Winkelaanbod Ylissingen matig U kunt nü iets doen voor de Zonnebloem! N-Beveland brengt fonds voor minima onder de aandacht Do it! is veel leuker dan school NAPELS ZUID-ITALIE Puzzelrit Popfestival in Krabbendijkt Meer en hetere bedrijven nodig om klanten naar centrum te trekken Laat ons goede werk niet stoppen na uw dood onciM dinsdag 10 mei 2005 door Freek Janssen WISSENKERKE - Het bestaat al ruim zes jaar, maar slechts weinigen maken er gebruik van: het declaratiefonds van de ge meente Noord-Beveland. Men sen met een laag inkomen kun nen een vergoeding krijgen uit het fonds, voor bijvoorbeeld een bioscoopbezoek of het abonne ment op een krant. Vorig jaar deden 75 mensen een beroep op het fonds. Als het aan de gemeente ligt, dan wordt dat aantal dit jaar verdubbeld. Gis teren overhandigde wethouder Kastelendag in Wouwse Plantage WOUWSE PLANTAGE - Op het landgoed Wouwse Plantage worden tweede pinksterdag, 16 mei, een tuinbeurs en de Bra bantse kastelendag gehouden. De tuinbeurs telt dertig stands, met ook organisaties als Groei en Bloei, heemkundekring De Vierschaer en natuurvereniging IVN Roosendaal. Op het terrein is een brandweermuseum en een oude houtzagerij. Er zijn optre dens van muziekverenigingen uit Wouw en van een 'meezing- koor'. Het circus Doraro's is pre sent met minipaardjes. Land goed Wouwse Plantage ligt aan de weg tussen Huijbergen en Wouwse Plantage. HEINKENSZAND - Motor- en Autoclub de Zeeuwen houdt op de avond van tweede pinkster dag, een puzzel-gezelligheidsrit. Gestart wordt bij sporthal De Stenge in Heinkenszand. Deelnemers kunnen aan de puz zelrit meedoen met een auto, mo tor of scooter. Voor beginnende rijders is een eenvoudige route uitgezet. Inschrijven kan van half zeven tot half acht in de sporthal. C. Schippers folders aan dei heerder van het L. Gebben. Ook bij verenig va gen, en huisartsen worden j ders neergelegd. In dorpshuis hangt de gemeente posters opj ook in de gemeentelijke benj ten in het Gele Krantje mensen opgeroepen om gebm te maken van het fonds. Het ligt niet aan de onbeke heid van het fonds, dat zo m nig mensen er gebruik vans ken, denkt Schippers. „Ik oa dat het vooral de schroom i?; aan de gemeentebalie te ven len dat je een minimuminkom hebt." Wie maximaal 116 k cent van het minimumloon i> dient, kan een declaratiefors lier ophalen bij het gemeaj huis. Na een inkomenstoetsb gen inwoners van de gemes maximaal 136 euro per gezin lid per jaar vergoed. De activiteiten die vergoedw den liggen op het gebied;D! sport, recreatie, cultuur en® catie, zoals een bezoek theater of bioscoop, een intern abonnement, lesgelden, eenü voordeelurenkaart, de contrz tie van de bibliotheek, kraa of tijdschriften, een zwemh» kaart of de kerktelefoon O.jcr ren en gehandicapten kt: vc ook in aanmerking voor een goeding voor de kosten van; telefoonabonnement. KRABBEND1JKE - In don huis De Meiboom in Krabbeni ke vindt vrijdag 27 mei eenp festival plaats met vier ba uit Reimerswaal. De bands Blendid, Deja V. tr Reach en String Riot trede: 0' tijdens het popfestival. Dek? ïa gaat om 19.00 uur open. Op yt mei, vindt het festival Uit 1 Kunst plaats in het dorpshui; fi Kruiningen. Kunstenaars sfo len hun werk tentoon tijdens: jaarlijkse evenement. door Nadia Berkelder VLISSINGEN - In het centrum van Vlissingen zijn te weinig winkels. Het aanbod is boven dien te weinig gevarieerd en van onvoldoende kwaliteit. De in richting van de binnenstad kan zich niet meten met die van Mid delburg of Goes. Daardoor trekt de detailhandel te weinig klan ten. Dat is de conclusie van advies bureau DHV. Het bureau heeft onderzoek gedaan naar de Vlis- singse detailhandel. Om de posi tie van Vlissingen te versterken moet de nadruk worden gelegd op het 'eigene' van Vlissingen, vindt het bureau. Volgens DHV is dat? een omgeving die nostal gie en maritieme aspecten com bineert. Daarnaast moeten er meer winkels bijkomen om con sumenten naar de stad te lok ken. Het aantal kwaliteitszaken in de binnenstad is beperkt, vin den de onderzoekers. Er zijn in Vlissingen relatief veel filialen van landelijke ketens. De Hema, H&M en het Albert-Heijn filiaal op het Scheldeplein zijn pu bliekstrekkers. In totaal is er een kwart minder aanbod voor niet-dagelijkse boodschappen dan in vergelijkbare steden. De winkels wisselen elkaar snel af, zodat er veel leegstand is. Gezelliger Vlissingen trekt voor niet-dage- lijkse boodschappen bijna geen mensen uit de regio, blijkt uit het rapport. Tien tot vijftien pro cent van de klanten komt van een andere plaats op Walcheren. Vlissingers zelf gaan ook nog eens vaak naar Middelburg om te winkelen. Goes en Middel burg hebben een groter aanbod dat kwalitatief ook beter is, vindt het bureau. Bezoekers van Vlissingen geven bovendien aan dat ze de andere steden gezelli ger vinden. De ligging van de binnenstad ten opzichte van de woonwijken kan ook een rol spe len bij de keuze om ergens an ders te gaan winkelen. Het bu reau vindt dat de kwaliteit van het winkelaanbod verbeterd moet worden en dat er meer win kels bij moeten komen. In de Spuistraat wordt op dit moment al gebouwd. Daarnaast is vol gens het bureau nodig om de om geving van het Scheldeplein en de Walstraat te versterken. In combinatie met een deel van het Scheldeterrein kan een nieuw winkelgebied ontstaan, met vooral grotere winkels. Voor waarde voor het slagen van dit plan is dat er parkeerplaatsen komen en dat het gebied bereik baar is. Uitbreiding aan de rand van de stad, zoals op bedrijven terrein Baskensburg, moet vol gens DHV worden voorkomen. Grootschalige winkels moeten zich in de binnenstad vestigen om de positie van het centrum als winkelgebied te versterken. Een aantal weken geleden werd duidelijk dat Vlissingen het niet eens is met de komst van bepaal de grootschalige detailhandel naar de Mortiere in Middelburg. Het gemeentebestuur van Mid delburg heeft beloofd een onder zoek te laten doen. Als blijkt dat die winkels een ne gatief effect op het winkelbe stand in het centrum van Mid delburg of Vlissingen hebben, komen ze er niet. door Leoni van de Schraaf GOES - Op het zoldertje van 't Beest in Goes is het een drukte van jewelste. Acht scholieren van De Vliedberg in Goes verga deren over hun ideale uitgaans avond. Dit jaar mogen zij die or ganiseren in het kader van het project Do it! Do it! is een project voor middel bare scholieren, die hun favorie te uitgaansavond mogen opzet ten in Podium 't Beest in Goes. Vrijdag 20 mei wordt de perfec te avond voor Casper (15), Peter (16), Diablo (16), Judith (17), Sylvia (17), Igor (16), Arthy (15) en Joas (15). Sylvia: „De docent CKV (Culturele Kunstzinnige Vorming) vroeg ons of we iets wilde organiseren en dat leek ons wel leuk. Bovendien hadden andere klasgenootjes geen tijd of zin om het te doen." De Vliedberg geeft aan vmbo- leerlingen van scholen in de Oos- terschelderegio extra steun en begeleiding. Frank Harthoorn coördineert het project vanuit 't Beest. „De leerlingen kwamen zelf met de band Surrender, die kennelijk nog steeds erg popu lair is." In het voorprogramma staan de Lamaketta's, waardoor het een echte Zeeuwse avond wordt. De scholieren hebben beide bands zelf gekozen. Igor: „Omdat Sur render uit Zuid-Beveland komt en de Lamaketta's uit Zeeuws-Vlaanderen komen, is er een soort strijd ontstaan." Maar niet alleen het samenstel len van het programma behoort tot het takenpakket van de scho lieren. De zaal moet aangekleed worden, de avond moet bekend Acht scholieren van De Vliedberg in Goes hebben hun ideale uitgaansavond samengesteld. foto Willem Mieras gemaakt worden bij het publiek door posters en flyers, er moet volgende week vrijdag eten op tafel staan en de bands moeten ontvangen worden. Harthoorn: „We laten ze zoveel mogelijk zelf doen. Het is echt hun ding, hun avond." Toen de groep eenmaal samenge steld was, zijn de leerlingen gaan brainstormen over hoe de avond er uit zou moeten zien. Sylvia: „In het begin wisten we helemaal niets te verzinnen, maar na een week barstte de bom en hadden we een hoop leu ke ideeën." Zo'n zeven weken geleden be naderde 't Beest De Vliedberg. Harthoorn: „Wij wilden dit jaar met scholieren van De Vliedberg aan de slag, omdat zij toch een hele andere insteek heb ben dan havo- of vwo-leerlin- gen." Dat het vanwege die 'andere in steek' soms lastig is met de leer lingen te werken, geeft Hart hoorn eerlijk toe. Beweeglijker „Deze jongeren zijn veel beweeg lijker en minder lang geconcen treerd. De groep waarmee we vo rig jaar werkten (van het Goese Lyceum) was minstens vier uur per week met het project bezig. Deze groep slechts een uurtje." Toch is Harthoorn blij dat hij met deze jongeren aan de slag is gegaan. Zo komen ze eens in aanraking met iets waar ze nooit aan denken: het uitgaans leven buiten de cafés." Hoewel de scholieren het erg leuk vinden om een avond te or ganiseren, hebben de meesten ja gezegd, omdat ze elke maandag middag vrij zijn van school. Igor: „Dit is veel leuker dan de lessen en hier hoeven we veel minder te doen dan op school." Het vervolg van de familieberichten van pagina 12 'De Heere kent degenen, die de Zijnen zijn;' 2 Tim. 2:19 Erg verdrietig delen wij u mede dat de HEERE, toch nog onverwacht, uit ons midden heeft weggenomen onze geliefde, zeer zorgzame moeder, schoonmoe der, oma en overgrootmoeder Neeltje van Dixhoom sinds 1965 weduwe van Barend van der Eijk in de leeftijd van 89 jaar. Temeuzen: Maarten en Jo van der Eijk-Kamerik Yolanda en Lejo - Mark, Anoek Sylvia en Marco - Brenda, Michel Barend en Angelique - Christa, Esther Sluiskil: Henk en Sari van der Eijk-Guiljam Nadia Barend Stefan Martin Rick Sara Hoek, 9 mei 2005 Correspondentieadres: Churchilllaan 222,4532 MG Temeuzen De rouwdienst zal D.V. gehouden worden op vrijdag 13 mei om 10.00 uur in het Kerkgebouw van de Ge reformeerde Gemeente in Nederland, Kerklaantje 1 te Temeuzen. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de al gemene begraafplaats te Temeuzen. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in voornoemde kerk. Donderdag 12 mei is er van 19.00-19.30 uur gele genheid om afscheid te nemen bij uitvaartverzorging 'de Ridder', Hughersluys 22 te Temeuzen. Wij danken het personeel van 'Vremdieke' in Hoek voor de zeer goede verzorging die moeder heeft mogen ontvangen. Moeder hield van gepaste kleding. Geen bloemen. Mocht u door omstandigheden geen rouwbrief heb ben ontvangen dan verzoeken wij u deze advertentie als zodanig te beschouwen. Bedroefd hebben wij kennisgenomen van het overlij den van mijn lieve zus en onze tante Neeltje van der Eijk-van Dixhoorn C. Simons-van Dixhoom Neven en nichten 9 mei 2005 Plaats uw familie berichten in de PZC O naam, eeuwige ademtocht een sten'eling ben ik, als eens mijn eigen adem stokt dan draagt mij uw muziek. Liedboek gezang 446: 7 Na een rijk en gezegend leven is ingegaan tot de vreugde van zijn Heer, mijn zeer geliefde man, onze zeer geliefde vader, schoonvader en grootvader Hendrik Johannes van Alphen Officier in de Orde van Oranje-Nassau Oud-directeur Christelijke HBS en MMS voor Walcheren Oud-rector Christelijk Lyceum te Dordrecht Voorst, 30 juni 1914 Drodrecht, 9 mei 2005 Dordrecht: L. A. van Alphen-Lindeboom Vijfhuizen: Hans en Tineke van Alphen- Jager Wamsveld: Michiel en Deddie van Alphen- Ubbens Henk-Jan, Dieke, Maarten Wassenaar: Antoinette van Alphen Trisno PriyoHasto Waldemar Rotterdam: Kees van Alphen Charlotte van der Grift Sjors, Pelle Parklaan 14 3312 AP Dordrecht De dankdienst wordt gehouden op vrijdag 13 mei om 13.30 uur inde Maranathakerk, Gravensingel 19 te Dordrecht-Dubbeldam. Aansluitend vindt de ter aardebestelling plaats op begraafplaats "Essenhof", Nassauweg 200 te Dordrecht, omstreeks 15.00 uur, waarna er gelegenheid is tot condoléance in de aula van de begraafplaats. Bedroefd en met grote verslagenheid geven wij u kennis dat plotseling in haar slaap is overleden onze lieve tante Johanna Strabbing-Dorgelo weduwe van Hendrik Strabbing Emmen, 4 maart 1915 Vlissingen, 8 mei 2005 Leersum: G.M. van Andel-Dorgelo K.N. van Andel Möhnesee (D): J.F. Grootoonk Paul Krugerstraat 2/12 4381 WB Vlissingen Er is gelegenheid tot afscheid nemen donderdag 12 mei van 11.45-12.15 uur in het rouwcentrum Over toom-Groen. Van Dishoeckstraat 620 te Vlissingen. Aansluitend zal de crematieplechtigheid plaatsheb ben om 13.00 uur in het crematorium. Westelijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de condoleanceruimte van het crematorium. Goede doelen werken samen aan een betere wereld Laat de wereld daarom iets goeds na en neem een goed doel op in uw testament Bel voor meer informatie 0900 - NALATEN dat is 0900 - 6252836 (20 ct/mnt) iedereen kan de wereld iets goeds nalaten in goed doel op in uw testament "Gelijk zich een vader ontfermt over zijn kinderen, ontfermt Zich de HERE, over wie Hem vrezen Psalm 103:13 Na een leven vol aandacht voor anderen en zorg voor haar familie, is door de HERE tot Zich genomen onze geliefde zuster, schoonzuster en tante Johanna Bienefelt-van der Sluis sinds 14 mei 1984 weduwe van Comelis Bienefelt 17 mei 1909 7 mei 2005 Zierikzee: J. Schouls-van der Sluis Zierikzee: A. van der Sluis-van Burg Neven en nichten Verzorgingshuis "Vijverhof" Henri Polakstraat 7, Dordrecht Correspondentieadres: IJ. van der Schaaf Hooiland 28 3833 CG Leusden De dienst van Woord en Gebed wordt gehouden donderdag 12 mei om 14.30 uur in de Zuidhoven- kerk, Zuidhovenlaantje 4 te Dordrecht, waarna de begrafenis plaatsvindt op begraafplaats "Essenhof", Nassauweg 200 te Dordrecht, omstreeks 15.45 uur. Voor aanvang van de dienst is er van 13.45 tot 14.15 uur gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen in het verenigingsgebouw van de kerk. Dankbetuiging Bij deze wil ik allen bedanken die mijn 100e verjaardag tot een bijzonder feestelijke dag hebben gemaakt. Mijn hartelijke dank hiervoor. Mevrouw Vermaak-van de Kreeke Zorg- en verpleegcentrum Nieuw-Sandenburg Veere, 2 mei 2005 GIRO 309 Samen I EXTRA PLAATSEN OP SPECIALE INCLUSIEF: 8-daagse vlieg-/excursiereis met o.a. Pompeï, Sorrento en de Vesuvius Extra ingekocht! Onze 8-daagse introductie-aanbieding naar Napels Zuid-ltalië is een groot succes en om aan de grote vraag te voldoen hebben we extra plaatsen ingekocht. Met verblijf in het prachtig aan de kust gelegen, 4-sterren Grand Hotel Pinetamare, vanaf slechts 598. inclusief Site maaltijden, non-alcoholische en diverse lokale alcoholische dranken! Bovendien maakt u, onder deskundige Nederlandse reisleidlng, kennis met oa. Napets, Ischia. Pompeï, de Vesuvius en Sorrento Aarzel niet langer en boek, want u weet het. vol echt vol! HILTON Dit comfortabele hotel ligt op enkele meters van het strand en het centrum van Pinetamare en beschikt over oa. restaurant, dakterras met zeezicht, cocktailbar, pizzeria, zonneterras, eigen toegang naar het strand en zwembad met bar en whirlpool. Uw kamer is voorzien van telefoon, tv en balkon n Apennijnen, en het klooster van Monte Cassino. De laats; dag vliegen we terug naarNederland^H VèrtrekdataïvrijwMk^^ai^8/^/n^2/l! Wilt u Napels Zuid-ltalië op eigen gelegenheid ontdek- H ken? Boek dan voor deze fly-drive, waarbij uw vliegreis,*»'1 in Hotel Pinetamare op basis van all inclusive én 7 2' - autohuur cat. C (Ford Fiesta of gelijkwaardig), met onbept aantal kilometers, autoschade- en inzittendenverzetenng: inbegrepen. Noot: creditcard verplicht. Rehnummer HZ MS HILTON Vanuit Amsterdam vliegen we naar Napels, waarna de trans fer volgt naar het hotel. De volgende dag brengen we een bezoek aan Napels, met haar kastelen, musea en de beken de haven. Hierna gaan we naar het eiland Ischia, waar u ken nismaakt met de lange zandstranden en gezellige plaatsjes. En dan volgt Pompei, de stad die in 79 na Christus door een uitbarsting van de Vesuvius volledig werd bedolven! Ook bezoeken we de Vesuvius, sfeervol Sorrento en de prach tige Amalfikust (één van de mooiste stukjes van Italië!). Als laatste noemen we Caserta, gelegen aan de heuvels van de Vertrekdata HZ 14.544 Juni 9-13-16 Juni 23 Juni 27 Juli 4-11 Juli 18-25 €615 €598 €629 €679 €689 Sept. 5 Sept. 12-19-26 Okt. 3 Okt. 17 Okt. 24 Aug. 1-8-15-22-29 6891 Toeslagen: luchthavenbel.,tolgelden en res.kosten €->5, 1 -pk 79. Prijzen zijn p.p.. ExcL entrees, verplichte siads- gidsen, luchthavenbel.,tolgelden en res.kosten.div ven Noot: bij all Inclusive zijn geen snacks, ijs en geimportefl- de en merkdranken inbegrepen) Min aant.deeln-28.U'. ann.term. bij onvol, deeln. 21 dgn voor vertrek. Vraag ui gebreide reisbeschrijving reisnr.HZ 14.544 KRAS n KRAS SterV.kanties-reisburuui vindt u In: Alphen a/d Rijn. AJmere. Amersfoort. jJJ Apeldoorn, Arnhem. Baam. Breda, Delft, Den Bosch. Den Haag, Eindhoven, J Hengelo. Nijmegen. Rotterdam. Tilburg Utrecht. Venlo, Zwolle ïK www.kras.nl ut/nvr: 08 30-20.30 uur. u: OMf-IU"» IO: II.00-ISX» "S* 073 - 5 999 999 Bouw mee aan ons nieuwe vakantieschip. Maak uw donatie over op giro 145. Op het Zonnebloem vakantieschip beleven jaarlijks bijna 3.000 ernstig zieke of gehandicapte passagiers een week lang de vakantie van hun leven. Na 20 jaar intensieve vaart is ons schip echter dringend aan vervanging toe. Een nieuw vakantieschip kost 14 miljoen euro. Alleen samen kunnen we dit schip bouwen! Doe mee! www.ietsdoenvoordezonnebloem.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 32