Afscheid Oostburg met een zege PZC Hoofdplaat keert na zes jaar weer terug in de vierde klasse a Kapelle vindt zijn frisheid weer terug Seizoen Aardenburg krijgt nog vervolg Dauwendaele start met nipte nederlaag Degradant haalt streep door titelaspiraties van Hulsterloo Initiatief voor driebanden op grote tafel Nieuwe spelers voor Kapelle Tweekamp Serooskerke en Tholense Boys ligt open maandag 2 mei 2005 door Peter van Kouteren OOSTBURG - De lange lijdens weg van Oostburg zit erop, maar de manier waarop dat ge beurde past precies in het beeld van een rampzalig verlopen sei zoen. De West-Zeeuws-Vlamin- gen doorbraken zelf een reeks van veertien nederlagen op rij en haalden met een 3-2-zege een streep door de kampioensaspira ties van Hulsterloo. Het contrast was dan ook groot in Oostburg, nadat scheidsrech ter Halil Atmac voor de laatste keer had gefloten. Waar Oost- burg juichte, gingen de spelers van Hulsterloo verslagen tegen de grond. De bezoekers berust ten in een gemiste kans op een rechtstreekse titel en maakten zich kort na afloop al op voor de nacompetitie. Niet veel later drong tot de Oostburgers door dat Hontenisse had gewonnen SAS VAN GENT - Carlo van Dam van café Reseda in Sas van Gent wil ook in Zeeuws-Vlaan- deren het driebanden op het groot biljart van de grond tillen. Momenteel kent de regio geen teams die deelnemen aan de lan delijke competitie driebanden, omdat het ontbreekt aan een speellokaal met twee grote matchtafels. Van Dam wil daar verandering in brengen. Hij wil twee van der gelijke biljarts plaatsen, maar dan moeten er wel teams zijn die op de grote tafel in competi- tieverband willen acteren. De initiatiefnemer denkt aan drie teams die uit moeten komen in de vierde divisie landelijk. Deze teams spelen in de regio Zee land en West-Brabant. Eén team van de eigen vereniging, HGL/KOT'86, heeft zich reeds aangemeld. en dat ondanks de eigen over winning degradatie een feit was. Assistent-trainer De Wever, die met Jan Verdonk na het vertrek van Danny van de Velde de scep ter overnam, kon het amper be vatten. „Ongelooflijk dat we met zón ploeg degraderen." Alexan der Bareman, die geblesseerd aan de kant bleef, had er wel een verklaring voor. „Er is door een aantal spelers een tijd lang ge woon met de pet naar gegooid." Robert Bezemer: „We hebben vandaag ook redelijk veel kan sen gemist, maar het tegen De Noormannen en tegen Jong Am- bon laten liggen. Als je ziet hoe veel kansen we toen misten." Leegloop Met de degradatie kondigt zich in Oostburg tevens een leegloop aan. Dominique Verlinde, Den nis de Kraker en Alexander Ba reman keren terug naar Terneu- zen. Robert Bezemer vertrekt naar Terneuzense Boys. Doel man Gert Schoors stopt, maar blijft als keeperstrainer voor de club behouden. Daarnaast zou den diverse spelers niet onwel willend tegenover een vertrek naar vijfdeklasser Groede staan. Met de degradatie komt een eind aan een turbulent seizoen, waarin Oostburg zeven wedstrij den op rij won en de eerste-pe- riodetitel opeiste. Daarna kwam de klad erin. Oostburg was ze ker niet altijd minder dan de te genstander, maar verloor door slagvaardigheid voor het doel veertien keer achter elkaar. De frustraties over de dalende pres tatiecurve leidden tot een vroeg tijdig vertrek van trainer Danny van de Vélde en voorzitter Wal ter van Duyse. Oostburg begon sterk tegen Hul sterloo en drukte de titelkandi daat voor rust ver terug op ei gen helft. Het resulteerde in mo gelijkheden voor de thuisploeg, waarvan Nico Sol en Peter van de Linde op aangeven van Niek Maenhout scoorden. De 2-0- voorsprong bij rust was niet meer dan verdiend. Binnen tien minuten na de hervatting stond Dominique Verlinde, die volgend seizoen bij Terneuzen speelt, schiet de 3-2 voor Oostburg binnen. Hulsterloo echter al op gelijke hoogte. Nadat Peter van de Lin de een opgelegde kans om 3-0 aan te tekenen had gemist, trof Mario Vermeirssen uit de tegen aanval doel: 2-1. De jonge Remy van Iteghem maakte vervolgens voor Hulsterloo een droomde- buut. Hij stond net in het veld, toen hij uit een hoekschop de ge lijkmaker binnentikte: 2-2. Hulsterloo drong daarna sterk aan, .kreeg kansen op meer, maar slaagde er niet in om nog een keer te scoren. Dat lukte Oostburg daarentegen wel. Do minique Verlinde soleerde vijf minuten voor tijd door de vijan delijke linie, zette drie spelers in de wind en nam winnend af scheid van Oostburg en de vier de klasse: 3-2. Oostburg-Hulsterloo 3-2 (2-0). 13. Nico Sol 1-0, 34. Peter van de Lin de 2-0, 47. Mario Vermeirssen 2-1, 56. Remy van Iteghem 2-2, 85. Do minique Verlinde 3-2. Scheidsrech ter: H. Atmac (Sluiskil). Aantal toe schouwers: 175. Oostburg: Gert Schoors; Joachim de Ridder (76. Yannick Geertse), Robert Bezemer, Martien Thelen; Bas Casteleijn, Jacco Seen, Dennis foto Peter Nicolai de Kraker, Niek Maenhout; Nico Sol (53. Stephan Roche), Peter van de Linde, Dominique Verlinde. Hulsterloo: Jelle van Damme; Joe- ri Verley, Mario Vermeirssen, Alexander Praet; Kenneth Mang- nus, Onno van Ombergen (79. Mi chel Leonhart), Daan van Damme (55. Remy van Iteghem), Eric Goos- sens; Silvester Sturm (46. Jimmy van Laere), Christoph Praet, Chris- toph de Clippelaer. door Rudy Booqert KAPELLE - De eerste winst is binnen voor Kapelle, maar het eerste verlies ook. De Beveland- se tweedeklasser versloeg zater dag in de nacompetitie Almkerk op eigen veld (1-0), maar voor de return heeft trainer Huib Meerman nog een puzzeltje te leggen. Drie schakels in zijn de fensie kregen een gele kaart (René van Boven zelfs twee), waardoor ze komende zaterdag geschorst zijn. Drie van die gele kaarten tover de scheidsrechter Uitterhoeve uit zijn kontzak na een overtre ding op de gevaarlijkste speler van Almkerk: Mark van der Me- ijden. Deze makkelijk scorende spits speelt volgend seizoen bij hoofdklasser Kozakken Boys, maar wil eerst nog zijn eerste liefde naar de eerste klasse lei den. Hij scoorde zaterdag niet, maar dunde door het uitlokken van de gele kaarten wél het aan tal mandekkers uit bij Kapelle voor komende zaterdag. Verdedigers heeft Kapelle tegen Almkerk nu juist zo hard nodig. Het krachtigste deel van de Bra bantse opponent is de aanval, met behalve Van der Meijden ook de balvaste Mark van Noor loos. Verdedigend bleek de ploeg zaterdag met name in bal bezit matig. Een beetje storend werk en de achterste spelers ros ten de bal ogenschijnlijk in pa niek al naar voren. En als de doelman dat probeerde, raakte hij de bal negen van de tien keer maar half. Terugspeelbal Uit zo'n situatie viel ruim een kwartier voor tijd ook de enige goal van de wedstrijd. Almkerk - doelman Jacco Pellekaan kreeg een terugspeelbal, Kapelle-spe- ler Edwin van Damme gaf een beetje druk en de keeper schoot de bal laag door het midden van het veld. In de halve cirkel voor het strafschopgebied ving Koen Sinke van Kapelle de bal op, gaf hem opzij aan Hans Tolhoek en de clubtopscorer (zeven competi tiegoals) schoot links boven doel man Pellekaan raak: 1-0. Daar mee maakte de nummer negen van de tweede klasse E een wir,: nende start in de nacompetit»' tegen de nummer drie van d* tweede klasse F. Trainer Hui> Meerman zag zaterdag eindelijk weer iets terug van de ontspar,' nen spelende ploeg uit het begr van de competitie. Kapelle pah' te toen de eerste-periodetité „Met fris voetbal, agressie êj een beetje geluk", vond de trai ner. Maar daarna leek de ha# rem er opeens op te gaan. Nege- nederlagen in dertien duels volt; den. Meermans gevoel ging van ver bazing over de periodetitel nat. frustratie over de ineenstorting En de oorzaak? Wist-ie h? maar. Maar nu de nacompetife begonnen is, staat Kapelle plots weer. „Deze winst is goet voor de teamspirit. We moete' voorzichtig zijn, want het kar nog alle kanten op. Vorige wees- ben ik toch boos geworden fc de wedstrijd tegen Zwaluw Oké, het was het laatste due' van de competitie, maar er wa niks geen beleving. Vandaag ge lukkig wel." Rust 'Echte' kansen waren zaterdag niettemin schaars. Vrije trapper zorgden voor dreiging, maa niet voor problemen. De jeugdi- ge Kapelle-keeper Jouri Houte kamer redde twee keer knap i- een duel met Van der Meijdes en was verder een baken var rust. Danny Nouse krulde in dr tweede helft een bal bij de twee de paal, die via doelman Pellek aan op de paal belandde. Tol hoek en Van Damme kregen dr rebound niet tussen de palen. - Kapelle - Almkerk 1-0 (0-0). 71 Hans Tolhoek 1-0. Scheidsrechter J.P.H. Uitterhoeve ('s-Gravenpol' der). Rode kaart (2x geel): 67. Ren. van Boven (Kapelle). Gele kaan Danny Nouse, Marlijn van Zwee- den (Kapelle), Wilco van Oorcj (Almkerk). Aantal toeschouwen. 300. Kapelle: Jouri Houtekamer; Rem van Boven, Jon Herselman, Mat tijn van Zweeden, Danny Nousi Randy de Dreu (64. Kevin Joossefi Jozef den Hollander, Richard Uit terhoeve, Edwin van Damme (7S Albert de Troye); Koen Sinke (91' Jordi Overbeeke), Hans Tolhoek. door Wim de Vos AARDENBURG - Het was een domper. Dat moest Robby de Muynck, trainer van Aarden burg, toegeven na afloop van het duel tegen Jong Ambon. De Zeeuws-Vlamingen ging op ei gen veld met zware cijfers onder uit (2-5), waar gewonnen moest worden om een kans op het kam pioenschap te behouden. Aar denburg moet zich nu opmaken vóór de nacompetitie, die ko mende donderdag begint met een wedstrijd tegen Steenber gen. Het verschil was gisteren duide lijk. Jong Ambon was veel feller dan Aardenburg en bovendien gingen de Middelburgers veel ef ficiënter om met de mogelijkhe den. Aardenburg kreeg net zo veel kansen als de tegenstander, maar de meeste mogelijkheden werden onbenut gelaten. „Ik moet inderdaad toegeven dat Jong Ambon veel feller speelde. In de rust heb ik daar om ook gevraagd of ze wel in een kampioenschap geloofden, want we kregen natuurlijk wel kansen. En om dat laatste gaat - het natuurlijk, al moeten ze dan wel worden benut. Ook dat deed Jong Ambon beter dan wij", gaf De Muynck na de wedstrijd aan. De trainer erkende daarmee dat zijn ploeg terecht had verloren - en zich nu dus op mag gaan ma ken voor de nacompetitie. „We hebben de kans gehad, die niet gekregen en nu dus de herkan sing. Ik ken Steenbergen niet. Daarom ga ik deze week nog in formeren hoe zij spelen", aldus De Muynck. KAPELLE - Kapelle heeft zich voor volgend seizoen versterkt met Richard Jacobs van Nieuw- land en Jordan van Langevelde van Kruiningen. De komst van Jacobs en Van Langevelde past in de filosofie van de tweedeklasser. De club zoekt jeugdige spelers bij kleine re clubs uit de regio. Dit seizoen kwamen bijvoorbeeld de jeugdi ge spelers Kevin Joose (Nieuw- land), Koen Sinke (Yerseke) en Jouri Houtekamer (Kruiningen) al naar Kapelle. De trainer verwacht niet dat hij zijn spelers opnieuw zal moeten motiveren, zo kort na een zware nederlaag. „Ik zie die korte pe riode naar donderdag niet als een nadeel. Elke sportman moet zich optimaal kunnen motive ren als er promotie op het spel staat. Daar zie ik geen proble men in." Aardenburg kreeg ze ker wel mogelijkheden om de wedstrijd naar de hand te zet ten, maar het ontbrak aan een dosis felheid. En juist op dat ge bied gaf Jong Ambon de thuisclub een lesje. Bovendien werden er in defensief opzicht onnodig veel fouten gemaakt, waardoor het de bezoekers soms wel erg gemakkelijk gemaakt werd op weg naar doelman Ar jan Worst. Rode kaart De doelman werd daar ruim tien minuten voor tijd de dupe van, toen onnodig balverlies op het middenveld werd geleden en Marcel Ririhena alleen op Worst af mocht gaan. Worst haalde de aanvaller onderuit en kreeg te recht de rode kaart. Alleen vond de overtreding buiten het straf schopgebied plaats, terwijl de scheidsrechter wel een straf schop gaf. Die werd benut, waar door Jong Ambon op een 4-2-voorsprong kwam. „En dat was een cruciaal moment in de wedstrijd. Toen waren wij defi nitief geklopt", zei De Muynck. Jong Ambon was in de eerste helft uitgelopen naar 0-2 door treffers van Martin Waisapy en Eldridge Pentury, waarna John Paridaen voor de aansluitings treffer zorgde. Treffers van Levi Waisapy, Giacomo Wattel (straf schop) en Marcel Ririhena voor Jong Ambon en tusendoor Jelle de Vreeze bepaalden de eind stand op 2-5. Aardenburg-Jong Ambon 2-5 (1-2). 8. Martin Waisapy 0-1, 40. Eldridge Pentury 0-2, 45+2. John Paridaen 1-2, 49. Levi Waisapy 1-3, 70. Jelle de Vreeze 2-3, 79. Gia como Wattel 2-4, 83 Marcel Ririhe na 2-5. Scheidsrechter: J. Suyker- buyk (Bergen op Zoom). Rode kaart: 79. Arjan Worst (Aarden burg). Gele kaart: Wilfried Vreeke, Alfaro Pentury, Paulo da Silvo Go- mes (Jong Ambon). Aantal toe schouwers: 100. Aardenburg: Arjan Worst; Hylke Stroo, Jürgen van Hooreweghe, Bert de Bruyckere, Ronald de Cock (46. Jeroen de Bart); Steve van Hulle (79. Manuel Marichal), Remco Dhont, Michiel Leijte (74. Angelo Wieme), Martin de Croock; John Paridaen en Jelle de Vreeze. Barry Sutin heeft zijn shirt over zijn hoofd getrokken, nadat hij Hoofdplaat op voorsprong heeft gezet. foto Camile Schelstraete door Jurqen Naeye SAS VAN GENT - Hoofdplaat keert terug in de vierde klasse. De formatie van trainer Mark Wabeke stelde het kampioen schap gisteren veilig dankzij een 1-0-overwinning op Corn Boys. Barry Sutin tekende voor het enige doelpunt. Het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Meertens liet lang op zich wachten. Pas om half vijf was de wedstrijd ten einde. Daarna kwam de ontla ding en barstte het feestgedruis los. Supporters namen bezit van het veld. Kampioensliederen klon ken, champagne vloeide rijke lijk en trainer Mark Wabeke werd getrakteerd op de inhoud van een volle waterzak. De winnende coach roemde het collectief dat aan de basis stond van het kampioenschap. „De spelers waren bereid om voor el kaar te werken. Dat is onze kracht geweest. Individuele be langen werden aan de kant ge schoven ten gunste van het elf tal. De 1-0-zege tegen Sluiskil was cruciaal. Toen hadden we het gevoel dat er meer in zat dan alleen een plaats bij de bo venste vijf." Ondanks alle euforie beseft Wa beke dat zijn ploeg voor een zwa re opgave staat. „We hebben een goed elftal, maar een smalle selectie. Er zullen spelers bij moeten komen, anders zie ik het somber in. Zes jaar geleden pro moveerden we ook naar de vier de klasse, maar toen duurde het verblijf slechts één jaar. Dat wil len we nu zien te voorkomen." De huidige spelersgroep blijft vrijwel intact. Dat is goed nieuws. „Maar een paar spelers erbij is wenselijk. Dan kunnen we blessures beter opvangen." Zenuwen De laatste hindernis naar de pro motie nam Hoofdplaat niet zon der slag of stoot. Corn Boys had nog uitzicht op een periodetitel. Een overwinning was noodzake lijk. In een slechte, maar span nende eerste helft kreeg Corn Boys de beste kansen. Tot twee maal toe stond de uitstekend keepende Menno Heyens de ope ningstreffer van Stefan Bur- bach in de weg. De bezoekers hadden zichtbaar last van de zenuwen. Na de rust leek Hoofdplaat de spanning van zich af te werpen. Maar Bar ry Sutin en Alf Waatjes misten in kansrijke positie. Twaalf mi nuten na de hervatting viel de voor Hoofdplaat bevrijdende treffer. Doelman Jean-Pierre de Vriend ging in de fout bij een terugs peelbal. Barry Sutin profiteer de. De 23-jarige aanvaller liet gistermiddag trouwens zien dat hij een aanwinst kan zijn voor de vierde klasse. Verdedigers van Corn Boys hadden erg veel moeite hem af te stoppen. Twee overtredingen werden bestraft met een gele kaart. „Ach, dan weet ik alvast wat me volgend seizoen te wachten staat", lachte Sutin. „Ik kijk er door Euqène de Kok TILBURG - Een bus, zoals de supporters van FC Dauwendae le zaterdag hadden gehuurd, zal tegenstander JPS uit Tilburg niet nodig hebben voor de re turn. Slechts een handjevol Til- burgers was afgekomen op het eerste duel in de nacompetitie van hun ploeg met de Middel burgse zaterdag-derdeklasser. Zij zagen JPS goed starten, ver volgens in de problemen komen, maar wel winnen met 1-0. JPS, dat als tweede eindigde in de derde klasse B, startte sterk en overrompelde de bezoekende Zeeuwen. De Tilburgers profi teerden van de ruimte die Dau wendaele hen gaf op het midden veld en stapelden via snelle uit vallen kans op kans. De blauw gelen konden er in de eerste helft nauweïijks iets tegenover stellen. Ondanks het grote veldover- wicht kwam JPS pas in de laat ste minuten voor rust op voor sprong. Een pass van Christian Norbart vloog over het centrale verdedigingsduo René de Noo- ijer en Francis Langemaire heer en belandde in de voeten var Bram Somers. De spitsaarzeldt niet en nam de bal in één keer op de voet: 1-0. Na rust zag trainer Marier Schroevers een ander Dauwen daele. De verdediging stonc goed georganiseerd, de gaten op het middenveld waren verdwe nen en nu kregen de Walchena- ren een zee aan mogelijkheden. Zo had Joran Moes in de zeven tigste minuut, na een slapstick achtige botsing tussen JPS- keeper Arjan van Dongen er één van zijn' verdedigers, de ba! slechts voor het intikken. Moe had voor open doel echter vee! te veel tijd nodig en Van Don gen kon met een snoekduik als nog redding brengen. Uit de hoekschop die daarop volgde kopte diezelfde Moes rakelings naast. JPS - Dauwendaele 1-0 (1-0). Bram Somers 1-0. Scheidsrechter J.J.G. van Rijsingen (Boxtel). Gek kaart: Kars Verbeme (JPS) er Jeroen van de Schelde (Dauwen daele). Aantal toeschouwers: 120. enorm naai' uit om in de vierde klasse te spelen. Ik hoop dat er enkele spelers bij komen. Maar dat is van later zorg. Voor mij is dit mijn eerste kampioenschap. Eerst gaan we uitgebreid feest vieren. Pas later gaan we den ken over het volgend seizoen." Corn Boys-Hoofdplaat 0-1 (0-0). 57. Barry Sutin 0-1. Scheidsrech ter: T. Meertens (Axel). Gele kaart: Tom van den Bossche, Martijn Marcelis, Manuel Dhondt (allen Com Boys), Eli Bolleman en Hans Risseeuw (beiden Hoofdplaat). Aantal toeschouwers: 150. Corn Boys: Jean-Pierre de Vriend; Michael van den Akker (46. Pascal Klasen), Martijn Marcelis, Manuel Dhondt, Mario Bogaert; Martin Kalfsvel (70. Roel Bazelier), Den nis Winne, Martijn van den Boom, Tom van den BosscheStefan Bur- bach en Sven Vermeersch (46. Ma rio Roegiest). Hoofdplaat: Menno Heyens; Ruben Thomaes, Ricardo van Waes, Bart de Smit, Alf Waatjes, Eli Bolle man, Pascal Pijcke, Jeroen Zee- gers (50. Philip Calon), Martijn de Bie (70. Hans Risseeuw); Barry Su tin (85. Marco van Waes) en Erik de Rechter. Daarmee kreeg Tholense Boys onnodig het deksel op de neus. De ploeg controleerde aan de hand van centrale middenvelder' Jaben Kortland de gehele eerste helft en kwam ook op 0-1, maar1 verder creëerden de geel-zwar-; ten te weinig kansen. De ploeg verloor na het uitval-! len van routinier Johan Schoti (kort na de pauze) de rust in hel spel en liet zich vastzetten door het opportunistischer spelendej Serooskerke. Wel kwam de ploeg van Niemantsverdriet er af en toe gevaarlijk uit met een counter. Beide ploegen waren echter vooral bang om tegen een neder laag aan te lopen, waardoor de wedstrijd eindigde in een gelijk-! spel. Daarmee ligt alles nog open in de tweekamp. Serooskerke - Tholense Boys 1-1 (0-1). 19. Niels Hopmans 0-1, 52 Bas Rooze 1-1. Scheidsrechter: G. de Keyzer (Hardinxveld-Giesen-j dam). Gele kaart: Alex Dekker Huibert Deurloo, René Cevaal (Serooskerke) en Jan de Graafj (Tholense Boys). Aantal toeschou wers: 150. door Bas Abresch SEROOSKERKE - Tholense Boys-trainer Gaby Niemantsver driet gaf het voor de wedstrijd al aan: zijn ploeg kan heel goed, maar soms ook heel slecht voet ballen. Zaterdag kwamen die twee eigenschappen samen in één wedstrijd. In de eerste helft controleerden de Tholenaren het eerste duel in de nacompetitie voor promotie naar de tweede klasse. In het tweede bedrijf liet de ploeg zich terugdrukken door Seroosker ke, waardoor er een terechte 1-1-eindstand op het bord kwam. De gelijkmaker van de Walcherse ploeg kwam op naam van A-junior Bas Rooze. De be loning voor zijn spel kwam in de 52e minuut. Na een mooie aan val over links kwam de bal via Nicky Holmes en Arjan de Vis ser bij Rooze, die met zijn rug naar de goal stond. De tiener vond de ruimte om weg te draaien en plaatste de bal in de verre hoek: 1-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 48