Roep om samenwerking havens WAO? Geef mij liever een geschikte baan! Toch Kloosterpop in Kloosterzande ANGO maak(t) beter leven mogelijk! Bij koersbal draait het om gezelligheid Midweekse tod bevalt goed Bouw mee aan ons nieuwe vakantieschip. Doneer uw bijdrage op giro 145. Oost-Vlaamse gouverneur Denys vindt Gent te onderdanig Eerste lustrum d'Oekse feesten donderdag 12 mei 2005 door Frank van Cooten KLOOSTERZANDE - Welis waar iets kleiner van opzet, maar Kloosterpop in Klooster zande gaat dit jaar toch door. De derde editie van dit festival stond op losse schroeven, maar de organisatie is er in geslaagd een aantal bands te contracte ren voor het festival op zaterdag 11 juni. Dit jaar geen grote namen zoals Blof in 2003 en Kane in 2004. Tijdgebrek en de vraag of het Kloosterpop wel of niet door zou gaan, zijn hiervoor de rede nen. Ook duurt het festival één avond in plaats van twee, zoals vorig jaar. Tevens is de plaats veranderd. Niet meer op het festival terrein aan de Cloosterstraat, maar in de Hontenissehal aan de Em- mastraat. Vanwege veiligheids redenen mogen maximaal acht honderd bezoekers in de Honte nissehal. Ook mede daarom is voor een wat kleiner program ma gekozen. De affiche van Kloosterpop telt zes bands. Turnback opent het festival om 18.30 uur. Deze soul- band bestaat sinds 2003. Een uur later is het de beurt aan nederpop/rock en feestband Dexter. Van 20.30 tot 21.15 uur treedt Rolling Stones-cover- band Crackin Up op. Funk Cosmic Slop is in 2002 opge richt en bestaat uit zes muzikan ten met een gemeenschappelijke muzikale passie, oldschool Funk. Te horen en te zien van 21.30 tot 22.15 uur. Van 22.30 tot 23.15 uur staat de Zeeuws-Vlaamse bluesband Draften Blues Band op het po dium. De ritmische interpreta tie van de blues gecombineerd met hun live-acts bezorgde de band veel lof in de periode van 1985 tot 1993. Met het overlijden van Peter de Maat was de Draften Blues Band verleden tijd. Oudé tij den herleven echter. Inmid dels grijzend en kalend hebben de resterende bandleden beslo ten het oude repertoire onder handen te nemen en binnen kort weer op het podium tefc pen. Kloosterpop sluit af met 0- water. Deze band brengt mé- typische swampsound en stem van de legendarische i Fogerty Creedence Clears Revivel (CCR) weer tot leve. Kaarten voor Kloosterpop; vanaf medio deze maand i krijgbaar bij café^ar Klaroen en de Golff supenrj in Kloosterzande, café de C-a in Zaamslag. taveerne de paal en café 't Anker in K; café Lazarus in Sint Janstee: café In het Zicht der Schelt Paal. De toegangsprijs bedn vijftien euro. SINT-JANSTEEN - Ruin deelnemers wandelden gisj» vanaf het gemeenschap» trum De Warande één va drie trajecten van de StJs wandeltocht. De Stichting de Warande td de in samenwerking met was club de Gasthofstappers ui Belgische de Klinge voor a ganisatie. Secretaris L. Fie van de wandelvereniging' zeer tevreden over de belang ling voor deze midweekseta „Wij wilden nog een extra; op onze kalender plaatsen.! dat bijna alle weekeiiidenai zet zijn, kozen we maarvooi midweekse dag op Nederla bodem. En dat pakte Het zijn voornamelijk weid. re deelnemers die zich aandt schrijftafel melden. Zij h( na hun werkzaam leven ni op tijd voor een stukje spa vermaak. Al een uur voorte ficiële vertrek stonden dese belangstellenden voor de Een flyertje naar kinderen de plaatselijke basisschool deze week nog vakantie hé< leverde maar weinig re op." De bepijlde routes van 6, 18 kilometer voerde doorè; ders en bosrijke omgeving meeste deelnemers kozen een trip van 12 kilometer. Postbus 850, 3800 AW Amersfoort Tel. (033) 465 43 43 Fax (033) 465 43 53 Internet: www.ango.nl E-mail: info@ango.nl (Handicap.nl is de fondsenwervingsorganisatie van ANGO, kijk op www.handicap.nl voor meer informatie) Op het Zonnebloem vakantieschip beleven jaarlijks bijna 5.000 ernstig zieke of gehandicapte passagiers een week lang de vakantie van hun leven. Na 20 jaar intensieve vaart is ons schip echter dringend aan vervanging toe. Een niéuw vakantieschip kost 14 miljoen euro. Een gigantisch bedrag, waarvoor we een beroep doen op alle inwoners van Nederland. Sémen kunnen we dit schip bouwen! Doe mee! Namens onze passagiers: hartelijk dank. door Kris Naudts GENT - Als de haven van Gent wil groeien, dan moet die reso luut zijn 'Calimero-houding' af gooien en daadwerkelijke sa menwerkingsverbanden aan gaan met de havens van Terneu- zen en Antwerpen. Dat is de kern van de havenvisie die de Oost-Vlaamse gouverneur A. De nys gisteren voor het eerst ken baar maakte sinds zijn aantre den in de herfst van vorig jaar. Terneuzen en de verdieping en verbreding van het kanaal Gent-Terneuzen vertegenwoor digen een plan over een periode van dertig jaar dat meer dan twee miljard euro gaat kosten. Zo'n omvangrijk bouwdossier moet worden gedi-agen door een structuur, met name een grens overschrijdend havenbedrijf Gent-Temeuzen. Het Vlaams ha vendecreet maakt dit nu onmo gelijk, maar dan moet het de creet maar worden aangepast". Denys verraste zijn toehoox-ders door te pleiten voor een samen werking met de haven van Ant werpen. „Gent en Oost-Vlaande ren namen in het verleden veel te veel een Calimei-o-houding aan. Als gouverneur heb ik on middellijk ingezien dat elke vorm van onderdanigheid tegen over Antwerpen verkeerd is. In voorbereiding op de onderhan delingen over de verdieping van de Westex-schelde ben ik naar het hol van de leeuw gegaan: het Antwerps Havenbedirjf. En ja, wij hebben met Antwerpen een gemeenschappelijk front ge vormd om naast een doorbraak in het dossier van de Wester- schelde voor de Antweipse ha ven, ook een doorbraak te krij gen in het dossier van de nau tische toegankelijkheid voor het kanaal Gent-Terneuzen. In het memorandum tussen Vlaande ren en Nederland staat een para graaf die van Vlaamse zijde 25 miljoen euro reserveert voor een tuimel in Sluiskil." „In plaats van de confrontatie te zoeken met Antwerpen zou Gent er be ter aan doen gebi-uik te maken van de enorm sterke commer ciële netwerken waarover Ant werpen beschikt", vindt Denys. „Maar die netwerken zijn voor negentig pi'ocent oostwaarts ge richt, richting Limbui-g, Neder land, Luik en Duitsland. De as Antwerpen-Gent bestaat prak tisch niet. Waarom kan het net werk van het Antwerps Haven- bedi-ijf niet westwaai-ts worden uitgebouwd? Waarom kunnen er aan de Kluizendokken geen logistieke activiteiten en distri- butiecenti-a komen die voort spruiten uit de commerciële rela tie van de Antwerpse havenwe reld?" De Gentse havenschepen D. Termont voegde er na afloop aan toe dat voor hem Gent des noods een voorhaven van Ant werpen mag worden als daar maar meer werkgelegenheid uit vooi-tkomt. Denys hield zijn pleidooi tijdens de algemene jaarvergadei'ing van de Gentse Havengemeen schap en de Vereniging van Gentse Havengebonden Onder nemingen. Volgens Denys hangt de verdere ontwikkeling van de haven van Gent af van de uit bouw van twee economische as sen, met name Gent-Terneuzen en Gent-Antweipen. Denys: „De as Gent-Temeuzen moet er komen om structui-ele redenen. Een nieuwe sluis in HOEK - Op 26, 27 en 28 mei worden in Hoek voor het vijfde jaar op rij d'Oekse feesten ge houden. Vanwege dit eerste lus trum is het programma uitge breider dan bij de vorige edities. Naast de vertrouwde onderdelen zoals de kermis, de feesttent met live-muziek en de zeskamp staat er dit jaar ook een aantal nieuwe activiteiten op het programma. Zo begint het feest dondei'daga- vond (18.30 uur) met een offi ciële opening door burgemeester Lonink, Belangrijkste progi'am- ma-onderdeel op die avond is een zeepkistenrace.Nieuw zijn verder op zaterdagmorgen een koffieconcert en een Diddl-ruil- beurs in de feesttent. De organi satie heeft dit jaar ook extra aan dacht besteed aan de braderie, die zaterdag om 10.00 uur be gint. Tijdens de braderie is er óok een rommelmarkt. "Ten onrechte zijn honderdduizenden arbeidsgehandicapten afgeschreven. Ze kunnen werken en willen werken. Maar dan moet er wei passend werk voor ze zijn. Plus inkomenszekerheid als het echt niet langer tukt. Ik wil zeggenschap over mijn leven. Ik sta niet graag aan de kant. Dus ben ik ANGO-lid. De Algemene Nederlandse Gehandicap ten Organisatie (ANGO) is de grootste belangenorganisatie van, voor en door mensen met een functiebeperking of chronische ziekte. Of het nu gaat om juridische ondersteuning, belastingterug- gave, uitkeringen, zorg en hulp, woning aanpassingen, vervoer of lotgenoten contact... Kom op voor je belangen! Word nu lid! door Florence Imandt SAS VAN GENT - Onder de lichtjes van de sterrenhemel van De Vlaanderenhal zitten tien tallen ouderen. Op witte plas tic tuinstoeltjes. Tikje armza lig, maar de senioren lijken het erg gezellig te vinden. Er wordt gelachen, gekaart, gekletst en achteraan draait een stel een walsje. Het zijn koersballers die al uit- gekoersbald zijn en in de halfle ge feestzaal van De Vlaanderen even uitpuffen. In de zaal er naast, daar is het eigenlijke feest te doen. Daar woi-dt van daag namelijk het jaarlijkse toernooi van de Woningbouw Corporaties Zeeuws-Vlaande- ren gehouden. Met 216 deel nemers uit heel Zeeuws-Vlaan- deren. Koersbal is op groene matten proberen ballen met een zwaartepunt zo dicht moge lijk bij een klein wit balletje zien te rollen. Dat legt oud-agra riër Aioijs Lauwers uit Klooster zande welwillend uit. „De kick van koei'sballen? Och, die is er niet. Het gaat om de gezel ligheid. De ene keer willen de ballen lopen, de andere keer niet." Annie de Maaier-de Deckere uit Nieuw-Namen doet het van middag goed met haar team. Na de kwartfinale weten ze zich verzekerd van een beker. Maar ook zij is bescheiden. „Iedereen Staf Martens uit Westdorpe nam gisteren afscheid als organisator van het jaarlijkse koersbaltoernooi van de Woningbouw Corporaties Zeeuws-Vlaanderen. foto Wim Kooyman kan het, of kan het in ieder geval leren. Ik koersbal twee keer per week. Het is leuk om dat je andere mensen ziet. Er zit ten veel weduwen en weduw naars bij ons.... In een enkel ge val, als het klikt, ontstaan er nieuwe relaties. Da's toch prach tig?" Voor de negende en laatste keer wordt het woningcorporatietoer- nooi vandaag onder leiding van de enthousiasmerende Staf Mar tens gehouden. Hij praat dooi de microfoon en roept dat 'de laatste SAV-mat opgeruimd mag worden' en 'in koersbal al les mogelijk is'. Pak Waar de koersballers tijdens het door Westdorpe gewonnen toer nooi veelal 'casualèn sportief ge kleed gaan, is de toemooi-orga- nisator keurig in 't pak. „Ge leerd op cui-sus", licht hij toe. „Als je sponsors ontmoet, moet je altijd representatief zijn. Maar het zit wel een beetje strak hoor." In het dagelijks leven is hij heel wat sportiever uitgedost. Ten minste, tijdens het zomersei zoen. Staf is badmeester in Ter- neuzen en dat is ook de reden waarom hij ophoudt met het or ganiseren. „Te druk hè. Elk jaar i'ond deze tijd loop ik met een koortslip. Als het zwembad opengaat, maak ik hele lange da gen, dat is echt niet meer te com bineren." Zelf koersbalt Martens niet. Zijn hobby is de duivensport. „Maar als ik 65 word, ga ik het wel doen. Als je toch ziet hoe vrolijk de mensen hier binnenko men en ook weer weggaan... Het is een prachtige activiteit zo'n toernooi, zowel op sociaal als op bewegingsvlak."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 44