Roep om kavels in Sint Jansteen -s PZC PZC Pilotenvirus in Breskense snoepfamilie Zeeuwen en Belgen wennen aan elkaar Meerminnefeesten in W aterlandkerkj e 13 Commissie gematigd positief over Woonvisie Hulst AAZET PvdA Hulst gekant tegen wadi's Walsoorden zoekt plek 'klapkot' Brommobiel botst tegen auto Diefstal uit auto in Schoondijke Botsing op tolplein Ellewoutsdijk agenda Jongerenclub houdt vierdaagse in en rond Axel ^Qhpila van Doorsselaer WsT - De ieden van de com- ,jBit Ruimte van de gemeente I,list zijn het in grote lijnen s met de Woonvisie, waarin j, gemeentelijke bouwplannen „or (Ie komende tien jaar zijn Wel willen de par- ema Cd:. woensdag 18 mei 2005 tijen meer bouwmogelijkheden SintJansteen. Mie partijen willen dat het colle- Cvan burgemeester en wethou- )ers zich hard maakt voor wo- ungbouw in alle kernen. Ze vin den daarom dat Sint Jansteen er Goer- bekaaid vanaf komt. Ir zijn weinig bouwmogelijk heden in Sint Jansteen opgeno men en als ze er al zijn, dan heb ben ze een lage prioriteit. In Sint Jansteen is al jaren niks gebouwd", beklaagde )A'er A. Totté zich gister- ,ond. „Het college moet alles n het werk stellen om woning louwin Sint Jansteen mogelijk est® e maken, of is er soms geen be- eidheid om dat te doen?" )ok de PvdA, Progressief Hulst, :n Belang en de WD zich af waaraan Sint ansteen, toch een 'dragende em', zo'n lage prioriteit ver kende. „De leefbaarheid is in iet geding", zei WD-fractie- lOorzitterL. Reyns. Advertentie KOZIJNEN-ZONWERING WWW.AAZET. Kiptlle -Tel. 0113-331 Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) WoutBareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 0560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Te|: (0113)315500 Fox: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'NTERNET ^•pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Volgens wethouder B. Pauwels (planologie) heeft Sint Jansteen recht op meer bouwmogelijkhe den, maar is het niet zo gemak kelijk uitbreidingslocaties te vinden. „Het is best een pro bleem. Ondanks de belemmerin gen is het niet nodig te wanho pen voor Sint Jansteen. In de toekomst zie ik best mogelijkhe den, we hopen alleen dat er geen jarenlange procedure achter schuilt." Hulst heeft als richtlijn dat de komende tien jaar 37 nieuwe wo ningen in Sint Jansteen worden gebouwd. Het levensloopbesten- dig bouwen (zodat men op hoge leeftijd langer in de eigen wo ning kan blijyen wonen) heeft de grootste prioriteit, lager op de ranglijst stiaan het koppelen van uitbreiding en herstructure ring en helemaal onderaan staat het zoeken naar uitbreidingslo caties voor nieuwbouw. Hulst heeft haar oog laten val len op de locatie van een autobe drijf aan de Hemelstraat. Tus sen de Hemelstraat en Tragel heeft Hulst 25 woningen voor ogen. Projectontwikkelaars zou den serieus naar de locatie kij ken, maar de onderhandelingen lopen nog. Volgens Pauwels wordt het plan pas interessant als er zodanig onderhandeld wordt dat de grondprijzen schappelijk zijn. „Anders waagt geen enkele projectontwikke laar zich aan dit plan." Over de grondprijzen in de ge meente wilde A. Dobbelaer van Algemeen Belang kwijt dat die zeker niet te veel (meer) mogen stijgen. Pauwels daarentegen zegt dat het toch niet de bedoe ling kan zijn dat Hulst „voor Sinterklaas gaat spelen." De commissieleden stelden zo hun vraagtekens bij de procedu re van het college voor de priori teitstelling van projecten. Pauw els drukte hen op het hart dat de raad, op aangeven van het college, de planningslijst jaar lijks kan bijstellen zodat projec ten alsnog naar voren (of naar achteren) geschoven kunnen worden. Ook willen de partijen dat Hulst serieus de verpaupe ring in het oog houdt. Met name het CDA en de VVD willen dat het college hard ingrijpt als ver paupering dreigt. Pauwels: „Onteigening is eigen lijk tegen mijn principes, maar als je al het andere hebt gedaan, dan moeten we daar toch naar kijken." ;eerlingen krijgen tips over veilige fietsroute gULST - De leerlingen van de ve'!? hoogste klassen van de basis- scholen in Oost Zeeuws-Vlaan- lercn krijgen donderdag 23 juni ips over de fietsroutes richting urn nieuwe school. 'anuit de dorpen rondom Hulst ijn routes beschreven naar het iniE eynaertcollege in Hulst. Bij iet opstellen van deze routes is laeri lening gehouden met de veilig- eid en ook wordt gewezen op evaarlijke situaties onderweg, p het Reynaertcollege krijgen ■scholieren een film te zien ver de verkeerssituaties. 'elefooncellen lit de gratie ICHORE - Van de telefooncel an het Nieuwe Kerkplein in elnïfchore en die aan het Juffers- je in Biezelinge wordt nog o weinig gebruik gemaakt, dat elecombedrijf KPN heeft beslo- inzeweg te halen. De opmars iande mobiele telefoon doet de elefooncel de das om. KPN eeft ook uit oogpunt van bezui- higmgen besloten in het aantal iefooncellen te snijden. Zowel ie in Schore als die in Biezelin- [ewordt vandaag weggehaald. '.NL Zoon Guy, dochter Christel en vader Cor van Melle hebben de liefde voor het vliegen van hun voorouders meegekregen. door Wilma Valk IJZENDIJKE - De grote jumbo's die da gelijks boven onze hoofden vliegen, ma ken heel wat minder indruk dan het vliegtuig van de snoepfabriek van de fa milie Van Melle in Breskens, 75 jaar ge leden. Dat toestel was in die tijd een be zienswaardigheid. En nu, driekwart eeuw later, hebben de Van Melles nog altijd een voorliefde voor vliegen. Afge lopen weekend streken Cor (57), Chi*is- tel (25) en Guy (24) van Melle toevallig tegelijk neer bij het thuishonk, de pol der bij Breskens. Cor, kleinzoon van een van de vier op richters van de Van Melle-fabriek, had geen bijzondere interesse in snoepjes maken. Wel in vliegtuigen, net als zijn broer Piet. Beiden verdienen hun geld als piloot. Cor belandde via een aantal andere opleidingen en studies uiteinde lijk bij de luchtvaart. „De interesse was er al vroeg. Zelf bezocht ik al vroeg vliegtuigshows in Valkenburg of Soest- dijk. Mijn latere schoonvader was sport vlieger, en hij wakkerde mijn interesse verder aan." Cor zat al boven de maximumleeftijd voor de Rijksluchtvaartschool (25 jaar) toen hij voor een pilotencarrière koos, en werd niet toegelaten als student. Hij nam daarom les op een privé-school. Met het brevet eenmaal op zak mocht hij weliswaar nog lang niet met alle vliegtuigen vliegen, maar hij kon in elk geval wel de lucht in. Niet in Neder land, want daar lagen de banen vlak voor de oliecrisis niet voor het oprapen. „Ik kreeg éen baan als vlieger van val schermspringers in Florida." Cor trouwde in 1976 en kreeg een baan als piloot bij een hotel-casino op Aruba. Hij vloog rijke mensen uit Zuid-Ameri- ka die op Aruba wilden gokken. Later kreeg hij een baan bij de ALM, een dochter van de KLM, eerst in een DC-9, later een DC-10. De familie bleef een aantal jaren op Curagao. De drie kinde ren werden'er geboren. „Om sociale re denen, meer zekerheid en beter onder wijs voor de kinderen, zijn we in 1990 teruggekeerd naar Zeeuws-Vlaande- ren." Nu vliegt Cor met een Boeing 747 van uit Frankfurt, zijn kinderen Christel en Guy moeten het nog maar met een 737 doen. „Ik wil graag in een groter vlieg tuig", aldus Christel. „Met deze machi nes vliegen we alleen binnen Europa." „Groot genoeg", vindt haar broer. „We vliegen van Moskou tot het noorden van Afrika." Alle drie moeten ze per jaar vier keer in een simulator. „Gecrasht zijn we daarin nog niet", lacht Christel. Verder moeten ze jaarlijks veel kennis bijhouden, maar dat is niet meer dan het bijhouden van de papierwinkel, vinden ze alle drie. Cor: „Jammer genoeg mogen er vanwe ge de verscherpte veiligheisdmaatrege- len geen passagiers meer in de cockpit komen. Tijdens vluchten over zee leren we nu geen interessante mensen meer kennen. Niet zo best voor de gezond heid van de piloot. We lopen nu heel weinig en trombose is een echte piloten- ziekte." Starten en landen vindt Cor nog steeds foto Peter Nicolai een belevenis. „Boven de wolkenlaag uit komen en op drie-, vierduizend voet een stralend blauwe hemel zien, is ge weldig. Maar acht urn- lang boven de oceaan hangen is minder." De twee jon gere Van Melles zijn het daar volledig mee eens. Samen Christel en Guy volgden hun opleiding samen aan de Lufthansa School in Bre men: „In tegenstelling tot de KLM be taalde de Lufthansa vijftig procent van de opleiding, de andere helft werd voor geschoten, en we kregen een baangaran tie. In Bremen volgden we de theorieles sen en met heel de klas deden we prak tijkervaring op in Phoenix, Arizona. In een klein sportvliegtuig, net als pa." Het was ook in Bremen uniek, broer en zus samen op school en samen slagen. „Ik studeerde eerst nog een jaar psycho logie", vertelt Christel. „Niets voor mij, ik hou meer van actie. Zelf handmatig landen en starten en een vliegtuig goed rond onweer vliegen: prachtig." De derde telg van Cor, Raymonda, heeft bij haar werk ook geen vaste grond on der de voeten: zij vaart op een van de schepen van de Holland-Amerika Lijn. door Frank Gijsel SLUIS - Brandweerkorpsen van Sluis en het Belgische Knok- ke-Heist rukten gisteravond met groot materieel uit voor een oefensessie. Dit keer was funcen- trum ToverSluis aan de Nieuw- straat het decor. Hier zorgde een ontploffing van een gasbar- becue voor de nodige commotie en chaos. De training is een jaarlijks te rugkerend initiatief van de twee gemeenten en is bedoeld om de grensoverschrijdende samenwer king bij calamiteiten te optimali seren. Rond de klok van half acht kwam er bij de Regionale Alarm Centrale (RAC) een melding bin nen van een brand in Tover Sluis. Met groot materieel wa ren de korpsen snel ter plekke. In totaal werden tweeëntwintig slachtoffers uit de brand ge haald en opgevangen in een tent van een trauma-team. Het was voor de manschappen een hele klus om alle slachtoffei's op te sporen en op te vangen. Rond de klok van negen uur was de brand uiteindelijk meester. Brandweercommandant Nico Moskie van het korps Sluis hecht grote waarde aan dergelij ke grensoverschrijdende oefenin gen. „Er blijken toch wat ver schillen in werkwijze te be staan. In Nederland wórdt meer nadruk gelegd op het gebruik van hoge druk. Bij onze zuider buren wordt sneller gebruik ge maakt van bluswater. Daar naast zijn de commando's toch wel heel verschillend.. Door te oefenen leer je de werkwijze en taalgebruik beter kennen. We hebben ook kunnen oefenen met het gebruik van slangljoppelin- gen. De slangen zijn in Vlaande ren ook dikker en dat .vergt bij gebruik in Nederland de nodige aanpassingen." Probleempjes Het korps van Sluis kon giste ren ook het nieuwe communica tiesysteem C2000 in de praktijk uitproberen. Dit veroorzaakte nog wat kleine probleempjes. HULST - Dé PvdA-fractie in de gemeente Hulst blijft de gemeente waarschuwen voor de door het college voorge stelde wadi's (greppels tegen wateroverlast) in Clinge. Wethouder E. de Deckere wil omwonenden die hun twij fels hebben bij de voorziening, eind mei meenemen op ex cursie naar Tholen om daar al in gebruik genomen wadi's te bezichtigen. PvcLA-fractievoorzitster D. van Damme had echter con tact opgenomen met de gemeente Breda waar ook al wa di's in gebruik zijn. „En die veroorzaken daar veel ongenoegen. Sterker nog, de ambtenaar die ik sprak zei dat hij in de toekomst nooit meer aan wadi's gaat beginnen." Van Damme drukte het college op het hart zich goed te be raden. „Die wadi's in Clinge kosten ons wel 1,6 miljoen euro." Wethouder B. Pauwels zei echter dat hij vorig jaar nog in Breda is geweest. „En toen waren ze heel tevreden over de wadi's." WALSOORDEN - De gemeente Hulst zoekt in samenwer king met de dorpsraad naar de beste locatie voor een zoge naamd 'klapkot' in Walsoorden. Een onderkomen voor (vaak oudere) dorpsbewoners waar ze, beschut tegen weer en wind, met elkaar kunnen kletsen. De dorpsraad ziet een plekje bij de steiger van Walsoor den als een goede plek, maar wethouder B. Pauwels heeft hierover zo zijn twijfels. „Volgens mij zijn er wel betere plaatsen denkbaar. Ik wil dit met de dorpsraad bespreken en kijken of we er geza menlijk uit kunnen komen. Financieel gezien zal het in ie der geval geen probleem zijn." SINT JANSTEEN - De bestuurder van een brommobiel is gisteren tegen half zes op het Martje van Wardje in Sint Jansteen tegen een geparkeerde auto aangereden. De 86-jarige bestuurder was bij het achteruitrijden tegen de geparkeerde auto aangebotst. Er was lichte schade. SCHOONDIJKE - In de Prinses Beatrixstraat in Schoon dijke is in de nacht van maandag op dinsdag een perso nenauto opengebroken. Er werden een afstandsbediening en een portemonnee met daarin meer dan honderd euro en persoonlijke papie ren gestolen. ELLEWOUTSDIJK - Op het tolplein van de Westerschel- detunnel in Ellewoutsdijk vond gistermiddag een aanrij ding plaats. Een 73-jarige automobilist uit Gistel (B) reed rond kwart voor twaalf in de richting van de tolhuisjes. Nadat hij merkte dat hij op de verkeerde baan zat, reed hij achter uit om van baan te kunnen wisselen. Hierbij botste hij tegen de voorzijde van de auto die ach ter hem stond met daarin een 80-jarige bestuurder uit Doetinchem. Beide auto's raakten beschadigd. door Raymond de Frel WATERLANDKERKJE - Water- landkerkje maakt zich op voor de 28e editie van de Meerminne feesten. Van vrijdag tot en met zondag is er muziek, sport en an dersoortig vertier. De feesten worden vrijdag avond om zeven uur ingeluid in het dorpshuis, dat is omgeto verd tot een kabouterstad. Fan fare Oefening Baart Kunst uit Hoofdplaat geeft de 'kabouters' muzikale ondersteuning. Daar na volgt een drive-in-show. Zaterdagochtend kunnen koop jesjagers vanaf zeven uur hun hart ophalen op de rommel markt op het marktplein. Show band Jeugdbelang uit IJzendij- ke en Goes blaast vanaf half tien vrolijke deuntjes. Om tien uur beginnen de trainingen voor de trekkertrekwedstrijden. Drie uur later beginnen de standaard tractoren aan de wedstrijd. Drie specials zorgen met demonstra ties voor extra spektakel. Vanaf twee uur is er een dikkebanden- race op de fiets. Ook de kerk is de hele dag open voor publiek. José van Zuilekom exposeert daar haar schilderijen in het ka der van Kunst in 't Kerkje. Het Meerminnebal in de feest tent begint om negen uur 's avonds. Feestband De Sjon- nies, Renee de Haan, Alain en li ve-orkest Prime Time tekenen voor de optredens. Op zondag middag is er tussen twee en vijf uur een playbackshow voor jong en oud. Terug van weggeweest is een wielerwedstrijd voor trimmers en liefhebbers. Tussen twee en vijf uur strijden wielrenners óm de eerste plek. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Café 't Hoeckhuys, 20.00 uur: Kaarten; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Koersbal, biljarten, bridge; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljar ten; 14.00 uur: Handwerken; 19.00 uur: optreden Axelerando; CLINGE - Malpertuus, 13.15 uur: ANBO koersbal; 13.30 uur: KBO sjoelen, biljar ten, vrij kaarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 14.00 uur: KBO handwerken; 14.45 uur: KBO gymnastiek; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Biljar ten, pieren en handwerken; 19.00 en 20.00 uur: Dames gym; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: SWO biljarten, kaarten; 13.30 uur: Koersbal, bridge drive; 19.00 uur: Biljarten; HULST - De Lieve, 10.30 uur: Biblio theek; 11.30 uur: Senior diner; 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Zangkoor; Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; Kantine HVV'24, 18.45 uur: Wandelvier- Twee kinderen krijgen in een tent medische zorg van verpleegsters uit Knokke. foto Peter Nicolai ten; KOEWACHT - De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; Kerklaan 87,19.00 uur: Creatieve bijeen komst; De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 19.30 uur: SWO line dansen; 20.00 uur: Bijeenkomst dorpsraad Koewacht; NIEUW - NAMEN - Café St.Cecilia, 19.30 uur: Bingo; De Kauter, 13.30 uur: Koersbal en kaar ten; OOSTBURG - Hervormd kerkcentrum, 20.00 uur: Sjamanistische trance dans; OSSENISSE - Herberg de Snis, 19.30 uur: Country line dance The Free Coun try Dancers; PAAL - Clubhuis, 14.00 uur: Kaarten jo keren en bieden; SAS VAN GENT - St.Albert, 14.00 uur: Presentatie taxicom; De Regenboog, 14.00 uur: ANBO kaar- De Roselaer, 13.30 uur: Hutsel frutsel bijeenkomst; SINT-JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Gymnastiek senioren; 10.30 uur: Volksdansen senioren; 13.00 uur: Biljar ten; 13.30 en 15.30 uur: Kreatieve Vor ming; 13.45 en 15.45 uur: Spaans; 19.30 uur: Country dance; SLUIS - Gemeenschapscentrum De Keure, 20.00 uur: jaarvergadering Stads raad Sluis; TERNEUZEN - De Veste, 9.15 en 10.15 uur: Volkdansen; 13.30 uur: Biljarten; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; 19.00 - 21.00 uur Jeugdcentrum Meetpoint voor jeugd ouder dan 16 jaar. AXEL - De Christelijke Jonge ren Vereniging Axel houdt van maandag 23 tot en met vrijdag 27 mei de jaarlijkse avondwan- delvierdaagse. Deelnemers heb ben vijf dagen de gelegenheid om de vereiste vier trips van vijf, tien of vijftien kilometer te wandelen. Belangstellenden kunnen vrijdag 20 mei tussen 19.00 en 20.00 uur vooraf al in schrijven in gebouw De Ink ach ter de Gereformeerde kerk. Ook op maandag en dinsdag kan men zich nog aanmelden bij het startpunt in de kantine van de voetbalvereniging AZW. Het vertrek is telkens om 18.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39