Nog een keer Rondje met Pontje PZC PZC Bekendmaking Prorail enthousiast pleitbezorger van geluidsschermen Koffie en taart voor Goese hangouderen I Zonnebril op sterk Komend seizoen telt negentien toeristische veerverbindingen Rommelmarkt Leeuwenburch Film en blues in Zierikzet OP WALCHEREN ZOEKT DE PZC BEZORGERS MET AUTO! Kaarten en cadeaus van Unicef zorgen voor blije gezichten! Unicef ^este* v'a www.unicefshop.nl Nu meer zonne brillen dan ooit! Ga spierziekte A.L.& te lijf. Giro 100 000 woensdag 18 mei 2005 do,or Rinus Antonisse MIDDELBURG - Komende zo mer worden op de deltawateren negentien toeristische veerver bindingen onderhouden. Dat zijn er evenveel als in 2004. Twee veerdiensten zijn verval len, maar er zijn twee nieuwe bijgekomen. De- stichting Fiets een Rondje mp-t een Pontje begint aan het negende vaarseizoen. De dien sten zijn opgenomen in de alma nak van de Zeeuwse pontjes. Die is dikker dan voorheen. Er zijp nu ook kaartjes opgenomen van alle 33 aanlegplaatsen. Reguliere diensten Bij. de negentien verbindingen zitten ook reguliere diensten als het fiets-voetveer tussen Vlissin- gep en Breskens, de rijkspont ovqr het Kanaal Terneuzen- Gent bij Sluiskil en het kabel- ponton over de Damschevaart bij Sluis. De meeste boten varen in de Zeeuwse wateren, maar er zijn ook enkele verbindingen buiten de provincie, zoals Oude Tonge-Benedensas-Steenbergen en Lillo-Doel. De veerdiensten Breskens-Ter- neuzen en Hellevoetssluis-Mid- delharnis varen niet meer. Njeuw zijn de trajecten Wemel- dinge-Yerseke en Hans- weert-Perkpolder. De laatste is mip of meer de opvolger van de MIDDELBURG - Openbare ba sisschool De Leeuwenburch in Middelburg houdt zaterdag een rommelmarkt op het school plein aan de Baljuwlaan. Behalve spullen kopen kunnen bezoekers ook hun kinderen la ten- schminken, grabbelen, mee doen aan een prijsvraag en er is een loterij. De opbrengst van de markt gaat naar de ouderraad, die er activiteiten mee kan orga niseren. De markt duurt van 10.00 tot 13.00 uur. in 2003 opgeheven reguliere veerdienst Kruiningen-Perkpol- der. Het in de vaart brengen van een nieuwe, toeristische verbin ding heeft nogal wat voeten in de aarde. Er moeten onder meer nieuwe aanlegsteigers komen. De stichting hoopt dat die bij de start van de dienst, op 3 juli, ge reed zullen zijn. Voor de veerdiensten Zijpe-An- na Jacobapolder en Wemeldin- ge-Zierikzee zijn nieuwe sche pen en schippers gevonden. Op Zijpe-Anna Jacobapolder is dat J. van Meeteren met de ms Epi- co en voor Wemeldinge-Zierik- zee de mps Adriana van A. en M. Huissen. Tussen Burghsluis- Colijnsplaat-Zierikzee wordt de ms Breeveertien vervangen door de mps Onrust, ooit gebouwd als veerpont over de Nieuwe Maas. Voorzitter C. van Liere van de stichting toont zich verheugd .over de steun van diverse ge meenten en de provincie voor het oprichten van met name de lijn Hansweert-Perkpolder. Ook zijn er extra garantie-subsidies voor enkele diensten toegezegd, om het varen haalbaar te maken voor de schippers. Verbindingsschakels Hij beklemtoont dat veerdien sten op de deltawateren van oudsher belangrijke verbin dingsschakels tussen de eilan den vormden. „Die functie heb ben de pontjes nog altijd, maar bovendien dragen ze ook bij aan de versterking van het Zeeland- gevoel en het Zeeuws imago." De stichting wil volgend jaar stilstaan bij het tiende vaarsei zoen van de pontjes. Daarbij wordt gedacht aan 'aardige, fees telijke en ludieke' activiteiten. Mensen worden uitgenodigd ideeën in te dienen bij de stich ting (postbus 123, 4330 AC Mid delburg of tve@bvtz.nl). Het nieuwe seizoen wordt maan dag 13 juni met enig vertoon ge opend. Dat gebeurt met een vaartocht op de ms Onrust van af de haven te Burghsluis en een fietstocht over de Oosterschelde- dijk naar Zierikzee (aanvang 13.00 uur). Ook de overtocht Zijpe-Anna Jacobapolder behoort komende zomer tot het Rondje met een Pontje. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ingrid Huibers GOES - Koffie met een Goese- naartje. De hangouderen op de bank voor het postkantoor op de Grote Markt in Goes lieten het zich gisteren goed smaken. Wethouder C. Linssen fêteerde hen ter gelegenheid van de her opening van de Grote Markt. „Het is keurig netjes voor el kaar", zegt Dies van Hese. Hij zit, weer of geen weer, elke dag op de markt. „Daar hoor je de laatste nieuwtjes", verklaart Van Hese. „Of de laatste leugen tjes", voegt zijn buurman Theo van der Walle droogjes toe. Sinds de markt afgelopen na jaar werd opgebroken liep de groep een beetje met de ziel on der de arm. „We stonden maar wat", vertelt Van der Walle. „En als we per ongeluk voor een etalage stonden, werden we nog weggestuurd ook", vult Van He se aan. Maar nu hebben de oude ren het helemaal voor elkaar. ,,'s Ochtends zitten we aan de overkant van de markt. Daar staat precies zo'n bank en daar zit je 's ochtends in de zon", meldt Van Hese. „Maar als je 's middags een beetje wil bruinen, kun je weer beter hier voor het postkantoor gaan zitten. En bij oostenwind zit je hier ook be ter." De terugkeer van de dins- dagmarkt naar de Grote Markt was voor de Essence in art group uit Middelburg aanlei ding weer eens hun kunsten te vertonen. De steltkunstenaars verzorgden een optreden. Het viel gistermiddag overigens nog niet mee om de weekmarkt te be reiken. Net nu de Grote Markt helemaal af is, is de Gasthuis straat aan de beurt. De mensen, amper gewend aan de markt op de Oostwal, schuifelden voetje voor voetje langs de vele graaf machines die in de Gasthuis straat bezig waren. Komend na jaar wordt er begonnen met de herinrichting van de Opril Gro te Markt, de Magdalena-, Kei zer-, Koning- en Rijfelstraat en het Gouden Muiltje. Daarna zijn de straten rondom het Schuttershof aan de beurt. door Ingrid Huibers BIEZELINGE - Om bewoners rond het spoor voor geluids schermen te winnen, trok spoor- manager Prorail gisteren in Bie- zelinge alles uit de kast. Belang-' stellenden konden van 's mid dags vijf tot 's avonds tien uur in de Heyzon terecht. Daar stond een leger aan voorlichters klaar. Meisjes aan de deur, voorlich ters bij de informatiepanelen en een apart zaaltje waar presenta ties worden gegeven. Eindeloos veel kaarten, schema's, tijdspa den en foto's waarop voor het ge mak de geluidsschermen vast zijn ingetekend. En als klap op de vuurpijl op de eerste verdie ping een computer die het ge luid van een rijdende goederen trein nabootst. Op het scherm prijkt een detail kaart van Kapelle. Belangstel lenden kunnen hierop hun eigen huis aanwijzen, de computer re kent vervolgens de huidige ge luidsbelasting uit. Een druk op de knop en van links naar rechts raast een goederentrein voorbij. Je kunt elkaar niet meer ver staan. „Maar het gaat om de geluidsbe lasting zoals die in de voortuin te horen is", haast Prorail-mede werkster S. Knol zich te zeggen. „Op de situatie in de woningen kun je niet zonder meer een com putermodel loslaten, daarvoor verschillen die huizen te veel van elkaar. Het scheelt bijvoor beeld nogal of je dubbel glas lens hebt of niet." Knol laat va gens een trein voorbijga afgeschermd door een scherm en bovendien overig nen dwarsliggers en rail® pers rijdt. Dat scheelt nogal. Niet all® het geluid zachter, hetisooh notoner. Dan laat ze een 'stille' treni ren en nu lijkt het a steeds verder van het spoor af zitten. Dergelijkesj treinen zouden volgens Pr® op zijn laatst eind van nium moeten rijden. Feit blijft overigens datèi luidsbelasting per saldo nia neemt. Over tien jaar naar verwachting tegen del derdtwintig goederende over het spoor. Vijf jaargeld waren het er zo'n dei week. Toch is er goed nieuws, een voorlichter van Prorail; een presentatie gaf. geluidsproductieniveau va& steld. Dat is betrekkelijk: voor Nederland, zeker op schaal. En dat betekent dal geluidsbelasting niet hogers t worden dan het niveau dal wordt aangegeven. Rijdeni 2015 in plaats van 190 25(g) derentreinen per week overl spoor, dan zal Prorail maal® W(' len moeten nemen om ervocc zorgen dat de geluidsbelas niet hoger wordt. Vandaag treedt Prorail opis Meiboom in Kapelle en dond y dag 26 mei in Hotel Terminis net Goes. Belangstellenden zijm kom tussen 17.00 en 22.00ii! Ve scha weg Min bou teit een Teri Als ZIERIKZEE - Passend bij de filmvoorstelling dit weekend houdt filmtheater Fizi in Zierikzee vrijdag- en zaterdaga vond een nazit met bluesmu ziek. Op het programma staat de film Ray, gewijd aan het leven van de legendarische Amerikaanse zanger en pianist Ray Charles. terr groi jel Door middel van flasbacksw de den daarin tragedies uit jeugd vertoond met de verdi kingsdood van zijn broeriji de ziekte die hem blind ma y Centraal in de film staat ed (as zijn imposante muzikale t niet rière deri De filmvoorstellingen in t ,aa theater Fizi beginnen op bi avonden om 20.30 uur. Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? Word dagbladbezorger van de PZC. Een goede bijbaan voor jong en oudl De'PZC is op zoek naar enthousiaste, positief ingestelde mannen, vrouwen, jongeren (vanaf 18 jaar) in het bezit van eigen auto die ervoor willen zorgen dat de ochtendkranten voor 07.00 uur bij de abonnees in de bus liggen. Momenteel zijn er nog enkele autowïjken in uw buurt vrij. Goede verdiensten en aantrekkelijke voorwaarden! Naast een vaste vergoeding zijn er veel extra's. Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst Distributie 0800 - 023 51 11 of kijk op wwwdeleukstebijbaan.nl het alfabet van Zeeland kinderen eerst of bel 070 333 93 00 (tijdens kantooruren) Onteigening voor de aanleg van de Sloelijn, een nieuwe spoorlijn voor goederenvervoer vanaf de bestaande spoorlijn Roosendaal-Vlissingen in de gemeente Goes naar de bestaande havenspoorlijn van het Sloegebied in de gemeente Vlissingen, met bijkomende werken in de gemeenten Goes, Middelburg, Borsele en Vlissingen De Minister van Verkeer en Waterstaat maakt bekend dat Prorail B.V. te Utrecht bij brief van 26 april 2005, kenmerk GJZ/Sloe/ONT/ 20408894/20518026, hem heeft verzocht te bevorderen dat een Koninklijk Besluit tot standkomt, waarbij op grpnd van artikel 72a van de onteigeningswet ter onteigening worden aangewezen de onroerende zaken die nodig zijn voor de aanleg van de Sloelijn, een nieuwe spoorlijn voor goederenvervoer vanaf de bestaande spoorlijn Roosendaal- Vlissingen in de gemeente Goes naar de bestaande havenspoorlijn van het Sloegebied in de gemeente Vlissingen, met bijkomende werken in de gemeenten Goes, Middelburg, Borsele en Vlissingen. Op de voorbereiding van bedoeld Koninklijk Besluit is de in afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht geregelde procedure van toepassing. In dit verband wordt mede gedeeld dat de op grond van artikel 63, tweede lid, van de onteigeningswet vereiste en op de voorgenomen onteigening betrek king hebbende stukken ter inzage liggen van 20 mei 2005 tot en met 16 juni 2005 bij onderstaande gemeenten: Goes: bij de publiéksbalie van het stadskantoor, Oostsingel 2 te Goes. De stukken kunnen aldaar in deze periode worden ingezien op maandag tot en met vrijdag van 9.00 uur tot 12.30 uur, op dinsdag en woensdag van 13.30 uur tot 16.00 uur en op afspraak via telefoonnummer 0113 - 24 96 00 op donderdagavond van 17,00 uur tot 20.00 uur; Middelburg; bij de informatiewinkel in de centrale hal van het stadskantoor, Kanaalweg 3 te Ministerie van Verkeer en Waterstaat Middelburg. De stukken kunnen aldaar in deze periode worden ingezien op maandag tot en met vrijdag van 8.00 uur tot 15.30 uur en op donderdagavond van 18.00 uur tot 20.00 uur; Borsele; bij de afdeling Interne zaken van de gemeente Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand. De stukken kunnen aldaar in deze periode worden ingezien op maandag tot en met vrijdag van 9.00 uur tot 12.00 uur en op donderdagavond van 17.00 uur tot 20.00 uur; Vlissingen: in de centrale hal van het stadhuis, Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen. De stukken kunnen aldaar in deze periode worden ingezien op maandag tot en met vrijdag van 9.00 uur tot 16.00 uur en op donderdag van 9.00 uur tot 19.00 uur. Belanghebbenden kunnen gedurende de hiervoor genoemde periode naar keuze schriftelijk of mondeling hun zienswijze naar voren brengen. Schriftelijke reacties kunnen worden gezonden aan de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat, dienst Zeeland, t.a.v. Staf afdeling BBV (kamer 2.26P), Postbus 5014, 4330 KA Middelburg. Voor mondelinge reacties kan op werkdagen tussen 10.00 uur en 12.00 uur en tussen 14.00 uur en 16.00 uur contact worden opgenomen met de heer J.M. Hubregtse of de heer A.J. Goossens van Rijkswaterstaat, dienst Zeeland, telefoon 0118 - 62 24 47 of 0118 - 62 24 48. Rijkswaterstaat Dienst Zeeland 0, 'De NSGK is ol 55 jaar begaan met het lot van gehandicapte kinderen. Ik steun die club u toch ook?' Bij Specsavers krijgt u bij elk montuur vanaf €39 altijd gratis standaard enkelvoudige glazen. Ongeacht de sterkte. Dat wist u waarschijnlijk al. Maar nu kunt u tijdelijk in plaats van standaard enkelvoudige glazen ook kiezen voor gratis enkelvoudige zonne glazen! Ongeacht de sterkte! En dat geldt nu voor elk montuur vanaf €39. Met de zomer in aantocht is dat natuurlijk een zonnig vooruitzicht. Zonneglazen aanbieding is geldig t/m 28 augustus 2005 en niet in combinatie met andere aanbiedingen. Kijk voor de voorwaarden op www.specsavers.nl of kom naar de winkel. INCL. GRATIS GLAZEN Bij Europa's beste betaal je minder Specsavers Goes, Ganzepoortstraat 7 (tegenover 't Kruidvat), 0113 - 22 93 03 Specsavers Middelburg, Lange Delft 17 (tegenover Hema), 0118 - 64 22 60 t.n,v. A.I Centrum-Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 14