Stroper dupeert hengelaars HEROPENING 1 JUNI GEZELLIG WINTERBERG PZC Vredesvlam Krabbendijke is de offers niet vergeten IgïïS WEE! Help Joanna in de strijd tegen de ree- hondenjatht! www.kras.nl 073-5 999 999 b 18 r Hengelsportvereniging voor duizenden euro's bestolen weekenddiensten LANGE KERKSTRAAT 10, GOES, 0113-270891 ,rJ^ 3 0 BONT INCLUSIEF: KRAS vrijdag 6 mei 2005 door Ali Pankow OUWERKERK - Hengelsport- vereniging (hsv) Oosterschelde is jarenlang voor vele duizenden euro's bestolen door een visstro- per in de kreken van Ouwerkerk en in het Kaaskenswater in Zie- rikzee. Tijdens diverse controle- tochten met leden van de Alge mene Inspectiedienst (AID) en van het visstroperijteam van de Koninklijke Landelijke Politie dienst (KLPD) zijn de afgelopen twee weken in deze viswaters ruim zeventig illegale fuiken aangetroffen en in beslag geno- „Er is naar aanleiding van deze vondsten nog niemand aange houden. Wij overleggen nu met justitie over de verdere gang van zaken. De in beslag geno men fuiken zijn allemaal vrij nieuw en het vermoeden bestaat dat ook dit vismateriaal is gesto len. Dat moet nog verder wor den uitgezocht, zegt voorlicht ster I. Dekema van de AID. Bestuurslid C. Bolle van hsv Oosterschelde is verbolgen over het hele gebeuren, maar ook op gelucht dat nu eindelijk duide lijk is waarom er de afgelopen vijf jaar steeds minder vis werd gevangen in de kreken en het Kaaskenswater. „De leden kla gen daar al heel lang over. Aan vankelijk zocht het bestuur de oorzaak in klimatologische om standigheden en vervuild mi lieu. Maar dan moet je toch gro te hoeveelheden dode vis gaan aantreffen. Dat was niet het ge val, de vis verdween gewoon", zegt Bolle. Honderden kilo's Hij benadrukt dat de club elk jaar 350 kilo forel en enkele hon derden kilo's pootaal uitzet in het eigen viswater. Beroepsvis ser B. van den Hoek uit Kerk- werve die een deel van de kreek tegenover restaurant De Vier bannen pacht, doet daar nog en kele kilo's pootaal bij. „Hon derd kilo geldt als jaarlijkse pachtprijs, maar hij vult dat uit eigen zak nog met zo'n vierhon derd kilo pootaal aan om de hen- gelsporters te vriend te hou den", schetst Bolle. Volgens hem keken de leden door de drastische terugloop van de vis stand de afgelopen jaren ook wel eens met argusogen naar de ze beroepsvisser. Inmiddels ech ter blijkt ook Van Hoek zwaar gedupeerd door de visdiefstal van de afgelopen jaren. „Je kunt deze omvang geen stro perij meer noemen. Dit is pure diefstal", vindt Bolle. Hij heeft meegevaren bij enkele controle- tochten en heeft met eigen ogen gezien dat de meeste fuiken vol zaten met vis. Zelfs de pootaal werd daarin gevangen. „Be roepsvissers werken met andere fuiken waarin ringetjes zitten waardoor de pootaal kan weg zwemmen. Als je nu bedenkt dat zo'n stro per zijn vangsten wellicht in de reguliere handel heeft aangebo den, is het niet ondenkbaar dat wij als bestuur onze eigen poot aal hebben staan terugkopen", constateert Bolle wat schamper. Hij veronderstelt dat er in to taal wel honderd illegale fuiken in de viswaters van hsv Ooster schelde waren uitgezet. „Die moeten ongeveer honderd kilo vis hebben geleverd ter waarde van tien euro per kilo. Dan kom je dus op duizend euro per week." Hij is dan ook blij dat het bestuur nu eindelijk in sa menwerking met AID en KLPD de zaken wezenlijk heeft aange pakt. „Met al die slechte vang sten begon de motivatie bij de le den en vooral bij de jongeren on der hen behoorlijk achteruit te gaan", zegt Bolle. Alle in de fui ken aangetroffen vis is terugge zet. Hij hoopt dat dit al enig ef fect zal hebben tijdens de eerste grote viswedstrijd van dit sei zoen op vrijdag 27 mei in het Kaaskenswater. door Ingrid Huibers KRABBENDIJKE - Dankzij fa natiek speurwerk is het 4 mei-comité van Krabbendijke erin geslaagd een groot aantal familieleden op te sporen van in het dorp omgekomen bur gers en militairen. Velen van hen woonden woensdagavond de speciale herdenkingsdienst bij. Een nog kwieke oude dame in een felgele regenjas zet er ste vig de sokken in. Het is een flin ke tippel naar het monument aan de Noorddijk en ze wil er per se vooraan staan. Op 11 mei 1944 kwam op dat punt van de dijk een Lancaster bom menwerper naar beneden. Daarbij werden alle zeven inzit tenden gedood. Haar broer was één van hen, vertelt de Nieuw-Zeelandse Jo an Barton. Maar dat weet ze pas een jaar of vijf. „Mijn broer James was heel lang ver mist, we wisten niets", zegt ze. „Later hoorden we wel dat hij dood was, maar niemand kon ons vertellen waar en hoe Ja mes gestorven was." Dolblij Dolblij is Barton dat dankzij de inzet van de familie Verhage uit Krabbendijke de puzzels tukjes eindelijk op zijn plaats zijn gevallen. „Ik vind het heel fijn dat ik er nog bij kan zijn", zegt Barton. „Dat ik de herden king kan meemaken en met mijn eigen ogen kan zien dat mijn broer nog niet vergeten In Krabbendijke werden woensdagavond met familieleden van in het dorp omgekomen burgers en militairen de slachtoffers van het oorlogsgeweld herdacht. foto Mechteld Jansen is." Na het monument aan de Noorddijk voert de tocht naar de begraafplaats in het dorp. Daar worden namens het ge meentebestuur en de Oranjever eniging kransen gelegd. In de kerk, waar het opvallend veel drukker is dan op de begraafplaats, leest een meneer van het 4 mei-comité alle namen van de burgerslachtof fers en de omgekomen mili tairen voor. De twee minuten stilte worden afgesloten met een luidkeels gezongen Wil helmus, gevolgd door het Engel se volkslied. En een doden herdenking is natuurlijk niet compleet zonder dat er school kinderen gedichten voordra gen. Zowel de Julianaschool als de Klimroos en de Ze vensprong waren vertegen woordigd. GOES - Na 175 kilometer hardlopen wist een ploeg atleten va AV'56 uit Goes het vredesvuur gisterochtend brandend op de Grot Markt te krijgen. Daar nam burgemeester D. van der Zaag de (at kei over. Elke vijf jaar wordt het vredesvuur van Bayeux - de pld waar de geallieerden op D-Day voor het eerst voet aan wal zetten» naar Wageningen gebracht. Daar werd in Hotel de Wereld zesöf' jaar geleden de capitulatie getekend. De Goese atleten woonden# woensdagavond de dodenherdenking bij en staken met het vred»; vuur hun fakkel aan. In groepjes van drie droegen ze het vuur nar Goes. De 28 lopers wisselden elkaar af vanuit de Amerikaan schoolbus die de sporters begeleidde. Het was de derde keer dat lp den van atletiekvereniging AV '56 met het vuur van Wageninga' naar Goes renden. foto Willem Miers Jr zaterdag 7 en zondag 8 mei 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Heinkenszand e. o. vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: Patiënten van huisartsenpraktijk dr. J.A. Fortrie en dr. Miermans, Zangvogelstraat 86, Heinkenszand. tel.: 0113-563074. Spoed: 0113-563110. Tholen/St. Phlipsiand Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland Bereikbaar onder tel. 06-53257131 Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tandartsen de Pijlers: uitsluitend voor patiënten van tandart sen Houg, Koster, Wimmers en de Wit tel.(0113)259882. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) tn 270620. Dierenartsen Dierenartsenpraktijk Mosselman, Verboom en Boer: B. J. Boer, tel. (0113) 313050 of (01131. 228866. Dierenartsenpraktijk Karelse, van Dijk, Stokman: M.C. van Anrooij, Hoofdstraat 22, Kofe' gene, tel. (0113)302145. Praktijk voor gezelschapsdieren, Huiskes-Cornelisse en M. BerrevofltjM Molenlaan 24, Yerseke, tel. 0113 1 572756. Spreekuur zat. 9 30-10 uur. Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekeri spreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poq-- vliet. Zat. van 8.30-9.00 uur en in ThoB van 11.00-12.00 uur op Botermark 103 Wijkverpleging Allévo. tel (0113) 249111. Stichting Thuiszorg Nederland tel.(0113)229003. Stichting Woonzorg Bevelanden tel.10113) 218290 Verloskundigen r< Verloskundige Maatschap Goes, V' vrij. 20.00-zon. 20.00 uur: 4 M, de Winter, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. EXPO VERBOUWINGS UITVERKOOP Alles moet weg! dus ook alle kasten, tafels, verlichting, etc. Kijk eens om je heen. Er is in de 100 jaar dat Natuurmonumenten bestaat, veel bereikt. Nu moeten we vooruitkijken. Want steun blijft nodig voor het veiligstellen van waardevolle natuurgebieden in ons land. Meer dan ooit. Ga naar 100jaarlater.nl of steun ons via giro 9933. 0oiaaf_J I-? Natuurmonumenten j Beschermt natuur in Nederland giro 7 800 800 Het speciale fonds voor kinderen met een handicap in ontwikkelingslanden m Hallo, ik ben joanna Swabe en ik ga namens Bont voor Dieren naar Canada om te filmen wat de zee hondenjagers doen met jonge dieren. Ik weet dat ik afschuwelijke dingen te zien krijg, maar Nederland moet weten wat daar gebeurt. Ik heb elke dag in maart een weblog over mijn reis, je kunt het lezen op www.stopdeknuppels.nl Vraag zo veel mogelijk vrienden en familie een protestmail te sturen via www.stopdeknuppels.nl. Samen kunnen we ervoor zorgen dat de knuppels die zeehondjes doden eindelijk gestopt zullen worden! -- SPOTGOEDKOPE 4-/5-/8-daagse autorers 1 naar het Sauerland. verblijf in Golden Tulip Hotel Winterberg verblijf in 2-persoonskamer dagelijks ontbijtbuffet gebruik van binnenzwembad, sauna en fitness B3J Ontdek het land der duizend bergen GRATIS! L. KRAS Geldpas! info: www.k Weser Warstein Aro|sen Willingen* Kassei Attendorn* ^Winterberg Kahler Asten Ai jaren een topper in het programma van KRAS Stervakanties! Ook komend seizoen kunt u genie ten van een heerlijk verblijf in het comfortabele Golden Tulip Hotel Winterberg. En ook dit jaar weer supervoordelig! Want een 4 daagse eigen autoreis boekt u al vanaf slechts 95! Hiervoor kunt u gratis gebruikmaken van het overdekt zwembad, sauna, fitnessruimte en bovendien is het dagelijks ontbijtbuffet inbegrepen. Het Golden Tulip Hotel Winterberg wordt omgeven door sprookjesachtige bossen en bergen en is een per fecte uitvalsbasis voor al uw ontdekkingen in het 'land der duizend bergen'! Boek snel want voor dit geld kunt u eigenlijk niet thuisblijven! GOLDEN TULIP HOTEL WlNTERBERG*** Het comfortabele hotel bevindt zich halverwege de bekende en hoogste berg van Midden-Duitsland, de 'Kahler Asten', tussen Winterberg en Aitastenberg.Het beschikt over diverse faciliteiten zoals een lift, stijlvol restaurant met een prachtig uitzicht op de bosrijke omgeving, ruim overdekt zwembad, sauna, fitness ruimte en parkeergelegenheid (gratis). Uw kamer is voorzien van douche, toilet telefoon en tv. WINTERBERG De Hanzestad Winterberg is een zeer levendige toe ristenplaats en ligt in het natuurpark 'Rothaargeberg- te' aan de voet van de Kahler Asten. Op de top van deze berg bevindt zich een meteorologisch instituut een uitzichttoren en een restaurant Winterberg is een gezellige plaats en heeft nog enkele sfeervolle straat jes met oude vakwerkhuizen. Hier proeft u de sfeer van het stadje in vroeger tijden.Tevens geniet Winter berg ook nog bekendheid als kuuroord. In de mooie, bosrijke omgeving bevinden zich prachtige wandel routes die uitnodigen tot lange wandelingen door de bossen en dalen en over heuvels. TIPS VOOR UITSTAPJES Sauerland wordt tot één van de meest aantrekke lijke streken van Duitsland gerekend. Niet zonder reden, want het verrassende gebied heeft ook wel de naam 'land der duizend bergen'. Het hotel is een uitstekend uitgangspunt voor uitstapjes in deze prachtige bosrijke en heuvelachtige omgeving. U wandelt vanuit het hotel zo het natuurgebied van de Kahler Asten in, waar diverse uitgezette wandel routes zijn. Zo bent u binnen een kwartier in het karakteristieke dorpje Altastenberg met leuke vak werkhuizen. Het gezellige Winterberg waar u heer lijk kunt winkelen, ligt ook niet ver van het hotel verwijderd. Daarnaast noemen we als tips nog het oude vestingstadje Attendorn, waar u de beroem de druipsteengrotten, de Attahöhle, kunt bekijken, het stuwmeer aan de Edersee en de plaats Kassei met het Schloss Wilhelmshöhe. En wat dacht u van Arolsen, waar u het residentiepaleis kunt bezichti gen waar koningin Emma werd geboren en het kuuroord Willingen? Brengt u ook eens een bezoek aan Warstein, bekend van de Warsteiner bierbrou werij, de Diemelsee en de bizar gevormde stenen van de Bruchhauser Steine. U ziet het, er is hier genoeg te zien! Aankomstdata HZ 15.534 4 dgn: vrijwel iedere vrijdag van 6/5 t/m 28/10 v.a.€ 95 5 dgn: vrijwel iedere maandag van 20/5 t/m 24/10 v.a.€112 8 dgn: vrijwel iedere vrijdag van 6/5 t/m 28/10 v.a.€ 165 Toeslagen per persoon: 1-persoonskamer v.a.€ 34,toeslag halfpension v.a. 47, reserveringskosten 15 (verplicht, per boeking). Prijzen zijn per persoon, tenzij anders vermeld. Exclusief: vervoer, toeslag halfpension, reis- en annuleringsverzekering, reserveringskosten, toeristenbelasting. Vraag uitgebreide reisbe schrijving reisnummer HZ 15.534 Ook op zondag telefonisch bereikbaar! net deze prijzen móet je wel reizen..." KRAS SterVakanties-reisbureaus vindt u in: Alkmaar, Almere. Alphen a/d Rijn, Amersfoort Amsterdam, Apeldoorn, Arnhem, Baarn, Breda, Delft, Den Bosch, Den Haag, Eindhoven, Haarlem, Heerenveen, Hengelo, Hoorn, Leeuwarden, Nijmegen, Rotterdam,Tilburg, Utrecht Venlo, Zwolle INFORMATIE. REISBESCHRIJVINGEN EN BOEKINGEN: 24 UUR PER DAG „I 7 DGN PER WEEK WWW.KraS.l1l ma t/m vr: 08.30-20.30 uur TT za: 09.30-15.30 uur zo: 11.00-15.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 38