Terneuzen heeft Vlaanderen nodig Eerste politieke spreekuur van gemeente Hulst smaakt naar meer Doek valt voor zwembad IJzendijke Rondweg in wording Nieuw: de Batavus Europe zeeuwse almanak Sjiek Nogmaals pleidooi voor Zeeuws-Vlaams promotiebeleid Hulst bij Zeeuwse Ombudsman Brand in zwemparadijs Hennepkwekerij ontmanteld Schoten gelost in Vlissingen Lintje bij reünie vijfde Bataljon 20% KORTING Geen actie voor overstekende eenden en vogels editie Zeeuws-Vlaanderen 'VCissingen RESTAURANT HET STATION I I VCees- en 'Visgerechten i I Restaurant en Cateringbedrijf Het Station maakt uw feest tot een onvergetelijke gebeurtenis! De fijnste hapjes en drankjes, muzikale omlijsting, reservering en aankleding van de locatie: Het Station zorgt ervoor. Tel. reserveren: 0118 46 59 09 SLUIS - Het openluchtzwembad in IJzendijke blijft dicht. Een motie van de PvdA om het bad te sluiten werd gisteravond tijdens de vergadering van de Sluise ge meenteraad door vrijwel alle partijen gedragen. Alleen Nieuw-West steunde het voorstel niet. Het pleidooi van fractievoorzitter A. Rosendaal om de gemeente het zwembad te laten terugkopen vond geen gehoor. De PvdA wil nu in samenspraak met de dorpsraad en een nieuwe werkgroep van zwemfanaten onderzoeken welke maatregelen er kunnen worden genomen om de sluiting te compenseren. Naast de zwembadsluiting, waarvoor onder tegenstanders 1250 handtekeningen waren opgehaald, kwamen ook de toekomstige windmolenparken van Hoofdplaat en Schoondijke aan de orde. Namens de actiegroep Schoondijke Tegenwind over handigde J. Poissonier (rechts op de foto) ongeveer duizend handtekeningen van te genstanders aan burgemeester Sala. Met het speelgoed windmolentje dat Poisso nier cadeau deed, wilde ze op symbolische wijze laten weten dat ze geen proble men heeft met de huidige kleine windmolen aan de Sasputsestraat bij Sasput. Bij het ter perse gaan van deze krant was de uitslag van de stemming over dat onder werp nog niet bekend. foto Wim Kooyman ■Redactie: 0113-315649 (WW.pzc.n! Lmail:fedactie@pzc.nl Sstbus31,4460 AA Goes [rfvprtentie-exploitatie: tad en Midden-Zeeland: 0113-315520: Ews-Vlaanderen: 0114-372770: lationaal: 020-4562500. vrijdag 13 mei 2005 Met 25% korting op Vrij Uit fietsvakanties De collega in dat Goese kan toor kickt nogal op mooie spulletjes. Hij omringt zich graag met hebbedingetjes en sjieke speelgoedjes. Zo bediende hij zich onlangs, tot veler afgunst, van een ui terst fraai vormgegeven ball point. Deze pen had werke lijk uitstraling. Hij lijkt op de pen waarmee Bush zijn hand tekeningen zet, klonk, het uit de mond van een jaloerse col lega. Tot iemand het opschrift op de pen aan een nader onder zoek onderwierp. Het luidde: Snackbar de Vette Bek. BREDA - Middelburger J.A. blanker is gisteren koninklijk onderscheiden. Hij is Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Het Jintje werd uitgereikt bij een reünie van het vijfde Bataljon, derde Regiment Infanterie in Breda. HULST - De gemeente Hulst zoekt opnieuw aansluiting bij de Zeeuwse Ombudsman voor de afhandeling van klachten. Hulst moet de zaken snel regelen omdat de ge meente anders valt onder de Nationale Ombudsman en dat wil het dagelijks bestuur van Hulst niet. Sinds 15 maart is de Wet extern klachtrecht in werking getreden. Dit houdt in dat gemeenten worden verplicht om met in gang van 1 januari 2006 aangesloten te zijn bij een exter ne klachtvoorziening. Hulst is al aangesloten bij de Zeeuwse Ombudsman, maar toen de nieuwe wet per 15 maart werd bekrachtigd, is die aansluiting komen te ver vallen. Als Hulst bij de Zeeuwse Ombudsman aangeslo ten wil blijven, dan moet voor juli een nieuw gemeente raadsbesluit worden genomen. Doet Hulst dit niet, dan is de Nationale Ombudsman automatisch bevoegd. Hulst heeft een voorkeur voor de Zeeuwse Ombudsman omdat deze organisatie laagdrempelig is en dichter bij de Zeeuw se burger staat. Daarnaast vinden de hoorzittingen over de klachten plaats in de gemeente zelf. KAMPERLAND - In het dak van zwemparadijs De Room pot op vakantiepark Beach Resort De Roompot bij Kam perland is gistermiddag rond half twee brand uitgebro ken. Tijdens werkzaamheden aan het dak heeft hoogst waarschijnlijk wat isolatiemateriaal vlam gevat. Uit voor zorg zijn de ongeveer vierhonderd bezoekers van het zwembad naar buiten gedirigeerd. De brand was na een goed half uur onder controle. Het zwembad is vandaag weer geopend. SLUISKIL - De politie heeft woensdagmiddag een inval gedaan in een pand in Sluiskil. Op de eerste verdieping werd een in werking zijnde hennepkwekerij aangetroffen met in totaal 151 planten. De planten alsmede de appara tuur zijn meegenomen ter vernietiging. VLISSINGEN - In de omgeving van de President Rooseveltlaan/Vincent van Goghlaan en Hercules Seg- herslaan in Vlissingen heeft een onbekende man woens dagnacht drie schoten gelost. Dat verklaren buurtbe woners onafhankelijk van elkaar. De politie Zeeland heeft veel meldingen binnengekregen van bezorgde buurtbewoners, die de schoten hebben gehoord. De poli tie heeft onderzoek verricht, maar geen verdachte perso nen aangetroffen of iets gevonden. Een van de getuigen zag de schutter op een witte scooter wegrijden. Hij droeg een helm. Bij de politie is geen verder signalement be kend. (Advertentie) Lang plezier van je gekleurde haar met Andrélon KleurBalans. Andrélon KleurBalans shampoo is speciaal ontwikkeld voor gekleurd haar. Deze milde, verzorgende shampoo bevat het unieke ingrediënt ColorFIRM', dat openstaande haarschubben extra laat sluiten waardoor |e haarkleur 'verzegeld' wordt en je lang plezier hebt vor. |e gekleurde haar Naast de KleurBalans Shampoo e Crèmespoeling is er ook een Color -V Care Lotion voor extra verzorging en glans van je gekleurde haar. De Color Care Lotion is niet vet en hoeft niet te li 4 worden uitgespoeld. Andrélon KleurBalans: voor lang plezier van je gekleurde haar! jinnrRené van Stee $1 TERNEUZEN - Vlaanderen is minstens zo belangrijk voor de economische ontwikkeling van Temeuzen als Zeeland. Die con clusie kon gisteren worden ge trokken bij een discussiemiddag van de Kamer van Koophandel over de toekomst van Terneu- Ook moet grensoverschrijdende samenwerking op terreinen als rorg en onderwijs volgens de femeuzense wethouder A. van Waes (economische zaken) ver der worden geïntensiveerd, na Daarvan profiteren niet alleen Temeuzen, maar ook Hulst en Sluis. Daarom brak Van Waes taais een lans voor een apart Zeeuws-Vlaams promo tie- en acquisitiebeleid. Dit is vooral bedoeld om meer bedrij- :id naar de streek te trek ken. Tot dusver ligt de belangenbe- vk Ihartiging in handen van de Stichting Economische Promo tie en Acquisitie Zeeland (SE- PAZ). In de loop der jaren is vol ei gens Van Waes aangetoond dat m deSEPAZ niet aan de verwach- en 'tuigen voldoet en te weinig draagvlak heeft. Vooral in ver band met de teruglopende werk gelegenheid in de industrie wil hij niet wachten op een nieuw Zeeuws promotie- en acquisitie beleid. „Onze belangen liggen elders dan in de rest van de provincie. Haast is dan ook geboden", al dus Van Waes. Hij voegde er aan toe dat hij niet tegen een Zeeuwse ontwikkelingsmaat schappij is, maar dat Zeeuws-Vlaanderen een deel van het takenpakket beter zelf Voor zijn rekening kan nemen. Ondanks de daling van het aan tal banen in de industrie, werd een niet al te somber toekomst beeld van Temeuzen geschetst. Op basis van het Actieplan Eco nomie Temeuzen 2005-2009 moet de gemeente zich volgens Van Waes vooral richten op za ken waarin zij sterk is. Van Waes: „En dat is toch de in dustriële dienstverlening. Ver der liggen er volop kansen op an dere terreinen. De glastuinbouw in de Kanaalzone en het vrije tijdscentrum in Temeuzen zijn er enkele van." D. Moolenburgh, manager pu blic affairs van Zeeland Sea ports, ging in op het vervolgtra ject dat is ingezet om de komst van de Westerschelde Container- terminal alsnog mogelijk te ma ken. Volgens hem is de komst van de terminal van levensbe lang om de positie van de Zeeuwse havens verder te ver sterken. Ook wees hij op de te verwachten positieve werkgele genheidseffecten. In tegenstel ling tot industriehavens, waar het aantal banen tussen 1997 en 2002 met vijftien procent af nam, kenden logistieke activitei ten in dezelfde periode een groei van meer dan vijftien procent. |h december 1947 vertrok het tent, bestaande uit vooral en West-Brabantse laten, naar Sumatra. Blan ker was toen twintig. De terug komst in Nederland is ondertus sen 55 jaar geleden. Het duurde ïhter 24 jaar voordat de eerste eiinie gehouden werd. Blanker peelde sinds het begin in 1974 ien grote rol door zijn werk ioor de reüniecommissie. (Advertentie) babysptt1o oIz a o k op alle babykleding nu President Rooseveltlaan 772 Vlissingen v 0118-449098 KOUDEKERKE - De eenden en andere vogels die gevaar lopen om doodgereden te worden op de rondweg bij Koudekerke, zul len nog een jaar moeten wach ten op eventuele maatregelen. Dit heeft gedeputeerde T. Pop- pelaars gisteren gezegd. De pro vincie telt ieder jaar in decem ber het aantal doodgereden die ren, waarna maatregelen geno men kunnen worden. Tot die tijd blijft de situatie bij Koude kerke ongewijzigd. „We kunnen een hekwerk plaatsen tussen de broedplaats van de vogels en de weg", zegt Poppelaars. „Een an dere optie is het verleggen van de broedplaatsen, zoals we eer der op Neeltje Jans hebben ge daan." Maar hij wil niet op de zaken vooruit lopen. Dieren vrienden plaatsten onlangs een waarschuwingsbord. niet zeggen dat ze niet op de hoogte zijn van een bepaalde zaak", zei A. Hegger, fractie voorzitster van Progressief Hulst. Ook Algemeen Belang had het druk „Er zijn ons vragen ge steld over het kernenbeleid, de Woonvisie, het verlichtingsplan en zelfs over de nieuwe brug bij de Keldermanspoort", zei A. Dobbelaer. „Dat laatste ging er BRESKENS - Vanaf de Zeedijk is goed te zien dat er schot zit in de aanleg van de nieuwe rond weg om Breskens, een klus waar eind vorig jaar een begin mee is gemaakt. De nieuwe rondweg moet vooral verkeer weg houden van de Scheldekade, de Grote Kade en de Dorpsstraat. Bovendien wordt met de komst van de rondweg de bereikbaarheid van het industrieterrein aanmerkelijk verbe terd. De planning is dat de rondweg eind dit jaar in gebruik wordt genomen. foto Wim Kooyman De nieuwe Skoda Octavia Combi al vanaf €20.530,- Nu bij ons in de showroom! '«van harte welkom nu m fj Haartnanweg 6 AUTOHUIS TERNEUZEN B.V. 4538 AR Terneuzen (0115) 62 26 00 door Sheila van Doorsselaer HULST - Het eerste politieke spreekuur van de gemeente Hulst is een succes. Zo'n veertig burgers kwamen gisteravond naar het Hulster stadhuis en schoven aan tafel bij de verschil lende fracties om hun hart te luchten, raad of informatie te vragen en hun ongezouten me ning te geven. „Kunnen ze dit niet elke maand doen?", vraagt een Kloosterzan- denaar. Het idee een politiek spreekuur te houden is afkom stig van vier stagiaires van de Hogeschool Zeeland. Zij zagen het houden van een inloopavond als een manier om de politiek dichter bij de burgers te bren gen. In de hal van het stadhuis wa ren diverse 'hoekjes' ingericht voor de fracties. Bezoekers kon den aanschuiven en persoonlijk met de politiekers van gedach ten wisselen over wat voor on derwerp ook. Sommige bezoe kers bezochten meerdere frac ties om te beluisteren wat hun standpunt over een bepaalde kwestie was. Soms schoven leden van meerde re fracties aan zodat een groeps gesprek volgde. Medewerksters van een Hulster peuterspeelzaal uitten zo hun grieven over het beleid. „Zo hoefden ze hun ver haal maar één keer te doen, en fracties kunnen zo van elkaar dan voornamelijk over dat ze die brug niet mooi vinden en waarom de gemeente haar geld niet beter heeft besteed." Alle fracties waren het erover eens dat het spreekuur nuttig is gebleken. „Er zullen zeker kwes ties zijn die we aan de orde bren gen in de commissievergaderin gen volgende week", aldus WD-fractievoorzitter L. Reyns. Ook het CDA was zeer tevreden over de aanloop. „Het is even wennen, maar het kan alleen nog beter worden." Raadsgriffier D. van Bunder toonde zich voorzichtig positief. „Navraag bij andere Nederland se gemeenten die politiek spreek uur houden, leert dat het bij ons voor de eerste zitting bovenge middeld druk was. Ik laat het aan de fracties over of zij het spreekuur willen voortzetten." (Advertentie) simply clever Niets meer aan toe te voegen... t GRATIS kintft k voor de fietsvakantie i.NRp Dagbladen (oplage ruim 2 rntö*), utxiek. e-mad naar inMS-nrp nl av.v. WGVU' Met de Europe introdu ceert Batavus zijn nieuwste recreatiefiets Sportief, buitengewoon comfortabel en altijd de juiste zithouding Deze stijlvolle fiets is zeer geschikt voor het maken van korte en lange toer tochten in Nederland en het buitenland Koop de Batavus Europe en ontvang van vakantiespecialist Vnj Uit 25% korting op vier speciaal geselecteerde fietsvakanties

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37