Broers De Nooijer in dubio PZC Singh nadert Woods weer Van Assche tevreden Twee fouten kosten Krijger finaleplaats met achtste plek op open Luxemburgse 19 Van der Hooft krijgt z'n congé bij HW'24 FC Dordrecht biedt voetballende tweeling nieuw contract aan Canadees Nash MVP in NBA Huisman en Wagemakers bij Goes De Punder naar Junior Games Sterke badmintonploeg naar China Kemboi van Kenia naar Qatar Van Dop voorzitter FC Utrecht uitslagen agenda Eric Vereecken redt het net niet in Hulster koers dinsdag 10 mei 2005 gULST - Eddy van der Hooft is volgend seizoen geen hoofdtrai ner meer van zondag-vierdeklas- 5JV HW'24, hoewel hij nog een contract voor een jaar heeft. Voorzitter Gerard van de Voor de bevestigde gisteren het ont slag. De Tèrneuzense oefenmees- ter zelf zegt nog van niets te we ten. Hij is door het bestuur uitgenodigd voor een gesprek, dat vandaag wordt gehouden. pan hoor ik het wel. Het is me duidelijk wat ze me willen ver tellen", aldus Van der Hooft. Van de Voorde zegt dat het be- jjuur geen andere keuze had. 9 LWe zijn de afgelopen weken C wn vele kanten voortdurend zwaar onder druk gezet. Hoe pijnlijk deze beslissing ook is, wekonden er niet onderuit. Ver- '5 Vdend is het wel." De voorzitter zegt dat het besluit om Van der Hooft te ontslaan vorige week dinsdag al is genomen. „Weheb- ben er echter geen ruchtbaar- m heid aan willen geven, omdat té juj op vakantie was. Nu hij weer :thuis is, hebben we hem onze be- door Barry van der Hooft GOES - FC Dordrecht heeft Dennis en Gérard de Nooijer als nog een nieuw contract voor ko mend seizoen aangeboden. De Souburgse tweeling maakte be gin april bekend te zullen stop pen met profvoetbal, om terug te keren naar het onlangs naar de tweede klasse gepromoveer de RCS. Dennis en Gérard de Nooijer hebben de aanbieding van de eerstedivisionist nu in be raad en nemen begin volgende week een beslissing. FC Dordrecht vroeg eind maart formeel ontslag aan voor de 36-jarige broers, omdat hun con tract anders automatisch met één seizoen verlengd zou moe ten worden. Omdat de club in die periode niet de intentie uit sprak alsnog met hen verder te willen, besloten ze een punt ach ter hun prof carrière te zetten. De kans is nu aanwezig dat ze op die beslissing terugkomen. „Afgelopen donderdag werd me verteld dat Dordrecht Dennis en mij een nieuwe aanbieding wil de doen", vertelt Gérard de Nooijer. „Natuurlijk kwam dat min of meer als een verrassing, maar ik heb altijd gezegd dat ik ervoor open zou staan als een profclub zich zou melden. Ik heb m'n woord aan RCS gege ven, maar als er een profclub komt, wordt het toch een ander verhaal. Deze week ga ik alles eens rustig op een rijtje zetten en de voor- en nadelen tegen el kaar afwegen. Want ik weet niet of ik het nog op kan brengen om iedere keer heen en weer naar Dordrecht te rijden." „Ik had het ook niet meer ver wacht", reageert Dennis de Nooijer. „Destijds had ik echt het idee dat FC Dordrecht van ons af wilde. Om die beslissing voor te zijn, hebben we toen zelf gezegd dat we zouden stoppen. Kijk, als we in januari of februa ri al rond waren geweest over een nieuw contract en het ge voel was goed geweest, dan was er niets aan de hand geweest. Nu hebben we gezegd dat we te rug naar RCS gaan en komt er ineens weer een nieuwe aanbie ding. Toch kan ik nu niet zeggen of ik nog gemotiveerd ben om nog een seizoen door te gaan. We hoeven eigenlijk alleen nog maar 'ja' te zeggen, maar ik wil alles toch even goed overden ken." Eigen keuze Gérard de Nooijer: „Het is een redelijke aanbieding, maar dat is niet het belangrijkste. Dat is namelijk of ik het nog op kan brengen. Het is ook mogelijk dat alleen Dennis of alleen ik nog een jaar doorga." Dennis de Nooijer: „Ieder maakt z'n eigen keuze." De tweeling heeft inmiddels een gesprek gehad met manager Marco Boogers en voorzitter Ad Heijsman van FC Dordrecht. „Maar ik wil ook nog een ge sprek met Jurrie Koolhof (de nieuwe trainer) hebben", zegt Gérard de Nooijer. „Want hoe gaat het er volgend seizoen uit zien, welke spelers komen erbij en wat wil de trainer zelf? Dat zijn vragen waar ik een ant woord op wil. En dan neem ik volgende week een beslissing." ivan der Hooft stelt het veel min der expliciet. „Dit moeten ze me {allemaal nog vertellen. Had ik iet verwacht? Nee. Natuurlijk lv: ham de degradatie naar de perde kl sse hard aan. Maar kan ik het als trainer helpen dat we in twee wedstrijden tien mi- nuten voor het einde een straf schop missen? Kan ik er wat aan lp^ doen dat Jean-Pierre de Keijzer - tegen Steen twee keer opzichtig in de fout gaat? Kan ik het hel pen dat we in de laatste minu ten wedstrijden verliezen?" De trainer heeft weinig begrip voor de woorden van Van de Voorde. „Ik dacht dat je in een bestuur ging zitten als je kritiek kunt pareren. Als je je rug recht kunt houden in moeilijke tijden, Ikntikasters op basis van argu menten duidelijk kunt maken Mat ze ongelijk hebben. Blijk baar is dit bestuur wel erg ge- 'ie: makkelijk gezwicht." Hij noemt ,zijn ontslag daarom een emotio- ''dibele beslissing. „Vorige week ag is dit besluit genomen is een extra bestuursverga dering. Dat is twee dagen na de degradatie. Kun je op dat mo mental weer rationeel denken?" TORONTO - De Canadees Steve Nash van de Phoenix Suns is gis teren uitgeroepen tot meeste waardevolle basketballer van dit seizoen in de NBA. Hij is de eerste niet-Amerikaan die de prestigieuze titel MVP (most va luable player) verdient. De 1,91 meter lange point guard kreeg net iets meer stemmen [dan de grote Shaquille O'Neal van Miami Heat. De Duitser Dirk Nowitzki van de Dallas Mavericks eindigde in de stem ming als derde. Nash tekende vorig jaar een con tract van vijf jaar ter waarde van 65 miljoen dollar bij de Suns. Die ploeg is nog in de race 'voorde titel in de NBA. ANP LONDEN - Vijay Singh (foto) zit Tiger Woods weer op de hielen. De golfer uit Fiji heeft op de wereldranglijst nog maar 0.18 punt achterstand op de Amerikaanse Mas- ters-kampioen. Singh dankt zijn opmars aan de winst afgelopen weekeinde in het Wachovia Championship in Charlotte. Het was zijn derde overwinning van het seizoen in de PGA Tour. Singh versloeg de Spanjaard Sergio Garcia en de Amerikaan Jim Furyk in een play-off, die hij bereikte door op de laatste dag een achterstand van zes slagen op Garcia goed te maken. In de play-off ging Garcia op de eerste en Furyk op de vierde extra hole in de fout. Woods en Singh strijden al het hele seizoen om de leiding op de wereldranglijst. Vo rig jaar maakte Singh een einde aan de suprematie van Woods, die vijf jaar leider was geweest. Woods pakte de koppositie vorige maand terug door de US Masters te winnen. De Zuid-Afrikaan Ernie Els blijft derde van de wereld, voor Phil Mickelson en Retief Goosen. foto Brian A. Westerholt/RTR WrBas Abresch GOES - Turner Anthony van As sche uit Sas van Gent is tijdens het open kampioenschap van Luxemburg op de achtste plaats geëindigd. Met die prestatie kon ée zestienjarige Zeeuws-Vla- leven, want hij was niet he lemaal topfit. Daarnaast was het toernooi sterk bezet. hn Assche haalde een totaalsco re van 46,5 punten, vergeleken h'j zijn eerdere prestaties van éit seizoen een ietwat tegenval- ende score. „Het afgelopen weekend ging het niet heel su per. Maar het kan natuurlijk Net altijd perfect gaan. Dit was al mijn vierde wedstrijd van het seizoen. Tijdens de eerste drie Smg het heel goed, maar je weet éat het een keer wat minder kan gaan. Dat was dus dit weekend het geval", aldus een vrij nuchte re Van Assche. Het turntalent had de kleine te rugslag al min of meer aan zien h°men. „Ik begon verre van top- aan het toernooi. In de voor bereiding op het Luxemburgse Kampioenschap ben ik ziek ge weest. Daar ondervond ik nog wat hinder van. Ook heb ik de "gelopen weken redelijk inten- Sle' getraind, dus ik was nog wat vermoeid", legde de turner van het Rotterdamse SDS uit. esondanks haalde Van Assche met de achtste plaats toch nog een respectabele klassering. De Zeeuw was met zijn zestien jaar de jongste in een deelnemers veld van 23 turners, dat met ver schillende Europese toppers sterk bezet was. „Er deden turners mee die in we reldbekerfinales hebben ge staan", zei Van Assche. „Dat zijn toch grote jongens. Daarom kan ik best leven met mijn acht ste plaats. Ik gebruikte dit toer nooi om te kijken waar ik sta. In totaal heb ik nog twee finales ge haald. Dat betekent dus dat ik op die onderdelen bij de beste zes zat. Daar ben ik best tevre den mee." Van Assche haalde de finale op de onderdelen sprong en ringen. Op de rekstok en brug ging het goed, maar was de eindstrijd net te hoog gegrepen. Op de vloer en voltige liet Van Assche de kans op een hogere klasse ring liggen. Op beide onderde len viel hij, waardoor de achtste plaats uiteindelijk het hoogst haalbare bleek. In de teamwed strijd behaalde Van Assche met zijn trainingsmaatje Meivin Or- nek de vijfde plaats, De komende twee weken staan voor Van Assche in het teken van herstellen en voorbereiden op een internationaal toernooi in het Zwitserse Lugano, dat van 20 tot 22 mei wordt gehou den. door Henk de Winter GOES - Direct na de finish sloeg Jos Krijger met zijn han den op het stuur van zijn Opel Corsa. Hij was kwaad op zich zelf, omdat hij de leiding in de B-finalerace in een wedstrijd meetellend voor het EK rally cross uit handen had gegeven. Het uit zijn handen laten glip pen van de winst in die race in het Franse Alengon kostte Krij ger een startplaats bij de beste zes rijders in de A-finale en het uitzicht op een podiumplaats. Twee keer kort achter elkaar remde de uit Wolphaartsdijk af komstige autocoureur te laat en gaf hij de achter hem rijdende Belg Davy van den Branden de kans om de leiding over te ne men. Van den Branden finishte uiteindelijk als vierde in de Divi sie IA (1600cc-klasse). Krijger eindigde in het eindklassement als achtste. Krijger begon sterk in de eerste, in Frankrijk verreden ronde voor het Europees kampioen schap. Met een zesde tijd in de eerste van drie te rijden man ches liet Wolphaartsdijkse auto racer de concurrentie zien dat er met hem rekening gehouden diende te worden. In heat twee haalde Krijger de finish echter niet. „Ik werd kort na de start gemangeld, toen kwam ik met wat schade aan de auto naast het circuit terecht", aldus de Be velander. In de derde heat reed hij zijn Opel Corsa naar een pri ma tweede tijd. De beste startpositie in de B-fi- nale was met een zesde en de tweede tijd achter zijn naam voor de Wolphaartsdijkenaar. De start was uitstekend en met Van den Branden in de Citroen Saxo hangend op de achterbum per nam Krijger de leiding in de wedstrijd. Halverwege de race maakte Krijger twee cruciale fouten door te laat in de rem men te gaan. De Belg Van den Branden profiteerde onmiddel lijk, nam de leiding over en pak te de laatst overgebleven start positie in de A-finale. De wedstrijd in Divisie IA is ge wonnen door de regerend Euro pees kampioen, de uit Winters wijk afkomstige Ron Snoeck. GOES - Zondag-derdeklasser Goes haalt twee spelers te rug van Patrijzen. Jasper Huisman en Paulus Wagema kers kozen vorig jaar voor de ploeg uit 's-Heerenhoek, maar keren weer terug op het oude nest. Goes is nog niet tevreden met de terugkeer van dit twee tal. Volgens Kees Dorrepaal van Goes wil de club nog vier of vijf spelers aantrekken. „We willen weer meedoen voor de titel in de derde klasse." Goes werd zondag door Moer- se Boys uitgeschakeld in de nacompetitie. VLISSINGEN - Judoka Boy de Punder uit Vlissingen doet komend weekeinde voor het Eindhovense Sport school Essink mee aan de World Junior Games in Ham burg, een soort Olympische Spelen voor jeugdige spor ters. De zestienjarige Vlissinger, die opgegroeid is bij Ju do Ryu van Schaik, komt uit in de klasse tot 60 kilogram. RIJSWIJK/PEKING - De sterkste badmintonspelers van Nederland zijn vanaf vandaag actief op het wereldkampi oenschap voor gemengde landenteams in Peking. De ploeg bestaat uit de vrouwen Mia Audina, Yao Jie, Judith Meulendijks, Brenda Beenhakker en Rachel van Cutsen. Bij de mannen zijn Dicky Palyama, Eric Pang, Gerben Bruijstens, Jurgen Wouters en Ruud Bosch geselecteerd. De mannen en vrouwen van bondscoach Martijn van Dooremalen strijden van 10 tot en met 15 mei niet om de hoofdprijs, maar om promotie naar de topacht van de we reld. Oranje is ingedeeld bij Rusland, Taiwan en Maleisië. De Russen zijn vandaag de eerste tegenstander. ANP NAIROBI - De 22-jarige Keniaanse hardloper Nicholas Kemboi komt in het vervolg voor Qatar uit. Recent ver loor Kenia ook de winnaar van olympisch zilver op de 1500 meter, Bernard Lagat, die zich tot Amerikaan liet na turaliseren. Net als Lagat zal ook Kemboi in augustus al voor zijn nieuwe land uitkomen op de WK atletiek in Helsinki (Fin land). Vooral Qatar en Bahrein zijn de laatste jaren toe vluchtoorden voor Keniaanse atleten. Secretaris-generaal David Okeyo van de Keniaanse atletiekbond maakt zich zorgen. „Ik heb begrepen dat nog zo'n twaalf lopers naar Qatar of Bahrein zullen vertrekken." GPD UTRECHT - Jan Willem van Dop wordt de nieuwe voor zitter van voetbalclub FC Utrecht. De 44-jarige bestuur der is nu nog directeur algemene en financiële zaken bij Feyenoord. Hij treedt 1 augustus in dienst van Utrecht en op 1 oktober neemt hij de voorzittershamer over van Mar tin Sturkenboom. Van Dop was negen jaar in dienst van de Rotterdamse club, waar hij begon als financieel manager. Twee jaar be lastte Feyenoord hem met de verantwoordelijkheid voor de dagelijkse gang van zaken. Hij is tevreden met zijn overstap en noemt het een enorme uitdaging. „Het is net zo'n club als Feyenoord, voor het volk, de mouwen opstro pen en geen gekke dingen doen." ANP Kampioenschap bandstoten op han dicapbasis van Clinge. Eindstand: 1. Robert van Gaever 13 matchpunten, 2. Wim van Brink 10, 3. George Ruym- beeck 9, 4. Eddy Ivens 8, 5. Cesar Wee- maes 4 (moyenne 110 6. Frank de Rijk 4-104%, 7. Luc IJzewijn 4-89%, 8. Franky de Schepper 4-82%. Sportpriisvragen Lucky Day. 1 -7-8-11 -16-19-21 -24-26-28-29-30-38-46- 48-50-60-63-67-70, (onder voorbehoud) Hamburg. Mannen. Masters Series. Eerste ronde: Massu (Chl)-Roddick (VSt/2) 7-6 (4) 4-6 7-5, Ljubicic (Kro/13)- Horna (Per) 6-3 6-3, Stepanek (Tsj/16)- Saulnier (Fra) 7-6 (5) 6-2, Kuerten (Bra)- Pavel (Roe) 6-2 6-1, Ferrero (Spa)-Mel- zer (Oos) 6-3 7-5, Federer (Zwi/1) - Ver- dasco (Spa) 6-4 6-3, Grosjean (Fra) - Joachim Johansson (Zwe/11) 6-1 6-4, Christophe Rochus (Bel)-Ventura (Spa) 6-3 6-2, Gasquet (Fra)-Karlovic (Kro) 6-1 1-0 opgave Karlovic, Joezjni (Rus)-Beck (Slw) 6-3 6-2, Ancic (Kro)-Mayer (Dui) 6-1 6-2, Rusedski (GBr)-Petzschner (Dui) 7-6 (3) 3-6 6-3, Kiefer (Dui)-Kohlschrei- ber (Dui) 6-4 6-3, Chela (Arg)-Thomas Johansson (Zwe) 4-6 6-3 6-4. Landelijke competitie, gemengd, se nioren. Tweede klasse: MLTC 1-Holy 1 4-4 Derde klasse: Mattenkloppers 1-MLTC 2 4-4. Vierde klasse: MLTC 3-Tiola 1 3-5, Hartel 2-Philten 1 0-8, DOS 1-BeQuick 1 8-0, Oud-Beijerland 2-Sou- burg 1 7-1, Tiola 2-Vierhoeven 2 2-6, Oudenbosch 1-Kapelle 1 6-2. Landelijke competitie, mannen, se nioren. Tweede klasse: Thialf 1-Sjef Aardenburg 1 4-2, Game'78 1-Hartel 1 3-3. Derde klasse: Rico 1-Animo 1 4-2, Philten 1-Smash Sint Jansteen 1 6-0, De Bongerd 1-Bijvanck 1 5-2. Landelijke competitie, vrouwen, se nioren. Hoofdklasse. TSN 1-Zierikzee 1 5-1. Eerste klasse: Duiveland 1-Pijnacker3 1-5 Tweede klasse: Zie- rikzee 2-Zundert 2 4-2, Zaterdag. Districtscompetitie, man nen. Hoofdklasse: Vogelvlucht 1-Sjef Aardenburg 1 6-0, Zierikzee 1-Wester- schouwen 1 5-1, Souburg 1-Sluiskil 1 2-4, Animo 1-Schelde 1 0-6. Districtscompetitie, mannen 35+. Hoofdklasse: 't Halve Maantje 1-Bos- kreek 1 2-4, MLTC 1-Sjef Aardenburg 1 3-3, Gravelsteps 1-Game'78 1 4-2, Schel de 1-Stoof 1 4-2. Districtscompetitie, vrouwen. Hoofdklasse: MLTC 3-TeNissen 3-3, 's-Heer Abtskerke 1-Stoof 1 0-6, Sint An- naland 1-MLTC 1 0-6, Hulster Ambacht 1-MLTC 2 0-6. ProTour. Ronde van Italië. Tweede etappe, Catanzaro Li- do-Santa Maria del Cedro: 1. McE- wen (Aus) 182 km in 4.34.47, 2 Galvez (Spa), 3. Förster (Dui), 4. Petacchi (Ita), 5. Cooke (Aus), 6. Ventoso (Spa), 7. O'Grady (Aus), 8. De Jongh (Ned). 9. Grillo (Ita), 10. Murn (Slv), 99. Vierhou ten, 102. Engels, 103. Eltink, 162. Vene- berg 1.03, 166. Thomas Dekker, 194. Schmitz 6.42. Algemeen klassement: 1. McEwen 9.45.14, 2. Bettini (Ita) 0.18, 3. Petacchi 0.22, 4. Galvez, 5. Savoldelli (Ita) 0.30, 6. Velo (Ita) 0.33, 7. Cunego (Ita), 8. Pozza- to (Ita), 9. Cooke, 10. Di Luca (Ita), 53. El- tink 0.49, 85. Engels 1.04,102. De Jongh 1.08,127. Vierhouten 1.32,155. Thomas Dekker 2.34, 166. Veneberg 3.29, 193. Schmitz 8.30. Hulst. Internationale Grote Prijs van Hulst: 1. Kristof Muys (B), 2. Andy van Olmen (B), 3. Eric Vereecken (Hulst), 4. Roger Oomen (Etten-Leur), 5. Ronald Roos (B), 6. Patrick Bolssens (B), 7. Peter Mol (Kapelle), 8. Matti de Baat (Nieuw-Vossemeer), 9. George Vergou wen (B), 10. Pascal van Rit (B). Dinsdag Biljarten Driebanden toernooi Walk Inn. Tweede ronde. Locatie: Bar Walk Inn, 's Heerenhoek. Aanvang: 19.00 uur. Voetbal Nacompetitie: Apollo'69-VCK. Aan vang: 19.00 uur. Vriendschappelijk: SKNWK-SSV'65. Aanvang 19.30 uur. Volleybal J Tweede Bevobo-jubileumtoernooi. Locatie: Sporthal 't Zwaantje in Terneu- zen. Aanvang: 19.30 uur. Jos Krijger (rechts) moet in de achtervolging in de laatste ronden van de B-finale. foto Henk de Winter plaats. „Maar die wedstrijd zat me vanavond nog te veel in mijn benen. Ik ben inmiddels veertig en dan wordt het steeds moeilij ker om snel te recupereren. Daarom zat ik vanavond niet echt super", vertelde hij. Bijna negentig renners gingen in Hulst van start en vanaf het begin werd er hard gekoerst. Er waren veel ontsnappingspogin gen, maar door het enorm hoge tempo (de 80 kilometer werd ruim binnen de twee uur afgeraf feld) waren die allemaal ge doemd te mislukken. Snel werd duidelijk dat de wed strijd in een massaspurt zou ein digen. De Belg Kristof Muys was daarin met overmacht de snelste. door Wim de Vos HULST - Het verhaal Eric Ver eecken is inmiddels genoegzaam bekend. Vorig jaar stapte de Hulstenaar af, maar hij is op zijn schreden terug gekeerd. Al weer enkele weken is Vereecken opnieuw in competitie. Gister avond was Vereecken opnieuw één van de smaakmakers, maar hij kon het niet afmaken in zijn eigen woonplaats. In een massa le aankomst moest hij genoegen nemen met de derde plaats. Win naar was de Belg Kristof Muys. Zaterdag reed Vereecken nog mee in de Ronde van Noord-Be veland en ook daar deed hij uit stekende zaken met zijn vijfde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 47