Korfbal blijft in Wemeldinge PZC Meezingen en traantje wegpinken PZC n Borssele ingelicht over geluidsisolatie Smartlappenfestival in Goes Mogelijk wel kinderopvang bij clubgebouw voetbalclub Kapelle lantenverkoop foor fruitbomen n Bangladesh LAZET Brandstichting in Arnemuiden Rookmelder voorkomt schade Celstraf voor poging tot moord Motorrijder gewond bij ongeval Mrsa-besmetting in Oostburg Quiz over kinderarbeid in Wereldwinkel Tholen Vierdaagse in Colijnsplaat Advertentie hksohl Onze lezers zoeken uw vacature! door Harmen van der Werf GOES - Zes cafés in Goes staan eerste pinksterdag 's avonds helemaal in het teken van de smartlap. Eén van de ar tiesten die optreedt, in het Proeflokaal, is Ronnie Snipperdag uit het Schouwse Zonnemaire. Hij weet wat een goede smartlap is. „Ja, een goede smartlap?", herhaalt hij de vraag. Eén seconde wachten en hij heeft het antwoord klaar. „Een goede smartlap moet je direct mee kunnen zin gen én je moet er tegelijkertijd ook een beetje stil van worden." Het lijkt tegenstrijdig, maar volgens Ronnie. Snipperdag - die in het dage lijks leven 'gewoon' Ronnie Verbeek heet - is dat helemaal niet zo. „De echte smartlappen zijn zo geschreven dat je ze zo mee moeten kunnen zingen. Maar er komen ook de allerverschrikkelijkste dingen in aan bod, dingen die een mens in zijn leven nauwelijks kan overko men." Snipperdag komt, zoals hij zelf zegt, uit de Rotterdamse school. Wat wil je ook: hij is geboren en getogen in Rotter dam-Zuid, in een tijd dat daar nog de zeeschepen voor de kant lagen en het overal naar olie rook. Hij stamt uit een havenarbeidersgezin. Zijn vader en moe der deden niets liever dan platen draaien. Zijn roeping lag vast: hij moest artiest worden. Dat is nog niet helemaal gelukt. Snip perdag verdient de kost als klusjesman op Schouwse basisscholen. „Soms vra gen de kinderen mij dan: Zing of - als ik mijn gitaar bij me heb - speel eens een liedje. Nou, dat doe ik dan. Een mooier publiek dan kinderen of ouderen kun je je als zanger van het levenslied bijna niet wensen." Ketelbinkie Zo trok hij vorig jaar alle verzorgings huizen op Schouwen-Duiveland langs met echte meezingers van Jan Boeze roen, Koos Speenhof, de Zangeres zon der Naam en Jacques Herb. „Iedereen vond dat prachtig. De hele zaal haakte vaak in, zeker als ik liedjes zong uit hun jonge jaren. Over Ketelbinkie bijvoor beeld, die Rotterdamse jongen die moest gaan varen en in zoveel ellende terugkwam. Met die tekst kan ik mezelf als rasechte Rotterdammer ook hele maal uitleven." Ronnie Snipperdag kan nog niet van het levenslied leven, al zou hij dat wel graag willen. „Maar ja, het gaat ook niet zo goed in de horeca. Dat merkt je als artiest." Hij is daarom blij dat een flink aantal cafés in Goes komende zon dag uitpakken met een heus smartlap penfestival, van zeven uur 's avonds tot twee uur 's nachts. De Pompe, El Toro, Pake Sake, het Proeflokaal, Matisse en De Snor doen mee. Defies van Jan Boezeroen zal Ronnie Snipperdag zeker vertolken in het Proeflokaal. En ook twee hits van Jacques Herb: Een man mag niet huilen én Manuela. „Ik weet zeker dat ieder een het laatste lied uit volle borst gaat meezingen." Veel smartlappen lijken nogal geda teerd, ouderwets. De thema's zijn vaak afgesleten. Ronnie Snipperdag vindt dat wel meevallen. Hij schrijft zelf als het even kan liedjes over 'moderne' on derwerpen. zoals Zondergeld. Om alvast in de stemming te komen voor het Goese smartlappenfestival de tekst van Zonder geld Er was een jongen zo blij en spontaan, hij had niet veel te klagen Hij had een vrouw en ook een kindhij kon verantwoording dragen Maar op een dag, 't is jammer, helaas, 't bedrijf van hem ging plat Hij moest naar de sociale dienst, ja, die jongen moest toch wat Hij zit al maanden zonder geld, het is echt waar. Een uitkering krijgt hij nog niet, mis schien volgend jaar Er is geen werk, het heeft geen zin om door te zeuren De tijden zijn slecht en het kan iedereen gebeuren. (Refrein) Ze zeiden daar bij de sociale dienst: "Je moet gaan solliciteren. Het maakt niet uit voor welke baan, of ga iets anders leren." En hij vroeg om een voorschot, maar men lachte hem uit. Ze zeiden: "Het geld groeit niet op de rug.En ze schopte hem eruit. Die jongen kan nu barstten, de soos heeft het voor elkaar Ze kunnen nu geld besparen, hun spaar pot die staat klaar. Er komt heel gauw een verbouwing voor een heel mooi kantoor Werklozen blijven wachten en gaan er onderdoor Ronnie Snipperdag uit Zonnemaire is zondagavond te zien en te horen in het Proeflokaal in Goes. foto Willem Mieras APELLE - Een schone wens ,n de Kapelse VVD-wethouder Herselman is gedeeltelijk in it water gevallen. Op het sport- irk aan de Vroonlandseweg in apelle komt voorlopig niet één Sbgebouw voor de voetbal- en jrfbalvereniging. ekorfbalvereniging zit nu nog Wemeldinge, maar wil graag rug naar Kapelle. Zij wil dat hter niet tegen elke prijs. Het d van de gemeente Kapel- met de voetbalvereniging n accommodatie te gaan de- b. is afgewezen. Voor Herselman kwam de mede deling niet als een donderslag bij heldere hemel.-Voor de korf bal zouden aan de Vroonlandse weg, op een plek waar nu nog een boomgaard is, twee velden komen. Die liggen echter veel te ver van het beoogde gezamenlij ke voetbal- en korfbalclubge bouw, vond het korfbalbestuur. De clubbinding gaat daaronder lijden. Volgende week vrijdag is er nog een bespreking over 'wat te doen', maar wethouder Hersel man verwacht daar weinig van. Hij vindt het te duur om voor de korfbal een eigen accommodatie weg te zetten. „Er zit niets an ders op dan dat de vereniging in Wemeldinge blijft." Het korfbal- veld aan de Bonzijweg in Wemel dinge komt dan ook niet vrij voor woningen. Herselman neemt 'het verlies' vrij gemakkelijk op, omdat hij meer pijlen op zijn boog heeft. Het clubgebouw van de voetbal vereniging Kapelle moet in elk geval opgeknapt worden. Dat gaat ook gebeuren. En de kinder opvang en een fysiotherapie- praktijk hebben belangstelling zich bij dit vernieuwingsplan aan te sluiten. „Dat blijft over eind staan", aldus Herselman, „ook al is de korfbalvereniging afgevallen." Centraal Kinderopvang De Bevelanden zit in Kapelle dringend verlegen om nieuwe accommodatie. Het kinderdagverblijf en de buiten schoolse opvang zijn in Kapelle gehuisvest op twee verschillen de locaties en willen graag naar één centrale plek. Het kinderop vangverblijf in Kapelle maakt ook groei door. Wat betreft het aantal vierkante meters bouwblok kan het nog een probleem worden om zowel de kinderopvang als een fysio- therapiepraktijk in of bij het clubgebouw van de voetbal on derdak te bieden, denkt Hersel man. Hij sluit dan ook niet uit er een verdieping op de huidige accommodatie moet komen. „Laatst heb ik ergens gevoet bald en daar hadden ze dat ook gedaan", aldus de wethouder. „Dat zag er niet slecht uit." Herselman weet dat met name de kinderopvang snel iets an ders wil. Nieuwbouw in de toe komstige wijk Zuidhoek bij Bie- zelinge is ook mogelijk, maar dat gaat. weet hij, zeker nog twee jaar duren. „De eerste spa voor Zuidhoek gaat dan op z'n \Toegst de grond in." Aan de Vroonlandseweg kan het 'veel sneller'. Herselman verwacht weinig be zwaren, of mensen moeten een punt maken van de iets grotere verkeersdrukte richting sport park. BES - Planten kopen voor het Iplanten van fruitbomen in Igladesh, dat kan vandaag in its. Scholieren van het Goese *eum gaan ervoor de straat van de tweede havo/vwo en gymnasium op de Grote Markt en ian ook huizen langs om hun |nr voor het goede doel te ver- De actie is een idee van 'scholieren, ontstaan tijdens ssen in het kader van het ont- kkelingsproject Check it out. leerlingen van het Goese rceum kwamen met actieplan- n, maar dat van gymnasium en havo/vwo twee was vol- een jury het beste. De actie jurt vandaag van 9.00 tot i uur. Gehoopt wordt dui- euro op te halen. Check it it is een project van het Zeeuw- 'itwikkelingscentrum COS. (Advertentie) 'KOZIJNEN-ZONWERING www.aazet.nl 1 Kipille -Tel. 0113-330333 jSWEEKACTIVITEITEN DES1- Wijkgebouw De Spinne achter ■ZIM kantoor, 14.00 uur: Bingo met [loting; VEERT Kaj Munk, 13.00 uur; jniorensoos; |PELLE - Complex Groenewoud, bad, 9.00-10.00 uur; Sport en spel rs; 12.00-13.00 uur: Bewegen [xcarapatiënten; 7T1NGE - Amicitia, 19.00 uur: Post- favondfilatelistenvereniging De Be- IHNINGEN Ons Dorpshuis, |0-17.00uur: Biljartcompetitie senio- 3ENDAMME Berkenhof, Lange- 10.00-17.00 uur: Vlinder- fcWandeltuinen met Orangerieplan- ■en waterpartijen geopend voor pu- u-MINALAND - Wellevaete. 19.30 f 1930 uur; Tafeltennistournooi ash; HOLEN - Stoofstraat 8, 20.00 uur: In- rmatieavond borstvoeding; Wvijncollege, 20.30 uur: SGP-Twee- Kamerlid over Europese grondwet; ^EIDINGE Dorpshuis De Wemel, luur. Sociëteit en sjoelen; ERSEKE Het Trefpunt, 13.00-17.00 1 Biljarten; 19.00 uur: Miniconcert «f het Zeeuws Mannenkoor. donderdag 12 mei 2005 ARNEMUIDEN - Aan de Steigerweg in Arnemuiden is gistermiddag twee keer brand gesticht in houten schapen hokken. Vorige week zaterdag werd ook al brand gesticht aan de Steigerweg. Toen werden autobranden bij de half- pipe aangestoken. VLISSINGEN - De brandweer is gistermiddag rond 13.00 uur uitgerukt voor een brand in een woning aan de Schaepmanstraat in Vlissingen. Bij aankomst bleek dat een achtergelaten pan op het vuur voor rookontwikkeling zorgde. Volgens de brandweer is de vroege ontdekking van de brand te danken aan een rookmelder die in de wo ning aanwezig was. Na een eerdere brand in de Schaepmanstraat besloot wo ningstichting L'Escaut na overleg met de brandweer om in alle huizen rookmelders aan te brengen. De huizen heb ben geen vluchtmogelijkheden, zodat vroege ontdekking van een brand van levensbelang is. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 47-jarige inwoner van Axel voor poging tot moord veroordeeld tot twintig maanden gevangenisstraf, waarvan vijf maanden voorwaardelijk. De straf werd op gelegd. omdat de Axelaar 20 januari in Zuiddorpe met een vleesmes had geprobeerd de vriend van zijn ex-vrouw te vermoorden. In de woning had de man met het mes ste kende bewegingen in de richting van het slachtoffer ge maakt, terwijl hij op de bank bovenop hem lag. Het slacht offer raakte bij het afweren van de messteken gewond aan zijn hand. Ook liep hij tijdens de worsteling gekneus de ribben op. De Axelaar was jaloers en gekrenkt. Hij voelde zich in de maling genomen door zijn ex, omdat hij vond er alles aan gedaan te hebben om de relatie te her stellen. KERKWERVE - Een 47-jarige motorrijder uit de gemeen te Schouwen-Duiveland is gisterochtend gewond geraakt bij een aanrijding. De man reed op de Tellersweg bij Kerk- werve en wilde de Heuvelsweg oprijden. Hij verleende daarbij geen voorrang aan een automobilist. De motorrij der is met letsel aan een rib en sleutelbeen naar het zie kenhuis in Goes gebracht. De motor raakte beschadigd, de auto liep geen schade op. OOSTBURG - Dertien bewoners van verpleeghuis De Stelle in Oostburg zijn naar nu bekend is geworden, sinds enige maanden besmet met de mrsa-bacterie. Mrsa is een hardnekkige bacterie die vooral in ziekenhuizen voor komt en zich nauwelijks laat bestrijden met antibiotica. Voor gezonde mensen is mrsa niet bedreigend, voor men sen die oud zijn en een zwakke gezondheid hebben, kan dat anders liggen. Mrsa wordt overgebracht via de han den, vandaar dat bij het tegengaan van verspreiding van de bacterie extra gelet moet worden op hygiëne. De der tien besmette bewoners worden verzorgd door verplegen- den met beschermende kleding. van onze regioredactie THOLEN - Deze week, tot en met zaterdag, kunnen bezoekers van de Wereldwinkel Tholen meedoen aan een quiz met vra gen over cacao en kinderarbeid. De quiz wordt gehouden in het kader van de Wereldwinkeldag, zaterdag 14 mei. Het thema van deze dag is 'Kinderarbeid in de cacao-industrie'. Zoals ieder jaar hebben de We reldwinkels op Wereldwinkel dag een politieke boodschap. Dit jaar haken de winkels in op een Europese campagne tegen kinderarbeid, die 14 mei van start gaat. Deze campagne is ge baseerd op de slogen 'Kom op voor hun rechten. Een campag ne tegen kinderarbeid en voor eerlijke handel'. De actie loopt tot 2007. In de Wereldwinkel Tholen zijn de afgelopen maanden ongeveer honderd handtekeningen verza meld voor de actie 'Stop kinder arbeid Laat ze naar school gaan. Kinderarbeid: onze zorg, uw zorg'. Om mensen te betrekken bij de ze en de Europese campagne, kunnen bezoekers meedoen aan de quiz. COLIJNSPLAAT - Wandelcomi té Colijnsplaat houdt in de week van 30 mei tot 3 juni de jaarlijk se avondvierdaagse. Deelnemers kunnen vijf of tien kilometer lopen. De start is in dorpshuis De Brug aan de Have- laarstraat. Daar gaat de stoet om half zeven lopen. Inschrijven kan vanaf zes uur. De vijf-kilo- metertocht begint vrijdag een half uur later, om zeven uur. Bezorgklachten: >231231 maandag t/m vrijdag lurende de openingstij- tzaterdags tot 12.00 uur •ACTIE landen/tholen I JStationspark 28 :bus31 !«50AAGOES Tel: 0113-315670 fax: 0113-315669 •ail: redgoes@pzc.nl bank Balkenende (chef) 'fgrid Huibers Mieke van der Jagt f'eek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) 'A'! Harmen van der Werf at' centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 14460 AA goes Jel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 f-tnail: redactie@pzc.nl ■internet ■jww.pzc.nl f E-mail: web@pzc.nl het alfabet van Zeeland WGGGNeR dagbladen door Freek Janssen BORSSELE - Na Nieuwdorp en Nieuw- en Sint Joosland was gisteren Borssele aan de beurt: de provincie lichtte de inwoners in over het onderzoek naar geluidsisolatie van woningen in het dorp. Die isolatie is nodig, om de vestiging van nieuwe bedrijven op industrieterrein Vlissingen-Oosl mogelijk te ma ken. Erg druk lijkt het niet in het zaaltje bij de gereformeerde kerk in Borssele. Terwijl een provinciemedewerker praat met een echtpaar uit het dorp, zitten drie inwoners geduldig te wach ten. Ze bespreken onderling wat ze al weten over de plannen. Er is eerder een informatieavond geweest, al zijn ze daar niet veel wijzer van geworden. Borssele onder rook van Vlissin- gen-Oost. foto Willem Mieras Dat hun huizen misschien geïso leerd moeten worden, vinden ze niet echt prettig. „Maar als je hier komt wonen, weet je dat je last kunt krijgen van de indus trie". zegt A. van den Heuvel. „En als je in de stad woont, heb je weer meer last van verkeer." Nu is er nog weinig geluidsover last in het dorp. Alleen het affak- kelen van olieraffinaderij Total maakt af en toe herrie. „Ik heb gehoord dat dat zelfs in 's-Hee- renhoek te horen is", zegt J. van de Sande. Het is niet erg waarschijnlijk dat haar huis in aanmerking komt voor geluidsisolatie. Ze woont in het gedeelte van het dorp dat in 1992 al in de geluids zone was getrokken. Met de uit breiding van het industrieter rein valt binnenkort het hele dorp onder die zone. Het is met name de zuidoostkant die nu geï soleerd moet worden. De provincie houdt wellicht bin nenkort opnieuw een informatie middag over het onderzoek. 89% van de mensen die werk zoeken in de zakelijke dienst verlening zoekt een nieuwe baan tussen de personeels advertenties in de PZC. JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de zakelijke dienstverlening

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 29