PZC Gemeente wil af van kap verbod I Veertienjarige fietser versterkt Roparun-team Brand in zwemparadijs Zwarte wimpels aan monumenten als signaal van rouw 20% KORTING zeeuwse almanak Sjiek Forse boete voor snelheidsduivels Schoten gelost in Vlissingen Geen maatregelen weg Koudekerke Gemeente wil t< manege middels dwangsommen 1 tot actie bewegen "j BlUGH-HAAMSTEDE - Mane- ge Lisiduna in Burgh-Haamste- de heeft drie dwangsommen op- Iflegd gekregen. De manege moet de buitenbakken verplaat sen, enkele paardenboxen ver plaatsen, en het bedrijf laat men sen parkeren op een plaats waar het niet mag. Nieuw: de Batavus Europe Bomen buiten beschermd gebied mogen zonder vergunning gerooid worden vrijdag 13 mei 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland Burgemeester en wethouders van de gemeente Schouwen-Dui- yeland hebben deregulering tot Speerpunt van hun beleid ge- maakt. In het woud van regels fl'- moet naar hun idee stevig ge snoeid worden. Dat is niet al- leen prettig voor de burger, maar ook voor de gemeente. e| Jaarlijks komen bij de gemeente 150 aanvragen voor kapvergun- ningen binnen; de behandeling J" daarvan kost de afdeling recrea- he, economie en bijzondere wet- ten jaarlijks zo'n 120 uur. En fj daar komen dan de uren bij van - (Advertentie) op alle babykleding nu President Rooseveltlaan 772 j Vlissingen g 0118-449098 De collega in dat Goese kan toor kickt nogal op mooie spulletjes. Hij omringt zich graag met hebbedingetjes en sjieke speelgoedjes. Zo bediende hij zich onlangs, tot veler afgunst, van een ui terst fraai vormgegeven ball point. Deze pen had werkelijk uit straling. Hij lijkt op de pen waarmee Bush zijn handteke ningen zet, vond een jaloerse collega. Tot iemand het opschrift op de pen aan een nader onder zoek onderwierp. Het luidde: 'Snackbar de Vette Bek'. VCis sing en _3r/ \l, V. I I VCees- en 'Visgerechten I I Restaurant en Cateringbedrijf Het Station maakt uw feest tot een onvergetelijke gebeurtenis! De fijnste hapjes en drankjes, muzikale omlijsting, reservering en aankleding van de locatie: Het Station zorgt ervoor. Tel. reserveren: 0118 46 59 09 Pedactie: 0113-315649 ww.pzc.nl aiail:redactie@ pzc.nl ostbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Jnord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Ïeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Èationaal. 020-4562500. BRUINISSE - Een snelheidscontrole gisteren op de N59 bij Bruinisse heeft uitgewezen dat bijna de helft (name lijk 1400) van de 3021 voertuigen die tussen kwart over acht 's ochtends en half vier 's middags passeerden, te hard reden. Het betrof een snelheidscontrole in de buurt van de wegwerkzaamheden die worden uitgevoerd in ver band met de aanleg van de tweede brug bij Bruinisse. In verband met dit werk is de maximumsnelheid verlaagd tot vijftig kilometer per uur. De automobilisten die in de fout zijn gegaan, kunnen een gepeperde acceptgiro in de bus verwachten. Omdat het om een locatie bij wegwerk zaamheden gaat, geldt er een hoger tarief dan anders. Naar gelang de mate van overschrijding kan er zelfs spra ke zijn van meer dan 200 procent van het basistarief. Met enige regelmaat wordt op deze zelfde plek gecontroleerd. Dit mede naar aanleiding van klachten van wegbeheerder Rijkswaterstaat over de veiligheid van wegwerkers. VLISSINGEN - In de omgeving van de President Rooseveltlaan/Vincent van Goghlaan en Hercules Seg- herslaan in Vlissingen heeft een onbekende man woens dagnacht drie schoten gelost. Dat verklaren buurtbewo ners onafhankelijk van elkaar. De politie Zeeland heeft veel meldingen binnengekregen van bezorgde buurtbewo ners, die de schoten hebben gehoord. De schoten werden rond middernacht gelost. De politie heeft onderzoek ver richt, maar geen verdachte personen aangetroffen of iets gevonden. Een van de getuigen zag de schutter op een wit te scooter wegrijden. Hij droeg een helm. Bij de politie is geen verder signalement bekend. De getuigen zeiden er ze ker van te zijn dat het om pistoolschoten ging. Iedereen die iets meer kan vertellen over het voorval wordt ge vraagd contact op te nemen met de politie. KOUDEKERKE - De eenden en andere vogels die gevaar lopen doodgereden te worden op de rondweg bij Koudeker ke, moeten nog een jaar wachten op eventuele maatrege len. Dit heeft gedeputeerde T. Poppelaars gisteren gezegd. De provincie telt ieder jaar in december het aantal doodge reden dieren, waarna maatregelen genomen kunnen wor den. Tot die tijd blijft de situatie bij Koudekerke ongewij zigd. „We kunnen een hekwerk plaatsen tussen de broed plaats van de vogels en de weg", zegt Poppelaars. „Een an dere optie is het verleggen van de broedplaatsen, zoals we eerder op Neeltje Jans hebben gedaan." Maar hij wil niet op de zaken vooruit lopen. „Het hangt af van de uitkomst van de telling of we maatregelen nemen. Het is natuurlijk ook de tijd van het jaar. Tot we een beslissing nemen wil ik een appèl doen op automobilisten om op te letten." Enkele dierenvrienden plaatsten onlangs een bord bij de rondweg, dat automobilisten waarschuwt voor overstekende vogels. 1 éoorMelita Lantinq I)e kwestie speelt sinds afgelo pen zomer. Toen is de gemeente •na verschillende klachten over Itof en lawaai vanuit de buiten- akken - op inspectie gegaan. De bakken staan op een plaats ie in strijd is met het bestem- ingsplan. Verder hebben we iconstateerd dat paarden- ixen staan op een plek waar ze iet mogen staan, en er is nog en probleem met de parkeer plaats. Die grond heeft een agra fe bestemming", zegt Gvan Brouwershaven van de emeente Schouwen-Duive- and. Eisen We hebben gevraagd om een lan van aanpak. Dat plan is ge- tonen, maar voldoet niet aan de eisen. Dit krijgen wij bij de srovincie niet rond." Volgens Van Brouwershaven ?jn de klachten over stof en la- *231 op te lossen door de bak ken en boxen te verplaatsen. jtMaar nu is het moment geko men dat de gemeente moet gaan Handhaven." Verbaasd Eigenaar S. Blom van Lisidu- na reageert verbaasd op de pangsommen. „We zijn druk overleg met de gemeente en .enk dat we daar zeker uitko- ?en; ik heb in ieder geval de in tentie om het probleem op te los sen." Nduna heeft vier weken de JJd om de bakken, parkeer- P aats en boxen te verplaatsen E Pian in te dienen waaruit Jkt dat het probleem binnen apenbare tijd wordt opgelost. s een dergelijk plan er ligt, J0P de handhaving", legt Van jkouwershaven uit. de manege niet tijdig rea- gaat de gemeente incasse- totaal gaat het om een be- t S van 3600 euro er week maximum van 28.800 Met 25% korting op Vrij Uit fietsvakanties Ingmar Hinz is met zijn veertien jaar (voor zover bekend) tot nu toe de jongste deelnemer die de tocht van Parijs naar Rotterdam maakt. foto Marijke Folkertsma Lang plezier van je gekleurde haar met Andrélon KleurBalans. Andrélon KleurBalans shampoo is speciaal ontwikkeld voor gekleurd haar. Deze milde, verzorgende shampoo bevat het unieke ingrediënt ColorfIRM', dat openstaande haarschubben extra laat sluiten waardoor |e hoarkleur 'verzegeld' wordt en je lang plezier hebt van je gekleurde haar. Naast de KleurBalans Shampoo en Crèmespoeling is er ook een Color Care Lotion voor extra verzorging en glans van je gekleurde haar De Color Care Lotion is niet vet en hoeft niet te worden uitgespoeld. Andrélon KleurBalans- voor lang plezier Si5- van je gekleurde haar! 1M finer Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het algeheel kap- verbod kan geschrapt worden, vindt het dagelijks gemeente bestuur van Schouwen-Duive- land. Dat betekent dat bomen voor zover ze niet in een na- tuurgebied liggen of beschermd worden door een bestemmings- plan. gekapt kunnen worden zonder dat daar een vergunning voor hoeft te worden aange- vraagd. de afdeling openbare werken - waaraan advies wordt ge vraagd. Tegen het weigeren of juist het afgeven van een kapver- gunning worden soms bezwaren gemaakt, die ook weer afgehan deld moeten worden. Al die tijd besteedt het college liever aan andere zaken. Het college beseft dat zij met de afschaffing van het kapver- bod een belangrijk instrument om het uiterlijk van de gemeen te te beschermen uit handen geeft. „Er zit zeker een bepaald risico aan vast", zegt G. Benou van de afdeling recreatie, econo mie en bijzondere wetten. „Maar het is wel een aanvaard baar risico." Er blijven volgens Benou nog voldoende waarborgen over. Bomen in een natuurgebied blij ven beschermd en ook door middel van de bepalingen in een bestemmingsplan kan men grip houden op het bomenbe- stand. „De gemeente zelf heeft ook aar dig wat bomen in bezit. Hoe zij daarmee omgaat heeft zij zelf in de hand." Het college gaat er vanuit dat het in stand houden van een groene gemeente niet alleen een verantwoordelijkheid van de ge meente is, maar ook van de in woners. Benou: „Als je kiest voor deregulering, moet je altijd een lastige afweging maken. AJs je van regels af wilt moet je dur ven snoeien." Of de Schouwen-Duivelandse gemeenteraad de opvattingen van het college steunt en dezelf de keuze durft te maken, moet nog blijken. Het is de bedoeling dat het voorstel van het college in juni aan de gemeenteraad wordt voorgelegd (Advertentie) moet het team maandag (tweede pinksterdag) rond drie uur 's middags op de Coolsingel in Rotterdam kunnen arriveren. Daar komen ook de andere 177 teams aan. Klaar „We zijn er klaar voor", geeft teamcaptain Jeroen Hinz aan. „De sfeer is hartstikke goed. Het wordt nu ook tijd dat het gaat gebeuren." De verrichtin gen van het team zijn via de ge meentelijke website (www. schouwen-duiveland.nl/r opa run) actueel te volgen. Met hun inspanningen is al een bedrag van 16.300 euro bijeen gesprok keld. Naar verwachting loopt dat op tot 20.000 euro. Steun is nog altijd mogelijk. door Esme Soesman DREISCHOR - Zo'n honderd monumenten in Nederland gaan in de rouw. Met zwarte wimpels wil de stichting Nationaal Con tact Monumenten (NCM) aan dacht vragen voor deze bedreig de gebouwen en wijzen op de noodzaak om extra geld in mo- numentenonderhoud te steken. In Zeeland wordt aan twaalf mo numenten een rouwvlag gehan gen. Volgens B. van den Berg van het NCM gaat het om het topje van de ijsberg. Aanleiding is de invoering van het besluit rijkssubsidiëring in standhouding rijksmonumenten (brim) die per 1 januari 2006 de bestaande restauratiesubsidiere geling moet gaan vervangen. Probleem van die regeling is dat die gericht is op monumenten die in goede staat verkeren, al dus de stichting. De subsidie is vooral op instandhouding ge richt. Bij veel van de rijksmonu menten in Nederland is echter sprake van (fors) achterstallig onderhoud, stelt Van den Berg. Waardoor er met de invoering van het brim eigenlijk sprake is van een 'valse start'. Haar organisatie NCM geeft met de manifestatie Monument in gevaar! het signaal af naar het kabinet dat er geen nieuw beleid kan worden opgepakt als er niet eerst geld in de huidige stand van zaken wordt ge pompt. Becijferd is dat er 240 miljoen euro aan subsidie nodig is om de achterstand in onder houd die de afgelopen jaren is ontstaan, in te lopen. „Het is niet dat we niet begrijpen dat het minder gaat", geeft Van den Berg aan. „Maar het is ook maar net waar je prioriteiten wilt leg gen." De stichting NCM, koepel van organisaties in Nederland die zich sterk maken voor het be houd van monumenten, streeft er niet naar alle bedreigde rijks monumenten van een vlag te voorzien. Het gaat om een selec tie waarmee de stichting zijn zorg kan uiten. Wel wordt bun deling van voorbeelden op pa pier nagestreefd. De bedoeling is het resultaat van de actie op 27 mei bekend te maken op de Nederlandse Restauratiebeurs in Den Bosch. De rouwwimpels zijn gisteren verstuurd en worden in de ko mende week her en der uitgehan gen. In Zeeland gaat het om de hoogspanningstoren in Drei- schor, de kademuren en de Oost poort in Sluis, het gemaal De Piet in Wolphaartsdijk en acht kerken. Dat zijn - op de Neder lands hervormde kerk in Kloe- tinge na - Zeeuws-Vlaamse ker ken. de rooms-katholieke ker ken in Graauw, Sint Jansteen en Heikant, de Nederlands her vormde kerken in Kloosterzan- de en Groede en de Heilige Mari- nuskerk in Kloosterzande en de Heilige Corneliuskerk in Lams- waarde. Niet zeker is of ook alle wimpels daadwerkelijk aan de stok gaan. In niet alle gevallen zijn de aan vragers van de wimpel namelijk ook eigenaar van het monumen tale gebouw. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Met het vertrek zaterdag richting Parijs begint het 'gezond op te borrelen' bij Zierikzeeënaar Ingmar Hinz. Met zijn veertien jaar is hij even oud als het evenement Roparun zelf; de langste estafetteloop ter wereld. Hinz doet dit jaar als fietser met de Schouwen-Duive land Runners mee. Voor zover bekend is hij de jongste deelne mer ooit aan deze sportieve pres tatie voor het goede doel. Al lopend of fietsend moet de af stand Parijs-Rotterdam worden afgelegd: een traject van in to taal 525 kilometer. Voor de vier de achtereenvolgende keer doet het - grotendeels uit gemeente lijk ambtenaren bestaande - team Schouwen-Duiveland Run ners mee. Na een tamelijk late start van de voorbereidingen en wat blessureleed bleek het niet makkelijk om voldoende sportie- velingen (acht lopers en zes fiet sers) bij elkaar te krijgen. Onder anderen Ingmar, zoon van team captain Jeroen Hinz, bracht uit komst. Thuis werd (en wordt) er veel over het evenement gespro ken en dat wakkerde het vuur tje bij de scholier vwo-plus aan. Ondanks zijn jonge leeftijd ont ving het team hem met open ar men. „Ik ben goed opgevangen door het team. Ze zijn erg en thousiast." Zelf is Ingmar ook best trots op zijn deelname. Hij is er voor op hometrainer en fiets geklom men, gaat op tijd naar bed en wacht de start met toenemende spanning („Het begint nu wat op te borrelen") af. Heel, héél goed Hij is vastbesloten de estafette loop tot een goed einde te bren gen. Niet alleen vanwege de prestatie, maar vooral ook van wege het goede doel achter Ro parun. De opbrengst van het fes tijn wordt in allerlei initiatieven gestoken die gericht zijn op het verbeteren van het leven van mensen met kanker en hun naas ten. Zoals bijvoorbeeld een bios coop in het Sophia Kinderzie kenhuis (Erasmus MC) in Rotter dam, schetst Hinz junior. „Ik vind het zelf een heel, héél goed doel. Mijn eigen peetouders heb ben gehoord dat ze kanker heb ben. Ik wil ook eigenlijk zeggen: nou oom en tante, dit is voor jul lie. En voor alle andere mensen die ermee te maken hebben". De Schouwen-Duiveland Run ners (rugnummer 135) verzame len zaterdag rond half elf 's och tends in het gemeentehuis in Zie- rikzee om daar - traditioneel - te ontbijten met gemeentebe stuur en een aantal belangrijke sponsors. Om half een wordt (met een vrachtauto en twee per- sonenbusjes van de brandweer Schouwen-Duiveland) vertrok ken naar Parijs. Zaterdagavond om 23.55 uur wordt het start sein voor dit team in Parijs gege ven. Met een gemiddelde loop snelheid van 13,4 kilometer KAMPERLAND - In het dak van zwemparadijs isolatiemateriaal vlam gevat. Uit voorzorg zijn de De Roompot op vakantiepark Beach Resort De ongeveer vierhonderd bezoekers van het zwem- Roompot bij Kamperland is gistermiddag rond bad naar buiten gedirigeerd. De brand was na een half twee brand uitgebroken. Tijdens werkzaam- goed half uur onder controle. Het zwembad is van- heden aan het dak heeft hoogstwaarschijnlijk wat daag weer geopend. foto Willem Mieras Mel de Europe introdu ceert Batavus zijn nieuwste recreatiefiets Sportief, buitengewoon comfortabel en altijd de juiste zithouding Deze stijlvolle fiets is zeer geschikt voor het maken van korte en lange toer tochten in Nederland en het buitenland Koop de Batavus Europe en ontvang van vakantiespecialist Vrij Uit 25% korting op vier speciaal geselecteerde fietsvakanties Adviesprijs 7*9,- Voor deze aanbieding geldt op=op. Ga snel naar uw Batavus dealer of check www.batavus.com i GRATIS p vvoor cr fsersvafcyr o De?e rubriek verschijnt m alk titels van li Voor informatie over adverteren in c-:?c ruht 3' e-mïS ÏSIoSrt r HwSïu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31