Kapelle verhoogt begraaftarief F J PZC Bekendmaking Nieuw reddingsplan voor oude veerpont Zijpe Nieuw vaarseizoen Rondje met Pontje Zonnebril op sterk Rechten moeten evenveel gaan opleveren als eraan wordt uitgegeven Havendagen bij Roompot Concert De Echo In Vrachtverkeer''" niet geweerd Nu meer zonne brillen dan ooit! a spierziekte A.I.& te lijf» Giro 100 000 woensdag 18 mei 2005 door Mieke van der Jagt KAPELLE - De gemeente Kapel- Ie gaat de tarieven voor het be graven veranderen en optrek ken. Kapelle wil een redelijkere bekostiging van de begraafplaat sen en bovendien een kostendek kende exploitatie. Tot nu toe moet er jaarlijks een ton uit de algemene middelen bij. De begraafrechten moeten op termijn, net als alle andere tarie ven in Kapelle, evenveel opbren gen als eraan wordt uitgegeven. Dé meeste kosten zijn voor het onderhoud van de grafvelden en de perken en momenteel betalen KAMPERLAND - Jachthaven Roompot Marina in Kamper land houdt in het weekeinde van 28 en 29 mei de havenda gen, met onder meer kinderspe len en rondvaarten. Op het terrein van de jachtha ven is een markt ingericht met oude ambachten en watersport spullen. De reddingsboot Koop- mansdank is zaterdag 28 mei van 10.00 tot 12.00 uur te bezich tigen. Een shanty koor zingt de hele dag zeemansliederen. Kin deren kunnen zich laten schmin ken als piraat en gratis sloepva ren. Om 14.00 uur is er een bal lonnenwedstrijd. De'havendagen zijn zowel zater dag als zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Zondag wordt de strandcatamaran Magnum 21 ge demonstreerd en zijn er elk uur rondvaarten met een Engelse reddingsboot uit 1948. GOES - Muziekvereniging De Echo uit Wilhelminadorp ver zorgt zondag een Manhuistuin- concert in de Manhuistuin in Goes. De muziekvereniging, on der leiding van Patrick Geerts, speelt van 12.30 tot 13.30 uur. daaraan alleen de mensen mee die een grafmonument laten plaatsen. De hele tarievenstruc tuur moet dus worden omge gooid. Nu betalen de nabestaan den van iemand die op een van de begraafplaatsen in Kapelle wordt begraven, 600 euro. Dat is de prijs van een graf zonder het onderhoud. Wie een grafmo nument plaatst, betaalt daar naast nog jaarlijkseen bedrag voor het onderhoud van het graf en het monument. Al met al brengt dat per jaar een ton min der op dan het kost om de be graafplaatsen mooi en netjes te houden. Die ton komt uit de ge meentelijke portemonnee, waar door dus ook mensen die zich la ten cremeren, of heel ergens an ders begraven worden, vanzelf meebetalen. Daaraan wil de ge meente een einde maken. Voor laan is de prijs van een graf, in clusief het onderhoud, rond de 1700 euro. Voor koopgraven, graven voor mensen die tevoren al een plekje uitkiezen, gelden andere, afgeleide tarieven. Voor de gemeente levert dat niet meteen besparingen op. De gra ven zonder monument die er al liggen, zullen toch tot in lengte van jaren onderhouden moeten worden. Aan die onbepaalde duur komt overigens ook een einde. Voortaan wordt de ter mijn van de grafrust gesteld op minimaal 40 jaar. Dat stelt de gemeente in staat om bij even tueel ruimtegebrek oude gra ven, waarop geen aanspraak meer wordt gemaakt, te ruimen. Tot op heden is dat in Kapelle niet aan de orde, omdat ruimte gebrek altijd met uitbreiding werd opgelost. Maar daar kun je, volgens P. Stroo van de afde ling Openbare Werken, niet eeu wig mee aan de gang blijven. Met de tariefsaanpassing komt Kapelle volgens Stroo in de mid denmoot te zitten van wat Zeeuwse gemeenten voor be graafrechten rekenen. Overi gens is een kostendekkende ex ploitatie van begraafplaatsen als streven in Kapelle al eerder aangekondigd. De gemeente raad vergadert dinsdag 24 mei over de tariefsaanpassing. De voormalige aanlegplaats van het pontje Zijpe-Anna Jacobapolder. foto Marijke Folkertsma door Marcel Modde ZIJPE - Er komt een nieuw red dingsplan voor het oude veer- pontje Zijpe-Anna Jacobapol der. Een inwoner van het Noord-Hollandse Opperdoes heeft zich het lot van het veer aangetrokken en wil het behoe den voor sloop. De pont ligt, voor zover bekend, te verroesten in de haven van Antwerpen. De autoriteiten wil len zo snel mogelijk van de drij vende schroothoop af. Een po ging van de PvdA-fractie om de brok nostalgie terug te halen naar Schouwen-Duiveland liep zomer vorig jaar spaak op een geldtekort voor de restauratie en het ontbreken van een aan vaardbare ligplaats. W. Boot uit Opperdoes ziet desondanks nog een nieuwe toekomst voor De Zijpe. Hij wil een particuliere stichting helpen oprichten die zich sterk moet gaan maken voor behoud van de pont. Oud-directeur P. van Doorne van woningcorporatie Zeeuw- land wordt genoemd als één van de dragende krachten achter die organisatie. Boot zelf was gisteren niet be reikbaar voor een reactie, maar volgens gemeente-archivaris H. Uil staat hij bekend als een autoriteit op het gebied van veerboten. De Noord-Hollander heeft diverse publicaties over dat specifiek deel van de Neder landse vloot op zijn naam staan en daardoor aardig wat connec ties opgebouwd, aldus Uil. Vol gens de archivaris heeft Boot, werkzaam voor een grote bank, net een reddingsplan voor een ander veer met succes afgerond en nu zijn nieuwe pijlen gericht op De Zijpe. Symbolisch bedrag De aankoop van het veer is geen probleem. De Antwerpse autori teiten willen voor een symbo lisch bedrag van één euro van het schip af. „Het punt is dat de pont vervol gens naar hier moet worden ver scheept en flink onderhanden zou moeten worden genomen. Daar gaat heel wat geld in zit ten, wat dus door de stichting bijeengebracht dient te worden. En stap drie is: wat ga je er dan mee doen?" Eén van de ideeën die eerder al werden geopperd, voorzag in de inrichting voor be drijfsmatige of museale doelein den. Daarbij werd de voormali ge veerhaven van Zijpe ge noemd als mogelijke vaste lig plaats. PvdA-wethouder W. Ren den prijst zich gelukkig met het particulier initiatief, maar bena drukt dat er op geen enkele wij ze moet worden gerekend op een gemeentelijke bijdrage. Ook ziet hij niet direct een plekje in de havens van de gemeente. PvdA-fractievoorzitter B. van de Sande-Troost reageerde giste ren verrast op de nieuwste red dingspoging. Ze was in de veron derstelling dat De Zijpe inmid dels op de schroothoop was be land. Cathy en Redouan wonen in een achterstands wijk. Zonder speeltuin of voetbalveldje. Wel is e,r veel criminaliteit. En een gevaarlijk pleintje vol gebruikte drugsspuiten. Worden Cathy en Redouan door deze omgeving straks het kind „van de rekening? Niet als het aan Jantje Beton ligt. Want wij helpen kinderen vóórdat het mis gaat. Met speet- voorzieningen en specia le kinderprojecten. Met een gezellig dagje uit en een weekje vakantie kamp. Want door samen te spelen, leren ze samen te teven. Heel belangrijk voor later. Het voorkomt a dat kwetsbare kinderen g in de verdrukking komen en op het verkeerde pad raken. Of dat ze onhan- delbaar worden en van S kwaad tot erger vervallen. Al deze projecten kosten veel geld. Daarom vragen we u alstublieft om een bijdrage. Want alleen dan worden kinderen als Cathy en Redouan niet het kind van de rekening. Kijk voor meer informatie: www.jantjebeton.nl JA, IK HELP HET KIND VAN DE REKENING! Ik word donateur en ontvang de gratis nieuwsbrief. Naam: Ik machtig u om per Q maand Q kwartaal Q halfjaar Q jaar Straat. af te schrijven van het rekeningnummer hiernaast (minimaal €25,-per jaar). Postcode: Ik help met een gift en machtig u om Plaats: - af te schrijven van het rekeningnummer hiernaast. Q Ik betaal mijn donatie of gift na ontvangst van een E'ma|l; acceptgiro. Rekeningnummer: Giro 1247 3 WlTJE A.U.B. invullen en aankruisen wat van toepassing is. Stuur deze bon in een envelop naar: jantje Beton, I Antwoordnummer 8489,3500 VW Utrecht. Een postzegel hoeft niet, maar mag wel. Graag zelfs! 6062 Kijk eens om je heen. Er is in de 100 jaar dat Natuurmonumenten bestaat, veel bereikt. Nu moeten we vooruitkijken. Want steun blijft nodig voor het veilig stellen van waardevolle natuurgebieden in ons land. Meer dan ooit. Ga naar 100jaarlater.nl of steun ons via giro 9933. "j]y 0o \33r Natuurmonumenten j Beschermt natuur in Nederland Onteigening voor de aanleg van de Sloelijn, een nieuwe spoorlijn voor goederenvervoer vanaf de bestaande spoorlijn Roosendaal-Vlissingen in de gemeente Goes naar de bestaande havenspoorlijn van het Sloegebied in de gemeente Vlissingen, met bijkomende werken in de gemeenten Goes, Middelburg, Borsele en Vlissingen De Minister van Verkeer en Waterstaat maakt bekend dat Prorail B.V. te Utrecht bij brief van 26 april 2005, kenmerk GJZ/Sloe/ONT/ 20408894/20518026, hem heeft verzocht te bevorderen dat een Koninklijk Besluit tot standkomt, waarbij op grond van artikel 72a van de onteigeningswet ter onteigening worden aangewezen de onroerende zaken die nodig zijn voor de aanleg van de Sloelijn, een nieuwe spoorlijn voor goederenvervoer vanaf de bestaande spoorlijn Roosendaal- Vlissingen in de gemeente Goes naar de bestaande havenspoorlijn van het Sloegebied in de gemeente Vlissingen, met bijkomende werken in de gemeenten Goes, Middelburg, Borsele en Vlissingen. Op de voorbereiding van bedoeld Koninklijk Besluit is de in afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht geregelde procedure van toepassing. In dit verband wordt mede gedeeld dat de op grond van artikel 63, tweede lid, van de onteigeningswet vereiste en op de voorgenomen onteigening betrek king hebbende stukken ter inzage liggen van 20 mei 2005 tot en met 16 juni 2005 bij onderstaande gemeenten: Goes: bij de publieksbalie van het stadskantoor, Oostsingel 2 te Goes. De stukken kunnen aldaar in deze periode worden ingezien op maandag tot en met vrijdag van 9.00 uur tot 12.30 uur, op dinsdag en woensdag van 13.30 uur tot 16.00 uur en op afspraak via telefoonnummer 0113 - 24 96 00 op donderdagavond van 17.00 uur tot 20.00 uur; Middelburg: bij de informatiewinkel in de centrale hal van het stadskantoor, Kanaalweg 3 te Ministerie van Verkeer en Waterstaat Middelburg. De stukken kunnen aldaar in deze periode worden ingezien op maandag tot en met vrijdag van 8.00 uur tot 15.30 uur en op donderdagavond van 18.00 uur tot 20.00 uur; Borsele: bij de afdeling Interne zaken van de gemeente Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand. De stukken kunnen aldaar in deze periode worden ingezien op maandag tot en met vrijdag van 9.00 uur tot 12.00 uur en op donderdagavond van 17.00 uur tot 20.00 uur; Vlissingen: in de centrale hal van het stadhuis, Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen. De stukken kunnen aldaar in deze periode worden ingezien op maandag tot en met vrijdag van 9.00 uur tot 16.00 uur en op donderdag van 9.00 uur tot 19.00 uur. Belanghebbenden kunnen gedurende de hiervoor genoemde periode naar keuze schriftelijk of mondeling hun zienswijze naar voren brengen. Schriftelijke reacties kunnen worden gezonden aan de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat, dienst Zeeland, t.a.v. Staf afdeling BBV (kamer 2.26P), Postbus 5014, 4330 KA Middelburg. Voor mondelinge reacties kan op werkdagen tussen 10.00 uur en 12.00 uur en tussen 14.00 uur en 16.00 uur contact worden opgenomen met de heer J.M. Hubregtse of de heer A.J. Goossens van Rijkswaterstaat, dienst Zeeland, telefoon 0118 - 62 24 47 of 0118-62 24 48. Rijkswaterstaat Dienst Zeeland 0-. 'De NSGK is al 55 jaar begaan met het lot van gehandicapte kinderen. Ik steun die clubv u toch ook?' door Rinus Antonisse MIDDELBURG - Komende zo mer worden op de deltawateren negentien toeristische veerver- bindingen onderhouden. Dat zijn er evenveel als in 2004. Twee veerdiensten zijn verval len, maar er zijn twee nieuwe bijgekomen. De stichting Fiets een Rondje met een Pontje begint aan het negende vaarseizoen. De dien sten zijn opgenomen in de alma nak van de Zeeuwse pontjes. Die is dikker dan voorheen. Ei- zijn nu ook kaartjes opgenomen van alle 33 aanlegplaatsen. Bij de negentien verbindingen zitten ook reguliere diensten als het fiets-voetveer tussen Vlissin gen en Breskens, de rijkspont over het Kanaal Terneuzen- Gent bij Sluiskil en het kabel ponton over de Damschevaart bij Sluis. De meeste boten varen in de Zeeuwse wateren, maar er zijn ook enkele verbindingen buiten de provincie, zoals Oude Tonge-Benedensas-Steenbergen en Lillo-Doel. De veerdiensten Breskens-Ter- neuzen en Hellevoetsluis-Mid- delharnis varen niet meer. Nieuw zijn de trajecten Wemel- dipge-Yerseke en Hans- weert-Perkpolder. De laatste is min of meer de opvolger van de in 2003 opgeheven reguliere veerdienst Kruiningen-Perkpol- der. Het in de vaart brengen van een nieuwe, toeristische verbin ding heeft nogal wat voeten in de aarde. Er moeten onder meer nieuwe aanlegsteigers komen. De stichting hoopt dat die bij de start van de dienst, op 3 juli, ge reed zullen zijn. Nieuwe schepen Voor de veerdiensten Zijpe-An na Jacobapolder en Wemeldin- ge-Zierikzee zijn nieuwe sche pen en schippers gevonden. Op Zijpe-Anna Jacobapolder is dat J. van Meeteren met de ms Epi- co en voor Wemeldinge-Zierik- zee de mps Adriana van A. en M. Huissen. Tussen Burghsluis- Colijns- plaat-Zierikzee wordt de ms Breeveertien vervangen door de mps Onrust, ooit gebouwd als j loor veerpont over de Nieuwe Voorzitter C. van Liere vasj stichting toont zich over de steun van diverse I meenten en de provincie^ het oprichten van met narsej lijn Hansweert-Perkpolder^ zijn er extra garantie-subsifi voor enkele diensten om het varen haalbaar te voor de schippers. Hij beklemtoont dat veer. sten op de deltawateren oudsher belangrijke verb dingsschakels tussen de 0J3 den vormden. „Die functie hebben de nog altijd, maar bovendieni-Jzffil gen ze ook bij aan de veft king van het Zeelandgevoei scho het Zeeuws imago." De stichting wil volge stilstaan bij het tiende zoen van de pontjes. Dari nodi; wordt gedacht aan 'aardige.^ sanif telijke en ludieke' activDhet 0 Mensen worden uitgeno;; nieu' ideeën in te dienen bij de st: wil v ting (postbus 123, 4330 AC1' delburg of tve@bvtz.nl). Opening Het nieuwe seizoen wordt mi; r dag 13 juni met enig verte:; en opend. Dat gebeurt met j age vaax-tocht op de ms Onrush; af de haven te Burghsluis en; ïoox fietstocht over de Oostersché dijk naar Zierikzee (aam; et 1. 13.00 uur). liet ank PHILIPPINE - Gedepiitee| Staten vinden het niet nod doorgaand vrachtverkeer te; *z: ren van de provinciale ans N680, de weg die onder m il'e door Zandstraat en Philipp sec gaat. De wijkraden van die tweei !t nen vroegen om maar het provinciebestuur;: f dat tellingen niet aantonen I er overdreven veel vracht! A gens en ander zwaar verb 1 over de N680 trekt. Boveni \'i is het - juridisch én praktil t( ondoenlijk om vrachtverkeei0C scheiden van doorgaand v keer. «ft Bij Specsavers krijgt u bij elk montuur vanaf €39 altijd gratis standaard enkelvoudige glazen. Ongeacht de sterkte. Dat wist u waarschijnlijk al. Maar nu kunt u tijdelijk in plaats van standaard enkelvoudige glazen ook kiezen voor gratis enkelvoudige zonne glazen! Ongeacht de sterkte! En dat INCL. GRATIS GLAZEN geldt nu voor elk montuur vanaf €39. Met de zomer in aantocht is dat natuurlijk een zonnig vooruitzicht. Zonneglazen aanbieding is geldig t/m 28 augustus 2005 en niet in combinatie met andere aanbiedingen. Kijk voor de voorwaarden op www.specsavers.nl of kom naar de winkel. Bij Europa's beste betaal je minder Specsavers Goes, Ganzepoortstraat 7 (tegenover 't Kruidvat), 0113 - 22 93 03 Specsavers Middelburg, Lange Delft 17 (tegenover Hema), 0118 - 64 22 60 t.n.v. A.I.S. Centrum-Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 32