Grotere rol voor containervervoer PZC PZC Dans voor twee voeten en vier poten Drukke kermismarkten Koewacht en Sas van'i HoFF Nog steeds klachten over bewoners van gemeentehuis Hoek 13 Ook Terneuzen heeft een Koninginnenach Commissie Transport Infrastructuur wijst op ondergrens in mileurapport Wandeltocht St.-Jansteen AAZET WEG MET DE ZON Twintigste Smartlappenfestival Man aangehouden na bedreiging Illegaal kamperen Rijverboden bij alcoholcontroles agenda Hemelaar dealer, maandag 2 mei 2005 door Gino van den Broecke TERNEUZEN - In navolging van Hulst, heeft ook Temeuzen sinds afgelopen vrijdag een ei gen Koninginnenach. Met drie optredens werd een voorzichtig begin gemaakt om een dergelijk evenement ook in de havenstad van de grond te krijgen. Een paar honderd belangstellen den waren afgekomen op het kleinschalig opgezette evene ment. Stichting Evenementen commissie De Vliegende Hollan der, die ook al jaren Koninginne dagfestiviteiten op de Markt or ganiseert, was daarmee meer dan tevreden. „Er zal zeker vol gend jaar weer een Koninginne nach in Temeuzen zijn", aldus A. Augustinus van De Vliegende Hollander. Tijdens de eerste edi tie van het muzikale feestje op de Markt betraden drie acts van verschillende pluimage het po dium. Het spits werd afgebeten door de Zeeuws-Vlaamse forma tie Void. Zij speelden rocknum mers met een mengeling van covers en eigen werk. De band trok goed bekijks en had ook een eigen schare publiek meege bracht. Na Void was het de beurt aan Idolsfinaliste Marlies. De 22-jarige zangeres uit Grootebroek speelde lekkere ste vige nummers. Haar repertoire bestond voor de helft uit eigen nummers en de helft uit beken de covers. Na het optreden nam ze ruimschoots de tijd om haar fans te voorzien van cd's, pos ters en handtekeningen. Ze had genoten van het optre den in Temeuzen: „Ik kom graag in Zeeland om te spelen, het is hier altijd supergezellig met leuk publiek." De eerste editie van het mi ni-muziekfestival werd afgeslo ten met een optreden van Her man Brock Jr. en The Eurocas- ters. Ook deze band bleek een eigen schare publiek mee te hebben ge bracht die bij het vallen van de duisternis het marktplein op wa ren gekomen om te genieten van lekkere country, Texasblues en rockabilly. Brock Jr. en zijn band luidden zo de eerste Konin ginnenacht in Temeuzen op sfeervolle en energieke wijze uit. door Ben Jansen MIDDELBURG - In het nieuwe milieueffectrapport voor de Wes- terschelde Container Terminal (WCT) moet rekening worden ge houden met de grote vlucht die het vervoer van containers per binnenvaart- en kustvaartschip de laatste jaren heeft genomen. De aannames die daarvoor zijn gehanteerd in het oorspronkelij ke, uit 2001 daterende milieuef fectrapport, moeten daarom als een absolute ondergrens worden beschouwd. De commissie Transport Infra structuur Zeeland, waarin de Kamer van Koophandel, onder nemers- en vervoersorganisaties zijn vertegenwoordigd, meent dat de binnenvaart een grotere rol kan spelen in de aan- en af voer van containers naar de WCT dan tot dusver is aangeno men. In een brief aan Zeeland Seaports, de initiatiefnemer voor de WCT, brengt de commis sie dit onder de aandacht. In het milieueffectrapport van vier jaar geleden zijn twee scena rio's uitgewerkt voor de te ver wachten verdeling van de contai nerstroom (anderhalf miljoen stuks per jaar) over verschillen de vormen van transport. De kustvaart zou volgens die cij fers twintig tot dertig procent kunnen verzorgen en de binnen vaart 24 tot 35 procent. In beide scenario's is uitgegaan van 16 procent transport per trein. Meer is niet mogelijk in verband de capaciteit van het spoornet. Onlangs uitgevoerde onderzoe- SINT - JANSTEEN - De Stich ting de Warande houdt woens dag 11 mei in samenwerking met wandelclub de Gasthofstap pers uit het Belgische De Klinge drie St.Jans wandeltochten. De routes over 6, 12 en 18 kilo meter zijn uitgezet omgeving. De deelnemers aan de 6 en 12 ki lometer kunnen tussen 9.00 en 12.00 uur vertrekken vanaf het gemeenschapscentrum de Wa rande. De stappers voor het tra ject van 18 kilometer kunnen tot 13.00 uur inschrijven. (Advertentie) KOZIJNEN-ZONWERING WWW.AAZET.I Kapelle -Tel. 0113-3! Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ken tonen volgens de commissie aan dat het vervoer van contai ners per binnenvaartschip fors stijgt. Zo gingen in Nederland in 2000 3 miljoen containers op een binnenvaartschip. Verwacht wordt dat het er in 2010 4,5 mil joen zullen zijn. Zo'n sterke ont wikkeling doet zich ook voor bij de kustvaart. Dankzij de strategische ligging van de locatie die voor de WCT wordt beoogd, kan de terminal uitgroeien tot een belangrijk knooppunt, waar grote contai nerschepen laadkisten aan wal zetten, die vervolgens per kust vaarder naar andere havens wor den vervoerd. En omgekeerd. Daarbij komt dat in de plannen voor de WCT - in tegenstelling tot andere containerhavens - een aparte binnenvaarthaven is opgenomen. Een en ander leidt er volgens de commissie toe dat na de inge bruikname van de WCT minder containers over de weg en het spoor zullen worden vervoerd dan werd aangenomen. KTVZIINFN7nN\tyERINvj ET. NV 33#*» Snoepie van Dennis Tieleman door Gino van den Broecke AXEL - Het op de maat van de muziek uitvoeren van dansbewegingen geven van commando's aan de hond en vooral niet vergeten om als baasje ook zelf te bewegen. Het bewegende samenspel tus sen mens en dier, tussen baasje en hond, dat zijn de ingrediënten van Dog gy Dance. „Ik vind het gewoon leuk om allerlei be wegingen te doen met mijn hond Kim- ba. Dan doet ze bijvoorbeeld een slalom door mijn benen en dans ik ook pasjes op muziek van K3", zegt de tienjarige Femke Matheze uit Axel, terwijl ze la ter op de dag echt de ring in moet met haar Tibetaanse Terriër Kimba in de be ginnersklasse. Doggv Dance is Engels voor Honden- dans en daar gaat het ook om, het sa men 'dansen' op de maat van de zelfge kozen muziek. Doggy Dance is ontstaan vanuit de ge hoorzaamheidsoefeningen met honden, de zogenaamde obidience. Een gOQfle ba sisgehoorzaamheid is bij deze tak van hondensport wel hoogst noodzakelijk om samen een dans te kunnen leren. Iedereen van jong en oud, die graag traint met zijn of haar hond kan aan Doggydancing gaan doen. Het is boven dien niet afhankelijk van soort, maar het dansen kan met elk ras gedaan wor den. „Het is echter wel van belang, dat je bij het trainen op muziek en tijdens de deel name aan wedstrijden goed let op de keuze van de muziek. Een grote langza me hond moet je niet laten dansen op snelle muziek of omgekeerd. Daar wordt uiteraard ook naar gekeken", al dus jurylid Greet Vink van de Axelse Kynologenclub. De jurering is overigens wel afhankelijk van de klasse waarin de honden zijn in gedeeld. In het Doggy Dance zijn er vier verschillende klassen. Dit zijn van laag naar hoog: Starters, Beginners, Novice en Advanced. In Axel verschenen gisteren in 26 deel nemers in de ring uit Nederland en Bel gië op jacht naar de eerste prijs. In de Startersgroep bonden 12 deelnemers met elkaar de strijd aan, in de Begin ners 10, in de Novice 2 en in de Advan ced 3. Voor aanvang van hun optreden lever den de baasjes de cd met de goede mu ziek in bij de jurytafel en maken zich klaar voor een kortdurend optreden van twee tot drie minuten. Alles moet goed gaan als de eerste tonen van de mu ziek klinken, het dier moet de juiste pas sen en bewegingen maken op aanwij zing van het baasje. De Engelse Jules O'Dwyer is een geken de naam op het gebied van Doggy Dan ce en is er direct toen de sport ontstond ook mee begonnen. Inmiddels heeft ze met haar bordercollie Webster al vele internationale titels in de wacht ge sleept. Ze doet in Axel nog één keertje -ff - '"W V X foto Camile Schelstraete mee in de Advancedgroep met Webster, die eigenlijk al twee jaar met 'danspen- sioen' is gegaan. „Ik train op dit moment blindengeleide honden en heb vroeger veel aan tructrai ning gedaan. Het is gewoon enorm leuk om honden bepaalde bewegingen te la ten doen en te laten bewegen op de maat van de muziek. Als mijn hond dan mooi heeft gelopen en zijn best heeft ge daan, ben ik heel tevreden. Of je wint of verliest, jouw hond blijft toch altijd de beste." En hij was inderdaad in Axel ook dit keer de beste. O'Dwyer won de wedstrijd in de hoogste categorie. Bij de Starters won Cathy Stilkenboom met haar hond Bliksem de danswedstrijd, bij de beginners won Greetje Wagenaar met Mambo en in de Noviceklasse ein digde Jaap Stilkenboom met Troy als winnaar. Het blijft in elk geval een schitterend gezicht een hond die op de maat van de muziek en op commando van zijn baas je allerlei trucjes uitvoert. En ook in Axel ging zoals O'Dwyer al zei iedereen met de beste en leukste hond weer naar huis. door Gino van den Broecke KOEWACHT - Ruim honderd kooplieden boden gisteren tradi tioneel op 1 mei hun waren aan op de Meikermismarkt in Koe wacht. Het grensoverschrijden de evenement vond dit jaar voor de 21e keer plaats en trok weer duizenden bezoekers. Kinderkoor De Vlasvlegeltjes zong 's morgens tijdens de offi ciële opening van de Meikermis markt die werd verricht door J. Teirlinck, ambassadeur van Bel gië in Nederland. Hij opende de markt door het loslaten van een aantal postduiven. Het Bel gische Stekene had dit jaar de eer om op te treden als gastge- meente voor het evenement. Al in alle vroegte trokken de mensen langs de kramen. Ook dit jaar was het aanbod was de ruim honderd standhouders en kooplieden te bieden hadden weer overweldigend. In een lint van anderhalve kilometer ston den in de Nieuwstraat ën de in het verlengde liggende Berg straat aan de Belgische kant ve le kramen opgesteld en werden tal van activiteiten gehouden. De eetkramen hadden over be langstelling van het publiek niets te klagen en de terrassen zaten vol. Verder stonden er ker misattracties, oldtimer tracto ren, oude landbouwwerktuigen en zorgde clown Ome Ko voor straatanimatie. Net als in Koewacht werd ook Sas van Gent gisteren over spoeld door vele bezoekers tij dens de lokale 1 meimarkt. Dui- (Advertentie) Binnenzonwering bij: WONINGINRICHTING Molondi|k 15 - HOEK - Tel. 0115-441235 SAS VAN GENT - Het Smartlappenfestival is al tijden een begrip in Sas van Gent. Voor de twintigste keer trok ken lokale 'aetiesten' langs de cafés en trakteerden de aan wezigen op Koninginnedag op meezingers en andere le vensliederen. Rond het middaguur ging in café De Reseda de sfeervolle jubileumeditie van het festival van start. Aan de Noordweststraat zongen de plaatselijke zangers en zangeressen onder bezielende begeleiding van orkest De Tranentrekkers hun repertoire. Na het eerste optreden in het repetitielokaal van De Tra nentrekkers vertrok het gezelschap voor een ronde langs vijf andere lokaties. Ook bij D'OuweBrug, het Schippers huis, café Rijnvaart en de Watergeus trokken de smartlap artiesten bekijks. Naast de lokale horeca werd ook een openluchtoptreden verzorgd op het warme en zonnige Keizer Karelplein waar de rommelmarkt en andere Ko ninginnedagactiviteiten van het Oranjecomité door de ju bilerende muzikanten luister werden bijgezet. De twintig ste verjaardag van het festival werd afgesloten waar het eerder op de dag begon, in café De Reseda aan de Sasse Noordweststraat. TERHOLE - Een 49-jarige man uit de gemeente Hulst is gistermiddag rond half twee in Terhole aangehouden door de politie.Hij wordt ei-van verdacht twee mannen, van 42 en 50 jaar oud, te hebben bedreigd met een wapen en een van de mannen te hebben mishandeld. De 49-jari- ge wordt verhoord door de politie. Hij is in verzekering ge steld. De oorzaak van de bedreiging en mishandeling is, vermoedelijk, een uit de hand gelopen langslepend con flict tussen de drie mannen. De 42-jarige man hield aan de mishandeling een kleine wond op zijn arm over. BRESKENS - Op de Panoramaweg in Breskens werden in de nacht van vrijdag op zaterdag twee personen be keurd voor het illegaal kamperen. HULST - Bij alcoholcontroles in Zeeuws-Vlaanderen wer den verschillende automobilisten gepakt die te veel had den gedronekn. Tussen vrijdag 21.30 uur en zaterdag 7.00 uur werd alco holcontrole gehouden op de Hulsterweg in Kuitaart en op de Glacisweg en de Stationsweg in Hulst. Op de Hulsterweg werden 34 blaastesten afgenomen. Een automobilist had meer dan ander half keer teveel had ge dronken en kreeg een rijverbod van drie uur. Op de Glacisweg moesten 26 bestuurders blazen en twee automobilisten kregen een rijverbod van één en twee uur.. Op de Stationsweg werd bij 28 bestuurders een blaastest afgenomen en een automobilist kreeg een rijverbod van vier uur. Een 47-jarige Temeuzense automobilist bleek in de Wil lem de Zwijgerlaan in zijn woonplaats meer alcohol ge dronken te hebben dan de toegestane hoeveelheid. Hij kreeg een rijverbod van twee uur. Een 23-jarige automobiliste uit Sas van Gent reed op de Vaartwijk in Axel met een glaasje teveel op. Zij kreeg ook een rijverbod van twee uur. Hetzelfde lot trof een 29-jari- ge Axelse automobilist op de N253 moest blazen. door Euqène Verstraeten HOEK - Inwoners van Hoek hebben de Temeuzense gemeen teraad te hulp geroepen voor het oplossen van de klachten over het voormalige gemeente huis in Hoek. Het gebouw is verbouwd tot een aantal studio's waarin vooral jongeren wonen. Volgens de omwonenden veroor zaken de jeugdige bewoners een hoop overlast. De klachten zijn er al geruime tijd, maar volgens de omwonen den komt de gemeente niet in ac tie. Daarom doen de Hoeken- aren nu een beroep op de ge meenteraad. De omwonenden wijzen er op dat afspraken met de eigenaar van het voormalige gemeente huis niet worden nagekomen. Het gaat onder meer om het niet parkeren van auto's op de Mo lendijk, blinderen van ramen aan de achterkant in verband met de privacy, netjes houden van de afvalcontainer en afzet tingen met schuttingen. In de brief aan de leden van de gemeenteraad constateren de omwonenden dat de poort waar achter de container staat al maanden kapot is en dat men vanaf de straat afval en bouwaf val ziet liggen. Verder groeit het onkruid ach ter het pand welig. „Wij willen jeugd niet allemaal over een kam scheren", schrijft buurtbewoner M. de Ritter^ „maar soms loopt het de spuiga ten uit. Grote monden, een hoop geschreeuw, harde muziek, aso ciale leuzen." Vragen Naar aanleiding van de klach ten heeft P. Clijsen (Groen- Links) vragen gesteld aan burge meester en wethouders. Hij zegt dat het niet de eerste keer is dat omwonenden problemen signale ren rond het voormalige gemeen tehuis. Burgemeester J. Lonink wilde er tijdens de raadsvergadering vanwege de 'complexheid' van de materie niet op ingaan. De raad krijgt schriftelijk ant woord. zenden mensen uit België en Ne derland waren naar het Sasse centrum gekomen. Voor de kin deren waren er kermisattrac ties, zoals een draaicarrousel, zweefmolen en kartbaan. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum 13.30 uur: Biljarten; 14.00 uur: Beweging 55+; De Halle, 14.00 uur: Prijskaarten en bil jarten; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljar ten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO koersbal en biljarten; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Koers bal en biljarten; 19.30 uur: Line dance; 20.00 uur: Badminton; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: SWO biljarten en kaarten; 13.30 uur: Bridge; HULST - De Lieve, Algemeen bestuur SWO, vrij biljarten; 10.30 uur: Yoga; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Jeu de boules jubileum toernooi, computeren, yoga; 15.00 uur: Muziek Oud Hulst; 19.00 uur: Schrijfcursus; KLOOSTERZANDE Hotel van Leu ven, 19.30 uur: Kaarten; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Koersbal; Kerklaan 87,19.00 uur: Creatieve bijeen komst; Schuttersterrein, 14.30 uur: Schieting; SAS VAN GENT - St.Albert, 14.00 uur: Kaarten; De Vlaanderen, 20.00 uur: Bingo; SINT - JANSTEEN - Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 9.30 uur: Biljartles; 19.00 uur: Jeugdtoneel; 19.30 uur: Bijeen komst Lotus; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Kaarten bieden en jokeren en biljarten, Sporthal 't Zwaantje, 13.00 uur: Koers bal en bowls; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; Rivierenhuis, 16.00 uur: Bijeenkomst jeugd postzegelvereniging Zeeuws - Vlaanderen; 19.30 uur: Bijeenkomst se nioren postzegelvereniging Zeeuws - Vlaanderen; WESTDORPE - Concordia, 13.30 - 15.30 uur: Solo dansen voor ouderen. (Advertentie) 'Exclusieve cadeautjes' voor één euro gaan grif van de hand. foto Camile Schelstraete SPUISTRAAT 82 VLISSINGEN TEL./FAX 0118-413729 Fournituren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43