Theaterbus parkeert op straatfestival Ovezande PZC 3( Duizendpoot B aartmans in Middelburg woensdag 4 mei 2005 swb Bart Jan Baartmans beweegt zich op een breed terrein. Songschrijver, gitarist, compo nist, manager, producer: de man uit het Brabantse Boxmeer houdt het liefst alles in eigen hand. Maar de beste momenten reserveert de duizendpoot voor het podium. „Daar moet een liedje rijpen."- De gitaar was wel altijd zijn gro te liefde. „Voor mij stond het van jongs af aan vast dat ik mu ziek wilde maken en dat de gi taar mijn instrument zou wor den. Als kind was ik al gek op muziek, ik verzon bandnamen en tekende popgroepen met vooral veel gitaren. En ik maak te liedjes, in een zelf verzonnen fonetisch Engels." Later ging Baartmans zich ook verdiepen in andere facetten van muziek maken, met name opnametechniek en songschrij- ven. „Ik ging me steeds meer in teresseren voor bepaalde gelui den. Hoe krijg je het geluid van een rockabilly-gitarist of een bluesman? Ik raakte gefasci neerd door de sfeer die je kunt creëren met gitaren en zocht al tijd naar instrumenten die be paalde geluiden voort konden brengen, liever dan naar gitaren die alles kunnen. Ik kocht oude gitaren en versterkers, om juist die oorspronkelijke sounds te kunnen maken." Baartmans leg de zich toe op het opnemen van zijn songs met de juiste klank kleuren. Hij leerde zichzelf zo'n beetje alles bespelen waar sna ren op zitten, van banjo tot slide- gitaar. En hij legde een verzame ling authentieke gitaren aan. Het in eigen beheer gemaakte debuut bracht hem in contact met platenfirma NRM, die sinds dien zijn platen uitbrengt. De opnames blijft hij zelf doen. Maar ook de minder leuke kan ten van het vak houdt hij in ei gen hand, zoals management, ad ministratie en promotie. Baartmans heeft een vlotte hand van schrijven, hetgeen leid de tot een dik repertoire aan ei gen nummers. Als musicus is hij flexibel. Hij speelt akoestisch, solo of met een begeleider, en heeft twee eigen groepen, BJ's Pawnshop en Sidewalk Expe rience. Daarnaast is hij ook nog actief als begeleider van ande ren. Peter Borgers Bart Jan Baartmans treedt van avond op met de Canadese bluesgitarist/zanger Shannon Lyon in café Desafinado in Middelburg. Aanvang: 21.00 uur Bart Jan Baartmans Eén van de theateracts wordt opgevoerd in een oude Engelse dubbeldekker. elkom aan boord! Neem plaats in een oude Engelse dubbeldekker en laat je mee slepen door Arnold en zijn Household magic show. De Bus-a-nova parkeert zondag tijdens het straatfestival de gehele dag in Ovezande. Arnold, de buschauffeur uit Londen, doet goocheltrucs en geeft tegelijkertijd tips voor een beter huishouden. Wil je je vuile was laten verdwijnen, je geld verdubbelen of vervelende kinderen het zwijgen opleggen? Arnold weet daar wel raad mee Een voorstelling voor mensen van '7 tot 107'. Ook de kleintjes zijn welkom in de bus. Speciaal voor hen speelt poppentheater Pili Pili de voor stelling Blob, over het varkentje Theodoor dat graag eens blin kend schoon wil zijn voor zijn verjaardagsfeestje. Maar was sen, hoe doe je dat eigenlijk? Theodoor vraagt raad aan alle andere dieren op de boerderij. Er wordt gespeeld in een groot pop-up-boek. Zo kan pijlsnel van decor worden gewisseld. Uit Frankrijk komen drie Yuocs en een Yuocmyn, mythische we zens uit Centraal-Azié. Zij heb ben 'de filosofie van de lach ver heven tot serieuze strijdkunst'. In hun voorstelling Les envoyés du Yuoclund verlaten de vier hun thuisland om de wereld te ontdekken. Nakupelle brengt onvervalste slapstick in The trap, waarbij een ex-circusartiest en olifanten- springen letterlijk verstrikt raakt in een trap. In 2003 speel de de groep in Ovezande de voor stelling Bon appetit. Joplada! Een handstand op de ruitenwissers. Joppe Wouters haalt halsbrekende acrobati sche toeren uit op een glanzend blauwe Lada Niva. De Belgische jongleur Stefan Pa- ridaen en de Nederlander Niels Duinker komen naar Ovezande met hun show Aeromania. Ze stunten met fakkels en messen en zijn in staat om met vier han den veertien ballen hoog te hou den. Boulevardschilder Francois Blanc beweegt zich door het pu bliek. Hij maakt fantastische portretten van voorbijgangers. De dames Knans Kabora zul len bezoekers op een willekeuri ge straathoek onverwacht met een sappige roddel overvallen. Veel heeft het Zeeuwse duo Mo Mo niet nodig: Twee toiletda mes en een klein tentje. De arge loze bezoeker is weer een erva ring rijker. Oekraïense down Ben Zuddhist is Versilli, een 'Oekraïense' clown en gooche laar. Hij presenteert het kleinste dierencircus ter wereld. Toon Maas speelt zijn (al meer dere malen bekroonde) voorstel ling Triade, waarin de artiest zich langzaam maar zeker ver dubbelt. Met het 'verstandelijk vermogen van een kind van vijf en zijn elf kinderen bij dertien verschillen de vrouwen' is Berry Knapen een graag geziene gast op menig theaterfestival. Speelschema's Het straatfestijn in Ovezande be gint om 11.00 uur. Bij posten langs de toegangswegen tot het dorp worden speelschema's uit gereikt. In twee grote tenten op het sportpark is muziek te horen van de bands Mijnheer Tom de Stampertjes, Zwoelie Troe- lies, Lamakettas, Boo's Jaz- zoo's, Bertus Borgers Foyer Rockband en WC Experience. Het feest duurt tot 23.00 uur. Ingrid Huibers Straatfestival Ovezande: zondag van af 11.00 uur op het festivalterrein aan de Nieuwstraat. ROTTERDAM Rotterdams Philharmonisch: Mozart en Brahms, o.l.v. Ed Spanjaard met Lars Vogt - piano. Mendelssohn - Ou verture Die Hebriden, Mozart - Sym fonie nr.38 Praagse, Brahms - Piano concert nr.l. Concert- en congresge bouw de Doelen, wo, do, vrij en zo 20.15 uur. Theater van de Vijfde Straat - Ashu- ra van de Turkse regisseur Mustafa Avkiran gaat over de gedwongen ver huizing van twee miljoen Grieken en Turken na WO I: Grieks-orthodoxe christenen, die eeuwenlang in Turkije woonden, werden gedeporteerd naar Griekenland, terwijl islamitische in woners van Griekenland moesten ver trekken naar Turkije. Rotterdamse Schouwburg, wo 20.15 uur. Body of work, part 2. Benefietvoor stelling door studenten van het Rot terdams Conservatorium en de Rotter damse Dansacademie, met werk van choreografen als Itzik Galili en Mau- ro Bigonzetti en muziek van W.A. Mo zart, Jaap van Keulen en Iannis Xena- kis. Alle dansstukken worden bege leidt door ensembles van het Rotter dams Conservatorium. Rotterdamse Schouwburg, do 20.00 uur. Spectrum India". Singhajit Singh en ensemble. De Manipuri geldt als een van India's rijkste dansvormen. Sing hajit Singh wordt vergezeld door de danseres Charu Sija Mathur en een muzikaal ensemble. Concert- en con gresgebouw de Doelen, do 20.15 uur. Paramount. Scapino Ballet Rotter dam. Artistiek leider/choreograaf Ed Wubbe voert westerse emigranten ten tonele die weemoedig vasthouden aan hun eigen gewoonten. Rotterdam se Schouwburg, vrij, za 20.15 uur. Calefax. Goldberg- en andere varia ties. Bach - Goldbergvariaties; Purcell - Fantasias. Concert- en con gresgebouw de Doelen, vrij 20.30 uur. Stan (B): Redde wie zich redde kan, geen slechte titel. Jolente De Keers- maeker, Sara De Roo en Damiaan de Schrijver maken een opvolger van Al les is Rustig (1999) van de Oostenrijk se toneelschrijver Thomas Bernhard. Die ontleedt genadeloos het com plexe, onverwerkte Duitse nazi-verle den én het sluimerende fascisme in onze maatschappij. Rotterdamse Schouwburg, vrij, za 20.30 uur. Carl Cox Friends. My house is your house and your house is mine. Ahoy' maakt zich op voor een nieuwe inva sie van Carl Cox en zijn huisvrien den! Ahoy' Rotterdam za 22.00-07.00 Denise Jannah. De zangeres brengt behalve jazz ook jazz-fusion, latin en wereldmuziek. Ze staat garant voor een optreden vol soul, blues en swing. Concert- en congresgebouw de Doe len, za 20.15 uur. La Traviata van Verdi. Vlaams Radio Orkest en Vlaams Radio Koor o.l.v. Yoel Levi met de ultieme opera over een onmogelijke liefde met dramati sche afloop. Er is geen betere start voor operaliefhebbers in spe en geen mooiere herhalingsoefening voor de echte opera-adept. Concert- en con gresgebouw de Doelen, za 20.15 uur. Within Temptation support act. De gothic-fantasy-rock band wordt moei teloos in één adem genoemd met After Forever, Evanscene en Night- wish. De band staat bekend om zijn bom bastische muziek en pompeuze po diumpresentatie. Nighttown, Thea ter, za 20.00 uur. Kamermuziek op zondagmorgen. East West Academy o.l.v. Nobuko Imai, altviool. De Bondt - Une fois avant que mourir (nieuw werk); Men delssohn - Octet. Concert- en congres gebouw de Doelen, zo 11.00 uur. De methode Ribadier. Nationale to neel. Vreemdgaan is van alle tijden. Vandaar dat de toneelliteratuur voor een belangrijk deel bestaat uit stuk ken, waarin dit thema wordt belicht. Regie: Frans Strijards. Rotterdamse Schouwburg, ma en di 20.15 uur. Strijkkwartet: Keller Quartett. Schu bert - Strijkkwartet nr.8 in Bes op. 168 Dl 12, Ligeti - Strijkkwartet nr.2, Beethoven - Strijkkwartet nr. 12 in Es op. 12. Concert- en congresge bouw de Doelen, di 20.15 uur. Later weiter. Huis a/d werf produc tie. Lizzy Timmers stapt uit de trein der vooruitgang. Ze propageert een consumptiestop, boycot kinderarbeid- truitjes en foute-boerencompanykof- fie en geeft haar mening over de he dendaagse stadsinrichting. Ze vraagt zich af wat voor mensen we zouden zijn, als we de energie die we steken in ons consumptiegedrag, anders zou den benutten. Rotterdamse Schouw burg, di 20.30 uur. ANTWERPEN Valse vouw. Theatermonoloog over af hankelijkheid en liefde door Griet De Wolf. do. vr. en za. Theater Het Appel tje 20.30 uur, zo. 15.00 uur. Voorstellingen in het Fakkeltheater: Patatje, authentiek Antwerps thea ter, naar De poesjenelle gonet is ver- telle van Alex Van Haecke, door Thea ter Zeemanshuis, vr. en za. kelder theater 20.30 uur, zo. 15.00 uur; De Babydans, toneelstuk naar de auteur Jane Anderson, over een arm meisje in verwachting en met het dilemma haar kind af te staan aan een rijk, kin derloos echtpaar, door De Woord Spe ling, do. vr. en za. zwarte zaal 20.30 uur; Girls around the World, traves tieshow: zoveel rassen, zoveel 'da mes", vr. en za. rode zaal 20.30 uur, zo. 15.00 uur; La Catena, aperitiefcon cert met opera, operette en licht klas siek muziek, zo. teatercafé 11.00 uur. Voorstellingen in het Raamtheater: Een Spaans stuk, komedie van Yasmi- na Reza, vertaald door Hugo Claus, over jongeren en hun relatie tot de tijd, wo. vr. en za. Raamtheater op 't Zuid 20.00 uur. Voorstellingen in de Arenberg: Liefhebber! Voorstellingen met lau reaten Stadsverhaal met Milena Thys en Jytte Smets, wo. en do. 20.30 uur; Finale Open Podium met cabaret, stand-up comedy, poëzie en verschil lende muziekgenres, voorafgegaan door Liefhebber!, zo. 20.15 uur; Spaak door Kommil Foo, theater show van de gebroeders Walschaerts, di. 20.15 uur. Voorstellingen in De Singel: Mathilde Monnier/Centre Choréogra- phique National de Montpellier, Lanquedoc-Roussillonhedendaagse dansvoorstelling Publique op muziek van Harvey, wo. rode zaal 20.00 uur; Fred Hersch Ensemble, concert met Leaves of Grass van Whitman, wo. blauwe zaal 20.00 uur; Inpromptus, ballet op pianowerk en liederen van Schubert in choreografie van Sasha Waltz door Schaubiihne am Lehniner Platz, di. rode zaal 20.00 uur. Voorstellingen in het Zuiderpershuis: Zeeuws Slavernij Moment De theaterproductie Zeeuws Slavernij Moment gaat in pre. mière. Zie woensdag. Oude timmerfabriek. Vlissingen, 20.30 uur VRIJDAG Kunstbende De Zeeuwse voorronde van de Kunstbende staat weer op he programma. Thema van de Kunstbende, een landelijke wedstrijd in kunst en cultuur voor jongeren van 13 tot 18 jaar, dit jaarij Droom. De Kunstbende gaat dit jaar naar buiten. Op het Bel lamypark is de categorie muziek te zien, samen met 'Alles mag' en 'Dans'. In de St. Jacobskerk zijn andere categorie^ 'Taal', 'Theater', 'Computer Film' en 'Expo' te zien. De band Nuff Said treedt op tijdens het juryberaad. Bellamypark en St. Jacobskerk Vlissingen, 13.00 uur Rockconcert Skinny Molly en Tears of Blood treden op. Tears of Blood bijt het spits af met onvervalste hard-rock. Skinny Molly brengt Classic Southern Rock. De band werd' bekend met het nummer Sweet Home Alabama. 't Wagenhuis, Nieuw Vossemeer, 20.00 uur Klomppop Klomppop staat voor de 25-ste keer op het programma. Het festival heeft vijftien bands op het programma staan uil binnen- en buitenland. De Zeeuwse inbreng komt van Mist) Basement, Voidd Steady Douglas, Cosmic Slop, United Forces, Headmode, It takes two en de winnaar van 2ndln- fluenz. Sportpark Ovezande, 11.00 uur Zeeuws Slavernij Moment De theaterproductie Zeeuws Slavernij Moment is dagelijks te zien. Zie woensdag. Oude timmerfabriek. Vlissingen, 20.30 uur Zeeuws Mannen Ensemble. Het Zeeuws Mannen Ensemble geeft drie bevrijdingsconcet ten. Zie donderdag. PKN Kerk, Wemeldinge. 20.00 uur ZATERDAG Concert Karin de Boef, Karian Noten en Lieven Collen geven een con cert. Pianiste Karin de Boef speelt in het Zeeuws Orkest en in ver-i schillende ensembles en doceert piano. Celliste Karian No- ten speelt eveneens in het Zeeuws Orkest en geeft celloles- sen. Contrabassist Lieven Coolen, ook bij het Zeeuws Or- -I kest, is oprichter van het salonensemble Pomme d'amour. 1 Op het programma staan diverse stukken voor zowel piano j en cello als piano en contrabas. Brasserie Drukkery Middelburg, 15.00 uur Francis B Quartet Het Francis B Quartet concerteert. Het kwartet, bestaande uit Mifune Tsuji (viool), Heieen Hulst (viool), Lorre Lynn Trytten (altviool) en Pascal Went (violoncello) brengt een gevarieerd programma met onder meer twee nieuwe werken van de Zeeuwse componisten Dou-: we Eisenga (Het eerste strijkkwartet, 2005) en Dies le Due (Theo V, Golf, Roerloos, Wat, 2004). Medewerking verlenen pianist Gerard Bouwhuis en Dies le Due op saxofoon. Grote kerk Veere, 15.30 uur Zeeuws Mannen Ensemble. Het Zeeuws Mannen Ensemble geeft drie bevrijdingsconcer ten. Zie donderdag. Sint Jacobskerk. Vlissingen, 20.00 uur Oratorium Vereniging De Koninklijke Oratorium Vereniging geeft een herdenking* concert. Zie woensdag. Sint Baafskerk Aardenburg, 20.00 uur Eenakterfestival Een selectie uit het eenakterfestival van Heinkenszand treedt nogmaals op. Drama, humor en herkenbare onderwerpen uit het dagelijfci leven passeren de revue. Dorpshuis Onder de Toren, Wissenkerke, 20.00 uur Carel Kraayenhof Een hommage aan Tahar Ben Jel- loun, literatuuravond met Hilde Uit- terlinden en Noureddine Farahi, die voorlezen uit het werk van Jelloun en begeleid worden door Abdelkader Za- hnoun op een ud (Arabische luit), do. 20.30 uur; Moussemfestival Amazigh met Khalid Izri, concert met folkmu ziek en Imetlaa NI Mundo, concert met mix van traditionele Amazighmu- ziek en flamenco, za. 20.00 uur; Mous semfestival Dansant met chaabi, raï, reggae en staïffi muziek door Jedwa- ne, El Manar, Abdeslam Barcelona en Cheb Riahi, za. 18.00 uur. Concerten in de Kon. Elisabethzaal: In het kader Symfonische Meester werken: concert met werk van Fauré, Dutilleux, Roussel en Debussy door DeFilharmonie o.l.v. Mare Soustrot m.m.v. Marie Hallynck, cello, vr. 20.00 uur; Nacht van de Romantiek, concert van klassiek en jazz tot we reldmuziek op diverse podia met in de cóncertzaal DeFilharmonie met een Frans programma werk van Fauré, Debussy, Brewayes en Camille Saint-Saëns o.l.v. dirigent Soustrot en met Belgische topcelliste Hal lynck, za. 19.15 uur; In het kader Zoo Rock: Niks in de mouwen, concert door Jan Leyers, zo. 20.00 uur; Mi Sueno, A Bolero songbook door Bue- na Vista Social Club Ibrahim Fer rer, ma. 20.00 uur. Symphonica. Marco Borsato in con cert: speciaal samengestelde show voor Vlaanderen met een symfonisch tintje, door de medewerking van 36 strijkers, vr. za. en di. Sportpaleis 20.30 uur Kamermuziek op zondagochtend. Concert met werk van Beethoven, Harvey, Holt, Berio en Schuyt. zo. Ka pel van het Elzenveld 11.00 uur. Carel Kraayenhof concerteert samen met zijn orkest Sexto Canyengue. Kraayenhof is het tangofenomeen sinds het huwelijk van Maxima en Willem Alexander. Op het programma staat de veelzijdige Argentijnse tango, met haar ruige composities naast romantische melodielijnen. Nieuwe kerk Zierikzee, 20.00 uur BZN BZN brengt het theaterconcert Tour zonder naam. Het optreden bevat nummers van de nieuwe cd, en bekende hits van de band. Scheldetheater, Temeuzen, 20.00 uur Sjaak Bral Cabaretier Sjaak brengt zijn programma Bloedlink. In zijn nieuwe voorstelling neemt Bral samen met het pu bliek het leven met een grote L op de korrel. Want: 'We wor den huilend geboren en gaan klagend ten onder'. Bloedlink is het vijfde theaterprogramma van de Haagse cabaretier. Schouwburg De Maagd Bergen op Zoom, 20.15 uur Zeeuws Slavernij Moment De theaterproductie Zeeuws Slavernij Moment is dagelijks te zien. Zie woensdag. Oude timmerfabriek. Vlissingen, 20.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 30