Mike West zingt strips PZC Jenny Arean zingt juweeltjes Django Reinhardt Soiree in Bergen op Zoom woensdag 18 mei 2005 Ze zingt. Met heel haar hart en ziel. met haar ogen, wenkbrauwen, handen, ze haalt het uit haar tenen en vingertop pen. Degenen die teksten voor haar schrijven, kunnen zich geen betere vertolker van hun werk wensen dan Jenny Arean. Tweeënzestig jaar is de diva. De laatste jaren deed ze een musi cal, een programma met Willeke Alberti en Telkens Weer Het Dorp. Solo stond ze voor het laatst in 2000 op de planken, Aan haar keukentafel heeft ze met tekstschrijvers als Jurrian van Dongen, Skik-zanger Dan iel Lohues en haar hofleveran cier Ivo de Wijs gegeten en ge dronken. Dat is een grote inspi ratiebron geweest. Ze kwamen na een tijdje met zestien nieuwe nummers aandragen. Prachtnummers over de liefde of het gebrek eraan Sleutels Moest ik Je Troosten, Zolang) geestige nummers die lichtelijk de spot drijven met het moderne leven en de opvoeding Wokken en Doet ie 't al), liedjes met vlijmscherp commentaar op het intolerante, niet meer zo gast vrije Nederland (Vertrek-Ver- rek, Woorden). Die heeft Arean aangevuld met een paar wat oudere juwelen. Met een van die oudere begint ze het programma: Geef Me De Moed, een tekst van Van Don gen op muziek van Aznavours Emmenez-moi. Een lied met meer inhoud en lading dan me nig cabaretprogramma van an derhalf uur. Gezongen alsof ze in het laatste seizoen van het Nieuwe de la Mar Theater al vast de renovatie wilde starten door met haar machtig zware stomgeluid de loszittende verf uit de oksels van het plafond te laten dwarrelen. Fantastisch is daarna Het Geluid Van Vrede, een Ivo de Wijs-lied. Eveneens van De Wijs is Wokken, een lied over het moderne koken, waarin het driemansorkest en de twee achtergrondzangeressen knip oogjes maken naar grote hits uit het verleden als These Boots are made for lookking en Take a Wok on the Wild Side. Ruud Buurman Jenny Arean Muzikanten: Peter van der Zwaag, Hubert Heeringa en Christiaan van Hemert. Zangeres sen: Eefke den Held en Lidwien Meeüs. Zaterdag in Theater De My the in Goes, aanvang 20.00 uur. Folkmuzikant Mike West speelt zaterdag in Thea ter de Wegwijzer in Nieuw en St. Joosland. De zanger/ songwriter heeft al een tien tal albums op zijn naam staan, maar is hier nog een grote onbekende. Mike West werd geboren in Australië, maar verhuisde al vroeg naar Engeland waar hij dertig jaar verbleef alvorens naar Amerika te gaan. Hij ves tigde zich eerst in Austin, vervol gens in New Orleans. Een globe trotter, al typeert collega muzi kant en Nederlandse tourpromo tor Ad The Watchman van Meurs hem eerder als onbe grensd en rebels. ,,Mike heeft een hoge vakethiek. Hij speelt ongelooflijk veel, op de meest vreemde plaatsen en doet dat soms voor heel weinig geld. Je zou hem een hardcore oude hip pie kunnen noemen, want zijn vrouw, kind en baby op komst toeren gewoon mee. Ook het op treden doen ze met de hele club. Echtgenoot Katie Ueliss zingt en speelt de wastobbe bas, de kids bivakkeren vaak naast hen op het podium." De Australische Amerikaan is onafhankelijk en eigenzinnig, maar zeker niet anti esthetica. Dat hoor je terug in zijn liedjes die met veel kunde zijn ge maakt. Van Meurs bestempelt ze als kleine strip verhaaltjes. „In de beginjaren waren ze meer verhalend, episch. Nu zijn ze kernachtig met een positieve simpelheid. Hij weet zaken tref fend te beschrijven. Ze zijn niet allemaal strikt persoonlijk, maar kennen wel een grote ver bondenheid met de onderwer pen waarover hij schrijft. West woont in de slechtste buurt van New Orleans, tussen de hoeren en cokedealers. De snuivers zijn buren. Daar schrijft hij over, ter wijl iedereen hen negeert. Ik heb hem wel eens de Charles Dickens van New Orleans ge noemd." West begeleidt zichzelf op gi taar, mandoline en banjo, een in- Mike West lijkt een oude hippie, die op het podium stoer en ruw overkomt. strument dat hij door en door be heerst. De keuze voor de banjo is opmerkelijk en in feite tegen draads. „Hij gebruikt zijn instru ment als een soort strijdwapen. Daarmee kan je West wellicht in de lijn van Woody Guthrie en Pete Seeger plaatsen. Net als die twee uit Mike zijn sociale be trokkenheid en neemt het op voor de zwakkeren. Hij geeft on gezouten zijn mening, maar dringt niets op", aldus van Meurs. De liedjes van West zijn doodse- rieus, de optredens juist vaak vrolijk, ontspannend en vol hu mor. „Hij maakt voortdurend grappen en op het podium komt Mike heel ruw en stoer over, Maar hij speelt een typetje. Het is vanuit die persoon dat hij rea geert naar en op zijn publiek. Zo lokt hij reacties uit." Marius Roeting Mike West speelt zaterdag in Theater de Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joos land, aanvang 20.30 uur. Jenny Arean speelt haar one-wo- manshow. Het Jazzweekend van Ber gen op Zoom besteedt met een Django Reinhardt Soiree aandacht aan deze in België ge boren gitarist (1910-1953). Als gevolg van een brand tijdens zijn kinderjaren moest hij aan een hand twee vingers missen. Door een eigen techniek te ont wikkelen kon hij zich toch ont wikkelen tot fameus solist. Twee bands staan morgen in De Stoelemat om de muziek van de ze virtuoos authentiek uit te voeren, Mojo Swing en Nagui- ne. Zij worden bijgestaan door Loet van der Lee op trompet en Giani Lincan op cimbaal. Ver der een greep uit het program ma van zes dagen: vrijdag: Big Tom's Jazzband, Dion van Eekelen met Reeds, Rhythm en Trombone De Bra ve Jongens, Will Soffers The Swing Time Jazzband, Mike Goetz, Beat Hunks, Boris Van- derlek Quintet en May Day Jazz band. Zaterdag: om 13.30 urn- de streetparade en de superses sie met Paul Spoelstra. Verder Last Dollar Big Band, Captain Hook, Onno Witte's Wildcard, New Cool Collective, Bill Boun ders Orchestra, Milano Jazz- gang, Brass Impact, The Dazz ling Rat Pack, Bye-Ya, André Valkering Boogie Blues Band, De Keesjes, Jazz-O-Ma- tic Four, The Treble Shooters, Louis the Prima's, De Kiers De Vries Band, Cochon Blue, Ruben Hoeke Bluesband en Jurt Repeat. Denise Jannah zingt tijdens de Oecumenische jazzmis in de St. Gertrudiskerk, begeleid door het kwartet van Amina Figaro- va (piano), Bart Plateau (fluit), Wiro Mahieu (bas) en Chris Strik (drums). Aanvang 10 uur. Tony's Wife geeft een koffiecon cert in de festivaltent op de Gro te Markt (11.15 uur), waar ook Big Bad Frits Bayens optreedt met zangeres Tineke Postma (af 14.00 uur), Denise Jannah met het Armina Figarova Quartet (15.15 uur) en Fanfare Ciocarlia (16.45 uur). Het Artvark Saxop hone Quartet speelt vanaf 13.00 uur in de Markiezenhof. Op het Beursplein vinden nog optre dens plaats van Société Poubel- le d'Or (13.30 uur), The Lime- house-Jazzband (14.30 uur) en Milano Jazzgang (16.30 uur). HansTabbers ANTWERPEN Dikke mannen in rokjes. Excentrieke zwarte komedie van Nicky Silver in regie van Sam Bogaerts, die de breek baarheid van de mens aftast in extre me situaties, in een geestige reis van de beschaving naar de wildernis en te rug. vr. en za. Zuidpool 20.00 uur. Strindberg. Psychologisch drama naar August Strindberg; geïnspireerd door meer dan vijftig toneel- en ande re teksten en vertolkt door Titus Mui- zelaar en zijn Toneelhuisploeg. wo. t/m za. en di. Bourla 20.00 uur, zo. 15.00 uur. Geen sex in Sussex. Blijspel en hilari sche klucht, die in Londen al 6761 keer met groot succes werd opge voerd. vr. en za. Noordtheater 20.30 uur, zo. 15.00 uur. Een raar koppel. Toneelkomedie naar The odd couple van Neil Simon in en vertaling van Walter van den Broeck m.m.v. Alex Haecke als Oscar, do. vr. en za. E.W.T. 20.30 uur, zo. 15.00 uur. Voorstellingen in het Fakkeltheater: Patatje, theatervoorstelling, waarin verhalen en maatschappijkritische situaties tot leven worden gewekt, au thentiek Antwerps theater, naar De poesjenelle gonet is vertelle van Alex Van Haecke, door Theater Zee manshuis, vr. en za. keldertheater 20.30 uur, zo. 15.00 uur; 10 Days of Comedy in de rode zaal: Ibiza, impro visatietheater rond de familie Belle mans en schoonzoon Xavier, wo. 20.30 uur; Lachen met Gent, do. 20.30 uur. Voorstellingen in het Raamtheater: Een Spaans stuk, komedie van Yasmi- na Reza, vertaald door Hugo Claus, over jongeren en hun relatie tot de tijd, waarin zij samen spelen in het stuk en afzonderlijk in een theatermo noloog, wo. t/m za. Raamtheater op 't Zuid 20.00 uur. Voorstellingen in de Arenberg: Jorge Fernando, fadoconcert van de meest vertolkte en gezongen fadoau teur, schrijver en componist van Por tugal, do. 20.15 uur; 10 Days of Come dy: Gentse gekte met Britse komie ken, met Mark Watson, Andy Parson, Boothbye, Graffoe en David Lemkin, vr. 20.15 uur; 10 Days of Comedy: Ca baretkrakers met Kees Thorn, Onno Innema en Mieke Wertheim, de hap py few van cabaretiers uit Neder land, za. 20.15 uur; You're My Flame/ Finale Jazz Singer's Night Norma Winstone Trio, jazzconcert A Capel- la Choises met twee originele a cappe- la composities, zo. 20.15 uur; Fxxx You, De Menopauzemonoloog, Ann Nelisen (viert haar 50ste verjaardag) live band, di. 20.15 uur. Voorstellingen in De Singel: Klassiek concert met werk van Schu mann, en Jean Paul door Bo Shovhus, bariton, Lars Vogt, piano, Christian Tetzlaff, viool, Tanja Tetzlaff, cello en herbert Kromann, verteller, do. blauwe zaal 20.00 uur; Rinaldo, Nieu we creatie en hedendaagse versie van Italiaanse opera van Handel, van re gisseur Nigel Lowery, met libretto van Giacomo Possi naar Gerusalem- me Liberate van Toquato Tasso over de geschiedenis van de eerste kruis tocht, vr. zo. en di. rode zaal 19.00 uur; Ensemble Divana, muziek en poëzie uit Rajasthan, di. blauwe zaal 20.00 uur. Cabales. Een hommage aan de fla menco puro door Maria Jose Franco, do. Zuiderpershuis 20.30 uur. Symphonica. Marco Borsato in con cert: speciaal samengestelde show voor Vlaanderen met een symfonisch tintje, door de medewerking van 36 strijkers, wo. vr. za. en di. Sportpa leis 20.30 uur. Vanbinnen. Clouseau in concert, do. en vr. Kon. Elisabethzaal 20.00 uur. GENT Het temmen van de feeks. Theaterstuk naar Shakespeare door Toneelgroep Amsterdam, wo. do. en vr. Vooruit 20.00 uur. De Queeste. Toneelstuk over het verhaal van de ridders van de Ronde tafel en hun queeste naar de Graal of over de eeu wige zoektocht van de heldhaftige mens, naar de auteur Paul Pourveur, vertolkt door de Queeste, do. en vr. Publiekslheater Area 20.00 uur. Cellofaan. Theatermonoloog door Sa rah Van Hoezen over de verschillende rollen van de vrouw. vr. en za. Back stage 20.00 uur. Concerten in de Rode Pomp: Wonderlijk Pianotrio, klassiek pro gramma door het Simoenstrio, wo. 20.30 uur; Magistraal Pianoconcert, klassiek programma door Jean Nicho- la Diatkine, do. 20.30 uur; Wereldtop duo viool en piano, concert met werk van Brahms door Liviu Pruncou, viool en Dana Protopopescu, piano, vr. 20.30 uur; Magistraal Pianorecital met rhapsodiën en sonate in H-Mol door Timour Sergeyenia, za. 20.30 uur. Concerten in de Handelsbeurs: Maria Joao, wo. 20.15 uur; Marie José Franco, concert met dans en homma ge aan de pure flamenco, vr. 20.15 uur; Collegium Vocale Prometheus Ensemble, za. 20.15 uur: Richmond Fontaine, ma. 20.15 uur. Concerten in de Bijloke: Arditti Quartet, do. 20.00 uur; Symfo nisch III: klassiek concert met Also sprach zaratustra van Strauss en vioolconcerto van Sibelius door het Vlaams Radio Orkest o.l.v. Yoel Levi m.m.v. Vadim Repin, vr. 20.00 uur. El fruto de la Fe. Publieksnocturne met muzikale omlijsting naar aanlei ding van de Bach nacht m.m.v. II Gar- dellino, Cathérine Latzans, klavecim bel, Leon Bierens, orgel, Jeugdkamer- koor Furiant, Jeugdorkest Forza Mu- sica o.l.v. Steve De Veirman. vr. Kunsthal Sint-Pieters Abdij i.s.m. O.-L.-V.- Sint-Pieterskerk 18.00 - 24.00 uur. Studentenrecital 6. vr. Operastudio Vlaanderen "G2" 20.00 uur. Galaconcert. Concert door de Muziek kapel van de Gidsen en Wendy Van Wanten, vr. Capitole 20.00 uur. Jubileum Concert Coronation Anthems. Concert met anthems van Handel en Purcell. za. Sint-Paulus- kerk 20.00 uur. Kinderkoor in Concert. Van Benoit tot Bikkembergs: Het kinderkoor van de Vlaamse Opera duikt in de Vlaam se koorliteratuur van vroeger en nu o.l.v. Hendrik Derolez. zo. Vlaamse Opera - Lullyzaal - 11.00 uur. Vita brevis, Ars longa. Klassiek apéri- tiefconcert. zo. Geuzenhuis 11.00 uur. BRUGGE The Bones. Jazzconcert door Bel gische groep met vier trombones, pia no, contrabas en drums. wo. De Werf 20.30 uur. Concerten in het Concertgebouw: Belle Perez, met in het voorprogram ma Stephanv, do. Concertgebouw 20.00 uur; From Russia with Love, concert met Helmut Lotti, begeleidt door The Golden Symphonic Or chestra met special guest Freddy Birset, zo. 15.00 en 20.00 uur; Or chestra of the Age of Enlightenment m.m.v. Viktoria Mullova, viool, ma. 20.00 uur. Kathedraalconcert. Orgelrecital door Petra Veenswijk uit Delft. vr. VRIJDAG Pop Twee bands staan op het podium tijdens de Lost KeyA^ The Uprights spelen reggae en Lucid Dream brengt eené- gen combinatie van pop, klassiek, crossover en jazz. •Jongerencentrumn Midgard, Middelburg, 21.00 uur Rock Minirock treedt op. Het repertoire varieert van gouwe ouwe van de Rollings*-, nes, tot ColdplayBlof en enkele eigen nummers. 1 •Café Het loze vissertje, Wilhelminadorp, 21.00 uur Surrender Surrender verzorgt een optreden. Leerlingen van De Vliedberg hebben deze tweede editie^ Do it georganiseerd. •Podium 't Beest, Goes, 21.00 uur Lieder-avond Oud-leraar Hans Erbrink presenteert een Lieder-avond org de romantiek. Sopraan Marijke Nieuwenweg zingt Heidenröslein van Set, bert, der frohe Wandersmann van Schumann en Auf Flügé des gesanges van Mendelssohn. Rinus Verhage bespeelthe; orgel en Mar van der Veer de vleugel. •Nieuwe Kerk, Zierikzee, 21.30 uur ZATERDAG Muziek De Dag van de Muziek kent vele activiteiten. Sint-Salvatorskathedraal 20.30 uur. Musica Flandrica. Hofconcert "Doul- ce Memoire" door Marcel Ketels, blok fluit en Bart Roose, luit. za. Provin ciaal Hof 21.00 uur. Orgelconcert. Concert door Koen Dieltiens m.m.v. Amaryllus Dieltiens, sopraan met werk van Handel en tijd genoten. zo. Sint-Walburgakerk 11.00 uur. In het kader van het Bodystroke festi val en Corpus Brugge '05: Ensemble Leporello bespeelt Brugge, Leporello leidt workshops (za. zo. en ma. van 14-17 uur), concert en straat theater en de theatervoorstellingen Hollywood Mix, stuk over spel en overspel, do. 20.30 uur, Britannis, bewerking van Britanicus van Raci ne, de Romeinse keizer, vr. 20.30 uur en Scenische miniaturen, muziek- theatrale eenakters, za. 20.30 uur, hierna Mr. Day, hardfolk met snelle rock op akoestische instrumenten; Bo dy Walks, Europese première, he dendaagse dansvoorstellingen op diverse locaties met werk van Noord-Amerikanse choreografen, vr. za. en zo. Secret Service, Belgische Première, hedendaagse dansvoor stelling van Felix Ruckert, vr. za. en zo. Biekorf 19.00 uur; Bodies in Mot ion, An Elektro Jazz Dance Experien ce, za. cactus 20.30 uur; CD Dance Factory Brugge, dansvoorstellingen, za. C.C. De Valkaart 20.00 uur, zo. 14.30 18.30 uur; States en Manual Focus hedendaagse dansvoorstellin gen van Arco Renz en Mette Ingvart- sen, di. Stadsschouwburg 20.00 en 21.30 uur. KNOKKE De Kavijaks Theaterstuk gebaseerd op de roman van Jozef Vantorre, in regie van Chri- stophe Ameye als monoloog door Kurt Defrancq. vr. en za. Scharpoord 20.30 uur. tb Jeugd van Toen geeft een concert in verzorgingstehuisVr& an. dieke (10.00 uur), het straatfestival voor de jeugd op en ros de Markt begint om 11.00 uur, 's middags is er muziek va: blokfluit, slagwerk en accordeons in de Protestantse kerk. Menno de Bruijn verzorgt een djembéworkshop en fanfare- en harmonieën houden een concours. In het dorpshuis wen de avond afgesloten met dansmuziek van Carlie Reubens. •Diverse locaties, Hoek, 10.00 uur Jazzweekend Het Bergse jazzweekend heeft een streetparade. Verder zijn er tal van optredens op verschillende locaties, •Diverse locaties, Bergen op Zoom, 10.30 uur Scheldejazz Deze dag staat in het teken van streetparades en optreden; Op de podia staan Jeroen Zijlstra, Fapy Lafertin Quintets Tim Kliphuis, Westerschelde Big Band, The Blue Rhythm Four, New Cool Collective, Big Swing Band, Swing Club feat. Steve Yocum, Porgy Jam Collective, New Groove E- era bits, Arno Krijger Lewinsky kwartet, Marjon van Iwaards nn Jazz Connection, Boo's Jazzoo's, Red Green Jazzband. The Scat Cats, Ugene Liquid Session, The Flying Dixie. Champagne Charlie en Brenda Joan. •Diverse locaties, Terneuzen, 11.00 uur Amateurkunst Kunstmix is de naam voor een dag van de Amateurkunst. Zestien optredens in het winkelhart van Vlissingen. Met: North Sea Dancers (linedance), Brassband Onda, Koninkli;. ke Harmonie Ons Genoegen met Harmonie en Deltaband, Muziekvereniging Vlijt en Volharding met Fanfare en Drui lm band, Accordeonvereniging Concertina, Volksdansgroep Vlissingen, Brassband Caecillia, Karolingenkoor, Zeeuws Byzantijns koor Srétenje, Filmclub Shot '68, Accordeons er niging Acordeola, PhilharmonieöOplus, het Zeeuws Palet (beeldende kunst), fotoclub De Draadontspanner en De Vm n lijke Rollers (rolstoeldans). •Diverse locaties, Vlissingen, 13.00 uur Muziekdag Vier bands spelen tijdens de muziekdag. Er zijn optredens van achtereenvolgens Blendid, Non Sent Last Minute en tot slot de Juke Joints. •Markt, Kruiningen, 14.00 uur Concert Slagwerk solo Slagwerkensemble van het Conservatorium Amsterdam oi; Peter Prommel speelt werk van Iannis Xenakis (Psappphaj Rebonds Steve Reich en Karl Heinz Stockhausen. •Grote Kerk, Veere 16.00 uur Suite Dies Le Due en De Doorbraak presenteren de try-out van hun suite. De dertien deelnemende muzikanten kregen de opdracht iets muzikaals te bedenken voor een bastion of kazemat ï2 het zeefort. Soli, duetten en trio's vinden plaats op de bes els fende locatie. Het collectief speelt op de binnenplaats en ie w spreid over het hele fort. •Fort Rammekens, Ritthem, 15.00 uur Jeugdtheater Jongerentheater Op Drift houdt een jeugdtheaterinarathoi| Het programma biedt zes optredens van Jeugdtheaterhuis Goes, het Jeugdtheaterhuis op wieltjes in Renesse, Kinderi: neel Op Rolletjes uit Bruinisse en Jeugdtheater Op Drift® een collage-voorstelling, een danspresentatie en de eenafcs Stiefmoeders van Paul Pouveur. •Dorpshuis, Renesse, 19.00 uur Concert Het Rhijnauwen ensemble olv Rian de Waal concerteert, Op het programma staan het pianokwartet nr 1 in g KV4«! van W. A. Mozart in een versie voor piano en blazers en yë Gustav Mahler Das Lied von der Erde, voor tenor, mezzo»- praan en ensemble. •Grote Kerk, Veere, 19.30 uur Deshima De voorstelling is een samenwerking van de Theatergroep Coyote en de Nederlandse Aikidobond Aikido Shoryukai. Het Nederlandse meisje Emma, dat anno 1860 in een han delskolonie in Japan woont, en de samoerai Hara Kei, zijn verliefd maar verlaten elkaar wanneer een oorlog dreigt. •Vestzak 99, Vlissingen, 20.00 uur Eenakters Eenakters van het festival Heinkenszand zijn op herhaling- Theatergroep Duinart speelt Niemandsland door Peter Adriaanse, Theater Moment presenteert Mendel Bronstein 1891-1931 door Anna Enquist in een vertolking van Johan Bodrij, het Middelburgs Theater brengt Indianenverhalen door Ad van de Kieboom en Theatergroep Las Malas spee: Vertel me nog een verhaaltjevan Jean Lenox Toddie. •Minitheater, Middelburg, 20.00 uur Jazz Verlene Schermer en Kyle Wohlmut brengen moderne jazz en blues. De Amerikaanse Verlene Schermer zingt en bespeelt dei®- harp, elektrische harp en cross-strung harp. De uit Amen- afkomstige Kyle Hohlmut woont sinds 1998 in Nederlann- speelt op de wire-strung harp, een harp met metaalsnaren Daarbij maakt hij veelvuldig gebruik van een effect peda^ •Stadhuis, Veere, 20.00 uur Concert Christiaan Ingelse verzorgt een concert. De hoofdorganist van de Grote of St. Janskerk in Gouda opent en besluit met eigen composities over de psalmen jfk 33. Op het programma staan verder Suite du premier ton van Jean Boyvin, enkele koraalvoorspelen van J.S. Bach® Pastorale van César Franck. •Grote of Maria Magdalenakerk, Goes, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 46