PZC Ter Schorre negeert bouwadvies Jongeren van overzee ontmoeten Europese leeftijdsgenoten PZC Open huis Muziek Ali B. brengt mensen bij elkaar 9 25% KORTING Weleda Demonstratie Gevangenis geëist voor bedrijfsinbraken m Vrouwen Advies Commissie constateert onnodige gebreken MOEDERDAG AANBIEDING Alle brilliant sieraden, óók occasion aanbiedingen, pinksterprij svraag Nog 5 dagen zaterdag 7 mei Resultaten actie tegen hennepteelt Dijktrappen aanpakken Nachtelijke vissers op de bon zeeuwse almanak Dagtaak Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. vrijdag 6 mei 2005 Vandaag bij De Rode Pilaren Middelburg Vlissingen Doe ideeën op voor moeder dag! Thema over baden, huidoliën massage Alle informatie over natuurlijke huidverzorging editie Zeeuws-Vlaanderen door Aector Doorns MIDDELBURG - I)e Middel burgse politierechter G. van Un- nik heeft woensdag drie Terneu- zenaren voor bedrijfsinbraken veroordeeld tot celstraffen. Een 24-jarige man kreeg een half jaar gevangenisstraf plus twee maanden voorwaardelijk opge legd. In de strafmaat werd ook nog een inbraak meegenomen. Een twintigjarige verdachte werd veroordeeld tot vier maanden ge vangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk en veertig uur werkstraf. Zijn 45-jarige stiefvader kwam met vier maanden voorwaardelijke gevangenisstraf en 200 urn- werkstraf weg. De jongste ver dachten zaten nog in hun proef tijd van eerdere veroordelingen voor vermogensdelicten toen ze op 28 maart dit jaar inbraken in de machinefabriek van Sas van Gent, waar ze goederen wegna men. De oudste bestuurde de be stelbus waarin de buit werd ge laden. Drie dagen later ging het trio weer op dievenpad. De in braak bij een metaalbedrijf in Kloosterzande mislukte, omdat ze werden betrapt. Raadsman M. Kalle vroeg zijn twintigjari ge cliënt van de poging tot in braak vrij te spreken, omdat hij in het busje lag te slapen. De po litierechter kon zich hierin vin den. De 24-jarige verdachte werd ook nog verweten in drie Terneuzense horecagelegenhe den te hebben ingebroken. Hij ontkende. De politierechter achtte de diefstal van zeven aan stekers uit een café op de Markt wel bewezen. Van de andere twee café-inbraken werd hij vrij gesproken, hoewel Van Unnik over zijn betrokkenheid sterke aanwijzingen had. Officier van justitie J. Valente vond dat alles overtuigend bewezen was en eis te acht maanden cel. Voor de jongste verdachte had de offi cier vier maanden gevangenis straf in petto en tegen de 45-jari- ge Terneuzenaar eiste hij vier maanden gevangenisstraf on voorwaardelijk. door Wout Bareman TERNEUZEN - De Vrouwen Advies Commissie (VAC) Zeeuws- Vlaanderen is ontevre den over de manier waarop de directie van verpleeghuis Ter Schorre in Terneuzen is omge sprongen met haar bouwadvie- zen. Het nieuwe verpleeghuis aan de Bachlaan heeft een aan tal gebreken, die hadden kun nen worden voorkomen als de adviezen van de VAC waren overgenomen. Voorzitter V. van der Laan- Bouff: „In de praktijk blijkt bijvoorbeeld dat de 120 deuren in de woonunits verkeerd zijn afgehangen. We hebben daar al in maart 2001, toen er overleg was met de directie, op ge wezen. Maar onze goede raad is in de wind geslagen, met als gevolg dat er nu problemen ontstaan met deuren, die door- zwiepen tegen kasten met een glasplaat. Zo zijn er meer advie zen, zoals op het gebied van de veiligheid, in de wind gesla gen." Het is volgens haar vooral een gevolg van de late betrokken heid van de VAC en de deskundi- (Advertentie) Vim |Kom en ontdek. Kijk en geniet| Café - Restaurant |iedere dag geopend vs (Advertentie) VAN DER SLOOT SCHOENMODE Lange Delft 48. Middelburg (Advertentie) (géén cheques) Sgsï*®- UValstroat 90 - Vlissingen - fel. 0118-413635 gen van de Zeeuws-Vlaamse af deling van de Poso (Provinciaal Overleg en Samenwerkingsver band Ouderenorganisaties) bij het project. „Het liefst worden wij vanaf het prille begin betrok ken bij het hele bouwproces. Dus vanaf het ogenblik dat de architect achter de tekentafel zit. In veel gevallen gebeurt dat al, bij Ter Schorre is dat helaas niet gebeurd en dat wreekt zich nu." Directeur T. van Bakel van de Stichting voor Regionale Zorg verlening (SVRZ), waarvan Ter Schorre onderdeel uitmaakt, vindt de klachten onterecht. „Er is uiterst serieus naar de advie zen gekeken, maar we hebben te maken met een vast budget en dat biedt niet altijd de mogelijk heid al die veranderingen ook door te voeren. We gaan wel een aantal deuren aanpassen en de keuze voor rechthoekige wasta fels was niet slim. Dat kan ge vaar opleveren en dus gaan we dat verhelpen. Maar het advies om bijvoorbeeld de trap in het grand café extra te beveiligen voor kinderen, vind ik overdre ven. Dat is een taak van de ouders." Overigens pakt Van Bakel het met de nieuwbouw van verzor gingshuis De Molenhof in Zaam- slag anders aan. „We nemen het overleg met de VAC en de Poso voortaan standaard mee in onze bouwprocedures." Daar is Van der Laan blij mee. „Het is een misverstand dat onze adviezen altijd extra geld kosten. Het valt vaak zelfs goedkoper uit. We hebben door de jaren heen niet alleen een goede reputatie opgebouwd, we mogen ook best ervaringsdeskundigen worden genoemd." door Rolf Bosboom VLISSINGEN - „Muziek brengt mensen bij elkaar", luidde de boodschap van Neerlands popu lairste rapper. Maar je kunt ook overdrijven. Zelden was het Bel- lamypark tijdens het Bevrij dingsfestival in Vlissingen zo overvol als gistermiddag, want Ali B. was 'in da house', nederge daald per helikopter. Zijn optreden, voor een opval lend jong publiek, was gelikt, met licht volksmennerige trek jes, zonder dat het heel storend werd. Ali B. toonde zich vooral een gedreven ambassadeur van Warchild, bracht mét band en een aantal bekenden uit zijn kring (zoals Yes-R en Brace) zijn bekendste nummers en liet de piloten van de helikopter waarmee hij gisteren langs di verse festivals reisde, meedan sen op zijn huidige hit 'Leipe Mocro Flavour'. Het festival werd aan het begin van de middag geopend door Rai Experience, dat zich een voorbeeldige leerling van groot meester Khaled toonde. Het achttal mengde raï met onder meer reggae, funk, rock en zelfs een walsje en deed dat zo zonnig en swingend, dat al kon worden vermoed dat de regenvoorspel lingen zouden worden gelogen straft. De jonge Walcherse groep Ur ban Vision had de ondankbare taak direct na Ali B te moeten optreden. Ondanks wat techni sche onvolkomenheden kwam hun mengeling van hiphop en r&b aardig uit de verf, mede dankzij de live-ondersteuning van de Zeeland Nazomer Festi val-band. Zeker het soepele danswerk dwong bewondering af. Bij de Amerikaan Joe Bona- massa geen kinderen op vader- schouders meer, zoals bij Ali B, maar juist een wat ouder pu bliek. Dat kreeg een fantastisch optreden voorgeschoteld, met in beton gegoten bluesrock. Spetterend was het optreden van De Heideroosjes, dankzij de power van zanger Marco Roe- lofs en de kolder waarmee de punkrock werd gebracht. Tegelijkertijd traden de hele (Advertentie) Puzzel mee en win één van de vele mooie prijzenl het alfabet van Zeeland door Frank Gijsel OOSTBURG - Voor Mathieu uit Reunion, een overzees departe ment van Frankrijk in de Indi sche oceaan, is het in Zeeuws- Vlaanderen te koud en te vlak om te wonen. Toch geniet hij met zijn leeftijdsgenoten volop van alles wat de streek te bieden heeft. In het kader van het pro ject Jeugd van de Europese Unie zijn de jongeren deze week te gast bij leeftijdsgenoten. Nadat eind vorig jaar uit Sluis een gezelschap kon proeven van het eiland, arriveerde op Konin ginnedag de Franse groep op Ne derlandse bodem. Gastgezinnen zorgen ervoor dat het hen aan niets ontbreekt. Het weekpro- gramma werd door de Sluise jeugd uitgewerkt en voorbereid rond het thema 'De ontmoeting van jongeren uit een Europees overzees gebiedsdeel met leef tijdsgenoten van het vasteland', met items als vrije tijd, sport en de Europese bewustwording. De fietstocht op zondag op tandems door de streek maakte bij de gas ten de meeste indruk. Het open landschap met de vlakke polder wegen beviel hen wel. „Bij ons is niets vlak. Hier gaat het alle maal zo gemakkelijk", vertelde Mathieu. Voor enkelen is het ver laten van hun eiland met een be zoek aan Europa een hele beleve nis. Een uitgestippelde treinreis naar Brussel met een stuk van het traject in de metro van dins dag zorgde voor de nodige op winding. Stuwende kracht achter het pro ject is Kristine Provo van de Stichting Welzijn; „Na eerdere uitwisselingsprojecten met groe pen uit Polen en Engeland kan de jeugd nu kennismaken met iets waar ze anders niet aan toe komen. Het is mooi te zien dat de jongeren na ons bezoek aan Reunion nu van elkaar opmer ken dat ze veranderd zijn. Ze zijn socialer geworden en ze ver- (Advertentie) MAGISTRAAT van 10.00 tot 13.00 uur HULST - De politie heeft de eerste concrete resultaten be kend gemaakt van het project Ontmanteld. Dat is erop ge richt het aantal hennepkwekerijen in Oost-Zeeuws-Vlaan deren terug te dringen. In het kader van het project heeft de politie dinsdagmid dag in een woning aan de Moerschansstraat in Hulst een hennepkwekerij ontmanteld. In het pand waren op dat moment geen personen aanwezig. Wel trof de politie 248 hennepplanten aan. Alle planten en de benodigde appara tuur zijn in beslag genomen. De bewoner zal worden uit genodigd op het politiebureau een verklaring af te komen leggen. Het project Ontmanteld is een samenwerkingsverband van politie, de woningbouwverenigingen, gemeente, Open baar Ministerie en energiebedrijf Delta. In het kader van dit project werd op woensdag 27 april ook een controle ge houden in een pand in Clinge, waarbij alleen het restant van een hennepkwekerij werd ontdekt. TERNEUZEN - Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen re serveert vanaf volgend jaar 30.000 euro extra voor het on derhoud van trappen bij dijk- en duinovergangen. Langs de gehele Zeeuws-Vlaamse kust- en dijklijn liggen meer dan honderd trappen. „Bij een aantal trappen beginnen de stenen treden te verzakken, horen we vaak van gemeen ten en dorpsraden. Ze vragen ons de meest urgente zaken aan te pakken", zegt Piet Stouten, sectorhoofd Waterke ringen en Wegen. Het waterschap wil het onderhoud aan de dijkover- gangen uitvoeren in samenwerking met de drie gemeen ten. Stouten: „Want die willen nogal eens dat er bovenop de dijk ook picknicktafels, banken en prullenbakken ver schijnen. Dat is natuurlijk leuk uit toeristisch en recrea tief oogpunt. Maar daar zijn wij als waterschap niet voor. Wij vinden dus dat de gemeenten moeten meebetalen." AXEL - De politie heeft gisterochtend omstreeks half drie aan de Buthdijk bij Axel twee vissers bekeurd. Een 34-jarige visser uit Terneuzen werd beboet omdat hij vis te zonder vergunning en een 27-jarige man uit Stekene kreeg een bon voor het vissen met drie hengels. De twee kregen ook een bekeuring voor het vissen met aas, dat in de periode van 1 april tot en met 31 mei verbo den is. Het Bellamypark in Vlissingen stond gisteren bomvol bezoekers van het Bevrijdingsfestival; waar mogelijk kozen belangstellenden voor het vrije zicht vanaf balkons. foto Ruben Oreel dag op het tweede, kleinere po dium jonge Zeeuwse bands op. Voordat tex-mexkoning Flaco Jimenez het festival rond mid dernacht afsloot, betrad Krezip bij het invallen van de duister nis het hoofdpodium. De popu laire band reeg hun hits van de afgelopen jaren, zoals 'All unsaid' en 'Won't cry', vakkun dig en soepel aaneen. Nieuwe Robijn Color poeder: legt een barrière tegen het doorlopen van kleuren! Deze zomer is het weer helemaal in om kleding te dragen met alle kleu ren van de regenboog. Helaas is die kleding juist moeilijk te wassen. Want hoe zorg je ervoor dat de kleuren niet doorlopen in een wit shirt met blauwe strepen of in een rood shirt met een gele print? Daarom introduceert Robijn nieuwe Robijn Color poeder. De nieuwe formulering legt een barrière tegen het doorlopen van kleuren. Was daarom al uw gekleurde was met Robijn, voor een schone was met schitterende kleuren. Schitterende appartementen in de Magistraatwijk te Middelburg. Bezoek de modelwoning aan de Rentmeesterlaan 95. Verkoop en inlichtingen: Orisant Makelaardij, tel. 0118 - 641500 beteren en corrigeren elkaar. Dit project heeft een erg grote waarde. Ze vergeten deze erva ringen nooit meer. Hopelijk hou den ze er leuke contacten aan over. Dat hoeft in de huidige di gitale wereld geen probleem te zijn." Na enkele workshops op woensdag volgde 's avonds in de Hoekzak voor ouders en andere belangstellenden een gesmaakt optreden met streetdance, per cussie, ritmische muziek en een optreden van het Europees straattheater Kip van Troje met een uitbeelding van Europese fi guren. Gisteren werd een bezoek ge bracht aan het bevrijdingsfesti val in Vlissingen en vandaag staat een bezoek aan Brugge op het programma. Zaterdag vin den outdooractiviteiten plaats in Nieuwvliet. Aan het eind van de week wordt op zondag nog uitgebreid gediscussieerd over de toekomst van Europa. Maan dag vliegt de jeugd van Reunion vanuit Parijs terug naar huis. Over dieren en hun dagtaken ging het, tijdens het avond eten. Over bijen, met name. „Bijen maken honing", merk te de vader aan tafel op, in een poging de maaltijd voor beien?" zijn nog jonge kinderen een educatief tintje te geven. „Ho ning?", reageerde Julius, de oudste van drie, ongelovig. Bijen maken toch aard- (Advertentie) Nieuwe Dove Voedende Crème Dove heeft weer iels nieuws: een rijk en voedende crème voor een gegarandeerd zachte en verzorgde huid, die'ook nog eens snel wordt geabsorbeerd en geen plakkerig gevoel geeft Of je nu je huid 's morgens wilt hydraleren, je droge handen 's middags wilt verzorgen of je make-up 's avonds wilt verwijderen - alles voor het ver zorgen van je huid zit in dit potie en dat maakt Dove Voedende Crème onmisbaar in iedere toilet- en handtas! Nujriiivp Robijn, want wat mooi is moet mooi blijven. Black Decker Dustbusters, alle zuigkracht in één hand. De nieuwe Bliek Decker Duitbuiter li <!e krachtige complete schoonmaak- hulp om «net «a tchoon te miken Door de nieuwe cydontc action bkpen de filters langer schoon en bk|ft de zuigkracht optimaal Met da Black Decker Dustbusters geef je moeder alle zuigkracht in één hand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 53