Uitbreiding torenflats Goes-Zuid PZC PZC Asfaltslakken trekken mooi patroon Reimerswaal wil flink gaan bouwen Gimbrère. 25% Geen opzet bij uitkeringsfraude b 13 Ouderenhuisvesting moet jongeren aan woning helpen Rijontzegging kan drankrijder baan kosten /ftAZET Travalje keert terug in hartje Kats PvdA pleit voor buurtbus Waarde Werkstraf in plaats van cel Begrip voor aalvissers dinsdag 10 mei 2005 jHnnr Harmen van der Werf GOES - Woningcorporatie RWS onderzoekt serieus of de toren flats in Goes-Zuid kunnen wor den uitgebreid. De gedachten gaan uit naar de bouw van ap partementen in een cirkelvorm -aan de westkant van de huidige I {torenflats. puDDELBURG - Een 23-jarige inwoner van Krabbendijke ont- i'kwam gisteren in Middelburg |niet aan een rijontzegging. Ie man had er niet bij stilge- taan dat hij zijn baan op het ,el zette. Politierechter M. Meeuwisse vond het alcoholmis- idnjf echter te ernstig en veroor deelde de drankrijder tot een jaar rijontzegging, waarvan de helft voorwaardelijk en 670 eu ro boete. Daarnaast had ver dachte beter moeten weten, om- hij nog in zijn proeftijd zat toen hij vorig jaar 26 november zijn woonplaats onder in- ed van alcohol een aanrij- g veroorzaakte door geen voorrang te verlenen aan een au tomobilist. officier van justitie G. Öosterveld had de man blijk baar niets van de alcoholcursus opgestoken, die hij na het eerste alcoholdelict had verricht. De verdachte vertelde de autoscha de aan de gedupeerde te hebben vergoed. Hij dacht nog een klein stukje te kunnen rijden, maar daarin had hij zich schromelijk vergist. Hij verleende geen voor rang aan de auto die door de bot sing total-loss geraakte. (Advertentie) KOZIJNEN ZONWERING WWW.AAZET.Nj Kapelle -Tel. 0113-330333 tpt agenda Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den.zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE bevelaimden/tholen 772 Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) 'ngrid Huibers Mieke van der Jagt Freek Janssen Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'MTERNET Www.pzc.nl P-mail: wfih(a>rv,n ni RWS-directeur M. Sas maakte dit gisteren bekend op een infor matie-avond voor bewoners van Goes-Zuid. De vraag naar ap partementen in de flats is groot, vooral onder ouderen. De toren flats zijn bij hen geliefd, omdat de woningen gelijkvloers zijn en de meeste ook vrij ruim. Het uit zicht komt daar nog bij. Het aan tal verhuizingen is klein; slechts zeven in 2004. Voor RWS zijn dat voldoende re denen om na te denken over uit breiding van in eerste instantie De Bongerd en Weidezicht. Het idee is naast de flats, aan de westzijde, een cirkelvormige aanbouw te plegen met op elke verdieping twee appartementen. Al met al gaat het dan om ruim twintig woningen. Sas wil met de nieuwbouw in spelen op de groeiende behoefte aan seniorenhuisvesting in Goes- Zuid. De buurt is aan het vergrij zen én veel mensen die nu nog in Goes-Zuid een eengezinswo ning hebben, willen graag in de redelijk ruim opgezette, groene wijk blijven wonen. Verjonging Om aan deze vraag te voldoen en andere, jonge woningzoeken den aan een huis te helpen, wordt in Goes-Zuid al veel ge bouwd, vooral aan de Beuken straat. Onder de Beuken verrijst daar en ook Poelhoek, allebei ap partementencomplexen van drie a vier hoog. „Te massaal", oor deelde een inspreker gister avond. „De nieuwbouw doet af breuk aan de kwaliteit van de buurt." De bewoner vond wethouder M. 't Hart (PvdA, volkshuisves ting) tegenover zich. Volgens hem is er geen sprake van ech te hoogbouw, als een pand tot drie a vier étages beperkt blijft. Om projecten betaalbaar te houden, moet er, aldus 't Hart, ook wel iets in de hoogte worden gebouwd. Hij onder kende dat de nieuwbouw ten koste gaat van groen in de wijk, maar, gaf hij aan, 'moeten we dan het poldergebied opoffe ren?' Veel steun uit de goed gevulde kantine van het Groen College aan de Fruitlaan kreeg de in spreker niet. 't Hart vond wel ie mand aan zijn kant, de direc teur van de particuliere verzor gingsflat De Schakel. Hij wees erop dat sinds de ingebruikna me van De Schakel in 1970 het aantal appartementen is ge daald van 115 tot 84. Woningen zijn samengevoegd. Dat gaat door. De Schakel telt nog twin tig éénkamerappartementen. De huidige generatie ouderen accep teert die, de toekomstige niet. De Schakel wil daarom een ge bouw aan het huidige complex 'vastplakken' met vijftig woon eenheden. Zo bestaan er in Goes-Zuid ook plannen voor de bouw van drie woontorens van zes lagen aan het Rossinipad en een flat van acht verdiepingen vlakbij de bre de school. RWS wil met het laat ste project in het Elvis Presley- park nog dit jaar beginnen, zei directeur Sas. STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - FNV gebouw J. Ibrechtlaan 3,19.00 - 21.00 uur: Spreek uur vakbonden FNV Bondgenoten, AB- VOKABO FNV en FNV bouw; - Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur en 13.00 - 15,00 uur: Ver- ip kleding en meubelen t.b.v. maat- ichappelijke dienstverlening; intine ZLM, 13.30 - 16.30 uur: Biljart Jderen, buurtwerk Goese Polder; Grote kerk, 13.30 uur:Carillonbespeling; tevalidatiecentrum De Lindenhof, 16.45 -17.45 uur: bewegen voor astma- en CODP-patienten; 's-HEER HENDRIKSKINDEREN 's-Heer Hendrikhuis, 19.30 uur: Leden vergadering werkgroep Ypsilon; KAPELLE De Vroone, 9 15 uur: Yoga; 1330 uur: Sociëteit; 14.00 uur: Welfare- rerk; (RUININGEN - Ons Dorpshuis, 17 00 uur. Biljartclub senioren; 13.30-16 30 uur vrouwenclub senioren; Iwembad Den Inkel, 13.00-13.30 uur: kjuajogging, 13.30-14.00 uur: Aquaro- *s; WEMELDINGE De Wemel, 13.00 Xièteit; 14.00 uur: Welfarewerk; )tel Smits. 20.00 uur: Klaverjassen; YERSEKE - Het Trefpunt, 13.00-17.00 Biljarten. Waarschuwingsbord voor 'heuvelig' fietspad langs de Oude Rijksweg op de Sloedam. door Harmen van der Werf GOES - Mijn slechtste fietspad. De fiet sersbond opent vandaag landelijk een meldpunt waarin iedereen 'zijn favo riet' kenbaar kan maken. Op Zuid-Beve land scoren met name fietspaden langs provinciale wegen hoog. Wie wel eens langs de - wat in de volks mond heet - Oude Rijksweg rijdt, weet precies waar het mis is. Net voorbij Oostdijk richting Krabbendijke wordt het wegdek 'opeens' zo hobbelig dat een fietser al snel de lol vergaat. Nog niet zo lang geleden zijn langs dit stukje Oude Rijksweg de bomen gekapt. Die zullen wel de oorzaak zijn van het probleem. Ze drukten met hun wortels het fiets pad omhoog. De bomen zijn verdwenen. Het wachten is nu op het vernieuwen van het fietspad. Zo erg als bij Krabbendijke is het zeker ook op de Sloedam, van Amemuiden naar Lewedorp. Gezien vanaf Amemui den is het 'raak 'vlak voor het oorlogs monument. Blijkbaar is dat ook al een tijdje bekend bij de provincie. Ter waar schuwing staat er een bord met twee heuveltjes. Zo erg is het nou ook weer niet, maar irritant is het zeker. Het fiets pad komt over een behoorlijke lengte omhoog. Dat vooral dit soort fietspaden een mel ding waard zijn bij de fietsersbond, heeft de provincie aan zichzelf te wij ten. 'Middelburg' had zo'n tien jaar gele den het ambitieuze plan om de tegel fietspaden te vervangen door betonnen paden, maar het geld was op. Of, er werd geen voorrang aangegeven. Waar op een creatieve ambtenaar bedacht: Vooruit, we gaan die 'verrotte' tegelpa den gewoon asfalteren. Zo gezegd, zo gedaan. Het werkte ook wel, de eerste jaren. Ook al is een tegelpad slechts van een laagje asfalt voorzien, het rijdt stukken lekkerder. Tot eerst riet langs de sloot kanten 'gewoon' door het asfalt ging groeien, zoals langs de Oude Rijksweg bij Rilland, en later ook boomwortels op verschillende plekken de fietspaden omhoog gingen drukken. Wat tegels ver leggen kon niet meer. Waar het te gor tig werd, plaatste de provincie een waar schuwingsbord - zoals op de Sloedam - of zijn de scheuren in het wegdek met asfalt dichtgemaakt. Het geeft een mooi patroon, alsof asfaltslakken een spoor over het fietspad hebben getrokken, maar om te zeggen 'dat is comfortabel', nee. Geldgebrek 'Geldgebrek' of 'gebrek aan pnoriteit' eisen duidelijk ook hun tol op het eerste stuk van het fietspad langs de Ooster- schelde, tussen het Goese Sas en de Kat- tendijksedijk. Hier moet bezuinigd zijn op de toplaag van asfalt. De stenen ko men erdoorheen. En een plaatsje in de top van 'mijn slechtste fietspad' ver dient ook de verbinding tussen Lewe dorp en het sportveld aan de Korenweg. De betonplaten sluiten slecht aan en veel smaller kan een fietspad ook nau welijks zijn. Hoe het moet en kan, is wel bekend. Langs de Drieweg tussen Heinkenszand en Nisse heeft de provincie na een ern stig ongeval een betonpad gemaakt, om de vingers bij af te likken. Alleen jam foto Willem Mieras mer dat het niet op een voor fietsers doorgaande route ligt. Wie lekker wil fietsen, moet trouwens toch op een bij zondere locatie zijn: in het havengebied van Vlissingen-Oost. Bijna nergens in Zeeland zijn zulke gladde fietspaden te vinden als daar. Met het meldpunt 'mijn slechtste fiets pad' wil de fietsersbond via de lokale afdelingen wegbeheerders activeren om iets te doen. Joos Heerebout is (nog) de contactpersoon voor de Bevelanden. Ze fietst vooral in Goes en zegt weinig te klagen te hebben. „In de nieuwe wijken zijn de fietsvoorzieningen helemaal mooi voor elkaar en van mij mag een fietspad best wat hobbelig zijn. Langs de veste bijvoorbeeld, waar de boom wortels het pad omhoog drukken. Laat dat maar zo. Ik heb liever dat die bo men blijven staan." Joos Heerebout zegt 'niet zo moeilijk in het vel te steken'. Dat lijkt onder Zeeuwse fietsers de algemene teneur. De ANWB maakte vorig jaar bekend dat de fietspaden in Zeeland de beste moeten zijn, want er waren nauwelijks klachten binnengekomen via een specia le intemet-pagina. Het meldpunt van de fietsersbond zit ook op internet: www.fietsersbond.nl/meldpunt. Door een technische fout is dit bericht in een verkeerde letter grootte geplaatst in de krant van gisteren. Hier volgt de volle dige tekst. door Ingrid Huibers KRUININGEN - De gemeente Reimerswaal wil de komende tien jaar ruim duizend wonin gen bouwen. Daarvan moeten er zo'n achthonderd binnen de be bouwde kom verrijzen. De provincie verplicht gemeen ten om minimaal de helft van de nieuwbouw tussen de bestaande bebouwing te plannen. Om daar gevolg aan te kunnen geven, steggelt de gemeente nog met de provincie over de precieze gren zen van de bebouwde kom. Op dit moment probeert de ge- maar waar nog niet gebouwd wordt, op papier alvast binnen de contouren van de bestaande bebouwing te krijgen. Het gaat om de plannetjes Steehof in Yer- seke, Zandweg in Kruiningen, Kanaalarm Hansweert (tweede fase) en Dorpszïcht Waarde (tweede fase). Verder heeft de gemeente de pro vincie verzocht om de 250 wo ningen die hoogstwaarschijnlijk op het Veerhavenplein in Krui ningen zullen worden gebouwd, buiten de contourendiscussie te houden. Anders moeten er eerst 250 huizen binnen de bebouwde kom verrijzen, voordat er met het wijkje op het havenplein kan worden begonnen. In de meeste dorpen wordt behoorlijk gebouwd, alleen Oostdijk en Krabbendijke komen er, vooral op de lange termijn, wat be houders haast maken met de ont wikkeling van een bouwplan voor de noordzijde van Oost dijk. In Krabbendijke denken B en W aan de ontwikkeling van de vier de fase van plan Rozeboom (na 2009), of de ontwikkeling van het voormalige veilingterrein. Op de woninbouwplanningslijst voor de provincie gaat de ge meente ervan uit dat in ieder ge- (Advertentie) ALLE BLAZERS (m.u v. linnen) BLOUSES IANGE MOUW KORTING LANGE DELFT 16 MIDDELB, KATS - In het hart van Kats, aan de Dorpsstraat, komt een nieuwe travalje bij de voormalige smederij. De ge meente Noord-Beveland voldoet daarmee aan een wens van de dorpsvereniging Kats. Tijdens de jaarlijkse dorps rondgang van het college van Ben W pleitte de vereni ging voor het opknappen van de versleten travalje bij de oude smederij. Dat kon niet meer. Via het ambachtencen trum in Goes is een nieuwe 'hoefstal' gemaakt door vrij willigers, in ruil voor een schenking van de gemeente Noord-Beveland voor uitbreiding van de werkplaats van het ambachtencentrum. De travalje wordt donderdagmid dag geplaatst. WAARDE - De buurtbus Waarde moet blijven, vindt de PvdA Reimerswaal. De sociaal-democraten hebben het college van B en W van Reimerswaal in schriftelijke vragen laten weten dat de gemeente zich daar sterk voor moet maken. De PvdA Reimerswaal reageert daarmee op een verhaal in deze krant van afgelopen zaterdag over de toekomst van de buurtbus die sinds het verdwijnen van de veerdienst Kruiningen-Perkpolder maart 2003 veel minder passagiers trekt. Het aantal reizigers is zelfs tot onder het minimumaantal gedaald. Omdat de bus door vrijwilligers wordt gereden, wordt daar door bus bedrijf Connexxion (nog) geen punt van gemaakt. De PvdA Reimerswaal wil dat de gemeente contact legt met de coördinator van de buurtbus, Connexxion en de provin cie (de subsidiegever) om de voorziening in stand te hou den. DEN HAAG - Omdat hij in een café in Rilland twee café gangers mishandelde, is een 35-jarige man uit Breda giste ren in hoger beroep door het Haagse gerechtshof veroor deeld tot een werkstraf van veertig uur. Dat betekent dat de man niet naar de gevangenis hoeft. Door de politierech ter in Middelburg was de man eerder veroordeeld tot twee maanden celstraf. In hoger beroep eiste hofaankla- ger C. Strack eveneens een celstraf van de twee maanden. De Bredanaar sloeg op zondagavond 16 mei vorig jaar de twee cafébezoekers zonder duidelijke reden van hun bar kruk. De man drinkt graag een glaasje en heeft een groot strafblad voor agressie. „Als ik alcohol heb gedronken, gaat het mis", zei de man tegen de politie. ZIERIKZEE - De Europarlementariërs hebben meer be grip voor de aalvissers. Dat is het resultaat van een ge sprek tussen de beroepsvissers en de visserijcommissie van het Europees parlement. Meer begrip betekent nog niet dat het dreigende vangstverbod van tafel is. De vis sers hebben van zowel eurocommissaris Borg als commis sielid Penas wel de toezegging gekregen dat de sector be trokken wordt bij de uitwerking van de plannen voor glasaal, rode aal en schieraal. Het gaat in Europa niet goed met de palingstand. De beroepsvissers pleiten voor een beheersplan. De Europese commissaris zit voorlopig op de lijn van een tijdelijk vangstverbod. Volgens voorzit ter S. Heidoorn van de beroepsvissers betekent een ver bod het einde van de sector. Nederland heeft ongeveer 120 palingvissers. MIDDELBURG - Een 48-jarige Goesenaar heeft volgens politie rechter M. Meeuwisse welis waar uitkeringsfraude ge pleegd, maar was zich daar niet bewust van. Met die verzachten de omstandigheid hield de poli tierechter gisteren in Middel burg rekening in haar uit spraak: 120 uur werkstraf voor waardelijk. De man werd verweten vier jaar lang, tussen 1 juli 2000 en 1 juni 2004, inkomsten uit zijn uitgeve rij en boekhandel te hebben ver zwegen aan de uitkeringsinstan tie, het USZO. Hij zou hebben verzuimd het juiste aantal uren op te geven. De man werkte in de betreffende periode behalve in het onderwijs ook 26 uur per week in de uitgeverij. Toen hij werkloos werd, ging hij meer uren in de boekhandel en de uit geverij werken. Ook was hij de auteur van een aantal boeken. Hij verzuimde dat te melden aan de uitkeringsinstantie. Officier van justitie R, Ramme- loo meende dat de verdachte niet bewust had willen profite ren van de uitkering, maar hij vond wel dat de Goesenaar de uitkeringsinstantie beter had moeten informeren over de uit breiding van het aantal uren. Raadsman G. Veen bepleitte vrij spraak, omdat zijn cliënt de juis te informatie had verstrekt over de inkomsten uit de boekhan del. De man zei niet beter te we ten dan geld te hebben ontvan gen waarop hij recht had. „Na vijf jaren zwoegen ben ik in de beklaagdenbank terecht geko men." Van het nadeel (30.000 eu ro) dat de uitkeringsinstantie is berokkend, is 20.000 euro terug betaald. (Advertentie) val een deel van de projecten voor de Burenpolder, de Oester putten en de Molenpolder voor 2015 worden gerealiseerd. In de planning zijn vooral koopwonin gen opgenomen: 709 eengezins woningen en 244 appartemen ten. Verder is het de bedoeling om 68 eengezins-huurwoningen en 94 huurappartementen te bou wen. Een deel van die woningen is bedoeld als zorgwoning (143) of seniorenwoning (46). De raad bespreekt de plannings- lijst dinsdag 17 mei. Dan wordt er ook gepraat over de derde fa se van bestemmingsplan Roze boom. Daar moeten, grenzend aan de bebouwing rondom de Nieuker- ckestraat, 36 woningen komen. Ook is het de bedoeling om de bouw van een nieuwe brand- 77% van de mensen die werk zoeken in de techniek/industrie zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC. JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de techniek/industrie. het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31