Bekender van hazen dan Spelen PZC h T* irm Van de Wijnckel wil prijs opdragen aan Osmanovski Koers in Axel van ondergang gered Schelluinen verliest in zaak tegen KNVB r21 Noor Jim Sven0y is tijdens het Pinkstergala in Hulst één van de publiekstrekkers Ghanmouni op Pinkstergala Hulst Hoogerland start in Olympia's tour VV Aardenburg krijgt versterking Dreischor speelt op eigen veld Amsterdam begint met ruime zege uitslagen zaterdag 14 mei 2005 'jgnr Roeland van Vliet ROTTERDAM - Het Pinksterga la in Hulst is voor atleet Jim gvenoy een kleine wedstrijd. Maar dat wil niet zeggen dat de 33-jarige Noor, die de steeple chase liep op de Olympische Spelen van Atlanta, Sydney en Athene, er maandag op de 3000 meter met z'n pet naar gooit. „Ik kom niet voor een tijd van 8,20. Het baanrecord, dat op 8,05 staat, moet er aan gaan." Met Jim Svenoy, die in Rotter dam woont en studeert, haalde atletiekvereniging RKHAV een 'grote naam' binnen. De Noor maakte het voorbije decennium furore als baanatleet. In zijn ge- boorteland, waar hij alleen al op de steeplechase twaalf natio- 'filnale titels pakte. In de Verenig de Staten, waar hij in 1994 en 1995 Amerikaans studentenkam pioen werd op hetzelfde num mer, En in Nederland, waar hij sinds 1997 voorin loopt in alle igrote wedstrijden. Bovendien haalde hij op de Spelen van 1996 en 2000 de finale van de steeplechase en eindigde hij als derde op het EK van 1998. Maar waarvan kent de in atle tiek geïnteresseerde Nederlan der hem het best? Juist, van de Rotterdam Marathon, waarin hij vijftien kilometer haas was. Dat vindt de Noor curieus. „Als je in de marathon hebt gelopen, ben je ineens belangrijk in Ne derland. Baanatletiek heeft hier amper aanzien. Ik ben al sinds 1997 hier, maar nog geen journa ls! vroeg naar mijn ervaringen :0p de Spelen. Bij de marathon schoot wel iedereen me aan." .Misschien kwam dat ook wel omdat Svenoy op 10 april meer op zijn programma had staan. Na het vijftien-kilometerpunt istapte hij, zoals afgesproken, uit jen ging hij er als een haas van door. In een hotel douchte hij snel en pikte zijn Nederlandse vnendin op, met wie hij in rap naar Schiphol reed, om daar een vliegtuig naar Amerika te pak- Svenoy: „Ik weet nog dat in de auto hoorden wie de marathon won en toen waren we al bijna op het vliegveld. In het vliegtuig raakte ik aan de praat met een man die op een ge geven moment vroeg wat ik in het dagelijkse leven doe. Ik ver telde hem dat ik atleet ben en dat ik net in de marathon van Rotterdam had meegelopen. Hij dacht dat ik hem voor de gek hield. Het is natuurlijk ook wel een beetje een raar verhaal." Svenoy moest naar Amerika voor een onderscheiding. Hij werd opgenomen in de Hall of Fame van de universiteit van El Paso. Dat kon hij natuurlijk niet aan zich voorbij laten gaan. Zijn foto hangt nu in de basket balarena, tussen prenten van on der andere verspringer Bob Be- amon en sprinter Olapade Ade- niken. Voor thuis heeft hij een plaquette, met daarop zijn beste prestaties als student. „Ik wist al dat ik die onderscheiding zou krijgen voordat ik voor de mara thon werd gevraagd. Ik wist ook pas vrij laat dat ik in Rotterdam zou lopen. Eerst hadden ze na melijk een andere hoofdhaas ge contracteerd, maar die bleek be gin maart behoorlijk uit vorm. In de 20 van Alphen stelde hij te leur. Toen vroegen ze mij, maar ik heb wel zitten rekenen: als we om elf uur starten, ben ik om kwart voor twaalf klaar en als er dan een busje klaarstaat, kan ik het allemaal net redden." Bewondering Achteraf kreeg de Noor veel be wondering voor zijn optreden. De vijftien kilometer liep hij heel vlak. „Tussen de tijden van de vijf kilometers zat steeds maar een verschil van twee of drie seconden", weet hij. Daar door bereikte de kopgroep, met Felix Limo en Jimmy Muindi, het uitstappunt van Svenoy eer der dan verwacht. „In het laat ste hazenoverleg mikten we op een tijd van 44 minuten en 45 se conden, uiteindelijk passeerden we het streepje na 44.36. Al met al was het een geweldige erva ring. Ik kreeg er echt een adrena- linekick van om daar te lopen. Ik beschouw die dag als één van de hoogtepunten van mijn loop baan en hoop ook dat ze me vol doorKarei Pleunis annc Wijn BRESKENS - Hij is er nog niet uit. Wordt het Temeuzen of Uno Animo, de Tilburgse derde klasser waar Robbie van de Wijnckel al enkele jaren traint? Maar dat hij Breskens verlaat, staat vast. „Ik ben toe aan een nieuwe uitdaging." De komende weken zal de spits, idle dit seizoen 21 keer scoorde in vijftien duels, een beslissing moeten nemen. Belangrijk is de vraag welke club het flexibelst Ianticipeert op de reis die Van de ''ijnckel en zijn vriendin ma an tussen half december en kalf april. Dan wil hij enkele maanden naar Nieuw-Zeeland en Zuidoost-Azië „Mijn nieuwe dub kan dus maar een half sei zoen over mij beschikken. Maar we kan zich daarin vinden?" Die vraag is nog onbeantwoord. Die andere, wie de prijs krijgt voorde Zeeuws-Vlaamse topsco rer in het amateurvoetbal, niet: Van de Wijnckel met 21 goals. Hij is verrast. „Ik speelde maar vijftien wedstrijden. De laatste zeven duels was ik toeschouwer Mat ik in de zaal een schop op |mnenkel kreeg." Uitschieter jHet kon omdat Van de Wijnckel m diverse duels zeer productief *as. Met de uitbeurt tegen SC «astel als uitschieter. Daarin 5^jte hij er vier. Tegen |GVV'24 en Ria W. scoorde Van H Wijnckel telkens drie keer. nHad ik alles kunnen spelen, i n waren het er wel dertig ge- [weest. Maar ik ben blij met deze Prijs; het moest maar eens ge- ouren. De volgende seizoenen het er zeker niet in. Temeu- p® sPeelt eerste klasse. Zou ik voor die club kiezen, dan wordt if°ren toch een stuk lastiger." a_n de Wijnckel zegt dat de Prijs niet alleen hem toekomt, pt is de verdienste van het he- 6 elftal. Ik ben geen speler die spelers uitkapt en scoort en Jim Svenoy met de plaquette die hij van de universiteit van El Paso kreeg. gend jaar weer vragenj' Maar goed, Svenoy is en blijft baanat leet. De'marathon was een uitje én een mooie afsluiting van een alternatief winterseizoen, waar in hij expres afstand nam van de baan. Svenoy: „Ik was ge wend elke winter op de baan door te gaan en daarnaast cross trainingen te doen. Maar ik kwam erachter dat je daarmee niet je niveau verbetert, maar al leen onderhoudt. Ik wilde deze winter een stevige basis leggen voor het baanseizoen, ik wilde door veel duurtrainingen te doen aan inhoud winnen. Voor de steeplechase hoef je niet ver der dan 3000 meter te kunnen lo pen, maar die duurlopen zijn goed voor je hele systeem." De bedoeling is dat de Noor dit sei zoen sneller gaat dan in voor gaande jaren. Hij wil in augus tus namelijk naar het WK in Hel sinki. De limiet voor de steeple chase is 8.24. Het zou hem rust en zekerheid geven als hij die over twee weken in Hengelo bij de FBK-games al loopt. „De clubkampioenschappen van Jos Hermens noem ik ze altijd", zegt Svenoy, doelend op de gro te hoeveelheid Afrikanen die er ook meedoet. „Mijn persoonlijk record is 8.12, maar die tijd liep ik alweer een hele tijd geleden. In 2004 kwam ik maar één keer uit op 8.19, bij de overige wed strijden zat ik steeds rond 8.26, 8.27. Dit jaar wil ik direct in het begin van het seizoen de limiet lopen en in de maanden erna al leen nog maar sneller gaan." De wedstrijden in Hulst (maan dag) en Tonsberg (volgend week einde) zijn om het baangevoel te rug te krijgen. „Ik heb woens dag zes keer 400 meter gelopen op de baan. Dat voelde vreemd aan. Ik moet altijd weer wennen aan de spikes. Kijk, in Hulst loop ik met gemak rondjes van 68 seconden, maar dan kom ik niet aan een mooie tijd. Wil ik rond 8.00 uitkomen, dan moeten er rondjes 64 gelopen worden. Dat zal nog niet meevallen." Samen met de Belg Tom van Hooste en de Marrokaan Abdel foto PZC Sobhi is Svenoy de publiekstrek ker op de 3000 meter. Op de sprintnummers starten toppers als Erik Wijmeersch en Nancy Callaerts, eveneens uit België. Een flink aantal Zeeuwen - on der andere Sébastièn Schlette- rer, Michiel Willaert en Alex Ward - zal hen tegenstand pro beren te bieden. Svenoy: „Ik vind het leuk eens op een andere locatie te lopen. Dat er wellicht maar 800 toeschouwers zijn in plaats van 80.000, zoals bij de olympische finale in Atlanta, maakt me niet uit. Ik vind het mooi dat als een organisatie van een atletiekevenement iets nieuws probeert op te zetten, ik mijn bijdrage kan leveren." nadat hij tijdens de training ge troffen werd door een hartstil stand. Die dramatische dagen vergeet Van de Wijnckel nooit. „Toen Esad voor het eerst onwel werd, op vrijdag, was ik erbij. Op maandag belde hij me in Til burg om te vertellen dat alle tes ten bij de cardioloog goed wa ren. Hij ging dinsdag weer ge woon trainen." „De avond van de achttiende no vember werd ik gebeld door Tom Nieuwelink. Hij hoefde me niet eens te vertellen wat er was gebeurd. Ik wist het, ik voelde het. Het was mis met Esad. Niet te beschrijven wat er dan door je heen gaat. Esad die nooit rookte, die niet dronk. Een ech te sportman. Waarom hij, dat hebben we ons zo vaak afge vraagd. Ook nu nog." „Samen met Mario de Fouw, Dwight van Hulle en Niels Mookhoek, die ook in Tilburg studeren, heb ik de avond door gebracht. Wachten op nieuws uit Breskens. Onvoorstelbaar. Het ene moment speel je samen, bewonder je Esad, omdat hij zo goed kan voetballen. Het andere moment is hij er niet meer. Ik heb het er best een tijd moeilijk mee gehad. Niemand kan dit sei zoen uit zijn geheugen poetsen. Niet omdat we in degradatie nood kwamen, maar vanwege het overlijden van Esad, mis schien wel de beste speler die Breskens ooit had. Liefst zou ik deze prijs aan hem willen geven, aan hem willen opdragen. Ik heb in drie jaar tijd zestig doel punten gemaakt voor Breskens. Zonder Esad waren dat er veel en veel minder geweest. Hij zag het spelletje, wist waar ik was." Adri Schaalje, Kees de Kraker, Carlo Steel en Peter Snoodijk (vlnr) hebben er gezamenlijk voor gezorgd dat er in Axel nog steeds een wielerkoers is. foto Camile Schelstraete door Wim de Vos AXEL - Vorig jaar nog werd de noodklok geluid. Een Zeeuws- Vlaams stuk wielerhistorie leek verleden tijd. Weg wielercomité Axel, weg traditionele kermiscri- terium op derde pinksterdag. Voorzitter Kees de Kraker was als enige van het bestuur over, zag het niet meer zitten en gaf vorig jaar in zijn voorbeschou wing op de wielerronde van Axel aan dat het de laatste zou kunnen zijn. Die woorden maak ten blijkbaar indruk. Want nog voordat Patrick Tolhoek toen verrassend won, kreeg De Kra ker al enkele aanmeldingen. La ter lieten ook de oud-wielren ners Carlo Steel en Adri Schaal je zich horen. De koers in Axel was gered. Dinsdag is het weer zo ver. Peter Snoodijk en Fred dy van Britsom trokken zich de noodroep van De Kraker het eerst aan. Al jaren waren zij op de wedstrijddag betrokken bij het criterium. Als chauffeur van de volgwagens zetten zij zich jaarlijks in. De toezeggingen werden vorig jaar nog tijdens de koers zelf gedaan en dat was toen voor De Kraker aanleiding het licht voor een volgende uit gave op groen te zetten. De Kra ker: „Toen stond het voor mij al vast dat het criterium was ge red. Bovendien hoorde ik ge ruchten dat nog een paar man mee wilde doen. Toen die er bij kwamen, was het definitief." Immers, toen ook Carlo Steel en Adri Schaalje (twee mannen met een wielerverleden) de club kwamen versterken, was er een evenwichtige samenstelling van het wielercomité Axel gevon den. Snoodijk: „Maar dan moest Kees er bij blijven. Hij had erva ring, kennis. Gelukkig konden we hem overtuigen." Alle vier versterkingen waren nog een broekkie toen de Axelse Noordstraat zwart zag van het volk op de dinsdag na Pinkste ren, de slotdag van de kermis en de traditionele dag dat het crite rium werd verreden. Op die tij den kunnen ze op dit moment al leen maar hopen. Coureurs we ten de weg naar Zeeuws-Vlaan- deren maar moeizaam te vin den. Mede daardoor zijn er al veel criteriums onder de Wester- jj1 tan een beroerde kopper. Ik een goed schot, sta vaak op juiste plaats. Maar ik ben af- ■ankelijk van de aanvoer." °or die aanvoer was één speler door Rudy Booqert UTRECHT - De KNVB is giste ren door de Utrechtse recht bank in het gelijk gesteld in de zaak-Schelluinen. De KNVB leg de de voetbalclub drie punten af trek en een geldboete op, waar na de Zuid-Hollandse vereni ging een kortgeding aanspande. De zaak handelde over het te laat opsturen door Schelluinen van het wedstrijdformulier van het duel met Kloetinge op 9 april, waardoor twee spelers van Schelluinen geen schorsing kregen voor het cruciale degra datieduel met Oranje Wit in de eerste klasse C van het zaterdag voetbal. De tuchtcommissie be strafte die handelwijze en de straf werd door de beroepscom missie bevestigd. Daarop span de Schelluinen een kortgeding aan, waarvan gisterochtend de uitspraak volgde. De KNVB had volgens de rechter juist gehan deld. De consequentie is dat Schelluinen (en niet de aanvan kelijke nummer tien WGZ) van af vandaag nacompetitie speelt, waarin het voor lijfsbehoud vecht. Door de drie punten af trek zakte Schelluinen naar de tiende plaats, die verplicht tot het spelen van nacompetitie. Almkerk is de tegenstander van Schelluinen. De winnaar speelt een duel om één plek in de eer ste klasse tegen De Zwerver of Dinteloord. Slachtoffer van de zaak is Oranje Wit. Die club maakte de zaak aanhangig bij de bond omdat Oranje Wit te gen Schelluinen verloor. Toen speelden de spelers die eigenlijk geschorst moesten worden. schelde verdwenen, maar Axel wil zich weer uit het dal wer ken. „Het is momenteel slecht ge steld met het aantal renners in Zeeuws-Vlaanderen. Dat weten we. Daarom moeten we, denk ik, toch meer richting België kij ken. Proberen daar renners te zoeken die naar Axel willen ko men. Bovendien heb ik ook con tact gezocht met TMZ, want de amateurs A zijn ook startgerech tigd", zegt Steel, die tegenwoor dig vooral actief is als toerfiet- ser en zodoende nog de nodige kilometers maakt. Steel, die secretaris/ penning meester is, heeft meer nieuwe wegen gezocht om het criterium in de belangstelling te krijgen. Daardoor zullen dinsdag voor de wedstrijd voor de elites ren ners met een beperking (ID-cou- reurs) rijden. Sinds dit seizoen vallen ook zij onder de KN- WU-vlag en heeft met name de wielervereniging Zeeuws-Vlaan deren een groot aantal licentie houders in deze categorie. Steel kreeg voor deze wedstrijd achttien aanmeldingen. „Het is een probeersel. Maar gelet op het enthousiasme, denk ik dat het een succes wordt. Als het bij het publiek aanslaat, gaan we hier in de toekomst zeker mee door", weet De Kraker. Voor de wedstrijd bij de elites hebben zich dertigtal coureurs gemeld. HULST - Voor het Pinkstergala in Hulst heeft de Marok kaan Rachid Ghanmouni zich gisteren nog ingeschreven. Plij liep in 2004 de olympische marathon in Athene, maar haalde de finish niet. Hij doet maandag mee op de 3000 meter. „Met Ghanmouni hebben we al de vijfde atleet binnen die aan de Olympische Spelen heeft meegedaan", zei organi sator Jan van Laarhoven gisteravond enthousiast. „Ik heb op internet gezien dat hij op het WK in Parijs dertien de werd op de marathon. In een tijd van 2 uur, 10 minu ten en 53 seconden. Nou, dan ben je een goeie hoor." In totaal zitten er maandag in het hoofdprogramma zo'n honderd atleten. Dat hoofdprogramma begint om 15.00 uur, vanaf 12.00 uur komen de jeugdiger atleten al de baan op. YERSEKE - Wielrenner Johnny Hoogerland uit Yerseke gaat morgen in Veendam van start in Olympia's Ronde door Nederland. De gisteren 22 jaar geworden Plooger- land zegt klaar te zijn voor de achtdaagse etappekoers. Na zijn zware val in de Ronde van Drenthe en de daarop volgende keelontsteking - waardoor hij de ZLM-tour mis te, maakte Hoogerland vorige week indruk in de Ronde van Overijssel. „Ik reed de hele wedstrijd voorin en op ba sis daarvan ben ik opgesteld voor Olympia's tour", vertelt de wielrenner uit Yerseke. „Ik probeer tot de tijdrit van woensdag in Tiel in de top-15 te blijven, waarna ik op vrij dag (in Limburg) en zondag (Ossendrecht-Ossendrecht, door Zeeland) wil toeslaan. Ik wil een etappe winnen en een goed klassement rijden." Cees Priem was in 1971 de laatste Zeeuwse winnaar van Olympia's Ronde door Nederland. AARDENBURG - Het eerste elftal van voetbalvereniging Aardenburg heeft zich versterkt met drie nieuwkomers. Van het Belgische Middelburg Akkers komt de 18-jarige aanvaller Alberto Maas. Verder kan Aardenburg volgend seizoen rekenen op de inbreng van 33-jarige verdediger Patrick Baute van Oostburg en de 25-jarige middenvelder Armando Probert van SSV'65. Twee spelers vertrekken bij Aardenburg: Joey Cocquit gaat naar IJzendijke en Koen Quaak naar Sluis. DREISCHOR - De voetbalwedstrijd tussen Dreischor en Hontenisse wordt maandag gespeeld op het veld van Dreischor. Het duel in de nacompetitie van de vijfde klas se van het zondagvoetbal, begint om 14.30 uur. AMSTELVEEN - De hockeyers van Amsterdam zijn het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen in Am stelveen goed begonnen. Het Belgische Royal Leopold werd gisteren met 10-0 verslagen. Amsterdam speelde zonder de Engelsman David Ma thews. De topscorer moest afzeggen met een accute rug blessure. Zijn landgenoot Ben Hawes werd topscorer met vier treffers. ANP Peking. WK landenteams. Eerste di visie, om plaats 11Singapore-Neder- land 3-0. Supatra/Jïang- Wouters/ Audi- na 15-9 15-5, Susilo-Pang 15-12 15-8, Li Li-Van Cutsen 11-3 11-9. Om plaats 9: Maleisië-Japan 3-1. Maleisië promo veert naar elitegroep. Om plaats 13: Taiwan-Duitsland 0-3. Om plaats 15: Rusland-Oekraine 3-2, Oekraïne degra deert. Elitegroep: Om plaats 5: Enge- land-Hongkong 3-1Om plaats 7: Thai- land-Zweden 3-0. Zweden degradeert naar groep 2. Basketbal New York. Play-offs NBA, tweede ronde (best-of-seven). Eastern Con ference: Washington Wizards-Miami Heat 95-102. Stand: 0-3. Western Con ference: Seattle Supersonics-San Anto nio Spurs 92-91Stand: 1 -2. Espinho. EK driebanden, groepsron- de. Groep D: Jaspers (Ned)-EI Mes- sery (Egy) 1-2 (15-2 2-15 13-15/1,578 -1,684). Eindstand: 1 Jaspers 3-4. 2. Papakonstantinou (Gri) 3-4, 3. El Mes- sery 3-4,4. Lïpio (Por). Jaspers en Papa konstantinou naar achtste finales. Groep G: De Bruijn (Ned)-Kasidokostas (Gr) 2-1 (15-13 13-15 15-9/1,535-1,321). Temeuzen. Competitie BC Luctor et Emergo. A-lijn: 1. Otto/ Juffermans 60,42, 2. Visser/De Rijck 55,65, 3. Van Belle/Matthijssen 54,17. B-lijn: 1. Van Leeuwe/Vogels 57,14, 2. Veraart/Van de Wagt 56,55, 3. Kavelaars/Boerbooms 54,17. Midweekcompetitie. A-lijn: 1. Pieters/ Schijve 57,59, 2. Gelijk: Freijser/Van Hurck en Simpelaar/De Rijck 55,36. B-lijn: 1. Lokerse 66,07, 2. Burger/Zorge 58,04, 3. Gelijk: Kamp/De Wispelaere en Nieskens/Veldhorst 55,65. C-lijn: 1. De Clerq/Van Puijvelde 61,61, 2. De Meijer/Van de Hemel 59,38, 3. Mulder 57,59. Meriden. Britse Masters, Europese Tour. Tweede Ronde: 1. Björn (Den) 68 slagen, 2. Davis (Eng), Stenson (Zwe), Hansen (Den) 71, 5. Howell (Eng), Clarke (Nle) 72, Lafeber 73. Derk- sen 75, Muntz 81Stand: 1Davis (Eng) 140 slagen, 2. Björn (Den), Hansen (Den), Howell (Eng) 141, 5. Finch (Eng) 142, 6. Lynn (Eng), Webster (Eng), Drummond ((Sco), Bal^r (Eng) 143, 26. Derksen, Lafeber 146,138. Muntz 157. Amstelveen. Mannen, Europa Cup landskampioenen. Groep A: Terras sa (Spa)-Western Wildcats (Scho) 3-0, Reading Hockey Club (Eng)-Rotweiss Wettingen 3-1. Groep B: Der Club an der Alster (Dui)-Slavia Praag (Tsj) 6-1, Amsterdam (Ned)-Royal Léopold (Bel) 10-0. Den Bosch. Vrouwen, Europa Cup landskampioenen. Groep A: Higtown (Eng) - Bonograss Grove (Sch) 3-3, Den Bosch (Ned) - Volga Telecom (Rus) 8-0. Groep B: Kolos Borispol (Oek) - AtaSport (Aze) 1-3, Rüsselsheim (Dui) - Club de Camp (Spa) 3-0. Lucky Day: 9-11-15-23-26-27-32-34-36- 37-39-44-48-50-60-61 -63-66-75-76 On der voorbehoud. Praag. Vrouwen. Kwartfinale: Kou- kalova (Tsj/2)-Craybas (VSt) 6-3 6-4. Safi- na (Rus/1 )-Benesova (Tsj/5) 6-1 6-4, Pous Tio (Spa)-Brandi (PRi) 6-3 6-2, On- draskova (Tsj)-Dïaz-Oliva (Arg) 7-5 6-2. Rome. Vrouwen. Kwartfinales: Sja- rapova (Rus/1 )-Bowina (Rus/9) 6-2 6-2. Mauresmo (Fra/2)-Martinez (Spa) 6-1 6-2, Zvonareva (Rus/6)-Schiavone (Ita) 7-5 7-6. Hamburg. Masters. Mannen. Kwart finales: Rochus (Bel)-Chela (Arg) 3-6 6-0 6-3, Gasquet (Fra)-Seppi (Ita) 6-1 6-2. Davidenko (Rus/15)-Volandri (Ita) 7-6 (2) 6-4, Federer (Zwi/1)-Coria (Arg/10) 6-4 7-6. Eerste divisie Sparta-Heracles O-O. Scheidsrechter: Jol. Gele kaart: Van den Bergh, Michels (Sparta), Sluijter, De Visscher (Heracles Almelo). Aantal toeschouwers: 10500. VVV Venlo-Go Ahead Eagles 1-0 (1-0). 5. Jans 1-0. Scheidsrechter: Koop man. Aantal toeschouwers: 3251. FC Dordrecht-FC Volendam 1-0 (1-0). 5. Dennis de Nooijer 1-0. Scheidsrechter: Sterk. Aantal toeschouwers. 900. Cam- buur-Emmen 0-1 (O-O). 63. Correia 0-1. Scheidsrechter: Nijhuis. Gele kaart. Inia (Emmen). Aantal toeschouwers: 3842. BV Veendam-Fortuna Sittard O-O. Scheidsrechter: Zeinstra. Aantal toeschouwers: 2600. MVV-Excelsior 2-2 (2-0). 21. Siahaija 1-0, 43. Brncic 2-0, 48. Curth 2-1 (strafschop), 66. Hol man 2-2. Scheidsrechter: Smit. Gele kaart: Winkens, Muhamadu (MVV), Ot- ten, Artz (Excelsior). Aantal toeschou wers: 4380. Stormvogels/Telstar-AG- OVV 0-2 (0-14 Meekels 0-1, 86. Julia na 0-2, Scheidsrechter: Steegstra. Gelfe kaart: Pater, Slory, Van Heulen (Stormvogels/Telstar). Aantal toeschou wers: 1976. FC Eindhoven-Helmond Sport 4-2 (1-1). 8. Van Gils 1-0, 29. Hendriksen 1-1 (strafschop), 63. Prom- mayon 2-1, 65. Noyen 3-1, 78. Van der Ven 3-2, 82. Van Gils 4-2 (strafschop). Scheidsrechter: Van der Hilst. Gele kaart: Martis, Van Huijksloot (FC Eindho ven), Bochem (Helmond Sport). Aantal toeschouwers: 1954. Bijzonderheid: 24. Laponder (Eindhoven) mist strafschop. TOP Oss-Haarlem 0-2 (0-1). 40 Brocks 0-1, 62. Faria 0-2. Scheidsrech ter: de Groot. Gele kaart: Brocks, Cairo (TOP Oss). Aantal toeschouwers: 1346. Stand: Heracles 35-74, Sparta 35-71, VVV 35-62, Zwolle 35-58, Volendam 35-58, Helmond Sport 35-54, Stormvo gels 35-53, Dordrecht 35-50, AGOVV 35-46, Cambuur 35-46, Excelsior 35-44, Veendam 35-44, Haarlem 35-41, TOP 35-39, Eindhoven 36-39, MVV 35-36, GA Eagles 35-35. Fortuna 35-31, Emmen 35-30. Ronde van Italië. Zesde etappe, Vi- terbe-Marina di Grosseto: 1. McE- wen (Aus) 153 kilometer in 3-37.17, 2. Kirsipuu (Est), 3. Bileka (Oek), 4. Galvez (Spa), 5. Vogels (Aus), 6. O'Grady (Aus), 7. Ziegler (Dui), 8. Grillo (Ita), 9. Fothen (Dui), 10. Pollack (Dui), 17. Bettini (Ita), 30. Garzelli (Ita), 38. Cunego (Ita), 45. Si- moni (Ita), 57. Eltink, 58. Basso (Ita), 64. Vierhouten, 84. De Jongh, 109. Engels, 110. Veneberg, 146. Thomas Dekker, 154. Schmitz. Klassement: 1. Bettini 29.58.09, 2. Di Luca 0.03, 3. Mazzanti (Ita) 0.28, 4. Ciom (Ita) 0.31, 5. Cunego 0.33, 6. Garzelli 0.39, 7 Ardila (Col) 0.40, 8. Scarponi (Ita) 0.44, 9. Celestino (Ita) 0.49, 10. Simoni, 12. Basso 0.52, 66. El- tink 3.12, 85. Engels 7.41, 92. De Jongh 8.45, 107. Veneberg 12.00, 119. Dekker 14.38,130. Schmitz 16.24, 169. Vierhou ten 28.11. Rijnland-Palts. Derde etappe, Mainz-Worms: 1. Schumacher (Dui) 164,3 km in 4.01.30, 2. Sieberg (Dui), 3 Greipel (Dui), 4. Colombo (Dui), 5. Weg- mann (Dui), 6. Sijmens (Bel), 36. Pronk, 43. Ten Dam, 83. Van Katwijk 12.05, 86. Bos, 88. Van der Wal, 90. Smink. Klas sement: 1. Schumacher 12.44.50, 2. Wegmann 0.06, 3. Dumoulin (Fra) 0.22, 4. Zamana (Pol) 0.28, 5. Haussier (Dui) 0.29, 6. Heppner (Dui), 12. Ten Dam, 46. Pronk 9.40, 72. Bos 21.45, 97. Smink 25.02, 98. Van der Wal, 103. Van Katwijk 31.53. Ronde van Picardie. Eerste etappe, Mont-Didier-Fère-en-Tardenois: Steegmans (Bel) 178 km in 4.25.03, 2. Ei- sel (Oos), 3. Khalilov (Oek), 4 Boonen (Bel), 5. Haddou (Fra), 6. Usau (WRu), 8 Van Dijk. Klassement: 1. Steegmans, 2. Eisel 0.04, 3. Khalilov 0.06, 5. Kuyckx (Bel) 0.08, 5. Nilsson (Zwe) 0.09, 6. Boo nen 0.10, 10. Van Dijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 79