tot Van A tot Z wil extra onderzoek DE FEEN Samen naar Middelburg, mmm! ZC KiliJWiJüijiW Ontpolderen blijft een moeilijk punt tAZET Plezierbootjes op de kaaien Belangenvereniging niet tevreden over afhandeling schade Fietstocht voor het goede doel 0KK treedt op inWestkapelle Bokser bestraft voor slaan ex Rijontzegging en boete bromfietser Geweld tegen broers bestraft Kapellenaar moet agressie bekopen Middelburger krijgt lintje COMMISSIEVERGADERING irNadia Berkelder (Advertentie) 3ROT6 K€RK VC6R6 jndag 15 mei 15.30 uur [to 0118623650 www.nieuwemuziek.nl 'KOZIJNEN ZONWERING www.aazet.nl Kapellé -Tel. 0113-33^33 Jo en Ria de Wilde in hun kotter aan de Rouaansekaai. „Zijn we toch weer in Middelburg beland." foto Lex de Meester door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Ze zijn er weer, of lie ver gezegd: ze liggen er weer. De boten in de Middelburgse jachthaven. En of je nou vaart met een kotter, een sloep, of een net iets te decadente motorkruiser, iedereen trekt je met een touw aan wal. Gezelligheid troef op de steigers. Het is wel eens mooi om wat verder te kijken dan die drukke Rouaansekaai. Wat verder naar beneden, bijvoorbeeld. Daar beleef je een héél andere wereld. Knopen, touwen, water en boten. Die van Jo en Ria de Wilde heet Posei don. Een echte kotter en toevallig is Jo net het drinkwater aan het bijvullen. Hij trekt het in feite zo uit de kaai. „Hier is het gratis. Vullen die tank! Eigenlijk was het niet de bedoeling van de Kloosterzandenaars om in Middel burg aan te meren. Althans, nog niet. „We komen van het Veerse Meer. Nor maal leggen we de boot vast in Vrou wenpolder, maar het waaide te hard. Dus zijn we verder gevaren. Naar Veere. En hoe mooi het ook is, dat stad je heb je in twee dagen wel gezien. Zijn we toch weer in Middelburg beland." Jo en Ria zijn echte waterliefhebbers. Wat wil je: hij is geboren aan de zeedijk en zij is een echte vissersdochter. Haar broers zijn nog mossel vissers ook. „Het is zo heerlijk op het water. Lekker varen en aan wal wanneer jij maar wilt. Beetje fietsen, een wandeling door de stad. Je bent zo vrijSoms hoor je men sen over vier weken all-inclusive Tur kije. Daar moeten wij niet aan denken. Hooguit een cruise." Maar ja, dat is natuurlijk ook varen. Het echtpaar zit trouwens net zo graag in de kajuit. Er ligt een familieroman op tafel en aan de lege kopjes te zien is juist het koffiekwartiertje geweest. Sfeervol, zo naast die drukke weg? „Tuurlijk!" De Wilde zou niet weten waarom niet. „Het is geen Biesbosch, dat niet, maar we hebben ook wel eens in Breda onder een spoorbrug gelegen. Nou, dan liever de Rouaansekaai." Jo's watertank is gevuld. Tijd om een boterhammetje te gaan eten. Hij zwaait nog even naar zijn Engelse buren. „Het is echt gezellig hoor, zo'n haven. Toen wij vanochtend arriveerden, ston den die Engelsen gelijk klaar om onze boot aan de steiger te binden. Echt een wereldje op zich. Op het water steek je je hand naar elkaar op en 's avonds drin ken we altijd even samen een kopje kof fie, met een borreltje erbij." Twee boten verder ligt de Ambition. Een Engelse boot. Achter het stuur staat Teddy Syrett. De boss, als het aan de vijftigerstweeling John en Steve ligt. Het drietal meerde in 1998 voor het eerst aan in Middelburg. „Onderweg naar Hellevoetsluis verbleven we er één nachtje, op de terugweg werden dat er twee en nu zijn het er vier. Maar we heb ben net besloten er acht van te maken." Karakter Dat komt door het jazzfestival, dit pink sterweekend. De heren komen uit Whit- stable, vlakbij Canterbury. Toch zijn ze graag hier. „Vroeger moest ik vaak voor zaken naar Amsterdam", vertelt uncle Teddy. „Eigenlijk is Middelburg veel leuker. We love it\ Het heeft karakter, mooie gebouwen en leuke vrouwen. Ik had er gisteren bijna eentje gevonden. Ze kwam uit Panama. Laat maar, dacht ik toen. Ach, we komen wel eens terug. Of misschien blijven we voorgoed..." De andere drie boten aan de Rouaanse kaai zijn leeg. Niemand te vinden. De stad in, naar het schijnt. Ze weten alles van elkaar, die steigerburen. Alleen op de Maïsbaai gaat het anders. Daar leggen schippers aan om even een boodschapje te doen, of duiken voor een nieuwe accu binnen bij Jos Boone. Of je hebt geen zin in filevorming voor de Spijkerbrug, dat kan natuurlijk ook. „Soms is het dringen geblazen", verze kert Arnold Vanderveken. De pensiona- do uit Stekene, naast Hulst, weet wel dat het nu met de drukte best meevalt. „Maar je weet nooit, met Pinksteren." Dat bewijst zijn vrouw Mariëtte, die met enige regelmaat haar hoofd heft om te kijken door het raampje van hun old timer-sloep Capella. „Ja hoor, ze varen binnen. Gezellig. Soms zie je weer men sen, die je drie jaar terug voor het laatst hebt gezien. Arnold kent ze. Die komt hier al lang. Dat was toch sinds 1959?" Arnold glundert. Inderdaad, al 46 jaar. Hij leunt met zijn stevige armen op de placemats, waarop vaarroutes vanuit Terneuzen staan uitgetekend. „Ik kwam hier speciaal voor de meisjes. Alleen maakten die liever autotriepkes. Gelukkig heb ik mijn meisje gevonden. Samen naar Middelburg, mmm! Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge- Purende de openingstijden; aterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax: 0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Minam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 ^BO AA GOES Tel: (0113)315500 fax: (0113)315669 [E-mail: r 'NTERNET ["ww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl DDELBURG - De belangen- reniging van omwonenden lD de bouwput in Middelburg jj een onafhankelijk en gron- l onderzoek naar de schade de woningen. Bovendien wil £dat alle leidingen in de omge- ,g worden geïnspecteerd. /e willen dat er een bouwkun de langs komt die ook de con victie van de huizen bekijkt", »t L. Clarijs van belangenver- fciging van A tot Z. „De expert |e nu langskomt om de schade Eregisteren. kijkt niet onder de [oer of op het dak. Hoe het wer- elijk bouwkundig of construc tief zit, blijft een raadsel." Daar naast denkt Clarijs dat de verze keringsmensen niet objectief zijn. „Die komen namens de aan nemer of de gemeente. Men is niet op onze hand. Er zijn voor beelden dat de verzekeraar zegt dat scheuren niet door de werk zaamheden zijn veroorzaakt, of dat dit soort dingen nou een maal voorkomen bij oude hui zen." Grondig onderzoek naar de bouwkundige staat van de pan den vindt niet plaats, signaleert Clarijs. „Het rijtje huizen aan de Korte Noordstraat dat aan de bouwput grenst, zit aan el kaar vast. Er is geconstateerd dat die rij is gekanteld, zowel naar achteren als opzij. Wij wil len dat daar onderzoek naar ge daan wordt. Door een echte bouwkundige, die ook de con structie van de panden bekijkt." Gisteren is Delta begonnen met de inspectie van gasleidingen in de Korte Noordstraat. Ook dat onderzoek gaat de belangenver eniging niet ver genoeg. „Wij willen alle nutsleidingen onder zocht hebben. Het is bekend dat rioolleidingen als eerste bescha digen bij een verzakking. Ver der willen we dat er ook in en onder de huizen wordt gekeken naar de leidingen. In een huis aan de Koningstraat is al eerder een gaslek gefeest." De vereniging stoort zich aan het feit dat er alleen een scha de-expert langskomt bij mensen die voor het eerst schade heb ben gemeld. Mensen die eerder schade hadden als gevolg van de sloop van de kazerne moeten ge duld hebben. „Tijdens bijeen komsten is gezegd dat bewoners nu op de eerste plaats moesten komen. Nu komen we gewoon weer op de laatste plaats. Ze denken alleen aan hun eigen hachje." Het bezoek van de schade-ex pert is vooral bedoeld om ant woord te krijgen op de vraag of de schade echt het gevolg is van werk aan de bouwput, zegt een medewerker van de gemeente. „We willen dat niet maanden bo ven de markt laten hangen." Voordat het misging met de bouwput was bepaald dat even tuele schade zou worden vastge steld als de bouw bovengronds was. Nu heeft het volgens de me dewerker geen zin om schade op te nemen omdat het nog maan den kan duren voordat alle effec ten van de verzakkingen in de bodem zijn uitgewerkt. Wethou der Van 't Westeinde heeft toege zegd dat alle schade die niet door de verzekering wordt ge dekt toch vergoed wordt. )pen dag bij moskee jDDELBURG - De Yilderim eyazit Moskee aan het Oost- Lrkplein in Middelburg houdt lp tweede pinksterdag een open Ig Tussen 10.00 en 17.00 uur togen bezoekers rondkijken in je moskee, de gebedsruimte en feleslokalen. lAGTEKERKE - In Aagteker- 3 e wordt maandag door ZWO- 1 rerkgroep Nederlands Hervorm- |e Kerk en Stichting Hulp Roe- neme te Aagtekerke een fiets- v sjj ocht gehouden voor het goede :reC; loei. Het inschrijfgeld is twee uro en de opbrengst gaat naar een aidsbestrijdingsproject in erl:j; )eganda en een landbouwpro ject in Roemenië. De start is tus- >n 13.00 en 14.00 uur op het ïrpsplein in Aagtekerke. Advertentie VESTKAPELLE - Het slag- ferkensemble van muziekvere- OKK uit Westkapelle |eeft op tweede pinksterdag een tonccrl. )i uitvoering begint om 11.00 lurop de Markt, bij slecht weer i het binnen in Westkapelle lemjst. zaterdag 14 mei 2005 w 15 MIDDELBURG - „U had als bokser beter moeten we ten." Zo begon officier van justitie M. Overmeer gisteren in Middelburg haar betoog. De veertigjarige verdachte, een ervaren amateurbokser uit Rijen, had 25 november vo rig jaar in Vlissingen zijn ex-vrouw een gebroken kaak en- jukbeen geslagen. De officier eiste 240 uur werkstraf, waarvan zestig uur voorwaardelijk met reclasseringstoe- zicht. Politierechter I. Woltring nam de eis over. De man had zichzelf niet meer in de hand, omdat zijn ex voortdu rend had gedreigd dat hij de kinderen niet meer te zien zou krijgen. „Ik flipte. Ik heb in een opwelling haar vuist slagen in het gezicht gegeven", vertelde hij. De man had zich daarna aangegeven bij de politie. De klappen waren hard aangekomen. Het slachtoffer moest twee operaties ondergaan. Raadsvrouw M. Marcus-Daniëls pleitte voor een lagere werkstraf. „Mijn cliënt is door zijn ex geeste lijk mishandeld. Zij heeft de kinderen als machtsmiddel gebruikt. Daarnaast is hij hierdoor zijn baan kwijtge raakt." De politierechter ging niet in op het verzoek van de strafpleitster. In de strafmaat werd nog een mishande ling van zijn vrouw in 2001 meegenomen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol tring heeft gisteren een 41-jarige inwoner van Terneuzen voor het weigeren van de blaastest zes maanden rijontzeg ging en 790 euro boete opgelegd. Ook had hij gereden tij dens een ontzegging. De man reed op 27 november vorig jaar op zijn brommer over de Kennedylaan in Terneuzen toen hij bij een politiecontrole werd aangehouden. Zowel op straat als op het bureau mislukte de blaastest. De Ter- neuzenaar deed zijn beklag over de politie, die hem hard handig behandeld zou hebben. Officier van justitie M. Overmeer had meer het idee dat de man lak heeft aan de politie. Zij zag haar eis ingewilligd door de politierechter. MIDDELBURG - Officier van justitie M. Overmeer eiste gisteren in Middelburg tegen een 29-jarige man uit Goes voor het plegen van geweld tegen twee broers drie maan den gevangenisstraf. Politierechter I. Woltring hield het op twee maanden celstraf plus een maand voorwaarde lijk. De verdachte zat nog in zijn proeftijd van een ge weldsdelict toen hij 9 oktober vorig jaar in Goes zonder enige aanleiding een man met een stuk hout sloeg. De broer van het slachtoffer probeerde tussenbeide te ko men, maar ook hij kwam niet zachtzinnig in aanraking met de stok. De Goesenaar, die aan vechtsport doet, zei zich niets van het incident te kunnen herinneren. MIDDELBURG - Een 33-jarige inwoner van Kapelle kreeg gisteren in Middelburg de rekening gepresenteerd voor zijn wangedrag. Politierechter I. Woltring veroor deelde de man conform de eis tot 600 euro boete. Aan een politieman moet hij 300 euro smartengeld betalen. De ver dachte bracht vorig jaar op 10 oktober zijn oom, die tij dens een familiefeestje ongelukkig ten val kwam, naar de huisartsenpost in Goes. Toen hij vond dat de hulp te lang uitbleef, verloor hij zijn geduld en trapte hij tegen de toe gangsdeur. Toen de politie erbij werd gehaald, gedroeg hij zich nog steeds agressief. foto Johan van Gurp (Advertentie) morgen in Vlissingen: gratis parkeren - overdekt winkelen kijk ook eens op: www.winkelcentrumvlissingen.nl (Advertentie) oor Harmen van der Werf HEINKENSZAND - De grote partijen in de Borselse gemeente raad, CDA. PvdA en SGP, blij ven huiverig voor natuurcom pensatie in het kader van een nieuwe verdieping van de Wes- terschelde. Maar ze zijn niet zo afwijzend meer als bij de vorige verdieping in de jaren negentig. In 1996 verklaarde de gemeente raad van Borsele zich eensge zind tegen het toen nieuwe idee van ontpoldering; het verleggen van dijken langs de Westerschel- de om natuur te scheppen. Bor selse politici, met voorop PvdA-wethouder P. Vollaard, vonden dat hun gemeente al ge noeg voor de kiezen had gekre gen. Borsele had in 1996 nog maar net de komst van de centra le opslag voor radioactief afval (covra) moeten 'slikken' en de bouw van de Westerscheldetun- nel kwam eraan. Gedeputeerde G. van Zwieten, die indertijd de heftige discussie over de natuur compensatie verdieping Wester- schelde leidde, was gevoelig voor die argumenten. Met een volgende verdieping in het vooruitzicht wacht opnieuw een natuurcompensatieprogram ma. Antwerpen moet beter be reikbaar worden, maar dat mag niet ten koste gaan van de veilig heid en ook niet van de natuur lijkheid van de Westerschelde. Om het laatste te bereiken is het voornemen zeshonderd hectare land op de één of andere manier aan de natuur toe te voegen, waarvan tot nu toe ongeveer de helft is 'ingevuld'; de Hedwige- polder en de Noord- Prospeip ol der (vlakbij en net over de Bel gische grens bij het Land van Saeftinge) én rond het Zwin. Zo'n driehonderd hectare moet nog worden gevonden, en dat kan best wel eens in de gemeen te Borsele zijn. Concrete aanwij zingen zijn er nog niet, maar het is zeker niet uitgesloten dat ont poldering van onder meer de Everingepolder bij Ellewouts- dijk weer in beeld komt. P. Vollaard (PvdA), nu raadslid, CDA-fractievoorzitter P. van den Dries en zijn SGP- collega J. Zandee realiseren zich dat. Vol laard en Van den Dries laten al lereerst weten niets te voelen voor een nieuwe verdieping. Dat gezegd hebbende, verklaren de drie raadsleden zich niet meer zo faliekant tegen natuurcom pensatie in Borsele als in 1996. Vollaard heeft het over 'in eerste instantie' niet doen. Van den Dries vindt de tijd 'nu' nog niet rijp. „We moeten rekening hou den met onze agrarische achter ban." SGP'er Zandee: „Puur ont polderen zonder andere maatre gelen is niet bespreekbaar, maar het zou kunnen in combinatie met andere dingen." pagina 17 plan Scheldenatuur afgeschoten door Jannes Goedbloed MIDDELBURG - Middelburger J. A. Blanker is woensdagmid dag onderscheiden bij de twin tigste reünie van het vijfde Ba taljon, derde Regiment Infante rie in Breda. Bij het gisteren ge plaatste artikel over de onder scheiding is per abuis de ver keerde foto geplaatst. De onderscheiding kwam voor Blanker als een complete verras sing. „We kregen eerst een Indo nesische maaltijd, waarna ieder een een presentje zou krijgen, namelijk een kopie van de oude stafkaart van Sumatra. Eén voor één werden we naar voren geroepen om dat in ontvangst te nemen, maar voor mij en enkele anderen hadden ze blijkbaar meer in petto." De oud-soldaat zegt erg trots te zijn op zijn onderscheiding. Hij is nu Lid in de Orde van Oranje Nassau. Het regiment vertrok in decem ber 1947 naar Sumatra, bestaan de uit vooral Zeeuwse en West-Brabantse soldaten. Blan ker was toen twintig. De terug komst in Nederland is ondertus sen 55 jaar geleden. In 1974 stond een oproep in de PZC. Sindsdien komen de 'so- bats' (kameraden) van het regi ment iedere twee jaar bij elkaar. Gisteren gebeurde dat voor de twintigste keer. „Het was een prachtige reünie", vertelt Blan ker. „We hadden geprobeerd om er iets moois van te maken, met een fanfare van de Koninklijke Landmacht erbij. En dit lintje maakt helemaal mooi natuur lijk." (Advertentie) In verband met tweede pinksterdag zijn onze kantoren gesloten op maandag 16 mei. De redactie blijft telefonisch bereikbaar op nummer 06-54267107 Wij wensen u fijne pinksterdagen. het alfabet van Zeeland Aanstaande donderdag 19 mei om 19.30 uur is er een extra commissievergadering Samenleving van de gemeenteraad in het Stadhuis van Vlissingen. De vergadering is geheel gewijd aan de verhuizing van de locatie voor verslavingszorg. De vergadering is openbaar. U bent van harte welkom om deze bij te wonen (ingang Stadhuisplein). De agenda en de te behandelen voorstellen vindt u op: www.vlissingen.nl/commissie. Ze liggen ook ter inzage in de publiekshal van het stadhuis (ingang Paul Krugerstraat) en in de bibliotheken van Vlissingen en Oost-Souburg. GEMEENTE VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 15