PZC Gemeente bekritiseert asielbeleid 25% KORTING Gastheren en gastvrouwen staan klaar om badgast te informeren Open huis Ali B. brengt mensen bij elkaar Plan voor boksschool Middelburg Weleda Demonstratie Minister komt volgens college toezeggingen niet na Celstraf voor slaan met bierglas MOEDERDAG AANBIEDING Alle brilliant sieraden, óók occasion- aanbiedingen, TQ zaterdag 7 mei Celstraffen voor rooftocht Cel- en werkstraf voor geweld Agressieve winkeldief wmft atatoöpwtf awmfettwte éwurt gwh-.-.-.-. je w: w hifi s «Bias» lyMtc&je éoóv fwwfs! w<k VêfgÖB '1 m vwiÊÖIS'' zeeuwse almanak Dagtaak Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. vrijdag 6 mei 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland door Ali Pankow ZIEIRKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland loopt te hoop tegen het feit dat vanuit het AZC-terugkeercentrum in Burgh-Haamstede met regel maat mensen botweg op straat worden gezet. Volgens het colle ge van B en W is dit in strijd met de toezegging van minister Verdonk van Vreemdelingenza ken dat in principe niemand op straat komt te staan. Het dage lijks gemeentebestuur gaat de minister nadrukkelijk aan de oorspronkelijke uitgangspunten herinneren. Wethouder G. Houtekamer zegt persoonlijk verschrikkelijk veel moeite te hebben met de prak tijkgevallen waar hij sinds enige tijd mee wordt geconfronteerd. „Enerzijds heb ik mij te houden aan het de wetten van het Rijk. Anderzijds ben ik ook een mens en kan ik het niet aanzien dat medemensen zomaar zonder on derdak aan hun lot worden over gelaten", zegt de wethouder. Twee weken geleden zorgde hij in overleg met de interkerkelij ke vluchtelingenorganisatie In- lia Zeeland voor tijdelijk op vang voor een gezin uit Ser- vië-Montenegro met een vader, een zwangere moeder en een kind. Deze mensen waren uit het AZC in Burgh-Haamstede gezet. Houtekamer wacht wat deze kwestie betreft nog op de uitspraak in een kort geding dat Inlia tegen het Centraal orgaan Opvang Asielzoekers (COA) heeft aangespannen. „De offi cier van justitie heeft bij ons in middels wel alle gegevens ge vraagd en gekregen", zegt Hou tekamer. MIDDELBURG - Een 34-jarige man uit Goes is woensdag in Middelburg voor cafégeweld veroor deeld tot zeven maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaarde lijk en 120 uur werkstraf. Aan de slachtoffers moet hij 1014 euro schadevergoe ding betalen. De Goesenaar had 9 janua ri van dit jaar twee man nen in een plaatselijk café met een bierglas geslagen. De-rechtbank achtte twee keer poging tot zware mis handeling bewezen. Dat bleek ook uit het letsel, want de slachtoffers moes ten zich voor hun verwon dingen aan het hoofd laten behandelen in het zieken huis. (Advertentie) (géén cheques) Walsliaat vo - Vüsslngen - tel 0118-413635 De wethouder zegt te worstelen met het feit dat hij geen enkel in zicht heeft in de dossiers van mensen die hier asiel hebben aangevraagd, maar dat hij ook niet kan vertrouwen op de gege vens van het COA en de IND. „Die informatie is onduidelijk en soms zelfs zeer tegenstrij dig", aldus Houtekamer. Hij schetst in dit verband een ander schrijnend praktijkgeval. „Enke le weken geleden werd in Burgh-Haamstede een echtpaar- uit Arzerbeidzjan op straat ge zet. De man is 66, de vrouw 64. Ze zijn naar het uitzetcentrum in Ter Apel overgebracht. Toen bleek dat de ambassade het be staan van deze mensen simpel weg ontkent, zijn ze ook daar botweg op straat gezet. Uiteinde lijk zijn ze teruggekomen naar Schouwen-Duiveland en ze ver toeven nu tijdelijk bij kennissen in Zierikzee. Dat gesol met men sen, daar heb ik zo'n moeite mee", zegt de wethouder. Hij benadrukt dat de gemeente instemt met het uitgangspunt dat zij binnen haar grenzen geen illegalen accepteert en dat de betrokken asielzoekers onder verantwoordelijkheid van het Rijk uitgezet worden. Indien een definitieve afwijzing van een asielaanvraag heeft plaats gevonden, dient in de optiek van B W overleg te worden ge voerd over de uitzettingsproce dure, waarin de uitgeprocedeer de niet op straat komt te staan. Het gemeentebestuur laat in een raadsbrief weten deze uitgangs punten nog eens schriftelijk aan de minister voor Vreemdelingen zaken en Integratie te zullen voorleggen. Onacceptabel „Wij vinden het volstrekt onac ceptabel, zowel uit oogpunt van openbare orde als op grond van humanitaire overwegingen, dat de gemeente wordt geconfron teerd met groepen mensen die door Rolf Bosboom VLISSINGEN - „Muziek brengt mensen bij elkaar", luidde de boodschap van Neerlands popu lairste rapper. Maar je kunt ook overdrijven. Zelden was het Bel- lamypark tijdens het Bevrij dingsfestival in Vlissingen zo overvol als gistermiddag, want Ali B. was 'in da house', nederge daald per helikopter. Zijn optreden, voor een opval lend jong publiek, was gelikt, met licht volksmennerige trek jes, zonder dat het heel storend werd. Ali B. toonde zich vooral een gedreven ambassadeur van Warchild, bracht mét band en een aantal bekenden uit zijn kring (zoals Yes-R en Brace) Advertentie |Kom en ontdek. Kijk en genietl Café - dag geopend vanai ïo.oouv zijn bekendste nummers en liet de piloten van de helikopter waarmee hij gisteren langs di verse festivals reisde, meedan sen op zijn huidige hit 'Leipe Mocro Flavour'. Het festival werd aan het begin van de middag geopend door Raï Experience, dat zich een voorbeeldige leerling van groot meester Khaled toonde. Het achttal mengde raï met onder meer reggae, funk, rock en zelfs een walsje en deed dat zo zonnig en swingend, dat al kon worden vermoed dat de regenvoorspel lingen zouden worden gelogen straft. De jonge Walcherse groep Ur ban Vision had de ondankbare taak direct na Ali B. te moeten optreden. Ondanks wat techni sche onvolkomenheden kwam hun mengeling van hiphop en r&b aardig uit de verf. mede dankzij de live-ondersteuning van de Zeeland Nazomer Festi val-band. Zeker het soepele danswerk dwong bewondering af. Bij de Amerikaan Joe Bonamas- sa geen kinderen op vaderschou- ders meer, zoals bij Ali B., maar juist een wat ouder publiek. Dat kreeg een fantastisch optreden voorgeschoteld, met in beton ge goten bluesrock. Slechts drie man op het podium, maar een muur van geluid, dankzij de meedogenloze drummer Kenny Kramme, de vingervlugge Har- ley-bassist Eric Czar en de gi taarvirtuoos Bonamassa zelf. En bovendien, wat een stem! Spetterend was het optreden vaft De Heideroosjes, dankzij de power van zanger Marco Roe- lofs en de kolder waarmee de punkrock werd gebracht. Klas siekers zoals 'Klapvee', 'Sjonnie Anita', en 'Break the public peace' werden enthousiast ont haald. Tegelijkertijd traden de hele dag op het tweede, kleinere po dium jonge Zeeuwse bands op. De kwaliteit ervan wisselde, maar er was voldoende moois te zien en te horen, zoals de onna volgbare raps van Vierus en Het Gezelschap, de bevallige trompet in The Uprights, sin ger-songwriter Marsha die be halve krachtig eigen werk een mooie uitvoering van 'Come to gether' van The Beatles speelde, (Advertentie) (Advertentie) van 10.00 tot 13.00 uur Schitterende appartementen in de Magistraatwijk te Middelburg. Bezoek de modelwoning aan de Rentmeesterlaan 95. Verkoop en inlichtingen: Orisant Makelaardij, tel. 0118 - 641500 door Melita Lantinq RENESSE - Ze zijn er klaar voor, de kersverse strandbeheer- ders van de gemeente Schou wen-Duiveland. Zes jongeren gaan als gastheren en -vrouwen aan de slag bij de vijf drukste strandovergangen in Westen- schouwen en Renesse. Hun taak is het publiek informeren over alles wat mag en niet mag op het strand. Mike, Maikel, Linda, Arjan, Ali en Johan hebben zin in hun nieu we baan. „Lekker buiten op het strand", stellen ze eensgezind. Ze zijn herkenbaar gekleed, in lichtblauwe shirts met op de rug de tekst 'strandbeheer'. „We moeten op het strand mensen in formeren over de voorzieningen en we moeten mensen aanspre ken als ze iets doen wat niet mag, zoals vliegeren met twee lijnen." Ze hebben geen speciale cursus gekregen, maar vertrou wen erop dat het lukt om men sen te wijzen op hun gedrag. „Gewoon de mensen netjes aan spreken, dan gaat het wel goed." Ze geven niet alleen mon deling informatie, ze hebben ook een rugzak bij zich waarin de nodige folders zitten voor de strandgasten over voorzienin gen en spelregels. Vanaf vandaag zijn de gast heren en -vrouwen zeven dagen in de week te vinden bij de strandovergangen Jan van Ren- esseweg, Wilhelminahoeve en Watergat in Renesse en bij de Rotonde en de Punt in Westen- schouwen. „We werken van tien uur 's och tends tot twee uur 's middags, want in die periode komen de meeste mensen." Als het heel slecht weer is gaan ze niet naar buiten, dan zijn er voldoende klussen te doen op kantoor. Naast de gastheren en -vrouwen op het strand start project strandbeheer ook met bewaakte fietsenstallingen. Bij de overgan gen Rotonde (Westenschouwen) en Watergat (Renesse) is het van af 1 juni mogelijk om de fietsen in een bewaakte stalling neer te zetten. De gemeente hoopt hier- door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Probleemjon geren in het gareel krijgen door ze te laten slaan, dat lijkt vra gen om moeilijkheden. Nee dus, vindt Hedwig Samson, initiatief nemer van boksschool De Stads- ring voor jongeren. Door vechtsporten Ieren mensen be ter omgaan met agressie. „Het boksen is een middel, geen doel op zichzelf." De methode wordt inmiddels toegepast door oud-wereldkam pioenen Raymond Joval en Ar nold Vanderleijde. Joval ver zorgt gratis bokslessen aan Am sterdamse jongeren, Vanderleij de geeft trainingen om jongeren op een positieve manier te beïn vloeden in hun ontwikkeling. Boksen als vorm van hulpverle ning dus. Als het aan Samson ligt, krijgt Middelburg de eerste boksschool in Zeeland die zich richt op probleemjongeren. „Ik heb begrepen van mensen die er verstand van hebben, dat verstoken zijn van voorzienin gen en een zwervend, bestaan binnen de gemeente gaan lei den", schrijft het college in de raadsbrief. Volgens B en W klemt het probleem te meer om dat het toeristenseizoen voor de deur staat en de gemeente al wordt geconfronteerd met een aanzienlijke taak op het gebied van openbare orde waarbij een extra probleem van uitgezette asielzoekers volstrekt niet te be happen is. Vandaag bij De Rode Pilaren Middelburg Vlissingen Doe ideeën op voor moeder dag! Thema over baden, huidoliën massage Alle informatie over natuurlijke huidverzorging MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft woensdag drie mannen en een vrouw uit Roemenië voor een rooftocht in Zeeland celstraffen van zes tot vijftien maanden opgelegd. De 26-jarige vrouw en de 43-jarige man kregen vijftien maanden gevangenisstraf. Zij namen vorig jaar december het initiatief bij het stelen van bank- pasjes in Middelburg, Goes, Vlissingen, Terneuzen, Hulst, Breskens en Sas van Gent. De andere twee daders, 36 en 30 jaar, werden voor hun aandeel veroordeeld tot een jaar en een half jaar gevangenistraf. Onder de zeven slachtoffers bevonden zich zes vrouwen. Met de gestolen pasjes namen de daders in korte tijd zo veel mogelijk geld op. Ook werden er levensmiddelen en goederen in winkels mee betaald, De schade bedroeg in to taal 14.000 euro. De Roemenen moeten de slachtoffers voor 11.000 euro schadeloos stellen. Bij de aanhouding- van het viertal werden goederen en geld in beslag geno- MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft woensdag een 46-jarige inwoner van Vlissingen wegens vrijheidsberoving, bedreigingen en een mishandeling ver oordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, waarvan de helft voorwaardelijk en 240 uur werkstraf opgelegd. De man dient zich ook te houden aan de voorwaarden van de reclassering. De Vlissinger had vorig jaar in maart en november direc teuren van twee basisscholen bedreigd. Een van de school hoofden ontnam hij zijn vrijheid door hem samen met an dere collega's drie kwartier in de school vast te houden. De aanleiding tot de incidenten was dat zijn zoontje niet op de scholen werd toegelaten. Ook had hij in een agres sieve bui een jongen mishandeld. VLISSINGEN - De politie heeft gistermiddag rond één uur een 38-jarige man uit Vlissingen wegens winkeldief stal aangehouden in een kledingwinkel in de Walstraat in zijn woonplaats. De man was door de eigenaar van de win kel betrapt toen hij een jas met een waarde van enkele tientallen euro's probeerde weg te nemen. Toen de eige naar hem aansprak en de jas terug vroeg werd de man agressief en begon de winkelier te slaan en schoppen. Met hulp van een omstander kon de winkelier de man aanhou den en overdragen aan de politie. Advertentie Het Bellamypark in Vlissingen stond gisteren bomvol bezoekers van het Bevrijdingsfestival; waar mogelijk kozen belangstellenden voor het vrije zicht vanaf balkons. foto Ruben Oreel machtig gitaarwerk van Freek van der Weele in de band Twis ted Animals en intrigerende rock van Bluem. De meeste po tentie toonde Outsmarted, dat voor de gelegenheid samen met acht violistes optrad. Voordat tex-mexkoning Flaco Jimenez het festival rond mid dernacht afsloot, betrad Krezip het hoofdpodium. De populaire band reeg hun hits van de afgelo pen jaren, zoals 'All unsaid' en 'Won't cry', vakkundig en soe pel aaneen, afgewisseld met werk van hun komende album, zoals de hit 'Out of my head'. Toch wist de emotie van het op treden de achterste rijen aanvan kelijk niet te bereiken. Totdat 'I would stay' werd ingezet. Dat werd massaal meegezongen. m m wtmk mi. Wbw ws ■i alte jM •«i fm\*\ Vanaf .ïpiil 7005 verkrijgbaar voor circa V 1.99 mee verlost te zijn van de vele rijwielen die op de overgangen staan en de hulpdiensten de doorgang belemmeren. Het project strandbeheer is op gezet door Reïntegratiebedrijf De Zuidhoek in samenwerking met de gemeente. Het is de be doeling dat de deelnemers wer kervaring opdoen om meer kans te maken op de arbeidsmarkt. De jongeren worden begeleid door de toezichthouders van de gemeente. Nieuwe Robijn Color poeder: legt een barrière tegen het doorlopen van kleurenl Deze zomer is het weer helemaal in om kleding te dragen met alle kleu ren van de regenboog. Helaas is die kleding juist moeilijk te wassen. Want hoe zorg je ervoor dat de kleuren niet doorlopen in een wit shirt met blauwe strepen of in een rood shirt met een gele print? Daarom introduceert Robijn nieuwe Robijn Color poeder. De nieuwe formulering legt een barrière tegen het doorlopen van kleuren. Was daarom al uw gekleurde was met Robijnvoor een schone was met schitterende kleuren. Robijn, want wat mooi is moet mooi blijven. Black Decker Dustbusters, alle zuigkracht in één hand. de krachtige compacte schoonmaak- cydonic action blijven de het probleem met jongeren steeds groter wordt. Je kunt dat soort jongeren wel afzonderen van de maatschappij, maar daar mee los je het probleem niet op. Als je ze aandacht geeft, op hun eigen manier, krijg je respect te rug." Zelf bokst hij ook, als hob byist. „Ik krijg alleen maar klap pen", lacht hij. „Maar ik kan wel anderen trainen." Samen met een Vlissingse en een Mid delburgse sportschool wil hij jongeren de kans bieden om te trainen, gratis. Over dieren en hun dagtaken ging het, tijdens het avond eten. Over bijen, met name. „Bijen maken honing", merk te de vader aan tafel op, in een poging de maaltijd voor zijn nog jonge kinderen een educatief tintje te geven. „Ho ning?", reageerde Julius, de oudste van drie, ongelovig. „Bijen maken toch aard beien?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43