Niemand wil crimineel worden APK Op&l 1/tKiAj 9.00 uur! VROEGE PZC Hiimujw 38 EXTRA VOORDEEL KAR VOGEL ACTIE Middelburgse buur afhandeling schade bouwput voldoet ni 00 KEUZE KORTING Familiebericht ten Voor een Zorgzame Begeleiding ERZORGING Peter Butler Corné Vader y luc ingels AFWEZIG keuring pers. auto Bosch Car Service aar kom je graag teru zaterdag 14 mei 2005 door Freek Janssen GOES - Ze heeft Bureau Halt in Goes zien groeien van één medewerker plus stagiaire naar zeven medewerkers. Van 27 za ken per jaar naar 500. Na veer tien jaar houdt coördinator Midden- en Noord-Zeeland Sjoukje Rijnart het voor ge zien. Ze wil haar uitgangspunt - mensen uitnodigen om het goede in zichzelf te ontdekken - nu eens ergens anders toepas sen. Voordat ze in 1991 bij Halt ging werken, zat Rijnart een jaar of tien in de jeugdhulpver lening, als groepsleider. Het werken met probleemjongeren in de puberleeftijd beviel erg goed. „Ik merkte ik dat ik jon geren iets kon meegeven in hun ontwikkeling naar zelfstandig heid. Maar op een gegeven mo ment had ik de behoefte aan een ander vak, waar ik zelf wat meer grip op de situatie had." Als leidinggevende, dus. „Ik had daar ook voldoende voor gestudeerd." Al viel dat leiding geven in het begin nog wel mee, toen ze als coördinator bij Halt kwam. „Ik coördineerde welge-, teld één stagiaire. Het bureau had toen 27 afdoeningen per jaar. Ik zag het al voor me, dat ik twee weken met één cliënt bezig was." Ze heeft het bu reau toen wat meer onder de aandacht gebracht bij de poli tie. Dat lukte, want het jaar daarop was het aantal verwij zingen verdriedubbeld. Werkplaatsen Ook de banden met de werk plaatsen, de plekken waar de jongeren hun alternatieve straf uitoefenen, werden aange haald. Rijnart probeerde waar mogelijk de taakstraf uit te la ten voeren op de plaats waar het misdrijf was gepleegd. Dus na een winkeldiefstal bij de He- ma ook daar weer terug naar toe om er je werkuren te doen. „Ik weet nog dat ik dat voor het eerst aan de filiaalleider van de Hema vroeg. Die had veel bedenkingen, hij was bang Sjoukje Rijnart: „Mijn streven is altijd geweest om mensen in hun waarde te laten, ik wil niet degene zijn met het opgeheven vingertje. Ik wilde ze kennis geven en inzicht." foto Ruben Oreel voor wat er allemaal mis kon gaan. Dat bijvoorbeeld zijn kas sa zou worden leeggehaald. Maar nu is de Hema één van de enthousiastste werkplaatsen. Mensen denken vaak dat Halt-jongeren hard en geweten loos zijn, maar het zijn over het algemeen kinderen waar niets mis mee is. die met veel schaam te zo'n winkel binnenkomen om te werken of hun excuus aan te bieden." Al snel werd het werkgebied van Bureau Halt groter. Niet al leen wat betreft de regio (na de gemeenten Goes, Kapelle en Borsele kwam er al gauw Schouwen-Duiveland, Tholen en Reimerswaal bij, en sinds 2004 is het bureau gefuseerd met Halt Walcheren), maar ook het takenpakket werd uitge breid. Behalve de taakstraffen houdt Halt zich bezig met pre ventie. „In eerste instantie kwa men we alleen voorlichting ge ven op verzoek van scholen, winkeliersverenigingen en jeugdclubs. Nu is dat flink uit gegroeid: om het jaar komen we op school in de hoogste groe pen vertellen over Halt." De laatste tijd is veel gespro ken over het effect van die pre ventieve taak. De fractie van GroenLinks in Goes is bang dat de het uitvoeren van de taak straffen niet strookt met pre ventie. Immers: hoe beter de preventie werkt, des te minder cliënten komen er binnen bij Halt. Hoe minder geld het bu reau dus krijgt van het ministe rie. Onzin, vindt Rijnart. „Als wij merken dat er in een bepaalde periode veel winkeldiefstallen gepleegd worden, dan kunnen we de preventie daar juist op richten. Bovendien zien wij zo heel goed het totaalplaatje. Ie dere medewerker heeft zijn ei gen gemeenten, dus als je er gens voor de klas staat, dan zie je wel eens iemand die al eens bij ons is geweest. Als die leer ling dan aangeeft dat hij het in de klas bespreekbaar wil ma ken, kun je goed laten zien wat voor effect een alternatieve straf heeft." Volgende week is haar laatste week bij Halt. Ze wordt leiding gevende in een welzijnsorgani satie in Dordrecht. Behalve jon gerenwerk gaat ze zich daar ook bezig houden met culturele activiteiten en ouderenwerk. Haar drijfveer bij het bureau is altijd geweest om mensen hun goede kant te laten ontdekken. „Ik vind jongeren geweldig, de kracht die ze hebben. Voor mij is het heel waardevol als ik er een rol in kan spelen om hun le ven een positieve wending te ge ven. Mijn streven is altijd ge weest om mensen in hun waar de te laten, ik wil niet degene zijn met het opgeheven vinger tje. Ik wilde ze kennis geven en inzicht. Het goede zit in ieder een, niemand wil crimineel wor den." Spiegel Haar directe manier van met jongeren omgaan werkte meest al wel. „Bij de een werkt dat wat beter dan bij de ander. Ik houd mensen graag een spiegel voor, laat ze de gevolgen zien van wat ze doen. Dat kan bij ie dereen. Ik vind het een uitda ging om iemand te zien die een hoop praatjes heeft, maar ook om in gesprek te gaan met cliën ten bij wie duidelijk is dat de pijn en onmacht diep zit." Waar kijkt ze nu met trots op terug? „Dat de Halt-medewer kers op een juiste manier be trokken zijn bij de cliënten. Dat het niet alleen maar beta len en werken is, maar dat zo wel jongeren als ouders tijdens de contacten die ze met Halt hebben iets meekrijgen waar ze in de toekomst profijt van heb ben." Donderdag neemt Sjoukje Rij nart afscheid. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De belangen vereniging van omwonenden van de bouwput in Middelburg wil een onafhankelijk en gron dig onderzoek naar de schade aan de woningen. Bovendien wil de vereniging dat alle leidingen in de omgeving worden geïnspec teerd. „We willen dat er een bouwkun dige langs komt die ook de con structie van de huizen bekijkt", zegt L. Clarijs van belangenver eniging van A tot Z. „De expert die nu langskomt om de schade te registeren, kijkt niet onder de vloer of op het dak. Hoe het wer kelijk bouwkundig of construc tief zit, blijft een raadsel." Daar naast denkt Clarijs dat de verze keringsmensen niet objectief zijn. „Die komen namens de aan nemer of de gemeente." Grondig onderzoek naar de bouwkundige staat van de pan den vindt niet plaats, signaleert Clarijs. „Het rijtje huizen aan de Korte Noordstraat dat aan de bouwput grenst, zit aan el kaar vast. Er is geconstateerd dat die rij is gekanteld, zowel naar achteren als opzij. Wij wil len dat daar onderzoek naar ge daan wordt. Door een echte bouwkundige, die ook de con structie van de panden bekijkt." Gisteren is Delta begonnen met de inspectie van gasleidingen in de Korte Noordstraat. Ook dat onderzoek gaat de belangenver eniging niet ver genoeg. „Wij willen alle nutsleidingen onder zocht hebben. Het is bekend dat rioolleidingen als eerste bescha digen bij een verzakking. Ver der willen we dat er ook in en onder de huizen wordt gekeken naar de leidingen. In een huis aan de Koningstraat is al eerder een gaslek geweest." Het bezoek van de schade-ex pert is vooral bedoeld om ant woord te krijgen op de vraag of de schade echt het gevolg is van werk aan de bouwput, zegt een medewerker van de gemeente. „We willen dat niet maanden bo- no8 n\ it alk ven de markt laten hg Voordat het misging q bouwput was bepaald da: tuele schade zou worden v a' steld als de bouw bove;- was. Nu heeft het volgens! dewerker geen zin om te nemen omdat het den kan duren voordat ten van de verzakkingen® bodem zijn uitgewerkt. "1 Wethouder Van 't V® J heeft eerder toegezegd dj schade die niet door de\^ ring wordt gedekt toch wordt. Wanneer omwoj een uitkering krijgen, is na JÜ delijk. Daarvoor moet een der zijn wie aansprakelijk! Na het onder water zette de bouwput, begin maan 28 schades gemeld bij q meente. In de maanden 1 voor waren al elf meldii schade binnengekomen. Bokser bestral voor slaan ex MIDDELBURG - „U hs: bokser beter moeten welft begon officier van ju M. Overmeer gisteren in Mi burg haar betoog. De veert ge verdachte, een ervaren teurbokser uit Rijen, had." vember vorig jaar. in Misj zijn ex-vrouw een gei» kaak en jukbeen geslagen De officier eiste 240 uur: straf, waarvan zestig uur: waardelijk. Politierechterl tring nam de eis over. De man had zichzelf niet in de hand, omdat zijn ex: durend had gedreigd datl kinderen niet meer te zia krijgen, zei hij. De mar zichzelf aangegeven. Raadsvrouw M. Ifa Daniëls pleitte voor een: werkstraf. „Mijn clients zijn ex geestelijk mishï Zij heeft de kinderen als na middel gebruikt." De p: rechter ging niet in op be zoek van de strafpleitster.IF e Dag en nacht bereikbaar op (0111)45 07 17 of (0111) 46 26 00 Alle voorzieningen om thuis op te baren Aandacht voor uw persoonlijke wensen Vraag om ons gratis informatiepakket! „SCHOUWEN-DUIVELAND" M DE BRUIJNE J. C HOEKMAN Werckendetstraat 4, Zierikzee Postbus 189, 4300 AD Zierikzee rniY www.uitvaartzorgcentrum.nl Benonistraat 3 Telefoon 4421 DN Kapelle 0113-340 381 OPEN DAG 21 mei 2005 Van 10.00 tot 16.00 uur bent u van harte welkom in ons rouwcentrum Maalstede la te Kapelle. Gelegen op de hoek Ooststraat/Maalstede, nabij rotonde van Kapelle naar Wemeldinge. Op deze dag kunt u ons rouwcentrum bekijken en er is een keur aan produkten en diensten van diverse ondernemers op uitvaartgebied. Uw aanwezigheid op zaterdag 21 mei a.s. stellen wij bijzonder op prijs. De koffie staat klaar. Uitvaartverzorging Janneke den Besten dag nacht bereikbaar Londensekaai 9, Middelburg tel: 0118 623359 BEGRAFENISVERZORGING Tarweakker 23, 4341 MD Arnemulden Voor dienstverlening in Walcheren, Zuid- en Noord Beveland Tel. 0118-60 25 00 - 0113-21 63 63 beeldhouwer Ontwerpt grafmonumenten samen met u. 0114 682600 Walsoorden i.v.m. vakantie Dr. E. RIJKEN 23 mei t/m 5 juni Waarneming door: Dr. J. Schmeitz tel. 216405 Dr. B. Schruer Dr. M. v/d Stoep Dr. D. Thijssen Dr. H. Gevaert Dr. M. Oortman Adressen vind U op pagina 283 van Uw telefoongids. tel. 214373 tel. 215306 tel. 215003 tel. 214450 tel. 231805 BOSCH I excl. afmeldkosten *excl. 3-gas- en dieselroetmeting BORSSELE, Autobedrijf de IViuvnck Quistenburg 8, Telefoon 0113 - 35 15 51 Dijkwelstraat 59, Telefoon 0113 - 34 13 15 Karreveld 4, Telefoon 0118 - 55 19 91 Herculesweg 12a, Telefoon 0118 - 62 76 80 Gerbrandystraat 4, Telefoon 0118 - 46 46 44 Vrouwenpolderseweg 75, Telefoon 0118 - 59 15 24 Oostvoorstraat 23, Telefoon 0113 - 37 12 10 üBOVAG KARWEI gaat op 2e Pinksterdag een uur eerder open! Bent u van plan lekker te gaan klussen op 2e Pinksterdag? Kom dan naar KARWEI want bij ons kunt u het eerste terecht! Besteedt u op 2e Pinksterdag tussen 09.00 en 10.00 uur meer dan 50.-? Dan ontvangt u een gratis cadeaubon t.w.v. 10.-! Geen punt. Bij KARWEI. Potgrond. 6 zakken Per zak 20 liter. (0.04/liter) naam DE HELE DAG GELDIG 15% OP 1 ARTIKEL NAAR KEUZE UIT HET HELE ASSORTIMENT Actievoorwaarden: De 15% extra keuzekorting geldt op 1 artikel naar keuze uit het gehele assortiment. Koopt u meerdere stuks van exact hetzelfde artikel, dan geldt de korting voor al deze producten. De kor ting geldt ook op de actieprijzen. De korting wordt alleen verstrekt indien u de coupon bij het afrekenen vooraf inlevert en kenbaar maakt op welk artikel u de korting wenst te ontvangen. De actie is alleen gel dig op maandag 16 mei 2005. De hierna vermelde bouwmarkten zijn gesloten op 2e Pinksterdag: Berkel en Rodenrijs. Best. Bolsward. Delfzijl. Dordrecht. Hoofddorp. Hoogvliet. Papendrecht. Roelofarendsveen, Rotterdam. Rijssen. Steenwijk. Tiel. Wijk bij Duurstede

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 68