Schade rond bouwput onduidelijk t PINKSTEROLDTIMERBEURS Plotseling zijn de duinen leeg PZC PZC Brand in zwemparadijs van De Roompot 11 Onderzoek naar gasleidingen Korte Noordstraat agenda FRANZ LISZT IRISH PUB - WHISKEY BAR Murphy's Corner DANSAVOND LIVE toegang gratis Bite A Bite COVER BAND Korte Kerkstraat 17, Goes Schoten gelost in Vlissingen Onderzoek haven Hoedekenskerke Medicijn verloren in Arnemuiden Forse boetes voor snelheidsduivels Middelburger krijgt lintje bij reünie Bataljon bij nader inzien AAZET vrijdag 13 mei 2005 i «ijn IDDELBURG - Het is nog n,et bekend wanneer de omwo nenden van de bouwput in Mid- jelburg de schade vergoed krij- jen die door de werkzaamheden i ontstaan. Eerst moet tussen uc gemeente en de aannemer Ivereenstemming zijn over de ansprakelijkheid. )at valt op te maken uit de laat- te nieuwsbrief die wekelijks VOrdt verspreid bij mensen die ond de bouwput wonen. De ge ns neente heeft inmiddels wel een ixpert ingeschakeld. Die begint n juni met het opnemen van de ;chade. Hij stelt vast of er scha- ie is, waardoor die veroorzaakt 12! ie"! OOST-SOUBURG Burg. Stemer- linglaan, 10.00 - 24,00 uur: kermis; IISSINGEN - Coosje luskenstraat/Scheldeplein, 8.00 - 16.00 "r: Weekmarkt; anjemolen, 13.00-16.00 uur: Openstel- ggerestaureerde bunker; IpenHof, 9.00 uur: Hatha yoga en om 035 uur Power yoga. STREEKACTIVITEITEN Bezorgklachten: 0800-0231 231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie walcheren Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet www.pzc.nl E-mail; web@pzc.nl werd en hoe hoog het schadebe drag is. Niet iedereen krijgt au tomatisch de expert over de vloer. Mensen moeten eerst bij de gemeente melden dat ze scha de hebben. Wethouder A. van 't Westeinde (GroenLinks) kan niet zeggen wanneer de verzekering uit keert. „We merken dat de verze keraar een afwachtende hou ding aanneemt. De verzekerings maatschappij keert pas uit als duidelijk is wie de schade heeft veroorzaakt. Nu is er nog onze kerheid over de vraag wie aan sprakelijk is. Ik hoop dat we daar binnenkort meer helder heid over hebben. Er is wat be weging op dat front en ik denk dat er op korte termijn meer dui delijkheid over is." De wethou der kan niet beloven dat die dui delijkheid nog voor de zomer kan worden gegeven. Omwonenden van de bouwput zijn de afgelopen tijd al bezocht door een expert die foto's heeft gemaakt en metingen heeft ver richt. Die expert registreert al leen, hij doet geen uitspraak over de oorzaak van de schade en over de hoogte van een even tuele vergoeding. De gegevens die hij verzamelt zijn bedoeld om de staat van de gebouwen tij dens het hele bouwproces in kaart te brengen. Vorige maand werd al bekend gemaakt dat de beslissing over de toekomst van de bouwput tot in het najaar moest worden uit gesteld. Pas dan zouden alle mo gelijkheden en de consequenties daarvan duidelijk zijn. Het grootste struikelblok is de vraag wie er opdraait voor de extra kosten veroorzaakt door de slechte staat van de bouwput. De aannemer en de gemeente voeren daar besprekingen over. Vandaag begint energiebedrijf Delta met een onderzoek naar de staat van de leidingen in de Korte Noordstraat. Het bedrijf wil controleren of ze beschadigd zijn door de verzakkingen rond de bouwput. Vooral gasleidin gen worden geïnspecteerd. Tij dens de werken is de Korte Noordstraat afgesloten voor het verkeer. Dat wordt omgeleid langs Klein Vlaanderen en de Stadhuisstraat. Fietsers kruinen wel gewoon door de straat. Route kunst jen natuur in 'emeldinge VEMELDINGE - Stichting lunst- en Natuurkring Wemel- linge houdt vrijdag 20 en zater- Jag 21 mei de achtste Kunst- [atuurroute Wemeldinge. [unst- en natuurliefhebbers ainnen kijken in ateliers, tui len en woningen in het dorp. De Zeeuwse schrijver en beeldend mnstenaar Wim Hofman stelt ijn kunstwerken tentoon in de ïstorische fruitschuur aan de filhelminastraat. les Jeinspireerd door Hofman en d,j inder begeleiding van Greet Ly- en Pien Kooistra hebben lasisschoolleerlingen van 6 en 7 aar ieder hun eigen kunstwer- len gemaakt. Ook deze stukken jus dien te zien zijn in de fruit - chuur. 1® feet Zeeuwse Beeld onthult vier verschillende beelden ter ere van de burgemeester, frijdag 20 mei kan de route ge- polgd worden van 12 tot 17 uur. Saterdag is dat van 10 tot 17 uur De Kunst- en Natuurroute trdt in augustus nog een keer ïouden op zaterdag 20 en zon- Üag 21 augustus. (Advertentie) GROTe K6RK VÉ€R6 [{vrijdag 13 mei 20.00 uur GEOFFREY MADGE piano FRANZ SCHUBERT HECTOR BERLIOZ eft 0118 623650 www.nieuwe-muziek.nl Sinds een paar weken zijn er nauwelijks homo's meer te bekennen in de Ritthemse duinen. door Wendy van den Hurk RITTHEM - Prairiehondjes worden ze genoemd. Stokstaartjes, duinkonijnen. Omdat die ook stokstijf opduiken van uit het struikgewas. De Ritthemse dui nen kennen een levendige homoscene. Of eigenlijk: kenden. Want sinds een paar weken moet je heel goed kijken, wil je er nog eentje ontdekken. Het is rustig aan het Ritthemse strand. Een labrador rent de dijk op, waar scha pen lekker liggen te zonnen. Schepen varen geruisloos voorbij en een vrouw geeft vorm aan het laatste torentje van haar zandkasteel. Een stukje verder spe len de kleinkinderen in het zand. En sommige wandelaars zie je altijd. Die twee dames uit Oost-Souburg bijvoor beeld. Elke dag klossen ze met de hon den langs de branding en elke dag zien ze de 'homopraktijken'. „Als je komt aanlopen, schieten gelijk die kopjes naar beneden. Tjoep, tjoep. Ik vraag dan wel eens: gaat ie lekker? Nooit heb ik antwoord gekregen." Ze moeten allebei lachen. Maar leuk vin den ze het niet. „Ik heb helemaal niks tegen homo's, maar waarom kunnen ze niet gewoon naar hun slaapkamer? Vroeger zag ik wel eens bekenden uit het dorp. Dan herkende ik bijvoorbeeld een fiets, die bij de duinen geparkeerd stond. Bij de super zeiden we gewoon gedag, maar toch. Het blijft vreemd. Die mannen hadden een gezin, iedereen kende ze. Later werden ze echt homo." Het gebeurt al zo lang de dames weten. Minstens een jaar of veertig. Maar nu lijkt het over. Plotseling. „Precies een dag na het dorpscomité, een paar we ken terug, is het gestopt. We hebben ze niet meer gezien. Cevaal schijnt er hand in te hebben gehad. Heel frappant. Van de ene op de andere dag waren ze weg." Fietstassen Ze moeten toch ergens heen. Neeltje Jans wordt genoemd. Dat had Lilian Boeije, een andere wandelaarster, weer ergens in het dorp gehoord. „Maar ik denk dat ze wel terugkomen. Prima. Ik heb geen last van ze. Ik zie ze wel eens staan. Sommige mensen zien dat ze zich masturberen, maar dat heb ik nog nooit gezien, Ik maak me er ook niet zo druk om. En toch ben ik ze lie ver kwijt dan rijk. Het blijft absurd." Wie de mannen zijn, weet Boeije niet. Herkennen doet ze hen wel. „Bijna alle maal zijn ze kaal en dragen ze een zon neblik Beetje gelikt uiterlijk. Echte ho mo's. Ze zeggen altijd gedag, of ze zwaaien even. Keurige mannen, hoor. Op die ene na, met die fietstassen. Die schijnt het voor geld te doen." Mevrouw Boeije voegt zich bij drie an dere wandelaars. Ze vleien zich neer op de dijk en laten de honden met elkaar stoeien in het zand. Waar zijn de ho mo's nou, roepen ze gekscherend. „Wacht maar tot het blote-konten-weer is", zegt Gerard Beeke. Iedereen lacht. De Vlissinger vindt dat de zaak uit zijn verband is gehaald. „Eerst ging het al leen om die homopraktijken. Prima. Nu klaagt Ritthem ineens over naturisten. Dat klopt niet. Ritthemers zie je hier nauwelijks. Bovendien veroorzaken na turisten geen overlast. Hier komt een echtpaar, ik wed al een jaar of vijftig, en die mensen vragen altijd of ze voor ons iets moeten aantrekken. Welnee!" Strandvriendin Martina Meijer wijst richting de duinen. Richting Bert. „Kijk. daar heb je een naturist. Joehoe Bert! We zeggen over jou alleen maar goeie dingen, hoor. Dat je altijd honden koekjes voor onze beesten meeneemt." Bert Schrooten komt erbij. Ook al is hij overtuigd naturist, hij draagt een short. „Ik dacht dat het niet meer mocht, naaktlopen. Normaal ben ik wel bloot. Dan ga ik hier in de zon liggen, of haaientanden zoeken. Beetje zwemmen. Maar ik kom hier ook wandelen in de winter. Nee, ik ben geen duinkonijn." foto Ruben Oreel Hij ziet ze geregeld, dé mannen. Boven in de duinen. Bert ligt dan beneden. „Ik hoor ze wel eens bezig. Het zijn ook mensen uit Ritthem. En van Rijkswater staat. Iedereen moet ze kennen. Tja, ze moeten het helemaal zelf weten." Knokploeg Toch denkt niet iedereen zo. De sfeer is grimmiger geworden, ook naar Bert toe. „Dit strandje was altijd vijgevochten. Nu zijn er ineens problemen. Cevaal is een paar keer langsgeweest met zijn knokploeg. Oprotten, roept hij dan. De avond voor het dorpscomité dreigde hij nog met kerels van het kamp te komen, als we ons niet uit de voeten maakten. Niemand die ging." Onzin, volgens Jo Cevaal, eigenaar van de plaatselijke camping. Niets van waar. „Ik kom daar nooit. Maar ze ma ken het er zelf naar. Onze gasten heb ben last van die mannen. Wat wil je, lig je als toerist even te slapen op het strand, staat er even later een kerel met zo'n groot ding voor je neus. Of je walt meedoen. Dat kan toch niet?" De politie doet er niets aan. Bij nader inzien is Cevaal toch wel langsgeweest. Maar niet met een knokploeg. „Met cam- pinggasten, om die kerels aan te wijzen. Ik heb ze toen vriendelijk verzocht hun kleren weer aan te trekken. Voor naakt lopers heb je toch aparte stranden? Als je die toelaat, stimuleer je die duinacti viteiten natuurlijk ook." KAMPERLAND - In het dak van het zwemparadijs op va kantiepark De Roompot bij Kamperland is gistermiddag rond half twee brand uitgebro ken. Tijdens werkzaamheden aan het dak heeft hoogstwaar schijnlijk wat isolatiemateriaal vlam gevat. Uit voorzorg zijn de ongeveer vierhonderd bezoekers van het zwembad naar buiten gedirigeerd. De brand was na een goed half uur onder contro le. Het zwembad is vandaag weer geopend. foto Willem Mieras (Advertentie) VLISSINGEN - In de omgeving van de President Rooseveltlaan/Vincent van Goghlaan en Hercules Seg- herslaan in Vlissingen heeft een onbekende man woens dagnacht drie schoten gelost. Dat verklaren buurtbewo ners onafhankelijk van elkaar. De politie Zeeland heeft veel meldingen binnengekregen van bezorgde buurtbewoners, die de schoten hebben ge hoord. De schoten werden rond middernacht gelost. De politie heeft onderzoek verricht, maar geen verdachte per sonen aangetroffen of iets gevonden. Een van de getuigen zag de schutter op een witte scooter wegrijden. Hij droeg een helm. Bij de politie is geen verder signalement bekend. De getui gen zeiden er zeker van te zijn dat het om pistoolschoten ging. Iedereen die iets meer kan vertellen over het voorval wordt gevraagd contact op te nemen met de politie. HOEDEKENSKERKE - De bodem van de haven van Hoe dekenskerke wordt aan een onderzoek onderworpen. Dat gebeurt om te kunnen bepalen of het mogelijk is met 8,5 meter lange palen een golfbreker te maken. De golfbreker is nodig om vissport- en plezierboten in de haven te beschermen tegen oplopende golven uit de Wes- terschelde. Het college van B en W van Borsele heeft deze week besloten tot het onderzoek. Er wordt met name gekeken of met palen van 8,5 meter lengte kan worden volstaan: of de bodem tot op grote diepte niet te slap is. Waterschap Zeeuwse Eilanden gaat paalhoofden langs de Walcherse kust vervangen door ste nen golfbrekers. De daarvan afkomstige palen van 8,5 me ter zouden in Hoedekenskerke kunnen worden herge bruikt. ARNEMUIDEN - Een inwoner van Arnemuiden is een doosje slaapmiddelen verloren die zeer gevaarlijk zijn voor kinderen. De medicijnen zijn vermoedelijk woens dagavond verloren in de Koningin Julianastraat, in de buurt van het zwembad. Er zitten drie strips van tien ta bletjes in een wit doosje. De merknaam is Normison. BRUINISSE - Een snelheidscontrole gisteren op de N59 bij Bruinisse heeft uitgewezen dat bijna de helft (name lijk 1400) van de 3021 voertuigen che tussen kwart over acht 's ochtends en half vier 's middags passeerden, te hard reden. Het betrof een snelheidscontrole in de buurt van de weg werkzaamheden die worden uitgevoerd in verband met de aanleg van de tweede brug bij Bruinisse. In verband met dit werk is de maximumsnelheid verlaagd tot vijftig kilometer per uur. De automobilisten die in de fout zijn gegaan, kunnen een gepeperde accept-giro in de bus ver wachten. Omdat het om een locatie bij wegwerkzaamhe den gaat, geldt er een hoger tarief dan anders. Naar ge lang de mate van overschrijding kan er zelfs sprake zijn van meer dan 200 procent van het basistarief. Met enige regelmaat wordt op deze zelfde plek gecontro leerd. Dit mede naar aanleiding van klachten van wegbe- heerder Rijkswaterstaat over de veiligheid van wegwer kers. door Jannes Goedbloed BREDA - Middelburger J.A. Blanker is gisteren koninklijk onderscheiden. Hij is Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Het lintje werd uitgereikt bij een reünie van het vijfde Bataljon, derde Regiment Infanterie in Breda. In december 1947 vertrok het regiment, bestaande uit vooral Zeeuwse en West-Brabantse soldaten, naar Sumatra. Blan ker was toen twintig. „Ik ben met tegenzin gegaan, ik had de tranen in de ogen", vertelde de oud-soldaat eerder aan de PZC. De terugkomst in Nederland is ondertussen 55 jaar geleden. Het duurde echter 24 jaar voor dat de eerste reünie gehouden werd. Dolblij In 1974 stond een oproep in de PZC. Sindsdien komen de 'so- bats' (kameraden) van het regi ment iedere twee jaar bij elkaar. Gisteren gebeurde dat voor de twintigste keer. De mannen zijn iedere keer weer dolblij om el kaar te zien. Blanker: „Als je dan weer iemand ziet binnenko men, dan zie je niet een oude man, maar die jongen van 20 jaar." Blanker speelde sinds het begin in 1974 een grote rol door zijn werk voor de reüniecommissie. Dit is dan ook de directe aanlei ding voor zijn onderscheiding. J.A. Blanker (Advertentie) In het verhaal over het bunkermuseum in de PZC van 11 mei staan de openings tijden verkeerd vermeld. Het bunkermu seum in Zoutelande is op zaterdag ge sloten. Op zondag is het museum wel geopend, van 13.00 tot 17.00 uur. Advertentie IY07IIMFN 7HMWPRIM KOZIJNEN ZONWERING WWW.AAZET.I Kapelle -Tel. 0113-3! ET. NL *-33jpf3 REPUBLIC OF Fritx Hansen* (Advertentie) ZATERDAG ZONDAG MAANDAG 14 MEI LU LD 16 MEI 12.00-18.00 10.00-18.00 10.00-18.00 uur uur uur En groots oldtimer en klassieker evenement. Oldtimeroccasions ZEELANDHALLEN komst molrnitocht op zondag vanaf 12.00 uur. Kramen voor ver- koop/ruil van onderdelen. Accessoires, boeken, miniaturen, geschenken etc. Toegang: 7,00, hinderen 6-lZlr. 3,60 ,NFO; 0113-221020 PARKEREN GRATIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11