zc 'ntpolderen blijft moeilijk punt Skeelerbaan Goes krijgt nieuw laagje Kamperland krijgt nieuwe wijk met variatie aan huizen VERSCHOQRE Groot licht leidt tot Vliegende start bluesfestival wilde achtervolging Banen index rote partijen Borsele wel in beweging ingerende ouw uit Goes ngehouden pOt LAND W 15% ORTING Geweld tegen broers bestraft Boete voor belediging agenten Kapellenaar moet agressie bekopen rWWW.VERHUIS.INFO JAGUAR (S)JobTrack.nl P2C iww.familievermaak.nl "Door zelf naar klanten toe te gaan, maak je de afstand kleiner" zeeuwse almanak Fiets je: 0113-315649 ipzc.nl ii|Tedactie@pzc.nl tbus 31,4460 AA Goes Ltentie-exploitatie: E en Midden-Zeeland: 0113-315520; WVIaanderen: 0114-372770; Snaai: 020-4562500. grdag 14 mei 2005 Op de originele wijze op I Kodak Fotopapier! Alleen bij... editie Bevelanden-Tholen |narmen van der Werf IKENSZAND - De grote n in de Borselse gemeente- CDA, PvdA en SGP, blij- Jhuiverig voor natuurcom- ||tie in het kader van een fee verdieping van de Wes- ffielde. Maar ze staan er niet jo afwijzend tegenover als (je vorige verdieping in de jede helft van de jaren negen- 6 verklaarde de gemeente van Borsele zich eensge- egen het toen nieuwe idee iaT ntpoldering; het verleggen I Dijken langs de Westerschel- i natuur te scheppen. Bor- \ij politici, met voorop PvdA- j\ ouder P. Vollaard, vonden hun gemeente al genoeg de kiezen had gekregen, elehad in 1996 nog niet zo geleden de komst van de Se opslag voor radioactief (covra) moeten 'slikken' en uw van de Westerschelde- tkwam eraan. juteerde G. van Zwieten, idertijd de heftige discussie de natuurcompensatie ver- ng Westerschelde leidde, gevoelig voor die argumen- j Hij zegde toe dat Borsele wond zou blijven van in- nvanwege de verdieping, een volgende verdieping in c? poruitzicht wacht opnieuw ituurcompensatieprogram- Intwerpen moet beter be- ikbaar worden, maar dat mag [en koste gaan van de veilig- enook niet van de natuur- van de Westerschelde. [laatste te bereiken is het lin zeshonderd hectare [op de één of andere manier de natuur toe te voegen, IETINGE - De politie heeft j: nacht van donderdag op ag een 43-jarige vrouw uit betrapt op het rijden on- iai nvloed. De vrouw had bijna her de toegestane hoeveel- alcohol gedronken. Haar «ijs is ingenomen. Éie kwam de wouw rond tover twaalf 's nachts op foor en probeerde haar in akenstraat in Goes te con- en. De wouw gaf hier geen )raan en reed slingerend kokkerig door tot op de colenweg in Kloetinge. stopte de vrouw, ifflten hadden al een ver- 6 sn dat de automobiliste ronder invloed was. Toen topte, hebben de agenten meegenomen naar het bu- vooreen ademanalyse, a goed resultaat te berei- ajn twee blaastesten no- Mevrouw was zo dronken nj slechts één blaastest af - Eggen. Daarom is een arts sen die een bloedmonster (Advertentie) einkenszand eeOe pinksterdag «van 10:00-16:00 ^gehele assortiment, tojezonderd acties. T OP! Korting alleen I op 16 mei Schouwersweg 10 Heinkenszand H: 0113-561255 waarvan tot nu toe ongeveer de helft is 'ingevuld'; de Hertogin Hedwigepolder en de Noord- Prosperpolder (vlakbij en net over de Belgische grens bij het Land van Saeftinge) én rond het Zwin. Zo'n driehonderd hectare moet nog worden gevonden, en dat kan best wel eens in de gemeen te Borsele zijn. Concrete aanwij zingen zijn er nog niet, maar het is zeker niet uitgesloten dat ont- poldering van onder meer de Everingepolder bij Ellewouts- dijk weer in beeld komt. P. Vollaard (PvdA), inmiddels raadslid, CDA-fractievoorzit- ter P. van den Dries en zijn SGP- collega J. Zandee realise ren zich dat. Vollaard en Van den Dries laten allereerst weten niets te voelen voor een nieuwe verdieping. Want waar eindigt dit, vragen zij zich af. Maar dat ondiepten in de vaargeul naar Antwerpen wederom verder uit gebaggerd gaan worden, lijkt wel vast te staan. Nederland en Vlaanderen hebben er een prin cipe-akkoord over bereikt. „Er is beslist voor Zeeland", oor deelt Vollaai'd. Dat gezegd heb bende, verklaren de drie raadsle den zich niet meer zo faliekant tegen natuurcompensatie in Bor sele als in 1996. Vollaard heeft het over 'in eerste instantie' niet doen. Van den Dries vindt de tijd er 'nu' nog niet rijp voor. „We moeten rekening houden met onze agrarische achter ban." Veranderen Hij kan zich wel voorstellen dat het 'over tien jaar' heel anders kan. „Dat zal afhankelijk zijn van hoe de landbouw zich ontwikkelt en hoe sterk die lob by blijft. De houding van de be volking is ook aan het verande ren. Ik zie het aan mijn kinde ren, die hebben niet zo veel moeite met ontpoldering voor natuur." SGP'er Zandee laat eveneens enige ruimte. „Puur ontpolde- ren zonder andere maatregelen is niet bespreekbaar, maar het zou kunnen in combinatie met andere dingen. Niet alles zit op slot." In het kader van de nieuwe ver dieping is Zeeland geld toege zegd voor verbreding van de we gen naar de Westerscheldetun- nel, waaronder de steeds drukke re Sloeweg door Borsele. Vol gens Vollaard, Van den Dries en Zandee is die belofte niet de re den waarom zij niet meer zo sterk tegen natuurcompensatie zijn. Zandee: „Op korte termijn moet er hoe dan ook iets aan de Sloeweg gebeuren." pagina 17 plan Scheldenatuur afgeschoten MIDDELBURG - Officier van justitie M. Overmeer eiste gisteren in Middelburg tegen een 29-jarige man uit Goes voor het plegen van geweld tegen twee broers drie maan den gevangenisstraf. Politierechter I. Woltring hield het op twee maanden celstraf plus een maand voorwaarde lijk. De verdachte zat nog in zijn proeftijd van een ge weldsdelict toen hij 9 oktober vorig jaar in Goes zonder enige aanleiding een man met een stuk hout sloeg. De broer van het slachtoffer probeerde tussenbeide te ko men, maar ook hij kwam niet zachtzinnig in aanraking met de stok. De Goesenaar, die aan vechtsport doet, zei zich niets van het incident te kunnen herinneren. „Ik kan werkelijkheid en dromen niet uit elkaar halen. Ik wist niet wie de broers waren." Getuigen hadden hem her kend. Daarover was hij niet verbaasd, omdat hij uit Goes-Noord komt. De officier trok haai' conclusies. „Uw gedrag is zeer zorgwekkend. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een twintigjarige man uit Terneuzen voor het be ledigen van de politie een boete van 220 euro opgelegd. Voor de verdachte werd het 31 oktober vorig jaar in Ter- neuzen allemaal te veel toen hij in een paar minuten tijd twee bekeuringen opliep. De man werd door de politie aangehouden, omdat hij door een voetgangersgebied fiets te. Hij werd daarvoor op de bon geslingerd. Toen hij weer op zijn fiets stapte, werd hij aan het eind van de straat op gewacht door andere agenten. Het kostte hem weer een boete. „Dat werd me te veel", zei hij gisteren. Hij gaf toe de agenten te hebben uitgescholden. Ook had hij zijn mid delvinger opgestoken. De Terneuzenaar had nog wel zijn excuses aangeboden. MIDDELBURG - Een 33-jarige inwoner van Kapelle kreeg gisteren in Middelburg de rekening gepresenteerd voor zijn wangedrag. Politierechter I. Woltring veroor deelde de man conform de eis tot 600 euro boete. Aan een politieman moet hij 300 euro smartengeld betalen. De ver dachte bracht vorig jaar 10 oktober zijn oom, die tijdens een familiefeestje ongelukkig ten val kwam, naar de huis artsenpost in Goes. Toen hij vond dat de hulp te lang uit bleef, verloor hij zijn geduld en trapte hij tegen de toe gangsdeur. Toen de politie erbij werd gehaald, gedroeg hij zich nog steeds agi'essief. De Kapellenaar had een agent stevig bij zijn keel gepakt. Dat bleek ook uit de me dische verklaring dat de politieman een kneuzing aan het strottenhoofd had. De man beweerde zelf met geweld te zijn aangehouden. Hij reageerde ontstemd op de schade claim van de agent. „Hij durft een schadevergoeding te vragen, terwijl ik zelf ook letsel had. De bestaande asfaltlaag op de skeelerbaan zat vol putten, wat de baan voor skeeleraars onbruikbaar maakte. Een nieuwe laag asfalt verhelpt dat euvel. foto Ruben Oreel door lnprid Huibers door Leoni van de Schraaf GOES - De skeelerbaan in Goes-Zuid krijgt een opknapbeurt. Een nieuwe as faltlaag moet ervoor zorgen dat de baan minder lang nat blijft en dat alle putten verdwijnen. „Als het één keer regende, was de baan een hele week nat", vertelt J. Krij ger. Hij is bestuurslid van SSC de Poel, een schaatsvereniging die in de zomer op de baan skeelert. „Omdat het water zo lang bleef staan, voldeed hij niet meer aan onze eisen. Wij hebben nu een maal een droge baan nodig." Daar naast waren er een paar putten in de baan gekomen, waar water in bleef staan. „Voor iemand op skeelers is dat erg gevaarlijk." De vereniging kaartte de problemen aan bij de gemeente Goes, die zo'n vier maan den geleden beloofde de baan op te knap pen. De opknapbeurt kost bijna dertigdui zend euro, waarvan het grootste gedeelte betaald wordt door de gemeente. De schaatsvereniging oefent elke maan dag- en donderdagavond met een groep van vijftien tot twintig mensen op de skeelerbaan in Goes. Krijger: „Als het druk is, zijn het er soms wel dertig." Van af april, toen het schaatsseizoen eindig de, oefent de vereniging op de fietspaden langs het Kanaal door Zuid-Beveland. Krijger: „Dat was onze eigen beslissing, omdat we in Goes niet meer veilig kon den trainen." Krijger hoopt zo snel mogelijk weer te rug naar Goes-Zuid te kunnen. „Maan dag is er geen training in verband met Pinksteren, maar donderdag willen we weer gebruik gaan maken van de baan." Met een goede baan, ziet Krijger toe komst voor de schaatsvereniging. „Er zit nog steeds groei in onze vereniging. Ze ker met een mooie, goede baan willen mensen meetrainen." .e blaastest bleek I e vrouw bijna vijf keer zo i bd gedronken als is toe- 1 maar dit is nog geen «1 resultaat. Het rijbe- van de vrouw is ingeno- door Florence Imandt IJZENDIJKE - Medeweggebrui kers hinderen met groot licht mag niet. Maar om die groot lichtdrager nou klem te rijden en met een riem te bedreigen, dat gaat wel erg ver. Toch ge beurde het in de nacht van don derdag op vrijdag, op de N61 na bij IJzendijke. De grootlicht-achtervolgers moesten hun extreme reactie be kopen met een nachtje de cel in. Na verhoor mochten ze gister ochtend weer naar huis. Twee vrouwen uit Sluis, van 33 en 44 jaar, reden naar huis en passeerden rond middernacht een auto voor hen. Zij voerden groot licht. De ingehaalde be stuurders, een vrouw (22) en man (36) uit Sas van Gent, raak ten zo geïrriteerd door het grote licht dat ze er spoorslags achter aan gingen. Op een kruising waar de Sluise dames moesten stoppen, stapte de man uit de achtervolgende auto schreeu wend en met een riem in de hand de auto uit. Daarop zijn de vrouwen snel doorgereden. Op advies van de politie, die ze ondertussen in de auto gebeld hadden, reden ze naar het poli tiebureau in Terneuzen. Op weg daar naar toe werden ze klemge reden door de achtervolgers, Ter nauwernood konden ze een aan rijding voorkomen op een krui sing, waar de vrouwen door rood reden om aan hun achter volgers te ontkomen. De snelheden liepen op tot zo'n 160 kilometer per uur. Op het politiebureau deden de vrouwen aangifte van bedreiging met ge weld. De Sassenaren moesten na het afleggen van een verkla ring allebei de cel in, de vrouw moest bovendien haar rijbewijs inleveren. Welke straffen hen bo ven het hoofd hangen, kon de po litie gisteren niet zeggen. Dat zal de rechtbank bepalen. door Harmen van der Werf KWADENDAMME - Het blues festival van Kwadendammc heeft op de eerste dag nooit zo'n snelle start gekend als gister avond. Met dank aan de legenda rische Ierse bluesrock-gitarist Rory Callagher, aan wie de hele avond was gewijd. Tien jaar geleden stierf Gallag her (1947-1995). Vooral in de ja ren zeventig maakte hij furore, met onder meer zijn langspeel plaat Live in Europe. Voor veer tigers en vijftigers is Gallagher jeugdsentiment. Zij kwamen gis teravond en masse, maar Gallag her is meer dan jeugdsentiment. Het levende bewijs daarvan kwam tegen half elf op het po dium in de feesttent op het sport veld van Kwadendamme, de net achttien jaar geworden gitarist Brian Tambling uit - jawel - Ier land. Callagher is zijn held. Hij stelt zijn gitaar én leven in dienst van zijn grote voorbeeld en dat was te horen. Vreemd eigenlijk, wie Tambling hoorde spelen, kon wel eens op het idee komen: Is dit een blues festival, met snerpende gitaar muziek? Kees Wielemaker uit Oost-Souburg die al dertien jaar met Peter Kempe uit Kwa dendamme het bluesfestival or ganiseert, gaf het antwoord. „Gallagher speelde bluesrock." Gallagher had daarmee veel meer succes gehad dan 'klassie ke' bluesmuzikanten. Hij was een coryfee die nog steeds tot de verbeelding spreekt. De eerste avond van het bluesfestival Kwadendamme is altijd de op warmer voor de tweede grote dag. Zo niet met Gallagher pos tuum in de hoofdrol. De camping die al jaren vlakbij het festivalterrein wordt inge richt, zat stampvol. Een bus Fransen meldde zich, Duitsers, Noren, een meisje uit Budapest, wist Wielemaker te vertellen. Het bluesfestival Kwadendam me heeft niet te klagen over naamsbekendheid, is ook een soort reünie. Wielemaker: „Maar we willen niet groter wor den; twaalfhonderd bezoekers is de grens. We willen het leuk hou den en meer toeloop kan je het dorp niet aandoen." Het bluesfestival Kwadendam me begint vandaag om 13.00 uur en sluit om 1.00 af met als slotact: de Juke Joints met Peter Kempe uit Kwadendamme. (Advertentie) KAMPERLAND - Starterswo- ningen, twee-onder-één-kap- pers, luxe appartementen en pa tiowoningen. In de nieuwe wijk Kamperland-Zuid worden ze al lemaal gebouwd. M. van de Klundert van bureau Rothuizen Van Doorn 't Hooft presenteerde donderdagavond een plan voor een grote nieuw bouwwijk aan de zuidkant van het dorp. Het gaat om een gebied van on geveer zes hectare grond waar in totaal maximaal 150 wonin gen gebouwd zouden kunnen worden. Een eerste fase van dat plan telt op dit moment 51 wo ningen: elf patiowoningen voor senioren, vijf starterswoningen, vijf beneden-bovenwoningen, acht geschakelde woningen en nog een rij van elf wat grotere woningen en een appartements gebouw. Het plan voorziet in een brede met bomen omzoomde laan die de nieuwbouwwijk Kamperland III met de Veerweg moet verbin den. Net achter de Oosthaven- dijk moet een vijf bouwlagen tel lend appartementsgebouw ko men. Dat gebouw moet de nieu we wijk verbinden met het ha vengebied. Het is overigens nog volstrekt onduidelijk of en zo ja wanneer de woningen gebouwd gaan wor den. De eerste hobbel die geno men moet worden is de provin cie. Gedeputeerde Staten zullen moeten instemmen met de bouw van een grootschalige uitbrei dingswijk. Daarnaast moet er een plano logische procedure gevoerd worden en denkt projectont wikkelaar Campan BV wel een paar jaar aan het bouwen te zijn. (Advertentie) verhuizen? (Advertentie) Uw Regionaal Jaguar Centrum: Bogaers Jaguar Breda B.V. Minervum 7118 4817 ZN Breda Tel.: 076 - 5263800 www bogaers-jaguar.nl Vandaag in uw dagblad. Het meest complete overzicht van banen in uw regio. Advertentie DELTA WERKT ER AAN: HET WORDT ÉCHT GEREGELD. DELTA NV. Die Temeuzense vijftiger had het al eens gepresteerd om in gedachten verzonken tussen toeterende auto's over een ro tonde te fietsen. Zou nooit meer gebeuren, denken dat je in een auto zit terwijl je moet trappen. Want hoe stom kan je zijn, hield ze haar toehoor ders voor. Heel stom, bleek uit de reac tie van haar dochter. „Mam, zullen we het dan maar niet meer hebben over die keer dat je je fiets in een parkeervak voor een auto zette?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 59