Duiveland mist voetbalintellect PZC Bonus is niet aan DFS besteed Kapelle vindt frisheid terug Hoop Dauwendaele ondanks nederlaag Tholense Boys toont zijn twee gezichten 52(|' Volgende ronde nacompetitie ver weg na 2-0-thuisverlies tegen Seolto Kapelle trekt spelers aan maandag 2 mei 2005 door Klaas Verspoor OOSTERLAND - Voetballen op Koninginnedag tegen het in oranje gehuld Seolto was, daags na de bonte avond in Ooster- land, voor Duiveland géén goed idee. De ploeg gaf niet thuis in het eerste nacompetitieduel en leed een even terechte als logi sche 2-0-nederlaag tegen de ploeg uit Zevenbergen. Duiveland kan de volgende fase van de nacompetitie nog wel be reiken, maar dan zal de ploeg van trainer Jan Heikamp volgen de week in Zevenbergen uit een ander vaatje moeten tappen. De Oosterlanders misten de scherp te die in beslissingswedstrijden aanwezig moet zijn en dat is ei genlijk te gek voor woorden. Want wanneer is die dan wel aanwezig? Ook Heikamp liep zelfs na afloop nog over van ver bazing. „Het was het gebrek aan scherpte, maar vooral ook het gebrek aan intelligentie in het veld. De felheid om de bal len te veroveren was er gewoon niet. Deze jongens waren qua voetbal verder dan wij en ze wa ren ook slimmer." Wat Heikamp zijn team vooral verweet, was de tweede tegen- goal die zijn ploeg in de 66e mi nuut incasseerde. „Daar ben ik boos om. Die mag er nooit in. Er kwam een breedtepass en mijn middenveldei's stonden allemaal op één lijn. Niemand zakte uit om achteruit aanspeelbaar te zijn." Seolto-trainer Cees Broe ders vond Duiveland niet mee maar ook niet tegenvallen. Hij wist exact waar de zwakke plek ken zaten: „Opbouwend aanval lend sterk, maar verdedigend zwak." Toetje De trainer, die met Seolto in de derde klasse B dit seizoen zelfs nog streed tegen degradatie, ging blanco de nacompetitie in. „We moeten realistisch zijn: voor ons is dit een toetje. Deze jonge groep is nog niet aan pro motie toe, maar het is wel goed voor het leerproces. En daar voor speel ik liever vier wedstrij den dan twee." Broeders was blij met de overwinning. „De 0-2 is een goede uitslag, maar het had meer mogen zijn. Ons uitgangspunt laten we niet los, maar we hopen het volgende week zelf af te maken." De Brabanders hadden het kar wei echter in Oosterland al volle dig kunnen klaren. De spitsen Patrick de Klerk en Dominique van Heyst bleken handenbin ders voor de Oosterlandse defen sie en met de nummers zeven (Wilco van Tilborgh) en negen (Gert-Jan Polhuys) ontbrak het de bezoekers juist niet aan voet balintellect. De Oosterlanders kregen gedurende de partij een handvol mogelijkheden, maar in het strafschopgebied werden te vaak de verkeerde keuzes ge maakt. Zo werden voorzetten blindelings gegeven, terwijl en kele keren op de rand van het strafschopgebied de vrijstaande mensen aanspeelbaar waren. Zenuwen Beide teams leken aanvankelijk stijf te staan van de zenuwen, want in de eerste tien minuten van het duel werd er over en weer veelvuldig balverlies gele den. Na een kwartier ging de rem er echter af. Seolto-speler Frank van de Noort was als eer ste dicht bij een treffer, maar Bart-Jan van Damme haalde zijn inzet van de Oosterlandse doellijn. Nog geen minuut later weerhield doelman Corné van Huiten aan de andere kant Wil- mar van de Sande met de voet van de openingstreffer af. Een doelpunt hing rond het eerste kwartier aan beide kanten in de lucht. In de achttiende minuut stond Frank van de Noort, die aan de rechterkant volledig werd vrijge laten door Duiveland, aan de ba sis van de 0-1. Van Noorts voor zet werd door De Klerk achter doelman René Zwart gewerkt. Duiveland, dat speelde zonder de op de laatste training gebles seerd geraakte Dennie le Comte, voetbalde na de 0-1 niet goed. Te weinig werd er gebruik ge maakt van de ruimte die er lag op het veld. De aansluiting ver liep ook niet goed en daardoor was het voor Duiveland simpel weg vechten tegen de bierkaai. Vlak voor rust, nadat René Zwart al een aantal malen onze ker had opgetreden, hield de doelman zijn ploeg op 0-1 door een inzet van Van Heyst te ke ren. Rentree Na rust kreeg Duiveland aan vankelijk meer grip op Seolto. Leo Burgers kwam in het veld en ook Ronald Zwager maakte in het verloop van de tweede helft zijn rentree. Gebrek aan wedstrijdritme voorkwam ech ter dat Zwager een rol van bete kenis kon spelen. Seolto bleef op de counter levensgevaarlijk en in de 66e minuut viel de 0-2 toen Duiveland onnodig balver lies leed. Van Heyst bediende maatje De Klerk en die schoot zijn ploeg naar de marge van twee treffers. „Ik sta twee keer op de goede plaats. Een keer scoorde ik met links en één keer met rechts. Of het nu al beslist is? Ik denk het niet! Wordt het hier 0-4 of 0-5, dan is het al be slist. En dat had het kunnen worden", aldus de tweedejaars A- junior. De spits (18) zei daarbij niets te veel. Duiveland kreeg na de 0-2 weliswaar een aantal kansjes, maar in de slotfase ontsnapten de Oosterlanders aan een blama ge. Zwart behield de hoop in de Duivelandse harten door zowel Van Tilborgh als Polhuys van de 0-3 af te houden. De vrije trap die Barry Steenpoorte vier minu ten in blessuretijd hulpeloos ach ter schoot, was daarna typerend voor het optreden van de thuis ploeg. Duiveland miste tegen Seolto alle richting. Duiveland - Seolto 0-2 (0-1). 18. Patrick de Klerk 0-1, 66. Patrick de Klerk 0-2. Scheidsrechter: R.J. Collé (Leerdam). Gele kaartWilco van Tilborgh (Seolto). Aantal toe schouwers: 310. Duiveland: René Zwart, Mark de Reus, John Bolle, Bart-Jan van Damme (46. Leo Burgers) en Mar- nix van der Hulle; Jan IJzelenberg (68. Marcel Zwager), Wilmar van de Sande, Lex Zwang en Leen IJze lenberg (55. Ronald Zwager); Bar ry Steenpoorte en Marcel de Brui Duiveland-speler Marnix van der Hulle houdt een tegenstander van Seolto van zich af. Ploeggenoot Leen IJzelenberg (links) kijkt toe. foto Marijke Folkertsma door Euqène de Kok TILBURG - Een bus, zoals de supporters van FC Dauwendae le zaterdag hadden gehuurd, zal tegenstander JPS uit Tilburg niet nodig hebben voor de re turn, Slechts een handjevol Tilburgers was afgekomen op het eerste duel in de nacom petitie van hun ploeg met de Middelburgse zaterdag-derde klasser. Zij zagen JPS goed star ten, vervolgens in de problemen komen, maar wel winnen met 1-0. De Jeugdige Protestanten die Sa menwerken (JPS) afficheert zich als de enige, echte zaterdag voetbalvereniging in Tilburg. Dat zal het waarschijnlijk nog lang blijven want, getuige zater dag, is het voetbal op zondag veel geliefder onder de bewo ners van de Brabantse stad. De hoeveelheid thuissupporters, grotendeéls gegroepeerd op en rond drie plastic kuipstoeltjes naast de dug-out, stak schril af bij het aantal afgereisde Middel burgers. Veel last van het gebrek aan be langstelling bleek de thuisploeg niet te hebben. JPS, dat als twee de eindigde in de derde klasse B, startte sterk en overrompelde de bezoekende Zeeuwen. De Til burgers profiteerden van de ruimte die Dauwendaele hen gaf op het middenveld en stapel den via snelle uitvallen kans op kans. De blauw-gelen, waar mid denvelder Stefan Prince al na 36 minuten werd gewisseld voor Christian Kiala, konden er in de eerste helft nauwelijks iets te genover stellen. Een afstands schotje van Jorrit Schuurman van de zestienmeterlijn was het enige wapenfeit. Ondanks het grote veldover- wicht kwam JPS pas in de laat ste minuten voor rust op voor sprong. Een pass van Christian Norbart vloog over het centrale verdedigingsduo Rene de Nooijer en Francis Langemaire heen en belandde in de voeten van Bram Somers. De spits, dit seizoen goed voor 22 treffers en daarmee leider van het topsco rersklassement van het Bra bants Dagblad, aarzelde niet en nam de bal in één keer op 4 voet: 1-0. Na rust zag trainer Maria Schroevers een compleet andq l Dauwendaele. De verdedigid stond goed georganiseerd, de g<j ten op het middenveld ware verdwenen en nu kregen de Wal chenaren een zee aan mogelij» heden. Zo had Joran Moes in zeventigste minuut, na een slajj stickachtige botsing tussej JPS-keeper Arjan van Donga en één van zijn verdedigers, 4 bal slechts voor het intikken Moes had voor open doel echtq te veel tijd nodig zodat Van Do» gen met een snoekduik alsnq redding kon brengen. Uit dj hoekschop die volgde, kopte die zelfde Moes rakelings naast. Hetzelfde deed invaller Mal thias Hoekman in de slotminu. ten. Topscorer Robin van de Vel, de zag, na een mooie aanval, eet snoeihard schot op de lat uiteen, spatten. „Tja, wat doe je daar aan?", vroeg Schroevers zich na aflooj) af. Ondanks het uitblijven vac de gelijkmaker toonde de oefen, meester zich niet ontevredeii „Als ik kijk naar de eerste heli ben ik tevreden met deze uit slag. In de tweede zag je dat ie dereen voor iedereen werkte ej dat het spel veel beter was. Of basis van de tweede helft wai een gelijkspel terecht geweest." Jorrit Schuurman, die vorige week zijn vertrek naar eerste klasser SSV'65 aankondigt putte hoop uit de tweede helfc voor de return. „Het had bij rusl gemakkelijk 2-0 of 3-0 kunnet staan, maar in de tweede heli stond het goed. Met 1-0 is er nog niets verloren. Als we zo spelei als we in de tweede helft deden i moeten we ze kunnen hebben.", i i i JPS-Dauwendaele 1-0 (1-0). 3S Bram Somers 1-0. Scheidsrechter. j J.J.G. van Rijsingen (Boxtel). Geit kaart: Kars Verberne (JPS) er Jeroen van de Schelde (Dauweh I daele). Aantal toeschouwers: 120.-1 Dauwendaele: Ramon Telussa; i?o 1 bert Griep, René de Nooijer, Fran cis Langemaire, Fred Melaard; Ste fan Prince (36. Christian Kialaf Robin van de Velde, Jorrit Schuur man, Jeroen van de Schelde; JuÉ. Fagundez (80. Matthias Hoekman! 1 en Joran Moes (72. Menno Kab- boord). door Rudy Booqert KAPELLE - De eerste winst is binnen voor Kapelle, maar het eerste verlies ook. De Beveland- se tweedeklasser versloeg zater dag in de nacompetitie Almkerk op eigen veld (1-0), maar voor de return heeft trainer Huib Meerman nog een puzzeltje te leggen. Drie schakels in zijn de fensie kregen een gele kaart (René van Boven zelfs twee), waardoor ze komende zaterdag geschorst zijn. Drie van die gele kaarten tover de scheidsrechter Uitterhoeve uit zijn kontzak na een overtre ding op de gevaarlijkste speler van Almkerk: Mark -van der Me- ijden. Deze makkelijk scorende spits speelt volgend seizoen bij hoofdklasser Kozakken Boys, maar wil eerst nog zijn eerste liefde naar de eerste klasse lei den. Hij scoorde zaterdag niet, maar dunde door het uitlokken van de gele kaarten wél het aan tal mandekkers uit bij Kapelle voor komende zaterdag. Verdedigers heeft Kapelle tegen Almkerk nu juist zo hard nodig. Het krachtigste deel van de Bra bantse opponent is de aanval, met behalve Van der Meijden ook de balvaste Mark van Noor loos. Verdedigend bleek de ploeg zaterdag met name in bal bezit matig. Een beetje storend werk en de achterste spelers ros ten de bal ogenschijnlijk in pa niek al naar voren. En als de doelman dat probeerde, raakte KAPELLE - Kapelle heeft zich voor volgend seizoen versterkt met Richard Jacobs van Nieuw- land en Jordan van Langevelde van Kruiningen. Alleen Jon Her- selman valt weg uit de selectie; hij stopt. De komst van Jacobs en Van Langevelde past in de filosofie van de tweedeklasser. De club zoekt jeugdige spelers bij kleine re clubs uit de regio. Dit seizoen kwamen bijvoorbeeld de jeugdi ge spelers Kevin Joose (Nieuw- land). Koen Sinke (Yerseke) en Jouri Houtekamer (Kruiningen) al naar Kapelle. hij de bal negen van de tien keer maar half. Uit zo'n situatie viel ruim een kwartier voor tijd ook de enige goal van de wedstrijd. Alm- kerk-doelman Jacco Pellekaan kreeg een terugspeelbal, Kapel- le-speler Edwin van Damme gaf een beetje druk en de keeper schoot de bal laag door het mid den van het veld. In de halve cir kel voor het strafschopgebied ving Koen Sinke van Kapelle de bal op, gaf hem opzij aan Hans Tolhoek en de clubtopscorer (ze ven goals) schoot links boven doelman Pellekaan raak: 1-0. Daarmee maakte de nummer ne gen van de tweede klasse E een winnende start in de nacompeti tie tegen de nummer drie van de tweede klasse F. Trainer Huib Meerman zag zaterdag eindelijk weer iets terug van de ontspan nen spelende ploeg uit het begin van de competitie. Kapelle pak te toen de eerste-periodetitel. „Met fris voetbal, agressie en een beetje geluk", vond de trai ner. Maar daarna leek de hand rem er op te gaan. Negen neder lagen in dertien duels volgden. Meermans gevoel ging van ver bazing over de periodetitel naar frustratie over de ineenstorting. En de oorzaak? Wist-ie het maar. Maar nu de nacompetitie begonnen is, staat Kapelle er plots weer. „Deze winst is goed voor de teamspirit. We moeten voorzichtig zijn, want het kan nog alle kanten op. Vorige week ben ik toch boos geworden na de wedstrijd tegen Zwaluwe. Oké, het was het laatste duel van de competitie, maar er was niks geen beleving. Vandaag ge lukkig wel," 'Echte' kansen waren zaterdag niettemin schaars. Vrije trappen zorgden voor dreiging, maar niet voor problemen. De jeugdi ge Kapelle-keeper Jouri Houte kamer redde twee keer knap in een duel met Van der Meijden en was verder een baken van rust. Danny Nouse krulde in de tweede helft een bal bij de twee de paal, die via doelman Pellek aan op de paal belandde. Tol hoek en Van Damme kregen de rebound niet tussen de palen. Kapelle - Almkerk 1-0 (0-0). 74. Hans Tolhoek 1-0. Scheidsrechter: J.P.H. Uitterhoeve ('s-Gravenpol- der). Rode kaart (2x geel): 67. René van Boven (Kapelle). Gele kaart: Danny Nouse, Martijn van Zwee- den (Kapelle), Wilco van Oord (Almkerk). Toeschouwers: 300. DFS-speler Huib Nortier (rechts) in duel met Niels Zwetsloot van FSV. Broer Bram Nortier kijkt toe (links). foto Peter Roek door Ko de Ridder FIJNAART - Er zal een wonder moeten gebeuren, wil DFS de nacompetitiebonus nog kunnen verzilveren. Na de kansloze 3-0-nederlaag bij het Fijnaartse FSV is de ploeg van trainer Edwin Kriens voor de derde ach tereenvolgende keer de onderlig gende partij. De gelaatsuitdrukking van Kriens direct na afloop sprak boekdelen. Het had iets van aan geslagenheid, teleurstelling en onmacht. Opvallend nuchter was daar echter zijn analyse: „Je kunt spelers leren voetbal len, je kunt ze beter maken, maar als er geen bezieling is, dan is het vechten tegen de bier kade. En bezieling, de wil om te winnen die is juist bepalend bij dit soort extra wedstrijden. Ze moeten niet mooi zijn, maar het gras moet als het ware tussen je tanden zitten. Dat mentale heb ben we eigenlijk alleen het eer ste kwartier van de wedstrijd kunnen brengen." DFS werd na twee minuten spe len tekortgedaan. Huib Nortier werd door de FSV-doelman Henk de Graaf op de rand van het zestienmetergebied neerge haald. Een vrije trap was voor DFS, maar scheidsrechter Filius wilde niet verder dan een gele kaart, waar rood ook zeker ge kund had. Weer zes minuten la ter was er een goede actie vanaf links van Martijn Boot (DFS), maar zijn schotpoging schampte de lat. Regie In de achttiende minuut was er het eerste gevaar van FSV. Een harde vrije trap van Patrick Kerp verdween net naast de DFS-paal. Vanaf dat moment nam FSV volledig de regie van de wedstrijd in handen. In de 31e minuut viel dan ook de 1-0, van de voet van Edward de Rooij op een goede voorzet van af rechts van Jordy Bervoets. In de 38e minuut had DFS nog maals pech dat een schot van Martijn Boot vanaf links via een FSV-arm net naast ging. DFS dacht nog even aan hands. Aanspeelpunt In de tweede helft probeerde DFS-trainer Kriens zijn team meer druk naar voren te laten geven. Zijn FSV-collega Pi eter van Dam antwoordde daarop door Wiebe de Kok te koppelen aan Vincent Bakker, zodat deze wat minder als aanspeelpunt op het middenveld kon optreden. In de 52e minuut kwam de thuisclub op 2-0, toen Mark Berghout in vogelvrije positie zijn doelpunt mocht maken. In de 80e minuut ging het licht voor DFS helemaal uit, toen Ro nald Braam geblesseerd het veld moest verlaten en DFS het maxi male aantal wissels al had opge soupeerd. In de 85e minuut werd het 3-0 door Edward de Rooij, die met een fraai schot Stefan Smalheer passeerde. Even later was het dezelfde doel man Smalheer die op fraaie wij ze verhinderde dat een schot van FSV'er Mario Sonneveld hem zou verschalken. Mocht het wonder van DFS echt nog ko men, dan dient de basis hier voor komende donderdag ge legd te worden in de thuiswed strijd tegen SPS. FSV - DFS 3-0 (1-0). 31. Edward de Rooij 1-0, 52. Mark Berghout 2-0, 85. Edward de Rooij 3-0. Scheidsrechter H.C. Filius (Goes). Gele kaart: Remco Rotte (DFS) en Henk de Graaf, Jordy Bervoets, Mark Berghout en Edwin Mies (allen FSV). Aantal toeschouwers: 60. DFS: Stefan Smalheer, Bas Bitter (46. Maarten van Strien), Rene Brusse, Ronald Braam, Rene van der Linde (73. Robert van der Loos), Vincent Bakker, Martijn Boot, Huib Nortier, Jeroen Gref- kens, Anco van der Linde, Bram Nortier (46. Remco Rotte). door Bas Abresch SEROOSKERKE - Tholense Boys-trainer Gaby Niemantsver- driet gaf het voor de wedstrijd al aan: zijn ploeg kan heel goed, maar soms ook heel slecht voet ballen. Zaterdag kwamen die twee eigenschappen samen in één wedstrijd. In de eerste helft controleerden de Tholenaren het eerste duel in de nacompeti tie voor promotie naar de twee de klasse. In het tweede bedrijf liet de ploeg zich terugdrukken door Serooskerke, waardoor er een terechte 1-1-eindstand op het bord kwam. Over die uitslag waren beide trainers niet te spreken, maar Leendert Geelhoed was nog het minst ontevreden. „In de eerste helft voetbalden we met te veel spanning. We hadden afgespro ken om direct naar voren te spe len, maar dat kwam er helemaal niet uit. In de tweede helft ging dat beter en kregen we meer grip op de wedstrijd, waardoor we ook scoorden", zei de trainer van Serooskerke. De gelijkmaker van de Walcher- se ploeg kwam op naam van A-junior Bas Rooze. Hij had de moeilijke taak om de geblesseer de topscorer Frank Allaart te vervangen, maar vervulde die prima. In het begin van de wed- strijd moest hij nog even wen nen, maar naarmate het duel vorderde, groeide hij als diepste spits en aanspeelpunt. Rooze kaatste, sleurde en gebruikte zijn lichaam goed. De beloning voor zijn spel kwam in de 52e minuut. Na een mooie aanval over links kwam de bal via Nicky Holmes en Ar jan de Visser bij Rooze, die met zijn rug naar de goal stond. De tiener vond de ruimte om weg te draaien en plaatste de bal in de verre hoek: 1-1. Daarmee kreeg Tholense Boys onnodig het dek sel op de neus. De ploeg contro leerde aan de hand van centrale middenvelder Jaben Kortland de gehele eerste helft en kwam ook op 0-1, maar verder creëer den de geel-zwarten weinig. Daarbij moet worden aangete kend dat het veld goed combina tievoetbal onmogelijk maakte. Serooskerke-voorzitter René Fi lius had er bij de gemeente nog op aangedrongen iets aan de zeer hobbelige grasmat te doen, maar zijn verzoek werd niet ge honoreerd. Niemantsverdriet zei te zijn geschrokken van d( staat van het veld. „Dit is éér i van de slechtste velden die i) dit jaar heb gezien. Wij moetei het hebben van de combinaties maar op zo'n veld zijn wij in he; nadeel." i In de eerste helft bleek het mei te vallen, maar in de tweede wa ren er weinig vloeiende combina- ties van de Tholenaren te bewon- deren. De ploeg verloor na he: uitvallen van routinier Johat Schot (kort na de pauze) de rus: in het spel en liet zich vastzet- ten door het opportunistische spelende Serooskerke. We. kwam de ploeg van Niemants verdriet er af en toe gevaarlijl uit met een counter. Uit een van die tegenstoten kon Ronnie dt Graaf alleen op doelman Danië Koole af, maar hij werd naar be neden getrokken. De bank van Tholense Boys veerde op en smeekte om een strafschop maar arbiter De Keyzer lie! doorspelen. In het vervolg waren beide plofr gen bang om tegen een neder laag aan te lopen, waardoor dj wedstrijd eindigde in een gelijk spel. Daarmee ligt alles nog open in de tweekamp. „Vandaag hebben we onvolwassen ge speeld. Het gelijkspel was te* recht, maar ik ben absoluut nie( tevreden. Volgende week heb ben we wat recht te zetten", ajr dus een strijdbare Niemantsverf driet, die volgend seizoen trai ner van Zierikzee is. 4 Zijn collega Geelhoed hoopt dat zijn team in de return dezelfd? vechtlust op kan brengen. „Voet ballend was het niet goed, maai we hebben wel met z'n allen ge? knokt. Dat geeft moed voor de volgende wedstrijd." Serooskerke - Tholense Boys 1-1 (0-1). 19. Niels Hopmans 0-1, bï- Bas Rooze 1-1. Scheidsrechter: 6 de Keyzer (Hardinxveld-Giesev) dam). Gele kaart: Alex Dekker. Huibert Deurloo, René Cevad (Serooskerke) en Jan de Graajj (Tholense B). Toeschouwers: 150.- Serooskerke: Daniel Koole; Antho* ny Poppe, Frank Rooze, Bemado Wattel, Nicky Holmes; Alex Dekt ker (72. Patrick van de Putte), Rui- di Geerse (46. Huibert Deurloo), Renco Francke, Wilko de Keuninjf Alex de Visser (82. René Cevaal), Bas Rooze. Tholense Boys: Marius Bal; Carlo Heijboer, Adrie Draayer, Johan Schot (48. Merien Hopmansf, Jeroen Nieuwkoop; Jan de Graaff Jaben Kortland, Reinier de Groen, Niels Hopmans; Michael de Jong. Ronnie de Graaf (87. Mourad Tihar ni). -J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 38