Blair koerst af op historische zege 16 11 13 14 Jq Willem-Alexander vervangt zijn grootvader in Wageningen Banen index PZC PZC Topdrukte bij Vlissings be vrij dingsfesti val Auto raymondo Moederdagmenu 23,50 Meerderheid Labour in Lagerhuis na verkiezingen wel kleiner vestigings-/ rayonmanager AZ op valreep uitgeschakeld 2! Start verdediging Michael Jackson Waarschuwing tegen extremisme PSV sneuvelt met opgeheven hoofd Goes al bijna uitgeschakeld Geen afscheidszege voor Franse Derde man Al Qaeda opgepakt <S)JobTrack.nl P2C A 12° #8" NW 4 Af en toe zon Geleidelijk af en toe zon. Maxima rond 12 graden. 247e jaargang no. 105 vrijdag 6 mei 2005 los nummer 1,25 grand café, Als voorafje onze Het hoofdgerecht Als feestelijke heerlijk gebakken bestaat uit gebakken afsluiting mangoijs garnalen met tongfilets met een met verse mango en looksaus en garnituur van zeefruit slagroom gemengde salade en verse groentes tel. (01 I8) 441 441 www.raymondo.nl dnor Esther Gotink LONDEN - De Britse La- bourpartij van Tony Blair stevent af op een histori sche derde overwinning in de Lagerhuisverkiezingen van gisteren. Blair kan dan aan zijn derde achtereenvol gende regeertermijn begin nen. Hij is de eerste La bour-premier in de geschie denis die daarin slaagt. Maar de positie van Labour is danig verzwakt. Labour krijgt volgens de eerste opiniepeilingen na het sluiten I van de stembussen 37 procent van de stemmen (356 zetels, 54 I minder dan nu), de Conservatie- i ven van Michael Howard 33 pro- cent (209 zetels, 45 méér) en de liberaal-democraten 22 procent (Advertentie) 11 t/m 16 mei Meppen Lever uw vliegenmepper in en Paauwe meet en monteert uw nieuwe hordeuren gratis. Dat scheelt een mep! De origineelste vliegenmepper wordtbeloönd met een extra premie. VRIJD&9HNI MEI Sony TV TV meubel tot 21.00 uur Vrijdag de 13' is uw geluksdag: Wie een Sony flatscreen-televisie én een TV-meubel aanschaft kan rekenen op een interessant aan bod van de adviseurs, 't Is immers uw geluksdag.^ ZATERDAG Engelse stijl-dag! o.a. met MINI Cooper 9.30 tot 17.00 uur Op het Tijdpad pronken Chester field- en Brits-landelijk meubi lair/decoraties en meubels in de Engelse landhuisstijl. Op de stoep pronkt de nieuwste MINI (i.s.m. Auto Accell, Goes)! MAANDAG ME| TWEEDE PINKSTERDAG Engelse stijl-dag! 9.30-17.00 uur Volg eerst het parcours langs het Britse meubilair op het Tijdpad en vervolgens per Land Rover het parcours door waterbakken, heu vels en hindernissen. Weer of geen weer. Pinksteren is altfj'd gezellig bij Interieur Paauwe. Zuidweg 20A Zonhemairè www. interieur- het alfabet van Zeeland en maak werk van deze of één van de vele andere vacatures. (53 zetels, een winst van één). „Het is een Labour-ondanks-al- les overwinning", aldus politiek analyst Philip Cowley. Weinigen verwachtten dat Blairs grote rivaal Howard zou winnen, maar wel dat de Tories zetels van Labour zouden afpak ken. Analisten menen dat als de meerderheid van Labour te klein wordt, Blair gedwongen kan worden halverwege zijn der- Dagelijks activi-tijd voor wonen... dus komt u vandaag óf morgen S ZATERDAG MEI Bolus Bonus-dag tot 17.ÓO uur Een goede gewoonte: de bolus- en bonus-dag. Tot 17.00 uur bolussen smullen en fors profite ren van de gratis 6° stoel in enke le eethoeken. Alleen op 7 meL.f flM WOENSDAG Bent u de die Dalkia Installatietechniek bv zoekt? Kijk morgen in de de termijn zijn functie neer te leggen. Blair - die vandaag 52 wordt - heeft al aangegeven geen vierde periode te ambië ren. De stembureaus sloten gister avond om elf uur Nederlandse tijd. Voor een meerderheid in het Lagerhuis zijn 324 zetels no dig. Groot-Brittannië kent een districtenstelsel, wat inhoudt dat elk district stemt voor de in vulling van een eigen zetel in het Lagerhuis. De leiders van de drie grote par tijen hebben drie maanden cam pagne gevoerd. Zelf stemden ze gisteren in hun eigen kiesdis trict: Blair in Sedgefield, met zijn vrouw Chérie en twee zoons, Howard in Hythe, en Lib-Dem-leider Kennedy in het Schotse Fort William. Blair benadrukte dat de 'toe komst van het land' in de han den lag van de kiezers in ruim honderd districten waar geen overtuigende stemvoorkeur be staat. „Wat de opiniepeilingen ook voorspellen, het zijn deze marginale zetels waar maar een paar honderd of duizend zetels de doorslag geven." Gedurende de hele campagne leidde Labour de peilingen, met een geschatte afstand tot de conservatieven van drie tot zeven procent. De kiezersopkomst lijkt de door slaggevende factor, en naar ver wachting ligt die rond 70 pro cent. In 2001 kwam slechts 59 procent van de kiezers op, het laagste aantal sinds het einde van de Eerste Wereldoorlog. Een derde van alle kiezers wist tot op de dag van de verkiezin gen niet voor welke partij te kie zen. GPD VLISSINGEN - Zelden stond het Bellamypark in Vlissingen zo vol als gisteren. Het absolute hoogtepunt van het bevrijdingsfestival was het optreden van de rap per Ali B (links). Tienduizenden mensen woonden zijn optreden bij en antwoord den in koor op Ali's vraag Who is in da house? Vlissingen! De dertien bevrijdings festivals in alle provinciehoofdsteden en Amsterdam trokken in totaal ongeveer 750.000 bezoekers, meldde gisteravond het Comité 4 en 5 mei.foto Willem Woznitza pagina 13 Ali B brengt mensen bij elkaar van onze redactie binnenland WAGENINGEN - Prins Wil- lem-Alexander verving gister middag zijn overleden grootva der prins Bernhard tijdens het traditionele défilé van oorlogsve teranen en verzetsstrijders in Wageningen. Prins Bernhard was zestig jaar geleden in Wageningen aanwe zig bij de ondertekening van de capitulatie van de Duitsers. Het was gisteren drukker in Wa geningen dan voorgaande jaren, waarschijnlijk omdat dit het laatste défilé was. De veteranen hebben voortaan hun eigen dag: 29 juni, niet toevallig ook de ver jaardag van Bernhard. Op de ochtend van Bevrijdings dag zei Willem-Alexander in Den Bosch dat 5 mei over zestig jaar nog steeds als bevrijdings dag moet worden gevierd. „Het zal nog altijd gaan over vrede en vrijheid." Anders De invulling van het feest zal volgens de prins wel anders zijn. „Het zal een viering wor den zonder de emoties van dege nen die het zelf hebben erva ren." Maar wel, aldus Wil lem-Alexander, 'met de overtui ging dat vrijheid het kostbaar ste is wat we bezitten'. De prins bezocht samen met mi- nister-president Balkenende de festiviteiten in de Brabantse hoofdstad. De feestelijkheden werden gis- Prins Willem Alexander neemt het défilé van oorlogsveteranen af. teravond traditiegetrouw afge- gin Beatrix en de minister-presi- sloten met het bevrijdingscon- dent werd op de Amstel voor cert. In aanwezigheid van konin- theater Carré door het Orkest foto Robin Utrecht/ANP van de Koninklijke Luchtmacht een feestelijk concert in de open lucht gegeven. ANP van onze sportredactie ALKMAAR - AZ is voor dit sei zoen klaar op het Europese po dium. De Alkmaarse ploeg kon gisteren in de return tegen Spor ting Lissabon voor eigen pu bliek niet doorstoten naar de fi- nale van de Uefa Cup. De thuisclub werd in de verlenging uitgeschakeld (3-2). Na negen tig minuten was de stand 2-1 in Alkmaar, dezelfde cijfers als de eindstand vorige week in Lissa bon. In de blessuretijd van de tweede verlenging kopte Miguel Garcia uit een corner de beslis sende 3-2 binnen. „We waren er zo dicht bij", zei de verslagen AZ-doelman Henk Timmer. Autoshow Seoul: gala van groot en luxe De aanklagers in het on- tuchtproces tegen Michael Jackson, die zich gisteren weer meldde bij het ge rechtsgebouw in Santa Bar bara, zijn klaar. Het woord is nu aan de ver dediging. Naar verwach ting zal die een stoet be vriende be roemdheden op- pj* roepen. w Minister van Staat Max van der Stoel heeft gisteren tij dens de door hem uitgesproken Van Randwijklezing in Vlissingen gewaarschuwd dat niet alleen islamitisch fun damentalisme, maar ook rechts-extremisme ('een gevaarlijk ziekteverschijnsel') moet wor- r den bestreden. Met tranen in de ogen, maar met opgeheven hoofd namen de spelers van PSV woensdagavond afscheid van de Champions League. De Eindhovense ploeg over klaste AC Milan, maar kwam een doelpunt tekort voor de finale tegen Liver- 14 A pool: 3-1. Goes kan de promotie naar de tweede klasse van het zon dagvoetbal al bijna vergeten. De Bevelandse club verloor de thuiswedstrijd voor de nacompetitie tegen Moerse Boys met 2-0. Vlissingen verspeelde zijn kansen door op eigen - J veld met 5-1 te verliezen van IFC. Het was Fran?ois Franse gisteren niet gegund de Ronde van Kwadendamme te winnen. De 39-jarige wielrenner nam voor de twintigste en laatste keer deel aan de koers in zijn woonplaats, maar werd slechts elfde. Dongenaar Hans Timmermans was de rapste spurter van de tien man tellende kopgroep. «3 Varia: 2; Binnenland: 3; Buitenland: 5; Economie: 7, 8 en 9; Radio 8e Televisie: 11; Zeeland: 13, 15, 16 en 17; Sport: 19, 20, 21, 22 en 23; Redactie 8c Reactie: 24; Au to: 25 en 27. (Advertentie) ISLAMABAD - Pakistan en de Verenigde Staten hopen met de arrestatie maandag van Aboe Faraj Farj al Libbi nieuwe aan wijzingen te krijgen over de ver blijfplaats van Osama bin La den. De Libiër Al Libbi (40) wordt be schouwd als de derde man van Al Qaeda, na Bin Laden en de Egyptenaar Ayman al-Zawahi- ri. Volgens Pakistan, dat de arresta tie woensdag bekend maakte, is Al Libbi verantwoordelijk voor twee pogingen tot aanslagen op president Moesjarraf in decem ber 2003. Daarom zal hij ook niet snel aan de VS worden uit geleverd. De Amerikaanse president Ge orge Bush noemde hem 'een top- generaal' van Osama bin La- dens terreurgroep. Na het eerste verhoor van Al Libbi zijn in een aantal Paki staanse steden invallen gedaan en dertien mensen opgepakt. Al Libbi en vier medestanders werden maandag opgepakt in de stad Mardan in het bergge bied langs de grens met Afgha nistan, waar zij zich na een kor te achtervolging in een huis in een buitenwijk hadden verscho len. Zij werden met traangas naar buiten gejaagd. Al Libbi verzette zich niet. Hij had een sa telliettelefoon en radio-appara- tuur bij zich. De Pakistani gaan er van uit dat Bin Laden en Al Zawahiri zich ook in dat ontoegankelijke ge bied ophouden. GPD/RTR Morgen in uw dagblad. Het meest complete overzicht van banen in uw regio. (Advertentie) (postibaiVrekefungnurr» O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarbii éénmalig loesiemming voor automatische incasso van dit Bedrag van onderstaand rekeningnummer Ik heb de laatste res maanden geen proefabonnement n?* Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 19.951 O per kwartaal met automatische incasso 58.001 Cl per iaat met automatische incasso 222.50). Kijk op wwwpm.nl/abonneien, bel gratis 0300 - 0231231 of stuur deze bon na3i PZC. afdeling lezersservice Antwoordnummer 713. 44G0 WB Goes het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1