zc Toch weer asielzoekers op straat [korting Zonder bord heeft galerie het moeilijk De Schelde doet de Vlissinger meer dan Spieghelkwartier Mleen opvang voor ouders met jonge kinderen Commentaar op vertrouwelijke gesprekken 20% Sluiting school Baarland van de baan Geen maatregelen weg Koudekerke Schroeweg paar nachten dicht Hennepkwekerij ontmanteld Rouwvlag aan monumenten ft Nieuw: de Batavus Europe zeeuwse almanak Sjiek actie: 0113-315649 Dzc.nl •redactie@pzc.nl postbus 31,4460 AA Goes uprtentie-exploitatie: en Midden-Zeeland: 0113-315520; uws-Vlaanderen: 0114-372770; tionaal: 020-4562500. Jrijdag 13 mei 2005 VCissingen RESTAURANT HET STATION I I 'VCees- en 'Visgerechten I I Restaurant en Cateringbedrijf Het Station maakt uw feest tot een onvergetelijke gebeurtenis! De fijnste hapjes en drankjes, muzikale omlijsting, reservering en aankleding van de locatie; Het Station zorgt ervoor. Tel. reserveren: 0118 46 59 09 editie Walcheren jnm-Nadia Berkelder MIDDELBURG - De komende weken worden zes mensen uit het asielzoekerscentrum in Mid- ■burg op straat gezet. De ge meente wil alleen gezinnen met jonge kinderen onderdak verle- nen. Het gaat om asielzoekers die on der de nieuwe Vreemdelingen wet vallen. Met minister R. Ver donk van vreemdelingenzaken was afgesproken dat deze groep niet op straat zou belanden, Lgt wethouder A. de Vries. De emeente vangt via de stichting alia op dit moment nog wel Bielzoekers op die onder de Ede Vreemdelingenwet vallen, jnder de oude, langduriger rege- tog. zijn er gevallen waarin de jrocedure langer kan duren dan de opvang. let asielzoekerscentrum in Mid delburg is vorig jaar omge- ormd tot een terugkeercen- Dat betekent dat de men sen die daar verblijven worden ijoorbereid op terugkeer naar ei- en land. Wanneer de bewoners jefinitief te horen krijgen dat ze in Nederland mogen blij ven. hebben ze nog recht op 28 dagen opvang. „Er was gezegd dat er niemand meer op straat zou worden ge- zef. aldus De Vries. „Dat wordt nu toch weer anders uitge legd. onder het mom van eigen verantwoordelijkheid en met het argument dat mensen niet meewerken. Dat niet meewer ken wordt heel ruim geïnterpre teerd. Het ligt met altijd aan de mensen zelf dat ze niet terug >n, soms ook wel, maar sommige mensen weten het ge woon compleet niet meer. Ik krijg veel asielzoekers op be- DDELBURG - Het moet afge lopen zijn met vertrouwelijke ge sprekken tussen de Middelburg sewethouder A. van 't Westein de en de fractievoorzitters van de politieke partijen over de bouwput. vinden oppositiepartijen PPM. D66, SGP en Middel burg Transparant. Ook de PvdA vindt die overlegvorm niet ge schikt. De wethouder heeft on langs de voorzitters van de Jditieke partijen in vertrouw- praat over de j uridi ne haken en ogen die met bouwputkwestie samenhan- 't Westeinde heeft inmid- aangekondigd dat hij op- w met de voorzitters van de ties wil spreken. SGP gaf woensdag tijdens J commissie maatschappelij- llzaken aan dat de gemeente raad formeel op de hoogte moet jforden gebracht over uitstel fcn een beslissing over de bou w- (t. Dat is tot nu toe niet ge- ird. De PPM vond dat de wet- lider niet exclusief met frac- voorzitters kan praten, om- t dat geen officiële overleg- irmis 'lgens de wethouder is vertrou- elijk overleg nodig omdat in flatie over de aansprakelijk- sid met openbaar mag worden naakt. Dat zou nadelige ge- •lgen kunnen hebben voor de meente bij mogelijke j uridi ne procedures in de toekomst, ilgens hem hadden de fractie- pitters daar eerder ook be- [Pvoor. f er dan toch vertrouwelijk peg nodig is, moet dat in een ploten commissievergadering geuren, vindt de oppositie. (Advertentie) op alle babykleding nu Resident Rooseveltlaan 772 O 0118-449098 zoek en ik durf toch te zeggen dat ik voldoende levenservaring heb om dat in te schatten." Van de zes mensen die binnen kort uit de opvang worden ge zet, worden er twee opgevan gen: een moeder en haar kind van twee jaar. De Vries: „We ver plichten haai- wel om mee te wer ken aan terugkeer. Het is inder daad zo dat we op die manier ei genlijk het werk van het Rijk nog eens overdoen." De andere mensen worden niet opgevan gen. Dat heeft te maken met kos ten, zegt de wethouder. In het centrum in Middelburg wonen zeshonderd mensen. De gemeen te heeft geen geld om die alle maal op te vangen. Bovendien is dat in strijd met het beleid van de landelijke overheid. De gemeente Schouwen-Duive- land weigerde onlangs een fami lie uit Iran op straat te zetten. De politie kreeg de opdracht om daar niet aan mee te werken. Zo ver wil Middelburg niet gaan, zegt De Vries. „In dat geval gaan we de politie inzetten om verzet te plegen tegen het rijks beleid. De burgemeester vindt dat te ver gaan." Burgemeester K. Scfiouwenaar was gisteren zelf niet bereikbaar voor com mentaar. De mensen die uit het asielzoe kerscentrum worden gezet ver dwijnen, denkt De Vries: ze gaan naar vrienden of familie, in binnen- of buitenland. „Op deze manier loopt het aantal ille gale mensen in Nederland na tuurlijk op. Ze gaan illegaal wer ken of erger. Het is hardvochtig en onverstandig om zo met men sen om te gaan. Op deze manier worden nieuwe problemen ge creëerd. Ik vind het veel verstan diger om voor een aanpak zoals in Spanje of in België te kiezen. Na een pardonregeling kun je nieuw beleid maken en zorgen dat mensen die terug moeten, ook echt gaan." Galeriehoudster Sabine Zöllner-Krumme vreest voor het voortbestaan van haar zaak wanneer ze haar reclamebord niet op de Domburgse Markt mag zetten. foto Lex de Meester door Selma Osman DOMBURG - Galeriehoudster Sabine Zöllner-Krumme uit Domburg is teleur gesteld in de gemeente Veere. Op last van de gemeente heeft zij haar reclame bord moeten weghalen van de Markt. Maar zonder bord in de drukke winkel straat weten toeristen galerie Art Aurum in de Noordstraat niet te vinden. Art Aurum is sinds een jaar gevestigd in de Noordstraat, tegenover galerie Het Noorderlicht met om de hoek de Duin galerie. Op zich een prima plek, vindt Zöllner-Krumme. Ze verkoopt sieraden van ontwerpers uit binnen- en buiten land en exposeert schilderijen en sculp turen. „Mensen moeten een sieraad in alle rust kunnen uitkiezen", verklaart ze haar keuze voor de stillere zijstraat. De Markt, waar ook een pand te huur stond, leek haar vanwege de massa een minder geschikte locatie. De galeriehoudster komt uit Veere, waar ze 8,5 jaar een atelier had in de Ou destraat. „Domburg leek me een bete re plaats dan Veere", zegt ze. „Hier verblijven de toeristen in hotels, ter wijl in Veere vooral dagjesmensen ko men." Voordat ze het huurcontract voor het pand in de Noordstraat tekende, heeft ze de gemeente gevraagd een bord neer te mogen zetten in de hoofdstraat. „Die mogelijkheid moést ik hebben, anders zou ik het niet huren." Van een ambte naar kreeg Zöllner-Krumme te horen dat het mocht. Na een aanvraag volgde in mei 2004 een vergunning om een re clamebord te mogen plaatsen op de stoep bij het voormalige gemeentehuis aan de Markt. Fout In februari werd haar verteld dat ze voor 2005 een nieuwe vergunning moest aanvragen. Die werd vorige week gewei gerd op grond van het winkeluitstallin- genbeleid dat voorschrijft dat borden di rect voor de eigen winkel moeten wor den geplaatst. De gemeente geeft toe dat vorig jaar een fout is gemaakt, waar door Zöllner-Krumme een vergunning kreeg. In een brief aan de galeriehoud ster schrijft het college van B en W niet van de regels te willen afwijken uit vrees voor precedentwerking. Zöllner-Krumme gaat tegen het besluit in beroep. Ze vreest voor het voortbe staan van haar zaak. Sinds het bord er niet meer staat, is het stil geworden in de galerie. „Als het zo doorgaat, moet ik stoppen." 'Zwangere' vrouwen demonstreren voor behoud van de school. foto Willem Mieras door Freek Janssen HEINKENSZAND - De openba re basisschool De Berenburcht in Baarland blijft open. De Bor- selse raad besloot gisteravond unaniem om een eventuele slui ting van tafel te vegen. Daarmee leek het protest van zwangere vrouwen uit het dorp succes te hebben. Voor het begin van de vergade ring stonden de vrouwen met een aantal kinderen en andere familieleden buiten te proteste ren. De vrouwen wilden met het protest aangeven, dat de progno ses van de gemeente dat het leer lingenaantal in het dorp de ko mende jaren zou dalen, mis schien niet helemaal klopt. De fractie van de PvdA diende een motie in, om in elk dorp in de gemeente een school open te houden. De motie werd una niem gesteund door de raad. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Er zit meer ach ter een naam, achter die voor het voormalige Scheldeterrein in Vlissingen bijvoorbeeld: het Spieghelkwartier. Daarin zullen vernieuwing en traditie samen vallen, hoopten het communica tiebureau Actorion en het ge meentebestuur van Vlissingen. Maar Spieghelkwartier valt slecht onder Vlissingers. Net als in de commissievergade ring deze week van de gemeente Vlissingen is de teneur op straat dat er niet teveel moet worden gesleuteld aan de naam van het Scheldeterrein. Raadsleden von den dat het Scheldeterrein het Scheldeterrein moet blijven of desnoods het Scheldekwartier. De mooie achterliggende ge dachte voor het Spieghelkwar tier ten spijt. Wethouder L. Poppe-de Looff zette deze week de deur al open voor een naamsaanpassing. „Het Spieghelkwartier is een werktitel", zei ze. Als de plan- KOUDEKERKE - De vogels die gevaar lopen om dood gereden te worden op de rondweg bij Koudekerke, zul len nog een jaar moeten wachten op eventuele maatrege len. Dit heeft gedeputeerde T. Poppelaars gisteren ge zegd. De provincie telt ieder jaar in december het aantal doodgereden dieren, waarna maatregelen genomen kun nen worden. Tot die tijd blijft de situatie bij Koudekerke ongewijzigd. „We kunnen een hekwerk plaatsen tussen de broedplaats van de vogels en de weg", zegt Poppel aars. „Een andere optie is het verleggen van de broed plaatsen." Maar hij wil niet op de zaken vooruit lopen. „Het hangt af van de uitkomst van de telling of we maat regelen nemen. Het is natuurlijk ook de tijd van het jaar. Tot we een beslissing nemen wil ik een appèl doen op au tomobilisten om op te letten bij het rijden." Een aantal dierenvrienden plaatste onlangs een bord bij de rondweg, dat automobilisten waarschuwt voor overstekende vo- gels. MIDDELBURG - De Schroeweg in Middelburg is van maandag 23 tot en met vrijdag 27 mei tussen zeven uur 's avonds en zes uur 's ochtends afgesloten. De weg krijgt dan het laatste laagje asfalt. Eigenlijk was het de bedoeling dat de weg afgelopen herfst geasfalteerd werd. Dat ging in verband met slecht weer niet door. Het verkeer wordt omgeleid via de Torenweg, Nieuwlandse- weg en de Kanaalweg. SLUISKIL - De politie heeft woensdagmiddag een inval gedaan in een pand in Sluiskil. Op de eerste verdieping werd een in werking zijnde hennepkwekerij aangetroffen met in totaal 151 planten. De planten alsmede de appara tuur zijn meegenomen ter vernietiging. DREISCHOR - Zo'n honderd monumenten in Nederland gaan de komende week in de rouw. Met zwarte wimpels wil de stichting Nationaal Contact Monumenten (NCM) aandacht vragen voor deze bedreigde gebouwen en wij zen op de noodzaak om extra geld in monumentenonder- houd te steken. In Zeeland wordt aan twaalf monumen ten een rouwvlag gehangen. Aanleiding is de invoering van het besluit rijkssubsidiëring instandhouding rijksmo numenten (brim) die per 1 januari 2006 de bestaande res tauratiesubsidieregeling moet gaan vervangen. Probleem van die regeling is dat die gericht is op monumenten die in goede staat verkeren, aldus de stichting. De subsidie is vooral op instandhouding gericht. Bij veel van de rijksmo numenten is echter sprake van achterstallig onderhoud. (Advertentie) nen voor de herontwikkeling van het ruim dertig hectare ge bied duidelijker omlijnd zijn, dan wordt de titel aan de nieu we wijk verbonden. De naam van het Spieghelkwar tier is ontleend aan de Spieghel, een van de schepen van Michiel de Ruijter. Een Spieghel heeft verwantschap met de zee en de zeevaart. Dat misstaat niet voor een gebied dat doordrenkt is van scheepvaart. In de zestiende en zeventiende eeuw werden er al schepen gebouwd en Maat schappij De Schelde zette vanaf 1875 die traditie voort. Een spiegel is de achtersteven van een schip en met een beetje fantasie denk je bij een spiegel aan de zeespiegel. Dat is de uit leg van de bedenkers van de naam. In het Spieghelkwartier, een blad over de herontwikke ling van het voormalige KSG-terrein, staat dat Vlissin gen zich spiegelt in het water van de Schelde en de nieuw te bouwen huizen op het oude ter rein spiegelen zich straks in het water van de haven Lang plezier van je gekleurde haar met Andrélon KleurBalans. Andrélon KleurBalans shampoo is speciaal ontwikkeld voor gekleurd haar Deze milde, verzorgende shampoo beval het unieke ingrediënt ColorFIRM', dat openstaande haarschubben extra laat sluiten waardoor je haarkleur 'verzegeld' wordt en je lang plezier hebt van je gekleurde haar. Jf Noasl de KleurBalans Shampoo en Crèmespoeling is er ook een Color Care Lotion voor extra verzorging en glons von je gekleurde hoar De Color Core Lotion is niet vet en hoeft niet te worden uitgespoeld Andrélon KleurBalans: voor lang plezier •r.V van je gekleurde haar! Met 25% korting op Vrij Uit fietsvakanties Met de Europe introdu ceert Batavus zijn nieuwste recreatiefiets. Sportief, buitengewoon comfortabel en altijd de juiste zithoudinq Deze stijlvolle fiets is zeer geschikt voor het maken van korte en lange toer tochten in Nederland en het buitenland Koop de Batavus Europe en ontvang van vakantiespeciahst Vrij Uit 25% korting op vier speciaal geselecteerde fietsvakanties Adviesprijs 749,- Voor deze aanbieding geldt op=op. Ga snel naar uw Batavus dealer of check www.batavus.com GRATIS handboek voor do fietsvakantie! De collega in dat Goese kan toor kickt nogal op mooie spulletjes. Hij omringt zich graag met hebbedingetjes en sjieke speelgoedjes. Zo bedien de hij zich onlangs, tot veler afgunst, van een uiterst fraai vormgegeven ballpoint. Deze pen had werkelijk uit straling. „Hij lijkt op de pen waarmee Bush zijn handteke ningen zet", klonk het uit de mond van een jaloerse colle ga. Tot iemand het opschrift op de pen aan een nader onder zoek onderwierp. Het luidde: Snackbar de Vette Bek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 9