Werk aan de winkel voor Hiensch Boegbeeld HVV'24 na zestien jaar weg Geheimschrift in Europa Cup-boek Kloetinge bereikt definitieve overeenstemming met nieuwe trainer Veel renners naar koers Wemeldinge uitslagen agenda 21 Cabenda van Goes naar SSV'65 Oostkapelle lijft Wielemaker in Caljouw debuteert in Fortis 1 Minder teams op toernooi Swift Franse wil nog één keer schitteren in eigen dorp door Bauke Boersma GOES - Diederik Hiensch is vol gend jaar trainer van Kloetinge. De oefenmeester en de naar de zaterdaghoofdklasse gepromo veerde voetbalclub hebben het onlangs bereikte principeak koord omgezet in een definitie ve overeenkomst. Hiensch wordt komend seizoen door Joost Folmer en keeperstrainer Anton Swennen geassisteerd. doorWim de Vos KWADENDAMME - Voor Fran- gois Franse wordt de 52e editie van de wielerronde in zijn woon plaats Kwadendamme een bij zondere koers. Voor de twintig ste keer verschijnt hij er morgen aan de start. Het is gelijk ook zijn laatste officiële wedstrijd. I Franse is er dan ook op gebrand I om voor de vierde keer als win- I naar te worden afgevlagd. Zijn I laatste jaar als actief coureur I ging maar moeizaam van start. I Een verkoudheid hield hem lang I uithet peloton, maar hij lijkt de I vorm nu weer te pakken te heb- I ben. In zijn eigen dorp wil Fran- I se nog één keer schitteren en I proberen zijn overwinningen I van 1989, 1991 en 2002 een ver- I volg te geven. „Het zou ook voor I ons een mooie afsluiting zijn", I meent organisatiesecretaris Jan I Braat. „Frangois heeft veel voor I de wielersport op Kwadendam- 8 me betekend." Franse zal later g nog één keer aan de start zal ver- I schijnen in Kwadendamme. Dat I is op 8 oktober, als er speciaal I voor hem een afscheidswed- I strijd wordt gehouden. I Morgen is de 52e uitgave van de I Ronde van Kwadendamme I waarin de elites/beloften en de I nieuwelingen aan de start ko- I men. Bij de elites hebben ruim I dertig renners ingeschreven en krijgt Franse af te rekenen met 3 de winnaars van de laatste twee WEMELDINGE - De wielerwed strijden onder de auspiciën van TMZ (Trimbelangen Midden- Zeeland) blijken behoorlijk aan te slaan. Niet alleen bij de deel nemers maar ook bij de organi satoren. i Het aantal wedstrijden is dit j jaar opnieuw toegenomen. Eén i daarvan is de wedstrijd op he- I melvaartsdag van het wielerco- mité Wemeldinge, waar ditmaal alle categorieën van TMZ aan I de start zullen komen. De laatste jaren was het in We meldinge gebruikelijk dat er een gecombineerd programma van een TMZ en een KNWU-wed- strijd werd gehouden. Met name de jongerencategorieën kregen startgelegenheid, maar de deel- j name was telkens minimaal. Door nu een totaal TMZ-pro- l gramma aan te bieden mag de I organisatie rekenen op een be- hoorlijke belangstelling. I Bij de amateurs A mag er op- I nieuw een sterke deelname wor- I den verwacht waarbij wellicht I enkele renners zich willen revan- I cheren voor hun optreden in Le- wedorp. I Johnny van der Klooster bijvoor- I beeld, die voor eigen volk een in- I schattingsfout maakte en daar- door de zege moest laten aan Tjitte van den Buys. Er wordt dit jaar op een nieuw parkoers gereden. De start is in de Dorpsstraat. Om 10.00 uur gaat het programma van start, om 12.30 is de wedstrijd van de amateurs A en B. j door Rudy Boogert GOES - Er is zó veel over de voetballer Marco van Basten ge- zegd en geschreven, maar de vol gende karakterisering moet echt uniek zijn. „Gedreven door Leo nardo da Vinei, heraut van de verfijnde smaak en zijn interpre- tatie van Het Laatste Avond- g maal." Het lijkt wel codetaal. - De sleutel daarvan moet Raf Willems hebben, want hij I schrijft deze gekunstelde woor- j den in zijn boek '50 jaar Europa Cup 1956-2005'. Deze kroniek van een halve eeuw Europa Cup I-voetbal is doorspekt met zulk geheim- A schrift. Soms heeft Willems aar dige stilistische vondsten. Bij- 3! voorbeeld als hij het heeft over Ajax' artistieke aanvalspatro- „Ik heb er enorm veel zin in", reageert Hiensch (44) op zijn aanstelling bij Kloetinge, dat za terdag kampioen van de eerste klasse werd. „Het is een prima zaak dat Kloetinge na een jaar weer terug is in de hoofdklasse. Dat is goed voor de club en voor de spelers. En uit ervaring weet ik hoe mooi het is trainer op dat niveau te zijn." Hiensch, die met zijn benoe ming de opvolger wordt van de edities (Gerwin de Regt en Mi chel Sijmens), maar ook met de sterke Mike Alloo, Jacco Ringel- berg, zijn ploeggenoot Rob Koole, Mare Blok, Richard Slab- bekoom, de broertjes Ruud en Niek Rentmeester en Dennis Raadtgever. nen versus de destructieve defen sieve dogma's van het Intema- zionale van catenaccio-specia- list Helenio Herrera. Leuke alli teratie. Maar vaker verzint hij vergelijkingen, waarbij je se rieus gaat twijfelen of hij het boek wel voor de doorsnee voet balliefhebber heeft geschreven. Op pagina 95 gaat Willems hele maal los als hij het over Berti Vogts heeft, speler in de jaren ze ventig van Borussia Mönchen- gladbach. Hou je vast: „Hij evolueerde door zijn ver knochtheid, innerlijke eed op de groen-zwarte-witte vlag en de hondse loyauteit tegen wil en dank tot boegbeeld van de Bökelberg. De destructieve enkele weken geleden naar RBC vertrokken Dolf Roks, was im mers al eerder eindverantwoor delijk bij de Bevelandse club. Van 1996 tot 2003 had hij op het Wesselopark de selectie onder zijn hoede, liet hij Kloetinge uit groeien tot een stabiele hoofd klasser om daarna naar het En gelse Sunderland te vertrekken. Daar was hij assistent van Kees Zwamborn. Beiden werden een jaar geleden ontslagen. Sindsdien waren er wel meer Ne derlandse amateurclubs die naar de diensten van de in Moordrecht woonachtige Hiensch lonkten, maar alle vin gen bot. „Waarom ik dan wel ja zeg tegen Kloetinge? Simpel, ik weet met wie ik bij deze club ga werken", doelt Hiensch op het aanblijven van assistent-trainer Joost Folmer en keeperstrainer Anton Swennen. „Dat zij in de technische staf zouden blijven, was een belangrijke voorwaarde om akkoord te gaan." dwerg werd door zijn standvas tigheid de ongekroonde keizer van de arena van het attractief aanvalsaroma. Een conservatief christen-democraat zwaaide de scepter over de thuishaven van het losbandige links-liberalis- me." Cryptogram Dat snapt toch niemand. Daar komt bij, dat al die praaltaal ook nog gelardeerd wordt met typisch Vlaamse woorden. Dan wordt het pas echt een crypto gram. Komt-ie: 'Bayem Mün- chen liet van zijn pluimen in het najaar van 1975'. Nog één: 'Ajax liep op een gasbek'. En wat bete kenen in vredesnaam woorden „Bij een andere club moet je maar afwachten welke assisten ten je krijgt, maar Anton, Joost en ik delen dezelfde visie. En uit mijn eerdere periode als trainer van Kloetinge weet ik welke kwaliteiten zij hebben. Anton als keeperstrainer en Joost op technisch vlak en het managen van alles rondom het elftal. Daarom kan ik ook met een ge rust hart de maandagtraining la ten schieten en aan Joost overla ten. Want Moordrecht is toch een eind weg van Kloetinge." Hiensch realiseert zich dat zijn taak niet pas komende zomer be gint, maar al direct. „Er is veel werk aan de winkel. Het is zaak op korte termijn de selectie voor volgend seizoen gestalte te ge ven. Van de huidige selectie ben ik zeker gecharmeerd, ik vind dat Kloetinge er de voorbije twee jaar in is geslaagd jonge, ta lentvolle spelers te halen. Maar iedereen weet hoe groot het ver schil is tussen de hoofd- en de als barreren, verzwonden en pra men? Het was geen overbodige luxe geweest als er een verkla rende woordenlijst was toege voegd. Dan de uitslagen. Bij elk sei zoen staan de uitslagen pas van af de kwartfinale compleet ver meld. Daarvóór staan alleen de resultaten van de finalisten en Nederlandse en Belgische clubs. Vervolgens worden uitslagen als volgt weergegeven: AC Mi- lan-Deportivo 4-1 4-0. Dat bete kent dat Milan het eerste duel won met 4-1 en dat Deportivo de return met 4-0 won. In ge dachte moet de lezer de tweede uitslag nog omdraaien. Omslach tig- eerste klasse. Dus er zal het no dige bij moeten komen." Daar bij ziet Hiensch het middenveld vooralsnog als geringste pro bleem. „We moeten wat doen aan de keepersbezetting en achterin is ook versterking nodig. Voorin moet er ook wat gebeuren. Ze ker omdat Wilco de Valk naar Hoek vertrekt, dat vind ik een enorme aderlating. We gaan er hard mee aan de slag." Jawoord Kloetinge voerde al diverse ge sprekken, maar kreeg nog geen enkel jawoord. Hiensch: „De spelers met wie is gesproken, ga ven aan in principe te willen ko men, maar wilden afwachten of de club inderdaad zou promove ren en wie de nieuwe trainer zou worden. Nu dat bekend is, kunnen we spijkers met koppen gaan slaan." Hoewel Kloetinge het niet beves tigt, zou het daarbij onder meer Er ontbreken zelfs uitslagen: wat deden de Nederlandse en Belgische club in het seizoen 55/56? Wat waren de halvefina- le-uitslagen in 65/66? Verlengin gen worden niet aangegeven en het wordt duidelijk waarom Ajax in 1972 de finale van Inter- nazionale won: Inter speelde maar met tien man. De arme Be- din is niet in de opstelling opge nomen. Maar gelukkig: er staan ook le zenswaardige woorden in het boek. Willems is goed gedocu menteerd, diept verrassende anekdotes op en is tussen de mooischrijverij behoorlijk infor matief. Hij probeert het voetbal bovendien in een breder maat- gaan om de broers Giovanni en André Siereveld van Vlissingen, Raymond Wolff van RCS en Geert Bosschaart van Zeelandia Middelburg. Ook Björn Lange- veld zou hoog op het verlang lijstje staan, al wees de midden velder van SSV'65 een aanbod onlangs nog af. Uit de huidige selectie verdwijnen in elk geval Joan van Belzen (ASWH), Wilco de Valk (Hoek), Arno Melaard (SSV'65) en Wouter Labrujère (stopt). Emiel Dorst twijfelt nog over doorgaan. Hoe dan ook, Hiensch - die net als zijn assistenten voor één jaar tekent - blaast met het oog op volgend seizoen niet hoog van de toren. „Het wordt in eerste in stantie slechts een kwestie van overleven, handhaven is het eni ge doel", geeft de trainer blijk van realisme. „Lukt dat, dan kan Kloetinge er van daaruit aan gaan bouwen om weer een stabiele hoofdklasser te wor den." schappelijk perspectief te plaat sen. Dat zal ook te maken heb ben met de toegift van zo'n twin tig pagina's waarin Willems een pleidooi houdt voor 'Voetballen voor en met de gemeenschap'. In Engeland is dat gemeengoed. Spelers gaan 'de wijk' in om de jeugd het goede voorbeeld te ge ven en racisme tegen te gaan. Alsof dat werkt. In zijn Europa Cup-verhalen vertelt Willems juist dat de clubs en hun speel stijl veranderden door maat schappelijke ontwikkelingen. Nu draait hij het opeens om. Nu moet de maatschappij gaan ver anderen door het voetbal. Het is een warrig einde. Maar dat past wel bij het boek. 50 jaar Europa Cup 1956-2005. Raf Willems. Uitgeverij Houtelciet, Antwerpen/Amsterdam. ISBN 90 5240 825 4. Sheffield. WK snooker. Finale (best- of-35 frames): Murphy (Eng) - Stevens (Wal) 18-16. Lucky Day 3695: 8-13-15-17-18-21-23- 29-30-36-40-50-54-56-57-67-73-74-75-79 (onder voorbehoud). Shanghai. WK. Mannen, derde ron de: Li Ching (HKo) - Keen (Ned) 4-3 (7-11 11-13 2-11 11-7 15-13 11-9 11-5), Hao Shuai (Chn) - Heister (Ned) 4-0 (11-511-911-8 11-7). Dubbelspel, achtste finales: Chiang/ Chuan (Tai) - Keen/Heister (Ned) 4-3 (8-11 11-4 11-57-11 11-57-11 11-9). Vrouwen, derde ronde: Li Jiao (Ned) - Steff (Roe) 4-1 (11-6 5-11 14-12 11-9 11-6). Rome. Mannen. Eerste ronde: Coria (Arg/9) - Gonzalez (Chl) 7-6 (2) 5-7 6-4. Benneteau (Fra) - Robredo (Spa/13) 6-1 6-0, Stepanek (Tsj/15) - Ancic (Kro) 6-1 6-7 (2) 6-3, Kiefer (Dui) - Haas (Dui) 6-3 6-1, Chela (Arg) - Llodra (Fra) 6-4 6-4, Woensdag Atletiek Avondbaancircuit. Eerste wedstrijd voor het Avondbaancircuit van de Vere niging Zeeland Atletiek. Programma: sprint, horden, midden- en lange af stand, springen, werpen. Locatie: sport park Piet Vonck te Hulst. Aanvang: 19.00 uur. Biljarten Driebandentoernooi Walk Inn. Verlie zers ronde. Locatie: Bar Walk Inn, 's Hee- renhoek. Aanvang: 19.00 uur. Bowlen Vijfde internationaal teamtoernooi. Serie 3. Locatie: Locatie: Bowling- en partycentrum, aan het Geldeloozepad in Goes. Aanvang: 19.30 uur. Donderdag Atletiek Centrumloop. Aanvang: 11.30 uur voor 5.6 km en 8.4 km. 11.32 uur: kids- run over 2.8 km. Locatie: Hotel Smits, Wilhelminastraat 90 te Wemeldinge. Bowlen Vijfde internationaal teamtoernooi. Serie 4 en 5. Locatie: Bowling- en party centrum, aan het Geldeloozepad in Goes. Aanvang: 11.00 uur. Einde om streeks 21.30 uur. j Motorcross Eerste wedstrijd Zeeuws kampioen schap. Aanvang training: 10.00 uur, aanvang wedstrijden 12.00 uur. Locatie: circuit MSV De Uitlaat, Engelandweg Vlissingen-Oost. Paardensport Axel. Concours hippique LR Oranje- ruiters en PC De Kleppertjes. Dres suur paarden. 9.00 uur: klasse B, L1. Z1 en Ml. 10.04: klasse M2. 13.30: klas se L2 en M2. 15.00: klasse Z2. Pony's. 9.00: klasse B. 13.30: klasse LI. 14.02: klasse L2 en M2. 14.30: klasse Z1. 15.00: klasse Z2. Springen pony's: 9.00: klas se B. 9.40: klasse L. 10.15: klasse M. 10.25: klasse Z. 10.35: aanvang 2e par cours. Paarden. 11.30: klasse B, 12.50: klasse L. 13.00: klasse M. 16.45: klasse Z en ZZ. Locatie: hippisch sportterrein RV Axel, aan de Sportlaan te Axel. Vrouwenpolder. Dressuur RV Sé- Martin (Spa) - Schüttler (Dui) 6-0 1-0 op gave, Horna (Per) - Mayer (Dui) 4-6 6-3 7-5. Berlijn. Vrouwen. Eerste ronde: Randriantefy (Mad) - Dechy (Fra/9) 7-5 6-1, Likhovtseva (Rus/10) - Klösel (Dui) 7-5 7-6 (0), Clijsters (Bel/11) - Fedak (Oek) 6-1 6-0, Jankovic (SMo/12) - Obzi- ler (Isr) 6-3 6-3, Dulko (Arg) - Hantucho- va (Slo/15) 6-4 6-4, Schruff (Dui) - Chlad- kova (Tsj) 1-6 7-5 6-4, Kirilenko (Rus) - Zuluaga (Col) 6-3 6-1, Safina (Rus) - Ivanovic (SMo) 6-1 6-4, Shaughnessy (VSt) - Prusova (Tsj) 4-6 6-3 7-6 (0), Smashnova (Isr) - Kostanic (Kro) 6-3 6-2. Uniqa Classic. Eerste etappe, Sankt Pölten - Traismauer: 1. Fischer (Bra) 188 km in 2. Riebenbauer (Oos), 3. Gasparotto (Ita), 4. Krezeszowiec (Pol), 5. Rigotto (Ita), 17. Cohnen, 28. De Groot, 58. Den Bakker, 68. Mutsaars, 80. Boven. Algemeen klassement: 1. So- senka (Tsj) 4.56.27, 2. Fischer 0.03, 3 Gasparotto 0.05, 4. Liese (Dui) 0.09, 5. Grivko (Oek) 0.10, 7. De Groot 0.16, 20. Mutsaars 0.29, 40. Boven 0.36, 45. Den Bakker 0.40,58. Cohnen 0.48. Ros. Paarden. 9.00: klasse L1. 10.15: paarden klasse B. 11.30: klasse L2. 13.30: klasse M1 en M2. 15.00: klasse Z1. 17.09: klasse Z2. Pony's. 9.00: klas se B. 12.00: pony's klasse L1. 12.15: po ny's klasse L2. 15.00: klasse Z1. 15.15: klasse M1.16.00: klasse M2. 17.00: klas se Z2. Locatie: manege De Eendracht, Rijkebuurtweg, Vrouwenpolder. I Schaken Achtste Open Zeeuws-Vlaams Ra pid schaaktoernooi. Locatie: Dorps huis in Hoek. Aanvang: 10.30 uur. Einde omstreeks 17.30 uur. Veldkorfbal Hoofdklasse C: Futura-Fortis (14.30), Rohda-Oost Arnhem. Hemelvaarttoernooi Swift. Sport park De Voorborch, aanvang 10.00 uur. Voetbal Zaterdagvoetbal. Eerste klasse C periodekampioenschap: Rijsoord GJS. Vierde klasse A Periodekam pioenschap: VCK-Bevelanders. Vier de klasse B Periodekampioen schap: SPS-DFS. Zondagvoetbal. Nacompetitie 3e klasse A/B: Goes-Moerse Boys, Vlissin- gen-IFC, Madese Boys-SC Gastel. Na- competitie 4e klasse A/B: Jong Am- bon-Meto, Hulsterloo-Roosendaal, Steenbergen-Aardenburg. Aanvang wedstrijden 14.30 uur. Jeugdtoernooi Philippine. C-junio- ren. Met deelname van NAC, Sparta, Fortuna Sittard, FC Brussels, RC Genk, JVOZ, Maldegem, Terneuzen, Bres- kens. Steen, Terneuzense Boys en Phi lippine. Aanvang: 9.30 uur. Finale om streeks 17.15 uur. Wielrennen 52e Ronde van Kwadendamme. 13.00 uur: Nieuwelingen (40 km). 14 15 uur: Dikke bandenrace (2 tot 10 km). 16.00 uur: Elite/Beloften (80 km). 38e Ronde van Wemeldinge. Locatie: Dorpsstraat, Wemeldinge. 10.00 uur: Ve teranen (50 kilometer). 10.01 uur: S/P-ca- tegorie (25 kilometer). 12.30 uur: ama teurs A (60 kilometer). 12.31 uur: ama teurs B (50 kilometer). Inschrijven: hotel Smits, Wemeldinge. I Windsurfen NK Formula en Freewave. Locatie: Grevelingendam bij Bruinisse. woensdag 4 mei 2005 wb Jean-Pierre de Keijzer (midden): „Ik wil nooit tegen HW'24 spelen. Dat kan ik niet, dat wil ik niet." foto Wim Kooyman door Karei Pleunis GOES - Het gaat er dan toch van ko men. Jean-Pierre de Keijzer stopt als keeper van het eerste elftal van HW'24. Enkele maanden geleden kon digde hij aan de handdoek te werpen als de Hulster club zou degraderen uit de derde klasse. Dat is gebeurd en clubs uit de omgeving van Goes kunnen nu echt zaken doen. Want De Keijzer, hoewel al 36 jaar, is blijkbaar nog een begeerde doeloman. „Enkele clubs hebben me benaderd", zegt hij. „Ik heb de boot voortdurend af gehouden, omdat mijn hart bij HW'24 ligt en ik geen moment rekening hield met het scenario van afgelopen zondag. Ik heb me dus ook nauwelijks verdiept in andere clubs, omdat ik verwachtte dat we het nog zouden redden. In dat ge val was ik ook gebleven. Dan had ik het er nog wel een seizoen voor over gehad om tussen Goes en Hulst te pendelen." De kaarten liggen anders na de wed strijd die als een zwarte bladzijde in de geschiedenisboeken van de club uit Hulst zal verdwijnen. De Keijzer, nog even terugblikkend: „Dit hield ik niet voor mogelijk. Ook nu is het nog onwe zenlijk. Met een 5-0-achterstand bij rust het veld verlaten, dat is me niet eer der gebeurd. Het was een soort griezel film die aan me voorbij trok. Die 1-0, die 2-0, die 3-0, ik wist niet wat me overkwam." Bij rust, toen de tussenstand van SC Gastel-MOC'17 bekend werd, had de wedstrijd in Westdorpe net zo goed met een afgeblazen kunnen worden. „We wisten dat het gebeurd was." De oorzaak van het collectieve falen weet De Keijzer niet. „Misschien heb ben we de thuiswedstrijd wel te gemak kelijk gewonnen met 5-1. Als het toen moeizaam 1-0 was geworden, dan wa ren we zondag waarschijnlijk scherper begonnen. Het is echter niet alleen die wedstrijd geweest. We hebben te vaak met 1-0 verloren, we hebben te weinig gescoord. Dat was dit seizoen het grote manco." Volendam-achtig Voor De Keijzer is het afscheid van HW'24 wrang. „Ik heb zestien seizoe nen met heel veel plezier bij deze club gespeeld. Maar niet langer dan twee sei zoenen heb ik in één en dezelfde klasse gespeeld." „Het ging altijd maar heen en weer, een beetje Volendam-achtig. Ik ben, geloof ik, zes keer kampioen geworden, maar ook zes keer gedegradeerd. De laatste ja ren zag je het voortdurend minder wor den. We leverden telkens wat kwaliteit in. Toch kwam van alle degradaties de ze het hardste aan. Niemand die er reke ning mee hield dat dit zou gebeuren. Na het duel met RCS geloofden we echt in onze kansen. Te lichtvaardig? Mis schien. Moeilijk te zeggen. Geen enkele voetballer stapt bewust het veld op met de gedachte bij rust met 5-0 achter te staan." Zestien jaar HW'24. Waar De Keijzer volgend seizoen speelt, is onduidelijk. „Ik heb drie opties. Het liefst wil ik bij een ploeg in de omgeving van Goes-spe len. Ook al omdat in augustus ons derde kind wordt geboren. Het is wel makke lijk dat je dan wat dichter bij huis traint en speelt. De tweede mogelijk heid is stoppen en de derde bij HVV'24 blijven spelen, maar dan in een lager elf tal. Het meest voor de hand ligt de eer ste optie. Ik ben het voetbal nog steeds niet beu." De Keijzer verbindt aan de overstap naar een andere club slechts één eis. „Ik wil nooit tegen HW'24 spelen. Dat kan ik niet, dat wil ik niet." Voor de club, waarvan hij het boeg beeld was, heeft hij nog wel één advies. „Laat ze nu de aandacht op de jeugd richten en gaan bouwen aan een nieuw elftal. Dat moet je tijd geven om zich te ontwikkelen en hogerop te komen." Want, weet de vertrekkende doelman, de huidige selectie zal waarschijnlijk verder uiteen vallen. „Ik weet dat Jordy Bakker contacten heeft met Vlissingen. Jeroen Claessens is met Steen in ge sprek en tweede doelman Tim Siersema vertrekt naar Breskens. Kortom, er valt nogal het één en ander weg. Bovendien is de vierde klasse niet bepaald makke lijk. Je krijgt als HW'24 nu te maken met het fenomeen dat iedereen van je wil winnen. Je bent de club van de gro te stad, gedegradeerd uit de derde klas se en meteen weer kampioenskandi daat." Hoewel HW'24 ook kan worden inge deeld bij de Brabantse vierdeklassers. Dat vermoedt althans voorzitter Van de Voorde. Elk seizoen is een Zeeuwse club immers de sigaar. De Keijzer zal dat niet meer meemaken. Voor hem wordt het een club in de omgeving van Goes of op zaterdag of zondag achter de kinderwagen. Het eerste lijkt het meest voor de hand liggend. GOES - Michael Cabenda speelt komend seizoen voor SSV'65. De rechtsbenige centrale verdediger voetbalt mo menteel bij buurman en zondag-derdeklasser Goes. Hij wordt bij SSV'65 de opvolger van Peter de Jong, die na één seizoen SSV'65 verruilt voor Vlissingen. Cabenda is na Arjan Koopmans (Rillandia), Jorrit Schuurman (FC Dauwendaele) en Arno Melaard (Kloetinge) de vierde aan winst voor de ploeg van trainer Cees Houtepen. OOSTKAPELLE - Voetalvereniging Oostkapelle heeft zijn selectie voor volgend seizoen versterkt met aanvaller Stefan Wielemaker. De aanvaller speelde dit seizoen voor Kloetinge, waar hij in het begin van het seizoen in de ba sis speelde maar vervolgens met name bankzitter was en in het tweede voetbalde. Oostkapelle was naarstig op zoek naar een aanvaller, want het afgelopen seizoen in de eerste klasse scoorde de ploeg slechts 23 keer. Dat was het laagste aantal in de clubhistorie sinds het seizoen 1979/1980 toen het slechts 21 scoorde. Trainer Karl Verg ouwen kent Wielemaker nog uit zijn periode bij VCK. Oostkapelle moet het volgend seizoen doen zonder Paul Constandse, die terugkeert naar Zeelandia Middelburg, en Hajo Barth, die een baan heeft in Rotterdam. OOST-SOUBURG - In de twee wedstrijden tegen Futura - morgen uit in Den Haag en zaterdag thuis - staat Chan- tal Caljouw in de basis bij Fortis 1. Zij is de vervangster van Marieke de Rijke, die de komende weken op vakantie is, Caljouw, speelster van Fortis 2, is al de achtste speel ster die in het seizoen 2004-2005 in Fortis 1 haar opwach ting maakt. Hagar Hoogwerf en Elze Blankenburgh speel den nog elke wedstrijd. Ruth Hoogwerf (zwanger), Esther Kasse (zwanger), Marieke de Rijke (vakantie), Angela Me lis (geblesseerd) en Renata Bebelaar vulden de overige twee plaatsen op. Zowel Fortis als Futura staat in de degradatiepoule van de veldhoofdklasse op één punt uit twee duels. Wil Fortis zicht op handhaving houden, dan moet het team van Leo nard Debbaut minimaal twee punten uit deze tweekamp halen. Hij liet gisteren weten dat Fortis Futura beide ke ren vol onder druk zal zetten. „Futura kan een wedstrijd goed beginnen, maar ook aan het eind helemaal inzakken. In de ploeg zit een aantal logge mensen en wat half gebles seerden. Daar ligt dus een kans voor ons." MIDDELBURG - Doordat het Hemelvaartsdagtoernooi van korfbalvereniging Swift dit jaar precies op 5 mei valt en midden in de voorjaarsvakantie is, komen er morgen minder teams naar Middelburg. Het bestuur van de club heeft even overwogen om het toernooi niet door te laten gaan, maar er is voor gekozen om dat toch wel te doen. De angst bestond immers dat als een traditie doorbroken werd, er de volgende keer misschien een aantal clubs niet terugkomt. Vorig jaar kwamen er in totaal zo'n tweehon derd teams in actie op sportpark De Voorborch, dit jaar zijn dat er ongeveer honderd. Die zijn afkomstig van twin tig Nederlandse en twee Belgische verenigingen. In totaal zijn er zestien poules. Het toernooi begint om 10.00 urn en loopt af rond 16.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21