de nan uit Borsele zijn drie >8 beslag genomen. Twee verkeerde pootringen '«bij had een wildzang in Pbezit die hij niet mocht heb- De AID kwam verder in ac- j® een melding dat men, bij aan de Hofstraat in -.emeer, zwaluwnesten verwijderd. Men wilde voor- dat, tijdens een toekom- f verbouwing van het pand, Maluwen dood zouden gaan. ■q® waren er vier nesten *wi]derd. De gaten die achter- M®aan het pand, waren afge bet tape. De zwaluwen, wh wilden nestelen, waren het tape aangevlogen en dus vastgeplakt. De vast- e vogels zijn losgemaakt overgebracht naar een vogela- ,Waar men de vogels weer heen helpt. Tegen de ver- ker die overigens duide- jet blijken nooit de bedoe- ehebben gehad dierenleed veroorzaken, wordt pro- meerd wat een machine kost die kauwgom moet verwijderen, daar schrik je echt van. Toch willen we dat het wordt." Reclamebelasting is nieuw. Het Rijk maakte de heffing in 2003 mogelijk. Ondernemers gaan per reclame-uiting betalen. (Advertentie) dé woonwinkel van Middelburg Orisant Makelaardij Nieuw in de VEERSCHE POORT: verkoop Hof Mytilus Woongoed Middelburg Nu ook voor uw woonenergie Decorette NIEUW: prachtige sloffen van Designers Guild Anker-Desein Koken, smaakvol en efficiënt, da's LOGUS met zorg en welzijn Rabobank Hypotheken en verzekeringen Paso Doble Mexicaans-Argentijns restaurant, Wethouder T. Verhagen kreeg ook een spoedcursus besturen van een scootmobiel. foto Lex de Meester Nieuwe Kerkgang 1 M Middelburg BBS»! (Onder de HECjH Lange Jan) I www.onderdetoren.com door Jannes Goedbloed VLISSINGEN - Scootmobiel rij den is niet altijd makkelijk voor ouderen. Daarom is gisteren in Vlissingen de eerste scootmobiel- cursus gehouden. Ook wethou ders T. Verhagen-van der Ent van Vlissingen en L. Luitwieler van Middelburg kregen een spoedcursus in Zorgcentrum Ter Reede. De cursus is financieel mogelijk gemaakt door het Regionaal Or gaan Verkeersveiligheid Zee land (ROVZ). Individueel wer den er bij het uitreiken van de voertuigen al wel lessen gege ven, maar een uitgebreide cur sus voor scootmobielbezitters ontbrak. Gedeputeerde T. Poppelaars (verkeer) en tevens voorzitter van het ROVZ benadrukte het belang van deze lessen. Bij onge vallen met een scootmobiel of een elektrische rolstoel kwamen tussen 2001 en 2003 twee be stuurders om het leven en raak ten vijf mensen zwaargewond. In totaal vonden zestien ongeval len plaats. De cijfers over 2004 zijn nog niet bekendgemaakt. Poppelaars: „Deze getallen illus treren waarom het belangrijk is, gebruikers van een scootmobiel deze lessen aan te bieden, zodat ze goed kunnen functioneren in het verkeer. Rijbewijs Poppelaars wil echter verder gaan. Hij vindt dat bij de cursus tevens de rijvaardigheid van de bestuurders moet worden beoor deeld. Een rijbewijs voor scoot- mobiels gaat hem echter nog te (Advertentie) S C H 0 E N M 0 0 E I LEEGVERKOOP wegens VERBOUWING ver. Nu biedt de cursus alleen lessen in verkeerstheorie en traint de cursisten hoe om te gaan met praktijksituaties. Na enkele voorbereidende les sen mochten de cursisten giste ren, onder begeleiding, de straat op. De stoet mobiele ouderen ver trok van Ter Reede. Hun tocht voerde langs lastige verkeerssi tuaties in de omgeving. De twee wethouders mochten het binnen proberen. Verhage: „Verrek, bij het achteruitrijden gaat deze piepen, zoals een vrachtwagen!" „Ho, voorzich tig! Bij achteruitrijden altijd eerst kijken", riep Eric Grip, van Jeremiasse, de leverancier van het scootmobiel. „Nu raakte je bijna de tafel." Twee oudere mannen keken met een lichte afgunst naar het les- model. „Die waar Verhage nu in zit, heeft een hele kleine draai- cirkel." „Inderdaad, dat heeft de mijne niet." Ze zijn naar ei gen zeggen praktijkdeskundi gen. „We rijden allebei al zeven jaar in zo'n ding." (Advertentie) MIDDELBURG - De veertienjarige Robert Fornari heeft het pinkstertoernooi van Club jeu de boules Middelburg gewonnen. De Middelburgse junior was in een veld van 38 'oude rotten' onbetwist de sterkste. Hij won alle zeven partijen. Uitslagen Jeu de boules Middelburg. Tête-a-tête-toemooi Club jeu de boules Middelburg. 1 Ro bert Fornari, 7 van de 7, 2 Salvator Prior, 3 Nico Claessen (allen Middelburg), 4 Ton de Vreede (Den Haag), 5 Alain Ortonio, 6 Dick Peeters (Breda), 7 Frans Hoornick. MIDDELBURG - Een 55-jarige fietser uit Valkenswaard is gistermiddag in Middelburg bij een botsing met een an dere fietser gewond geraakt aan zijn enkel. Hij kreeg op de kruising Sandberglaan/President Rooseveltlaan geen voorrang van een dertienjarige fietser uit de gemeente Veere en kwam ten val. De man is met vermoedelijk een gebroken enkel overgebracht naar het ziekenhuis. MIDDELBURG - Bij twee bedrijven in Middelburg is in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken. Bij een be drijf aan de Dam werden enkele duizenden euro's gesto len. Uit een gebouw aan de Klarinetweg werd, voor zover bekend, niets meegenomen. Dinsdagmiddag werd uit een woning aan de Schuitvaartgracht in Vlissingen fotoappa ratuur en een sporttas meegenomen. RILLAND - Het ministerie van Landbouw moet maar be slissen of het tuinbouwbedrijf Agro Care in de Eerste Bathpolder in Rilland voldoet aan de verlichtingsregels voor kassen. Het provinciebestuur vindt zichzelf niet be voegd in deze kwestie die is aangezwengeld door de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF). De ZMF eiste dat de pro vincie zou optreden tegen Agro Care, omdat het te veel licht zou produceren zo vlakbij het natuurgebied Ooster- schelde. De provincie heeft een verzoek om op te treden eerst afgewezen. Agro Care voldoet aan de door het minis terie van Landbouw verleende vergunningen, stelden Ge deputeerde Staten. De ZMF tekende tegen deze eerste be slissing weer bezwaar aan. RILLAND - Een bedrijfsgebouw op het bedrijventerrein De Poort bij Rilland is dinsdagavond het doelwit geweest van inbrekers. De toegang was geforceerd. Een digitale ca mera van onbekende waarde is meegenomen. door Selma Osman DOMBURG - Het CDA in de ge meente Veere wil dat landbou wers weer slootmaaisel en restaf val mogen verbranden. De par tij dient hiervoor een voorstel in. De VVD en de SGP steunen het initiatief. Eind vorig jaar besloot het colle ge het verbranden in de open lucht te verbieden. Dat was een gevolg van de aanpassing van de Wet Milieubeheer. Die wet stelt dat brandbare stoffen, waarmee het vuur wordt aange stoken, de bodem verontreini gen. Alleen fruittelers kunnen als zij een heel perceel rooien (slechts eenmaal in enkele tien tallen jaren) een vergunning krij gen. Boeren moesten op zoek naar alternatieven, zoals ver snipperen. In de praktijk levert het stook- verbod grote problemen op voor de agrariërs, meent het CDA. De partij kreeg brieven van landbouwers, bloemzaadtelers en de land- en tuinbouworgani satie ZLTO. De partij neemt het voortouw voor een nieuw onthef fingenbeleid dat het boeren mo gelijk moet maken slootmaaisel, zieke planten en resten van vlas, graan en bloemzaad op het land te verbranden. Als het aan het CDA ligt, geldt zo'n ontheffing voor drie jaar. Boeren mogen daarmee, na een rtielding, een aantal keren per jaar stoken. Het CDA is ervan overtuigd dat het gecontroleerd stoken in de open lucht geen grotere milieu belasting veroorzaakt dan de al ternatieve verwerkingsmetho den. Nieuwe inzichten op het ge bied van gewasbescherming plei ten volgens de partij ook voor het verbranden van afvalstof fen. Door het verbod op breed wer kende gewasbeschermingsmid delen is het accent komen te lig gen op bedrijfshygiëne. Het ver branden is daarom een beter al ternatief dan versnipperen of af voeren, stelt de partij. Het voorstel komt waarschijn lijk op 2 juni aan de orde in de gemeenteraad. VLISSINGEN - In de Vlissingse Falckstraat is gisteren tussen 14.15 en 14.30 uur ingebroken in een auto. De eigenaresse was haar auto aan het uitladen en in die tijd is haar schoudertas uit de auto weggenomen. In de tas zat on der andere een portemonnee, een rijbewijs, autopapieren en een gsm. .y De Vlissingse man bemint zijn echtgenote zeer. Zózeer zelfs, dat hij elke ochtend tij dens het verlaten van de ech telijke woning bij wijze van afscheid een hoffelijke bui ging voor haar maakt. Dan kromt hij de rug, zakt lichtjes door de knieën, plaatst het ene been achter het andere en sluit af met een sierlijke arm zwaai. Dat doet hij al jaren. Begin deze week ging het mis. Toen hij in de deurope ning de rug boog voor zijn da gelijkse revérence, liet de wer velkolom een akelig 'knak' ho ren. Sindsdien gaat de man, geteisterd door hevige rug klachten, schuifelend door het leven. Hoongelach is zijn deel; op het kantoor waar hij werkzaam is, worden zelfs weddenschappen afgesloten: wedden dat hij nóóit meer een revérence maakt? Onze Vlissinger trekt zich die spot ternijen niet aan. Hij is vast besloten zijn traditie voort te zetten. Want zó is hij: onbuigzaam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11