l Irandweer te streng voor tehuis si Actie voor hek kapel Graauw »r Coalitiepartij wil nu al weer af van betaald parkeren centrum Oostburg Groot licht leidt tot wilde achtervolging Grando Hulst VERSCHOQ RE Raad Sluis beslist pas in juni over turnhal Banen index J en Midden-Zeeland: 0113-315520; 1 «S-Vlaanderen: 0114-372770; naai: 020-4562500. m{eefbaarheid verzorgingsflat Terneuzen in geding OOSLANt ar 15% ORTING "Door zelf naar klanten toe te gaan, maak je de afstand kleiner" llli Boete voor belediging agenten Sluis betaalt voor CWI Voetbaltrainingsveld verplaatst Nieuw elan voor heemkundigen WWW.VERHUIS.INFO www.familievermaak.nl zeeuwse almanak Fiets jctie: 0113-315649 I Epzc.nl ^•redactie pzc.nl J jus 31,4460 AA Goes iprtentie-exploitatie: erdag 14 mei 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen amUKE - Medeweggebrui- l hinderen mei grool licht 01*' niet. Maar om die groot- 12 fes» noi klem te rijden Inet een riem te bedreigen, gaat wel erg ver. Toch ge- Jde het in de nacht van don- >e' [jag op vrijdag, op de N61 na- jjzendijke. e: grootlicht-achtervolgers moesten hun extreme reactie be kopen met een nachtje de cel in. Na verhoor mochten ze gister ochtend weer naar huis. Twee vrouwen uit Sluis, van 33 en 44 jaar, reden naar huis en passeerden rond middernacht een auto voor hen. Zij voerden groot licht. De ingehaalde be stuurders, een vrouw (22) en man (36) uit Sas van Gent, raak ten zo geïrriteerd door het grote licht dat ze er spoorslags achter aan gingen. Op een kruising waar de Sluise dames moesten stoppen, stapte de man uit de achtervolgende auto schreeu wend en met een riem in de hand de auto uit. Daarop zijn de vrouwen snel doorgereden. Op advies van de politie, die ze ondertussen in de auto gebeld hadden, reden ze naar het poli tiebureau in Terneuzen. Op weg daar naartoe werden ze klemge reden door de achtervolgers. Ter nauwernood konden ze een aan rijding voorkomen op een krui sing, waar de vrouwen door rood reden om aan hun achter volgers te ontkomen. De snelheden liepen op tot zo'n lso' KNEUZEN - De woningstich- Clavis heeft zich bij de ge- nte Terneuzen beklaagd IniJêr de strenge brandweereisen jr verzorgingstehuizen. Dat ten koste van de leefbaar- idin die tehuizen. Jan van Zuilen prangend voorbeeld hier- is volgens directeur E. J. Exter van Clavis de situatie le drie Veste-flats aan het lelijk Bolwerk in Terneuzen. woningstichting heeft in de lals al het zitmeubilair uit «ntrale ruimten moeten ver deren, dit op last van de Bweer. aarom dat moest kan ik u ,er:; t uitleggen, maar als de andweer zegt dat dat voor de van de bewoners is, ben ik dan om dat in twijfel trekken", zegt Van Exter met hoorbaar cynische onder- b, waar wat hem betreft in ie- geval uit mag worden afge- ddathij 'niet geweldig geluk- ïs met het veiligheidsrap- jvan de brandweerinspectie, staan een heleboel zaken in >port. Veel daarvan zijn Izinnig. Dat zijn dingen die cozelf heel goed begrijp, (Advertentie) maar er staan ook een paar maatregelen in dat rapport waarvan ik me afvraag of daarbij de veiligheid niet wat te veel prioriteit krijgt. Want dat zijn duidelijk dingen die ten koste gaan van de leefbaar heid." Dat laatste is volgens Van Exter ook het geval met het weghalen van het zitmeubilair uit de hal len en gangen van de Vesteflats. „Daar hebben we de bewoners dan ook bepaald niet blij mee ge maakt", zegt Van Exter. Een an dere eis van de brandweer is dat de bewoners hun scootmobiel niet meer in de gang mogen la ten staan. Van Exter: „Waar ze die dingen dan wel neer moeten zetten, zegt de brandweer er niet bij. Bovendien staan die scootmobie- len in de gang omdat er bij elke voordeur een stopcontact is waarmee ze opgeladen kunnen worden. Dat hebben we gedaan op advies van de gemeente en dan komt er een andere afdeling van de gemeente langs, in dit ge val de brandweer, en die zegt dat we het juist niet zo moeten doen. Dat maakt het nog weer een stuk moeilijker te bevat ten." Van Exter heeft afgelopen week al een gesprek over deze kwestie gehad met wethouder C. van Schaik. Die valt, desgevraagd, niet met een de brandweer af. „Het pro bleem heeft ook te maken met het feit dat die flats destijds ge bouwd zijn voor ouderen die nog goed ter been waren. Nu wo nen er veel mensen die wat min der mobiel zijn. Die kunnen bij een calamiteit wat minder snel uit de voeten, dus is het best be grijpelijk dat de brandweer er op let dat er zo min mogelijk ob stakels zijn bij een eventuele ontruiming." Om die reden kan Van Schaik zich ook goed voorstellen dat de brandweer wil dat de scootmo- HEINKENSZAND weede pinksterdag )pen van 10:00-16:00 het gehele assortiment. Uitgezonderd acties. LET OP! Korting alleen geldig op 16 mei >Ef m 15- Schouwersweg 10 Heinkenszand Tel.: 0113-561255 (Advertentie) AGUAR U» Regionaal Jaguar Centrum: ogaers Jaguar Breda B.V. Mincrvum 7118 «17 ZN Breda. Tel.: 076 - 5263800 ww.bogzcrs-jaguar.nl GRAAUW - Lucy Pauwels uit Graauw (foto) steekt nog elke dag een kaarsje aan in de kapel aan de Zandbergseslraat in Graauw. Het gebouwtje wordt door haar en plaatsgenoot Fons Asselman keurig onder houden. Beiden voeren nu actie voor de plaatsing van een nieuw hekwerk. In Graauw, Zandberg en Paal zijn stencils verspreid met het verzoek de actie financieel te steunen. „Een nieuw metalen hekwerk is best duur", zegt Asselman. „We willen vooral een onderhoudsvriendelijk hekwerk. Wij zijn inmiddels ook al op leeftijd." De kapel is op ini tiatief van een kapelaan gebouwd in 1939. In de daarop volgende vijftig jaar is niets aan onderhoud gedaan. In 1991 is het door Fons Asselman en enkele buurtbewo ners gerestaureerd. De oude houten omheining was in zeer slechte staat en is onlangs afgebroken. Nu willen Fons Asselman en Lucy Pauwels graag een nieuw meta len hekwerk. Asselman verwacht een succesvolle actie. „De mensen kennen ons en weten dat het geld goed te rechtkomt. Ik denk dat de actie goed zal lopen." foto Peter Nicolai (Advertentie) industrieweg 2, tel: 0114-374455 *4»is geldig t/m 31 mei 2005. Vraag naar de voorwaarden! door Raymond de Frel OOSTBURG - Betaald parkeren in het centrum van Oostburg moet worden afgeschaft. Dat stelt raadslid W. Gijsel van VVD/Gemeentebelangen in een brief aan het college van burge meester en wethouders. De coalitiepartijen PvdA, CDA en WD/Gemeentebelangen pleitten vorig jaar nog voor een versnelde invoering van het be taald parkeren in de Eenhoorn- stad. Eigenlijk zou het systeem pas dit jaar van kracht worden, maar om een tekort van 120.000 euro op de begroting te dichten besloten de coalitiepartners het betaald parkeren al in mei vorig jaar in te voeren. En dus geldt er sindsdien op het Ledelplein, de Markt en in de Burgemeester Erasmusstraat een uurtarief van 1,20 euro. Een ander argument voor een versnelde invoering was het be vorderen van de reguliere ver keersstromen. Raadslid Gijsel van VVD/Ge meentebelangen zag het voor bije jaar als een proeftijd, waar in duidelijk werd dat het sys teem meer nadelen dan voorde len heeft. „Veel ondernemers in Oostburg constateren dat na de invoering van betaald parkeren het aantal klanten en hun omzet (Advertentie) DELTA WERKT ER AAN: HET WORDT ÉCHT GEREGELD. DELTA\ DELTA N V. drastisch is afgenomen. Wij vra gen ons dan ook af of we bij de kosten-batenanalyse de mogelij ke omzetderving van de midden stand voldoende in onze bereke ningen hebben meegenomen." Gijsel ergert zich bovendien aan de werkwijze van de parkeer wachters. „Die hanteren de regels wel erg fanatiek. Dat is enerzijds goed voor de inkomsten van de ge meente Sluis, maar anderzijds komt het niet ten goede aan het klantvriendelijke imago van Oostburg. Onze constatering is dat het betaald parkeren in deze kern alleen maar verliezers heeft opgeleverd. Na een proef periode van ongeveer een jaar moet het systeem in Oostburg worden afgeschaft, om nog" gro tere schade te voorkomen", al dus Gijsel. Tuurlijk... de beste kleurenfoto's ^.3van uw geheugenkaart! \MÜHl Op de originele wijze op Kodak Fotopapier! Alleen bij... OOSTBURG OOST-SOUBURG GOES VLISSINGEN MIDDELBURG ETTEN-LEUR TERNEUZEN HULST ZIERIKZEE 160 kilometer per uur. Op het politiebureau deden de vrouwen aangifte van bedreiging met ge weld. De Sassenaren moesten na het afleggen van een verkla ring allebei de cel in, de vrouw moest bovendien haar rijbewijs inleveren. Welke straffen hen boven het hoofd hangen, kon de politie gis teren niet zeggen. Dat zal de rechtbank bepalen. bielen uit de gangen verdwij nen. Van de andere kant is hij het eens met Van Exter dat de veiligheidseisen soms wel erg ver gaan. „Maar dat moet je ook zien in hel licht van de rampen in En schede en Volendam. Wat niet wegneemt dat we ons als ge meente best de vraag mogen stel len of we niet te ver zijn doorge schoten. Ik denk dat we weer wat vaker de gulden middenweg moeten opzoeken." MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een twintigjarige man uit Terneuzen voor het be ledigen van de politie een boete van 220 euro opgelegd. Voor de verdachte werd het 31 oktober vorig jaar in Ter neuzen allemaal te veel toen hij in een paar minuten tijd twee bekeuringen opliep. De man werd door de politie aangehouden, omdat hij door een voetgangersgebied fiets te. Hij werd daarvoor op de bon geslingerd. Toen hij weer op zijn fiets stapte, werd hij aan het eind van de straat op gewacht door andere agenten. Het kostte hem weer een boete. Hij gaf toe de agenten te hebben uitgescholden. Ook had hij zijn middelvinger opgestoken. SLUIS - Het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) blijft in Oostburg. De gemeenteraad van Sluis trok donderdag een bedrag van 40.000 euro voor 2005 uit voor het behoud van het centrum. Het huidige pakket aan dienstverlening is hiermee gegarandeerd. In de toekomst zal een bedrijfs verzamelgebouw worden ingericht. In die ruimte zal ook het CWI zijn intrek nemen. SLUIS - Het trainingsveld van voetbalvereniging Aarden burg aan de Herendreef wordt, als het aan de gemeente raad van Sluis ligt, verplaatst. Een voorbereidingsbesluit werd donderdag goedgekeurd. Vanwege woningbouw plannen op de locatie van het huidige oefenveld is het noodzakelijk een nieuw veld aan te leggen ter vervanging van het bestaande. Daarnaast zullen zes lichtmasten wor den geplaatst. Het raadslid W. Gijsel (WD/ Gemeentebe langen) vroeg donderdag bij de uitvoering van de plannen de nodige afstand in acht te nemen tot het terrein van schuttersvereniging Sint Sebastiaan. TERNEUZEN - De Nieuwsbrief van de Heemkundige Vereniging Terneuzen is vernieuwd. Het blad, dat onder honderden koesteraars van het erfgoed wordt verspreid, heeft een nieuwe cover. Die is ontworpen door Huub Verstraeten en beeldt het oude en nieuwe Terneuzen uit. Als basis voor het ontwerp is gebruik gemaakt van een ori ginele tekening van de oude vesting, gemaakt door carto graaf Martin Zeiler (1589-1661). De Nieuwsbrief wordt voortaan offset gedrukt. De HVT timmert ook op andere manieren aan de weg. Er wordt, met zusterorganisaties in de regio, gewerkt aan de samenstelling van een monumen tenlijst en er wordt ook meegedacht over de herinrichting van delen van de Terneuzense binenstad. HVT gaat ook nauwer samenwerken met het Schoolmuseum. door Frank Gijsel SLUIS - Gymnastiekvereniging Turn '87 in Oostburg moet nog tot juni wachten op een besluit over de oplossing van het ruim teprobleem. De gemeenteraad van Sluis kon donderdag nog geen duidelijkheid geven over de bouw van een nieuwe hal. On derzocht wordt nog of in de sporthallen van Sluis en Oost burg ruimte is in het gebruiks- rooster voor activiteiten van Turn '87. In een motie van PvdA werd er op aangedrongen in de maand juni een besluit te kunnen ne men. Hierbij zijn twee opties in beeld. Allereerst, aanbouwen bij sporthal De Eenhoorn met daarbij een voorziening voor de reddingsbrigade. De sociaal-de mocraten wilden daarbij weten wat het zou kosten om een apar te kleedruimte voor de voetbal vereniging te bouwen. Een twee de optie is een vrijstaande hal met kleedvoorziening voor voet bal en ruimte voor de reddings brigade. Ook dat plan dient nog verder doorgerekend te worden. Voor de eventuele bouw van de accommodaties wordt uitge gaan van de offertes van Remco Ruimtebouw, een systeembouw in de vorm van een soort be- drijfsloods. Het eerdere voorstel voor het huren van een loods op het industrieterrein werd hier mee afgeserveerd. Het CDA-raadslid L. Flikweert vroeg om onderzoek te doen naar gebruik van de vrije uren in sporthal De Eenhoorn in Oost burg. Ook in het multifunctio neel centrum De Keure in Sluis zou nog voldoende ruimte in het rooster beschikbaar zijn. Vol gens Flikweert dient die optie zeker bekeken te worden. „Pas als die cijfers bekend zijn, wil len we onze beslissing nemen." Dorpsbelangen en Toerisme (D en T) gaf in een motie aan te kie zen voor nieuwbouw op het ver harde terrein bij de voetbalvel den. Na een korte schorsing op verzoek van het CDA werd de motie van PvdA aangepast en als derde optie werd opgenomen te onderzoeken of er voldoende uren beschikbaar zijn in de sportcomplexen in Sluis en Oost burg. De gewijzigde motie van PvdA werd uiteindelijk door de raad unaniem aangenomen. (Advertentie) De Oostburgse parkeerwachters kunnen volgens het raadslid best ergens anders worden inge zet. Voor de parkeerautomaten heeft hij ook al een andere be stemming op het oog: de West-Zeeuws-Vlaamse kust strook, waar de komende jaren in fases 'onthaalparkings' wor den ingericht. Ook op een aan tal plekken in het centrum van Breskens wordt op termijn be taald parkeren ingevoerd, maar gezien de negatieve ervaringen in Oostburg moet dat idee nog maar eens worden heroverwo gen, vindt Gijsel. (Advertentie) verhuizen? Vandaag in uw dagblad. Het meest complete overzicht van banen in uw regio. (®)JobTrack.nl P2C Die Terneuzense vijftiger had het al eens gepresteerd om in gedachten verzonken tussen toeterende auto's over een ro tonde te fietsen. Zou nooit meer gebeuren, denken dal je in een auto zit terwijl je moet trappen. Want hoe stom kan je zijn, hield ze haar toehoor ders voor. Heel stom, zo bleek uit de reactie van haar doch ter. „Mam, zullen we het dan maar niet meer hebben over die keer dat je je fiets in een parkeervak voor een auto zet te?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 73