PZC Feesten Hof ter Nesse in geding Steun voor komst brede school naar Sas open voor het zwembad Alle registers 25 ssgsr IJzendijks protest tegen sluiting AZET Themamiddag hersenletsel Sluis graaft sloot bij Raceland Agressieve dievegge moet boeten Werkstraf in plaats van cel Drankrijden op brommer bestraft Bureau Eerlijke Mededinging dreigt gemeente Hulst met rechter Slaapkenner Onze lezers zoeken Technisch talent? uw vacature! j Rademakers Een Cascade waterbed,.,. Heeft 6 etages slaapoplossingen voor iedereen Noordstraat 7-13 Terneuzen - Tel. 0115-613130 Ët&mébMÈtMéKMMJi info® slaapkennerrademakers.nl (Advertentie) KOZIJNEN - ZONWERING www.aazet.nl Kapelle -Tel. 0113-330*33 Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAAIMDEREIM Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'NTERNET www.pzc.nl E-mail; web@pzc.nl door Frank van Cooten SAS VAN GENT - Een groot deel van de Terneuzense gemeen teraad is bezorgd over het ver dwijnen van steeds meer activi teiten uit het centrum van Sas van Gent. VVD. Gemeentebelan gen Kanaalzone, SGP, Christen- Unie en CDA willen daarom snel een aantal positieve impul sen geven aan de renovatie en de leefbaarheid van het cen trum. Dat is volgens hen de achter grond van de motie, in de laat ste vergadering van de gemeen teraad aangenomen om de bibli otheek in cultureel centrum de Speye te handhaven. De fractie voorzitters van de vijf partijen laten dit in een gezamenlijke verklaring weten. Deze verkla ring is opgesteld naar aanlei ding van de ontstane commotie over de bewuste motie. Wethouder C. Liefting voelt zich overvallen en vreest voor de komst van een brede school aan de Canadalaan in Sas van Gent. Volgens de wethouder is de bibliotheek immers een we zenlijk onderdeel van de brede school. De vijf politieke partijen willen met de verklaring met klem het beeld wegnemen alsof het aanne men van de motie de ontwikke ling van een brede school in Sas van Gent in de weg zou staan. „In het concept voor de begro ting 2006 staat drie miljoen eu ro begroot voor de bi-ede school. Hieraan is door de raad abso luut niet getornd. De ontwikke ling van de brede school kan dus gewoon doorgaan. In de planvorming moet echter wel re kening worden gehouden met de totale, niet te onderschatten pro blematiek om Sas van Gent ook op termijn leefbaar te houden." De vijf partijen willen daarom zo snel mogelijk praten met het college en de raad over de waag of en hoe in de toekomstige bre de school, door de bibliotheek eventueel op andere wijze een onderwijsondersteunende rol kan worden vervuld. De vijf partijen vragen zich ook af wat de impact van een brede school is op de leefbaarheid in de wijk Sint Albert. „In deze wijk wonen nu veel jonge gezin nen. Midden in de wijk is een cluster van activiteiten voor met name deze doelgroep, die dooi de komst van de brede school daar zullen verdwijnen." De motie is volgens de vijf par tijen ingediend om een aantal projecten in het kader van Vi taal Sas snel aan te pakken. De verbouwing van De Speye met behoud van de bibliotheek is daar onderdeel van. Uit het cen trum van Sas van Gent mogen geen verdere activiteiten ver dwijnen. „Daarom opteren wij voor het behoud van de bibliotheek in De Speye." WS, GBK, SGP, CU en het CDA willen ook gel den vrijmaken voor de andere projecten die belangrijk zijn voor de totale leefbaarheid van Sas van Gent. „Te noemen zijn bijvoorbeeld de omgeving van de Roselaer, maar ook de kerk op de Oostkade en (Advertentie) er zijn nog gemakkelijk een aan tal andere plaatsen aan te ge ven. Alleen op deze wijze blijft Sas van Gent een aantrekkelijke woongemeente. De vijf partijen willen met de motie drie doelen bereiken. De Speye werkelijk een centrum voor activiteiten maken, het snel afstoten van de Roselaer om de omgeving Noordstraat te renoveren en behoud van brood nodige vitaliteit door geen acti viteiten uit het centrum weg te nemen. „Daarom zijn wij op dit moment inderdaad niet voor het verplaatsen van de bibliotheek uit het centrum." Door de verbouwing van De Speye kunnen de activiteiten van de Roselaer worden ver plaatst naar het cultureel cen trum. 77% van de mensen die werk zoeken in de techniek/industrie zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC. JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de techniek/industrie. het alfabet van Zeeland WGGGNGR dagbladen Kinderen maken spandoeken voor het protest tegen de sluiting van het zwembad in IJzendijke. door Raymond de Frel IJZENDIJKE - De kleine Raf uit IJzen dijke lijkt het nog maar nauwelijks te beseffen. „Ik wil vandaag niet zwem men, hoor. Maar misschien heb ik mor gen wel zin." Zijn vader Mark van de Vijver haalt hem snel uit zijn droom. „Straks kunnen we wellicht helemaal niet meer zwemmen, jongen." Daarom heeft Van de Vijver een protest pamflet aan de voorruit van zijn wo ning in de Landpoortstraat geplakt. En wie eigenlijk niet in IJzendijke? Het we melt van de blauwe letters. 'Zwemmen in IJzendijke. IJzendijke samen sterk. Gemeente doe je werk! Het zwembad moet blijven!' luidt de noodkreet, op pa pier gezet door inwoonsters Nelly Aers- sens en Anita Balk. Sinds het college van burgemeester en wethouders in de gemeente Sluis heeft ingestemd met de sluiting van het ver sleten openluchtzwembad nabij party centrum De Mauritshof, probeert het tweetal met alle mogelijke middelen een definitief einde van het bad te voor komen. Pamfletten en spandoeken in het dorp, een handtekeningenactie in de streek en het zoeken van publiciteit zien zij op dit moment bijna als een dag taak. „Ik zou het echt ontzettend jam mer vinden als het bad dichtgaat, want wij maken er in de zomermaanden dik wijls gebruik van", vertelt Van de Vij ver. „Hup, met de kids op de fiets. Ide aal, want het zwembad is binnen hand bereik. Ik ben in IJzendijke opgegroeid, in vakanties waren we altijd bij het zwembad te vinden. Goed, ik kan me voorstellen dat zo'n bad na veertig jaar versleten is, maar ik hoop toch dat het lukt om het open te houden." Pompen Een renovatie van het bad kost min stens een half miljoen euro, een bedrag dat exploitant Frans Lievens niet alleen wil ophoesten. Het Sluise college heeft aangegeven geen geld in het bad te wil len pompen, maar wellicht dat een meer derheid van de gemeenteraad daar an ders over denkt. Oppositiepartij Nieuw West komt donderdag tijdens de raads vergadering in elk geval met een motie op de-proppen. Het in 1990 geprivati seerde bad moet door de gemeente wor den teruggekocht, waarna het publiek weer zo snel mogelijk in IJzendijke moet kunnen zwemmen, vindt Nieuw West. In een begeleidende brief krijgt het Sluise college een paar venijnige ve gen uit de pan. „Wij krijgen de indruk dat het bad bij u geen enkele prioriteit meer had en dat u de zaak bewust op zijn beloop heeft gelaten. Totdat u, zo als nu is gebeurd, kon zeggen: het bad is nu zo slecht, nu moet het maai- dicht. Een bestuurlijk onverantwoorde en zeer laakbare opstelling! Als de gemeen teraad tijdig was geïnformeerd, had er een debat kunnen worden gevoerd over de openstelling. Als de raad had beslo ten om wel te investeren, was het bad in 2005 gewoon open geweest. Nu is dit sei zoen door uw nalatigheid in alle opzich ten een verloren jaar", aldus Nieuw West-fractievoorzitter A. Rosendaal. Die woorden moeten Balk en Aerssens moed geven. „Iedereen in IJzendijke vraagt zich af waar het geld is gebleven, dat Lievens in al die jaren van de gemeente voor on derhoud van het bad heeft gehad. Het feit dat er zoveel pamfletten zijn opge- foto Wim Kooyman hangen, geeft al aan dat deze kwestie erg leeft. We trekken nu alle registers open, het hoeft allemaal niet meer zo netjes. Wij moeten immers ook alles maar uit de krant vernemen. Ik heb ook al met het kantoor van de Mosko- wicz-advocaten gebeld, maar die vroe gen 273 euro voor een eerste gesprek. Dat hebben we niet voor handen. Maar iedereen in het dorp wil meehelpen. Stel dat het lukt, dan zijn er zo al een aantal mensen die het bad opnieuw wil len betegelen", aldus Aerssens. Het duo wil woensdag een droogzwem- actie houden op het sportveld. School kinderen en andere belangstellenden worden dan gevraagd hun handdoek mee te nemen, om zich na een paar sym bolische baantjes op het gras af te dro gen. Inwoonster Annie Verstraten kan al die acties wel waarderen, maar ze vraagt zich af of het nog zin heeft. „Ja, ik heb ook een pamflet opgehangen, maar ei genlijk heb ik geen hoop meer. Ik vind het ontzettend jammer dat het bad hoogstwaarschijnlijk dichtgaat, want in de zomermaanden kwam ik er vijf da gen in de week. Baantjes trekken. Of ik straks naar Oostburg ga? Nee, dat trekt me niet. Als het bad sluit, is mijn zwem- hobby meteen beëindigd." dinsdag 10 mei 2005 J CLINGE - In gemeenschapscen- - trum Malpertuus in Clinge houdt de Anbo Groot-Hulst don- derdag een themamiddag over i[ hersenletsel. Afgevaardigden van de Hersen- stichting komen aan belangstel lenden uitleg geven over diverse vormen van hersenletsel. Het pu bliek kan ook vragen stellen. De themamiddag begint om il4.00 en is om 16.00 uur afgelo pen. SLUIS - De gemeente Sluis start nog deze week met het graven van een 250 meter lange sloot achter kartcentrum Raceland in Breskens. Eigenaar A. Schol diende vorige week een schadeclaim van vijftig mille in bij de gemeente Sluis, omdat na een hoosbui het fitnesscentrum bij de kartbaan en een aanbouw onder water waren gelopen. De riolering van het bedrijventerrein kon de regen niet goed verwerken. „Dat was niet de eerste keer. Wij hadden al een oplossing bedacht. Het werk was ook al aanbesteed, alleen heeft de natuur ons overvallen. Als die bui twee we ken later was gevallen, was er geen probleem geweest", vertelt W. van der Houwen van de gemeente Sluis. MIDDELBURG - Ze had geen geld en moest spullen voor haar drie kinderen hebben. De 26-jarige vrouw uit Ter- neuzen voelde zich daardoor gedwongen tot het plegen van een winkeldiefstal. Zo deed ze gisteren haar verhaal bij de Middelburgse politierechter. De winkeldiefstal op 2 september vorig jaar bij Schlecker in Terneuzen-Zuid mislukte, omdat in de winkel het alarm afging toen ze met de gestolen goederen door het de tectiepoortje liep. De vrouw ontkende geweld tegen de be drijfsleidster te hebben gebruikt toen ze op heterdaad werd betrapt. Politierechter M. Meeuwisse vond aan de hand van getui genverklaringen en het letsel bewezen dat de verdachte klappen had uitgedeeld. Ze veroordeelde haar tot 120 uur werkstraf, waarvan de helft voorwaardelijk. Officier van justitie G. Oosterveld eiste 120 uur werkstraf. De vrouw is bij Emergis onder behandeling. Tijdens de schermutse lingen ging de bril van het slachtoffer kapot. Ook had de bedrijfsleidster twee weken niet kunnen wei'ken. Haar schadeclaim werd niet ontvankelijk verklaard. DEN HAAG - Omdat hij in café Elmo aan de Hoofdweg in Rilland twee cafégangers mishandelde, is een 35-jarige man uit Breda gisteren in hoger beroep door het Haagse gerechtshof veroordeeld tot een werkstraf van veertig uur. Dat betekent dat de man niet naar de gevangenis hoeft. Door de politierechter in Middelburg was de man eerder veroordeeld tot twee maanden celstraf. In hoger beroep eiste hofaanklager C. Strack eveneens een celstraf van de twee maanden. De Bredanaar sloeg op zondagavond 16 mei vorig jaar de twee cafébezoekers zonder duidelijke reden van hun bar kruk. De man drinkt graag een glaasje en heeft een groot strafblad voor agressie. ,,Als ik alcohol heb gedronken, gaat het mis", zei de man tegen de politie. ,,Dat weet ik van mijzelf. Daar heb ik vaker problemen mee gehad." MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft gisteren een 23-jarige inwoner van Vlissingen voor dron ken rijden op een bromfiets veroordeeld tot 260 euro boe te. De Vlissinger reed vorig jaar 4 juli in zijn woonplaats dronken op zijn brommer. Vijf dagen later, 9 juli, ging de man in Vlissingen op identieke wijze opnieuw in de fout. De alcoholgehaltes bleven beperkt tot 315 en 335 micro gram. (Advertentie) 'jjgnr Shflila van Doorsselaer tüLST - Het Bureau Eerlijke Mededinging (BEM) dreigt de ge- meente Hulst met gerechtelijke gappen als zij niets doet aan de Beesten en partijen in dorpshuis Hof ter Nesse in Ossenisse. toet bureau dat zich nadrukke lijk de BEM laat noemen, is ver- ïonden aan de Koninklijke Ho- reca Nederland en treedt op bij oneerlijke concurrentie bij hore- ia-activiteiten. De BEM scha kelt bij oneerlijke mededinging felle betrokken instanties in. zo els gemeenten, politie, sportbon- yen, belastingdienst en de Keu ringsdienst van Waren en vraagt om maatregelen. Het gaat voornamelijk om feesten in (vaak door de gemeente gesubsi dieerde) sportkantines en dorps huizen. Uit onderzoek van de BEM, blijkt dat er regelmatig feesten en partijen worden gehouden in Hof ter Nesse 'hetgeen uitdruk kelijk indruist tegen de beper kende voorschriften verbonden aan de drank- en horecavergun- ning', schrijft A. Hogervorst, projectleider van de BEM in een brief aan de gemeente. Volgens Hogervorst speelt de kwestie van Hof ter Nesse al rijf jaar. „Wij hebben al veel vaker bij de gemeente geklaagd over het dorpshuis, maar het helpt niks. Wat ons betreft zijn beide schuldig, het bestuur van het dorpshuis omdat het die feesten houdt en zo horeca in de buurt inkomsten onthoudt en de ge meente omdat ze die feesten toe laat. Als de gemeente er nu wéér niks aan doet, stappen we naar de bestuursrechter." Als passen de maatregelen, opgelegd door de gemeente, ziet de BEM het in trekken van de drank- en hore- cavergunning of het opleggen van een dwangsom. Bijeenkomsten in gelegenheden als kantines en dorpshuizen waar de gemeente geen onthef fing voor verleent of niet in grijpt worden aangemerkt als strafbaar economisch feit. Ho gervorst geeft in de brief een op somming van feesten (waaron der zilveren huwelijksjubilea en een communiefeest) die sinds 29 januari gehouden zijn in Hof ter Nesse. Saillant is een 'bijeen komst van persoonlijke aard', ge houden voor of door een ambte naar van de gemeente Hulst. Ho gervorst: „Daar zakt mij de broek toch wel tot onder het ni veau van de enkels van af. Dit kan toch niet?" Hogervorst heeft nog een typisch 'schrij nend' voorbeeld: De personeels vereniging van de Middelburgse rechtbank heeft onlangs een feestje gehouden in een sport kantine in Middelburg. Hulst heeft regels opgesteld voor de zogenaamde paracom- merciële activiteiten van ge meenschapscentra. Per dorps huis kunnen er per jaar acht ont heffingen worden verleend. Vol gens de wet is concurrentie door sociaal-culturele instellingen on gewenst omdat die op ongelijke voorwaarden plaatsvindt. Sinds 1991 is in de Drank- en Horeca- wet (DHW) opgenomen dat ge meenten aan enkele verplichtin gen moeten voldoen. Zo moeten ze bij elke wijziging van een DHW-vergunning, van bijvoor beeld gemeenschapshuizen of sportkantine, bezien of ze beper kende voorwaarden aan die ver gunning moet verbinden. Dat zou volgens de BEM moeten als er binnen een straal van tien ki lometer reguliere horeca aanwe zig is waar ook feestjes gehou den kunnen worden. De brief van de BEM was giste ren pas binnengekomen bij de gemeente en zodoende heeft het college van burgemeesters en wethouders nog geen overleg ge had. De voorzitter van Hof ter Nesse, nota bene een ambtenaar van de gemeente Hulst, was gis teravond niet bereikbaar voor commentaar. agenda "STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.00 uur: Varty dansen; 13.30 uur: Jokeren en bil jarten; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, bil jarten; 14.45 uur: Koersbal; Trefpunt, .33.00 uur. Kaarten, biljarten en sjoelen; i14.00 uur: Engels; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO fclksdansen, zingen en biljarten; fe de Troubadour, 14 uur: Kaarten; HEIKANT 't Heike, 14.00 uur: Oude- -J renzangkoor, 19.00 uur: Zangkoor; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: SWO biljarten, kaarten, gymnastiek; HULST - 's-Landshuis, 14.45 uur: Gratis i rondleiding archeologisch onderzoek 1 'Onder de toren' o.l.v. archeoloog; De Lieve, 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Prijskaarten, 1 bijeenkomst S.P; KOEWACHT De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 13.45 uur: Gymnastiek; 15,00 uur: Ouderenkoor; Kerklaan 87, 19.00 uur: Creatieve bijeenkomst; SAS VAN GENT - 15.30 uur: Crea club entechnika 10; -1 SINT - JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur Computeren senioren web, bloem schikken; 13 uur: Biljarten; 13.30 uur: Computeren senioren, ouderenkoor; TERNEUZEN De Veste, 10.30 uur: Gymnastiek; 13.30 uur: Handwerken, soos en biljarten; 19.00 uur: Stijldansen sluiting seizoen; Buurthuis de Hoeve, 9,30 uur: Yoga; 13.30 uur: Biljarten; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; Scheldethea- Her, 20.00 uur: Ernesto'en Marcellino en AVilfried Finkers met 'Ga d'r zelf maar .-eens staan'; WALSOORDEN - Café Rue du Nord, .13.30 uur: Schieting voor ouderen; WESTDORPE - Concordia, 13.30 - "16.30 uur: KBO koersbal; IJZENDIJKE - Café Hofzicht, 19.30 uur: •Bijeenkomst videoclub Zeeuws- Vlaan- 'deren voor hobbyfilmers. Set 'Jei (Advertentie) Een waterbed koop je bij Rademakers ALLE BLAZERS (m.u.v linnen) BLOUSES LANGE MOUW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 45