DFS doet wat het moet doen PZC Promotie is ver weg voor Goes fVlissingen hoopt a op een wonder I VCK ruim beloond tegen Bevelanders Jong Ambon ziet nog kansen tegen Meto Ploeg van Edwin Kriens moet hopen dat SPS zaterdag stunt tegen FSV .21 Voetbalschool maakt het ;;t-NAC moeilijk Gemengd gevoel Aardenburg Hendriksen assistent in Helmond Takiddine blijft toch bij Terneuzen Late knock-out Hulsterloo Dubbele zege atleet Ruinard vrijdag 6 mei 2005 WHnnrKo de Ridder '««oiBURGH-HAAMSTEDE - Daar i'Jwaar het zaterdag nog aan ont- ins - brak, had DFS gisteren wél in ««Lzijn bagage. De ploeg speelde met bezieling en de wil om te ;%innen. SPS, de laatste dertien (Wedstrijden ongeslagen, werd .'hierdoor met een 5-0-nederlaag F, {'huiswaarts gestuurd. iLIPPINE - De broers Den- fnis en Gérard de Nooijer mogen [best trots zijn op hun jeugd. De twee profvoetballers runnen in Zeeland de voetbalschool JVOZ. ^'Van die organisatie drong het "pJ&juniorenteam gisteren door 'a."', tot de finale van het jaarlijkse ^•'•internationale toernooi in Phi- "ftippine. spib-, 'n*-|Pas na strafschoppen werd ïifevOZ door NAC teruggewezen r Mfcnaar de tweede plaats. Het was f^iet het enige succes van de 4.2] ^iloeg deze week tegen NAC. Eer- -an t.,der won het D-pupillenteam in 245|%en oefenwedstrijd maar liefst JSjn'et 4-1 van de leeftijdsgenoten 1 w/.cuit Breda. Llr*lyoor de finale was het op het i'-ijrabrtpark in Philippine zo klaar :r £<nals een klontje: NAC was zwaar -[favoriet. Alleen had JVOZ tot DjRlan toe nog geen enkel tegen- C.Sridoelpunt moeten incasseren, ^jfeet team won met 1-0 van Ter- 2 'heuzense Boys. versloeg SK Mal- mpt-rdegem met 0-2 en klopte Honte- ^Phlsse met maar liefst 8-0. De ij'aanloop van NAC Cl was maar va riets minder. De Brabanders P "Openden doelpuntloos tegen Ter- idt Reuzen, wonnen daarna met 7-0 eiiwvan Steen, met 4-0 van FC Brus- Pï -seis en met 3-1 van Breskens. beste speler van het toer- jnooi werd de centrale verdedi ger Michel Maaskant (Bruse ^ioys) van JOVZ gekozen. Tops corers waren Ben Ongenae van ■2.'fereskens en Steven Edwards N - re|n NAC met vijf doelpunten, nu 'i T.insv del-se Vleit SPS was met een dubbeldekker met spelers en supporters naar sportpark Van Zuyen in Burgh-Haamstede gekomen. SPS was er klaar voor. Hoelang was het wel niet geleden dat de club was aangetreden in een na- competitie? Zo'n tien jaar. SPS-trainer Gerard van Zalin- ge: „We moeten winnen, zeker niet verliezen willen wij zater dag tegen FSV thuis nog voor een verrassing kunnen zorgen. DFS mag echter ook niet verlie zen en dient minimaal drie keer te scoren." De doelstellingen wa ren dus duidelijk voor beide teams. DFS ging voortvarend van start. Een verre uittrap van doelman Stefan Smalheer kwam bij Jeroen Grefkens die echter on deruit werd gehaald. De vrije trap van René Brussé leverde niets op. SPS was te gespannen om hier iets tegenover te stellen. Verder dan een achterwaartse kopbal van Johan Uijl kwam men niet. In de 35e minuut was het raak. Een lange pass van achteruit kwam op rechts bij Jeroen Grefkens, die de bal voor bracht en Huib Nortier verzorg de voor de 1-0-ruststand. Strafschop ISIW.M -m ■OwJ 1 i is door Jos van Belzen VLISSINGEN - Voor VC Vlissin- _l gen dreigt een snel einde van de 'nacompetitie. De ploeg van trai- '1t ner Ruud Pennings bleek in het te! eerste duel niet opgewassen te lgen IFC. de tegenstander uit g, Hendrik-Ido-Ambacht: 1-5. in* 1 *VC Vlissingen kende een prima ^jlJserste seizoen in de derde klas- wr «se, maar na het tussentijdse ver- trek van de aanvallers Abuba- !jj! '^ar Kourouman en Ngefu Sam- wi?bi bleek de ploeg in aanvallend <-&* jöpzicht veel te hebben ingele- ^.'Sprd. Gisteren miste de ploeg FsEdoor blessures en schorsingen 1 bovendien Valentino Blommae- 3 Khaled Boufrahi en Youssef igcrfoAhrous, terwijl Jason Blommae- ?JI 7*na ^en minuten met een en kelblessure uitviel. Ondanks de ze tegenslag nam Vlissingen de 'iiding toen Hoessein Bouzam- iou na een kwartier de bal be heerst langs doelman Karsten van de Velde schoof: 1-0. Lang '■J ||on deze voorsprong niet wor- 7 |én vastgehouden: doelman Mo ot .bammed El Bekkaoui was kans- |,tsJ [loos bij de kopbal van de vrij- 5.3 gaande Marcel Dijkstra: 1-1. sifl JFC nam vervolgens het midden- ,db v'e'^ 'n banden maar het duurde itot kort voor rust voordat het tof'd-2 werd, via Reinder van de >«4 ^Velde. „De eerste twee doelpun- 53": - "KOUDEKERKE - Met het oog op de ruime 3-0-zege op Bevel anders ieek VCK zich gisteren aardig te hebben hersteld van de dreun van vorige week in de beslissingswedstrijd tegen Hein- kenszand om het kampioen schap in de vierde klasse (1-2). De praktijk bewees echter an ders. De overwinning in de eer ste wedstrijd van de nacompeti- tie was zeer geflatteerd. j Bevelanders was in het begin j van de eerste helft en bijna de hole tweede helft de betere i ploeg. De Kamperlanders verga- f^een te scoren. Dat deed J VCK wel. De ploeg kwam in de 25e minuut op voorsprong via een schitterende knal van Dan ny Joosse. Even hadden de inwo ners van Koudekerke de smaak te pakken, maar ze faalden tot drie keer toe in de afwerking. Na rust legde een fysiek steeds sterker wordend Bevelanders VCK over de knie. Het wachten was op de gelijkmaker, maar paal en lat voorkwamen die. Vijf minuten voor tijd werd het uit een scrimmige 2-0. Erik Da- men gaf het laatste tikje. Toen Bevelanders meteen daar na alles op de aanval gooide, werd de ploeg simpel wegge- counterd. Jacco Janse omzeilde de buitenspelval, omspeelde de keeper en scoorde de geflatteer de 3-0. Direct na de rust in de 46e mi nuut werd Huib Nortier binnen het zestienmetergebied onderuit gehaald en Jeroen Grefkens ver zilverde de strafschop voor 2-0. In de 51e minuut werd Huib Nortier weer binnen het straf schopgebied neergehaald. Bram Nortier zag echter zijn straf schop gestopt door SPS-doel- man Dennis Boer. In de 60e mi nuut gebeurde er van alles. DFS kreeg een vrije trap en SPS-aan- voerder Martin Quist ging ver baal in de fout tegen scheids rechter De Graaff en kon met rood vertrekken. SPS bracht twee wisselspelers binnen de lij nen en DFS-doelman Stefan Smalheer werd als gevolg van een knieblessure vervangen door Arjan Kostermans. Daarna was SPS helemaal de kluts kwijt. DFS kreeg kans na kans. Het was een kwestie van tijd dat de score verder zou op- Een speler van DFS houdt zijn tegenstander van SPS van de bal. lopen. In de 75e minuut gaf Jeroen Grefkens vanaf rechts voor op Remco Boere, die voor 3-0 zorgde. In de 83e minuut plukte René Brussé de bal weg bij de SPS-doelman Dennis Boer (niet altijd even klemvast) en het werd 4-0. Voor SPS moest de gifbeker helemaal leeg, want in de 89e minuut pas seerde SPS-er Peter van der Ma le zijn eigen doelman. Wilskracht Met deze 5-0 kreeg DFS loon naar werken. En het team straal de ook die wilskracht uit. Huib Nortier verliet trots het veld met de beker van Man of the Match van het afgelopen sei zoen. Van Zalinge na afloop: „We geven de strijd nog niet op. Zaterdag tegen FSV gaan we er weer alles aan doen. Vandaag kwamen we duidelijk tekort en was de spanning misschien een extra tegenstander op ons team. Maar laat dat de les zijn van vandaag, misschien leren wij snel." Collega Edwin Kriens (DFS): „Zoals wij vandaag speelden, is de wijze waarop ik graag een ploeg zie spelen. Met wilskracht en bezieling en beleving. Dat is wat ik al die tijd bij DFS voor ogen heb gehad. Ik hoorde nu ook weer spelers eens zeggen dat ze er doorheen zaten. Maar wat de afloop van deze nacompe- titie betreft, blijft het spannend. Voetbal is onvoorspelbaar en er zijn van die dagen dat het bijna onmogelijke toch mogelijk blijkt te zijn. Wij hebben van daag ons werk gedaan door te blijven vechten, veel te scoren en de druk bij FSV neer te leg gen." DFS - SPS 5-0 (1-0). 35. Huib Nor tier 1-0, 46. Jeroen Grefkens (straf schop), 75. Remco Boere 3-0, 83. René Brussé 4-0, 89. Peter van der Male 5-0 (eigen doelpunt). Scheids- foto Marijke Folkertsma rechter: H.J. de Graaff (Hen- drik-Ido-Ambacht). Rode kaart: Martin Quist (SPS). Gele kaart: Danny Bijl en Peter van der Male (beiden SPS), Huib Nortier, Jan Marcus en Martijn Boot (allen DFS). Aantal toeschouwers: 110. DFS: Stefan Smalheer (60. Arjan Kostermans), Jan Marcus, René Brussé, Maarten van Strien, Bram Nortier, Vincent Bakker, Martijn Boot, Huib Nortier, Remco Rotte, Robert van der Loos (65. Peter Be- ije), Jeroen Grefkens. SPS: Dennis Boer, Erwin Feijtel (60. Arno Anthonisse), Leo Vroeg- op, Peter van der Male, Danny Bijl, Martin Quist, Johan Scheer- meijer (60. Mark Smits), Wiljan Lisseveld, Johan Uijl, Jaco Jansen, Willem Bevelander. ten waren fouten in de organisa tie", vond trainer Ruud Pen nings na afloop. De rust werd door Vlissingen be nut om de speelstijl aan te pas sen. Jaques Blij levens en Sander Goedegebuure bleven in de kleedkamer achter en werden vervangen door Harvey Sitilo en Asdin Boufrahi. Hierdoor begon de thuisploeg aan de tweede helft met maar liefst vier spit sen, terwijl achterin één op één werd gespeeld. Echt veel kansen leverde dit niet op. Na een kwartier was het aan de andere kant wél raak, toen de mee opgekomen rechtervleugel verdediger Majid El Hajouti van af de achterlijn een perfecte voorzet gaf, die door Reinder van de Velde werd ingekopt: 1-3. In de slotminuten maakten invaller Dennis Bravenboer en Kolo Mulbah 1-4 en 1-5. „Ge gokt en verloren", zo luidde de droge analyse van Giovanni Sie- reveld. „We moeten daar een snel doelpunt maken en wie weet wat er dan nog inzit; in de voetballerij is niks onmogelijk." Vlissingen-IFC 1-5 (1-2). 18. Hoes sein Bouzambou 1-0, 21. Marcel Dijkstra 1-1, 43. Reinder van de Velde 1-2, 59. Reinder van de Vel de 1-3, 87. Dennis Bravenboer 1-4, 89. Kolo Mulbah 1-5. Scheidsrech ter: L.H. Kerstens (Etten-Leur) Gele kaart: Ferry Smit (IFC). Aan tal toeschouwers: 200. Goes-verdediger Jeroen Kooien (links) duelleert met Bas Schrauwen van Moerse Boys. foto Willem Mieras door Barry van der Hooft GOES - De discussie tussen een klein groep je spelers ging na afloop bijna vanzelfspre kend over wat er allemaal fout was gegaan. De conclusie was eensluidend: Goes kwam gisteren simpelweg tekort tegen Moerse Boys. De ervaren Brabanders scoorden drie minuten na het eerste en drie minuten voor het laatste fluitsignaal (0-2). Toch wilde nog niet iedereen de hoop opgeven. „We win nen zondag gewoon met 3-0", bleef invaller Ernst Smit optimistisch. Goes heeft over twee dagen een overwin ning met minimaal drie doelpunten verschil nodig om de volgende ronde van de nacom- petitie te bereiken. Een plaats in de tweede klasse lijkt echter heel ver weg voor de ploeg van interim-trainer John Livramento. In de eerste ontmoeting met Moerse Boys waren de kansen voor de thuisploeg op de vingers van één hand te tellen en bleek de te genstander over veel meer inhoud te be schikken. „Dit is een heel slimme ploeg", zei aanvaller Rosanno Acton na afloop. „Ze gaan na een duel steeds liggen en lokken daarmee vrije trappen uit, om van daaruit door de lucht gevaarlijk te worden. En wij hebben zelf nauwelijks een kans gehad." Nu trof Goes ook niet de eerste de beste te genstander. Moerse Boys speelde van 1986 tot 2003 onafgebroken in de derde klasse en had tien jaar lang een abonnement op de na- competitie. Een promotie bleef al die jaren uit en volgde pas twee jaar geleden door een kampioenschap. Het avontuur in de tweede klasse duurde echter maar één seizoen. Na de terugkeer in de derde klasse eindigde de ploeg uit Zundert dit jaar op de derde plaats. Tegen Goes speelde de ervaring van Moerse Boys een belangrijke rol. „Wij hebben met Shannon Braafhart en Clarence Pahlad twee routiniers", erkende John Livramento na afloop. „De rest van de groep is nog erg jong. Moerse Boys is een stap verder dan wij, dat kon je vandaag duidelijk zien. Zij vertragen het spel wanneer ze dat willen en dat kunnen wij nog niet." Initiatief Het scenario verliep ook nog eens precies zo als Moerse Boys het graag wilde. Het kwam na drie minuten op voorsprong door een ra ke kopbal van Niels Bastiaensen en kon ver volgens het initiatief aan Goes laten. Omdat de thuisploeg in de eerste helft in een te laag tempo speelde en veel te veel balverlies leed, kregen de Brabanders nog aardig wat kansen via snelle uitvallen. Pas na een dik ke twintig minuten kreeg Goes via een om haal van Lars Wolkenhauer de eerste echte mogelijkheid. Doelman Stefan Wildhagen kon de bal net over tikken en kwam één mi nuut later goed weg, toen Goes-spits Quang Tran de bal na een voorzet van Wolkenhau- er verkeerd raakte. Na rust, met Rosanno Acton in de ploeg voor Coen Wisse, kende Goes een sterke fa se. Het maakte jacht op de gelijkmaker, maar Niels Paardekooper schoot van een meter of vijf op een tegenstander. Het bleek ook meteen de beste kans voor de Goesena- ren, die Moerse Boys- middenvelder Mauri ce Vermeiren een kwartier voor tijd een enorme kans zagen missen. Het tweede en o zo belangrijke doelpunt kwam er toch voor de bezoekers. Een voor zet van Vermeiren kwam drie minuten voor tijd bij Niels Kuijstermans terecht. Zijn voorzet met het hoofd werd door Bas Schrauwen aan de tweede paal simpel bin- nengekopt: 0-2. Livramento, vervanger van de twaalf dagen geleden opgestapte Marco Groeneveld, er kende na afloop met een systeem te hebben gespeeld dat niet bij hem paste. „Ik speel lie ver met een echte laatste man, maar dat zijn deze jongens niet gewend. Ze spelen al twee jaar in het systeem dat Marco wilde spelen en dat kun je niet zomaar even veranderen. Daarom hebben we deze speelwijze gehand haafd." De hoop op een goede afloop heeft de inte rim-trainer ondanks de duidelijke neder laag nog niet opgegeven. „We hebben zon dag zeker nog een kans, waarom niet?", zei Livramento. „We moeten er in blijven gelo- Goes-Moerse Boys 0-2 (0-1). 3. Niels Bastiaen sen 0-1. 87. Bas Schrauwen 0-2. Scheidsrech ter: L.H. Kerstens (Etten-Leur). Gele kaart. Niels Kuijstermans (Moerse Boys). Aantal toe schouwers: 200. Goes: Sven Wolkenhauer; Jeroen Kooien, Shan non Braafhart, Michael Cabenda (74. Ernst Smit), Mansour Gader. Clarence Pahlad, Niels Paardekooper, Lars Wolkenhauer (60. Trung Tran); Stefan Scholten. Quang Tran en Coen Wisse (46. Rosanno Acton). STEENBERGEN - Het waren gemengde gevoelens, waar mee Aardenburg van het veld stapte. Het 0-0-gelijkspel in de uitwedstrijd tegen Steenbergen werd als een goed re sultaat beschouwd. Toch overheerste het gevoel dat er meer mogelijk was geweest in deze wedstrijd voor promo tie naar de derde klasse. De ploeg van trainer Robby de Muynck liet immers diverse kansen onbenut om een voor sprong te nemen. Aanvaller Jelle de Vreeze verscheen en kele keren voor doelman Rob de Wit, maar faalde. „Aan vallend waren we onvoldoende scherp", vond De Muyn ck. „We krijgen drie, vier opgelegde kansen om er één bin nen te schieten." De spits zelf baalde: „We speelden een puike partij, maar hebben het niet afgemaakt." Steenbergen-Aardenburg 0-0. Scheidsrechter: P. Haak (Gorin- chem). Gele kaart: Steve van Hulle, Remco Dhondt (Aardenburg). Aantal toeschouwers: 150 GOES - Roy Hendriksen blijft toch verbonden aan Hel mond Sport. De Middelburgse middenvelder, die aan zijn laatste seizoen bezig is, wordt komend seizoen assis tent-trainer bij de eerste-divisionist. Hendriksen gaat de functie combineren met het voetballen voor hoofdklasser Hoek. Indien beide clubs op dezelfde dag spelen, geeft Hendriksen de voorkeur volgens afspraak aan Hoek. TERNEUZEN - Jorden Takiddine speelt komend seizoen toch bij voetbalvereniging Terneuzen. De linksbenige aan valler had enkele weken geleden zijn vertrek naar AZW aangekondigd, maar is na een gesprek met de technische commissie van Terneuzen alsnog op dat besluit terug ge komen. Takiddine was dit seizoen vooral bankzitter. NIEUW-NAMEN - Tot tien minuten voor het einde leek Hulsterloo in de eerste confrontatie van de tweekamp met Roosendaal op rozen te zitten. Het elftal van Michel Leon- hart verspeelde in de slotfase echter een 2-0-voorsprong. Aanvoerder Jeroen van Beers mikte voor de Brabanders in een kort tijdsbestek drie keer raak en verzekerde Roosendaal daarmee van een prima uitgangspositie in de nacompetitie van de vierde klasse: 2-3. Hulsterloo-Roosendaal 2-3 (0-0). 59. Daan van Damme 1-0, 60. Christoph Praet 2-0, 80. Jeroen van Beers 2-1, 87. Jeroen van Beers 2-2, 90+3. Jeroen van Beers 2-3. Scheidsrechter: J. Loontjes (Breda). Gele kaart: Onno van Ombergen (Hulsterloo). Aantal toe schouwers: 125. HULST - Bij de start van het VZA-circuit op de atletiek baan van Hulst won Jasper Ruinard (AV'56) het kogelsto ten met een afstand van 10.86 meter en het speerwerpen met 38.50 meter. Stefan Stokman (AV'56) heerste bij de jongens A met de kogel, maar moest bij het speerwerpen Yannick Boidin (RKHAV) en Casper Quist (Wielingen) voor zich dulden. Op de korte hordennummers werd ge streden om het Zeeuws kampioenschap. Arjan Meijer (Delta Sport) mocht bij de senioren en Rien de Wilde (AV'56) bij de masters de titel mee naar huis nemen. was om de bal bij de tweede paal binnen te lopen: 0-1. Vijf minuten later had Remco Broos de thuisploeg nog meer pijn kunnen, maar zijn pegel van ruim dertig meter teisterde de lat boven keeper Vreeke. Daarna kwam Jong Ambon wat beter in de wedstrijd, maar Mar tin Waisapy miste twee dotten van kansen. Vizier Kort na de hervatting had Eldridge Pentury zijn vizier niet op scherp staan, maar daarna kreeg Jong Ambon loon naar werken. Uit een corner van de sterk ingevallen Levi Waisapy kopte Giacomo Wattel de bal snoeihard achter keeper Van Oevelen: 1-1. Een kwartier na rust leek de wedstrijd in het voordeel van Jong Ambon te kantelen. Om on begrijpelijke redenen liet scheidsrechter De Vlaam Me- to-keeper Van Oevelen er met geel vanaf komen, toen de door gebroken Levi Waisapy onder uit werd gehaald. Eldridge Pen tury kreeg kort hierop een unie ke kans op de 2-1, maar hij wachtte te lang om de trekker over te halen. Ook nadat Jordy Sinay met zijn tweede gele kaart naar de kant was gezonden, bleef Jong Am- bon de beste kansen houden. In blessuretijd leek de winst er toch nog te komen, maar de lat bracht redding voor Meto bij een prachtige vrije trap van Al- faro Pentury. Trots Bert Pentury zag na afloop mo gelijkheden in de return van zon dag. „We moeten er trots op zijn dat we al zover gekomen zijn. De jongens weten drommels- goed dat ze feller moeten begin nen. Lukt dat, dan liggen er kan sen." Jong Ambon-Melo 1-1 (0-1), 20. Stefan Sebregts 0-1, 48. Giacomo Wattel 1-1. Scheidsrechter: P. de Vlaam (Terheijden). Rode kaart (2x geel): Jordy Sinay (Jong Am- bon). Gele kaart: Martin Waisapy, Levi Waisapy (beiden Jong Am- bon), Marc van Oevelen en Pascal Broos (beiden Meto). Aantal toe schouwers: 150. Jong Ambon: Wilfred Vreeke; Emiel Laisina, Dennis Felius, Al- faro Pentury, Jordy SinayRwel- linho Pentury (88. Joy Hitijahu- bessy), Marley Mual, Giacomo Wat tel; Juan Tuhuleruw (46. Levi Wai sapy), Martin Waisapy en Eldridge Pentury. door Ron de Waal MIDDELBURG - Het eerste halfuur hadden ze bitter weinig in te brengen, maar op basis van een sterke tweede helft mag Jong Ambon blijven hopen op de volgende ronde van de na- competitie. De ploeg van Bert Pentury poetste tegen Meto eerst een 1-0-achterstand weg, om vervolgens met tien man nog de meeste aanspraak te maken op de overwinning. Zover kwam het echter niet: 1-1. Veel woede, in de meeste geval len terecht, richtte zich op scheidsrechter De Vlaam uit Ter heijden. De inconsequente leids man drukte zijn stempel op de wedstrijd en dat was zeker niet altijd in het voordeel van Jong Ambon. Zo liet De Vlaam verde diger Pascal Broos van Meto zich uitleven op de enkels van Martin Waisapy, om pas bij de vijfde keer een gele kaart tevoor schijn te toveren. Genade Daarnaast had de scheidsrech ter een kwartier na rust wel heel veel genade met keeper Mare van Oevelen, die de doorgebro ken Levi Waisapy neerhaalde. Rood was op zijn plaats maar de Meto-keeper kwam eraf met geel. „En als je dan ziet dat hij daarna Jordy Sinay op een onge vaarlijke plaats zijn tweede gele kaart geeft, dan vind ik dat met twee maten meten", foeterde trainer Bert Pentury na afloop. Niet alleen na afloop had Pentu ry reden tot klagen, maar ook in de rust zal de trainer het nodige gezegd hebben. Ditmaal richtte hij zijn onvrede op zijn eigen ploeg. In het eerste halfuur kwam Jong Ambon nauwelijks in het stuk voor, vooral omdat de bezieling ontbrak. „Dat heb ik ze ook gezegd", ver telde Pentury. „De ploeg straal de niets uit. We lieten het spel te veel aan Meto." Ruimte De bezoekers uit Hoogerheide maakten dankbaar gebruik van de geboden ruimte. Nadat Jacco Terrana al vroeg in de wedstrijd zijn schot op de vuisten van keeper Wilfred Vreeke zag be landen, was het na twintig minu ten raak. Martijn de Nijs mocht de bal vanaf rechts ongehinderd voorgeven, waarna het voor Ste fan Sebregts een koud kunstje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 51