PZC Twijfel over locatie Rooseveltlaan WAO? Geef mij liem een geschikte baan! U kunt nü iets doen voor de Zonnebloem' Meezingen en traantje wegpinken Rondweg Koudekerk dodelijk voor dierenj ANGO maak(t) beter leven mogelijk! HKPD ziet geen noodzaak om te verhuizen Bouw mee aan ons nieuwe vakantieschip. Doneer uw bijdrage op giro 145. donderdag 12 mei 2005 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - In principe gaat het HKPD akkoord met een ver huizing naar de President Roose veltlaan. Toch zet voorzitter B. Koopman kanttekeningen. „We verlaten de Coosje Busken- straat omdat er geen ruimte is voor beschermd wonen. Maar dat is op de nieuwe locatie ook niet." Het Vlissingse college van B en W zei gisteren te kiezen voor de President Rooseveltlaan als nieuw huisadres voor het Huis kamerproject voor Drugsgebrui kers. Formeel heeft het HKPD die keuze 'voor kennisgeving aangenomen'. Eerst wil voorzit ter B. Koopman afwachten hoe de gemeenteraad beslist. En hoe de omgeving reageert. „Als die zich mobiliseert, en die kans acht ik aanwezig, dan kan de procedure nog jaren duren. Zeker als ze tot de Raad van Sta te gaan. Ik vraag me af of die da tum van mei 2006 dan wel realis tisch is. Wij gaan niet weg voor dat alles geregeld is. Eerst moet het college onze voorwaarden in willigen. Dat is zo afgesproken. Hoe krakkemikkig de huidige lo catie ook is, als het nodig is, kan daar best een paar jaar bij." Bovendien snapt Koopman niet waarom het beschermd wonen ergens anders moet komen. „We gaan weg uit de Coosje Busken- straat wegens ruimtegebrek. Het HKPD zou uitbreiden met onder meer activiteiten en dag- en nachtopvang. Maar dat is net zo min denkbaar aan de Roosevelt laan. Nu kunnen we ons nog al leen bezighouden met de corebu- siness. Dan is verhuizen wat ons betreft dus niet noodzakelijk." Menswaardig Dat de ondernemers uit de Presi dent Rooseveltlaan niet blij zijn met de komst van de drugsver slaafden, dat weet Koopman. Ze heeft er zelfs begrip voor. „Overal waar je komt, is verzet vanuit de bevolking. Of je nou 100 of 500 meter van de bebouw de kom af zit. Maar het gaat om mensen, en in de Coosje Busken- straat veroorzaken ze nog nau welijks overlast. Als het nieuwe pand er een beetje menswaardig uitziet, zullen onze cliënten zich daar ook naar gedragen. Wij zul len ons best doen om die onder nemers daarvan te overtuigen." Of dat lukt, dat is nog maar de vraag. Bij een rondje over het be drijventerrein blijkt dat geen en kele ondernemer erop vertrouwt dat de drugsgebruikers zich net jes zullen gedragen. „Het blijven junks", stelt E. van Belle van de gelijknamige meu belzaak, aan de overkant van de President Rooseveltlaan. „Ze moeten toch ergens van leven." Van Belle denkt dat de verslaaf den hun inkomen bij elkaar ste len. Hij pakt een vaas vast. „Op straat kun je hier best vier euro voor wagen. Dat gebeurt. En ik ben verplicht alle klanten binnen te laten. Om iedereen in de gaten te houden, kost perso neel. Bovendien ziet het er niet uit, die verwaarloosde mensen voor de deur. Klanten zullen ge neigd zijn door te rijden. Ver slaafden schrikken af." Van Bel le verzekert er alles aan te doen om het HKPD in zijn omgeving tegen te houden. Dat doet ook collega-ondernemer E. Kenter van de Praxis. „Ik ga gewoon mee met de Vlissingse Bedrijven- club. Protesteren bij de raads vergadering en, als het moet, de Raad van State. Die mensen ho ren niet op een bedrijventerrein. Dat is diefstalgevoelig. Soms spreek ik mensen van de Edah, die nu tegenover het HKPD zit. Die hebben last van 'kleine cri minaliteit', stelen dus. Als wij ooit een dief fouilleren, komt uit de ene broekzak het gestolen goed, en uit de andere vaak nog een heroïnespuit." door Harmen van der Werf GOES - Zes cafés in Goes staan eerste pinksterdag 's avonds helemaal in het te ken van de smartlap. Eén van de arties ten die optreedt, in het Proeflokaal, is Ronnie Snipperdag uit het Schouwse Zonnemaire. Hij weet wat een goede smartlap is. „Ja, een goede smartlap?", herhaalt hij de waag. Eén seconde wachten en hij heeft het antwoord klaar. „Een goede smartlap moet je direct mee kunnen zin gen én je moet er tegelijkertijd ook een beetje stil van worden." Het lijkt tegenstrijdig, maar volgens Ron nie Snipperdag - die in het dagelijks le ven 'gewoon' Ronnie Verbeek heet - is dat helemaal niet zo. „De echte smartlap pen zijn zo geschreven dat je ze zo mee moeten kunnen zingen. Maar er komen ook de allerverschrikkelijkste dingen in aan bod, dingen die een mens in zijn le ven nauwelijks kan overkomen." Snipperdag komt, zoals hij zelf zegt, uit de Rotterdamse school. Wat wil je ook: hij is geboren en getogen in Rotter dam-Zuid, in een tijd dat daar nog de zee schepen voor de kant lagen en het overal naar olie rook. Hij stamt uit een havenar beidersgezin. Zijn vader en moeder de den niets liever dan platen draaien. Zijn roeping lag vast: hij moest artiest wor den. Dat is nog niet helemaal gelukt. Snipper dag verdient de kost als klusjesman op Schouwse basisscholen. „Soms vragen de kinderen mij dan: Zing of - als ik mijn gi taar bij me heb - speel eens een liedje. Nou, dat doe ik dan. Een mooier publiek dan kinderen of ouderen kun je je als zan ger van het levenslied bijna niet wen sen." Zo trok hij vorig jaar alle verzorgingshui zen op Schouwen-Duiveland langs met Ronnie Snipperdag uit Zonnemaire is zondagavond te zien en te horen in het Proeflokaal in Goes. echte meezingers van Jan Boezeroen, Koos Speenhof, de Zangeres zónder Naam en Jacques Herb. „Iedereen vond dat prachtig. De hele zaal haakte vaak in, zeker als ik liedjes zong uit him jonge jaren. Over Ketelbinkie bijvoorbeeld, die Rotterdamse jongen die moest gaan va ren en in zoveel ellende terugkwam. Met die tekst kan ik mezelf als rasechte Rot terdammer ook helemaal uitleven." Ronnie Snipperdag kan nog niet van het levenslied leven, al zou hij dat wel graag willen. „Maar ja, het gaat ook niet zo goed in de horeca. Dat merk je als ar tiest." Hij is daarom blij dat een flink aantal cafés in Goes komende zondag uit pakken met een heus smartlappenfesti val, van zeven uur 's avonds tot twee uur 's nachts. De Pompe, El Toro, Pake Sake, het Proeflokaal, Matisse en De Snor doen mee. De fles van Jan Boezeroen zal Ronnie door Jannes Goedbloed KOUDEKERKE - Op de rond weg bij Koudekerke worden door hardrijdend verkeer dage lijks eenden, meerkoeten en an dere vogels doodgereden. Enke le forenzen namen het heft in ei gen handen en plaatsten een zelfgemaakt bord. Annick van der Horst rijdt vier keer per dag over de rondweg, van en naar haar paard, dat bij Koudekerke gestald is. „Het is echt verschrikkelijk. Ik leg regel matig een dierenlijkje aan de kant, omdat het midden op de weg ligt. En dat is geen prettig gezicht. Ik denk dat er gemid deld in een week zo'n tien a twintig dieren worden doodgere den. Daar zitten dan eendjes en meerkoetjes tussen, maar we hebben ook een zwaan gehad. Het is gewoon een horrorweg." De rondweg is vorig jaar aange legd in een gebied waar sloten de polders doorkruisen. Ieder jaar zitten in die sloten vogels met hun jongen. Zij steken nu dagelijks de weg over, soms met fatale gevolgen. Josephine van Waarde komt er langs op weg naar het vind het prima dat die ik maak er zelf ook gebnij maar het moet niet ter. gaan van de dieren. Ik be expert, maar ik vind dar moet komen om die diere;) Y schermen. Dat bord zr. de eerste stap moeten zijn' Van der Horst: „We j eerst via de normale kam) probeerd een bord i krijgen, maar de geraee wijst door naar de provn die geeft vervolgens niet Daarom hebben we maar: gl ten het heft in eigen har- nemen, ook al mag dat c; UI niet." Zij denkt dat het bord re. effectief kan zijn. „Veel; n letten gewoon niet op. Ze- r i met tachtig kilometer p? ns over de rondweg en merfe h vogels pas op als het te b n Het bord waarschuwt de n< sen van tevoren." Van Waarde vraagt zien; ar lang het bord er zal staar was eigenlijk bang dat he; dag gelijk zou worden haald, maar het stond eri. net nog. Ik ben benieuw lang dat gaat duren." foto Willem Mieras het Snipperdag zeker vertolken Proeflokaal. En ook twee hits van Jacques Herb: Een man mag niet huilen én Manuela. „Ik weet zeker dat iedereen het laatste lied uit volle borst gaat mee zingen." Veel smartlappen lijken nogal gedateerd, ouderwets. De thema's zijn vaak afgesle ten. Ronnie Snipperdag vindt dat wel meevallen. Hij schrijft zelf als het even kan liedjes over 'moderne' onderwerpen. Het bord moet automobilisten attent maken op overstekendij ren. foto Lex de Me "Ten onrechte zijn honderdduizenden arbeidsgehandicapten afgeschreven. Ze kunnen werken en willen werken. Maar dan moet er wel passend werk voor ze zijn. Plus inkomenszekerheid als het echt niet langer lukt. Ik wil zeggenschap over mijn leven. Ik sta niet graag aan de kant. Dus ben ik ANGO-lid. De Algemene Nederlandse Gehandicap ten Organisatie (ANGO) is de grootste belangenorganisatie van, voor en door mensen met een functiebeperking of chronische ziekte. Of het nu gaat om juridische ondersteuning, belastingterug- gave, uitkeringen, zorg en hulp, woning aanpassingen, vervoer of lotgenoten contact... Kom op voor je belangen! Word nu lid! M Postbus 850, 3800 AW Amersfoort Tel. (033) 465 43 43 Fax (033) 465 43 53 Internet: www.ango.nl E-mail: info@ango.nl (Handicap.nl is de fondsenwervingsorganisatie van ANGO, kijk op www.handicap.nl voor meer informatie) Op het Zonnebloem vakantieschip beleven jaarlijks bijna 3.000 ernstig zieke of gehandicapte passagiers een week lang de vakantie van hun leven. Na 20 jaar intensieve vaart is ons schip echter dringend aan vervanging toe. Een nieuw vakantieschip kost 14 miljoen euro. Een gigantisch bedrag, waardoor we een beroep doen op alle inwoners van Nederland. Samen kunnen we dit schip bouwen! Doe mee! Namens onze passagiers: hartelijk dank.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 38