Winkelaanbod Vlissingen matig PZC Langs alle grenzen van het land Schermen langs spoorlijn in Bevelandse dorpen Werkstraf na handel in illegale software Betere middenstand nodig om klanten naar centrum te trekken Rijontzegging na dronken rit ^anbesehrijving nieuwste MODELLEN \7akantieXperts® "middelburg rosa Beunschip gered voor Hansweert Autospiegels vernield Agressieve dievegge moet boeten Werkstraf in plaats van cel Speciale Four Freedoms Awards voor Lady Soames C) AutoTrack.nl Logica -fledactie: 0113-315649 iwvwv-Pzc-n' E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie. Boord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Ews-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal; 020-4562500. dinsdag 10 mei 2005 editie Walcheren IfrinrNadia Berkelder VLISSINGEN - In het centrum van Vlissingen zijn te weinig winkels. Het aanbod is boven dien te weinig gevarieerd en van onvoldoende kwaliteit. De in richting van de binnenstad kan zich niet meten met die van Mid delburg of Goes. Daardoor trekt de detailhandel te weinig klan ten. Dat is de conclusie van advies bureau DHV. Het bureau heeft onderzoek gedaan naar de Vlis- singse detailhandel. Om de posi tie van Vlissingen te versterken moet de nadruk worden gelegd rr het 'eigene' van Vlissingen, vindt het bureau. Volgens DHV is dat een omgeving die nostal- en maritieme aspecten com- bineert. Daarnaast moeten er meer winkels bijkomen om con sumenten naar de stad te lok ken. Het aantal kwaliteitszaken in de binnenstad is beperkt, vin- jden de onderzoekers. Er zijn in Vlissingen relatief veel filialen van landelijke ketens. De Hema, H&M en het Albert-Heijn filiaal op het Scheldeplein zijn pu bliekstrekkers. In totaal is er een kwart minder aanbod voor biet-dagelijkse boodschappen dan in vergelijkbare steden. De winkels wisselen elkaar snel af, zodat er veel leegstand is. Gezelliger Vlissingen trekt voor niet-dage- iijkse boodschappen bijna geen mensen uit de regio, blijkt uit hetrapport. Tien tot vijftien pro cent van de klanten komt van een andere plaats op Walcheren. Vlissingers zelf gaan ook nog eens vaak naar Middelburg om 'te winkelen. Goes en Middel- MIDDELBURG - Een 23-jarige inwoner van Krabbendijke ont kwam gisteren in Middelburg Iniet aan een rijontzegging. De man had er niet bij stilgestaan dat hij zijn baan op het spel zet- Politierechter M. Meeuwisse vond het alcoholmisdrijf echt- ger te ernstig en veroordeelde de drankrijder tot een jaar rij- !-: pegging, waarvan de helft i Voorwaardelijk en 670 euro boe te, jj j De verdachte zat nog in de proef- i tijdvoor een eerder geval van rij- |èn onder invloed. Na deze zaak 'moest de verdachte een alcohol- pursus volgen. 'ij Volgens officier van justititie G. ::posterveld had de man blijk baar niets van de cursus opgesto ken.. |ï)e verdachte vertelde de auto- aan de gedupeerde te vergoed. Hij dacht nog ||ëen klein stukje te kunnen rij- "1i maar daarin had hij zich hromelijk vergist. Hij verleen- I (Je geen voorrang aan de auto Itdie door de botsing total-loss ge raakte. burg hebben een groter aanbod dat kwalitatief ook beter is, vindt het bureau. Bezoekers van Vlissingen geven bovendien aan dat ze de andere steden gezelli ger vinden. De ligging van de binnenstad ten opzichte van de woonwijken kan ook een rol spe len bij de keuze om ergens an ders te gaan winkelen. Het bu reau vindt dat de kwaliteit van het winkelaanbod verbeterd moet worden en dat er meer win kels bij moeten komen. In de Spuistraat wordt op dit moment al gebouwd. Daarnaast is vol gens het bureau nodig om de om geving van het Scheldeplein en de Walstraat te versterken. In combinatie met een deel van het Scheldeterrein kan een nieuw winkelgebied ontstaan, met vooral grotere winkels. Voor waarde voor het slagen van dit plan is dat er parkeerplaatsen komen en dat het gebied bereik baar is. Uitbreiding aan de rand van de stad, zoals op bedrijven terrein Baskensburg, moet vol gens DHV worden voorkomen. Grootschalige winkels moeten zich in de binnenstad vestigen om de positie van het centrum als winkelgebied te versterken. Groei van het aantal winkels op bijvoorbeeld Baskensburg kan concurrerend werken voor de binnenstad. Een aantal weken geleden werd duidelijk dat Vlissingen het niet Ronald Hage passeert Zoutelande op zijn wandeltocht voor het goede doel langs de Nederlandse grens. door Jannes Goedbloed ZOUTELANDE - Ronald Hage (51) uit Breda loopt gedurende meer dan drie maanden langs de hele grens van Nederland. Zo verzamelt hij geld voor het Na tionaal Fonds Sport Gehandi capten (NFSG). De teller stond gisteren, op de tiende dag van de sponsorloop, op 6552,54 eu- „Ik heb nu al veel meer opge haald dan ik dacht. Toen ik ver trok, dacht ik nog rond de twee- a drieduizend euro bijeen te krij gen. Dat punt zijn we nu al ruim gepasseerd", vertelt Ronald Ha ge terwijl hij langs de Walcher- se kust loopt. De sponsorloop voert van Breda naar Breda, met alle kusten en landgrenzen er tussenin. Sinds zijn start op Koninginnedag heeft zijn tocht hem al door Brabant en Zeeuws-Vlaanderen gevoerd. Hoeveel kilometer loop je op een dag als vandaag? „Ik heb een strak schema waar aan ik iedere dag moet voldoen. Meestal loop ik zo'n 25 kilome ter op een dag. Dat is op langere termijn goed vol te houden, weet ik uit ervaring. Dat doe ik drie weken lang, waarna ik een weekje terug naar huis ga, naar mijn vrouw en kinderen. Daar na pak ik het weer op waar ik ge bleven was. Vandaag ben ik be gonnen in Vlissingen, waar ik bij mijn broer heb overnacht, en mijn tocht eindigt in Oostkapel- le." Wat doe je met je dagelijkse uit gaven? „Ik heb een budget van 25 euro per dag. Dat komt uit mijn ei gen geld. Maar vaak willen cam pingeigenaren best een gratis standplaats ter beschikking stel len om de tocht op die manier te sponsoren. Dan gaat het niet be stede deel van die 25 euro naar het Nationaal Fonds Sport Ge handicapten." Lukt dat vaak? „Verbazingwekkend vaak. Op dit moment houd ik gemiddeld zo'n driekwart van het budget over. Soms levert dat ook leuke situaties op. Bij Rilland-Bath bijvoorbeeld. Het regende pij penstelen, en ik moest nog een paar kilometer naar de cam ping, toen ik langs hotel De Poort van Antwerpen kwam. Ik dacht: waarom niet. Dus ik ging naar binnen en vroeg of ik daar mocht slapen. Vijf minuten later had ik een luxe hotelkamer mét ontbijt." Hoe ben je op dit idee gekomen? „Ik ben altijd al een sportief per soon gewees.t. Als ik vrije tijd heb, vraagt mijn lichaam om be weging. Ik ging eerst naar het buitenland om daar te wande len. Maar je hebt ook een gezin met kinderen, waar je niet te lang van weg kunt blijven. Daar om ben ik steeds meer in Neder land gaan lopen. Ik kwam erach ter dat hier ook prachtige wan deltochten te maken zijn. En toen kwam ik op het idee om heel Nederland rond te lopen, langs de land- en zeegrenzen." Waar komt het goede doel dan vandaan? „Ik was bezig met een wande ling van veertig kilometer in de provincie Utrecht. Het was der tig graden Celsius in de scha duw en ik moest een lang recht stuk lopen langs een kanaal. Ik foto Lex de Meester was bekaf en moest worstelen om nog verder te gaan. Ik zag ie mand zitten en ik stelde mezelf als doel om daar naartoe te lo pen. Toen ik dichterbij kwam, bleek het een man in een rol stoel te zijn. Ik ben even bij hem gaan zitten om uit te rusten. Hij bleek vroeger altijd veel gesport te hebben, maar sinds een au to-ongeluk kon hij dat niet meer, dacht hij eerst. Toen heb ben verschillende mensen hem aangespoord om aan gehandi captensport te doen en daar was hij ze erg dankbaar voor. Dat is bij mij blijven hangen en zo kwam ik bij NFSG terecht." „Een bevriende websitebouwer heeft gratis een mooie website voor me gemaakt, waarop ik een dagboek bijhoud en waarop wordt bijgehouden hoeveel geld er is opgehaald." www.ronaldopdegrens.nl. goor Harmen van der Werf GOES - Het spoor door Goes wordt over een lengte van ruim tweeënhalve kilometer ingepakt 111 geluidschermen van één tot 'wee meter hoog. Ook in Lewe- «°rp, Eindewege, Kapelle, Krab- ^Jroendijke en Stationsbuurt bij Rilland wil spoorwegbeheerder ProRail geluidschermen aan- 'wengen. Het plaatsen van geluidscher men is één van de maatregelen l'e ProRail wil nemen om de ge- uidoverlast van met name het oenemende goederenvervoer op ie'Zeeuwse spoor te beperken. Hail houdt er alvast reke- juigmee dat er een Westerschel- J Container Terminal (WCT) in pssingen-Oost komt. Afgezien 'an WCT, het goederenver- '°ei over het spoor in Zeeland al in de lift en de verwach- «81 is dat dit ook zonder WCT D11)It groeien. ^oRail heeft alles op een rijtje L ÏÏ..het transport binnen ettelijke normen te kunnen blijven afhandelen. Dat is ge beurd in de planbeschrijving Zeeuwse lijn, met het oog op de opening eind 2007 van een nieuw goederenspoor van Vlis- singen-Oost naar het hoofd spoor tussen Arnemuiden en Le- wedorp. De lijn langs Heinkens- zand vervalt. Dat er over een grote lengte ge luidschermen nodig zijn, aldus ProRail, is het opvallendste ele ment uit de planbeschrijving. De gemeenten Goes, Kapelle en Reimerswaal hebben namens de bewoners altijd aangegeven dit helemaal niet te willen. Ze zijn tegen obstakels die het zicht be lemmeren. Sluitstuk Volgens ProRail is er alles aan gedaan om met zo weinig moge lijk geluidschermen te moeten werken. Ze zijn 'het sluitstuk' van het pakket maatregelen dat allereerst bestaat uit het vervan gen van houten door betonnen dwarsliggers over een lengte van ruim 32 kilometer en het aanbrengen van raildempers over ruim 5,5 kil ometer. ProRail denkt niet alleen aan maatregelen aan het spoor. Het bedrijf voorziet dat er in 2010 'hoofdzakelijk' stillere treinen zullen rijden. ProRail wil ook de snelheid verlagen van gemid deld 90 naar 80 kilometer per uur. Eind 2007 moet dat het ge val zijn. Kapelle en Goes hebben eerder (Advertentie) eens is met dé komst van bepaal de grootschalige detailhandel naar de Mortiere in Middelburg. Het gemeentebestuur van Mid delburg heeft beloofd een onder zoek te laten doen. Als blijkt dat die winkels een negatief effect op de centra van Middelburg of Vlissingen hebben, komen die winkels er niet. Segeersstraat 24, tel. 0110-650100 rosa.middelburg@vakantiexperts.nl Ook vestigingen in Goes, Heinkenszand en Kapelle. Ivoor ieder wat wils! PIANSWEERT - Het beunschip Quosego van zandzuigbe- drijf Gepri is gistermorgen voor Hansweert in problemen gekomen. De beun (het open ruim) van het schip was lek. Het water liep onder meer de machinekamer in. De schip per heeft zijn vaartuig tegen een plaat gezet. Twee slepers van het Hansweertse bergingsbedrijf Polderman schoten te hulp, pompten de beun leeg en hebben de zandzuiger naar de steiger aan de Westerscheldekant bij Hansweert gebracht. Het incident deed zich even na tien uur voor. ZOUTELANDE - Opnieuw zijn aan de Duinweg in Zoute lande vernielingen verricht. In de nacht van zaterdag op zondag werden van vier auto's de buitenspiegels vernield. Bewoners van de Duinweg klagen al langer over de over last die jongeren veroorzaken wanneer ze vanuit de disco theek naar huis fietsen. MIDDELBURG - Ze had geen geld en moest spullen voor haar drie kinderen hebben. De 26-jarige vrouw uit Ter- neuzen voelde zich daardoor gedwongen tot het plegen van een winkeldiefstal. Zo deecl ze gisteren haar verhaal bij de Middelburgse politierechter. De winkeldiefstal op 2 september vorig jaar bij Schlecker in Terneuzen-Zuid mislukte, omdat in de winkel het alarm afging toen ze met de goederen door het detectiepoortje liep. De vrouw ontkende geweld tegen de bedrijfsleidster te hebben ge bruikt toen ze werd betrapt. Politierechter M. Meeuwisse vond aan de hand van getui genissen en het letsel bewezen dat de verdachte klappen had uitgedeeld. Ze veroordeelde haar tot 120 urn* werk straf, waarvan de helft voorwaardelijk. Officier van justi tie G. Oosterveld eiste 120 uur werkstraf. De schadeclaim van de bedrijfsleidster werd niet ontvankelijk verklaard. DEN HAAG - Omdat hij in een café in Rilland twee café gangers mishandelde, is een 35-jarige Bredanaar gisteren in hoger beroep door het Haagse gerechtshof veroordeeld tot een werkstraf van veertig uur. Door de politierechter in Middelburg was de man eerder veroordeeld tot twee maanden celstraf. In hoger beroep eiste hofaanklager C. Strack eveneens een celstraf van twee maanden. De man sloeg op zondagavond 16 mei vorig jaar de twee café bezoekers zonder duidelijke reden van hun barkruk. De man drinkt graag een glaasje en heeft een groot strafblad voor agressie. „Als ik alcohol heb gedronken, gaat het mis", zei de man tegen de politie. „Daar heb ik vaker pro blemen mee gehad. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 29-jarige Vlissinger heeft het auteurs recht overtreden door een groot aantal cd's en dvd's te kopiëren en via internet te koop aan te bieden. De man gaf gisteren in Middelburg toe van 1 juni 2001 tot eind januari 2003 ruim drie duizend cd's te hebben ver kocht. Begin vorig jaar was hij op nieuw begonnen met het kopië ren en verkopen van computer spellen via internet. Politierechter veroordeelde de Vlissinger tot honderd uur werk straf, waarvan de helft voor waardelijk. Ook moet hij het voordeel van 5000 euro terug betalen aan de Nederlandse staat. De Vlissinger zei vanwege schul den zo te hebben gehandeld. „Al les valt te downloaden. Het is uit de klauwen gelopen." Officier van justitie R. Ramme- loo meende dat de man playsta- tionspelletjes en software via in ternet grootschalig en op een slimme manier had aangeboden. „Hier staat vier jaar gevangenis straf op." Hij eiste 150 uur werk straf. De verdachte vond het te recht dat zijn computer ver beurd verklaard werd. Meer moeite had hij met de werk straf. De allergrootste autosite van Nederland. Ook voor nieuwe auto's. aangedrongen op een snelheids beperking door de bebouwde kom van 60 kilometer per uur. De werken aan en langs de lijn. zoals het plaatsen van raildem pers en geluidschermen, moeten 1 januari 2009 grotendeels zijn afgerond. Die datum is gekozen, omdat vanaf 1 januari 2009 een geluids- grens van kracht wordt voor het spoor, waarop ook gecontro leerd gaat worden. Nieuwe vervoersaanvragen moe ten erop worden beoordeeld. Met de veel bekritiseerde auto treinen van rederij Cobelfret die sinds mei 2003 rijden, is dat niet gebeurd. Opmerkelijk is dat ProRail afre kent met plannen om het spoor door Goes verdiept aan te leg gen of overkappingen te maken. In verhouding tot de kosten zijn die maatregelen 'onvoldoende' doelmatig, staat in de planbe schrijving Zeeuwse lijn. Voor Goes moet dat een zware tegen valler zijn. Tot en met 20 juni kan worden gereageerd op de voorstellen van ProRail die vanaf vandaag ter inzage liggen. van onze regioredactie LONDEN - De jongste en enige nog levende dochter van Sir Winston Churchill, Lady Mary Soames, en de BBC World Servi ce in de persoon van directeur Nigel Chapman, hebben giste ren in Londen een speciale Four Freedoms Award ontvangen. Dat gebeurde tijdens een bijeen komst in het Churchill Museum and Cabinet War Rooms. Commissaris van de koningin W. van Gelder was daar namens de provincie Zeeland bij aanwe zig. Van Gelder is voorzitter van de Rooseveltstichting. De dochter van Churchill heeft zich enorm ingespannen voor dé realisatie van het Churchill Mu seum and Cabinet War Rooms dat eerder dit jaar door de Brit se koningin is geopend. Dat is mede de reden om de speciale Four Freedoms Award aan haar te overhandigen. De BBC World Service kreeg de onderscheiding 'als stem van de vrijheid tijdens de oorlogsja ren'. De BBC was zestig jaar ge leden niet alleen voor Britten, maar juist voor veel mensen die zuchtten onder het juk van de nazi's het geluid van de hoop, zo als gisteren nog eens werd vast gesteld. Ieder jaar worden vijf Four Freedoms Awards uitgereikt, af wisselend in Middelburg en in New York. In oktober zal de ce remonie weer in New York zijn. Af en toe wordt een speciale award uitgereikt, zoals maan dag in Londen. In 1995 viel die eer te beurt aan Ruud Lubbers. zeeuwse almanak Deze week viel bij dat stel in Ritthem een uitnodiging op de mat voor een lang week endje weg in de Ardennen. Of ze, net als vorig jaar, weer meewilden? „De kosten voor dit fantas tische weekend bedragen van af donderdag 75 euro", meld de de tekst. „Kom je op vrijdagmiddag of -avond aan? Dan is het duur der, namelijk ook 75 euro. De prijs is wel hetzelfde, maar je krijgt minder ivaar voor je geld. Dus duurder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11