Geen windmolens bij Hoofdplaat f ÏJLJÊÉÉ PZC PZC DE FEEN Braaf manneke en zorgzaam vrouwke lil iMi KHMH BROTHERS Karaoketalenten doen gooi naar titel PZC Gemeenteraad Sluis maakt einde aan lange discussie 15 Voorstel voor langere openingstijden Hulster winkels olklore in immaüskerk Rijontzegging en boete bromfietser Geweld tegen broers bestraft Kapellenaar moet agressie bekopen Aanhouding voor huisvredebreuk /ÏAZET COMMISSIEVERGADERING VLISSINGEN Crank van Cooten Il'LST - Ondernemersvereni- ineHulst Reynaertstad pcilt dc oening van de leden ovcr ee" TOtgfH openstelling van dc linkcis op zondag. Het voorstel j ttn openstelling van 13.00 „lot 18.00 uur op zondag. Nu de winkels op zondag een „later open. liamaast pleit Hulst Reynaert- Cd voor langere openingstij- 'rj jitfir Raymond de Frel zaterdag 14 mei 2005 den op zaterdag. De winkels sluiten momenteel op zaterdag om 17.00 uur. het voorstel is een openstelling tot 18.00 uur. De raadpleging komt voort uit de al gemene ledenvergadering van Hulst Reynaertstad in april. Tij dens deze vergadering is gespro ken over langere openingstij den. Het dagelijks bestuur van de on dernemersvereniging proefde een positieve houding. Daarom is deze week onder de leden een enquête verspreid. Aan de onder nemers wordt gevraagd of ze het wel of niet eens zijn met het voorstel van de ledenvergade ring. Hulst Reynaertstad pleit voor langere openingstijden van de winkels in het weekeinde om Hulst aantrekkelijker te maken. De horeca heeft bijvoorbeeld vaak al om 11.00 uur mensen over de vloer. Concurrentie Ze willen volgens Hulst Reynae rtstad wel tot 13.00 uur wach ten totdat de winkels open gaan, maar wachten tot 14.00 uur is te lang. Daarnaast is ver ruiming van de winkeltijden ook bedoeld om de concurrentie met onder meer het Waasland aan te gaan. Daarnaast zijn de winkels in andere plaatsen vol gens de Hulster ondernemersver eniging steeds vaker op zondag open. Het bestuur van Hulst Reynaert stad streeft naar een zo breed mogelijk draagvlak. „Een lange re openstelling heeft alleen zin als iedereen meedoet." Bezoekersmanager Monique de Bruijn staat vierkant achter de langere openingstijden van de winkels in het weekeinde, „Absoluut doen. Het winkelcen trum in het Waasland kent al langere openingstijden. Daar naast zijn mensen om 12.00 uur al in Hulst. Als ze moeten wach ten tot 14.00 uur stappen ze in de auto en gaan weer naar huis." SLUIS - Een grootschalig wind- to nolenpark in de Hoofdplaatpol- is definitief van de baan. Aan de Sasputsestraat in Schoondijke komen wel twee iindmolens, al zijn die veel klei- dan aanvankelijk bedacht. )e Sluise gemeenteraad maakt laarmee een einde aan een lan- e, heftige discussie. In de loofdplaatpolder waren, nabij |e vijf huidige molens, maxi mal acht nieuwe turbines be lacht, In Schoondijke waren an de Sasputsestraat twee flin- molens voorzien. Actiegroe- en uit de twee kernen en omwo- enden van de huidige molens etten vervolgens alles op alles im de gemeenteraadsleden te ivertïiigen van hun bezwaren. Jeluidsoverlast, slagschaduw, antasting van het polderland- chap. alle mogelijke argumen- en werden in de voorbije maan- jenmet de nodige emotie aange- oerd De massale weerstand rerd tijdens de raadsvergade- ing in een bomvol Belfort voor een laatste keer kracht bijgezet loor acht insprekende inwo- (Advertentie) rEBMEUZEN - Op pinksterzon- iag vindt in de Emmaüskerk in e Axelsestraat in Terneuzen wn bijzondere dienst plaats, au de dienst wordt meege- «kt door het rooms-katholiek Gemengd Koor en de Poolse olkloristische groep Podlaise. 01 Ie liederen zullen afwisselend li het Nederlands, Pools en En- ra |e!s worden gezongen. Als bij- lil tondere inbreng van de Poolse [toep wordt Czarna Madonna ongen ter ere van Maria en rka, een lied dat de herinne- flg levend houdt aan de on- wgs overleden Poolse paus. ok leden van andere folkloris me groepen, in Terneuzen in kader van het folklorefesti- al Folkart, nemen aan de 'Mist deel. Ze dragen hun natio nal folkloristisch kostuum. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge- hurende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE zeeuws-vlaaimdereim Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 «30 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 fax: 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 P-mail: redhulst@pzc.nl ■Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 ^60 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax- (0113)315669 fE-mail: redactie@pzc.nl r 'nternet Iwww.pzc.nl fE-mail: web@pzc.nl ners. In feite was dat onnodig, want de raadspartijen hadden hun standpunten toch al ingeno men. Binnen het CDA heerste de afgelopen maanden lange tijd verdeeldheid, maar uiteinde lijk zaten de de christen-demo craten toch op één lijn. „Het heeft lang geduurd, maar we hebben alle neuzen in dezelf de richting gekregen. Raadslid Dekker en ik zijn om twaalf uur 's nachts bij een omwonende van de huidige molens geweest. Die woont op een kleine kilome ter van de turbines. Echt, het was niet te harden. Als we voor de molens stemmen, hebben vijf gezinnen de lusten, maar zeker vijfhonderd families zitten met de lasten. Wellicht is het optie om de kerncentrale in Borsele wat langer op te houden", zei raadslid S. Quaak. Fractievoorzitter A. Rosendaal van Nieuw West refereerde aan de recente uitlatingen van minis ter Brinkhorst van Economische Zaken. Die stelt de subsidie stroom voor windenergie ter dis cussie. „Als die lijn zich door zet, zitten we over vijftien jaar met onrendabele molens, een verpest landschap en de toeris ten zijn dan allang wegge jaagd", zei Rosendaal, Zijn par tijgenoot H. Meijer stemde wel voor het opwekken van winde nergie. „Ik bevecht de overlast niet, maar we moeten het milieu serieus nemen. Dat vraagt om om offers. We moeten iets wil len laten. Dat begint niet bij je buurman, maar bij jezelf. Als het in de gemeente Sluis niet kan, dan kan het nergens. Mijn achtertuin is trouwens nog be schikbaar voor windmolens." Dorpsbelangen Toerisme - vanaf dag één al een fel tegen stander - en WD/ Gemeentebe langen uitten zich stellig. „Er is geen draagvlak, dus moeten we het boek sluiten", zei C. van de Vijver van de liberale partij. De PvdA-fractie was een zelfde mening toegedaan. De so ciaal-democraten dienden nog wel een amendement in om twee geplande turbines met hoogtes van 125 meter bij de Sasputse straat in Schoondijke te vervan gen door twee moléns van 39 me ter. De huidige molen bij de Sas putsestraat heeft dezelfde afme tingen. Daarmee ging een meren deel van de raad akkoord. Al leen D&T en Nieuw West-raads lid L. van de Broecke stemden tegen het amendement. GROTë KCRK V€€R€ :ondag 15 mei 15.30 uur 1U8 623650 www.nieuwe-muziek.nl Voldoende ruimte, stoelen en een muziekinstallatie, meer is niet nodig voor rolstoeldansen. door René van Stee HOEK - Bij dansen denkt iedereen met een aan voetjes van de vloer en de zwie rige bewegingen van de tango en de wals. Veel senioren zijn hiertoe niet meer in staat. Om de stramme spieren toch nog enigszins soepel te houden, kunnen de bewoners van verzorgings huis Vremdieke in Hoek sinds januari iedere vrijdagmiddag meedoen aan zit- dansen. In de recreatiezaal genieten de deelne mers met volle teugen. Als een van vier aanwezige mannen heeft Ferry Steffens (86) het uitstekend naar zijn zin tussen bijna dertig vrouwen. „Maar ik kom hier echt voor het dansen hoor", zegt hij bijna verontschuldigend. „Het is goed voor mijn spieren, 's Avonds voel ik het altijd aan mijn armen als ik weer heb meegedaan." De deelnemers zitten in een kring in hun stoel. Eerst worden de spieren los gemaakt. Daarna worden op aanwij zing van dansdocente Maartje Spuesens - uiteraard zittend - de dansjes ingestu deerd. Dat gebeurt door middel van ver schillende bewegingen met armen en be nen. Tijdens de wandelbeweging vuurt een deelneemster de rest van de groep aan. „Naar d'n 'oek!roept zij uit. Als de muziek aangaat, worden de dans jes uitgevoerd. De armen gaan syn chroon de lucht in. Er wordt gestampt met de voeten. Knieheffen behoort ook tot het repertoire. De uitvoering ver loopt nagenoeg vlekkeloos. Zitdansen draagt volgens Maartje Spue sens op verschillende manieren bij aan het welzijn van de ouderen. Allereerst komen de deelnemers meer in bewe ging. Daarnaast wordt de dansjes uitge voerd op muziek uit de jonge jaren van de senioren. Maartje Spuesens: „Het is allemaal heel herkenbaar. Veel mensen halen volop herinneringen op aan vroeger. Het is dus ook goed voor de sociale contacten, omdat er na afloop onder het genot van koffie en thee vrolijk wordt geklets't." Vrijdagmiddag is de volksdansgroep van buurthuis De Lovenhoek in Hoek te gast. Daardoor is het mogelijk combina- tiedansen te doen. De volksdansers ne men in dit geval de staande onderdelen voor hun rekening. De zitdansers wor- foto Peter Nicolai den hierin nadrukkelijk betrokken. De gezichten drukken zonder uitzondering vrolijkheid uit. Naarmate het eind van de sessie' nadert, verschijnen er ook zweetdruppeltjes op sommige hoofden. Een teken dat het niet om zo maar een activiteitje gaat. Neeltje Dieleman (86) laat af en toe een beurt schieten. „Ik ben meer een kij ker", zegt zij vanuit haar stoel. „Ik kom hier eigenlijk voor de gezelligheid. Vroe ger danste ik heel graag. Gelukkig ben ik nog goed ter been. Bij een feestje ga ik dan ook gerust de dansvloer op." Tot dusver verzorgt Maartje Spuesens het zitdansen voor slechts één groep se nioren. Zij hoopt en verwacht dat het initiatief in Hoek navolging krijgt. „Ze ker nu blijkt dat het een heel zinvolle activiteit voor senioren is. En het is ook nog eens simpel om te doen. Voldoende ruimte, stoelen en een muziekinstalla tie. Meer heb je er niet voor nodig." Guust en Celina de Caluwé uit Westdorpe, al zestig jaar gelukkig met elkaar. foto Peter Nicolai (Advertentie) morgen in Vlissingen: gratis parkeren - overdekt winkelen kijk ook eens op: www.winkelcentrumvlissingen.nl door Florence Imandt WESTDORPE - Guust en Celi na de Caluwé zijn gelukkig. Met zichzelf, het gezin en hun leven dat ze al zestig jaar met elkaar delen. „We richelen wel eens, maar dat gaat altijd weer over." Dat richelen, dat is zoiets als een woordenstrijd, begrijp ik uit de toelichting van mevrouw De Caluwé (84). „Och, dat gaat over kleinigheidjes. Niks bijzon ders. Tussen Guust (82) en haar was het liefde op het eerste ge zicht, zegt Celina, geboren Slock. „Een braaf manneke, zei mijn moeder. En dat klopt. Braaf, lief en zorgzaam. Ik wist meteen 'die is het'." Guust en Celina wa ren 21 en 23 toen ze mekaar ont moetten. Een dik jaar later wa ren ze getrouwd en gingen ze in wonen bij de ouders van Celina in Westdorpe. Even later ver huisden ze naar de Bea- trixstraat om er nooit meer weg te gaan.De trouwdag, 17 mei 1945, was niet echt heel feeste lijk, zeggen Celina en August. „Er was net na de oorlog niks te krijgen. Ja, surrogaatbier. De kerk lag in puin, de mis werd ge daan in een schuur... hoorde je af en toe de koeien loeien, maar ach, we waren gelukkig, dus dat was niet zo erg." Het bruidsboe- ket, verhalen ze, was een dag te voren met de tram vanuit Ter neuzen gebracht. „Margrieten waren het", zegt Guus, „die had ik dus net zo goed zelf kunnen MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een 41-jarige inwoner van Terneuzen voor het weigeren van de blaastest zes maanden rijontzeg ging en 790 euro boete opgelegd. Ook had hij gereden tij dens een ontzegging. De man reed op 27 november vorig jaar op zijn brommer over de Kennedvlaan in Terneuzen toen hij bij een politiecontrole werd aangehouden. Er werd geprobeerd de man op straat een blaastest af te ne men, maar hij moest mee naar het politiebureau om de blaastest te voltooien. Dat lukte niet. De Terneuzenaar deed gisteren zijn beklag over de politie, die hem hardhan dig behandeld zou hebben. „Ik werd in een cel gegooid. Ik was lastig en vervelend, zeiden ze." Officier van justitie M. Ovei-meer had meer het idee dat de man lak heeft aan de politie. Haar eis werd ingewilligd door de rechter. MIDDELBURG - Officier van justitie M. Overmeer eiste gisteren in Middelburg tegen een 29-jarige man uit Goes voor het plegen van geweld tegen twee broers drie maan den gevangenissti-af. Politierechter I. Woltring hield het op twee maanden celstraf plus een maand voorwaarde lijk. De verdachte zat nog in zijn proeftijd van een ge weldsdelict toen hij 9 oktober vorig jaar in Goes zonder enige aanleiding een man met een stuk hout sloeg. De broer van het slachtoffer probeerde tussenbeide te ko men, maar ook hij kwam niet zachtzinnig in aanraking met de stok. De Goesenaar, die aan vechtsport doet, zei zich niets van het incident te kunnen herinneren. „Ik kan werkelijkheid en dromen niet uit elkaar halen. Ik wist niet wie de broers waren." Getuigen hadden hem her kend. Daarover was hij niet verbaasd, omdat hij uit Goes-Noord komt. De officier trok haar conclusies. „Uw gedrag is zeer zorgwekkend." MIDDELBURG - Een 33-jarige inwoner yan Kapelle kreeg gisteren in Middelburg de rekening gepresenteerd voor wangedrag. Politierechter I. Woltiïng vei'oordeelde de man conform de eis tot 600 euro boete. Aan een politie man moet hij 300 euro smartengeld betalen. De verdachte bracht vorig jaar op 10 oktober zijn oom, die tijdens een familiefeestje ongelukkig ten val kwam, naar de huisart senpost in Goes. Toen hij vond dat de hulp te lang uit bleef, verloor hij zijn geduld en trapte hij tegen de toe gangsdeur-. Toen de politie erbij werd gehaald, gedroeg hij zich nog steeds agressief. De Kapellenaar had een agent stevig bij zijn keel gepakt. Dat bleek ook uit de me dische verklaring dat de politieman een kneuzing aan het strottenhoofd had. De man beweerde zelf met geweld te zijn aangehouden. Hij reageerde ontstemd op de schade claim van de agent. „Hij dux-ft een schadevergoeding te vragen, terwijl ik zelf ook letsel had." GOES - De politie heeft gistermorgen rond half elf een 39-jarige Middelburger aangehouden op verdenking van huisvredebreuk. De man was een woning aan de 's-Heer Hendrikskinderendijk binnengedrongen en wilde deze, na diverse verordeningen van de bewoners, niet verlaten. De man werd aangehouden door de ter plaatse geroepen agenten en zit nog vast. door Patricia de Ryck TERNEUZEN - De ontknoping komt steeds dichterbij. De span ning stijgt onder de kandidaten. Wie wordt dit jaar de karaoke- kampioen van Zeeuws-VIaande- ren en wint een professionele cd-opname van een door hem of haar ingezongen nummer? Op dit moment zijn er nog der tig kanshebbers, maar van avond zal de droom na de kwart finales voor een groot aantal van hen over zijn. De grote karaokecompetitie is ontstaan uit een samenwerking tussen Fons Manaart van het ge- luids- en lichttechniekbedrijf Sanrobi uit Zuiddorpe en ver schillende horecagelegenheden in Zeeuws- Vlaanderen. Freddie de Theije van Sanrobi: „We staan er van te kijken hoe veel talent er rondloopt hier in de regio. Er zijn tien voorrondes geweest en bijna in elke ronde zat wel een aantal goede kandi daten." Vanavond worden de finalisten in café 't Bierwinkeltje in Ter neuzen beoordeeld door een ju ry die naast De Theije bestaat uit Luc van Hecke, Diederik Benjamin, Mark Verschelden, Adrie Vermeurs en Mien Ver meulen. Aanvang is om 20.00 uur. Zaterdag 21 mei is het tijd voor de halve finale in Café De Kroon in Hulst en zondag 5 juni wordt de winnaar bekendge maakt in grand café de Mops in Axel. Advertentie Rn7IIWFM 7HMVVERIN« -t.nl KOZIJNEN ZONWERING www.aazet.i Kapelle - Tel. 0113-3 (Advertentie) Aanstaande donderdag 19 mei om 19.30 uur is er een extra commissievergadering Samenleving van de gemeenteraad in het Stadhuis van Vlissingen. De vergadering is geheel gewijd aan de verhuizing van de locatie voor verslavingszorg. De vergadering is openbaar. U bent van harte welkom om deze bij te wonen (ingang Stadhuisplein). snijden." „Toen ik het boeket de volgende dag bij het beeld van de Heilige Maria wilde zetten, hingen de kopjes naar beneden vanwege de warmte. Durfde ik niet meer mee aan te komen." Celina werkte tot haar trouwen als dienstbode bij de familie van brouwerij De Witte Leeuw, maar concentreerde zich daarna helemaal op het runnen van het huishouden. Guust werkte aan vankelijk in de bakkerij van de weduwe Plassaert, maar ging in '46 naar meelfabriek De Walse- molen in Sas waar hij bijna veer tig jaar lang de machines in de gaten heeft gehouden. Ze kre gen drie dochters: Greet, Sonja en Ria. Inmiddels zijn er ook nog drie kleinkinderen en twee achterkleinkinderen. De agenda en de te behandelen voorstellen vindt u op: www.vlissingen.nl/commissie. Ze liggen ook ter inzage in de publiekshal van het stadhuis (ingang Paul Krugerstraat) en in de bibliotheken van Vlissingen en Oost-Souburg. GEMEENTE (Advertentie) In verband met tweede pinksterdag zijn onze kantoren gesloten op maandag 16 mei. De redactie blijft telefonisch bereikbaar op nummer 06-54267107. Wij wensen u fijne pinksterdagen het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 75