PZC Souburg is te krap WllA P&P SPRINT PHOTO Breder voetpad voor veiliger Van Cittersweg MEI IS PASFOTO MAAND Mysterieuze Rover naar autosloperij gebracht Gemeente wil terughoudend zijn met ruimen graven Vlissingse leeuwen wachten op opknapbeurt PEKAAR Partners Marineschepen bij herdenking Lichtmast voor Michiel de Ruyter Nieuwe raadsgriffier Middelburg Bloempot op auto's gegooid Ongemak door lek in vulventiel zeeuwse almanak Tomatensoep fi Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. woensdag 4 mei 2005 4 kleuren-pasfoto's -7=45- 4?5 fa fa GRATIS miniportret editie Walcheren VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen wil terughoudend om gaan met het ruimen van gra ven. Maar als er ruimtegebrek is, worden de oudste huurgra- _j ven geruimd of wordt de be- Igraafplaats heringericht. Op de begraafplaats van Oost-Sou burg is de nood het hoogst. Dat blijkt uit de beleidsnotitie be graafplaatsen van de gemeente. be gemeenteraad heeft een aan tal jaren geleden besloten dat er 2oveel mogelijk binnen de gren zen van de huidige begraafplaat sen begraven moet worden. Door die opdracht kan er ruim- jtegebrek ontstaan. In Oost-Sou- jburg gebeurt dat het snelst. De graven die dateren uit de jaren j vijftig, kunnen geruimd wor den.. Enkele graven uit een an der vak, die dateren van de ja- (Advertentie) (Advertentie) zaterdag 7 mei 12.00-16.00 uur Spel- demonstraties 15.00-16.30 uur Karin de Jong, Karian Noten en Lieven Coolen Piano met cello of contrabas tentoonstellingen Opeens was alles anders over bombardement en wederopbouw van Middelburg Veronika Gabrielse No war Bo de Jong Irma aan zee, grafiek IGerdi Zwaanj keramiek ren zeventig, kunnen door slech te bodemonstandigheden niet worden geruimd. Het college stelt voor dat gedeelte van het terrein op te hogen en opnieuw in te richten. Uit de notitie blijkt dat een kunstwerk of gedenkteken ge plaatst kan worden in Oost-Sou burg. Ook is er nog ruimte voor een voorziening voor asbestem- ming. De verwachting is dat er in 2007 in Oost-Souburg meer begraaf- ruimte beschikbaar moet zijn. Voor de werkzaamheden voor de herinrichting van de begraaf plaats is een bedrag van 380.000 euro geraamd. De gemeenteraad van Vlissin gen heeft eerder een grafrustter- mijn van vijftien jaar vastge steld voor algemene graven. De wet op de lijkbezorging schrijft tien jaar voor. De gemeente Vlis singen zou meer graven mogen ruimen. „Maar we gaan pas over tot het ruimen van graven als we behoefte hebben aan ruimte", verklaart G. Hettinga van de gemeente Vlissingen. Op de Noorderbegraafplaats in Vlis singen zal pas over vijf tot zeven jaar ruimtegebrek zijn. Op de be graafplaats in Ritthem speelt een ander probleem. De admini stratie is onvolledig, waardoor het niet duidelijk is waar in het verleden begraven. De gemeente stelt een onderzoek voor naar de mogelijkheden van ruimen en herinrichten. De onduidelijke si tuatie is ontstaan als gevolg van de inundatie in 1944. Uit het on derzoek moet blijken of het ter rein opnieuw ingericht kan wor den en of graven geruimd kun nen worden. Blijkt dat moeilijk te zijn, dan zou overwogen kun nen worden om de begraaf plaats uit te breiden. Volkstuinen Het terrein achter de begraaf plaats is in bezit van de gemeen te. Daarop rust nu de bestem ming maatschappelijke doelein den; het is in gebruik als volks tuinencomplex. In de nota wordt erop gewezen dat er over leg gevoerd moet worden met het dorpscomité Ritthem en het dorpsplatform Oost-Souburg. Een groep ontwikkelaars onder zoekt of er een Walcherse be graafplaats kan komen bij de sportboulevard. Het bedrijf heeft belangstelling getoond voor een intergemeentelijke be graafplaats, maar het overleg verkeert nog in een pril sta dium. Het voorstel wordt deze maand behandeld in de Vlissingse ge meenteraadsvergadering. De leeuwen bij de Leeuwentrap in Vlissingen verdienen een opknapbeurt, vindt oud-raadslid C. van der VVeele. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Het lag voor de hand, vindt oud-raadslid C. van der Weele van de RPCU in Vlissingen. Tegelijk met de opknapbeurt van het Leeuwen plein zouden de Leeuwentrap en de twee leeuwen aangepakt worden. „Maar het geld zou op zijn, terwijl de ge meenteraad daarvoor jaren geleden al geld gereserveerd heeft", zegt Van der Weele. Het steekt de Vlissinger dat de leeuwen er gehavend uitzien. „Straks hebben we een mooi Leeuwenplein, maar een trap met te smalle treden en beschadigde leeuwen." H. van Dam van de gemeente Vlissingen kan het gedeeltelijk met hem eens zijn. „We vinden allemaal dat de leeuwen een opknapbeurt verdienen en dat de trap ook opgeknapt moet worden. Het plan daarvoor ligt al klaar. Maar er is geen geld voor en er is nog nooit geld voor opzij gelegd." De leeuwen horen al heel wat jaartjes bij Vlissingen. Rond 1910 stonden de foto Lex de Meester zes leeuwen bij een spoorviaduct in Am sterdam. Omdat er meer sporen werden aangelegd, moest het viaduct verbreed worden en daarom moesten de leeuwen plaatsmaken. Vier kwamen terecht in een parkje bij de Rai in Amsterdam en twee in Vlissingen. „De zes leeuwen zijn nog allemaal intact", weet Van Dam. (Advertentie) door Freek Janssen GOES - J. Westerweel uit Goes heeft zijn Rover 214 van ellende maar naar de sloop gebracht. De Goesenaar is al twee jaar ver wikkeld in een strijd om het chassisnummer, dat gedeeltelijk is weggeslepen. Westerweel kocht de auto in 2000 tweedehands van een ouder echtpaar, dat de Rover nieuw had gekocht. Twee jaar la ter bleek tijdens de jaarlijkse keuring dat een deel van het chassisnummer was weggesle pen. Hoewel onderzoek uitwees dat Westerweel niets te verwij ten valt, nam de politie kente kenbewijs deel 1 in. Ook een gang naar de rechter leverde de Goesenaar niets op. Hij kon dus niets meer doen met zijn auto: er in rijden mocht hij niet en om dat hij geen kentekenbewijs heeft, mocht de Rover 214 offici eel zelfs niet naar de sloop wor den gebracht. Vorige week is de auto dan toch maar naar de sloop gereden. „Ik heb er nog een euro of vijftien voor teruggekregen. Maar ik heb natuurlijk geen vrijwarings- bewijs gekregen, dus officieel blijft die auto mijn eigendom." U kunt Uw kandidaat voor de ZORGZAME BURENDAG nos tot 9 mei inzenden aan Antwoordnummer 706 4460 WB Goes (Advertentie) ACCOUNTANTS ADVISEURS MAATSCHAP WEA ZEELAND Onze vestigingen: Goes, Middelburg, Oostburg, Renesse, Zierikzee zijn op vrijdag 5 mei a.s. GESLOTEN (Advertentie) Op vrijdag 6 mei zijn onze kantoren gesloten Vrijlandstraat 33, Middelburg S 0118-637680 Wilgenstraat 4, Goes S 0113-214310 http://www. pekaar. nl VLISSINGEN - Bij de herdenkingsplechtigheden in West- kapelle en Domburg liggen vandaag Britse landingsvaar tuigen voor de kust. De schepen kwamen gisteren in de Vlissingse haven aan en hebben de nacht bij de marineka zerne doorgebracht. In Westkapelle herdenken Britse ve teranen vandaag om 11.00 uur bij landingsmonument Eri ca bij hun gevallen kameraden. Normaal gebeurt dit in no vember, maar dit jaar houden ze het tegelijk met de her denking van bevrijdingsdag, omdat dit het zestigjarig ju bileum is van de bevrijding. Van de vier landingsschepen die de Britse marine heeft in gezet zijn er twee te zien bij Westkapelle. De andere twee gaan naar Domburg, waar om 15.00 uur een monument wordt onthuld voor de gevallen Noorse soldaten. Hierbij zijn ook Noorse oud-strijders aanwezig. Bij Domburg ligt naast de twee Britse landingsvaartuigen ook een Noorse mijnenveger voor de kust. Het monument zal worden ont huld door de ambassadeur van Noorwegen. VLISSINGEN - Het standbeeld van Michiel de Ruyter op de Vlissingse boulevard wordt vanaf volgende maand ver licht met lichtmasten. Het beeldhouwwerk had nieuwe verlichting nodig omdat de oude steeds werd vernield. Daarom draaide de gemeente de laatste maanden drie lichtproeven. Wethouder T. Verhage-van der Endt: „De eerste kenmerkte zich door verlichting achter het hek, dicht bij het beeld. Maar toen was Michiel de Ruyter niet meer in zijn totaliteit te zien. Een andere proef, met ver lichting van bovenaf, mislukte eveneens. Het gaf geen mooi, evenwichtig beeld. De derde was geslaagd. Die lichtmasten zijn inmiddels besteld en over een dikke maand worden ze geplaatst. MIDDELBURG - E. Israël wordt voorgedragen voor de functie van raadsgriffier in Middelburg. Hij volgt L. Vort- horen op die met vervroegd pensioen gaat. De nieuwe grif fier heeft ervaring opgedaan bij verschillende gemeenten, onder meer als dienstdirecteur bij de gemeente Dronten. De nieuwe griffier wordt per 1 augustus benoemd. Een raadsgriffier ondersteunt de gemeenteraad. VLISSINGEN - Twee geparkeerde auto's zijn tussen zon dagochtend half twaalf en gistermiddag half drie ver nield. Iemand heeft een bloempot op de auto's gegooid, die stonden geparkeerd ter hoogte van de Wijenburg in Vlissingen. De ene auto heeft schade aan de kofferbak, de andere aan een van de portieren. door Wendy van den Hurk ARNEMUIDEN - Ouders kun nen hun kroost in het nieuwe schooljaar veilig over de Van Cittersweg naar school in Arne- muiden laten gaan. Het voetpad van de drukke doorgangsroute wordt verbreed, zodat fietsers niet langer op straat hoeven te rijden. Op de informatiemiddag, giste ren in De Ame, kwamen amper acht bewoners af, maar dat nam volgens hen niet weg dat de on gerustheid in Arnemuiden groot is. Automobilisten trappen hun gas pedaal veel te diep in op de Van Cittersweg. Ze rijden te onveilig voor schoolgaande kinderen, fietsers naar de omliggende sportscholen en kerkgangers. Dus moet er iets veranderen, vindt ook de gemeente. Het liefst nog voordat het nieuwe schooljaar begint, in september dit jaar. Dan moet het Oleander hof zijn deuren openen. „De route wordt steeds belang rijker en kinderen zijn nu een maal kwetsbaar op de fiets", ver woordde Peter Weijmans, van de civiele techniek. „Het pro bleem is alleen dat we te weinig ruimte hebben. Twee geschei den fietspaden zou het best zijn, maar er staan ook bomen en er liggen sloten. Daarom willen we het huidige voet-/fietspad vanaf het spoor tot aan de Lage Lan den verbreden. Dan rijden fiet sen verder van de auto's. Een na deel is echter dat fieters vaker moeten oversteken om aan de overkant te komen." Op de vraag of de maximum snelheid van 50 kilometer per uur om laag kan naar 30, moest Weij mans ontkennend antwoorden. „Dat mag alleen bij een ver- blijfsgebied en dat is de Van Cit tersweg niet. Nog niet, want met alle ontwikkelingen kan dat in de toekomst best verande ren." Budget Het punt van onveiligheid viel flink te bediscussiëren, zo bleek. Iemand die liever sprak van schij nonveiligheid, was Kees d'Huy, ook omwonende. Hij ziet liever een tweebaans fietspad en hier en daar een oversteekplek. Zijn plan vond bij haast iedere- een gehoor, behalve Weijmans. Die zei daar simpelweg het bud get niet voor te hebben, omdat dan ook sloten moeten worden gedempt en bomen gekapt. „De gemeente blijft bij verbreding." Weijmans beloofde de vragen en opmerkingen in acht te nemen en eind mei een nieuwe bijeen komst voor omwonenden te be- leggen. VLISSINGEN - De President Rooseveltlaan in Vlissingen was gisterochtend een uur lang afgesloten voor verkeer. Dat kwam doordat de LPG-tank van een personenauto (rechts voor) tijdens het tanken was gaan lekken. Er kwam gas vrij. De auto werd snel bij het pompstation weggehaald en naar de weg kant geduwd. Ook daar bleef het vulventiel lekken. Een bergingsbedrijf heeft de wagen vervolgens geborgen, waarna de doorgangsweg weer kon worden vrijgegeven. foto Ruben Oreel De hele familie, een mannetje of twintig, maakte zich op voor een weekendje in Fran stalig België. De taal moest geen probleem zijn. De kinde ren brachten met enige regel maat hun schoolvakanties door in het land van crois sants, camembert en vin de pays. Alleen opa en oma konden zich buiten Nederland niet verstaanbaar maken. Bood schappen doen, verwachtte oma, kon toch niet zo moei lijk zijn? Een tomaat is een to maat, ook in België. Ze zou die dag haar befaamde toma tensoep maken. De hele familie zat klaar aan tafel; soepkom en lepel in de aanslag. De eerste hap was ook met een de laatste. Het blikje to matenpuree bleek puree van rode peper te zijn. Voor de kraan vormde zich een lange rij wachtenden om de mond te blussen. De boodschappen werden voor de rest van het weekend gedaan door de kinderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11