PZC Parkeerstrook wordt pechplaats PZC PINKSTEROLDTIMERBEURS Hard werken voor de grote invasie Twee gewonden bij aanrijding Eenaktermarathon bij jeugdtheater Op Drift Renesse 11 provincie plaatst obstakels tegen ongewenst parkeren langs N256 I AAZET J Rommelmarkt in Zierikzee FRANZ LISZT FRANZ SCHUBERT HECTOR BERLIOZ bij nader inzien agenda Hulst bij Zeeuwse Ombudsman Goes zou stevig kunnen bezuinigen Toch asielzoekers uitgezet Rommelmarkt weekenddiensten IRISH FCJB - WHISKEY BAR Mürphy's Corner DANSAVOND LIVE toegang gratis Bite A Bite COVER BAND Korte Kerkstraat 17. Goes vrijdag 13 mei 2005 Ljnnr Pi fit Kleemans IjZIEBIKZEE - De parkeerstro- !ken langs het Schouvvse gedeel- jte van de N256 - beter bekend (als de Weg naar De Val - wor den omgevormd tot pechplaat- 'sen. Wegbeheerder de provincie Zeeland hoopt daarmee het wel- - iswaar niet verboden maar wel (ongewenst parkeren in de berm J Jiangs de weg te kunnen ontmoe- U digcn. De situatie op de Weg naar De (Advertentie) - v <0^ (Advertentie) Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Val is historisch zo gegroeid, maar feitelijk strookt de in deling van de weg niet met de functie ervan. Op drie plekken langs de weg is de berm deels verhard. Wat wellicht bedoeld is als pechplaats - waar alleen een korte stop toegestaan is - oogt meer als een parkeer strook. Dat nodigt, zo is in de praktijk gebleken, weggebrui kers uit hun auto al dan niet voor langere tijd langs de weg te stallen. „De stroken langs de weg zijn ei genlijk veel te groot voor een pechplaats. Er zitten er bij waar wel zes, zeven auto's achter el kaar geparkeerd kunnen wor den", zegt M. de Lange van de afdeling Infrabeheer van de pro vincie Zeeland. Als er een schaap over de dam is volgen er meer en dat betekent dat met enige regelmaat niet alleen op de verharde stroken langs de drukbereden weg, maar ook in de grasberm geparkeerd wordt. Een ontwikkeling waar de pro vincie niet echt blij mee is, maar waar formeel gezien weinig te gen te doen is. De Weg naar de Val is een tachtig-kilometerweg en parkeren in de berm is er ge woon toegestaan. Autoweg Dat neemt niet weg dat de pro vincie liever zou zien dat henge laars en recreanten hun auto op veiliger plaatsen dan langs de weg parkeren. Mogelijkheden genoeg, volgens De Lange: ,,Je hebt de carpoolparkeerplaats bij de kruising van de N256 en de Julianastraat, bij restaurant De Zeelandbrug is een flink par keerterrein en daar tegenover de vroegere opstelplaats voor de veerpont." In de berm parkeren is echter niet verboden zolang de Weg naar De Val de status van tachtig-kilometerweg heeft. De Lange: „Het beste zou zijn als de weg omgevormd wordt tot autoweg met snelheidsbeper king. Dan kun je het parkeren langs de berm verbieden, maar wel vasthouden aan een bepaal de maximumsnelheid. Maar zo iets kost tijd. Je moet dan toch zeker wel met een paar jaar reke nen." De provincie heeft inmid dels een aannemer opdracht ge geven de 'parkeerstroken' te ver kleinen tot pechplaatsen. Het is de bedoeling dat overtollig as falt wordt weggefreesd. Obstakels Wanneer het karwei geklaard wordt, is nog niet bekend, maar De Lange gaat er vanuit dat het verkleinen van de verharde stro ken nog voor de bouwvakvakan tie haar beslag krijgt. Om onge wenst parkeren te ontmoedigen, zijn nu door de provincie tijde lijk obstakels op de verharde stroken geplaatst. VKOZIJNEN - ZONWERING www.aazet.nl Kapelle -Tel. 0113-330333 IIERIKZEE - Basisschool Jo- lan Louis de Jonge uit Zierik- :ee houdt morgen een rommel markt m Onder de Beuze. De narkt begint om 9,00 uur. faast allerlei 'rommel' worden tok boeken verkocht. De op- van de rommelmarkt ikksfjgaat naa de school. (Advertentie) GROT6 KÉRK V66R6 vrijdag 13 mei 20.00 uur GEOFFREY MADGE piano info: 0118 623650 www.nieuwe-muziek.nl Discotheken Pinky's en De Zoom zijn druk doende de aankleding voor het pinksterweekeinde in orde te maken. door Melita Lanting RENESSE - De ondernemers in de Westhoek zijn er allemaal razend druk mee: het pinksterweekend. Al weken wordt achter de schermen keihard ge werkt om op tijd klaar te zijn voor de grote invasie. Het gras op de camping wordt gemaaid, de voorraad in de win kels aangevuld en bier, heel veel bier wordt Renesse binnengereden. „Bel me na de Pinksteren maar terug", is de meest gehoorde opmerking in de afgelopen weken Alles moet wijken om op tijd klaarte zijn. Op camping De Vliedberg in Scharendij- ke is bijvoorbeeld de afgelopen weken nog hard gewerkt aan de speeltuin, zijn de caravans schoon en op orde ge maakt, is het gras gemaaid en zijn de be stellingen gedaan voor de kampwinkel. „Het is altijd druk", zegt N. Coomans. De camping is komend weekend hele maal volgeboekt. Als de telefoon rinkelt, blijkt een colle ga uit Renesse aan de lijn te hangen die meldt dat hij nog één plek beschikbaar heeft. Voor de rest zit hij vol. „We ver tellen elkaar hoe de bezetting is. Het is altijd handig als je van elkaar weet of er nog plaats is. Dan kan je mensen goed doorverwijzen." Coomans heeft bij de balie verschillende kaartjes klaar liggen met routebeschrijvingen naar de dichtstbijzijnde campings „Gemakke lijk voor de mensen." Op De Vliedberg zijn inmiddels de eerste gasten gearri veerd, maar de grote golf wordt van avond pas verwacht. „Dan heb ik geen tijd om te eten." Drukte In het centrum van Renesse is het ook een drukte van belang. Tijdens Pinkste ren trekt de badplaats traditioneel dui zenden Duitse jongeren en dat vergt de nodige voorbereiding. Aan de Hoge- zoom staan vrachtwagens te lossen en een grote bierbrouwer is bezig met het installeren van mobiele tappen. Frietbakker W. IJzenbrandt is inmid dels gepokt en gemazeld in de pinkster- drukte. Hij heeft net zijn bestelling doorgegeven aan de groothandel, maar wil niet kwijt hoeveel kilo hij denkt te bakken in de komende dagen. Aan zijn gezicht te zien zijn het wel enorme hoe veelheden. „En er gaan honderden kip pen doorheen", zegt IJzenbrandt. „Voor al tussen een en drie 's nachts." Aan de Hogezoom rijdt café-eigenaar K. Jachmann heen en weer met een vorkheftruck. Aan de vork hangt een pallet met daarop een kubieke meter flesjes met wodka-mixdrankjes. „Met deze truck maken we 's nachts ook de weg weer schoon. Dan hangen we er een schuif aan." Bij de overburen zitten de eerste groep jes jonge Duitsers op het terras. Alle- foto Marijke Folkertsma maal in een fel-oranje T-shirt met Re- nes seTour 2005 op de borst. „Die ma ken ze zelf", lacht Jeroen Roose van Schouwenland Eventures. „Op de web site www.renesse-online.de kan je van alles vinden.Uit die website blijkt ook hoe Renesse leeft onder de Duitse jonge ren." Schouwenland Eventures organiseert tal van activiteiten in Renesse. „We heb ben veel muziek en activiteiten op de kerkring. Daar hebben vooral dingen voor gezinnen met kinderen zoals een clown en éénwielerartiest Leo van de Woestijne." Vandaag worden de podia opgebouwd en volgens Roose loopt alles op schema. „Stress komt er niet meer bij kijken. Wij zijn er klaar voor." Bij fietsenverhuur Bouwman uit Burgh-Haamstede staan de honderdvijf tig huurfietsen klaar, maar het is het vooral afwachten wat het weer doet, vertelt medewerkster Janine. „We krij gen wél telefoontjes van mensen of ze moeten reserveren, maar we adviseren gewoon langs te komen als ze willen fietsen. We hebben genoeg." SEROOSKERKE (S) - Twee personen zijn gisteravond ge wond geraakt bij een frontale aanrijding op de Serooskerk- seweg in Serooskerke. Het on geval gebeurde rond half ze ven 's avonds. Een 26-jarige automobiliste uit Zierikzee had te laat in de gaten dat de auto voor haar remde, maar probeerde een aanrijding te voorkomen. Door haar ontwijkende manoeuvres belandde ze echter op de verkeerde rij baan, waar ze frontaal op de tegemoetkomende auto van een 63-jarige Rotterdammer botste. Beide bestuurders zijn per ambulance vervoerd naar het ziekenhuis in Goes. Beiden hebben nek- en rug klachten. De auto's zijn zwaar beschadigd. foto Eric Noordermeer In het verhaal over het bunkermuseum in de PZC van 11 mei staan de openings tijden verkeerd vermeld. Het bunkermu seum in Zoutelande is op zaterdag ge sloten. Op zondag is het museum wel ge opend, van 13.00 tot 17.00 uur. STREEKACTIVITEITEN BURGH-HAAMSTEDE Big Boss Bouwmarkt, 21.30 uur: 'Linkerhanden', voorstelling door jongerentheatergroep De Drang HULST - De gemeente Hulst zoekt opnieuw aansluiting bij de Zeeuwse Ombudsman voor de afhandeling van klachten. Hulst moet de zaken snel regelen omdat de ge meente anders valt onder de Nationale Ombudsman en dat wil het dagelijks bestuur van Hulst niet. Sinds 15 maart is de Wet extern klachtrecht in werking getreden. Dit houdt in dat gemeenten worden verplicht om met in gang van 1 januari 2006 aangesloten te zijn bij een exter ne klachtvoorziening. Hulst is al aangesloten bij de Zeeuwse Ombudsman, maar toen de nieuwe wet per 15 maart werd bekrachtigd, is die aansluiting komen te ver vallen. Als Hulst bij de Zeeuwse Ombudsman aangeslo ten wil blijven, dan moet voor juli een nieuw gemeente raadsbesluit worden genomen. Doet Hulst dit niet, dan is de Nationale Ombudsman automatisch bevoegd. Hulst heeft een voorkeur voor de Zeeuwse Ombudsman omdat deze organisatie laagdrempelig is en dichter bij de Zeeuw se burger staat. GOES - Op de begroting van de gemeente Goes kan 800.000 tot 1,2 miljoen euro worden bezuinigd door taken te schrappen of uit te besteden. Een werkgroep van de ge meenteraad heeft dit vastgesteld. In de werkgroep zaten leden van alle politieke fracties in de Goese raad. Zij hebben de stofkam door de eigen begro ting gehaald en vergeleken met begrotingen van met Goes vergelijkbare gemeenten. Een waslijst van mogelijke bezuinigingsposten is opge steld, waarbij het meest in het oog springen: een korting op het bibliotheekwerk van 20.000 euro, het beëindigen van de ambtelijke begeleiding van de Sport- en Culturele Raad a 51.000 euro, het stopzetten van de gemeentelijke bemoeienis met het vormings- en ontwikkelingswerk via het Regionale Opleidingen Centrum (ROC) aan de Zuster straat (80.000 euro), meer samenwerking tussen podium 't Beest en theater De Mythe (ingeboekt voor 30.000 eu ro), het sluiten van het jongerencentrum Colours (44.000 euro) en de kosten van de organisatie van vrijwilligers werk onderbrengen bij de nieuwe Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO), goed voor 90.000 euro. MIDDELBURG - De komende weken worden zes mensen uit het asielzoekerscentrum in Middelburg op straat ge zet. De gemeente wil alleen gezinnen met jonge kinderen onderdak verlenen. Het gaat om asielzoekers die onder de nieuwe Vreemdelin genwet vallen. Met minister R. Verdonk van vreemdelin genzaken was afgesproken dat deze groep niet op straat zou belanden, zegt wethouder A. de Vries. De gemeente vangt via de stichting Inlia op dit moment nog wel asiel zoekers op die onder de oude Vreemdelingenwet vallen. Van de zes mensen die binnenkort uit de opvang worden gezet, worden er twee opgevangen: een moeder en haar kind van twee jaar. De Vries: „We verplichten haar wel om mee te werken aan terugkeer. Het is inderdaad zo dat we op die manier eigenlijk het werk van het Rijk nog eens overdoen." De andere mensen worden niet opgevangen. Dat heeft te maken met kosten, zegt de wethouder. In het centrum in Middelburg wonen zeshonderd mensen. De ge meente heeft geen geld om die allemaal op te vangen. Bo vendien is dat in strijd met het beleid van de landelijke overheid. door Esme Soesman RENESSE - Het moest een fan tastische, maar niet al te grote afsluiting van het toneelseizoen van jeugdtheater Op Drift wor den. Het werd echter een twee avonden durende marathon van eenakters. Op 21 en 28 mei ge ven diverse jeugdtheatergroe pen een voorstelling in het dorpshuis van Renesse. Op Drift brengt met The meaning of... een dansexpressie op Keltische muziek, en met Stiefmoeders een toneelstuk dat, met veel grijze humor, dat soms zo moeilijke onderwerp aansnijdt. En het meer fragmen tarische Boerenkool met worst. Naast de spelers in de leeftijd twaalf tot en met achttien is ook de jongere groep (vanaf negen jaar) op 21 mei aanwezig. Jeugd theater Op Drift-op wieltjes brengt een stuk over heksen. Te gast tijdens van de marathon zijn daarnaast Jeugdtheaterhuis Goes en Jeugdtheater Op Rolle tjes uit Bruinisse. Op de tweede avond, 28 mei, worden de eenakters van Op Drift aangevuld met werk van spelers die met het Schouwen- Duivelandse jeugdtheater zijn verbonden: Theater Jajo (oud- lid Jasper de Groot en Jora Möhlmann), en Theater Joloes, Notoes (gelegenheidsduo van Op Drift-theatermaker Jorike Dudok en oud-lid Marloes Lem- som) De eerste avond (21 mei) begint om 19.00 uur. Het tweede deel op 28 mei begint om 20.00 uur. De zaal is beide avonden een half uur eerder open. KERKWERVE - Aan de Bea- trixstraat in Kerkwerve wordt morgen een rommel- en verkoop dag gehouden. De opbrengst is bestemd voor het opknappen van de kerkbanken in de christe lijk gereformeerde kerk en een actie van Friedensstimme voor Kazachstan. Er zijn ook spelle tjes voor jong en oud. Boven dien is een team kettingzaagspe cialisten present dat stunts laat zien. De rommelmarkt duurt van 9.00 tot 16.00 uur. zaterdag 14, zondag 15 en maandag 16 mei 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van (Advertentie) 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 -17.00 uur. tel. 06-53737162 Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, tel. (0111) 412906, geopend za. 09.00-12.30 uur en 16.30-17.30 uur. Zo. en ma. 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging Allévo Schouwen-Duiveland'. Tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreek uur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. (Advertentie) ZATERDAG ZONDAG MAANDAG 14 MEI 15 MEI 16MB 12.00-18.00 uur 10.00-18.00 uur 10.00-18.00 uur Een groots oldtimer en klassieker evenement Oldtimeroccasions 7CCI AMRU AB C11 van automobielen, motoren, bromfietsen era. Feestelijks aan- komst motortocht op mndag vanal 12.00 uur. Kramen voor ver- koop, ruB van onderdelen. Accessoires, boeken, miniaturen, w geschenken etc. Toegang: 7,00, kinderen S-12jr. 3,50 INFO: 0113-221020 PARKEREN GRATIS INFO: 0113-221020 PARKEREN GRATIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33