B3J GEZELLIG WINTERBERG Stroper dupeert hengelaars U kunt nü iets doen PZC sSV INCLUSIEF: KRAS Actie Schilder een Wens is geslaagd weekenddiensten Reünie in Renesse tijdens Eilandelij ke Muziekdag Middelburger ffi mishandeld Hengelsportvereniging voor duizenden euro's bestolen Bouw mee aan ons nieuwe vakantieschip. Doneer uw bijdrage op giro 145. f -- v - SPOTGOEDKOPE gj 4_/5-/8-daagse autoreis ft H naar het Sauerland. r.OT DEN TULIP verblijf in Golden Tulip Hotel Winterberg verblijf in 2-persoonskamer dagelijks ontbijtbuffet gebruik van binnenzwembad, sauna en fitness KRAS Geldpas! info: www.krasgeldpas.nl f Ontdek het land der duizend bergen Ook op zondag telefonisch bereikbaar! nttiö I I met deze prijzen móet je wel reizen..." KRAS SterVakanties-reisbureaus vindt u in: Alkmaar, Almere, Alphen a/d Rijn, Amersfoort, 1 Amsterdam, Apeldoorn, Arnhem, Baarn, Breda, Delft, Den Bosch, Den Haag, Eindhoven, Haarlem, 1 Heerenveen, Hengelo, Hoorn, Leeuwarden, Nijmegen, Rotterdam, Tilburg, Utrecht, Venlo, Zwolle 1 INFORMATIE. REISBESCHRIJVINGEN EN BOEKINGEN: 24 UUR PER DAG I 7 PGN PER WEEK WWW.Kf3S.fll r—-i ma t/m »r: 08.30-20.30 uur AAA AAA O ra: 09.30-15.30 uur fJT* - 5 999 999 ro: 11.00-15.00 uur Ems Weser Warstein Arolsen Willingen Kassei Attendorne 'Winterberg I Kanier Asten Fulda Aankomstdata HZ 15.534 4 dgn: vrijwel iedere vrijdag van 6/5 t/m 28/10 v.a.€ 95 5 dgn: vrijwel iedere maandag van 20/5 t/m 24/10 v.a.€112 8 dgn: vrijwel iedere vrijdag van 6/5 t/m 28/10 v.a.€165 Toeslagen per persoon: 1-persoonskamer v.a.€ 34toeslag halfpension v.a.€ 47, reserveringskosten 15 (verplicht, per boeking). Prijzen zijn per persoon, tenzij anders vermeld. Exclusief: vervoer, toeslag halfpension, reis- en annuleringsverzekering, reserveringskosten, toeristenbelasting. Vraag uitgebreide reisbe schrijving reisnummer HZ 15.534 door Freek Janssen 's-HEERENHOEK - Het is ze ge lukt, de leden van de Jongeren- raad Borsele. In honderd uur hebben ze een schilderij van achthonderd meter lengte ge schilderd. Met de hulp van anderen, na tuurlijk. Afgelopen woensdag middag zat de actie voor de stichting Doe een Wens erop. De stichting vervult wensen van kinderen met een levensbedrei gende ziekte. Een beetje moe, maar voldaan zit Joukje de Korne (17) tijdens het laatste uur van de schilder marathon langs de kant, op de zolder van De Jeugdhoeve in 's-Heerenhoek. Hoeveel schilde rijen ze heeft vervaardigd in die honderd uur? „Een stuk of der tig. Ik ben elke nacht bezig ge weest, behalve die van zaterdag op zondag." Op een gegeven mo ment was de inspiratie om wéér een nieuw schilderij te beden ken wel op: „Maar gelukkig la gen er wat tijdschriften en kleur platen. Eén keer heb ik inspira tie opgedaan toen ik buiten een sigaret stond te roken. Ik zag op de kerkklok dat het vijf voor half vier 's nachts was, toen heb ik dat maar geschilderd. Zodat je kunt zien op welk tijdstip wij bezig waren." De jongerenraad had niet ver wacht dat de eindstreep gehaald zou worden. „Vlak voor het be gin hadden we nog maar onge veer driehonderd aanmeldin gen, terwijl we er achthonderd hadden verwacht. Gelukkig is het allemaal goed gekomen." Gesprekken Een andere verwachting die wél is uitgekomen, is dat het erg ge zellig werd. Heel erg gezellig zelfs, lacht Joukje. Vooral 's nachts. „Normaal zie je elkaar alleen tijdens vergaderingen. Nu hebben we ook echt persoon lijke gesprekken gevoerd." De achthonderd schilderijen worden losgesneden en ver kocht. Wanneer de veiling gaat plaats vinden, hangt een beetje af van de belangstelling. Geïnteresseer den künnen al een bod uitbren gen op www. schilder een- wens.nl. Op één schilderij is al vijftig euro geboden. vrijdag 6 mei 2005 zaterdag 7 en zondag 8 mei 2005 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) Huisartsengroep 'de stad Middel burg' Patiënten huisartsen Albers, Bruynzeel en Manni, Van den Haak, Heere en Wor- telboer. zaterdag: F. J. Heere, J. H. Huyssenstraat 15, Mid delburg, tel. (0118) 644301. zondag: J. L. F. Wortelboer, Korendijk 36, tel. (0118)644301. Inloopspreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst, Van der Male en Huisman. vrij. 17.30-zon. 23.00 uur: R. v. Tol, Markt 36, Veere, tel. (0118) 501271. zon. 23.00-ma. 8.00 uur:R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. (0118)591212. Tandartsen Walcheren D.G.M. Matthijs, Seisweg 1, Middel burg, tel. (0118)641376. Spreekuur 11.00-12..00 uur. Verloskundigen Vlissingen,don. 20.00-vrij. 20.00 uur: M. Snoep, tel. (0118)471140. vrij. 20.00-za. 22.00 uur: J. van Dierendonck, tel. (0118) 471140 \/ri za. 22.00 -zo 22.00 uur: v" M. Snoep, tel. (0118)471140. M. de Jonge, tel. (0118) 616761 Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel.(0118)633803. Kleine huisdieren: A.J. Diender, Dr. Stavermanstraat57 Vlissingen, tel. (0118) 410910. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00l| Landbouwhuisdierenpraktijk Wal\ cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te f Oostkapelle tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00j Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikke - Het hele weekend bereikbaar onder tel 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zaterdag 10.00-17.00 uur: dat Apotheek Hummelen, Markt 69, MiddS Hir burg, tel. (0118)612134. Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, P10 Middelburg, tel. (0118)612538. het 24-uursdienst (voor spoedeisende re-, jjjk cepten): d Apotheek Paauwenburg, Dreesstraat "ai 2a,Vlissingen, tel. (0118) 470717. f de Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen (voï zorg thuis), tel. 06-51422232. Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. h 0118-684000. RENESSE - De traditionele Re- nessedag op de zaterdag na He melvaartsdag wordt dit keer ge combineerd met de Eilandelijke Muziekdag. Voor deze mix is gekozen omdat het Renesser fanfarekorps Luc- tor et Emergo dit seizoen op tal van manieren het honderdjarig bestaan viert. De Eilandelijk Muziekdag is een van die manifestaties. De Renes- sedag krijgt daardoor een muzi kale omlijsting met veel optre dens van regionale muziek- en majorettenkorpsen. Verder is er een optreden van de slagwerk groep van Luctor et Emergo. De Renessedag biedt onder meer een grote braderie, verlo ting en rad van avontuur. De op brengst wordt verdeeld onder de muziekvereniging, de Neder lands Hervormde Kerk, sport- EU vereniging Renesse en tennisver Gr eniging Scelveringhe. De Reneir rei sedag wordt van 9.00 tot 161 wé uur gehouden in het centra1 lys rondom de Jacobuskerk. jee idn no tei GOES - Een twintigjarige Mid- sp delburger heeft aangifte gedaai tei van mishandeling in een Goea wi discotheek. if da t de Hij kreeg in de nacht van woens- de dag op donderdag in discotheek wi El Torro aan de Oude Vismarkt „I van een onbekende man in klap re in zijn gezicht. Aan de klap ging v( een woordenwisseling voorat de De Middelburger hield aan df klap een pijnlijk oog over. door Ali Pankow OUWERKERK - Hengelsport vereniging (hsv) Oosterschelde is jarenlang voor vele duizenden euro's bestolen door een visstro- per in de kreken van Ouwerkerk en in het Kaaskenswater in Zie- rikzee. Tijdens diverse controletochten met leden van de Algemene In spectiedienst (AID) en van het visstroperijteam van de Konink lijke Landelijke Politiedienst (KLPD) zijn de afgelopen twee weken in deze viswaters ruim ze ventig illegale fuiken aangetrof fen en in beslag genomen. „Er is naar aanleiding van deze vondsten nog niemand aange houden. Wij overleggen nu met justitie over de verdere gang van zaken. De in beslag geno men fuiken zijn allemaal vrij nieuw en het vermoeden bestaat dat ook dit vismateriaal is gesto len. Dat moet nog verder wor den uitgezocht, zegt voorlicht ster I. Dekema van de AID. Bestuurslid C. Bolle van hsv Oosterschelde is verbolgen over het hele gebeuren, maar ook op gelucht dat nu eindelijk duide lijk is waarom er de afgelopen vijf jaar steeds minder vis werd gevangen in de kreken en het Kaaskenswater. „De leden kla gen daar al heel lang over. Aan vankelijk zocht het bestuur de oorzaak in klimatologische om standigheden en vervuild mi lieu. Maar dan moet je toch gro te hoeveelheden dode vis gaan aantreffen. Dat was niet het ge val, de vis verdween gewoon", zegt Bolle. Hij benadrukt dat de club elk jaar 350 kilo forel en en kele honderden kilo's pootaal uitzet in het eigen viswater. Be roepsvisser B. van den Hoek uit Kerkwerve die een deel van de kreek tegenover restaurant De Vierbannen pacht, doet daar nog enkele kilo's pootaal bij. „Honderd kilo geldt als jaarlijk se pachtprijs, maar hij vult dat uit eigen zak nog met zo'n vier honderd kilo pootaal aan om de hengelsporters te vriend te hou den", schetst Bolle. Volgens hem keken de leden door de drastische terugloop van de vis stand de afgelopen jaren ook wel eens met argusogen naar de ze beroepsvisser. Inmiddels ech ter blijkt ook Van Hoek zwaar gedupeerd door de visdiefstal van de afgelopen jaren. „Je kunt deze omvang geen stro perij meer noemen. Dit is pure diefstal", vindt Bolle. Hij heeft meegevaren bij enkele controle- tochten en heeft met eigen ogen gezien dat de meeste fuiken vol zaten met vis. Zelfs de pootaal werd daarin gevangen. „Be roepsvissers werken met andere fuiken waarin ringetjes zitten waardoor de pootaal kan weg zwemmen. Als je nu bedenkt dat zo'n stroper zijn vangsten wellicht in de reguliere handel heeft aangeboden, is het niet on denkbaar dat wij als bestuur on ze eigen pootaal hebben staan te rugkopen'", constateert Bolle wat schamper. Hij veronderstelt dat er in totaal wel honderd ille gale fuiken in de viswaters van hsv Oosterschelde waren uitge zet. „Die moeten ongeveer hon derd kilo vis hebben geleverd ter waarde van tien euro per ki lo. Dan kom je dus op duizend euro per week." Hij is" blij dat het bestuur nu eindelijk in sa menwerking met AID en KLPD de zaken wezenlijk heeft aange pakt. „Met al die slechte vang sten begon de motivatie bij de le den en vooral bij de jongeren on der hen behoorlijk achteruit te gaan", zegt Bolle. Alle in de fui ken aangetroffen vis is terugge zet. Hij hoopt dat dit al enig ef fect zal hebben tijdens de eerste grote viswedstrijd van dit sei zoen op vrijdag 27 mei in het Kaaskenswater. Bestuurslid C. Bolle van hsv Oosterschelde, hier met één van de illegale fuiken, is blij dat de visstroperij is ontdekt. foto Marijke Folkertsma beschikt over diverse faciliteiten zoals een lift, stijlvol restaurant met een prachtig uitzicht op dé bosrijke omgeving, ruim overdekt zwembad, sauna, fitness ruimte en parkeergelegenheid (gratis). Uw kamer is voorzien van douche, toilet, telefoon en tv. WINTERBERG Al jaren een topper in het programma van KRAS Stervakanties! Ook komend seizoen kunt u genie ten van een heerlijk verblijf in het comfortabele Golden Tulip Hotel Winterberg. En ook dit jaar weer supervoordelig! Want een 4 daagse eigen autoreis boekt u al vanaf slechts 95! Hiervoor kunt u gratis gebruikmaken van het overdekt zwembad, sauna,fitnessruimte en bovendien is het dagelijks ontbijtbuffet inbegrepen. Het Golden Tulip Hotel Winterberg wordt omgeven door sprookjesachtige bossen en bergen en is een per fecte uitvalsbasis voor al uw ontdekkingen in het 'land der duizend bergen'! Boek snel want voor dit geld kunt u eigenlijk niet thuisblijven! GOLDEN TULIP HOTEL WINTERBERG*** Het comfortabele hotel bevindt zich halverwege de bekende en hoogste berg van Midden-Duitsland, de 'Kahler Asten) tussen Winterberg en Altastenberg. Het Sauerland wordt tot één van de meest aantrekke lijke streken van Duitsland gerekend. Niet zonder reden, want het verrassende gebied heeft ook wel de naam 'land der duizend bergen'. Het hotel is een uitstekend uitgangspunt voor uitstapjes in deze prachtige bosrijke en heuvelachtige omgeving. U wandelt vanuit het hotel zo het natuurgebied van de Kahler Asten in, waar diverse uitgezette wandel routes zijn. Zo bent u binnen een kwartier in het karakteristieke dorpje Altastenberg met leuke vak werkhuizen. Het gezellige Winterberg waar u heer lijk kunt winkelen, ligt ook niet ver van het hotel verwijderd. Daarnaast noemen we als tips nog het oude vestingstadje Attendorn, waar u de beroem de druipsteengrotten, de Attahöhle, kunt bekijken, het stuwmeer aan de Edersee en de plaats Kassei met het Schloss Wilhelmshöhe. En wat dacht u van Arolsen, waar u het residentiepaleis kunt bezichti gen waar koningin Emma werd geboren en het kuuroord Willingen? Brengt u ook eens een bezoek aan Warstein, bekend van de Warsteiner bierbrou werij, de Diemelsee en de bizar gevormde stenen van de Bruchhauser Steine. U ziet het, er is hier genoeg te zien! Óp het Zonnebloem vakantieschip beieven jaarlijks bijna 3.000 ernstig zieke of gehandicapte passégiérs een week lang de vakantie van hun leven. Na 20 jaar intensieve vaart is ons schip échter dringend aan vervanging toe. Een nieuw vakantieschip kost 14 miljoen euro. Èen'gigantisch bedrag, waarvoor we een beroep doen op alle inwoners van Nederland. Samen kunnen we dit schip bouwen! Doe mee! Namens onze passagiers: hartelijk dank. De Hanzestad Wjnterberg is een zeer levendige toe ristenplaats en ligt in het natuurpark 'Rothaargeberg- te' aan de voet van de Kahler Asten. Op de top van deze berg bevindt zich een meteorologisch instituut, een uitzichttoren en een restaurant.Winterberg is een gezellige plaats en heeft nog enkele sfeervolle straat jes met oude vakwerkhuizen. Hier proeft u de sfeer van het stadje in vroeger tijden.Tevens geniet Winter berg ook nog bekendheid als kuuroord. In de mooie, bosrijke omgeving bevinden zich prachtige wandel routes die uitnodigen tot lange wandelingen bossen en dalen en over heuvels. TIPS VOOR UITSTAPJES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 18