Spui kansloos tegen The Gunners PZC i Belg Rul onnavolgbaar in Scheldeloop Soepele generale voor basketballers Scheldesport FC Brussels krijgt niet één treffer teger Vergrijzing zorg voor Runnerscriterium Derdeklasser na 2-0-nederlaag in beslissingsduel aangewezen op nacompetitie Sparta naar hul door sterfgeval De Frel verzorgt in juni clinic met Van Grunsven Korfballers van Breskens maken woorden waar Eric Vereecken vijfde in Ronde Noord-Beveland uitslagen agenda maandag 9 mei 2005 door Aector Dooms KRABBENDIJKE - Spui wekte zaterdag in Krabbendijke geen moment de indruk voor het der deklasserschap te strijden. De Zeeuws-Vlamingen verloren in het beslissende duel kansloos met 2-0 van The Gunners. Door die zege verzekerden de Braban ders zich van handhaving in de derde klasse, terwijl het seizoen voor Spui nog een staartje krijgt met een nacompetitie tegen de periodewinnaars van de vierde klassen A, B en C. Verslagenheid overheerste na af loop bij de spelers, trainer en supporters van Spui. Over één ding waren ze het eens: op de winst van The Gunners viel niets af te dingen. In de aanloop naar het treffen had trainer Rob Liplijn gewaar schuwd voor de sterke punten van de tegenstander, zoals de snelle omschakeling bij balbezit naar de aanval. Aanvoerder Mi chel Fieret bestempelde het tref fen als 'de wedstrijd van het jaar'. De aanvoerder zag voor Spui wel winstkansen, mits de ploeg bereid was hard te wer ken voor het resultaat. Juist op die onderdelen werd Spui zaterdag afgetroefd door de gretig spelende ploeg van trainer Peter Maaskant. „Wij Zeeuwen hebben het altijd moei lijk tegen Brabantse ploegen", zocht Spui-voorzitter Peter Og- gel wanhopig naar een oorzaak voor het collectieve falen. Trai ner Rob Liplijn vond dat zijn team zonder vertrouwen voet balde. „We begonnen te ner veus. Toen viel ook dat doel punt. Zij waren feller in de duels en hadden uiteindelijk de beste kansen." Plet uitblijven van één enkele kans was illustratief voor de on macht van de Zeeuws-Vlamin gen. De ploeg volhardde in een (kansloze) taktiek met hoge bal len, die door de wind gedragen een gemakkelijke prooi voor de Brabantse verdediging waren. The Gunners speelde het slim mer. De ploeg uit Breda zorgde voor een snelle balcirculatie met opkomende spelers langs de flan- ken, waarop Spui geen ant woord had. Het was dan ook geen toeval .dat de doelpunten werden gescoord door de uitblin kende middenvelders Lennard Kuklewski en Remco Oomen. Spui-doelman Jeroen Bottinga was na zes minuten al kansloos. Een afgeslagen hoekschop werd door Kuklewski met een droge knal succesvol afgerond: 1-0. Dat scenario kwam voor de voor zitter van Spui niet als een ver rassing. „We zijn in de competi tie vele malen in de beginfase op achterstand gezet." Onsamenhangend Plet spel van Spui bleef te voor spelbaar en onsamenhangend. Er werd verzuimd via de flan ken de aanval te zoeken. De meest creatieve spelers lieten het afweten. Patrick van de Boogaart startte na een lange af wezigheid in de basis, maar mis te duidelijk nog wedstrijdritme en liep bovendien nog een bles sure aan de pols op. Aanvoerder Michel Fieret 'zwom' tussen de linies en wist zich geen raad met zijn positie. De technisch begaaf de Mark Otterloo speelde ver be neden zijn niveau. De spitsen Martin Kalisvaart en Remco Hamelink kwamen in het stuk niet voor, maar werden ook verkeerd aangespeeld door hun teamgenoten. De opbouw stokte vaak in de,laatste linie. De verdedigers Erik Loof, Dan ny van Waes en Jurgen Meijer hadden hun handen vol aan de snelle spitsen en handige mid denvelders. „Het leek wel Itali aans countervoetbal, zo snel als ze eruit kwamen", zei de aange- Ludwig Kalisvaart van Spui schermt de bal af in het duel met tegen The Gunners foto Willem Mieras sen). slagen Bottinga. Na de vroege treffer hield de doelman, die als enige speler een voldoende haal de, met goede reflexen Spui nog lang in de wedstrijd. Het stond in schril contrast met de Brabantse doelman, die zel den op de proef werd gesteld. De zeventienjarige Scott Lok kin kreeg vlak voor de wedstrijd te horen dat hij aan de bak moest, omdat de vaste doelman Jeremy van Berlo groggy was ge gaan in de warming-up. Zelfs dat psychologisch voordeel ver zuimde Spui uit te buiten. Offensief Lokkin was één keer geklopt door een kopbal van Otterloo, maar de inzet werd door een ver dediger van de lijn gekopt. Het verwachte offensief van Spui, met de wind in de rug, bleef uit. Alleen in de slotfase moest de onervaren Gunners-goalie nog een paar keer handelend optre den. Kort daarvoor had Remco Oomen uit een razendsnelle te genstoot op aangeven van de sterke invaller Bas Kools de ge nadeklap uitgedeeld: 2-0. De luidruchtige supporters van de Bredase club bouwden een feestje: de aanhang van Spui zocht teleurgesteld de bus op. Spui wacht de nacompetitie. Het zal van Liplijn het nodige vragen om zijn spelers daarvoor klaar te stomen. „Deze tegen slag moeten we eerst verwerken. We zullen ons moeten opladen voor de komende drie duels." De vertrekkende trainer weet dat dit de laatste kans wordt om het seizoen te redden. „Ik was liever klaar geweest. Ik vind het spelen van nacompetitie niks." Spui-The Gunners 0-2 (0-1). 6. Lennard Kuklewski 0-1, 82. Rem co Oomen 0-2. Scheidsrechter: A. IJzerman (Meteren). Gele kaart: Ri chard TJitzinger, René Netten (The Gunners). Aantal toeschouwers: 250. Spui: Jeroen Bottinga; Jurgen Meijer, Erik Loof, Michel Fieret, Danny van Waes; Ludwig Kalis- vaart, Patrick van de Boogaart (78. Henk Koekkoek), Mark Otter loo, Arjan Kalisvaart (60. Mark van Minnen); Martin Kalisvaart, Remco Hamelink (75. Hugo Meeu- door Jurgen Naeye PHILIPPINE - Geen Ajax, Feye- noord of PSV. De grote drie ont braken op het dertiende interna tionaal jeugdtoernooi in Philip pine. FC Brussels pakte de rol van publiekstrekker. De Belgen wonnen op imponerende wijze. Veertien punten uit zes duels, geen tegengoal. Daarmee is de suprematie van Brussels tijdens de halve competitie (zeven duels van 25 minuten) het best te illus treren. De ontknoping viel in het laatste duel, tussen Brussels en Fortuna Sittard. De winnaar was zeker van de toernooizege. Bij een gelijkspel zou NAC de la chende derde zijn. Jérome Van- derzijl, de beste speler van het toernooi, scoorde vlak voor tijd de winnende voor FC Brussels. De B-junioren van Jeugd Voet bal Opleiding Zeeland (JVOZ) werden vijfde. De ploeg van Gérard de Nooijer startte met nederlagen tegen NAC (4-0) en FC Brussels (3-0). De Nooijer trommelde de broers Zico en Jair Tomasoa op en het resul taat was er naar. JVOZ won van Maldegem (2-0) en speelde 1-1 tegen Sparta. RBC-speler Jair Tomasoa scoorde alle goals. De Nooijer: „Je ziet dat deze groep niet wekelijks samenspeelt. Het vergt tijd voor bepaalde afspra ken bij standaardsituaties hel der zijn. Dat wordt op dit ni veau meteen afgestraft. Maar ze hebben zich goed hersteld." Over het evenement was De Nooijer vol lof. „Voor Zeei. jeugdspelers is dit toernooit mooi initiatief. Het geeft zei kans zich te meten met leeft genoten die op hoog niveau:., len. Daar worden ze betervaa'; Minder verging het Ternes dat laatste werd. Brussels op 0-0 gehouden, verder hail elftal van Stefaij Dobbel; niets in te brengen. Timon\- der Hooft scoorde tegen Malt. gem de enige goal voor de It neuzenaren. Van JVOZ met 1-0 verloren. Robin Dekl; B-junior van Terneuzen, te het Zeeuws onderonsje. Di belaar: „Donderdag wonnens een toernooi in Tiel. Vanife ligt het niveau beduidend bf Het gaat allemaal een stapsg Ier. Kijk naar Brussels, diej« gens vinden elkaar blindeling PHILIPPINE - Het dertiende! ternationaal jeugdtoernooi Philippine werd overschadro door het bericht dat Rob Ki bert was overleden. Kiebert was hoofd dingen en trainer van j? Sparta. Nadat het nieuws Philippine was doorgedrag besloot de afvE Sparta terug naar Rotterdam keren. De resultaten van duels van Sparta werden uil puntentelling gehaald. door Lucien Roelandt NIEUW EN SINT JOOSLAND - De provincie Zeeland beschikt sinds zaterdag over één van de beste hippische buitensportac commodaties van Nederland. Met een piste van vijfduizend vierkante meter, voorzien van de befaamde Agterbergbodem, voldoet de accommodatie van Stal de Kroo in Nieuw en Sint Joosland aan de hoge eisen w de internationale Hippisc Sportfederatie. Ondanks de: genval in heel het land, wse door veel concoursen werden: gelast, werd er op Walcheren!- woon gereden. De officiële ju; bruikname is echter pasinjit Dan staat er onder meer eend nic met Anky van Grunsven het programma. Jeugdinten tional Stephanie de Frel uil 6 wacht maakt daar deel varnii Wffi. BRESKENS - Van de drie Zeeuws-Vlaamse clubs kwamen zaterdag alleen de korfballers van BKC Breskens het veld op. Met succes. Van het bezoekende De Voltreffers uit Oosterhout werd met 9-8 gewonnen. „Thuis pakken we ze", zei Bres- kens-coach Huib van der Lijke toen zijn ploeg enkele weken te rug de uitwedstrijd in Ooster hout met 13-11 had verloren. Dat gebeurde ook, maar makke lijk ging het niet. In een van be gin tot eind spannend duel bleef BKC wel steeds aan de goede kant van de score. „Maar we misten de scherpte in de aanval om een beslissende voorsprong te nemen", zo keek aanvoerder Jolanda Dees terug. BKC opende goed, maar na 2-0 en 4-3 werd pas in de tweede helft weer een gat van twee doel punten geslagen. De bezoekers knokten zich van 7-5 achter te rug naar 7-7, waarna in een hec tische slotfase de invallers de overwinning binnen haalden: 8-7 door Jerry van Iianeghem, 9-8 van Sandra de Reu. Scores BKC: Michiel Roest 3, Ma- rielle Faas 2, Jolanda Dees, San dra de Reu, Marty de Vilder en Jer ry van Haneghem. WISSENKERKE - Nooit slaag de een coureur erin de Ronde van Noord-Beveland tweemaal achtereen te winnen. Zaterdag doorbrak Tjitte van den Buys de ban. De Middelburger passeer de net als vorig jaar in Wissen- kerke als eerste de streep. Van den Buys behoort al enkele jaren tot de betere renners bij de amateurs A. Niet alleen won hij voor de tweede keer op rij op Noord-Beveland, hij werd ook al winnaar van de EPZ-klassie- ker in Borssele. Voorts won hij al verschillende criteriums. In de Ronde van Noord-Beve land werden al vroeg waaiers ge vormd. In de eerste verzamelden zich vijftien coureurs, waaron der naast Van den Buys ook Hul stenaar Eric Vereecken. In de aanloop naar de finale deed een tweede groep een vergeefse po ging aan te sluiten. Van den Buys was uiteindelijk de snel ste, Eric Vereecken werd vijfde. g. K HH Erik Goossen (221) leidt in de 12-kilometerrace van de Scheldeloop. foto Camile Schelstraete door Wim de Vos TERNEUZEN - Het was zwaar, loodzwaar zelfs, langs de boor den van de Westerschelde. Des ondanks waren er zaterdagmid dag nog bijna honderd lopers en loopsters in de Scheldeloop. Op de lange afstand, vijfentwin tig kilometer, stond er geen maat op de Belgische warme bakker Kristof Rul. Met een voorsprong van ruim drie minu ten op zijn landgenoot Gino De- plae beëindigde Rul de wed strijd. De Terneuzense Petra Ra- senberg won zaterdagmiddag de vrouwenloop. Kristof Rul was dus de sterkste van het hele stel. Hij mocht ook verwacht worden als één van de favorieten voor de eindzege. Im mers, Rul behoort in eigen land tot de subtop en hij benut de loopjes in Nederland vooral als training op grotere evenemen ten. Rul heeft zich de laatste tijd vooral toegelegd op het lopen van marathons. In Terneuzen kwam Rul wederom goed voor de dag en achteraf kon hij zeker terugblikken op een sterk gelo pen wedstrijd. Geen tegenstand Spanning voor de eerste plaats was er niet, al vond Rul het wel spijtig dat hij opnieuw geen te genstand kon ondervinden van Erik Goossen. De Terneuzenaar had ditmaal gekozen voor de loop over twaalf kilometer. „Jammer", oordeelde Rul, „Ik had graag eens tegen Goossen gelopen, maar weer ging dat niet door." Gelet op de tijd die Goossen realiseerde, had hij za- 'terdag behoorlijk weerwerk kun nen bieden aan Rul. Zo ver kwam het niet, Rul moest het karwei alleen opknappen. Lange tijd zag het er naar uit dat Tonnie Lauret zich naar de tweede plaats kon knokken, maar de atleet uit Zaamslag door Aector Dooms TERNEUZEN - De beslissing in de eerste klasse rayon zuid van de basketbalcompetitie valt op de slotdag. Scheldesport moet vrijdag in Vlijmen voor het laat ste duel tegen koploper Vlijm scherp aantreden. Bij winst pro moveert Scheldesport. In de aanloop naar de topper zet ten de Temeuzenaren Starz'81 gemakkelijk opzij met 55-75. In de Zeeuwse klasse verloor Voor waars met 66-60 in een recht streeks duel om de titel van Ma rathon, waardoor de Vlissingers kampioen werden. Starz'81-Scheldesport 55-75 (21-40). De Terneuzenaren had den in Kaatsheuvel een blik- semstart. De ploeg van coach Vladimir Dielemans leidde na tien minuten dankzij een sterke verdediging en een goede aanval met 20-4. De thuisclub zette Scheldesport vervolgens onder druk, maar het gewenste effect bleef uit. De Zeeuws-Vlamingen hadden het moeilijker, omdat ze door de Brabantse pressing problemen hadden met de opbouw. Starz kon echter niet meer dich terbij komen. Scheldesport, dat aantrad zonder Maurits van Aalst, controleerde het duel na rust. In aanvallend opzicht on derscheidde Junior da Concei- cao zich. De guard van Schelde sport gaf met 24 punten blijk van een prima vorm. De centers Joery van Aalst en Rochardi Ma- duro scoorden 14 en 12 punten. Daniël Koch was goed voor tien punten. Voorwaarts-Marathon 60-66 (28-23). De topper in Axel werd in de slotfase beslist door Mara thon. De Vlissingers werden door Wim de Vos TERNEUZEN - De terugblik van voorzitter Roland de Bock van de stichting Sport- promotie Zeeuws-Vlaanderen op het afgelopen seizoen kon kort zijn. Iets minder deelne mers dan vorig jaar, maar geen dramatische verschillen. Kortom, het stichtingsbe stuur was zaterdag tevreden bij de prijsuitreiking van het Runnerscriterium in Terneu- Tien wedstrijden telden er weer mee voor de wedstrijden reeks, in totaal waren er 1250 deelnemers. De Bock: „Min der dan vorig jaar. Dat komt omdat de wedstrijd in Oostak ker nu niet meetelde. Vorig jaar waren daar ruim 350 deelnemers, dat scheelt een slok op een borrel." Het baart de organisatie zor gen dat er weinig aanwas van jonge atleten. Het deelne mersveld bestaat steeds uil ouderen, daardoor vallen ei meer ai dan dat er bij komea „Er zijn in enkele categorieën al weinig tot geen deelnemen meer. Vooral bij de senioren loopt het terug. Ze wordet ouder, komen in een andffi categorie, maar er 1 geen jongeren bij. Hopelijl komt daar toch een wending in." Voorts bestond het veil afgelopen seizoen vooral lopers uit België, waar stra- tenlopen nog in trek zijn. Hei aantal deelnemers ligt er tus sen de 300 en 400. „In B worden lopen vaak ge peld aan de plaatselijke mis en zo. Daardoor is de be langstelling groter en plukken wij een graantje vat mee", zei De Bock, die zater dag vooral Belgische win naars huldigde. moest in de slotfase buigen voor Gino Deplae uit het Belgische Hooglede. In de slotfase slaagde Lauret er overigens wel in de derde plaats vast te houden. Bij de vrouwen was Petra Rasen- berg te sterk voor de rest. De Terneuzense had een forse voor sprong op de rest van het deelne mersveld. Zo werd de Belgische Andrea Vermote tweede op meer dan zeven minuten achter stand. Erik Goossen was de sterkste over twaalf kilometer. daardoor kampioen. Voor waarts had pech toen de uitste kende spelverdeler Fon Chan met een spierblessure moest uit vallen. Op dat moment verdedig de Voorwaarts een voorsprong van vijf punten. Ook topscorer Coen B au wens speelde op halve kracht. De aderlating werd ge compenseerd met inzet. Tot in de slotfase mochten de Axelaars aanspraak maken op de winst, maar in de laatste minuut ging Marathon het beste met de druk om bij het nemen van vrije wor pen. De productie van Voor waarts werd verdeeld onder Coen Bauwens (15), Joost de Bakker (14) en Fon Chan (12). Terneuzen. Scheldeloop. 25 kilome ter. Mannen: 1. Kristof Rul (B) 1.33.22, 2. Gino Deplae (B) 1.36.49, 3. Tonnie Lauret (Zaamslag) 1.37.36, 4. Pieter Pladdet (Terneuzen) 1.42.34, 5. Christi an de Meijer (Terneuzen) 1.43.39, 6. Jo- han Goense (Philippine) 1.44.03, 7. Frits Vervaet (Walsoorden) 1.45.04, 8. René van Oevelen (Hilvarenbeek) 1.45.10, 9. Rudy van Daele (B) 1.47.04, 10. Wilfried Aper (Hulst) 1.49.18. Vrouwen: 1. Petra Rasenberg (Terneuzen) 1.50.11, 2. Andrea Vermote (B) 1.57.43, 3. Moni que Allefs (Hulst) 2.07.40. 12 kilome ter. Mannen: 1. Erik Goossen (Terneu zen) 41.34, 2. René van Uum (Maas tricht) 43.25,3. Edwin de la Ruelle (Koe wacht) 44.08, 4. Peter de Vet (Westdor pe)'44.35, 5. Jan van Hoeve (Oostburg) 49.16. Vrouwen: 1. Mieke Opsomer (B) 1.07.27, 2.'Suzanna Hof (Terneuzen) 1.31.17. 6 kilometer. Mannen: 1. Jan Santens (B) 24.03, 2. Albert Platteeuw (Terneuzen) 24.35, 3. Maarten van Goethem (Hulst) 25.05, 4. Bennie Bou- terse (Terneuzen) 27.13, 5. Peter de Waal (Westdorpe) 27.38. Vrouwen: 1. Admay van Oevelen (Hilvarenbeek) 26,28, 2. Carla Zegers (Koewacht) 28.21, 3. Annemarie de Zwarte (Axel) 30.18. Zeemijl. Jongens: 1. Chagherito Ro mano (Biervliet) 7.05, 2. Marco Faas (Terneuzen) 7.09, 3. Sebastiaan Bouter- se (Terneuzen) 7.10. Meisjes: 1. Esther Platteeuw (Terneuzen) 6.58, 2. Liselot Kaijser (Terneuzen) 7.29, 3. Keeley van Uum (Maastricht) 9.08. Terneuzen. Runnerscriterium. Win naars. Mannen. Lange afstand. Se nioren: Michel Albertijn (B). 40+: Johan Eechhaut (B). 45+: Ronni van Acker (Nieuw-Namen). 55+: Werner de Witte (Nieuw-Namen). 60+: Gustaaf Symoens (B). 65+: Ronny Bouchaut (Axel). Mid denafstand. Senioren: Geert Waelput (B). 40+: Danny Coenen (B). 4S+S Brooijmans (Terhole). 50+: WimBsï (Terneuzen). 55+: Jan van Hoevelft burg). 60+: Hilaire van Acker (B). K«4 afstand. Senioren: Roger M»] (Westdorpe). 45+: Luc Paelinck (BP Alex Cusse (B). 55+: André Maesl- neuzen). 60+: Roger Nijs (B). 65»:» Staessens (B). Vrouwen. Lange afstand. 35+:0 Zegers (Koewacht). 45+: Els Zw® (Terneuzen). Middenafstand. ren: Wendy van de Velde (B). 45»:l> ter Vink (Westdorpe). 50+: Marian1 Voren (Terneuzen). 55+: Rita SW (B). 60+: Paulette d'Huyvetter (B) te afstand. Senioren: Haikevantk' de (B). 40+: Christine Criel (B). 55»> rie-Jeanne Weemaes (B). maandag 1 Biljarten Driebandentoernooi de GoedsI' wachting. Tweede ronde. Locatiefc pension de Goede VerwachtingJ3 dorp. Aanvang: 19.00 uur. Koppeltoernooi Kwadendamtf' ganisatie: BV Kwadendamme. Tapperij's Lands Welvaren, Kvc-' damme. Aanvang: 19.30 uur. Wielrennen Internationale Grote Prijs Huls' catie: Grote Markt, Hulst. Category vrije renners. Aanvang: 19-0° UU1 stand: 80 kilometer. Inschrijven;^- Kroon, Hulst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 46