amers Britannia nog niet te koop landelskamer wil meer kansen kusttoerisme VERSCHOORE Groot licht leidt tot wilde achtervolging Vlissinger moet Staat 13.500 euro drugswinst betalen 15% ORTING Banen index 1 S en Midden-Zeeland: 0113-315520; Ews-Vlaanderen: 0114-372770; tonaal: 020-4562500. Onduidelijkheid over verkoopplannen en tijdsplanning 1 e dronken voor weede blaastest Kermis strijkt neer in Souburg Stichting mag in gebouw blijven Boete voor bestelen baas Aanhouding voor huisvredebreuk OOUANtiS (S)JobTrack.nl P2C STAP IN DE WERELD VAN HET SPEL www.familievermaak.nl JAGUAR "Door zelf naar klanten toe te gaan, maak je de afstand kleiner" mi Fiets dactie: 0113-315649 uw.pzc.nl nail:redactie@ pzc.nl H Istbus 31,4460 AA Goes ivprtentie-exploitatie. iterdag 14 mei 2005 Op de originele wijze op I Kodak Fotopapier! Alleen bij... OOSTBURQ OOST-SOUBURG GOES VLISSINGEN MIDDELBURG ^^^^^^^^^nEN-^Uj^^TERNEUZEb^^dULS^^ZIERIKZEE^^^^^^^^J editie Walcheren Tr Florence Imandt ÏNDIJKE - Medeweggebrui- s hinderen met groot licht mv niet. Maar om die groot- ijjldrager nou klem te rijden kniet een riem te bedreigen, L gaat wel erg ver. Toch ge urde het in de nacht van don- jdag op vrijdag, op de N61 na- llJzendijke. grootlicht-achtervolgers moesten hun extreme reactie be kopen met een nachtje de cel in. Na verhoor mochten ze gister ochtend weer naar huis. Twee vrouwen uit Sluis, van 33 en 44 jaar, reden naar huis en passeerden rond middernacht een auto voor hen. Zij voerden groot licht. De ingehaalde be stuurders, een vrouw (22) en man (36) uit Sas van Gent, raak ten zo geïrriteerd door het grote licht dat ze er spoorslags achter aan gingen. Op een kruising waar de Sluise dames moesten stoppen, stapte de man uit de achtervolgende auto schreeu wend en met een riem in de hand de auto uit. Daarop zijn de vrouwen snel doorgereden. Op advies van de politie, die ze ondertussen in de auto gebeld hadden, reden ze naar het poli tiebureau in Terneuzen. Op weg daar naar toe werden ze klemge reden door de achtervolgers. Ter nauwernood konden ze een aan rijding voorkomen op een krui sing, waar de vrouwen door rood reden om aan hun achter volgers te ontkomen. De snelheden liepen op tot zo'n 160 kilometer per uur. Op het politiebureau deden de vrouwen aangifte van bedreiging met ge weld. De Sassenaren moesten na het afleggen van een verkla ring allebei de cel in, de vrouw moest bovendien haar rijbewijs inleveren. Welke straffen hen boven het hoofd hangen, kon de politie gis teren niet zeggen. Dat zal de rechtbank bepalen. wrEdith Ramakers I JSSINGEN - Nog niet één ap- P dement of hotelkamer is ver- it van het nieuwbouwpro- Ct hotel Britannia in Vlissin- •D. Volgens C. Timmermans sp projectontwikkelaar Loo- »l ld bv is er volop belangstel ling getoond, maar nog geen en- '"^le handtekening gezet. Het 't inject is nog niet verkoop- Achter de schermen (rdthard gewerkt", verzekert lermans. de commissievergadering d van de gemeente ïgen vroeg C. Huizinga-Ki- jt van de WD zich deze week I wanneer er eindelijk wordt jonnen met de sloop. Alle be vergunningen zijn al een jaar in bezit van de ont wikkelaar. „Dadelijk gaat er reer een zomerseizoen verlo- jn", zei ze. „Kunnen we de ont- niet aansporen om te men, zoals dat bij de koop in kavels voor particulieren lat?" ie gemeente heeft mogelijkhe den om bij uitgifte van grond, waarvan ze zelf eigenaar is, al lerlei voorwaarden en boeteclau sules in het contract op te ne men. Dat geldt voor het indie nen binnen een gestelde termijn van een ontwerpplan, maar ook voor de uiterste datum voor aan vang van de bouw. De gemeente is geen eigenaar van Britannia en dan heeft de marktpartij het voor het zeggen. Wethouder L. Poppe-de Looff beaamde deze week dat de bal bij de ontwikkelaar ligt. Het stoort de gemeente wel dat er nog niets gebeurt. „We zijn daar over in overleg met de ontwikke laar", zei ze. Huizinga-Kivit haalt aan dat de meeste ontwikkelaars circa ze ventig procent van de huizen of appartementen van een nieuw- bouwcomplex willen verkopen, voordat zij aan de bouw zullen beginnen. „Nu ze blijkbaar nog niet met de verkoop zijn begon nen, zou dat moment helaas nog ver weg liggen. Daar komt nog bij dat er niet aan de dijken ge werkt mag worden in het storm seizoen, dat begint op 1 oktober en duurt tot 1 april." Timmermans van Loostad is niet somber gestemd over het bouwproject, maar wil in dit sta dium weinig kwijt. „Zesenhalf jaar geleden zijn de eerste plan nen gepresenteerd voor Britan nia. Loostad is er vanaf 2001 bij betrokken." De plannen stuit ten aanvankelijk op weerstand bij een aantal omwonenden. „Door die lange periode is de economische zienswijze veran derd. Daarop moeten we inspe len. Britannia is een belangrijk project voor ons, waarvoor we ons sterk maken." Makelaar Theelen en Van der Weele in Vlissingen is verant woordelijk voor de verkoop van de circa 156 hotelkamers en -sui tes, die als beleggingsobjecten worden aangeboden. In hun zaak kunnen geïnteresseerden een a-viertje ophalen, waarop zij kunnen aangeven voor welke kamers zij belangstelling heb ben. Hoe duur de kamers wor den, is nog onbekend. Theelen en van der Weele schrijft dat naar verwachting in het tweede kwartaal van dit jaar meer be kend is over verkoopplannen en de tijdsplanning. Timmermans voegt daaraan toe hij binnen een maand meer informatie hoopt te verstrekken. RB LOETINGE - De politie heeft de nacht van donderdag op ijdag een 43-jarige vrouw uit oes betrapt op het rijden on- !rinvloed. De vrouw had bijna jf keer de toegestane hoeveel- iid alcohol gedronken. Haar jbewijs is ingenomen. politie kwam de vrouw rond art over twaalf 's nachts op 4 spoor en probeerde haar in Beukenstraat in Goes te itroleren. vrouw gaf hier geen gehoor a en reed slingerend en schok- tig door tot op de Oostmolen ig in Kloetinge. Daar stopte vrouw. a een goed resultaat te berei- i, zijn twee blaastesten no- De vrouw was zo dronken, zij slechts één blaastest af a leggen. gJannes GoedhlnRd door Edith Ramakers OOST-SOUBURG - Kinderen wachten met smart op de opening van de kermis van Oost-Souburg. Hoe eerder ze ergens in kunnen springen, hoe beter. De kermis op het pleintje aan de Burgemeester Stemerdinglaan duurt nog tot woensdag. De oudere jeugd kan zich vermaken met de botsauto's en de zogenoemde American Wipp. Er zijn voor de jongeren allerlei kindervermaken als de kinderbuggy's, een draaimolen en er kan touwtje worden getrokken. De suikerspinkraam draait al warm. Voor de sportievelingen ontbreken de schietsalon, de boksbal en de bussen- sport niet. De laatste dag is omgedoopt tot Eurodag. Alle vermaken én kinderattracties kos ten op dinsdag een euro. foto Lex de Meester GRIJPSKERKE - De stichting Zeeland Helpt Roemenië mag blijven zitten in haar gebouw aan de Hondegemse- weg in Grijpskerke. Eind vorig jaar werd nog bekendge maakt dat de stichting de loods moest verlaten van de ge meente. Het gebouw moest namelijk, volgens het bestem mingsplan, voor agrarische doeleinden worden gebniikt. De gemeente heeft echter onlangs besloten de aanwezig heid van de stichting in het gebouw te gedogen. Jo de Voogd van Zeeland Helpt Roemenië organiseert alle activiteiten rond de locatie in Grijpskerke. „Het overleg met de gemeente is erg goed verlopen en we zijn blij dat we mogen blijven. We zijn nu bezig om in samenwerking met de gemeente het gebouw aan te passen aan de eisen van publieke gebouwen, op het gebied van brandveilig heid bijvoorbeeld." Vandaag houdt de stichting van 9.00 tot 15.00 uur een ver koopactie. Deze zal feestelijk getint zijn om te vieren dat ze mogen blijven, verklapt De Voogd. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een 21-jarige vrouw uit de Zeeuwse hoofdstad voor het bestelen van haar baas 250 euro boete opgelegd. De verdachte werkte vorig jaar als cassière in een Middelburgse supermarkt toen ze in samenwerking met een collega beurtelings goederen ontvreemden. De een deed in haar vrije tijd boodschappen in de super markt en bood de goederen aan de kassa aan bij de ander zonder ze af te rekenen. „U en uw collega hebben elkaar gematst ten nadele van het bedrijf", meende de politie rechter. Volgens de vrouw was het zo ver kunnen komen, omdat ze werd getreiterd door de bedrijfsleider. „Hij had de pik op mij", zei ze. Nadat de winkelier er eind september ach ter was gekomen nam ze zelf ontslag. Een week later had ze ander werk. Officier van justitie M. Oveimeer eiste 300 euro boete. Dezelfde boete die haar collega had gekregen. Raadsman E. Smit vond dat er rekening moest worden ge houden met de kosten van rechtsbijstand, die zijn cliënt had betaald. De politierechter verlaagde daarom de boete tot 250 euro. De officier was het daar niet mee eens. Zij overweegt ho ger beroep. GOES - De politie heeft gistermorgen rond half elf een 39-jarige Middelburger aangehouden op verdenking van huisvredebreuk. De man was een woning aan de 's-Heer Hendrikskinderendijk binnengedrongen en wilde deze, na diverse verordeningen van de bewoners, niet verlaten. De man werd aangehouden door de ter plaatse geroepen agenten en zit nog vast. DDELBURG - De Kamer 1 Koophandel Zeeland (KvK) «niet eens met de toekomst ig van het college van Gede erde Staten (GS) voor de «westkust van Walcheren. w zou te weinig kansen bie- •aan kusttoerisme. KvK uitte deze kritiek in een (Advertentie) heinkenszand 1 *eede pinksterdag tyenvan 10:00-16-00 P net irphoU P het gehele assortiment. Uitgezonderd acties. ,et op! Korting alleen geldig op 16 mei SchoUwersweg 10 Heinkenszand 3-561255 brief die gisteren bij de provin cie is aangekomen. Hiermee rea geerde de handelskamer op de Startnotitie milieubeoordeling kustversterking Walcheren, die GS voor advies aan de KvK had voorgelegd. In die startnotitie wordt vooral aandacht besteed aan versterking van de Walcher- se kustverdediging. Hierbij wor den vier mogelijke scenario's ge noemd. Met name in twee van die vier, namelijk 'Veilig en vrij' en 'Wal cheren off the road', wordt vol gens de handelskamer onvol doende aandacht besteed aan economische versterking. In de brief stelt de handelska mer dat deze scenario's maat schappelijk en economisch niet (Advertentie) haalbaar zijn. Volgens de KvK zijn ze bovendien in tegen spraak met het huidige beleid en eerdere afspraken. J. Bruurs van de KvK licht de kritiek toe. „De startnotitie dniist in tegen een eerder besluit, de Regiovisie 2000+. Daarin is afgesproken dat in het kustgebied tussen Vlissingen en Westkapelle veel aandacht besteed wordt aan uit breiding van kusttoerisme. Bij voorbeeld door het bieden van vermaak en recreatiemogelijkhe den." Volgens Bruurs staat de startno titie daar lijnrecht tegenover. „Er staat letterlijk in dat ze van plan zijn om recreatieve ver blijfsmogelijkheden en cam pings te saneren. Ze willen het gebied ruimtelijk en groen ma ken. Ze spreken zelfs over het onbereikbaar maken van de kust en 'kansen bieden voor het binnenland'. Dat is volledig het tegenovergestelde. Als deze plannen worden uitge voerd. gaat er straks veel werk gelegenheid verloren, meent Bruurs. „Het was juist de bedoe ling dat met de versterking van (Advertentie) Vandaag in uw dagblad. Het meest complete overzicht van banen in uw regio. het kusttoerisme banen ge maakt werden, niet kapotge- De KvK adviseert GS om de Gcplllkt twee niet haalbare scenario's te laten vallen of aan te passen. In elk geval moet er in de toekomst visies meer aandacht zijn voor versterking van de economie, meldt de KvK in de brief. Een ander punt is de behandeling van initiatieven van onderne mers in dat gebied. De KvK is bang dat gemeenten en de pro vincie nieuwe initiatieven in de ijskast laten staan tot de kust verdediging af is. Bruurs: „Dan ben je al gauw tien tot vijftien jaar verder. Dat zou niet accep tabel zijn. Daarom vragen wij om opheldering bij het college van de GS." door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 51-jarige inwoner van Vlissingen ontken de gisteren in Middelburg tij dens zijn strafzaak ook maar iets aan een hennepteelt te heb ben verdiend. „De oogsten zijn mislukt", zei hij kort en krach tig. Politierechter I. Woltring deelde die mening niet. De rechter ging ervan uit dat er tenminste één oogst was gelukt. De politierechter stelde vast dat de Vlissinger de winst 13.547 eu ro aan de Nederlandse Staat moet betalen. Daarnaast kreeg de man 240 uur werkstraf opge legd. In de strafmaat werden ook bedreiging van zijn ex- vrouw en mishandeling van haar nieuwe vriend meegeno men. In de garage van de verdachte werden 10 februari dit jaar vier honderd hennepplanten in be slag genomen. De man kon niet verklaren waarom hij geen winst had gemaakt. „Als u de waarheid verdoezelt, dan wekt u op zijn minst de indruk dat u de boel belazert", verzekerde Woltring. In de visie van officier van justi tie M. Overmeer waren er twee oogsten gelukt. Zij meende dat de Vlissinger 'geplukt' moest worden voor een bedrag van 28.894 euro. De Vlissinger zei een schuld van 19.000 euro te hebben opgebouwd. Daarom was hij met de hennepkwekerij begonnen. „Twee jaar geleden bent u ook veroordeeld voor hen nepteelt. U bent nu weer begon nen omdat de wietplantage ren dabel is", merkte de officier op. De man heeft zestien jaar de tijd om de plukze-vordering aan de Staat te voldoen. Een dertigjarige Middelburger heeft vorig jaar vanaf mei tot half september een wietplanta ge gehad in een pand aan de Beddewijkstraat. Volgens de of ficier van justitie had de man aan de hennepteelt 36.715 euro overgehouden. Dat bedrag zou volgens haar terugbetaald moe ten worden aan de Staat. „Er werd al langer illegale stroom af getapt. Het was een continu-be- drijf." De politierechter wilde de ver dachte wel geloven toen die beweerde dat de wietplantage hem mets had opgeleverd, en wees de ontnemingsvordering af. De politierechter vond wel dat de man de energiekosten van 7500 euro aan Delta moet vergoeden. De hennepteler werd daarnaast veroordeeld tot tweehonderd uur werkstraf. (Advertentie) y Uw Regionaal Jaguar Centrum: Bogaers Jaguar Breda B.V. Minervum 7118 4817 ZN Breda. Tel.: 076 - 5263800 www.bogaers-jaguar nl (Advei entie DELTA WERKT ER AAN: HET WORDT ÉCHT GEREGELD. DELTA\ DELTA N.V. zeeuwse almanak Die Temeuzense vijftiger had het al eens gepresteerd om in gedachten verzonken tussen toeterende auto's over een ro tonde te fietsen. Zou nooit meer gebeuren, denken dat je in een auto zit terwijl je moet trappen. Want hoe stom kan je zijn, hield ze haar toehoor ders voor. Heel stom, zo bleek uit de reactie van haar doch ter. „Mam, zullen we het dan maar niet meer hebben over die keer dat je je fiets in een parkeervak voor een auto zet te?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 13