PZC BBR besluit zichzelf op te heffen 41 Ali B. brengt mensen bij elkaar tijdens Bevrijdingsfestival 25% KORTING Weleda Demonstratie Modeshow voor het Bevelands museum Bevm Bestuur Reimerswaalse partij zit zonder kandidaten voor raadslidmaatschap Vandaag bij De Rode Pilaren Middelburg Vlissingen Schildermarathon geslaagd Vakantiegastgezinnen gezocht Panelen meubelzaak moeten weg Aanhouding tijdens festival Alle brilliant «sieraden, óók occasion aanbiedingen, f jjuum Met 177 per uur over de A58 Dagtaak 1 Redactie: 0113-315649 ■I vvww.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl 1 Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; j Nationaal: 020-4562500. vrijdag 6 mei 2005 editie Bevelanden-Tholen Doe ideeën op voor moeder dag! Thema over baden, huidoliën massage Alle informatie over natuurlijke huidverzorging 's-HEERENHOEK - Het is ze gelukt, de leden van de Jon- gerenraad Borsele. In 100 uur hebben ze een schilderij van 800 meter lengte geschilderd. Met de hulp van ande ren, natuurlijk. Woensdagmiddag zat de actie voor de stichting Doe een Wens erop. De stichting vervult wensen van kinderen met een levensbedreigende ziekte. Een beet je moe, maar voldaan zit Joukje de Korne (17) tijdens het laatste uur van de schildermarathon langs de kant, op de zolder van De Jeugdhoeve in 's-Heerenhoek. Hoeveel schilderijen ze heeft vervaardigd in die honderd uur? „Een stuk of dertig. Ik ben elke nacht bezig geweest, be halve van zaterdag op zondag." De jongerenraad had niet verwacht dat de eindstreep gehaald zou worden. „Vlak voor het begin hadden we nog maar ongeveer driehon derd aanmeldingen, terwijl we er achthonderd hadden verwacht. Gelukkig is het allemaal goed gekomen." De achthonderd schilderijen worden losgesneden en ver kocht. Wanneer de veiling gaat plaatsvinden, hangt een beetje af van de belangstelling. Geïnteresseerden kunnen al een bod uitbrengen op www.schildereenwens.nl. Op één schilderij is al vijftig euro geboden. GOES - Europa Kinderhulp is op zoek naar gezinnen die in de zomer drie weken lang een kind uit een kindertehuis willen opnemen. Het gaat om zeven kinderen uit Lim burg, vijftien Franse en tien Roemeense kinderen en enke le Engelse en Duitse kinderen. De kinderen zijn tussen de 5 en 12 jaar oud. Ze hebben het in hun geboorteland niet gemakkelijk. De Roemeense kinderen worden vanwege de taalbarrière alleen per twee geplaatst. Wie interesse heeft, kan contact opnemen met Margo Lemsom: 06-53183317 of op margo@lemsom.nl. GOES - Het meubelbedrijf Seats Sofa's aan de Marco nistraat, de meubelboulevard van Goes, moet een aantal reclamepanelen opruimen. Burgemeester en wethouders hebben dat deze week besloten. Het gaat om forse witte panelen aan de zijkant van het winkelpand, die volgens de welstandscommissie niet aan de eisen van goede smaak voldoen. Het college neemt het advies van de commissie over. Seats Sofa's moet de panelen weghalen. Als dat niet ge beurt, kan het college een dwangsom van duizend euro per week opleggen. KAPELLE - Een 38-jarige auto mobilist uit Kaatsheuvel heeft gisteravond rond 20.30 uur zijn rijbewijs moeten inleveren na dat de politie hem aan de kant gezet had. De man werd gela- serd toen hij met een snelheid van 177 kilometer per uur over de Rijksweg A58 bij Kapelle reed. Bij Kruiningen werd de man aan de kant gezet. VLISSINGEN - Twee jongens (15 en 16 jaar oud) uit Den Haag zijn gisteren rond 16.20 uur in Vlissingen aangehouden. Beveiligingsbeambten verzoch ten het tweetal tijdens het Be vrijdingsfestival diverse malen met over de hekken die daar stonden te klimmen. Toen ze hier geen gehoor aan gaven zijn ze aangehouden en overgedra gen aan de politie. Het duo heeft een proces-verbaal gekregen. Fraai uitgedoste leden van Mooi Zeeland poseren in de 'Saartje-keuken' van boerderij Groot Middenhof in Kamperland. foto Willem Mieras door Frank Balkenende KAMPERLAND - Het Histo risch Museum De Bevelanden laat momenteel ouderen in streekdracht en eigenaren van historische kledij op film en fo to vastleggen. Het museum ge bruikt het materiaal voor de nieuwe presentatie Zeeuws Meisje en om de documentatie over streekdrachten uit te brei den. Het museum in Goes, dat in juni de deuren opent, gaat met de vi deocamera langs senioren die nog 'op zijn boers' zijn, maar in terviewt ook mensen die de café Restaurant J> (géén cheques) •Wraat 90 - Vlssingen - tel. 011W13635 (Advertentie) (Advertentie) Schitterende appartementen in de Magistraatwijk te Middelburg. Bezoek de modelwoning aan de Rentmeesterlaan 95. Vwkoop en inlichtingen: Orlsant Makelaardij, tel. 0118 - 641500 beuk en keuzen aan de wilgen hebben gehangen. „Zeeuwen die nog dagelijks in dracht gaan. zijn er nauwelijks meer. We willen een indruk geven van hoe de kleding werd gedragen, maar ook weten waarom men sen de dracht hebben afgelegd. Een deel van de filmfragmenten zal als audiovisueel materiaal worden gebruikt op de streek- drachtzolder", zegt museumdi recteur G. Heerebout. Voor rijke, bonte kostuums uit de periode 1850-1870 doet het museum een beroep op de kle- derdrachtgroep Mooi Zeeland. Een groepje leden heeft zich woensdag voor defotoshoots ver zameld op boerderij Groot Mid denhof in Kamperland. De hoe ve is met haar authentieke opka mer, vele oude details, antieke meubelen en een keuken waarin Saartje zich thuis zou voelen, een perfect decor voor de uitge doste leden van Mooi Zeeland. Willy van Damme uit 's-Heeren hoek poseert in protestantse Zuid-Bevelandse dracht uit 1850. Een pronkstuk met frivool gestreepte keuzen en een beuk met fijne bloemetjes, een dikke halsketting van bloedkoralen en op haar kruin een ufo van een herdershoedje. Keellinten Ze excuseert zich: „Er horen nog keellinten aan, maar die kon ik nergens vinden." Onder haar rokken tovert ze een kunst schee met zilveren beslag van daan, waarin de boerin zilveren bestek bewaarde. Alleen de schoentjes zijn niet origineel, die petieterige maten uit de 19e eeuw passen zelden. Dan zijn er Nel en Nico Minnee uit Hoedekenskerke, ook een kleurrijk paar. Nel toont de pro testantse dracht uit 1890, Nico een overgangskostuum uit 1870. Tien jaar later was onder in vloed van de preciezen in de her vormde kerk, van wie een aan tal zich afscheidde en nieuwe ge reformeerde kerken stichtte, de kleur uit de dracht gewassen. „Alleen een fleurig dasje bleef nog, de rest moest zwart zijn", vertelt Nico. Blote armen waren taboe, de boerinnen moesten los se armstukken dragen. Labedis- jes heten die, genoemd naar do minee Labedie die straf en kaarsrecht in de leer was. Moni ca van Domburg uit 's-Heer Hendrikskinderen staat nogal la- bedisserig bij een servieskast. De scholiere is van top tot teen in het Noord-Bevelands zwart. Tot hun belijdenis mochten meisjes nog iets fleurigs aantrek ken, daarna was zwart de voor geschreven tint. Zo ging dat vroeger op peeland. Het museum is blij met de inzet van Mooi Zeeland, die de dracht in ere houdt. De leden zoeken, speuren, ruilen en kopen jaren lang voor hun dracht compleet en naar wens is. Ze steken er ka pitalen in. Willy van Damme: „Met tienduizend euro is dit kos tuum niet betaald, je kan voor dat bedrag een leuke auto ko pen, maar ja, die had ik al." door Rolf Bosboom VLISSINGEN - „Muziek brengt mensen bij elkaar", luidde de boodschap van Neerlands popu lairste rapper. Maar je kunt ook overdrijven. Zelden was het Bel- lamypark tijdens het Bevrij dingsfestival in Vlissingen zo overvol als gistermiddag, want Ali B. was 'in da house', nederge daald per helikopter. Zijn optreden, voor een opval lend jong publiek, was gelikt, met licht volksmennerige trek jes, zonder dat het heel storend werd. Ali B. toonde zich vooral een gedreven ambassadeur van Warchild, bracht mét band en een aantal bekenden uit zijn kring (zoals Yes-R en Brace) zijn bekendste nummers en liet de piloten van de helikopter waarmee hij gisteren langs di verse festivals reisde, meedan sen op zijn huidige hit 'Leipe Mocro Flavour'. Het festival werd aan het begin van de middag geopend door Raï Experience, dat zich een voorbeeldige leerling van groot meester Khaled toonde. Het achttal mengde raï met onder meer reggae, funk, rock en zelfs een walsje en deed dat zo zonnig en swingend, dat al kon worden vermoed dat de regenvoorspel lingen zouden worden gelogen straft. De jonge Walcherse groep Ur ban Vision had de ondankbare taak direct na Ali B te moeten optreden. Ondanks wat techni sche onvolkomenheden kwam hun mengeling van hiphop en r&b aardig uit de verf, mede dankzij de live-ondersteuning van de Zeeland Nazomer Festi val-band. Zeker het soepele danswerk dwong bewondering af. Vingervlug Bij de Amerikaan Joe Bonamas- sa geen kinderen op vaderschou- ders meer, zoals bij Ali B, maar juist een wat ouder publiek. Dat kreeg een fantastisch optreden voorgeschoteld, met in beton ge goten bluesrock. Slechts drie man op het podium, maar een muur van geluid, dank zij de meedogenloze drummer Kenny Kramme, de vingervlug ge Harley-bassist Eric Czar en de gitaarvirtuoos Bonamassa zelf. En bovendien, wat een stem! Spetterend was het optreden van De Heideroosjes, dankzij de power van zanger Marco Roe- lofs en de kolder waarmee de punkrock werd gebracht. Klas siekers zoals 'Klapvee', 'Sjonnie Anitaen 'Break the public peace' werden enthousiast ont haald. Een van de hoogtepunten was 'Regular day in Bosnia'. Tegelijkertijd traden de hele dag op het tweede, kleinere po dium jonge Zeeuwse bands op. De kwaliteit ervan wisselde, maar er was voldoende moois te zien en te horen, zoals de onna volgbare raps van Vierus en Het Gezelschap, de bevallige trompet in The Uprights, sin ger-songwriter Marsha die be halve krachtig eigen werk een mooie uitvoering van 'Come to gether' van The Beatles speelde, machtig gitaarwerk van Freek van der Weele in de band Twis ted Animals en intrigerende rock van Bluem. De meeste po tentie toonde Outsmarted, dat voor de gelegenheid samen met acht violistes optrad. Voordat tex-mexkoning Flaco Jimenez het festival rond mid dernacht afsloot, betrad Krezip bij het invallen van de duister nis het hoofdpodium. De popu laire band reeg hun hits van de afgelopen jaren, zoals 'All unsaid' en "Won't cry', vakkun dig en soepel aaneen, afgewis seld met werk van hun komende album, zoals de hit 'Out of my head'. Toch wist de emotie van het optreden de achterste rijen aanvankelijk niet te bereiken. Totdat 'I would stay' werd inge zet. Dat werd massaal meegezon gen. door Frank Balkenende KRUININGEN - De lokale par tij Bewoners Belangen Reimers waal (BBR) bestaat niet meer. Het partijbestuur heeft deze week de handdoek geworpen. Volgens voorzitter A. Deusing wil niemand op de kieslijst het /raadslidmaatschap op zich ne men. elkaar overhoop. Weststrate vond dat Van Overloop te vaak bepaalde wat de fractie mocht zeggen en hoe ze moest stem men. De goed van de tongriem gesneden Weststrate paste daar voor en stapte in oktober 2001 uit de partij. Hij ging door als eenmansfractie onder de naam Leefbaar Reimerswaal. Een half jaar later, bij de verkie zingen in 2002, beconcurreer den de lokale partijen elkaar. Leefbaar Reimerswaal haalde succesvol twee zetels, de BBR moest inleveren en kwam ook uit op twee. Niettemin bleef de BBR in de coalitie. Van Over loop ging zijn vierde periode in als wethouder, maar trok zich in 2004 na een burn-out terug. De BBR droeg A. Kortlever voor als wethouder, maar SGP en CDA kozen er uiteindelijk voor met de PvdA in zee te gaan. De afgeserveerde BBR was nu het lot beschoren van een kleine op positiepartij. In maart dit jaar werd het nog erger. Van Over loop, één van de oprichtei's van de BBR, verliet de partij uit on vrede met de politieke koers. Raadslid Kortlever splitste zich af en begon een eigen lijst. De achtergebleven fractievoorzitter J. Kramer zag het na die uit tocht niet meer zitten en stapte op. Deusing heeft geen zin in zwar tepieten. Hij erkent wel dat de fractiediscipline beter kon en dat Kortlever en Kramer te vaak botsten en te veel op eigen houtje opereerden. „Meer wil ik er eigenlijk niet over zeggen. Er is al zoveel met modder gegooid, daar doe ik niet aan mee." Deu sing weet nog niet precies op welke partij hij bij de raadsver kiezingen gaat stemmen. „Mis schien de PvdA, wellicht Leef baar Reimerswaal. Weststrate laat zich dan wel vaak ondiplo matiek uit, hij is wel een door zetter." „Dan houdt het op. Het bestuur heeft besloten de partij op te hef fen." De BBR-zetel van de ver trokken J. Kramer blijft tot aan de gemeenteraadsverkiezingen volgend jaar vacant, tenzij de ge meente Reimerswaal alsnog ie mand op de BBR-kieslijst be reid vindt de rit tot de verkiezin gen uit te zitten. Dat is niet meer dan een theoretische kans, want het partijbestuur heeft nie mand kunnen overhalen raads lid te worden voor een partij die door interne conflicten uiteen is gespat. „Het is teleurstellend", zegt Deusing, „want we waren nel bezig met de voorbereidin gen voor de raadsverkiezingen. Bedrijven bezoeken, met dorps verenigingen praten, dat soort dingen. Nou ja, de stekker is er nu uit, het is gebeurd." De BBR begon in 1986 als een alternatief voor de gevestigde coalitiepar tijen CDA, PvdA en SGP. Van uit het niets veroverden de loka len twee zetels. Vier jaar later kwam er een derde zetel bij. De lokalen kwamen in de coalitie en M. van Overloop werd wet houder. Het ging crescendo. Vier zetels in 1994 en, een re cord, vijf zetels in 1998. Daarna kwamen de tekenen van verval. Partijleider Van Over loop en fractievoorzitter M. Weststrate lagen regelmatig met (Advertentie) Nieuwe Dove Voedende Crème Dove heeft wevr iets nieuws: een nik en voedende aemc voor een gegarandeerd zachte en wzotgde huid.'ffllx* nog eens snel wordt geabsorbeerd en geen plakkerig gevoel geeft. Of je nu je huid 's morgens wilt hydratewn. ie droge honden 's middags wilt verzorgen of ie make-up 's avonds wilt verwijderen - alles voor Itet ver zorgen van jc huid zit in dit potje en dat maakt Oove Voedende Crème onmisbaar in iedere toilet- en handtosI Nieuwe Robijn Color poeder: legt een barrière tegen het doorlopen, van kleuren! Deze zomer is het weer helemaal in om kleding te dragen met alle kleu ren van de regenboog. Helaas is die kleding juist moeilijk te wassen. Want hoe zorg je ervoor dat de kleuren niet doorlopen in een wit shirt met blauwe strepen of in een rood shirt met een gele print? Daarom introduceert Robijn nieuwe Robijn Color poeder. De nieuwe formulen'ng legt een barrière tegen het doorlopen van kleuren. Was daarom al uw gekleurde was met Robijn, voor een schone was met schitterende kleuren. Robijn, want wat mooi is moet mooi blijven. Black Decker Dustbusters, alle zuigkracht in één hand. ic Black Decker Dustbuster is de krachtige compacte schoonmaak- BUCKS DECKER Ie Black Decker Dustbusters geef |e moeder alle zuigkracht in Mn hand. - csrtW» zeeuwse almanak Over dieren en hun dagtaken ging het, tijdens het avond eten. Over bijen, met name. „Bijen maken honing", merk te de vader aan tafel op, in een poging de maaltijd voor zijn nog jonge kinderen een educatief tintje te geven. „Ho ning?", reageerde Julitis, de oudste van drie, ongelovig. „Bijen maken toch aard beien?" 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33