PZC Geen geld voor cultuuronderwijs PaP WEA Reizende tentoonstelling moet donoren werven MEI (S PASFOTO MAAND Kattendijke accepteert tijdelijke blokkade es es Mysterieuze Rover naar de autosloperij Drieweg drie weken dicht Reimerswaalse basisscholen willen dat gemeenteraad bezuiniging terugdraait Yerseke krijgt chique wijk Rechter bestraft illegale rijders PvdA wil extra wc op veerplein in Breskens PEKAAR Partners zeeuwse almanak Tomatensoep S Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. woensdag 4 mei 2005 4 kleuren-pasfoto's 7.45 4.95 GRATIS miniportret editie Bevelanden-Tholen door Freek Janssen GOES - J. Westerweel uit Goes heeft zijn Rover 214 van ellen de maar naar de sloop gebracht. Niet omdat de auto niet meer in orde was, maar de Goesenaar is al twee jaar verwikkeld in een strijd om het chassisnum mer, dat gedeeltelijk is we: pen. Westerweel kocht de auto in 2000 tweedehands van een ouder echtpaar, dat de Rover nieuw had gekocht. Twee jaar la ter bleek tijdens de jaarlijkse keuring dat een deel van het chassisnummer was weggesle- p^n. Omdat dat vaak wijst op diefstal, waarschuwde de gara ge de Rijksdienst voor Wegver keer (RDW), die op haar beurt weer de politie inlichtte. Hoe wel onderzoek uitwees dat Wes terweel niets te verwijten is, nam de politie kentekenbewijs deel 1 in. Eind vorig jaar kwam het tot een rechtszaak tussen Wester weel en de RDW. Volgens de ei genaar van de Rover liet het on derzoek naar de identiteit van de auto te wensen over. Boven dien zou de dienst slordig zijn omgesprongen met feitelijke ge gevens. De rechter oordeelde an ders en stelde de Goesenaar in het ongelijk. Hij kon dus niets meer doen met zijn auto: er in rijden mocht hij niet en omdat hij geen kenteken bewijs heeft, mocht de Rover 214 officieel zelfs niet naar de sloop worden gebracht. Ook de Nationale Ombudsman zei niets meer te kunnen doen. Vorige week is de auto dan toch maar naar de sloop gereden. „Ik heb er nog een euro of vijftien voor teruggekregen. Maar ik heb natuurlijk geen vrijwarings- bewijs gekregen, dus officieel blijft die auto de rest van mijn leven mijn eigendom." doorlnqrid Huibers KRUININGEN - Basisscholen in Reimerswaal willen dat de ge meenteraad de bezuiniging op cultuuronderwijs terugdraait. De raad is in zoverre overstag dat de kwestie dinsdag 17 mei opnieuw wordt besproken. De scholen begrijpen niet waar om de gemeenteraad zijn poot stijf houdt, terwijl er vanuit het Rijk en de provincie steeds meer Advertentie belang wordt gehecht aan cul tuuronderwijs op basisscholen. Het ministerie van Onderwijs lanceerde onlangs het project 'Nu kiezen voor kunst en cul tuur'. Daarmee wil het ministe rie de scholen die met ingang van volgend schooljaar meer zeg genschap over hun eigen financi ën krijgen, stimuleren om een deel van het geld aan cultuuron derwijs te besteden. De raad besloot al in het najaar van 2003 om dé bijdrage aan de zogeheten cultuurmenu's te schrappen. Er moest worden be zuinigd om ervoor te zorgen dat de gemeente op de lange termijn niet in de rode cijfers raakt. Contracten Contracten die de gemeente had gesloten met podium 't Beest en het Centrum voor de Kunsten (onderdeel van het ROC), beide in Goes, konden echter niet per direct worden opgezegd. De overeenkomst met 't Beest is in middels beëindigd; de cultuur menu's van het Centrum voor de Kunsten moeten nog tot en met het schooljaar 2006/2007 wor den afgenomen. Het Centrum voor de Kunsten houdt zich sinds 2000 bezig met kunst- en cultuuronderwijs voor basisscholen in de gemeen ten Reimerswaal, Kapelle, Bor- sele, Goes, Noord-Beveland, Schouwen-Duiveland en Tho- len. De lessen omvatten projecten op het gebied van beeldende kunst, foto of video, architectuur, lite ratuur en muziek. Voor een deel worden de lessen door gastdo centen gegeven. Ook krijgen de kinderen de kans om een mu seum, dans- of theatervoorstel ling te bezoeken. Tekortgedaan De Reimerswaalse basisscholen voelen zich tekortgedaan ten op zichte van de buurgemeenten waar de cultuurmenu's wel nog gesubsidieerd worden. Verder vinden de scholen dat kinderen in een plattelandsgemeente toch al verder verwijderd zijn van al lerlei cultuuruitingen dan hun leeftijdsgenootjes in de stad. Volgens de wethouders van Rei merswaal is terugdraaien van de bezuining op de cultuurme nu's, gezien de huidige financië le situatie 'geen haalbare kaart'. Dat zou de gemeente vanaf 2007 jaarlijks een kleine dertiendui zend euro kosten. zaterdag 7 mei 12.00-16,00 uur Spel- demonstraties 15.00-16.30 uur Karin de Jong, Karian Noten en Lieven Coolen Piano met cello of contrabas tentoonstellingen Opeens was alles anders over bombardement en wederopbouw van Middelburg Veronika Gabrielse No war Bo de Jong Irma aan zee, grafiek iGerdi Zwaan Vanwege grondwerkzaamheden voor de aanleg van een fietspad is de Kattendijkseweg tijdelijk overdag afgesloten. door Frank Balkenende KATTENDIJKE - Kattendijken- aren nemen het voor lief dat ze nog tot eind mei om moeten rij den, omdat de Kattendijkseweg tijdelijk overdag is afgesloten, om grondwerkzaamheden te ver richten voor de aanleg van een fietspad. Zowel bij waterschap Zeeuwse Eilanden als Vereniging Dorps belangen Kattendijke zijn geen klachten binnengekomen over de blokkade. Het waterschap legt het fiets pad in twee fasen aan. Het eer ste deel loopt van Kattendijke tot de Schellemoerswegeling. Het sluit aan op het bestaande fietspad naar Wemeldinge, maar fietsers moeten dan wel een bij een nog aan te leggen ver keersplateau oversteken. Mo menteel worden zand en grond aangebracht. De nieuwe laag moet in de zomermaanden in klinken, zodat de aannemer in het najaar kan asfalteren. Dat duurt tot eind dit jaar. Wanneer de tweede fase, het deel richting Goese Meer, volgt, is nog onbekend. Bedoeling is het fietspad onderaan de dijk langs de baan van de Goese Golf te laten lopen, maar zowel de ex ploitant als de eigenaar Handel spoort maken daar bezwaar te gen. Het argument hiervoor is dat fietsers zouden kunnen wor den geraakt door afzwaaiende golfballen. Overdag is de Kattendijksedijk afgesloten, omdat er nogal wat machines op en aan de rand van de weg bezig zijn. Niettemin glipt er af en toe een automobi list door, die geen zin heeft om te rijden en de wegafzettingen dus maar negeert. Volgens een woordvoerster van Zeeuwse Ei landen probeert de aannemer 'sluipers' wel te wijzen op de overtreding die ze begaan, maar verder kan die weinig uitrich ten. Het waterschap evenmin. „Wij zijn geen bevoegd gezag, zoals dat heet." 's Avonds is de dijk weer open voor verkeer. Omdat delen van bermen zijn af gegraven, zijn er metalen platen neergelegd om te zorgen dat er geen auto's onder aan de dijk be landen. Ook zijn paaltjes met re flectoren geplaatst. De Kattendijkenaren zijn op zich blij met het fietspad, want een ritje naar Goes was op de smalle dijk niet altijd zonder ge vaar. Vrees Wel leeft de vrees dat de tweede fase niet meer wordt uitgevoerd, als over één tot anderhalf jaar de rondweg langs de toekomsti ge wijk Mannee wordt aange legd. De dorpelingen zijn bang dat de gemeente Goes dan be sluit autoverkeer via Mannee naar Ringbaan-Oost te leiden, om vervolgens halverwege de Kattendijksedijk paaltjes neer te zetten of een knip te maken. „Wij zijn tegen een knip, in wel ke vorm dan ook", zegt voorzit ter J. Kröse van de Vereniging bekijk ook onze website vvww.drukkeriimidrlplhiiro nl door Inqrid Huibers GOES - Een reizende tentoon stelling in het Goese Ooster- scheldeziekenhuis moet bezoe kers, artsen en patiënten bewe gen zich te laten registreren als orgaan- en weefseldonor. De telefoon gaat. Wie opneemt krijgt Peter aan de lijn, of Ma rianne. „Ik kan niet zo lang pra ten, want dan word ik moe", meldt die laatste. „Ik heb een ernstige hartafwijking en wacht op een donorhart." Ze hangt snel op, want ze moet 24 uur per dag bereikbaar zijn. Peter vertelt dat zijn pieper net is gegaan. Het was het zieken huis met de mededeling dat er een stel donorlongen beschik baar is. Indringende verhalen Het zijn indringende verhalen die argeloze bezoekers op het juiste spoor moeten zetten. Wie 'om' is kan meteen een registra- tiekaart invullen. Dat is nog niet zo simpel. Of je stelt je organen en weefsel be schikbaar, of niet, zou je zeg gen. Maar er zijn ook hokjes om aan te geven dat je die beslis sing aan je nabestaanden, of aan een specifiek persoon over laat. De informatiepanelen in het zie kenhuis maken korte metten met een aantal vooroordelen als: 'Donor worden mag niet van mijn geloof, of 'Mijn lichaam kan niet meer opgebaard wor den, als ik organen of weefsel be schikbaar heb gesteld'. De tentoonstelling is naar het ziekenhuis gehaald op initiatief HEINKENSZAND - De provincie sluit vanaf maandag 9 mei de Drieweg (N665) gedeeltelijk af voor een reconstruc tie en onderhoud van het wegdek. Het gaat om het stuk tussen de rotonde Kruisseweegje en de kruising Drieweg/Clara's Pad. Dat krijgt een nieuwe toplaag en wegmarkering. De provincie verandert ook de kruising Clara's Pad, Drieweg en Sint Pietsdijk, zodat fietsers veili ger kunnen oversteken. Het werk duurt twee tot drie weken. In die tijd is de door gaande route geblokkeerd. Verkeer dat komt vanuit de richting 's-Heer Arendskerke wordt omgeleid door Hein- kenszand (Clara's Pad, Kraaiendijk en Kruisseweegje) Verkeer vanuit de richting Nisse wordt aangeraden via 's-Gravenpolder of 's-Heerenhoek te rijden. YERSEKE - Het wordt een chique buurtje, de nieuwe wijk Steehof in Yerseke. Aan de straatnamen zal het ten minste niet liggen. De gemeente heeft een keuze gemaakt uit een aantal beroemde schilders uit de Gouden Eeuw. En dus heeft Yerseke straks een Carel Fabritiuslaan, een Ferdinand Bollaan, een Jan van Goyenplein, een Johan nes Vermeerlaan en een Jan Lievenslaan. Later komen daar nog de Pieter de Hoochlaan, de Govert Flincklaan en de Nicolaes Maeslaan bij. TERNEUZEN - Kantonrechter A. Melens heeft gisteroch tend meerdere Zeeuws-Vlamingen bestraft voor het bestu ren van een auto zonder rijbewijs. Een 25-jarige Terneuzenaar werd 13 april vorig jaar voor de derde keer in zeven jaar tijd betrapt op deze overtre ding. Melens nam de eis van de officier van justitie R. Jeu ken over: tweehonderd euro boete en vier weken voor waardelijke rijontzegging, met een proeftijd van twee jaar. Een 45-jarige vrouw uit Axel beging vorig jaar in maart én november dezelfde overtreding. Zij liet zich gisteren in het kantongerecht vertegenwoordigen door advocaat M. Harte. Die kreeg het voor elkaar de eis van de officier iets bij te stellen. Waar Jeuken eerst nog twee keer tweehon derd euro en vier weken voorwaardelijke hechtenis eiste, werd na een toelichting door Harte over de erbarmelijke financiële situatie van de Axelse één van de twee boetes omgezet in een voorwaardelijke vorm. Een 26-jarige Terneuzense kreeg eveneens een boete van tweehonderd euro. Ook zij zat vorig jaar maart zonder gel dige papieren achter het stuur. „Ik breng mijn kinderen altijd met de fiets naar school, maar ik had toen een lekke band. Daarom heb ik de auto gepakt. Ik had toen al au torijlessen. En inmiddels heb ik mijn rijbewijs", verklaar de ze. BRESKENS - Op het veerplein in Breskens moet een extra toi letvoorziening worden ge plaatst. Dat vindt de PvdA-fractie in de gemeente Sluis. „De mensen die op een lijnbus of een taxi staan te wachten kun nen namelijk geen gebruikma ken van de sanitaire voorzie ning aan het loket van de boot. Dat kan alleen als je de toe gangspoort naar de boot bent ge passeerd", schrijft raadslid M. van 't Land aan het Sluise colle ge van burgemeester en wethou ders. Advertentie U kunt Uw kandidaat voor de ZORGZAME BURENDAG nos tot 9 mei inzenden aan Antwoordnummer 706 4460 WB Goes foto Dirk-Jan Gjeltema (Advertentie) Op vrijdag 6 mei zijn onze kantoren gesloten Vrijlandstraat 33, Middelburg 0118-637680 Wilgenstraat 4, Goes S 0113-214310 http://www.pekaar.nl Dorpsbelangen Kattendijke. Hij weet dat bewoners van het Goe se Meer dié knip wensen om sluipverkeer via de Krukweg in te dammen. „Dat kunnen ze wel roepen, maar de Krukweg is van oudsher een verbindingsweg richting Wolphaartsdijk en Noord-Beveland en dus belang rijk voor mensen die in Katten dijke wonen. Het is gewoon ver keer, geen sluipverkeer." Kröse weet zich gesteund door de ge meente Kapelle, die bij Goes al heeft geprotesteerd tegen het idee van een knip. Wethouder J. Herselman: „Veel inwoners van Wemeldinge, maar ook recrean ten nemen deze route. Een knip schaadt belangen van Wemeldin- genaren, die tig kilometers moe ten omrijden." (Advertentie) ACCOUNTANTS ADVISEURS MAATSCHAP WEA ZEELAND Onze vestigingen: Goes, Middelburg, Oostburg, Renesse, Zierikzee zijn op vrijdag 5 mei a.s. GESLOTEN van de twee donatiefunctionaris sen die in het ziekenhuis werk zaam zijn. Het zijn ervaren in tensive care verpleegkundigen, die er onder meer voor zorgen dat artsen alle mogelijkheden tot orgaan- en weefseldonatie benutten en dat de procedures worden nageleefd. De functionarissen zorgen ver der voor begeleiding van de na bestaanden. De tentoonstelling is nog tot en met woensdag 18 mei te bezoe ken. De panelen staan opgesteld in de centrale hal op de eerste verdieping, vlak naast het res taurant. De hele familie, een mannetje of twintig, maakte zich op voor een weekendje in Fran stalig Belgie. De taal moest geen probleem zijn. De kinde ren brachten met enige regel maat hun schoolvakanties door in het land van crois sants, camembert en vin de pays. Alleen opa en oma konden zich buiten Nederland niet verstaanbaar maken. Bood schappen doen, verwachtte oma, kon toch niet zo moeilijk zijn? Een tomaat is een tomaat, ook in België. Ze zou die dag haar befaamde tomatensoep maken. De hele familie zat klaar aan tafel; soepkom en lepel in de aan slag. De eerste hap was ook met een de laatste. Het blikje to matenpuree bleek puree van rode peper te zijn. Voor de kraan vormde zich een lange rij wachtenden om de mond te blussen. De boodschappen werden voor de rest van het weekend gedaan door de kinderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33