ardenburg moet het afmaken Goes gelooft nog in klein wonder iaIVCK ruim beloond Late knock-out Hulsterloo uegen Bevelanders ortis komt weer een puntje tekort Voetbalschool maakt het NAC moeilijk Belg is de beste schaker in Hoek Philippine - Dc broers Den- (Bs nis en Gérard de Nooijer mogen Mjb'est trots zijn op hun jeugd. De 3"ft\vee profvoetballers runnen in Ban» Zeeland de voetbalschool JVOZ. njj| yan die organisatie drong het (^C-juniorenteam gisteren door oi tot de finale van het jaarlijkse ^internationale toernooi in Phi- lacti J'PPine- Doelpuntloos gelijkspel biedt perspectief voor return Hendriksen assistent in Helmond Takiddine blijft bij Terneuzen Jong Ambon houdt kansen Vlissingen is de weg al kwijt DFS schiet met scherp tegen SPS Swift wint eigen toernooi /laag*"" ill KOUDEKEKKE - Met een rui- 'atS 3-0-zege op Bevelanders lijkt VCK zich gisteren aardig te hebben hersteld van de dreun ori van vorige week in de beslis te Siugswedstrijd tegen Hemkens- zand om het kampioenschap in lil de vierde klasse (1-2). 1st k inö -De praktijk is iets anders. De di Overwinning van VCK in de eer els ste wedstrijd van de nacompeti- 3* tie was zeer geflatteerd, ki 'Bevelanders was in het begin wan de eerste helft en bijna de IC' -hele tweede helft de betere dl ploeg. De Kamperlanders verga- iij Jen alleen te scoren. Dat deed we*' De pl°eg kwam in de - e minuut op voorsprong via 11} '-een schitterende knal van Dan- «j nyJoosse. iii Na rust legde een fysiek steeds V(l hrrPter worclencl Bevelanders ad; VCK over de knie. Het wachten was op de gelijkmaker, maar paal en lat voorkwamen dat. Vijf minuten voor tijd werd het uit een scrimmige 2-0 door Erik Damen. Jacco Jansen zorgde in de slotfase ook nog voor de ge flatteerde 3-0. HOEK - De Belg Ronny Baecke- land is winnaar geworden van het Rapidschaaktoernooi in Hoek. Voor het toernooi hadden zich 38 deelnemers gemeld, van wie er negen niet kwamen opdagen. Baeckeland legde de basis voor de zege in de voorlaatste ronde tegen Nick Dubbeldam. Marlijn de Clerck van Landau werd knap tweede met zeven punten uit negen partijen. door Peter van Kouteren NIEUW-NAMEN - Tot tien minuten voor het einde leek Hulsterloo in de eerste con frontatie van de tweekamp met Roosendaal op rozen te zitten. Het elftal van Michel Leonhart verspeelde in de slotfase echter een 2-0-voorsprong. Aanvoerder Jeroen van Beers mikte voor de Brabanders in een kort tijdsbestek drie keer raak en verzekerde Roosendaal daarmee van een prima uitgangspositie in de nacom- petitie van de vierde klasse: 2-3. Roosendaal had voetballend meer in zijn mars, maar keek in de tweede helft door twee treffers binnen een minuut wel tegen een 2-0-achterstand aan. De Brabanders drongen daarna fel aan, beschikten over een aantal technisch vaardige spelers en combi neerden vlotter. „Wij verliezen voor de der de keer op rij met 3-2", keek Hulsterloo-trai- ner Michel Leonhart terug. „Dan mag je je als verdediging wel eens afvragen hoe dat komt." De ontgoochelde oefenmeester merk te direct na de wedstrijd op dat zijn ambi ties niet stroken met die van een groot aan tal van zijn spelers. „Ik kan de jongens met moeite motiveren voor de nacompetitie." Hij verwees daarbij naar de Hulsterloofees- ten, die in volle gang zijn en tot het eind van de week duren. „Ik heb gevraagd of ze op tijd naar huis wilden gaan, maar een groot deel wilde dat liever niet doen. Het is hier wel goed zo. De citroen is uitgeknepen. Daar moet ik kennelijk maar mee leren le ven." Mario Vermeirssen: „We hebben er wel voor gestreden. Roosendaal is er zeker nog niet. Maar ik moet eerlijk zeggen dat het de bete re ploeg was. Christoph Praet kreeg het twee keer op zijn heupen, waardoor we scoorden. We kwamen uit het niets op 1-0 en verrassend op 2-0. Toen dacht ik dat we voor een stunt zouden kunnen zorgen, om dat ze op elkaar begonnen te zeuren. Maar ze hebben het daarna weer goed opgepakt." Daan van Damme zette Hulsterloo een kwartier na rust op voorsprong. Hij knikte een voorzet van Christoph Praet knap bin nen: 1-0. Eén minuut later waande heel Hul sterloo zich met één been in de volgende ron de, toen Praet een vrije trap keurig langs de slecht opgestelde Roosendaalse muur bin nen schoot: 2-0. Frontlinie Van Damme: „Maar Roosendaal had ge woon een heel goede ploeg. Het is niet voor niks dat ze in de competitie maar twee keer hebben verloren. Onze kansen zondag? Twintig procent." De gasten herstelden zich van de morele tik, namen het initiatief en drongen Hulsterloo ver op eigen helft terug. De thuisploeg bleef enige tijd overeind, wankelde en ging vervol gens knock-out. Routinier Jeroen van Beers wees als een echte aanvoerder zijn ploeg de weg. De topscorer van weleer leidde als laat ste man de verdediging, maar schoof in een poging de opgelopen schade te herstellen met succes door naar de frontlinie. Van Beers kopte de 2-1 binnen, tekende uit een voorzet met de voet voor de gelijkmaker en mocht na goed voorbereidend werk van uitblinker Evert-Jan Kromdijk in de toege voegde tijd de winnende treffer binnen schuiven. IIulsterloo-Roosendaal 2-3 (0-0). 59. Daan van Damme 1-0, 60. Christoph Praet 2-0, 80. Jeroen van Beers 2-1, 87. Jeroen van Beers 2-2, 90+3. Jeroen van Beers 2-3. Scheidsrechter: J. Loon tjes (Breda). Gele kaart-: Onno van Ombergen (Hulsterloo). Aantal toeschouwers: 125. Hulsterloo: Jelle van Damme; Dennis Mangnus, Mario Vermeirssen, Christoph Clippeleir (46. Jimmy van Laere), Niels Comelis; Kenneth Mangnus, Onno van Ombergen (80. Remy van Iteghem), Daan van Damme, Eric Goossens (18. Joeri Verley); Stefano de Vos, Christoph Praet. mjfobor Roeland van Vliet HAAG - Fortis wacht nog "*sieeds op de eerste zege in de hoofdklasse van het korfbal. De hadden in Den wéér grote kansen op de ■Ma.winst, maar wéér werden er sNj?een punten gepakt. Futura - ze- 30, ^er niet beter, maar wel zuiver der op het schot - won met FCfl3-12. ren. enis Waar lag het aan dat Fortis na weer zonder punten De spelers en speelsters ri hadden als antwoord kunnen ge- e,^en' dat ze niet gewend waren s([,0,p gras te korfballen (Futura is ieuj.de enige hoofdklasser die nog s' 8l"niet over een kunstgrasveld be schikt), of dat het aan de ^'scheidsrechter lag, die niet ade lde f-c: 1. ft 'jji. •- aspï Defllgfé quant reageerde op het al te fy sieke spel van Futura. Maar niemand wilde zich achter die excuses verschuilen. Heel Fortis wist dat de oorzaak van het verlies bij de ploeg zelf ge zocht moest worden. Want ze ventig minuten lang werd op een uiterst beroerde manier met de scoringskansen omgespron gen. In de eerste twee wedstrijden in de degradatiepoule, thuis tegen Oost-Arnhem en uit tegen Roh- da, kwam Fortis slechts tot ne gen treffers. Gisteren kregen de Souburgers de bal ook maar twaalf keer door de mand. Fortis blijft nu steken op één punt en is vierde en laatste in de degradatiepoule. Rohda en Oost-Arnhem delen de kopposi tie delen met vier punten. Jelle de Vreeze van Aardenburg (achtergrond) in duel met Eric Veerman van Steenbergen. De wedstrijd leverde geen treffers op. foto Con Clasquin nkei&door Peter Snelders irkf i 180U na strafschoppen werd „i'iiJYPZ door NAC teruggewezen jmaar de tweede plaats. Het was ftiet het enige succes van de ploeg deze week tegen NAC. Eer der won het D-pupillenteam in (Ktof'één oefenwedstrijd maar liefst rcr dPet 4-1 van de leeftijdsgenoten joMj'oit Breda. (je finale was het op het sportpark in Philippine zo klaar •als een klontje: NAC was zwaar Igoriet. Alleen had JVOZ tot toe nog geen enkel tegen- iseflj doelpunt moeten incasseren. Mëf team won met 1-0 van Ter- iguzense Boys, versloeg SK Mal- legem met 0-2 en klopte Honte- inisse met maar liefst 8-0. De aanloop van NAC Cl was yj| maar iets minder. De Braban ders openden doelpuntloos te gen Terneuzen, wonnen daarna met 7-0 van Steen, met 4-0 van FC Brussels en met 3-1 van Bres- kens. NAC was in de finale wel meer in balbezit dan de Zeeuwse jeugd. Duidelijk was ook dat de meeste spelers van NAC wat meer individuele kwaliteiten hadden. JVOZ bleef toch vrij moeiteloos op de been. NAC pro beerde wel iets te forceren, maar kreeg geen enkele open doelkans. De verdediging stond als een huis en hield daardoor het hele toernooi de nul vast. Strafschoppen moesten uitsluit sel brengen. In die loterij haalde de NAC-keeper de tegenstander voortdurend uit de concentratie met vervelende opmerkingen. Het had tot gevolg dat een van de vijf strafschoppen onbenut bleef. NAC scoorde ze allemaal. Tot beste speler van het toer nooi werd de centrale verdedi ger Michel Maaskant (Bruse Boys) van JOVZ gekozen. Topscorers waren Ben Ongenae van Breskens en Steven Edwards van NAC met vijf doel punten. fnnr Juroen Naeye jiLENBERGEN - Het waren Inmengde gevoelens, waarmee 'i (Aardenburg van het veld stapte, n tlHel 0-0-gelijkspel in de uitwed- i-3.&ijd tegen Steenbergen werd 's .als een goed resultaat be schouwd. Toch overheerste het BeJtevoel dat er meer mogelijk was daigeweest in deze wedstrijd voor ■promotie naar de derde klasse. - ^Be ploeg van trainer Robby de het immers diverse kan- niH«én onbenut om een voorsprong Aanvaller Jelle de verscheen enkele keren [por doelman Rob de Wit, maar lalde. „Aanvallend waren we unvoldoende scherp", vond De liuynck. „We krijgen drie, vier Opgelegde kansen om er één bin- fën te schieten. Bij één ervan 1 De Vreeze de pech dat de stuiterde op het moment dat {hij schoot. Bij die andere kan- _Jen twijfelde hij. En dan gaat mis." Je spits van Aardenburg baal de, logisch. „We speelden een puike partij, maar hebben het niet afgemaakt. Op zich is een gelijkspel in een uitwedstrijd een goed resultaat, maar ik ben teleurgesteld. Ik had de ploeg de overwinning kunnen, ja moeten bezorgen. We zijn echter nog niet uitgeschakeld. Ik schat on ze kansen om de volgende ronde te halen toch op op zestig pro cent." In tegenstelling tot de laatste drie competitieduels speelde Aardenburg een uitstekende wedstrijd. Toch leken de bezoekers het eer ste kwartier overlopen te wor den door een fel startend Steen bergen. Sven Mulder kreeg de beste kans voor de thuisclub, maar maar hij schoot voor open doel naast. Daarna luwde de storm en kwam Aardenburg be ter in de wedstrijd. Lefgozer De verdediging van Steenber gen, onder aanvoering van Klaas van der Spoel, een 17-ja- rig lefgozertje met een uitste kend traptechniek, werd voor het eerst door Jurgen Hooreweg- he op de proef gesteld met enke le vrije trappen. Die misten zui verheid. Het gevaar bij de thuisploeg kwam vooral van de rechter flank, waar Steve van Hulle zijn handen vol had aan de beweeg lijke Mitch Krens. Van Hulle zocht regelmatig het randje van het toelaatbare en mocht van ge luk spreken dat hij niet tegen twee gele kaarten aanliep. Coach De Muynck zag dat ge vaar en wisselde. „Ik wilde niet met tien man komen te staan." In de tweede helft was Aarden burg de gevaarlijkste ploeg. Maar Jelle de Vreeze, Remco Dhondt en John Paridean slaag den er niet in doelman De Wit te passeren. Aardenburg miste scherpte, Steenbergen aanvallend machte loos. Wellicht ook omdat hun topscorer Wouter Boot, op va kantie is in Griekenland. Hij was goed voor 23 competitietref fers. Zondag is hij wel van de partij. Toch maakt De Muynck zich niet al te veel zorgen over Boot. „Hij zal ongetwijfeld een goede voetballer zijn voor de vierde klasse. Anders schop je er geen 23 in. Maar ik ben ervan over tuigd dat Hylke Stroo hem af stopt. Bovendien is het nog maar de vraag of ze hun spits kunnen bereiken. En hun spelle tje wordt wel erg voorspelbaar als het louter gaat om die ene man aan te spelen. We zullen het zondag wel zien. Als inzet en beleving hetzelfde zijn, schat ik onze kansen hoog in." Stcenbergen-Aardenburg 0-0. Scheidsrechter: P. Haak (Gorin- chemGele kaart: Steve van Hul le, Remco Dhondt (Aardenburg). Aantal toeschouwers: 150. Aardenburg: Emanuel Mare- chal;Jurgen Hooreweghe, Bert de. Bruyckere, Hylke Stroo, Steve van Hulle (78. Jeroen de Bart); Angelo Wieme (83.Andrew de Baerdemae- ker), Remco Dhondt, Michiel Ley- te, Marco de Croock; John Paride an, Jelle de Vreeze. Christoph Praet van Hulsterloo haalt uit voor een schot, maar had met deze actie geen succes. Zijn ploeg verspeelde na de rust een 2-0-voorsprong tegen Roosendaal. foto Camile Schelstraete vrijdag 6 mei 2005 z GOES - Roy Hendriksen blijft toch verbonden aan Hel mond Sport. De Middelburgse middenvelder, die aan zijn laatste seizoen bezig is, wordt komend seizoen assis tent-trainer bij de eerste-divisionist. Bij Helmond Sport wordt hij de opvolger van de vertrekkende Eric Clijnk, die hoofdtrainer Ruud Brood dit seizoen assisteert. Hendriksen gaat de functie combineren met het voetbal len voor hoofdklasser Hoek, waar hij als laatste man gaat spelen. Als de twee clubs op dezelfde dag spelen, geeft Hendriksen wel de voorkeur aan Hoek. TERNEUZEN - Jorden Takiddine speelt komend seizoen toch bij voetbalvereniging Terneuzen. De linksbenige aan valler laad enkele weken geleden zijn vertrek naar AZW aangekondigd, maar is na een gesprek met de technische commissie van Terneuzen alsnog op dat besluit teruggeko men. Takiddine was dit seizoen vooral bankzitter bij de zondag-eersteklasser. Zondag scoorde hij wel de derde goal voor Terneuzen in de laatste wedstrijd van de compe titie. MIDDELBURG - Jong Ambon moest in de thuiswedstrijd tegen Meto diep gaan om kansen op promotie naar de der de klasse te behouden. Op eigen veld speelde de Walcher- se ploeg, die de laatste twintig minuten met tien man moest spelen, met 1-1 gelijk. Meto kwam na twintig minuten op een voorsprong door Stefan Sebregts. Jong Ambon knokte zich net na de rust naar de gelijkmaker, Giacomo Wattel scoorde. Jordy Si- nay werd bij Jong Ambon in de slotfase met twee keer geel uit het veld gestuurd. VLISSINGEN - Voor Vlissingen dreigt een snel einde aan de nacompetitie in de derde klasse. In de eerste van twee wedstrijden tegen IFC uit Hendrik Ido Ambacht werd een troosteloze 5-1-nederlaag op eigen veld geleden. Hoessein Bouzambou gaf de thuisclub na ruim een kwartier nog wel een 1-0-voorsprong. Daarna was IFC heer een mees ter. BURGH-HAAMSTEDE - DFS is een van de mogelijke te genstanders van Spui in de nacompetitie. De Schouwse ploeg won met 5-0 van SPS en houdt kansen op promotie uit de vierde klasse zaterdag. Bij de rust stond het nog maar 1-0, na de pauze kwam DFS op schot. Spui kan zich zaterdag wel veilig spelen als het wint van The Gunners. MIDDELBURG - De korfbalclub Swift heeft gisteren het eigen toernooi gewonnen. In de hoofdpoule eindigde de ploeg van Marianne Marinissen op de gedeelde eerste plaats met Oranje Wit uit Dordrecht. Het doelsaldo gaf de doox-slag. Swift won vier van de vijf wedstrokdem. Al leen van Oranje Wit werd verloren met 5-4. door Barry van der Hooft GOES - De discussie ging er na afloop over wat er allemaal 1'out was gegaan. De conclusie was helder: Goes kwam gisteren voor de nacompetitie simpelweg tekort tegen Moerse Boys. De er varen Brabanders scoorden drie minuten na het eerste en drie mi nuten voor het laatste fluitsig naal (0-2). Toch wilde nog niet iedereen de hoop opgeven. „We winnen zon dag gewoon met 3-0", bleef in valler Ernst Smit optimistisch. Goes heeft over twee dagen een overwinning met minimaal drie doelpunten verschil nodig om de volgende ronde van de na competitie te bereiken. Een plaats in de tweede klasse lijkt echter heel ver weg voor de ploeg van interim-trainer John Livramento. Meer inhoud In de eerste ontmoeting met Moerse Boys waren de kansen voor de thuisploeg op de vingers van één hand te tellen en bleek de tegenstander over veel meer inhoud te beschikken. „Dit is een heel slimme ploeg", zei aanvaller Rosanno Acton na afloop. „Ze gaan na een durt steeds liggen en lokken daarmee vrije trappen uit, om van daar uit door de lucht gevaarlijk te worden. En wij hebben zelf nau welijks een kans gehad." Nu trof Goes ook niet de eerste de beste tegenstander. Moerse Boys speelde van 1986 tot 2003 onafgebroken in de derde klasse en had tien jaar lang een abonne ment op de nacompetitie. Een promotie bleef al die jaren uit en volgde pas twee jaar geleden door een kampioenschap. Het avontuur in de tweede klasse duurde echter maar één seizoen. Na de terugkeer in de derde klas se eindigde de ploeg uit Zundert dit jaar op de derde plaats. Routiniers Tegen Goes speelde de ervaring van Moerse Boys een belangrij ke rol. „Wij hebben met Shan non Braafhart en Clarence Pah- lad twee routiniers", erkende Jo hn Livramento na afloop. „Moer se Boys is een stap verder dan wij, dat kon je vandaag duide lijk zien." Het scenario verliep ook nog eens precies zoals Moerse Boys het graag wilde. Het kwam na drie minuten op voorsprong door een i'ake kopbal van Niels Bastiaensen en kon vervolgens het initiatief aan Goes laten. Omdat de thuisploeg in de eer ste helft in een te laag tempo speelde en veel te veel balverlies leed, kregen de Brabanders nog aardig wat kansen via snelle uit vallen. Pas na een dikke twintig minuten kreeg Goes via een om haal van Lars Wolkenhauer de eerste echte mogelijkheid. Doel man Stefan Wildhagen kon de bal net over tikken en kwam één minuut later goed weg, toen Goes-spits Quang Tran de bal na een voorzet van Wolkenhau er verkeerd raakte. Sterke fase Na rust, met Rosanno Acton in de ploeg voor Coen Wisse, ken de Goes een sterke fase. Het maakte jacht op de gelijkmaker, maar Niels Paardekooper schoot van een meter of vijf op een tegenstander. Het bleek ook meteen de beste kans voor de Goesenaren. De 0-2 van Moerse Boys kan de boeken al bijna sluiten. Een voorzet van Vermeiren kwam drie minuten voor tijd bij Niels Kuijstermans terecht. Zijn voor zet met het hoofd werd door Bas Schrauwen aan de tweede paal simpel binnengekopt: 0-2. Laatste man Livramento, vervanger van de twaalf dagen geleden opgestap te Marco Groeneveld, erkende na afloop met een systeem te hebben gespeeld dat niet bij hem paste. „Ik speel liever met een echte laatste man, maar dat zijn deze jongens niet gewend." De hoop op een goede afloop heeft de interim-trainer on danks de duidelijke nederlaag nog niet opgegeven. „We heb ben zondag zeker nog een kans, waarom niet?", zei Livramento. Goes-Moerse Boys 0-2 (0-1). 3. Niels Bastiaensen 0-1, 87. Bas Schrauwen 0-2. Scheidsrechter: L.H. Kerstens (Etten-Leur)Gele kaart: Niels Kuijstermans (Moerse Boys). Aantal toeschouwers: 200. Goes: Sven Wolkenhauer; Jeroen Kooien, Shannon BraaPiart, Mi chael Cabenda (74. Ernst Smit), Mansour Gader; Clarence Pahlad, Niels Paardekooper, Lars Wolken hauer (60. Trung Tran); Stefan Scholten, Quang Tran en Coen Wis se (46. Rosanno Acton).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 61