pzc Koffieshop Miami koopt café Den Hoekzak Kinderkunst i Emmie de Vries verlaat kinderkoor a 4.95 SPÜlMf PHOTO Langs de Linie neemt wijkhuis in gebruik jttbf aag- MEI IS PASFOTO MAAND 4 Onhoudbare overlast Westkolkstraat volgens advocaat drijfveer verkoop earn Roparun ordt tweede bestaat 10 jaar! Kom op 21 rr ei naar onze BW* Vrachtverkeer niet geweerd Laatste steen Checkpoint Bromfietsster aangereden Boete voor doorrijden na ongeval Overtocht C) AutoTrack.nl kijk voor m www.zeelandnet eer info op nl/jubileumdag 5» 31,4460 MGoes „Midden-Zeeland: 0113-315520; talws Vlaanderen: 0114-372770; Sal: 020-4562500. woensdag 18 mei 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen iïnrjtené van Stee JBNEUZEN - Eigenaar J. van H Veen van café De Gentse aart aan de Westkolkstraat in (ineuzen verkoopt zijn zaak in koffieshop - en buurman - iami. De transactie is opmer- tlijk omdat Van der Veen sa- fg met andere buurtbewoners jaren strijd voert tegen de ver- gatsing van koffieshop Check- ml van het Theaterplein naar i locatie pal voor zijn café. ia der Veen wil niets kwijt iï: zijn beweegredenen. Het at volgens hem louter om een yé-zaak. Zijn advocaat Wouters verklaart echter dat overlast van beide koffie- ops te groot werd. Ie situatie is onhoudbaar. Op epiek is niet meer te leven. De rkoop van het pand is uit ui- ste nood geboren. Het is iestdat het zo heeft moeten lo in", aldus Wouters. Evenals in der Veen wil hij niks kwijt fer de verkoopprijs van De intse Vaart. oordvoerder H. van As van ffieshop Miami noemt het ver- al van Wouters onzin. Vol ts hem gaat het om niet meer een zakelijke transactie tarvan de laatste details nog leten worden geregeld, in As: „Het voorlopige koop- ntract is getekend. Het is nu g te VToeg om te zeggen wat met het aangekochte pand it gebeuren. Aan het eind van maand verwacht ik hierover er duidelijkheid te kunnen ge- danks de verkoop van zijn ca det Van der Veen niet af van schadeclaim tegen de ge- lente Temeuzen. Samen met IST-SOUBURG - De Zeeuw- ploeg, die afgelopen weekend elnam aan de Roparun, is van 183 ploegen als tweede geëin- 'd, vijf andere omwonenden eist hij een schadevergoeding wegens overlast. De indieners hebben van het begin af aan bezwaar ge maakt tegen de verhuizing van Checkpoint. De planschade claims tegen de komst van de kroeg annex koffieshop zijn vo rig jaar al ingediend nadat de Raad van State besliste dat de bouwvergunning volgens de wet telijke regels is afgegeven. In totaal gaat het om een bedrag van zo'n twee miljoen euro. Het bedrag is opgebouwd uit een aantal elementen: het toestaan van twee koffieshops (de claim is ook gericht tegen de aanwezig heid van Miami), het (nog) verle nen van twee gedoogbeschikkin- gen, gezondheidsklachten, (on nodig) gemaakte juridische kos ten én de overlast van het nabij gelegen Scheldetheater. Logisch Volgens Wouters is het logisch dat Van der Veen niet afziet van een schadeclaim, omdat de ver koop van het café los staat van de planschadeprocedure. Wou ters: „In het laatste geval gaat het om waardevermindering van het pand als gevolg van een bestemmingsplanwijziging. Ik weet niet hoeveel mijn cliënt voor zijn pand krijgt, maar het lijkt mij niet waarschijnlijk dat hiermee de schade is vergoed die hij in de loop der jaren heeft 1 Cegelec Running Team liep een uur sneller dan twee door René van Stee ir geleden. Daarmee haalden een sponsorbedrag van .000 euro binnen voor de Hart- itiag. Emmie de Vries (met viool) stopt na vijftien jaar met het begeleiden van kinderkoor Chaverim. TERNEUZEN - Hoeveel kinde ren zij muzikaal heeft begeleid, weet Emmie de Vries (43) uit (Advertentie) elandNet Terneuzen niet precies. Maar het zijn er minstens honderdvijf tig geweest. Gisteravond nam zij tijdens de laatste repetitie van het seizoen afscheid van interkerkelijk kin derkoor Chaverim in Temeu zen. Het gezelschap telt bijna dertig leden in de basisschool leeftijd. „Ik heb niet echt een speciale re den om te stoppen. Maar na vijf tien jaar is het wel genoeg ge weest. Het is tijd voor een ander gezicht voor de groep. Want als er ooit kleinkinderen komen is het niet de bedoeling dat zij sa men met oma op het kinderkoor zitten", vertelt zij. Emmie de Vries was 15 jaar lid van het combo. Zij speelde ach tereenvolgens op trompet en viool. In het combo speelde zij ook een aantal jaren samen met dochter Naomi. Die begeleidde het koor op dwarsfluit. Daar naast nam De Vries de laatste ja ren het voorzitterschap van het bestuur van het koor voor haar rekening.Mede dankzij de in spanningen van dirigente Tanje Moeliker van Chaverim kreeg het afscheid een feestelijk tintje. Voor Emmie de Vries was het een complete verrassing. Voor de gelegenheid kwamen ook een tiental oude leden van het koor opdagen. Uiteraard waren er presentjes. Heel toepasselijk was het boeket met vijftien wit te rozen. De Vries zal zich na haar af scheid niet vervelen. Zelf zingt zij ook graag. „Ik ben dan ook 4 kleuren-pasfoto's GRATIS miniportret geleden." De gemeente Terneu zen buigt zich nog over de scha declaims. De stukken liggen bij een onafhankelijke commissie. Die brengt advies uit aan het col lege van B en W. Daarna is de ge meenteraad aan zet. De ver wachting is dat de raadscommis sie Omgeving de claims niet voor juli te behandelen krijgt. foto Peter Nicolai lid van het gospelkoor Or Ta- min. Ik ga dus echt iets voor me zelf doen. Daar kijk ik naar uit." Chaverim heeft nog geen opvolg ster voor Emmie de Vries gevon den. Maar diligente Moeliker heeft er alle vertrouwen in dat dit snel zal lukken. Het kinderkoor verleent regel matig medewerking aan bijeen komsten in diverse kerken of verzorgingshuizen. In 1998 bracht het gezelschap een cd uit onder de titel 'Chavermin'. PHILIPPINE - Gedeputeerde Staten vinden het niet no dig om doorgaand vrachtverkeer te weren van de provin ciale weg N680, de weg die onder meer door Zandstraat en Philippine gaat. De wijkraden van die twee woonker nen vroegen om verkeersmaatregelen, maar het dagelijks provinciebestuur stelt dat tellingen niet aantonen dat er overdreven veel vrachtwagens en ander zwaar verkeer over de N680 trekt. Bovendien is het - juridisch én prak tisch - ondoenlijk om vrachtverkeer dat in Philippine, Zandstraat en bij bedrijven in de polder moet zijn, te scheiden van doorgaand verkeer. TERNEUZEN - Hij vond het een hele eer en deed het dan ook met alle plezier; Theo de Waele, 'd'n oudschten hip pie van Temeuzen legde maandagavond de laatste steen van het nieuwe Checkpoint in Terneuzen. De afspraak dat De Waele de laatste steenlegging zou verrichten, stond al twee jaar vast. Hij vond dan ook wel dat zo'n ce remonie aan hem was toevertrouwd. „Als stichter van de scene van Temeuzen, veertig jaar geleden." De mensen van Checkpoint zijn uitermate tevreden met hun nieuwe onderkomen en uitten daarom hun speciale dank aan architect A. Calbo. De openingsdatum van het nieuwe pand is met een maandje opgeschoven. De stroom voorziening kon niet zoals gepland worden aangelegd. Niet 1 juni, maar 1 juli kunnen de eerste gasten in het nieuwe Checkpoint terecht. Het dakterras is dan wellicht nog niet geopend, maar dat gebeurt niet lang daarna. BURGH-HAAMSTEDE - Op de kruising van de Burghse- weg met de Leliëndaalseweg in Burgh-Haamstede is maandagavond een bromfietser aangereden. De vrouw gaf geen voorrang aan een voor haar van rechts komende automobilist. De inwoonster van de gemeente Schou- wen-Duiveland werd met een ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. Onderzoek wees uit dat ze aan de botsing geen letsel had overgehouden. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 23-jarige inwoner van Nieuw- en Sint Joos- land voor het doorrijden na een ongeval en het rijden in een onverzekerde auto 650 euro boete opgelegd. De ver dachte was 29 maart vorig jaar in Vlissingen betrokken bij een verkeersongeval. Hij was doorgereden, maar kon later worden aangehouden. De auto, die niet was verze kerd, werd in beslag genomen. De politierechter vorderde gisteren dat de auto terug moest naar de eigenaar. door Sheila van Doorsselaer HULST - Wijkraad Langs de Li nie heeft de sleutels gekregen van haar 'wijkhuis', een huur huis in de Keldermanstraat. De raad wil hierin vergaderen en di verse activiteiten voor de wijk opzetten. Woonstichting Hulst heeft het huurhuis gratis ter beschikking gesteld van de wijkraad. De rij tjeswoning zal immers (zoals ook veel andere woningen in de wijk) over enkele jaren worden gesloopt in het kader van een herichtingsplan. De wijkraad be taalt enkel kosten als gas, water en licht. Wel zal, voor het wijkhuis ge bruikt kan worden, nog moeten worden geklust. Het huis heeft zo'n drie jaar leeggestaan. De ra men aan de achterzijde zijn dichtgetimmerd om vandalisme te voorkomen. Ook aan de voorzijde zaten kor te tijd planken voor de ramen, maar die zijn weggehaald om dat de omwonenden zich stoor den aan het aanzicht van de straat. „Het hele huis moet worden ge schilderd en er moet ook een nieuw keukenblok in", zegt voorzitter B. Musters van Wijk raad Langs de Linie. „De reke ning voor de verf kunnen we de clareren bij de Woonstichting. Wij zullen zelf water en elektra en de inrichting van het wijk huis moeten betalen, zoals on der meer stoelen en tafels. We hopen dat wijkbewoners of an deren misschien overbodige spullen hebben die wij mogen hebben. Anders moeten we ze toch kopen." De wijkraad wil hiervoor de 10.000 euro aanwenden die elke dorps- en wijkraad van de ge meente eenmalig heeft gekregen om de leefbaarheid in hun ge bied te verbeteren. „We hopen maar dat we rondkomen", zegt Musters. Liever had de wijkraad het geld gebruikt voor andere dingen dan een wijkhuis. Diverse par tijen in de gemeenteraad heb ben de wijkraad in de aanloop van de verkiezingen, drie jaar geleden, beloofd dat Langs de Linie een eigen multifunctio neel wijkgebouw zou krijgen. Deze belofte is echter nooit inge lost, tot grote ergernis van de wijkraad. Daarom heeft de wijk raad zelf het initiatief genomen en heeft het bestuur vorig jaar de Woonstichting benaderd. Musters: „Het is nu aan ons om te bewijzen dat het wijkhuis be staansrecht heeft. Als de huizen over een paar jaar gesloopt wor den en het wijkhuis is een suc ces, dan kan 'de politiek' niet meer om ons heen en moeten ze wel een wijkgebouw voor ons bouwen." Musters begint vandaag, samen met een aantal vrijwilligers aan het klussen. Hij hoopt het wijk huis in september in gebruik te kunnen nemen. In oktober volgt de officiële opening, met een open dag. De wijkraad wil in het wijkhuis vergaderen, bloem schikcursussen en computerles sen geven, onderdak bieden aan het maatschappelijk werk en vluchtelingenwerk. Voor jongeren worden geen acti viteiten opgezet. Omwonenden hebben geprotesteerd tegen de mogelijkheid dat het wijkhuis een 'jeugdhonk' zou worden, en daar heeft de wijkraad zich bij neergelegd. Enkele werkstukken die in Den Hoekzak te zien zijn. foto Peter Nicolai zeeuwse almanak 'Ree verdronken in de Wester- schelde', meldde deze krant vorige week. Het dier probeer de waarschijnlijk om vanuit Zeeuws-Vlaanderen de Wes- terschelde over te steken rich ting Walcheren, maar moest die poging jammerlijk beko pen met de dood. De onfortuinlijke zwemtocht was 's avonds onderwerp van gesprek aan de eettafel van dat Goese gezin. De jongste zoon, gevat als altijd, reageer de meteen„De ree wist zeker niet dat er een tunnel was, óf hij had de fietspont naar Vlis singen gemist. De allergrootste autosite van Nederland op het nest met eitjes. Hiervoor stonden thema's als bijvoor beeld lente en vrede centraal. Knuffels vormde een opdracht waarbij getekend moest worden naar de werkelijkheid. Mensen, dieren, bloemen, landschappen en huizen zijn onderwerpen, net als oerwoud en onderwaterwe reld. Eén bonte wereld van kun stenaars in de dop trekt aan het oog voorbij. Wie niet verzuimt omhoog te kij ken, ontwaart ingenieuze, artis tieke mobiles: een zwarte spin met web, een fraaie pauw van beschilderde zinkplaatjes en draad, visjes in tal van mateiia- len, een draadrups, bewegende veertjes van allerhande pluima ge en van draad en wol gemaak te dierentrio met schaap, schild pad en vis kleuren het plafond. De tentoonstelling kan vandaag worden gecombineerd met een bezoek aan de Open Dag van 13.00 tot 16.00 uur. Geïnteres seerde kinderen en hun ouders krijgen van docente Ridette Mar tens uitleg over de mogelijkhe den van de kinderateliers voor verschillende leeftijdsgroepen. door Anita Tournois OOSTBURG - In de hal van mul tifunctioneel centrum Den Hoek zak is tot zaterdag 28 mei kin derkunst te zien. De kunst werd gemaakt door kinderen van vijf tot twaalf jaar tijdens kindera- telierlessen kunstzinnige vor ming van de Stichting Welzijn West-Zeeuws-Vlaanderen. Het geëxposeerde geeft een goed beeld van de diversiteit aan tech nieken en gebruikte materialen. En dat zijn er heel wat. Er han gen tekeningen, gemaakt met potlood, houtskool, softpastel en vetkrijt en schilderijen in aquarel en olieverf, naast colla ges van papier, linosneden, ets jes, zeefdrukken. Ook zijn er combinaties van aquarel met monotype, ets/aquarel en illustraties met een gestempeld gedicht op bijbe horende prent. Driedimensio naal werk is er in de vorm van kleiobjecten, zoals fantasiedie ren. sneeuwmannen en vogels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37