Fabrikant is prijzenslag beu talm wil uitvoering WW aan gemeenten overlaten PZC yf *0900 1900 Je 3 jaar oude hypotheek al zwaar verwaarloosd? Brandweerlieden voeren actie voor betere CAO Brinkhorst geeft fout groene stroom toe [jand van God is te billijken 0p de beeldbuis Raadslid eist compensatie tvergang euro Verbod geëist op verkoop levensmiddelen onder inkoopprijs i:/~ ■0m Feesten op weiland toch mogelijk Kunstgras in bermen Maastricht Op de bres voor wit zwijntje Opnieuw homo mishandeld Fiod jaagt op internetverkopers Musicals en pop in trek 9 (ga er direct mee naar een Postbank Hypotheekadviseur) woensdag 18 mei 2005 «[STERDAM- De klacht over L reclamespot van telecombe- Ujf Versatel, waarin de 'hand J God' een doelpoging van Jt Eaoordspeler Romeo Caste- V fa intikt, is ongegrond ver- Lid. De Reclame Code Com- Lt oordeelt dat de spot niet j,strijd is met de goede smaak. l (ij zijn verheugd over de uit hak van de commissie", laat ^woordvoerster van Versatel I jsdag weten. „We vinden het j melend dat er zoveel klachten 1 jg binnengekomen, want we ilien geen mensen kwetsen. 1 Sar we vinden zeil ook dat we V eo grens hebben oversehre- BR." Reclame Code Commissie ig vanaf de eerste uitzend- iop 18 april 213 klachten Jrde reclame voor een super- file adsl-verbinding met het m idusieve aanbod voor recht- 1»' reekse uitzendingen van het aacj edivisievoetbal. De klagers oemden het spotje 'kwetsend k por gelovigen'. De Christen- 2 loie bood vorige week dinsdag J-, 100 handtekeningen aan de legs «nmissie en Versatel uit pro- tM sitegen de reclame. Of de com- ercial nog op de buis komt, is 5fJ g onzeker. „Voorlopig even et, omdat we eerst met andere iclame-uitingen komen, maar ellicht later", aldus de Versa al 1-woord voerster. ANP AHEN - Het Larense WD-ge- 9 eenteraadslid Dessing heeft pi n claim ingediend bij de Staat Ïj i De Nederlandsche Bank om 7^ pAOW-uitkering met 10 pro- nt te verhogen. Als grondslag u deze eis noemt Dessing de Spraak van DNB-directeur Brouwer. Die zei volgens Des- gdat aan uitkeringsgerechtig- da.. n bij de overgang van de gul- 5 47' nnaar de euro 10 procent te er'/ iiug is betaald.Volgens hem et sprake van een 'onrechtma- t daad omdat de regering de dajj arheid over de invoering van 14.59 euro heeft verzwegen'. ANP van onze redactie binnenland RIJSWIJK - De Federatie Neder landse Levensmiddelen Indus trie (FNLI) wil dat er een ver bod komt om producten in de su permarkten te verkopen bene den de netto inkoopprijs. Die oproep deed voorzitter Peter Bennemeer gisteren tij dens de jaarvergadering van de fabrikanten club, die vorig jaar werd opgericht. „De prijzenslag is te ver doorge slagen", meent Bennemeer. „Duizenden producten worden onder de kostprijs verkocht, winstmarges verdampen. Fabrikanten van zowel huis- als A-merken staan onder zeer zwa re druk om bij te dragen aan dit verlies van de detailhandel." Een verbod van de verkoop be neden de inkoopprijs is nodig om de waardevernietiging in de levensmiddelensector te stop pen, meent de federatie. Minis ter Veerman van Voedselkwali teit wil het voorstel best bekij ken. Symboolwetgeving De bewindsman vindt dat een dergelijk verbod wel gecontro leerd moet kunnen worden en niet mag verworden tot 'sym boolwetgeving', waarschuwde hij op de jaarbijeenkomst. Het Rijk onderzoekt momenteel al de mogelijkheden om verkoop onder inkoopprijs aan banden te leggen.Het is niet voor het eerst dat een partij oproept tot een dergelijke stap. Ook MKB Nederland heeft al eens geop perd om paal en perk te stellen aan de verkoop van producten beneden de kostprijs. Supermarktconcern Laurus heeft zich in het verleden uitge sproken voorstander te zijn van een antidumpingswet. Kern van dergelijke regelgeving moet zijn dat producten niet onder de kostprijs mogen worden ver kocht. Veerman heeft de voedsel- fabrikanten tevens opgeroepen vlees van gevaccineerd vee niet op voorhand af te wijzen voor consumptie. De bewindsman heeft de sector gevraagd mee te helpen consu menten ervan te overtuigen dat er 'niets aan de hand' is met dat vlees. Afzetmogelijkheden voor dat 'geënte' vlees hoort volgens de minister bij een 'diervriendelij ke productie'. ANP s> r -- ,v "1 r. f/ V t - ijk gevonden !N BOSCH - De politie in 31 Bosch heeft in een woning stoffelijk overschot gevon- Qvan een man van middelba- leeftijd. Het vermoeden be- lat dat hij door een misdrijf thet leven is gebracht. GPD AMSTERDAM - Ongeveer 250 brandweermannen blokkeerden gisterochtend het hoofdkantoor van de Amsterdamse brand weer. Ze eisen een nieuwe CAO. In Delft protesteerden ongeveer tweehonderd brandweerlieden tegen de vastgelopen onderhan delingen voor een nieuw arbeids contract voor gemeenteperso- neel. Om ongeveer 10.30 uur haalden brandweerlui van de korpsen Amsterdam, Velsen en Haarlemmermeer de wagens weg, maar het hoofdkantoor bleef gesloten. Rond die tijd slo ten ook de circa tweehonderd brandweermannen uit Rotter dam en omstreken hun actie af. De brandweer keert zich vooral tegen de voorstellen van de ge meenten om het vervroegd stop pen met werken aan banden te leggen. Samen met onder ande re ambulancepersoneel kunnen zij nu vanaf hun 55e met pen sioen. Volgens de gemeenten wordt dit echter onbetaalbaar. Bovendien staat de huidige rege ling op gespannen voet met nieu we regels van het kabinet. Don derdag 9 juni houdt de brand weer een landelijke actiedag. foto Evert Elzinga/ ANP DIEPENHEIM - Met behulp van een artikel 19-procedu- re is het toch mogelijk om op weilanden met een agrari sche bestemming een feest te organiseren. Dat heeft de ge meente Hof van Twente gisteren bekendgemaakt. Eerder verbood de Raad van State het jaarlijkse zomer feest van de Diepenheimse Schutterij, omdat het evene mententerrein in een weiland ligt. De zaak was aange spannen door enkele omwonenden van de feestweide. Het verbod veroorzaakte veel beroering bij tientallen gemeen ten en organisaties die, vooral in de zomermaanden, volks feesten in weilanden organiseren. ANP MAASTRICHT - De gemeente Maastricht gaat kunstgras langs wegbermen plaatsen. In eerste instantie legt de ge meente het kunstgras als proef aan langs de Laan van Brunswijk in Maastricht, liet een woordvoerster weten. Kunstgras kan volgens de gemeente goede diensten bewij zen in bermen die moeilijk te onderhouden zijn door hun ligging. De groene 2oden aan de Laan van Brunswijk in het Jekerdal zijn moeilijk te onderhouden omdat ze tus sen de rijbanen liggen en daardoor gevaar opleveren voor de groenwerkers, aldus de woordvoerster. ANP AMSTERDAM - Staatsbosbeheer moet voorkomen dat ja gers een wit biggetje op de Veluwe doodschieten. Volgens de Partij voor de Dieren bestaan er plannen het bijzonde re wilde zwijntje te doden om de 'kleur van het ras zuiver te houden'. De biggetjes van wilde zwijnen worden normaal gespro ken geboren met een lichtbruine gestreepte vacht. De nieuwe opvallende bewoner van de Veluwe is echter wit met een paar zwarte vlekken. Sinds vorige week wordt het biggetje, dat Sneeuwvlokje is genoemd, dagelijks ge signaleerd bij de voederplaatsen rond Vierhouten.ANP AMSTERDAM - Opnieuw is een homoseksuele man in de Amsterdamse binnenstad mishandeld. De 34-jarige man werd zaterdagnacht in de Reguliersdwarsstraat mishan deld door een groepje jonge mannen 'met getinte huids kleur' dat eerst gevraagd zou hebben of hij homo was. De man liep een blauw oog op. De politie heeft een 20-jarige man aangehouden. Op 29 april werd de hoofdredacteur van een Amerikaanse gaykrant in Amsterdam in elkaar geslagen door een groep je Marokkanen omdat hij hand in hand liep met zijn vriend. De zaak veroorzaakte internationale ophef die het imago van Amsterdam geen goed deed. GPD DEN HAAG - De opsporingsdienst Fiod-ECD jaagt op ad verteerders die via internet illegale sigaretten aanbieden. De dienst richt zich vooral op internetsites als markt plaats.nl en speurders.nl. De lage prijzen voor de sigaret ten duiden volgens de Fiod-ECD op het ontduiken van de verplicht te betalen accijns. ANP DEN HAAG - Drie op de tien Nederlanders (31 procent) bezoekt zeker een keer per jaar een musical of een pop- of jazzconcert. Twintig jaar geleden was dat niet meer dan 18 procent. Meer dan de helft van de Nederlanders (57 procent) ging in 2003 minstens één keer naar de film. Dat was in 1983 48 procent. De belangstelling voor klassieke concerten bleef gelijk. Dat blijk uit een rapport van het Sociaal en Cultureel Planbureau. ANP (Advertentie) I; nonze redactie binnenland iSSENAAR - Minister Zalm m Financiën speelt met de ge- ichte de Werkloosheidwet NV) door gemeenten te laten tvoeren. Hij komt tot dit 'ver sacht' door het succes van de (een! hervormde bijstand, aarvoor de gemeenten sinds 1 nuari 2004 volledige verant- oordelijkheid hebben gekre- heeft Zalm gisteren gezegd een jubileumbijeen- fót van de Stichting van de Arbeid. Het overlegorgaan van werkgevers en vakbonden werd zestig jaar geleden vlak na de Tweede Wereldoorlog opgericht om werk te maken van de weder opbouw. Het kabinet wil met de hervormingen van de Werkloos heidswet en de bijstand mensen zo snel mogelijk weer aan het werk helpen. Volgens Zalm lij ken de regelingen in dat opzicht sterk op elkaar. Hij zegt tevre den te zijn dat de nieuwe Wet Werk en bijstand vorig jaar nau welijks voor meer bijstandstrek kers heeft gezorgd ondanks de economische malaise. „Waarom de WW dan niet decentraal door de gemeenten laten uitvoeren", vraagt Zalm zich af. Minister De Geus van Sociale Zaken is geen voorstander van een decen trale uitvoering van de WW. „Ik begrijp wel het principe van de financiële prikkel, maar bij de WW vind ik juist dat de verant woordelijkheid en rekening meer bij sociale partners neerge legd moet worden." De Geus wees erop dat het kabinet vori ge maand nog een advies van de vakbeweging en de werkgevers heeft overgenomen over de her vorming van de WW. Ontslagen werknemers krijgen hierdoor minder lang recht op een uitke ring. Wel behouden jongeren hun WW-rechten. De sociale partners hebben in hun advies voor de eerste maanden van de WW-uitkering de verantwoorde lijkheid opgeëist. Dat is volgens De Geus een goede zaak. Hij wil de WW echter niet volledig aan hen overlaten, zoals met de ge meenten is gebeurd. Op dit mo ment werken de werkgevers- en werknemersorganisaties aan een zogeheten middellangeter- mijnadvies op de sociale zeker heid voor een volgend kabinet. Zalm daagde de sociale partners uit zijn ideeën over de toekomst van de WW in dit advies mee te nemen. FNV-bestuurster A. Jon- gerius van de FNV zei daar ech ter weinig voor te voelen. Ook werkgeversorganisatie VNO - NCW is sceptisch. Het UWV (Uitvoeringsinstituut Werkne mersverzekeringen) voert op dit moment de Werkloosheidswet uit. Volgens Zalm mist deze in stantie de nodige financiële prik kels en concurrentie om de WW zo efficiënt mogelijk uit te voe ren. ANP AI 'M' l£uk MÉ-1 V£l£M VAN jr door Henk van Lierop DEN HAAG - Minister Brink horst van Economische Zaken heeft gisteren in de Tweede Ka mer toegegeven, dat hij in de me dia een subsidiestop voor wind molens op zee met foute cijfers heeft verdedigd. PvdA-kamerlid Samsom voelde de D66-be- windsman hierover gisteren aan de tand. Brinkhorst zei voor de radio dat zonder subsidiestop de kosten voor de burger 1000 euro per jaar hoger zouden zijn. Volgens Samsom was dat 'schromelijk overdreven', omdat diverse aan vragers voor vergunningen din gen naar eenzelfde project. Dat laatste moest Brinkhorst toege ven. „Ik was me niet bewust van de overlap", aldus de minister. „Ik maakte te goeder trouw een vergissing." Volgens Brinkhorst gaat het om 74 aanvragers en 43 projecten. Dat betekende overi gens niet, dat Samsom en Brink horst het nu helemaal eens zijn over de kosten van windmolens op zee. Brinkhorst kwam nu niet uit op 1000 euro, maar op 650 euro. Samsom hield staande dat dat 70 euro moet zijn, omdat de kosten gespreid worden over een reeks van jaren. Brinkhorst wil een subsidiepiafond voor groene stroom, maar het zal an derhalf jaar duren, voordat dat is ingevoerd. In afwachting daarvan stopt hij met subsidie voor grootschalige windparken op zee. ANP Veel mensen hebben nooit meer omgekeken naar hun hypotheek en dat is jammer. Want zelfs bij een hypotheek van 3 jaar of ouder is het vaak al mogelijk de maandlasten naar beneden te krijgen. Door de huidige lage rente en de gestegen waarde van een woning kun je vaak nu al een scherper aanbod krijgen. Als oversluiten naar de Postbank niet interessant is, zeggen we dat natuurlijk ook. Maak voor een scherp aanbod een afspraak met onze hypotheekadviseur en bel 0900 1900 (5 cent p/m). Of ga naar postbank.nl, daar vind je ook de dichtstbijzijnde tussenpersoon. Dat is de kracht van de Postbank onderdeel van ING ito

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 3