Kramer heeft toch wat bereikt BS PZC PZC Varifocale bril v.a giïir|IMfaüHÜ Hart van DUITSLAND Kapelse burgemeester niet ontevreden over afwikkeling kwestie spoorlawaai weekenddiensten lezers schrijven Trappen Gehandicapt of chronisch ziek? KRAS I yctiko 1 IN MIDDELBURG, ST-LAURENS EN VROUWENPOLDER ZOEKT DE PZC BEZORGERS PLAFONDS, WANDEN, KASTEN EN VLOEREN, DA'S L0GUS... MURRE-MOENS vrijdag 13 mei 2005 door Harmen van der Werf KAPELLE - Hij staat deels met lege handen, burgemeester S. Kramer van Kapelle. De Raad van State heeft deze week be paald dat Kapelle en Goes geen dwangsommen konden opleg gen aan ProRail. Kramer is toch niet ontevreden over wat Kapel le en Goes tegen de spoorover- last hebben bereikt. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC ver schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. In de PZC van 3-5 wordt in het Zeelandgedeelte melding ge maakt van het vernieuwen van de nodige trappen bij de duino vergangen op Walcheren. In ge noemd artikel wordt vermeld dat er momenteel gewerkt wordt aan een nieuwe trap bij de duinovergang Aardappel dal-A nabij de Bucksweg in Zou- telande. Van de plaats als ge noemd klopt zoals dikwijls in de PZC niet veel, op dit gebied kan de schrijver van deze artikelen zich vooraf maar eens beter la ten informeren. De duinover gang Aardappeldal ligt bij het parkeerterrein aan de Joosses- weg (bungalowpark aan de Joos- sesweg) in Westkapelle en niet in Zoutelande. Tevens ligt de ge noemde Bucksweg bijna 400 me ter verder dan genoemde Aard appeldal, en ligt ook deze weg niet in Zoutelande maar in West kapelle. Dit even voor de goede orde. W. Hengst Koudorpstraat 7 Westkapelle „We kunnen na het vonnis van de Raad van State niets meer doen om spoorwegbeheerder ProRail te dwingen langzamer te rijden met de goederentrei nen", realiseert de Kapelse bur gemeester zich. „De kwestie is een bevoegdheid geworden van het ministerie van Vrom." Kapelle en Goes wisten al wel dat het ministerie van Vrom de zaak zou overnemen. De gemeen tebesturen vonden dat ook niet meer dan logisch. De aanpak van spoorlawaai hoort op lande lijk niveau thuis, anders krijg je wellicht een lappendeken aan re gelingen waarmee niemand uit de voeten kan. Storend Kramer heeft met het overheve len van de bevoegdheid dus geen enkele moeite, wat hij wel kwalijk vindt en ook niet had verwacht, is dat het vele voor werk van Goes en Kapelle prak tisch voor niets is geweest. „We kunnen onze dossiers aan Vrom overhandigen, maar het ministe rie mag daar niks mee doen. Al les moet opnieuw op de rails worden gezet. Ik vind dat erger lijk en storend, maar het is niet anders." Burgemeester Kramer van Kapelle heeft weliswaar de treinen niet langzamer kunnen laten rijden, toch vindt hij dat hij successen heeft geboekt in het overleg met ProRail. foto Willem Mieras Van formele fouten in de proce dure tegen ProRail is volgens de Kapelse burgemeester overigens geen sprake geweest. De Raad van State heeft alleen op puur juridische gronden - de overhe veling van de bevoegdheid naar Vrom - de dwangsommen van Goes en Kapelle naast zich neer gelegd. „Terwijl", stelt Kramer, „een lid van de Raad van State tijdens een zitting wel heeft aan gegeven richting ProRail: Waar om rijden jullie niet gewoon langzamer? Je verwacht daar dan iets van terug te zien in het vonnis, maar tot onze ergernis was dat niet het geval. Het is puur juridisch." Raildempers Hoewel Kapelle en Goes niet hun zin hebben gekregen bij de Raad van State, vindt Kramer dat er wel degelijk iets is be reikt voor omwonenden van het spoor. „Wij hebben in overleg met ProRail voor elkaar gekre gen dat dit jaar al een proef met raildempers in Kapelle wordt uitgevoerd. En houten dwarslig gers worden vervangen door be tonnen, met als gevolg dat er geen geluidschermen hoeven te komen of lagere kunnen worden geplaatst." Niet gelukt Het is dus niet gelukt om Pro- Rail een snelheidsbeperking op te leggen, een snelheidsbeper king in afwachting van maatre gelen op en aan het spoor. „Pro- Rail was bereid terug te gaan tot zestig kilometer in de nachte lijke uren, maar kwam daar plot seling op terug toen Goes de he le dag naar zestig kilometer per uur wilde", verklaart Kramer. Vervolgens kwamen Goes en Ka pelle in actie met de dwangsom men die deze week door de Raad van State in Den Haag terzijde zijn gelegd. Al met al is Kramer niet ontevre den over wat is bereikt. Hij heeft dat ook op een ledenverga dering van actiegroep Bewoners belangen Aanwonenden Spoor (BAS) gezegd. „BAS heeft veel aangeslingerd, wij hebben in overleg met ProRail successen geboekt." zaterdag 14, zondag 15 en maandag 16 mei 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) Huisartsengroep 'de stad Middel burg' Patiënten huisartsen Albers, Bruynzeel en Manni, Van den Haak, Heere en Wor- telboer. zaterdag: S. A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel.(0118)644301. zondag: A.P. Bruynzeel en C.J. Manni, Heren gracht 68, tel. (0118) 644301. maandag: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel. (0118) 644301. Inloopspreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst, Van der Male en Huisman, vrij. 17.30-zon. 12.00 uur: G. C. M. RullensDorpsstraat 2, Oostka- pelle, tel. (0118) 581276. zon.12.00-ma. 23.00 uur: W. Spekhorst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. (0118) 581271 Tandartsen Walcheren I. Vanneste, Eemstraat 3, Oost-Sou burg, tel. (0118) 461530. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen don. 20.00-vrij. 20.00 uur: J. van Dieren- donck, tel. (0118)471140. vrijdag vanaf 20.00 uur en zaterd» M. Snoep, tel. (0118)471140. zondag:J. van Dïerendonck, tel (O'i 471140. maandag: M. Snoep, tel. (0118)47;- Middelburg, vrij. 21.30-ma. 21.30 uur: M. Sinke, tel. (0118) 62045 Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel.(0118)633803. Kleine huisdieren: Mw. C. Brink, Meanderlaan 326 Mi burg, tel. (0118)611011. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-1JJ Landbouwhuisdierenpraktijklfy cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118 633803, za.s zo. visites aanmelden van 08 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskeih R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (OllJi 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikkt Het hele weekend bereikbaar onfei 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zaterdag 10.00-17.00 uur: Apotheek Souburg, C. van Perestrn Oost-Souburg, tel. (0118) 461593." 24-uursdienst (voor spoedeisende cepten): Apotheek Dauwendaele, Roozenb; glaan 18, Middelburg, tel. (0118) 627471 Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen zorg thuis), tel. 06-51422232. Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkverplej- en uitleen verpleegartikelen, tel 0118-684000. Het vervolg van de familieberichten van pagina 7 0 Daar, in dat lichte land aan de and're kant, Daar wilde jij zijn zonder angst en zonder pijn. Verdrietig, maar dankbaar voor alle liefde en zorg die wij van haar hebben ontvangen, geven wij u kennis dat van ons is heengegaan onze lieve moeder, schoon moeder, oma en overoma Jozina Laurina Simonse-van Iwaarden weduwe van Jan Gerard Simonse Wolphaartsdijk, t Middelburg, 29 december 1920 11 mei 2005 Meliskerke: Kees en Elly fanDirken Hetty Martijn Eveline en Meivin Marleen Oost-Souburg: Rinus en joke folanda en Edwin Sa ski a en Michel Sebastian Kloetinge: lannie en Jan Ingrid en JanKees Laura Tessa Peter en Muriël Amée Noor Oost-Souburg: Marian en Bas Linda en Heino Mike Demi Yvonne Carolien Correspondentieadres: Dongestraat45 4588 VK Oost-Souburg De herdenkingsdienst zal worden gehouden op dins dag 17 mei a.s. om 11.00 uur in de aula van de alge mene begraafplaats aan de Westelijke Oude Haven- dijk te Middelburg, waarna de begrafenis aldaar zal plaatsvinden. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid de fami lie te condoleren in de condoleanceruimte van de be graafplaats. Plaats uw familie berichten in de PZC Liefde en vriendschap Breken dwars door de duisternis heen (Poesjkin) Na alle fijne jaren die we met haar mochten beleven, hebben wij geheel onverwachts afscheid moeten ne men van mijn lieve vrouw, zorgzame moeder, schoonmoeder en oma Loesja Filius-Peliwanjan echtgenote van Piet Filius *2 april 1919 Rostov aan de Don (Rusland) 111 mei 2005 Biervliet Biervliet: Piet Filius IJzendijke: Sonja Verdurmen-Filius Peter Verdurmen Amsterdam: Neil Biervliet, 11 mei 2005 Kerkstraat 1 4521 BM Biervliet Loesja is opgebaard in het mortuarium van het Anto- niusziekenhuis te Oostburg. Gelegenheid tot afscheid nemen op maandag 16 mei om 15.0Ö uur. De afscheidsdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden op dinsdag 17 mei om 14.00 uur in de Hervormde kerk te Biervliet, waarna de be grafenis zal plaatsvinden op de algemene begraaf plaats aldaar. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in hotel-restaurant De Gentsche Poort, Gentstraat 94, Biervliet. Zij die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ont vangen, gelieve deze advertentie als zodanig te be schouwen. Of het nu gaat om juridische ondersteuning, belasting- teruggave, uitkeringen, zorg en hulp, woningaanpassingen, vervoer of lotgenotencontact... Kom op voor je belangen! Word ook lid van ANGO! ANGO maakft) beter leven mogelijk! Postbus 850, 3800 AW Amersfoort Tel. (033) 465 43 43 www.ango.nl INCLUSIEF: verblijf in 4-sterren Hotel Courtyard by Marriott verblijf in 2-persoonskamer uitgebreid ontbijtbuffet toegang sauna, fitness gratis busticket 4-sterren hotel tegen p SPOTPRIJS! Boen p cM. want vol=v°'. 1 GKHl» "J Hp KRAS Geldpas! info. www.krasgeldpas.n Supervoordelige 4-/5-/8-daagse autospecial Supervoordelige autospecial naar het hart van Duitsland' KRAS Stervakanties heeft het 4-sterren Hotel Courtyard by Marriott Kassei, gelegen in de fraaie streek Hessen, tegen wel zeer speciale prijzen gecontracteerd. U kunt nu een 4-daagse autoreis boeken voor de spotprijs vanaf slechts 79 en dit is inclusief een heerlijk dagelijks ontbijtbuffet én gratis koffie/thee in de hotellobby tot 11 uur. Gaat u mee op ontdekkingsreis naar het hart van Duitsland? HOTEL COURTYARD BY MARRIOTT KASSEL****-KASSEL Dit 4-sterren hotel is gelegen in Bad Wilhelmshöhe, één van de stadsdelen van het levendige Kassei U ontvangt een gratis ticket voor vervoer van bus en tram naar het centrum Dit zeer comfortabele hotel beschikt over vele faciliteiten, zoals een receptie (met kluisjes), bar, restaurant, een gezellig terras, sauna en fitness (beiden gratis). Ook is er parkeerge legenheid tegen betaling. Uw comfortabele en ruime kamer is voorzien van badkamer met bad/douche, toilet en föhn, telefoon, tv en een minibar TIPS VOOR UITSTAPJES De grote stad Kassei heeft heel wat te bieden, zoals kastelen, fonteinen, watervallen, parken en plantsoenen. Van hieruit kunt u ideaal uitstapjes maken naar het kasteel en park van het tegen de heuvels gelegen Wilhelmshöhe Maar ook het Slot Hohenlohe Is zeker de moeite waard Vanaf het Slot heeft u een schitterend uitzicht op het romantische land schapspark, dat zich tot de mooiste van Europa mag rekenen. In het park is een groot standbeeld van Hercules te bewon deren, alsmede de Duivelsbrug, Pluto's Grot, baroktempels en het grijze kasteel Löwenburg. En wat dacht u van het Rococo Paleis Wilhelmsthal, de Edersee met het Waldeck kasteel of lekker kuren in één van de thermische baden bij Kassei? Kortom, u kunt volop genieten in het hart van Duitsland! Aankomstdata HZ 15.529 4 dgn, vrijwel iedere vrijdag van 13/5 t/m 28/10 v.a.€ 79 5 dgn, vrijwel iedere maandag van 16/5 t/m 31/10 v.a.€ 95 8 dgn, vrijwel iedere vrijdag van 13/5 t/m 28/10 v.a.€ 139 Toeslagen per persoon: 1-persoonskamer 4 dagen €44/ 5 dagen 58/8 dagen 100, halfpension 4 dagen 53/ 5 dagen 71/8 dagen 120, reserveringskosten 15 (verplicht, per boeking). Prijzen zijn per persoon, tenzij anders vermeld. Exclusief: vervoer, niet genoemde maaltijden, reserveringskosten, reis- en annuleringsverzekering, toeristenbelasting,Vraag uitgebreide reisbeschrijving reisnummer HZ 15.529 Ook op zondag telefonisch bereikbaar! KRAS SterVikantieweisbureaus vindt u in: Alphen a/d Rijn, Almere, Amersfoort, jg; Apeldoorn, Arnhem. Baarn, Breda, Delft, Den Bosch, Den Haag, Eindhoven, Hengelo, Nijmegen. Rotterdam, Tilburg, Utrecht, Venlo. Zwolle X- www.kras.nl M t/m vr. 08.30-20.30 uur, li: 09.30-15.10 uur S 073 - 5 999°''999 Dankbetuiging Wij willen u hartelijk dankzeggen voor de vele blijken van medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve man, onze lieve vader en allerliefste opa Adriaan van der Maas Een speciaal woord van dank aan al de (oud) collega's voorde bezoeken aan en betrokkenheid bij Arjon. Dat heeft hij zeer gewaardeerd. L. van der Maas-Boot Leendert en Gerrie Pieter en Linda Frank en kleinkinderen Wilhelminadorp, mei 2005 Voor alle hartelijke blijken van medeleven die wij moch ten ontvangen na het overlijden van onze lieve moeder, oma en overoma Hedwig Elfriede van Bommel-Bethke willen wij u langs deze weg hartelijk dank zeggen. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Kruiningen, mei 2005 In Memoriam 13-05-2004 In Herinnering 13-05-2005 Erich Pippenbacher Jij hebt een steen verlegd in een rivier op aarde (i j leverde het bewijs van jouw bestaan Omdat door het verleggen van die ene steen De stroom nooit meer dezelfde weg zal gaan. We zoeken collectanten!' Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? Word dagbladbezorger van de PZC Een goede bijbaan voor jong en oud! De PZC is op zoek naar enthousiaste, positief ingestelde mannen, vrouwen, jongeren (vanaf 15 jaar) die ervoor willen zorgen dat de ochtendkranten voor 07 00 uur bij de abonnees in de bus liggen. Momenteel zijn er nog enkele autowijken in uw buurt vrij. Goede verdiensten en aantrekkelijke voorwaarden! Naast lichaamsbeweging en een vaste vergoeding zijn er veel extra's. Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst Distributie 0800 - 023 51 11 of kijk op www.deleukstebijbaan.nl het alfabet van Zeeland Afwerkingsbedrijf Murre-Moens is een topper op het gebied van vloeren. U kunt in onze showroom in Vlissingen een keuze maken uit diverse soorten houten vloeren, massief of laminaat parket, mortelli- en grindvloeren. Ook kunt u bij ons terecht voor mooie kurkvloeren en onverslijtbaar marmoleum. Bekijk samen met onze adviseurs welke vloer het best bij smaak en levensstijl past. Onze vakmensen zorgen ervoor dat uw vloer perfect wordt afgewerkt. U.kunt uiteraard ook zelf de plaatsing verzorgen. Murre-Moens is onderdeel van LOGUS bouw- en afbouwmaterialen AFWERKSYSTEMEN VLISSINGEN Marie Curieweg 9-13 (A58, afrit 40), 4389 WB Vlissingen, T: 0118 - 69 00 00, www.murremoens.nl MURRE-MOENS IS ONDERDEEL VAN LOGUS BOUW- EN AFBOUWMATERIALEN. WWW.L0GUS.NL "Nog geen €100 voor m'n varifocale bril!" "Ik heb lang met twee brillen rond gelopen. Eén voor veraf op mijn neus en één om te lezen rond mijn nek. Aan een touwtje. Tot ik ontdekte dat een bril met varifocale glazen helemaal niet duur hoeft te zijn. Tenminste, bij Specsavers. Want daar vind je hartstikke leuke brillen, incl. varifocale glazen, vanaf €99,-." Bij Specsavers betaalt u bij aankoop van een montuur maar één prijs voor standaard varifocale glazen: €90,- per paar. Met dit soort prijzen kan iedereen zich INCL. GLAZEN een kwalitatief goede varifocale bril veroorloven. Koop een montuur voor €39 met standaard varifocale glazen (normaal €90) en u betaalt in totaal slechts €99. Daarbij krijgt u altijd 3 unieke garanties*: op de kwaliteit (2 jaar), 100% tevreden heid en onze laagste prijsgarantie. Kijk voor onze voorwaarden op v\ of kom naar de winkel. w,specsavers.nl Bij Europa's beste betaal je minder www.specsavers.nl Specsavers Goes, Ganzepoortstraat 7 (tegenover 't Kruidvat), 0113 - 22 93 03 Specsavers Middelburg, Lange Delft 17 (tegenover Hema), 0118 - 64 22 60

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 12