Een mijlpaal om trots op te zijn Matthijs Heeres heeft nog hoop IHJUS Neven Siereveld naar Kloetinge; Rillandia loopt helemaal leeg Hoy Hendriksen speelt vierhonderdste competitieduel als profvoetballer .19 Ter Steege gaat naar VC Vlissingen Arnemuiden 2 staat in bekerfinale Kitesurfevenement Vrouwenpolder Meijer naar zeiltoernooi in Polen Veel Belgen op concours in Axel Ronde Yerseke kent weer sterk deelnemersveld uitslagen mêu.4/ vrijdag 13 mei 2005 Roy Hendriksen denkt niet dat zijn gezinsleven er bij in zal schieten nu hij volgend seizoen speler van Hoek én assistent-trainer bij Hel mond Sport is. „Hoek en Helmond Sport hebben zich flexibel opgesteld, waardoor het allemaal prima te combineren is." foto Ruben Oreel TERNEUZEN - Denny Ter Steege speelt komend seizoen voor zondag-derdeklasser VC Vlissingen. De centrale ver dediger kwam de afgelopen twee seizoenen uit voor Ter- neuzen. „Het was in eerste instantie de bedoeling bij Ter- neuzen te blijven, want ik heb daar een leuke tijd gehad", vertelde Ter Steege gisteren. „Maar ik heb privé wat din gen meegemaakt, waardoor ik dichter bij huis wilde voet ballen. Kloetinge was een optie, daar heb ik begin deze week ook mee gesproken, maar ik heb toch voor Vlissin gen gekozen." Ook Jordy Bakker maakte gisteren bekend voor de Walcherse club te gaan spelen. De aanvaller is af komstig van HW'24. Met Peter de Jong (SSV'65) is het aantal nieuwe spelers bij Vlissingen daardoor op drie ge komen. Arnemuiden, dat dit seizoen kampioen is geworden in de tweede klasse, heeft de selectie uitgebreid met Frank Da- vidse. De aanvaller komt over van 's-Heer Arendskerke. TERNEUZEN - Het tweede elftal van voetbalclub Arne muiden speelt morgen de bekerfinale voor reserveteams. Tegenstander is HW'24 2 uit Hulst. De zaterdagclub ver sloeg in de halve finale Rillandia 2 (4-1) en HW'24 won met 3-2 van BSC 2. De finale wordt morgen vanaf 14.30 uur gespeeld op het veld van Temeuzen. VROUWENPOLDER - Aan de Veerse Gatdam in Vrou wenpolder is morgen een groot kitesurfevenement, de Ro- ha Kiteboard Challenge geheten. Aan de wedstrijden, die om 11.00 uur beginnen, doen bekende kitesurfers mee, waaronder Katja Roose (Nederlands kampioen 2003, win naar Fly to Red Bull King of the Air 2004) en Ruben Len ten (wereldkampioen 2004). Daarnaast hoopt de organisa tie op internationale toppers, zoals Martin Vari uit Argen tinië en de Amerikanen Jeff Tobias en Ben Wilson. Er wor den van 11.00 tot 12.00, van 13.00 tot 14.00 en van 15.00 tot 16.00 uur ook kitesurflessen gegeven. OOST-SOUBURG - Hansebas Meijer heeft zich gekwalifi ceerd voor het European Championship Optimist Class. Dat evenement vindt van 10 tot 17 juli dit jaar plaats in het Poolse Gdynia. De twaalfjarige Meijer, inwoner van Oost Souburg, maakt sinds het najaar van 2004 deel uit van de Nederlandse kernploeg. AXEL - Traditiegetrouw houdt ruitersportvereniging Axel op tweede pinksterdag haar internationaal concours hippique. De belangstelling is groot. Vooral bij de dres suurruiters. In deze discipline komen maandag op het ter rein bij de Axelse watertoren ruim tweehonderd combina ties aan de start, waar ze twee proeven rijden. De grootste belangstelling gaat uit naar de Rabo Top Dressuurcombi- naties voor paardencombinaties uit de klasse Z1 en Z2, waarvan het outdoorseizoen 2005 in Axel van start gaat. Opvallend bij het springen is het grote aantal Belgen op de startlijst. De zuiderburen vormen ruim zeventig pro cent van de bijna tweehonderd combinaties in Axel. jnet het einde van zijn carrière als profvoetballer in zicht, be- -reikt Roy Hendriksen vandaag een prachtige mijlpaal. In Eind hoven speelt de aanvoerder van Helmond Sport zijn vierhon derdste wedstrijd in het betaald voetbal en als hij fit blijft, vol den daarna nog zeven duels. De Middelburger wil afsluiten met promotie naar de eredivisie, om daarna aan twee nieuwe hoofd stukken in zijn leven te begin nen. HnnrRarrv van der Hooft HELMOND - Het was een op merkelijk bericht, een week gele den. Roy Hendriksen (36) was met ingang van het nieuwe sei zoen benoemd tot assistent-trai ner van Helmond Sport. Maar hij ging toch voor Hoek spelen? £n hij wilde toch vaker thuis zijn bij zijn vrouw en kinderen? „Dat klopt en dat gaat ook nog steeds gebeuren", zegt Hendrik sen. „Hoek en Helmond Sport hebben zich flexibel opgesteld, waardoor het allemaal prima te combineren is." •De kilometerteller zal daardoor ook vanaf juli nog gewoon door blijven tikken, maar alleen op de dagen dat het echt nodig is. „Ik begin komend seizoen met de cursus Trainer/Coach 1 en ben daardoor op maandag in ;Zeist. Op dinsdag en donderdag assisteer ik 's middags bij de 'trainingen van Helmond Sport •en daarna rijd ik gelijk naar Hoek om zelf te trainen. En ik heb met Helmond Sport afge sproken dat ik op vrijdag bij de thuiswedstrijden aanwezig ben en bij de uitwedstrijden die niet al te ver weg zijn. Het is name lijk niet de bedoeling dat ik vrij dagnacht om drie uur thuis kom, terwijl ik de volgende dag met Hoek moet spelen. Het ziet er allemaal druk uit, maar de ouzzel valt heel mooi in elkaar. Ik ga meer thuis zijn dan ik tot nu toe ooit ben geweest. Over het aanbod van Helmond Sport om hoofdtrainer Ruud .Brood te gaan assisteren, heeft Hendriksen niet lang na moeten doorWim de Vos YERSEKE - Het wielercomité van Yerseke kan tevreden zijn. Een aantrekkelijk deelnemers veld meldde zich aan voor de plaatselijke wielerkoers. Bij de eliterenners en de nieuwelingen hebben zich zo'n 50 renners aan gemeld. Alleen de junioren blij ven morgen wat achter op het parkoers aan de Korringaweg. 'Yerseke' staat goed aangeschre ven bij de renners. Bijna jaar lijks staat er een groot en goed rcnnersveld aan het vertrek. Yen paar jaar geleden bijvoor- ;heeld waren er zelfs nog bijna Yonderd vertrekkers, in een pe riode dat de belangstelling voor de criteriums behoorlijk terug- 'liep. Natuurlijk, ditmaal staan er 'maar' 50 renners op de lijst. 'Maar vergeleken met de overige wedstrijden in de regio nog steeds een positieve uitschieter. Natuurlijk hopen de organisato ren dat zich op het laatste mo ment nog enkele renners komen nelden. Maar hoe dan ook, er mag een aantrekkelijke wedstrijd wor den venvacht op het mooie, lasti- f parkoers, dat slechts twee whten kent. En een beklim- ming waar al jaren een berg- pnjs valt te verdienen. Yaast de Zeeuwse deelname net onder meer Rob Koole, Da- V Dubbeldam, Danny Schaut, j-foard van Ewijk, Jacco Ringel- Dag(aan een uitstekend seizoen ■bezig en daarom wellicht tot de ^'orieten behorend), Richard Sabbekoom, Pieter Israël en ""k van Dam zullen sterke ren- als Amsterdammer Odwin Jan Hordijk en Rik Neder- J'een gooi naar de zege willen CG'T.. ®'j de nieuwelingen is er even- eens een sterk deelnemersveld, jet onder meer de neefjes San eer en Wesley Kreder als grote avorieten. Verder komen onder jeer de Zeeuwen Ko Blok, Alex resnigt, Saper Oppeneer, en-Kees Sonke en de plaatselij ke Nick Nieuwdorp aan het ver- ^aco Wagenaar gaat als de P«atselijke favoriet van start °j)de junioren. eerste start is die van de nieu welingen om 12.00 uur. De junio- Jn volgen om 14.00 uur terwijl w eliterenners om 15.30 uur «n start gaan. Tussendoor is er L, uur een dikke banden- edstrijd voor de jeugd. denken. „Ik moet toegeven dat ik er in eerste instantie hele maal niet aan had gedacht. Toen bleek dat de huidige assis tent-trainer door problemen met zijn gezondheid moet stop pen, dacht men bij Helmond Sport meteen unaniem aan mij. Ik heb het eerst besproken met mijn vrouw en zij stond erach ter." „Ik vind het een kans die ik niet kon laten lopen. Brood is aan zijn eerste seizoen bij ons bezig en in het begin hebben we een aanloopperiode nodig gehad. Hij is net als ik een sportman in hart en nieren en we willen alle bei het hoogste bereiken. Er is wederzijds respect en als aan voerder bespreek ik veel met hem. Hij heeft het prima op de rails gekregen, organisatorisch ziet het er goed uit en we heb ben een goede technische staf bij Helmond Sport. Het is mooi dat ik daar straks onderdeel van uit kan maken." Klein budget Voorlopig is Roy Hendriksen nog één van de spelers. Hel mond Sport heeft zich de afgelo pen maanden opgewerkt tot de zesde plaats in de eerste divisie en een ticket voor de nacompeti- tie is al binnen. Dat is opmerke lijk, omdat het begin van het sei zoen dramatisch was. „Uit de eerste negen wedstrijden haal den we zes punten. We wisten in tern waar het probleem lag. Pas aan het begin van de competitie was de selectie op peil en in de eerste wedstrijden kwamen er nog twee spelers bij. Als je on derin staat, blijf je daar ook meestal hangen. Daarom vind ik het ook klasse van ons dat we nu gewoon weer zesde staan. Het is aan de ene kant een wijze les geweest voor de club. Aan de andere kant is het zo, dat je crea tief moet zijn wanneer je een klein budget hebt. En dat is het geval bij Helmond Sport." Alpe d'Huez De club wil volgens Hendriksen hoge ogen gooien in de nacompe- titie. „Twee jaar geleden deden we tot de laatste speeldag mee DREISCHOR - Zijn doelpunt in Dreischors eerste wedstrijd in de nacompetitie zou nog wel- eens van onschatbare waarde kunnen worden. Voetballer Mat- thijs Heeres ontvangt maandag met zijn Dreischor Hontenisse. Wil de Schouwse ploeg nog kans behouden op promotie, dan dient er op eigen veld met ruime cijfers gewonnen te wor den. Pas dan wordt Heeres tref fer echt opgewaardeerd. Dreischor ging vorige week zon dag in het eerste duel in de na- competitie voor promotie naar de vierde klasse met 2-1 onder uit tegen Sluiskil. Matthijs Hee res (21) opende in de zestigste minuut de score. „Het ging alle maal heel snel. Frank van der Helm ging met een tegenstander in een kopduel en de bal viel tus sen mij en twee verdedigers in. Ik haalde uit en schoot in de kruising", kijkt Heeres terug op het gloriemoment. Zijn treffer was niet genoeg voor de overwinning. Na de 0-1 kreeg Dreischor een grote kans op 0-2, maar die stand kwam niet meer in de boeken. Dreischor verloor en Heeres was dan ook teleurgesteld in de teamprestatie. „Nogal ja. Ik baalde behoorlijk. Ik dacht na de 0-1 dat het wel goed ging ko men. Ik vond ons duidelijk ster ker. Sluiskil had niet veel te ver tellen en kreeg weinig kansen. Wij kregen ook geen superkan sen, op die ene na dan." Maandag zal Dreischor uit een ander vaatje moeten tappen en kansen creëren. De ploeg van Heeres, die in Rotterdam sport- management studeert aan de Haagse Academie voor Lichame lijke Oefening, treft in Hontenis se een tegenstander die strijdt te gen degradatie. Hontenisse werd tiende in de vierde klasse A. De Zeeuws-Vlamingen heb ben echter een sterke verdedi ging, want met 27 tegentreffers kreeg de ploeg zelfs nog minder goals tegen dan kampioen Dom burg. Het is duidelijk dat de aan vallers van Dreischor op scherp moeten staan. Dreischor zal een aantal keer moeten scoren. Dat is een zware opgave, maar Matthijs Heeres gelooft er nog wel in. „Natuurlijk, we kunnen het na één nederlaag toch niet gelijk opgeven? De wonderen zijn de wereld nog niet uit. Als voor promotie, maar vorig sei zoen waren we na twee wed strijd al uitgeschakeld. Dan moet je nog wel vier wedstrij den spelen zondér dat je iets kunt-winnen. Dat is zwaar, het is te vergelijken met het beklim men van de Alpe d'Huez. Daar om wil iedereen er vol voor gaan. We zijn allemaal sport mannen. die elke wedstrijd wil len winnen." Het is een mentaliteit die bij Hendriksen volgens veel men sen aan het begin van de jaren negentig ontbrak. „Toen ik in 1991 bij RBC begon, had nie mand verwacht dat ik meer dan vierhonderd wedstrijden in het betaald voetbal zou spelen. Ik we thuis gewoon winnen met een paar doelpunten verschil en Hontenisse wint met minder te gen Sluiskil, dan kunnen we het nog redden." Op kamers Matthijs Heeres was dit seizoen een nieuw gezicht bij Dreischor. Daarvoor speelde hij bij Mevo. De voetballer had gegronde re denen om de overstap te maken van het zaterdagvoetbal naar het zondagvoetbal. „Ik zit door deweeks op kamers in Rotter dam. Bij Mevo werd er op maan dag en donderdag getraind en kon ik nooit trainen. Bij Dreischor kan ik in ieder geval was volgens veel mensen lui, had geen werklust en geen men taliteit. Er zat wel een kern van waarheid in, maar veel trainers geven moeilijke jongens geen kans. Wally Jansen durfde het wel aan met mij en hij heeft me samen met voorzitter Piet Kos ter wakker geschud. Als ik toen naar Vlissingen was gegaan, had ik de boot misschien net als veel andere jongens ook gemist. Dat ik vanavond mijn vierhon derdste wedstrijd speel, is dan ook iets waar ik heel erg trots op ben." Via RBC (drie jaar), Hoek (zes wedstrijden), FC Eindhoven (an derhalf seizoen), Cambuur Leeu warden (drieënhalf jaar) en op vrijdag trainen. Op zaterdag werk ik altijd en bij Mevo moest ik me ook altijd haasten." Het uitblijven van sportief suc ces speelde in mindere mate ook mee. „Dat we nooit wonnen, was ook niet leuk, maar bij Me vo had ik het net zoals nu bij Dreischor ook naar mijn zin." Heeres volgde dit seizoen zijn oude club wel. „Vorig jaar had den wij maar vijf punten en nu zes. Dat is wel ontzettend verve lend. Maar misschien is het vol gend seizoen wel anders, want Mevo krijgt versterking." Voor Heeres kwam het seizoen 2004-2005 maar langzaam op gang. „De eerste wedstrijden Veendam (drie seizoenen) kwam Hendriksen in Helmond terecht. Hij pendelt nu al tweeënhalf jaar heen en weer tussen Middel burg en de Brabantse stad. Geen problemen „Het is iedere keer honderdtach tig kilometer, al heb ik daar geen problemen mee. Ik ga al tijd op tijd van huis, drink on derweg een kop koffie en blijf op maandag en vrijdag meestal in een hotel in Mierlo overnach ten. Dat is beter voor mijn lichaam, want andei's sloop je je zelf. Ik voel me nog fit en de be slissing om te stoppen is een be wuste keuze geweest. Ik wil na melijk afscheid nemen met een was alles nieuw en was het best wel lastig voor me. De twee sei zoenen daarvoor bij Mevo heb ik voor mezelf slecht, gevoet bald. In de eerste wedstrijden bij Dreischor maakte ik geen goal, maar toen ik éénmaal ge scoord had, ben ik regelmatig blijven scoren. Ik heb niet alle duels gespeeld maar liep wat doelpunten betreft één op één." De rechtsbenige aanvaller speel de dit seizoen voor het eerst als rechterspits. „Ik heb heel mijn leven op links gespeeld. Ik ben rechtsbenig, maar schiet net zo graag met links." Het maakt Heeres niet uit of hij met links of rechts scoort tegen goed gevoel. Dat kan nu en het is maar de vraag of dat ook nog zo is als je weer een seizoen ver der bent." En Hendriksen weet dat hij vol gend seizoen nog een toegevoeg de waarde kan zijn voor Hoek. „Dat wil ik ook, anders was ik er niet aan begonnen. Ik zal vol gend seizoen nog scherper moe ten zijn dan dit jaar. Waarom? Omdat veel ogen op mij gericht zullen zijn. Als we met Hoek ver liezen. zullen mensen eerder naar mij dan naar andere spe lers kijken. Dat vind ik hele maal niet erg. Ik wil straks op een mooie manier afsluiten en volgend seizoen liggen er weer nieuwe uitdagingen." Hontenisse: als hij maar scoort. De laatste tegenstander in de na- competitie is een grote onbeken de voor Heeres: „Ik weet niks van ze." Heeres schat de promotiekans op fifty-fifty. Mocht Dreischor na maandag zijn uitgeschakeld, dan zal er niet al te lang worden gerouwd in het vlasdorp. Hee res: „Het is geen ramp voor Dreischor. dan doen we volgend seizoen gewoon mee om het kam pioenschap. Ik weet ook niet in hoeverre het wat voor Dreischor zou zijn om al in de vierde klas se te gaan voetballen. Maar een stapje hoger zou natuurlijk wel spannend zijn." New York. Play-offs NBA, tweede ronde (best-of-seven): Detroit Pistons Indiana Pacers 83-92. Stand: 1-1. Phoenix Suns - Dallas Mavericks 106-108. Stand: 1-1. Sportprijavrai Lucky Day 3702: 5-13-19-20-24-27-33- 43-44-47-51-56-63-65-68-73-75-77-78-80 (onder voorbehoud). Hamburg. Mannen, Masters Series. Derde ronde: Federer (Zwi/1) - Robre- do (Spa/14) 6-2 6-3. Chela (Arg) - Hen man (GBr/5) 3-6 6-4 6-2, Gasquet (Fra) - Hrbaty (Slw) 6-1 6-2, Davidenko (Rus/15) - Ferrero (Spa) 3-6 6-2 6-1, Co- ria (Arg/10) - Ancic (Kro) 6-4 6-3, Seppi (Ita) - Novak (Tsj) 6-3 6-4, Volandri (Ita) - Grosjean (Fra) 6-3 6-4. Rome. Vrouwen. Derde ronde: Mau- resmo (Fra/2) - Farina Elia (Ita) 6-4 6-3. Schnyder (Zwi/8) - Ivanovic (SMo) 6-3 6-2, Zvonareva (Rus/6) - Castano (Col) 6-1 5-7 6-2, Martinez (Spa) - Petrova (Rus/7) walkover, Linetskaja (Rus) - Dul- ko (Arg) 5-7 6-4 6-4, Schiavone (Ita) - Su- giyama (Jap) 6-3 7-5, Bovina (Rus/9) - Suarez (Arg) 3-6 6-3 7-6 (5), Conchita (Spa) - Petrova (Rus/7) walkover. door Bauke Boersma en Barry van der Hooft GOES - Kloetinge heeft zich voor volgend voetbalseizoen ver zekerd van de diensten van de neven André en Giovanni Siere- veld. Ook legde de naar de zater- daghoofdklasse gepromoveerde club Padden van de Water vast. Giovanni en André Siereveld, beiden nog geen twintig jaar. staan te boek als grote talenten. Het duo speelde afgelopen sei zoen voor zondag-derdeklasser VC Vlissingen. Giovanni Siere veld is een linksbenige verdedi ger, die ook op het middenveld uit de voeten kan. André Siere veld is middenvelder. Aanvaller Padden van de Water is oorspronkelijk afkomstig van Yerseke, maar speelde tijdens de voorbije voetbalcompetitie voor de naar de tweede klasse gedegradeerde zaterdagclub Ril landia. Met Giovanni en André Siereveld en Padden van de Wa ter heeft Kloetinge inmiddels vier nieuwelingen vastgelegd. Eerder zegde Zierikzee-spits Rutger Kooman zijn komst naar het Wesselopark al toe. Kloetinge zoekt voor volgend seizoen in elk geval nog een keeper, die met de na lang bles sureleed teruggekeerde Merlijn Swennen moet uitmaken wie de Ronde van Italië, ProTour. Vijfde etappe, Celano - L'Aquila: 1. Di Luca (Ita) 6.01.18, 2, Bruseghin (Ita), 3. Ardila (Col) 0.02, 4. Leukemans (Bel), 5. Basso (Ita), 6. Cunego (Ita), 7. Garzeili (Ita), 8. Savoldelli (Ita), 9. Halgand (Fra), 86. En gels 0 47, 88. Veneberg, 96, Schmitz, 103. Eltink 1.11, 104 De Jongh, 158 Thomas Dekker 10.02, 189. Vierhouten 14.45. Algemeen klassement: 1. Di Luca 26.20.55, 2. Bettini (Ita) 0.03, 3. Mazzanti 0.25, 4. Cioni (Ita) 0.28, 5. Cun ego 0 30, 6. Garzeili 0.36, 7 Ardila (Col) 0.37, 8. Scarponi (Ita) 0.41, 9. Celestino (Ita) 0.46, 69. Eltink 3.09, 92. Engels 7.38, 98. De Jongh 8.42, 117. Veneberg 11.57, 129. Thomas Dekker 14.35, 137. Schmitz 16.21,180. Vierhouten 28.08. Mainz. Ronde van Rijnland-Palts. Tweede etappe. Trier - Mainz: 1 Schumacher (Dui) 197 km in 5.09.25, 2. Wegmann (Duil, 3. Radochla (Dui), 4. Sieberg (Dui), 5. Mertens (Bel), 6. Mari- nangeli (Ita). 7. Bos, 19. Pronk, 28. Ten Dam, 55. Smink, 70. Van der Wal, 115. Van Katwijk 10.08 Algemeen klasse ment: 1. Wegmann 8.43.28, 2. Schuma cher 0.02, 3. Dumoelin (Fra) 0.14, 4. Za- mana (Pol) 0.20, 5. Haussier (Dui) 0.21, 6. Heppner (Dui), 11. Ten Dam 0.22, 35. Bos 9.32, 54. Pronk., 100. Smink 12.49. eerste man tussen de palen wordt. Mogelijk komen er ook nog één of meer veldspelers bij. Rillandia Met het vertrek van Padden van de Water is de eerste selectie van Rillandia verder uitgedund. Na een dramatisch seizoen, waarin degradatie uit de eerste klasse onafwendbaar was, heb ben inmiddels veertien van de vijftien selectiespelers besloten te vertrekken. Mehmet Dolma is op dit moment de enige speler die niet vertrekt. Ai-jan Koopmans stapt over naar eersteklasser SSV'65 en doelman Kees Lozekoot, verde diger Rick Heijmans en topsco rer Michel Smits vertrekken ge zamenlijk naar Halsteren. Peter Kepers en Jacco Baas gaan vrij wel zeker naar Victoria'03. Chiel Dubbeld volgt het duo naar de club uit Oudenbosch of kiest voor het Roosendaalse BSC. Michiel van Trijen is op zoek naar een zondagclub en Ralph Kuijpers kan bij Internos terecht. Linksback Comé Nuyes stopt, Martijn van Elzakker gaat naar WC'68 en van Weslev Persijn werd in de laatste maan den van dit seizoen al niets meer vernomen. Richard van der Hoest, dit seizoen vooral bank zitter, is ook op zoek naar een andere club. Dreischor speelt op tweede pinksterdag thuis tegen Hontenisse door Klaas Verspoor Sin Nieuweling Matthijs Heeres moest dit seizoen aanvankelijk wennen bij Dreischor. „De eerste wedstrijden was alles nieuw en was het best wel lastig voor me. Maar toen ik éénmaal had gescoord, ben ik regelmatig blijven scoren." foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35