Bescheiden doelen bondscoaches Druk weekeinde voor turnsters Arnemuiden ontmoet Lucky Ajax Rutger Kooman naar Kloetinge Zeeuwen favoriet in Stadsloop Middelburg Regioteams strijden Ferrero is Op om de hoogste eer de W6g teFUg I Elisabeth Willeboordse niet kansloos voor medaille op EK judo uitslagen eme&eexhmmhhhh agenda 19 SSV'65 haalt Chukwugbo binnen Jubileumprogramma Lebo Samira Hitijahubessy in Oranje Schelluinen spant kortgeding aan Hgnr Roeland van Vliet ROTTERDAM - De bonds coaches Maarten Arens (man nen) en Marjolein van Unen (vrouwen) rekenen erop dat de Nederlandse judoploeg op het Europees kampioenschap, dat van 20 tot en met 22 mei gehou den wordt, vier of vijf medailles pakt. Dat zeiden zij gisteren tij dens de ploegpresentatie in Rot terdam. waar het toernooi ook gehouden wordt. van onze sportredactie VUSSINGEN - Het Pinkster weekend staat in het teken van twee turndagen voor vrouwen en meisjes. Zaterdag worden de Zeeuwse tumkampioenschappen gehou den en maandag, tweede Pink sterdag, staat het Pinkstertoer- nooi op de agenda. Beide evene menten vinden plaats in sport hal Baskenburg in Vlissingen. Turnschool Zeeland tekent voor de organisatie. De wens bestond al langer om echte Zeeuwse tumkampioenschappen in het le ven te roepen, zoals die zater dag plaatsvinden. Ruim 120 turnsters op nationaal als regio naal niveau zullen uitmaken wie zich in de diverse categorie ën kampioen van Zeeland mag noemen. Het initiatief is goed ge vallen bij de Zeeuwse verenigin gen en de KNGU regio Zuid-West Nederland. De KN GU regio beschouwt het evene ment als een proef en overweegt het toernooi vanaf 2006 officieel door de bond te laten organise ren. Vanaf dat jaar zal Zeeland opgaan in een nieuw district, sa men met Brabant en Limburg. I Deze provincies kennen al pro vinciale kampioenschappen, doorSjaakSinke MIDDELBURG - De vijfde edi tie van de ZLM-Don Stadsloop in Middelburg lijkt morgena vond een Zeeuws onderonsje te worden. Onder de 250 deelnemers op de voorlopige deelnemerslijst staan dit keer nog geen Marokkanen, Kenianen of Engelsen, zoals in de vorige edities. Voor de Zeeuwen is het op de zevenen- halve kilometer lange hardloop wedstrijd door Middelburg een goede test om te kijken hoe het met de vorm gesteld is, met het zomerseizoen in zicht. Sébas- tièn Schletterer maakt in het team van Koole Sport 2 zijn ren tree na een liesblessure, die hem na zijn verrassende zege in de Kustmarathon van vorig jaar lange tijd uit competitie hield. Floris Jan Koole loopt eveneens in de tweede garnituur van zijn eigen team omdat hij na de ge boorte van zoon Sylvain, vorige week, weinig nachtrust heeft ge had Het eerste team van Koole Sport lijkt het sterkst van de veertig teams die hebben inge schreven. Kopman is Wim Pad mos uit Rockanje, de atleet die m de Kustmarathon in gewon- i nen positie de man met «de ha mer tegenkwam, maar op de "Zuid-Hollandse eilanden de af gelopen winter niet te kloppen ftas. Tot het team behoort ook Rutger Veerman, het jonge ta lent uit Zeeuws-Vlaanderen die Nonze sportredactie GOES - De organisatie van de porsele Sloepoort Cup is altijd in voor iets nieuws. Daarom wordt zaterdag in Lewedorp de eerste editie van het zogenaam- eGrontmij-loernooi gehouden, een toernooi voor regioteams. jHet Grontmijtoernooi is daar- toee een opwarmertje voor de ^tionele Borsele Sloepoort UP. die tussen 8 en 13 augustus gehouden wordt. Dit jaar ko- ®en alle topclubs van Zeeland aar Nieuwdorp, met uitzonde- lng van Arnemuiden. Nederland doet met dertien ju doka's mee in sportpaleis Ahoy'. Die maken kans ieder kans op een van de vier medailles in hun klasse, aangezien er bij judo steeds twee bronzen medailles worden uitgereikt. Alleen bij de vrouwen is in één gewichtsklas se geen Nederlandse deelnemer: Nynke Klopstra is geblesseerd en er is geen ander die op dit ni veau meekan in de klasse tot 48 kilogram. ,,We gaan uit van een world class performance", zei land zich hier bij aan zou slui ten. Dat het toernooi breed wordt gedragen door de vereni gingen blijkt uit de massale in schrijving en de actieve inbreng van collega-verenigingen. Om dat de Vlissingse turnschool is gespecialiseerd in turnen voor vrouwen en meisjes, heeft men zich moeten beperken tot deze groepen. Wel hoopt de school dat in de toomst ook de mannen en jongens aan bod komen. Op tweede Pinksterdag staat het eerste lustrum van het invi- tatietoernooi van Turnschool Zeeland op het programma. Met twaalf deelnemende verenigin gen en 165 deelneemsters wordt het recordaantal inschrijvingen van vorig jaar gebroken. Ook nu zijn weer diverse Zeeuwse vere nigingen van de partij. Verder zijn Brabantse en Zuid Holland se turnsters van de partij. Onder hen Janine de Regt van Animo Roosendaal, die vorig jaar kam pioen van Nederland -werd bij de junioren op NWS 1 niveau. Turnschool Zeeland heeft er dit jaar voor gekozen om ook de al lerjongste turnsters te laten rui ken aan een officiële wedstrijd. Deze kinderen zijn nog te jong om aan het officiële circuit deel te nemen en doen op deze ma nier al een klein beetje wed strijdervaring op. bij avondwedstrijden in Hulst de 1500 meter spelenderwijs op zijn naam schreef. Triatleet Remy Vasseur, Kim Reynierse en Petra van der Sloot complete ren het dreamteam van Koole Sport. Niels Koole zal met zijn advoca- tenteam Van der Doel, Koole, Van der Want geen hoge ogen gooien voor het teamklasse ment, maar voor een individuele podiumplaats is hij zeker kandi daat Ruud Woord (Roosendaal) is kanshebber voor de individue le overwinning bij de masters H45, waarbij Mauricio Gonza lez (Koole Sport 2) voor het nodi ge weerwerk moet zorgen. Marathon-vreter Franky Bel- jaars (Don Risicobeheer) gaat voor de overwinning bij de mas ters H40. maar dient langzamer hand wel rekening te gaan hou den met teamgenoot John Ver- meule, die na drie jaar blessure- vrij is en weer vrolijk ruim hon derd kilometer per week traint. Bij de vrouwen gaat de indivi duele strijd tussen Petra van der Sloot, vorig jaar derde op het NK marathon in Rotterdam en Karin Bastian (Merzaan Auto matisering), die zich de laatste tijd steeds meer op het langere werk richt. Voor de teamcompe titie tellen de beste vier atleten uit een team van vijf leden, waarbij wel de voorwaarde dat er minimaal één vrouw meetelt. De Stadsloop start morgena vond om 20.00 uur op de Markt te Middelburg. Het toernooi voor regioteams is verdeeld in twee categorieën: voor ploegen onder 23 jaar en voor ploegen boven 23 jaar. In het toernooi voor de jongste ploegen komen regioteams uit Walcheren en de gemeente Bor sele in actie, samen met de Jeugd Voetbal Opleiding Zee land (JVOZ) van Dolf Roks en de gebroeders De Nooijer en het team Jong Zeelandia Middel burg. In de poule van teams bo ven 23 strijden de regioteams Walcheren, gemeente Borsele, gemeente Noord-Beveland en ge meente Terneuzen om de hoog ste eer. Arens opgewekt. Hij maakt als bondscoach zijn eerste grote toernooi mee. Welke judoka's die plakken moeten ophalen en op welke plek op het podium ze zouden moeten komen, liet hij in het midden. „Maar dat is ook koffiedikkijken", stelde Van Unen. „Op zo'n toemooidag moet alles bij een judoka klop pen. Hij of zij moet in vorm zijn, lekker in z'n vel zitten en een beetje geluk hebben bij de lo ting." Elisabeth Willeboordse, de eni ge Zeeuwse deelneemster, vindt dat de bondcoaches nog wat te bescheiden zijn met hun progno se. Zij zet in op een aantal van door Bas Abresch GOES - Op 28 mei speelt het eer ste elftal van voetbalvereniging Arnemuiden een wedstrijd te gen Lucky Ajax, een team van oud-Ajacieden. Het duel vormt het hoogtepunt van de activitei ten rond het 60-jarig bestaan van de verenging. „Het is hartstikke leuk om te gen zo'n team te kunnen voetbal len. Rond die wedstrijd zal de kampioensschaal van dit jaar of ficieel worden uitgereikt en wordt er afscheid genomen van onze aanvoerder Jos Poort vliet", aldus Kees Theune van de jubileumcommissie. Er is bij het jubileum van de van onze sportredactie HAMBURG - Juan Carlos Ferre- ro heeft gisteren zijn concurren ten duidelijk gemaakt dat hij op de weg terug is. De voormalig nummer één van de wereld, door kwetsuren en een vormdip afgezakt naar de 39e plaats op de mondiale ranglijst, verschalk te in Hamburg de als derde ge plaatste Rus Marat Safin: 4-6 6-4 6-2. Op het gemalen baksteen voelt Ferrero zich altijd opperbest, zo bleek ook in Hamburg. De Span jaard verloor de eerste set toen negen. Dat zou dan een evena ring zijn van de grootste medail levangsten ooit van de Neder landse ploegen op EK's. In 1957 (toevallig ook in Rotterdam) en 1962 (Essen) haalde Oranje er immers negen. „Ja, maar kijk nu eens wie er volgende week meedoen", zei Willeboordse. „Je hebt Mark Huizinga, Edith Bosch, Elco van der Geest, Den nis van der Geest, Deborah Gra- venstijn... En dan zijn er nog een paar die je ook zeker niet moet uitvlakken, zoals Guillau- me Elmont." Willeboordse zelf is een van de zeven a acht favorieten in de klasse tot 63 kilogram. De 26-ja- roemruchte vissersclub aan alle categorieën gedacht. Voor de jeugd waren er in de maanden maart en april al verschillende activiteiten, zoals een behendig heidscircuit en een disco. Het grootste deel van de festivitei ten vindt echter op 28 mei en 4 juni plaats. Theune: „Dan heb ben we de volledige beschikking over de velden en is er ook een grote kans op mooi weer. En dat is natuurlijk niet onbelangrijk." Visserijtoernooi Op 28 mei spelen het tweede, derde en vierde elftal van Arne muiden een visserijtoernooi. Hierbij zullen verschillende vis sersclubs zoals Bruse Boys, Co- lijnsplaatse Boys, Yerseke en hij bij 4-5 en 30-40 een dubbele fout produceerde. Maar de win naar van Roland Garros 2003 kwam in de tweede doorgang op gang, liet Safin van links naar rechts lopen en profiteerde van de foutjes die de Rus maakte. Ferrero pakte de tweede set met 6-4 en maakte het vervolgens eenvoudig af: 6-2. De 25-jarige gravelbijter toonde daarmee aan dat hij tot de favorieten mag worden gerekend voor de Open Franse tenniskampioen schappen, later deze maand in Parijs. In de volgende ronde staat Ferrero weer tegenover een Rus: Davidenko. ANP/RTR rige Zeeuwse - ze is nu woonach tig in Goirle - past in het rijtje van Sarah Clark, Urska Zolnir, Irina Gromova, Lucie Decosse, Sara Alvarez, Claudia Heill, Claudia Malzahn. „Er wordt naar mij gekeken, ik kan helaas niet anoniem het toernooi judo ën", aldus Willeboordse. Het organiseren van grote toer nooien bevalt de Judo Bond Ne derland inmiddels. In 2002 was in Nederland het Europees jeugdkampioenschap, in 2004 het EK onder zeventien, het Dut ch Open maakt al enige jaren deel uit van het wereldbekercir cuit en het EK voor senioren staat voor de deur. De JBN WFB (Ouddorp) meedoen. Na dat toernooi zal de plaatselijke trots rond 17.00 uur in het veld komen tegen een verzameling oud-Ajax-spelers, voorafgegaan door de huldiging van aanvoer der Jos Poortvliet, die bijna twintig jaar in het eerste elftal heeft gespeeld. Reüniedag Diezelfde Poortvliet zal op 4 juni tijdens de reüniedag ook in het veld staan. Op die dag tre den verschillende elftallen uit het verleden aan. Zo speelt het Arnemuiden van 1990 tegen het Kloetinge van 1990. En de vis- sersploeg van 1980 speelt tegen het SSC'65 uit Sprang-Capelle uit die tijd. Beide ploegen speel- heeft voor volgend jaar al het wereldkampioenschap jiu-jitsu binnengehaald en wil in 2009 een klapper maken met het we reldkampioenschap judo. Bonds- bestuurslid Henri Cooiman: „We proberen tijdens het con gres van de internationale judo- bond in Cairo, waar dit jaar ook het WK is, een gooi te doen naar het WK van 2009. We hopen daar een mooi bidbook te pre senteren, zodat het congres ons op 5 september de organisatie toewijst. Van de Europese judo- bond hebben we gehoord dat ze met één Europese kandidaat wil len komen en dat nog geen an der land zich heeft gemeld." den in die jaren vaak tegen el kaar. Verder speelt een oud-da- mesteam van Arnemuiden tegen de Nieuwdorp-dames. Voor de reüniedag is veel ani mo. „Vrijwel iedereen die we be naderd hebben, heeft positief ge reageerd. Dat is erg prettig", al dus Theune. Het officiële gedeelte van het ju bileum zal plaatsvinden op 25 november, één dag voordat de club officieel zestig jaar bestaat. Er wordt dan een receptie ge houden, waarbij ook de oudste leden, die niet meer in staat zijn om een balletje te trappen, nauw betrokken worden. Daar na wordt het jubileumjaar van Arnemuiden afgesloten met een feestavond. Peking. WK gemengde landen teams Groep 2A, tweede ronde. Nederland - Taiwan 3-2. Vrouwen, enkelspel: Jie - Chia-Hsin 11-7 8-11 11-8; dubbelspel: Audina/Meulendijks - Wen-Hsing/Yu- Chin 15-11 15-9. Man nen, enkelspel: Palyama - Sheng Shiun 15-7 15-8; dubbelspel: Pang/Bruijstens - Shih-Chung/ Yu-Hsun 7-15 4-15 Gemengd dubbel: Wouters/Audina - Chia-Hsin/Yu-Chin 10-15 9-15. Maleisië - Rusland 5-0. Stand: 1 Ma leisië 2-4 (9-1), 2. Nederland 2-4 (7-3), 3. Taiwan 2-0 (3-7), 4. Rusland 2-0 (1-9). Lucky Day. 3701, d.d. 11.05.2005 3-6-8-9-11 -12-13-14-15-17-23-28-42-45-4 7-53-56-65-70-75. Hamburg. Mannen. Masters Series. Tweede ronde: Henman (Eng/5) - Ru- sedski (Eng) 7-6 6-4, Chela (Arg) - Soder- ling (Zwe) 6-1 6-1, Federer (Zwi/1) - Ber- dych (Tsj) 6-2 6-1, Robredo (Spa/14) - Kuerten (Bra) 6-3 6-0, Davidenko (Rus/15) - Puerta (Arg) 7-5 6-3, Coria (Arg/10) - Joezjni (Rus) 6-2 6-3, Christop- he Rochus (Bel) - Ljubicic (Kro/13) 6-4 6-2, Tweede ronde: Ferrero (Spa) - Sa- fin (Rus/3) 4-6 6-4 6-2. Gaudio (Arg/4) - Costa (Spa) 7-5 6-0, Hrbaty (Slw) - Step- anek (Tsj/16) 7-5 7-6 (2), Gasquet (Fra) - Massu (Chl) 2-6 6-2 6-2, Ancic (Kro) - Gonzalez (Chl) 6-3 7-6 (1), Novak (Tsj) - Monaco (Arg) 6-3 4-6 7-6 (6). Seppi (Ita) - Canas (Arg) 7-6 (9) 6-2, Volandri (Ita) - Lopez (Spa) 6-4 2-6 6-2. Rome. Vrouwen. Tweede ronde: Mauresmo (Fra/2) - Stosur (Aus) 6-2 6-0, Sugiyama (Jap/15) - Vento-Kabchi (Ven) 6-3 6-0, Dulko (Arg) - Dementieva (Rus/4), Tweede ron de: Castano (Col) - Camerin (Ita) 6-2 6-2, Martinez (Spa) - Smashnova (Isr) 3-6 6-1 6-1, Farina Elia (lta/13) - Cohen-Alo- ro (Fra) 6-3 6-3, Pierce (Fra) - Mamic (Kro) 6-4 6-4, Ivanovic (SMo) - Tsjak- door Rudy Boogert ZIERIKZEE - Rutger Kooman speelt volgend seizoen voor za terdag-hoofdklasser Kloetinge. De 21-jarige spits van Zierikzee is daarmee de eerste aanwinst van de Bevelandse voetbalclub. Vorig jaar was hij ook al bena derd door Kloetinge, maar toen bleef hij bij zondag-tweedeklas ser Zierikzee. De carrière van Kooman kent een opvallend verloop. Via de jeugd van Zierikzee kwam hij bij de junioren van profclub RBC terecht. Toen hij daar weg moest, koos hij voor recreatief voetbal met zijn vrienden bij Zonnemaire, in de reserve vijfde klasse. Met bijna veertig goals in het seizoen 2001/2002 trok hij de aandacht van zijn eerste liefde Zierikzee. In zijn eerste seizoen bij Zierik zee werd hij meteen kampioen vetadze (Rus) 5-7 6-3 6-2, Linetskaja (Rus) - Pennetta (Ita) 6-2 4-6 7-6 (5), Zvo- nareva (Rus/6) - Jankovic (SMo) 6-4 6-1, Petrova (Rus/7) - Santangelo (Ita) 6-3 6-1, Bovina (Rus) - Vinei (Ita) 7-5 6-2, Schnyder (Zwi/8) - Grönefeld (Dui) 6-2 6-4. Frosinone. Ronde van Italië, ProT- our. Vierde etappe, Giffoni Valle Piana - Frosinone: 1. Mazzanti (Ita) 220 km in 5.10.09 (42,560 km/u), 2. Cioni (Ita), 3. Scarponi (Ita), 4. Bettini (Ita) gedeklas- seerd, 5. Celestino (Ita) 0.02, 6. Pozzato (Ita) 0.04, 7. Zabel (Dui), 8. Di Luca (Ita), 9. McEwen (Aus), 10. Moreni (Ita), 11 Cunego (Ita), 13. Garzelli (Ita). 21. Basso (Ita), 24. Eltink, 26. Simoni (Ita), 48. En gels, 54. De Jongh 0.40, 105. Schmitz I.21, 122. Vierhouten 1.45, 123. Thomas Dekker, 127. Veneberg 1.58. Algemeen klassement: 1. Bettini 20.19.44, 2. Di Luca 0.13, 3. Mazzanti 0.16, 4. Cioni 0.19, 5. Cunego 0.21, 6. Garzelli 0.27, 7. Scarponi (Ita) 0 32,8. Ar- dilo (Col) 0.36, 9. Celestino 0.37, 10. Si moni, 12. Basso 0.40, 53. Eltink 1.51, 90. Thomas Dekker 4.26, 99. Engels 6.44, 106. De Jongh 7.24,143. Veneberg II.03, 158. Vierhouten 13.16, 175. Schmitz 15.27. donderdag 1 Biljarten Driebanden toernooi Walk Inn. Tweede ronde Locatie: Bar Walk Inn, 's Heerenhoek. Aanvang 19.00 uur. Driebanden toernooi de Goede Ver wachting. Tweede ronde. Locatie ca fé, pension de Goede Verwachting, Le wedorp. Aanvang: 19.00 uur. van de derde klasse en dit sei zoen handhaafde hij zich met Zierikzee in de tweede klasse. Beide seizoenen werd Kooman clubtopscorer met respectieve lijk twaalf en negen goals. „Vo rig jaar voelde ik me nog niet klaar voor de stap naar Kloetin ge; nu wel", vertelde hij gister avond. Het beslissende duwtje was het niveau van Kloetinge. „De hoofdklasse! Het hoogste ama teurniveau, dat wilde ik niet aan me voorbij laten gaan. Als je zo'n kans krijgt, moet je 'm grijpen. Vorig jaar lag dat an ders. Toen speelde Kloetinge eer ste klasse zaterdag en Zierikzee tweede klasse zondag. Dat ni veau was vergelijkbaar. Nu niet meer." „Mijn doel is een basisplaats ver overen als diepste spits. Zo ver ik weet, komen er geen andere nieuwe spelers bij voor die spits- positie." donderdag 12 mei 2005 swb Judo-bondscoach Maarten Arens trainde met de mannenploeg als voorbereiding op het EK in Japan. GOES - SSV'65 heeft de selectie voor komend seizoen zo goed als rond. Gisteren kwam de zaterdag-eersteklasser tot overeenstemming met Chinedu Chukwugbo, die afge lopen twee seizoen voor Terneuzen uitkwam. Met de komst van de veel scorende en snelle Nigeriaan die in Ant werpen woont, staat het aantal nieuwe spelers inmiddels op zes. SSV'65 kwam eerder al tot een akkoord met Arjan Koop- mans (Rillandia), Arno Melaard (Kloetinge), Michael Ca- benda (Goes), Richard Uitterhoeve (Kapelle) en doelman Wijbrand Boonstra. Peter de Jong (Vlissingen) en Mauri ce van den Hemel (lager elftal) zijn de enige spelers die uit de eerste selectie verdwijnen. GOES - Voetbalvereniging Lewedorpse Boys maakt in verband met het zestigjarig bestaan zaterdag een begin met een feestprogramma. Op het programma van de zondag-vijfdeklasser staat een toernooi voor 9- tot 11-jarigen met deelname van Lebo. Swindon Town, De Zwerver en JVOZ. Later deze maand volgen onder meer een zondagverenigingentoemooi, met Lebo, Patrijzen, Luctor'88 en Kwadendamme (22 mei), een wedstrijd tussen teams van JVOZ en Feyenoord (24 mei), een toernooi met de Zeeuwse topploegen Goes, Hoek, Arnemuiden en Kloetinge (25 mei), een jeugdclinic met de tweelingbroers Dennis en Gérard de Nooijer (26 mei) en een receptie met aansluitend een feestavond (28 mei). 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Korfbalster Samira Hitijahubessy is door bondscoach Jan Sjouke van den Bos opgeroepen voor het Nederlands team onder de 16 jaar. Het talent dat uitkomt voor Tjoba uit 's-Heer Hendriks kinderen zal in de interland met België op 16 mei debute ren voor Nederland. Net als het team voor spelers onder de 19 jaar speelt de Nederlandse jeugd onder de 16 jaar een interland tegen hun Belgische leeftijdsgenoten in Bomem (België). Tjoba heeft al meer spelers aan jeugdsteams van Oranje gele verd. De gebroeders Westmaas komen binnenkort weer voor Jong Oranje uit. BREDA - Voetbalvereniging Schelluinen staat vandaag tegenover de KNVB in een kortgeding. De Zuid-Holland se club vecht de aftrek van drie punten en een geldboete aan, die de voetbalbond oplegde en die ook in hoger be roep zijn bevestigd. Schelluinen kreeg die straf, omdat het wedstrijdformulier van de wedstrijd tegen Kloetinge (9 april) op het laatst mogelijke moment had ingestuurd. Daardoor konden twee spelers niet geschorst worden voor het cruciale de gradatieduel in de eerste klasse C met Oranje Wit. Schel luinen had zich aanvankelijk veiliggespeeld, maar met het verlies van de drie punten moet Schelluinen zaterdag nacompetitie spelen om lijfsbehoud alsnog te bewerkstel ligen. Vanmiddag om 14.00 uur dient het kortgeding in Utrecht. In de beroepszoek over de drie maanden schor sing van Schelluinen-voorzitter Jan de Bruijn is door de KNVB nog geen uitspraak gedaan. foto Robert Vos/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 19